DE ZEEUW tweede blad Wolken met zilveren randen. De oorzaak van de Kabinetscrisis. Uit de Provincie Gemengd Nieuws. Land- en Tuinbouw Wat er deze week voorviel. Kosten van werkloosheids bestrijding het struikelblok. FEUILLÊTON TOMATENSOEP SUCCES GEBLEKEN. MIDDELBURG. VAN ZATERDAG 1 JULI 1939, Nr 230. In aansluiting aan 'het bericht over het aftreden van het kabinet meldt de Regee- ringspersdienst: Bij de besprekingen 'over het voor ontwerp van de begrooting voor 1940, welke ten doel haJdden tot een beperking van het te verwachten tekort te geraken, is in het kabinet over de wijze, waarop dat doel ware te bereiken, geen overeen stemming verkregen. In 'het bijzonder is zulks gebleken bij de beraadslagingen over de wijze, waarop op de kosten ter bestrijding van de werkloosheid en hare gevolgen een grootere vermindering be neden het eindcijfer der begrooting 1939 zou kunnen worden bereikt. Tegenover het door een deel van het kabinet inge nomen standpunt van handhaving in de begrooting-1940 van de tot nog toe ge volgde werklooisheidsp'olitiek, waren ande re ministers van oordeel, dat wijziging van de tot nog toe met gemeene instemming ter zake getroffen of voorgenomen, maat regelen met het oog op hunne beoordee ling van den financieelen toestand thans noodzakelijk moest worden geacht en der halve geoorloofd was. MIDDELBURGSCHE BRIEVEN. Amice, Het politiek seizoen iis nu toch wel echt afgesloten met de juist heden voor een week gehouden Anti-Rev. partijdag te Middelburg, 't Jonge, dat is een mooie dag geworden. Wat heeft ons kamerlid van den 'Heuvel een mooie rede gehou den over een actueel vraagstuk. Want het onderwerp had wel een algemeene strek king en het pleiten voor meer eenheid in het kamp der protestantsch christelijk politieke partijen blijft actueel, maar iedereen interesseerde zich toch het meest voor een bepaald punt, n.l. hoe de ver houding is en moet zijn van de twee grootste prot. chr. partijen. En dat 'dit punt en juist nu aan de orde kwam, bad natuurlijk een oorzaak. De wijze waarop door genoemd kamerlid de zaak is be sproken, verdient onze waardeering. Op uitnemende wijze heeft hij' de ijverige bouwers aan kerkmuren als afscheiding tusschen twee partijen, die al lang één hadden moeten zijn, gesignaleerd. En dat niet alleen. Hij heeft op het fatale van deze werkzaamheid gewezen. En als vrienden fout gaan, moet dit door vrien den gezegd worden, en het moet in ■vriendschap opgelost worden. Dat is en blijft de eenige goede methode. ■Sloot dit seizoen op deze wijze mooi voor ons af, een ander seizoen begon al weer. Ik bedoel het reisseizoen. Onze spoor zorgt er voor, dat massa-groepen van Zuid naar Noord en van 'O'ost naar West en ook omgekeerd worden ver plaatst. Zoo kregen wij een ruim aan deel van de nieuwigheid „kindertreinen". Circa 1000 kinderen tegelijk uit Limburg, Brabant, Den Haag of ergenis anders van daan vallen de stad binnen, worden rond getoerd en volgepropt met indrukken. En iedere dag maar weer een nieuwe groep. Talrijke stadgenooten hebben zich voor dit werk verdienstelijk gemaakt en de dank der Spoorwegen aan deze mensehen en onze wakkere Y.V.V. was verdiend. Uiteraard konden de indrukken maar Naar het Engelsch van EMMA JANE WORBOISE. 51.) Indien zij na deze woorden een com pliment verwachtte, dan werd zij bitter teleurgesteld, want Matthias Perren wist haar niets te zeggen. Op dat oogenblik begreep ik het nog niet recht, doch na derhand heb ik ingezien, hoe op eenmaal de droom van zijn gansche leven ver vloog. De vrouw, die 'hij' zich steeds had voorgesteld, als uitmuntende boven alle andere vrouwen van 'haar leeftijd, ten minste in schoonheid en bevalligheid, stond nu voor 'hem, als eön schaduw van wat ziji vroeger was geweest, oud genoeg om als zijn moeder te worden aangezien, niettegenstaande haar gitzwart haar en jraai kapsel, dat uit kostbare kanten en bunstbioiemen was samengesteld. Zij' zag er 'bleek en afgeleefd uit, zij was knorrig en ontevreden, en boven alles, zij. was valsch! Haar glimlach was valsc'h, 'haar vrooüjkheid slechts een voorwendsel, haar ®tem had een twijfelac'htigen klank, die et gehoor pijnlijk aandeed, tot zelfs haar zeer 'vluchtig zijn. Ons museum b.v. is wel een halve dag waard, maar zooiets gaat natuurlijk niet met 1000 kinderen per dag. Maar toch werd het niet over geslagen. Het massieve bordes heeft aan weerskanten traptreden. De stroom werd aan een zijde de trappen opgeleid, op het bordes een oogenblikje halt gehouden, door de openstaande deur had men een goed gezicht op het Wiel van Vlissinger Michiel, even leefde deze zeeheld weer op in de jeugdige toeristen en voort ging het al weer, de trappen af, langs St. Joris naar de Abdij, enz., enz. Wat een prachtige reclame voor onze stad en de omgeving. Velen van deze jeugdigen komen het later natuurlijk nog eens op eigen gelegenheid overdoen. La ter, als ze ikunnen zeggen, 10, 20, 30 jaar geleden liepen we hier ook met onze school en nou wil ik alles wel eens beter bekijken en neem ik oen heele week of een 'heele vacantia voor Walcheren. Voor steden als de onze is het geluk kig, dat we -de Ned. Spoorwegen hebben met een Prof. Goudriaan aan het hoofd en dat er comité's zijn met het devies! „Leert uw eigen land kennen"' en dat er zoovele actieve vereenigingen voor bevor dering van vreemdelingenverkeer zijn, en dat er propagandisten en reizigers in spoorwegreizen bestaan. En omgekeerd zijn al deze menischen en instellingen eveneens 'overgelukkig, dat er n'og zulke steden en landstreken zijn, met zooveel eigens en bezienswaardigs als dat hij. ons gelukkig nog het geval is. Ons Zeeland en mooi Zeeland zijn sy noniem. En wij zijn trotsch, amice, dat we ons Zeeuw weten en we mogen dat in „De Zeeuw" wel eens tegen elkaar zeggen. Nu ook geprobeerd dat al die an deren ook trotsch op 'ons zijn en 'op ons bezit, dat we ongerept voor ons en daar om ook voor hun bewaren. Bk kan je niet beloven, in dit iseizoen, waarin ik ook graag een reisje maak, je iedere Zaterdag een brief te zenden. En nu had ik eigenlijk ook nog wat meer willen pennen. Het Leger des Heils vr'oeg een en-andermaal 'onze aandacht en als ge deze ontvangt, zet het hier het gouden feest in. Ik raad je aan een en ander maar in de verslagen na te gaan. Verder, terwijl ik deze pen, hoor ik ikoper-muziek en ik denk aan 'n jeugdige vriend, die me dezer dagen een lot aan bood van „Mimuco". Dat is ons Middelh. Muziek 'Corps. Nog altijd noodlijdend, concludeerde ik uit die aanbieding. Trouwens, op allerlei manieren wordt het betrachten van liefdadigheid aange moedigd. Z'oo zag ik deze week een heele schare jonge dames aan het verzamelen van bouwsteenen voor de „Talma-te'hui- zen". Zoo weet men op velerlei manieren voor allerlei goed doel de dubbeltjes en kwartjes los te maken. 'Het is een feit, zei miji iemand dezer dagen, dat de dubbeltjes weer wat losser zitten dan eenige jaren terug. Dat wijst althans op eenige economi sche verademing. Groetend, STENTOR. Voorraad nagenoeg geheel geconsumeerd. Dit jaar nieuwe inblikking. Naar de T'elegr. vernam, is de proef met tomaten in blik een volledig succes geworden voor den Nederlandsohen tuin bouw. Een hoeveelheid van 4V2 millioen kg. tomaten in blik, waarvan 3V2 millioen kg. voor de gewone consumenten was be schikbaar gesteld en 1 millioen kg. d'oor het departement van 'S'ociale Zaken voor de werkloozen was overgenomen, is thans zoo goed ais geheel geconsumeerd. Het Centraal Bureau van de Tuin bouwveilingen had van 28 November van het vorige jaar af dezen voorraad voor het publiek gesehikbaar gesteld, waarbij de binnenlan'dsche handel voor den afzet was ingeschakeld. Van officieele zijde werd 'ons gemeld, dat nog niet beslist is of men ook dit jaar weer zal overgaan tot het inblik ken van tomaten voor tomatensoep. handdruk toe, had iets geveinsd, en boe zemde wantrouwen in. Natuurlijk kwam het gesprek op oude tijden terug. Ik bemerkte, dat mijn oom onrustig werd; 'hij' zag mij telkens aan alsof mijn bijzijn hem hinderlijk was; en zeide eindelijk„Mij dunkt, mevrouw Trafford, dat het wel goed zoude zijn in dien de jongelui gingen wandelen; Ghrystie wil zeker gaarne den tuin be zichtigen." Madame knikte toestemmend, en sprak een paar woorden in het Fransch met Louis, waarop wij samen uitgingen. Doch ton ik vertrok mr Perren riep mij' nog even terug om te zeggen, dat ik door het eikenboschje heen naar Elm wood moest terugkeeren. Wij stonden juist bij de 'overblijfsels van wat vroeger bijenkorven waren ge weest, toen baas' Thexton bij ons kwam, en vroeg om den heer Trafford te mogen spreken. Ik bemerkte dat men hem ge heel als eigenaar van 'het goed beschouw de. Tegelijkertijd kwam James Lascelles aanwandelen. „He, Jeim, kom eens gauw hier!" riep de jonge baron van Cuppage hem toe, „wilt gij verder miss Tyndale onder uw hoede nemen? Ik moet even met den ouden T'hexton iets afspreken. Zij gaat naar huis, door het eikenboschje -heen; pas dus op, dat gij' haar in veiligheid 'op Van andere zijde vernamen wij echter, dat zulks zeker zal geschieden en wel op grootere schaal dan verleden jaar. Daar bij zullen meer öonservenfabrieken wor den ingeschakeld dan voorheen, zoodat ook deze steen des aanstoots verwijderd zal worden. CORRESPONDENTIE VOOR DE GRENSTROEPEN. De veldpost opgeheven. Met ingang van heden wordt, zooals we reeds hebben gemeld, de veldpost op geheven. Teneinde vertraging in 'de be stelling te voorkomen, wordt er nogmaals aan herinnerd, dat op correspondentie voor militairen van de grenstroepen de aanduiding veldpost niet meer moet wor den gebruikt, maar dat een volledig adres met aanduiding van de plaats van be stemming op deze correspondentie moet worden geplaatst. D'e Vereeniging tot Bescherming van zuigelingen en kleuters heeft, naar uit het jaarverslag, uitgebracht in de ver gadering van gisteren, blijkt, in 1938 op het bureau 272 kinderen 1739 malen onderzocht, waarop uit vorige jaar 107, en 165 die voor het eerst komen. Dit laat ste is belangrijk gezien dat er totaal 286 kinderen geborop werden. Toch moeten er nog meer moed er s komen en vooral geregeld, want van de 165 nieuwe, heb ben er 74 te vroeg de bezoeken gestaakt. In het begin is vooral de regeling van de voeding zeer voornaam. De rekening wijst een eindcijfer aan van f 970. ZUID-BEVELAND Hansweert. Donderdagavond voer het Fransche motorschip Algol in de kleine sluis, doch kwam. in aanvaring met de sleepboot J'ohan, die met de schepen Vaillant en Verona uit de midi&ensluis kwam gevaren. Alle schepen bekwamen hierdoor belangrijke schade, doch hebben de reis kunnen voortzetten. Onder neerstortend leem bedolven. Bij het afgraven van leemgrond te Eygelsboven, schoot plotseling een hoeveelheid leem los met het gevolg, dat de 15-jarige A. J., die ter plaatse stond, werd bedolven. Onmiddel lijk toeschietende hulp mocht er niet in slagen den jongen nog levend onder den grond vandaan te halen. Een geneeskun dige, die spoedig ter plaatse was, kon slechts den dood constateeren. Overreden en gedood. D'e 9-jarige W. M. te Eijgelshoven (L.) be ging Donderdagmiddag de onvoorzichtig heid op een vrachtauto te springen. D'e jongen is van den wagen gevallen en zoo danig door een autowiel overreden, dat hij op slag dood was. TREKPAARDENTENTOONSTELLING TE DEN BOSCH. Tot besluit van den eersten dag van de tentoonstelling der Vereen. „Het Neder- landsche Trekpaard" bood het hoofdbe stuur een diner aan, waaraan werd deel genomen door de autoriteiten, die de 'of ficieele opening hadden bijgewoond bene vens d'oor vele hooggeplaatste persoon lijkheden uit binnen- en buitenland. Vele sprekers voerden het woord. D'e heer Sneep, hoofdbestuurslid, huldigde namens alle leden den voorzitter Jkr v. Vredenburch, en bood hem een schilderij aan, den voorzitter uitbeeldend, geschil derd door Willy Sluyters. De voorzitter begroette hierna de auto riteiten en vreemde gasten. Ir A. Roe broek, directeur-generaal van den Land bouw, bracht de gelukwenschen der re geering over. Nog werd het woord gevoerd d'oor de vertegenwoordigers der delegaties van Duitschland, Zweden, België, Denemar- haar eigen grondgebied terugbrengt." En voor dat James kon antwoorden, of ik kon verklaren dat ik geen geleide behoefde, was mijn held verdwenen; en ik gevoelde mij tamelijk verlegen, alleen met dien jongen man, met wien ik nog geen drie woorden gewisseld had, en wiens ernstige, bedaarde manieren, mij vrij wat ontzag inboezemden. „Louis heeft een grooten afkeer van plichtplegingen", zeide hij. glimlachend, terwijl 'hij' zijn broeder nazag. „Ik hoop, dat gij hem zult verontschuldigen, miss Tyndale; hij volgt steeds iederem inval, en hij zou even 'haastig wegvliegen in het bijzijn des konings, wanneer hij op dat oogenblik bedacht, dat zijn hond een nieuwen halsband noodig had." Ik antwoordde niets, want ik was be deesd en veregen. iMr Lascelles scheen mij toe gansc'h volwassen te zijn, en aan zulk gezelschap was ik niet gewend. Het kon mij niets schelen om met oude lieden te verkeeren, met jongens en meisjes van mijn eigen leeftijd was ik steeds op mijn gemak; maar ik was eenigszins bevreesd Voor jonge heeren en dames. D'oc'h de vriendelijke oogen en de zac'hte kalme uit drukking van James' gelaat, stelden mij gerust. Terwijl hij' een pad voor mij baande door de dichte struiken heen, be schouwde ik hem nauwkeuriger en zag, dat goedheid en vriendelijkheid op zijn In deze week, waarin werd herdacht, dat 20 jaar geleden het verdrag van Ver sailles werd ge teekend en dat 25 jaar geleden te Serajewo de revolverschoten violen, die het sein gaven tot den ver- schrikkelijken wereldoorlog, moest de Fransche minister-president het helaas uitspreken: „Wij staan aan het begin van een zomer, welke vol zorgen en kwellingen zal zijn. De toestand van Europa en van de wereld is in de laatste twintig jaar nooit zoo ernstig geweest als op dit oogenblik. Aan onze grenzen staan drie millioen gemobiliseerde mannen, nog af gezien van de para-militaire formaties. Koortsachtige activiteit heerscht in de bewapeningsfabrieken." En van Engelsche zijde, bij monde van Churchill en Halifax, zijn redevoeringen aan het adres van Duitschland uitgespro ken, die aan duidelijkheid niets te wen- schen overlaten. De volle waarheid, zon der er doekjes om te winden, is aan de machthebbers in het derde Rijk gezegd en aan ernstige waarschuwingen aan hun adres heeft het waarlijk niet ontbroken. Zelden zijn in één week tijds zoovele woorden, die van diepen ernst getuigen, tot Hitier c.s. gesproken. Er heerscht dan ook het kan moei lijk ontkend worden, want men merkt en voelt het in alles een groote span ning. De Engelsche bereidverklaring om te onderhandelen over een nieuw vloot- verdrag, is in Duitschland met hoon gelach ontvangen. De verhouding tusschen Engeland en Frankrijk eenerzijds en Duitschland anderzijds is wel zoo slecht mogelijk. Het regent scherpe artikelen, hatelijkheden en verdachtmakingen. Van Engelsche zijde wordt toegegeven, dat mén zich op alle mogelijke gebeur tenissen, ook op het allerergste voorbereid houdt. Zelfs de Engelsche vloot gaat ma noeuvres houden, precies op de plaats, waar een eventueolo blokkade tegen Duitschland, in geval van oorlog met alle kracht zou moeten worden doorgevoerd. Als men zich afvraagt, waarom al die toebereidselen worden gemaakt, dan gaan onze gedachten niet direct naar het Verre Oosten, waar Japan wel voortgaat met het blokkeeren van de Chineesche kust, maar waar toch eenige ontspanning is ingetreden, nu te Tokio zal worden onder handeld over de voor Engeland vernede rende gebeurtenissen te Tientsin. Neen, het is meer de kwestie van Dan zig en de Corridor, die nu weer plotse ling in het brandpunt der belangstelling kwam te staan. We hooren allerlei on heilspellende geruchten over een onver wachte putsch van Duitsehe zijde. We lezen van troepen-concentraties. Enge land laat geducht zijn tanden zien. Kor tom het is benauwend in de internatio nale sfeer. ten en Italië. Na afloop van het diner werd in bet stadscentrum een groote Nederlandsche taptoe uitgevoerd. Bekroningen. D'en eersten dag werden de indivi- dueele klassen gekeurd plus de groepen van één eigenaar. Niet minder dan 13 groepen betwist ten elkaar de zege. Bovenaan kwam het vijftal bruinen van de Dobbelaire te IJzendijlke. Tweede werd de groep van 4 bruin- schimmels van Gebr. Daelman te West- ■dorpe. Eveneens tweede werd de groep van vier van A. P. Risseeuw te Oostburg. De groep van A. D'. H. Verschueren te 'Hengstdijk werd 3A. 3B werd het 'vier tal van H. J. Aernau'dts te Sluis. Vierde prijzen kregen de groepen van A. H. Dekker te Zaamslag; en het drietal van A. J. E. Timmerman te IJzendijke. Van de oudere hengsten, groote maat, werd eerste 'Qlairon van Hoek, V. Clairon de la Lys van Gebr. Verdonk te Nieuw- dorp (Z.); Audeux van Eikelenb'osch was tweede. Van de kleine maat werd eerste Her- seur van 'Groede, van J. F. Joosten te Panningen-Helden (fokker Abr. de 'Hul- •lu te Groede). De 4-jarigen, groote maat, hadden als eerste Nico van Melo, V. Clairon de la gelaat stonden te lezen. Louis mocht ik bewonderen en vereeren, zooveel als ik maar wilde, James dwong mij eerbied en hoogachting af. In het eikenboschje gekomen, stond hij even stil om eenige wilde bloemen te plukken, die op een vooruitstekend rots blok groeiden. Hij bood ze mij aan, en ik dankte hem voor zijn oplettendheid, terwijl ik er bijvoegde: „hoe mooi zijn ze toch!" En zoo geheel in overeenstemming met dit rustige boschje, die spiegelgladde zee, en dezen kalmen vredigen Zondagavond. Nooit heb ik zulk een bekoorlijk land schap meer gezien." Zijn oordeel was volkomen juist. Ik was overtuigd, dat James Lascelles be hoorde tot de christenen van tante Ra chel's tempel. Ik bemerkte spoedig, dat bij James de godsdienst zoowel innerlijk als uiterlijk was; hij schaamde zich het Evangelie van Christus niet, en 'zijn 'vu rigst verlangen was slechts, 'om ook an deren te laten deelen in het geluk en den zegen, dien hij1 gevonden had. Op eens zeide hij: „Boe bijzonder mooi werd het oe'htendgezang heden gezongen, miss Tyndale, ik bedoel dat begint met de woorden: „Uw sabbath, 'Heer, is ons een dag van vreugde". Ik heb het nog nimmer op die wijze gehoord." „'Dat is toch de wijze waarop wij' het Intu8schen duren de onderhandelingen te Moscou nog altijd voort en blijkens een artikel in de „Prawda" wordt men in Russische kringen over dezen langen duur der besprekingen ongeduldig. Onver stoorbaar is de hardnekkigheid, waar mede Stalin en Molotov feitelijk ieder aanbod van Engelsche en Fransche zijde afwiizen, zoolang die twee niet alle Rus sische voorwaarden hebben aanvaard. Engeland en Frankrijk moeten zich er in schikken, de onaantastbaarheid van de Oostzee-staten te garandeeren, ook al wil len deze staten van dergelijke garanties niets weten. Het kost groote moeite, eer men den Russischen beer aan het touwtje heeftl Van Duitsehe zijde schijnt een poging te zijn ondernomen om de Britsch—Fran sche onderhandelingen in Moskou te dwarsboomen. Duitschland zou aanlok kelijke voorstellen op handelsgebied heb ben gedaan en zou zelfs bereid zijn ge weest tezamen met Moskou de onafhan kelijkheid te garandeeren van alle staten tusschen Duitschland en Rusland, met inbegrip van de Randstaten en zelfs van Polen, „zoodra de Poolsche kwestie is geregeld". Maar hierin schijnt Moscou niet te zijn getreden. Dit aanbod teekent weer eens de vooze Duitsehe politiek: bij elke ge legenheid, te pas en te onpas, schelden op de communisten en er zich op be roemen hen een halt te hebben toegeroe pen, maar er wol zaken mee willen doen! Komen we tenslotte tot ons eigen land, dan moeten wij ook spreken van crisis en onzekerheid. Vier dagen lang heeft de Tweede Kamer beraadslaagd over de Ossche kwestie. Met alleen de stemmen der R.-K. fractie tegen heeft zij, ondanks de urenlange verdedi ging van Minister Goseling, uitgesproken, dat de genomen maatregel tegenover de marechaussée-brigade te Oss niet gerecht vaardigd was, daarmee aan de mannen van deze brigade een moreel eerherstel gevende. De Minister bleef echter na dit debat. Ook de veel besproken procureur-generaal te Den Bosch. Maar zie, gisteren kwam het bericht, dat het Kabinet in zijn geheel zijn ont slag aan H. M. de Koningin had aan geboden en dat dr H. Colijn reeds ter stond van H. M. de opdracht had ont vangen een Kabinet te vormen. Terwijl wij dit schrijven, is nog niets definitiefs bekend over de oorzaken van deze crisis. Vermoedelijk zal de hoofd oorzaak wel gelegen zijn in de financiëele aangelegenheden, waaromtrent blijkbaar nog geen overeenstemming was ver kregen. Moge dr Colijn, de man, die onder ons volk in zoo breeden kring vertrouwen geniet, er in slagen een Kabinet te vor men, dat een krachtige, solide politiek voert, waarvan ons land, onder den zegen Gods, de vruchten mag plukken. Lys, van Venray, fokker J. F. Verstraa- ten-Miehielsen te Graauw. In de kleine maat kwam bovenaan Pompier du Tombois van Gebr. Aer- naudts te Sluis. D'e 3-jarigen, gro'ote maat, werden ge plaatst na arbitrage: 1. 'Cantor van W. Berden te 'Boekend-Maaisbree (Limb.), fokker J. Koster te Bosc'hkapelle; 2. Olai- ron van G. L. Lannoye te Aardenburg, fokker A. Arenthals te Zaamslag. In de kleine maat kwam bovenaan Al bion van Fre'derica, van de H. Ass „Dte- demsvaart", fokker De Fredericapolder te Rilland. DE OECONOMISCHE TOESTAND VAN DEN' TUINBOUW, IN 1937/1938. Een publicatie van de Directie van den Landbouw. Als nr 1 van de reeks Verslagen en Mlededeelingen van de Directie van den Landbouw I1-.939 is verschenen: De oeoono- misohe toestand van, den landbouw in 19371938 en andere onderwerpen. De in 'dit verslag verwerkte gegevens zijn afkomstig van de boek'houdbureaux der groote landbourwtmiaatscbappjjen en en kele andere organisaties. In het eerste hoofdstuk worden de be- dirijfsuitkoinsten over het boekjaar 1937 1938 uitvoerig behandeld en vergeleken met de uitkomsten in het boekjaar 1936 altijd in Stanbridge zingen, mr. Lascel les". „Waarlijk, het is een melodie, en zulk een goed oud gezang tevens, zoo 'juist ge schikt voor een kalmen Zondagavond ge lijk deze. Zondag is de gouden dag der gansche week." „'Ik 'heb eens iemand hooren zeggen, dat zij' wenschte dat het iederen dag Zon dag ware." „O neen, dat -zou al heel verkeerd en ook niet volgen® Gods bedoeling wezen. Wij zijn hier niet geplaatst om te rusten, maar om te werken; en wanneer wij, ons recht gelukkig zullen gevoelen, dan moe ten wij 'God evenzeer kunnen danken voor den Zondag, die ons juist telkens die mate van rust geeft, die wij noodig 'heb ben om met vernieuwden moed ons werk te hervatten."' „En toch is het werken een vloek." „O neen, 'hierin vergist gij u. Zwoegen en s'j ouwen, dat wil zeggen, 'hard en zwaar werken in het zweet des aan- schijns, kan misschien een vloek worden, ofschoon ik geloof, dat ook dit dikwerf ten zegen strékt. Maar nuttigen, gezetten arbeid, in overvloed te kunnen verrichten, dat is op zic'h zelve een zegen, waar voor wij den Heer evenzeer behooren te danken, als voor de rust, die Hij ons geeft." (Wordt vervolgd.)

De Zeeuw. Christelijk-historisch nieuwsblad voor Zeeland | 1939 | | pagina 5