Uit de Provincie Kerknieuws Predikbeurten. Onder Gemengd Japans leger en pers blijven onverzettelijk. Zondagavond spreekt Chamberlain. Binnenland. MIDDELBURG. ZUID-BEVELAND. WALCHEREN. NOORD-BEVELAND. THOLEN EN SINT PHILIPSLAND SCHOUWEN-DUIVELAND Hoofdpijn, Kiespijn. j^nVeS Inschrijving INCIDENT TE TIENTSIN ZAL NOOIT GEREGELD WORDEN. Terwijl de aankondiging van de be sprekingen te Tokio tot een zekere ont spanning scheen te hebben geleid, valt in Japansche militaire kringen en in een deel der Japansche pers een groeiende onverzettelijkheid waar te nemen. De woordvoerder van het leger heeft in een onderhoud met de „Japan Times" ver klaard: „Als het blijkt, dat het incident in Tientsin niet geregeld kan worden, kan het tot een serie dergelijke inciden ten in China komen en het incident te Tientsin zal nooit geregeld worden, plaat selijk noch te Tokio, als Engeland niet afziet van zijn onvriendelijke houding jegens Japan, de vergissingen van zijn politiek in het Verre Oosten niet inziet en de Japansche actie niet in haar ge heel steunt." De „Asahi" en de „Kokoemin" melden, dat de militaire autoriteiten te Tientsin als minimum eischen, dat Engeland ge heel afziet van een politiek, die Tsjang Kai Sjek gunstig gezind is. Ongeacht de a.s. onderhandelingen te Tokio tusschen Japan en Engeland over een regeling van de Tientsin-kwestie heb ben de militaire Japansche autoriteiten te Tientsin besloten, de controle te ver sterken op het verkeer, waarmede over enkele dagen een aanvang zal worden gemaakt, met het doel de isolatie van de Britsch-Fransche concessies te ver- grooten. Verder wordt gemeld, dat de blokkade van Foetsjau enkele dagen is uitgesteld op verzoek van de Engelschen. Zooals de Japansche marine-autoriteiten hadden aangeraden, zijn de Britsche torpedo jagers gistermiddag uit Foetsjau vertrok ken. De Britsche autoriteiten hebben evenwel den Japanschen autoriteiten ver zocht, nog eenige dagen te wachten met het leggen van een versperring, aange zien de torpedojagers terug moeten kee- ren om nog een aantal Engelschen aan boord te nemen. Dit geschiedt thans en de Japanners zullen de haven blokkeeren, zoodra de Britsche oorlogsbodems zijn vertrokken. Te Wentsjau is thans de blokkade voltooid, geen enkel buitenlandsch schip ligt meer in de haven. Chamberlain, die Zondagavond voor de radio over den nationalen dienst zal spreken, zal het week-einde buiten Lon den bij vrienden doorbrengen. Hij zal echter contact houden met "Whitehall, Zondagmiddag zal hij naar Downing- street 10 terugkeeren, waar hij in zijn werkkamer zijn rede zal uitspreken. WEGENS BOMAANSLAGEN VEROORDEELD. Gisteren zijn vier van de vijf perso nen, die beschuldigd werden de bomaan slagen in den nacht van 3 op 4 Mei te Londen te hebben gepleegd, veroordeeld tot twintig jaar dwangarbeid. Een der beklaagden vervaardigde bom men voor het Iersche republikeinsche leger. Een vijfde lid van het Iersche republi keinsche leger is eveneens tot twintig jaar veroordeeld. De vijf veroordeelden zijn resp. 24, 21, 19, 27 en 20 jaar oud. Speciale posten zijn geplaatst bij de regeeringsgebouwen en electrische cen trales als voorzorgsmaatregel tegen even- tueele repressailles in verband met de zware vonnissen van heden. RUSSISCHE VLOOTMANOEUVRES IN DRIE ZEEëN. In de Baltische zee, buiten Kroonstad, worden vlootmanoeuvres gehouden. De vloot in den Stillen Oceaan houdt voorts intensieve manoeuvres nabij Wladiwo- stok. Tenslotte worden vlootmanoeuvres gehouden in de Zwarte Zee, in tegenwoor digheid van den volkscommissaris van marine Koeznetsov. Korte Berichten. In het vervolg zullen de Duitsche winkeliers gekleurd papier moeten ge bruiken voor de verpakking van hun ar tikelen. Men zegt, dat gekleurd papier voordeeliger geproduceerd kan worden dan wit papier. De Spaansche bladen hebben ge brek aan papier. Zij hebben zich tot de autoriteiten gewend met het verzoek, pa pier uit België en Noorwegen toe te la ten. DE KONINGIN IN DE RESIDENTIE. De Koningin die gisteren een bezoek bracht aan de tentoonstelling van „Het Nederlandsche Trekpaard" in Den Bosch, is 's avonds omstreeks half acht op den Ruygenhoek teruggekeerd. DE KABINETSCRISIS. H. M. do Koningin reeds Donderdag op de hoogte gesteld? Naar ons ter oore komt, zegt de „N. R. Gt.", zou Hi. M. de Koningin reeds Ddnderdag en dus niet eerst gisteren bij het bezoek van dr Colijn ten paleize te Soestdijk i op de hoogte zijn gesteld van het besluit van de ministers om tot ontslagaanvrage over te gaan. Wij maken hiervan melding in verband met de oogenschijnlijk zeer snelle op dracht aan den formateur, hetgeen in r.-k. kringen ontstemming moet hebben gewekt. Overigens behoeven wij niot te zeggen, dat ook de internationale toe stand een snel verloop van de crisis wet tigt en om een spoedige oplossing vraagt. DE SAMENSTELLING VAN HET COLLEGE VAN GEDEP. STATEN. Naar aanleiding van een bericht in de Vliss. en Tern. Grt. over de verkiezing van leden van Gedep. Staten kunnen wij, na ingewonnen informaties, mededeelen dat de heer J. A. van Rompu wel niet in het college van Gedep. Staten zal te rugkeeren. D'e heer Van Rompu maakt vanaf 3 Juli 1895 deel uit van het Dag. Bestuur onzer provincie. Het is nog niet zeker, wie in de va catures-Van Rompu en Vogelaar gekozen zullen worden. Zooals hekend heeft Woensdag a.s. de verkiezing van leden van Gedep. Staten plaats. Benoemd met ingang van 1 Juli 1939 tot arbeider in tijdelijken dienst te Mid delburg Post-, Telegraaf- en Telefoonkan toor: A. Ramsteijn, thans werkzaam als hulpjongeling aldaar. i Naar wij vernemen heeft Mevrouw Van Walré de Bordes-Grothe, de echtge- noote van den burgemeester, het initiatief genomen om als onderdeel van de feeste lijkheden bij de geboorte van een Prins of Prinses van Oranje feestpakketten te doen uitdeelen aan behoeftige kraamvrouwen. Dames uit verschillende bevolkings groepen zullen een uitnoodiging ontvan gen om behulpzaam te zijn. Het is de be doeling geheel uit vrijwillige bijdragen een som gelds voor dit doel bijeen te brengen. Hei halve eeuwfeest van het Leger des Hei Is. Wij meldden reeds, dat het dezer da gen 50 jaax geleden is, dat het Leger des Heils zijn arbeid in Middelburg begon. In „De Heilssoldaat" van 10 Juli 1889 uitgever majoor French kwam het volgende bericht voor: „Hallejujah! Hallelujah! Opening van Korps 23 Middelburg, Zaterdag en Zon dag 13 en 14 Juli. Adjudant Palstra zal de bijeenkomsten leiden, bijgestaan door kapiteins Fisk en luitenant Koopmans. Hieruit blijkt, dat Middelburg de 23ste plaats in Nederland was, waar het Leger vasten voet kreeg. Het was de derde plaats in Zeeland, want Retranohement en Vlis- singen waren voorgegaan. Strenge orthodoxie en ongeloof kwamen op tegen het Leger in dien tijd en ook in Middelburg was de strijd zeer zwaar en werd het leven der officieren en eerste bekeerlingen bemoeilijkt. Onder hen, die in de oude Mennisten- kerk in den eersten tijd getuigden van het streven van het Leger, was de Engelsche kapiteine Fisk, die zich gedurende 7 jaar, waarvan twee in Holland, weerde. Haar krachten bleken te zwak en zij geraakte overspannen en moest op medisch advies den werkelijken dienst verlaten. Zij was ook in Middelburg veel vervolgd en haar gezondheid leed daardoor zeer. Er kwam echter spoedig eenige kentering en in No vember woonden reeds 450 personen de week-bijeenkomsten bij. 'Het Leger des Heils is in deze 50 jaren voor velen ook in onze stad tot zegen ge weest. Veel ellende en zorg hebben de of ficieren en soldaten in stilte geheel of ten deele doen eindigen. Het is daarom, dat hun arbeid in bree- de kringen groote dankbaarheid en waar deering ondervindt en dat zeer velen het Leger des Heils met dit jubileum geluk- wenschen. Een gouden jubileum. De heer H. C. Step herdenkt heden den dag, waarop hij vóór 50 jaar als ruim 12-jarige jongen bij de firma S. Wiener Co. in dienst trad. De jubilaris klom op tot magazijnbediende en heeft gedu rende geruimen tijd voor de firma ge reisd. Thans is hij gedurende eenige jaren op het kantoor der N.V. Manufac- turenhandel v.h. S. Wiener Co., onder de directie van de heeren van Leeuwen werkzaam. De heer Step heeft dus zijn geheele werkzaam leven aan deze zaak gewijd. In verband met het jubileum was de zaak hedenmorgen een paar uur gesloten en werd de jubilaris met zijn echtgenoote per auto aan huis afgehaald. In één der lokalen van de zaak werd hij door de directie en het personeel ontvangen en werden hem door beide blijvende geschen ken aangeboden, naast bloemen, die ook van verschillende andere zijden waren toegezonden, evenals telegrafische, schrif telijke en mondelinge gelukwenschen. Hoedekenskerke. Gemeenteraad. Gisteren vergaderde de gemeenteraad. B. en W. worden gemachtigd een verzeke ring af te sluiten voor het personeel van den Luchtbeschermingsdienst. De geloofsbrieven der nieuw gekozen raadsleden worden onderzocht en in orde bevonden, zoodat tot hunne toelating wordt besloten. In verband met een schrijven van de N.V. Spoorweg Mij. „Zuid-Beveland", wordt goed gevonden de destijds verminderde subsidie, contrac tueel vast te leggen. Door de inwerkingtreding van de nieu we Verkeerswet is het noodig de maxi mum-snelheid in de bebouwde kom (die bepaald is op 20 km.) te herzien, daar de nieuwe wet maximum 45 km. toelaat. Besloten wordt de maximum-snelheid te doen vervallen, daar toch altijd, kan wor den opgetreden, indien de veiligheid van het verkeer in gevaar wordt gebracht. Om het bietenvervoer op de haven te bevorderen, wordt besloten het liggeld en havengeld te verlagen, zulks voor 1939. r wordt verwacht, dat daardoor het ver voer per schip zal toenemen. Bij de rondvraag wordt geïnformeerd naar het groot getal werkloozen en hoe het komt, dat niet allen bij de centrale werkverschaffing te Ellewoutsdijk zijn geplaatst. De .voorzitter deelt méde, dat er ver schillende werlkloozen getracht hebben eigenmachtig bij dit werkobject geplaatst te worden, hoewel zij wisten, dat de werkverschaffing voor deze gemeente was stop gezet. De rijksinspectie heeft daar om een aantal voor een week uitgesloten. Hierna volgt sluiting. Oudelande. Gemeenteraad. Vrijdagmiddag vergaderde de raad. Een verzoek van de Waterschapsbesturen Baarland en Ellewoutsdijk om hun archief te mogen plaatsen in de kluis der ge meente wordt toegestaan. B. en W. stellen den raad voor om toe te treden tot het rechtspersoonlijkheidbezittend lichaam: „Luchtbeschermingsgebied Zuid en Noord-Beveland". Na enkele toelich tingen wordt alzoo besloten. De voorzitter doet mededeelingen over de pogingen die zijn aangewend bij het polderbestuur tot het dempen van een sloot met het vuil der gemeente. De voorwaarden door het polderbestuur gesteld beteekenen veel te «booge uigaven, zoodat daar geen gebruik van gemaakt wordt. B. en W. blijven in dezen diligent. Bij de rondvraag vraagt dhr W. de Jager of het waar is, dat men van de Waterleidingmaatschappij opgra- vingen in de gemeente heeft verricht zon der daarvan kennis te geven aan den burgemeester. De voorzitter antwoordt daarop bevestigend, doch deelt tevens mee, dat de persoon die hiervoor verant woordelijk was, zijn excuus hiervoor heeft aangeboden. Hierna sluiting, Vrouwenpolder, Gemeenteraad. De Raad dezer gemeente vergaderde Vrij dagmiddag. Na 'opening werden door den voorzitter enkele woorden gewijd aan de nagedachtenis van wijlen oud burgemees ter Louwerse, welke rede staande werd aangehoord. Vervolgens feliciteerde de voorzitter de leden van den raad met het feit, dat allen bij de laatste verkiezing herkozen zijn. Van het bestuur der Vereen, voor Chr. L.O. in de afd. Gapinge was een verzoek ingekomen om beschikbaarstelling van gelden voor het doen plaatsen van een re genbak bij een schoolgebouw der Vereeni- ging. De voorzitter deelde n.a.v. dit ver zoek mede, dat B. en W. gezien het feit, dat de afd. Gapinge thans aan de water leiding is aangesloten, gehoord het schoolbestuur, voorstellen afwijzend op het verzoek te beschikken en te hesluiten de noodige gelden beschikbaar te stellen, benoodigd voor de aansluiting van het Schoolgebouw aan de waterleiding, welk voorstel werd aangenomen. 'Overeenkomstig het voorstel van B. en W. werd in. a.st. besloten aan de op de secretarie werkzame volontairs over 1938, voor verrichte werkzaamheden, een grati ficatie te verleenen van f 50. Naar aanleiding van het verzoek van den gemeenteböde om verhooging zijner jaarwedde van f 45 tot f 150, deelde de voorzitter mede, dat B. en W. voorstel len de jaarwedde ingaande 1 Januari '39 met f 35 te verhoogen en te brengen op f 80, welk voorstel wordt aangenomen. De geloofsbrieven van de nieuw be noemde raadsleden werden in orde be vonden. De voorzitter deelde mede, dat bezwaren zijn ingebracht en mondeling toegelicht tegen onttrekking aan 't 'open baar verkeer van het „Eort den Haak- sche pad" no. 42 en een gedeelte van het Voetpad naar de hofstede „Banenburg", welke bezwaren B. en W. gegrond voor komen, waarom zij voorstellen te beslui ten aan het openhaar verkeer te onttrek ken, het voetpad naar Vrouwenpolder, 'het voetpad langs den berg en het huis Gapinge, en het gedeelte van het voetpad naar de hofstede Banenburg loopende over de perceelen sectie D n'os. 7, 6 en 409, welk voorstel m.a.st. werd aange nomen. Vervolgens bood de voorzitter namens B. en W. de rekening der gemeente over 1938 aan. Do voorzitter deelde mede, dat L. Din- gemanse, onder nadere motiveering, an dermaal een verzoek tot den Raad heeft gericht, om in aanmerking te mogen ko men voor het verrichten van timmerwerk der gemeente in de afd. Gapinge en dat de meerderheid van B. 'en W. voorstelt het verzoek in te willigen. Met 4 tegen 3 stemmen werd 'besloten afwijzend op het verzoek te beschikken. Bij' de rondvraag werd door den heer van den Bosse gewezen op in de bestra ting van dien Gapinscheweg aanwezige hinderlijke putten en de vraag gesteld, hoe het staat met eventueele invoering van invoerkeurloon. Souburg, Gemeenteraad. Gis teren vergaderde de Raad. De geloofs brieven der nieuwbenoemde Raadsleden worden im orde bevonden. Aanbieding van de rekeningen over 1938 van het water- en woningbedrijf heeft plaats. De cijfers publiceerden we reeds. Benoeming van ambtenaren burg. stand. B. en "W. stellen voot dhr Ga- briëlse, secretaris, op diens verzoek eer vol ontslag te verleenen als bezoldigd ambtenaar, en hem te benoemen als on bezoldigd. Dhr Jansen (SJXA.P.) kan zich er niet mee vereenigen dat iemand die ontslag vraagt, wordt voorgedragen als onbezol digd ambtenaar. Ook zag hij gaarne dat het ontslag niet werd verleend per 1 Aug. maar per 1 Jan. 1940. De voorzitter: Dhr Gabriëlse is door B. en W. voorgedragen als onbezoldigd •ambtenaar voor eventueele huwelijks sluitingen. Het niet ingaan van het ont slag voor 1940 heeft groote bezwaren. D'hr v. d. Putte (A.R.) vindt het moei lijk in het openbaar over deze zaak te spreken. Op zijp verzoek gaat men over in een vergadering met gesloten deuren. Na geruimen tijd wordt de vergadering weer geoipiend en gaat men over tot stem ming. Tot onbezoldigd ambtenaar wordt gekozen dhr Gabriëlse met 8 st.; tot be zoldigd ambtenaar I dhr P. A. Vervaat met 11 st., id. II dhr J. J. v. Ginkel met 11 st. Benoeming tot bode-concierge. B. en W. stellen voor dhr Poortvliet, thans con troleur der steunverleening, tot bode-con cierge te benoemen. Dhr Leenhouts (S.D.A.P.) spreekt zijn bevreemding er over uit, dat men thans moet benoemen, daar de instructies nog ontbreken. Is de voorgestelde candidaat niet te oud, en is dit niet een bezwaar voor het pensioen? Hij' kan zich dan oolk met dit voorstel niet vereenigen. Hij is voor een algemeene oproep van, sollici tanten. Dhr Goedhloed (V.D.) is ook voor een oproeping. B. en W. zeggen wel dat we dan komen te staan voor een benoeming van een capitulant,, maar deze meening kan hij niet deelen. D'hr de Pagter (C.H.) vraagt of in de instructie wordt opgenomen 'dat de tegen woordige werkvrouw moet genomen wor den voor de werkzaamheden, waarvoor f 150 is uitgetrokken. Dhr v. d. Putte (A.R.) wij'ist er oip, dat de toestanden zijn veranderd wat de oon- trole van de steunverleening betreft. Ook hij bespreekt de kwestie van de werk vrouw. De voorz. meent dat de instructie im, de stukken in hoofdlijlnen is uitgestippeld. Als we een oproeping plaatsen vallen wij voor dit geval in de capitulanten. Vrije keuze hebben wij niet. "Wat de tegenwoor dige werkvrouw betreft, is het nooit de bedoeling van B. en W. om deze zonder meer los te laten. Dhr Jacques (S. B.) steunt het voorstel van B. en W. Genoemde persoon is nu vijf jaren in dienst tot volle tevredenheid Dhr de Priester (S. D.) vraagt of B. en W. zich in verbinding hebben gesteld met het capitulantenbureau. Tevens is onze controleur voor tijdelijk benoemd. Dus wist hij dat het eens kon afgeloopen zijn. Hij zou voorstellen dit voorstel terug te nemen en eerst de instructie te behande len. Dhr Goedhloed (V. D.) is nog niet te vreden met de toezegging over de tegen woordige werkvrouw. Hij vraagt de verze kering, dat deze mede overgaat naar het nieuwe gemeentehuis. Dhr v. d. Putte (A. R.) vindt deze op lossing juist nu zeer geschikt. De voorzitter zet deze zaak nog eens uiteen. Wij hebben in dhr Poortvliet een persoon, die zijn krachten geheel aan zijn werk schenkt en thans bedreigd wordt door ontslag in de toekomst. Daarom, ge zien het belang der gemeente en dat van genoemden persoon, doen B. en W. dit voorstel. B. en W. hebben geïnformeerd bij de Ver. van Nederlandsche Gemeenten. Daar verzekerde men, dat we zouden ver vallen bij de capitulanten. Met aanhouding van dit voorstel dient men niet het belang der gemeente. Het voorstel-De Priester tot aanhouding wordt verworpen met 7 st. tegen en 4 st. voor. Biji stemming wordt dhr Poortvliet be noemd met 7 st. en 4 blanco. St Laurens. Loop der bevolking over de maand Juni 1939. Ingekomen: A. Vrolijk en gezin, ambt. PZEM, uit Koudekerke (Z.) naar Nadorst B 119 k. J. W. Jobse en gezin, broodbe zorger, uit Middelburg, naar Noordweg B 42. J. Kieft en gezin, reiziger N. V. Radion, uit Nieuwer Amstel, naar Noord- weg B 90 c. A. Schoneveld en gezin, insp. verz.-Mij, uit Hillegersberg, naar Noord- weg B 151 e. A. van Bommel en gezin, machinist, uit Nijmegen, naar Noordweg B 5. C. J. Rruysse en gezin, z.b., uit Merksem (B.) naar Noordweg A 115 b. Vertrokken: T. de Jong en gezin, adj. onderofficier, van Noordweg B 82 c naar Middelburg. F. van Kempen, z. b., van Noordweg B 82 c naar Middelburg. M. Joziasse, dienstbode, van Noordweg B 60, naar Serooskerke (W.). G. W. Schout, klerk Rijksbel., van Noordweg B 47, naar 's-Gravenhage. Kortgene. Een schooljongen heeft al hier een munt gevonden, dateerende vam 1666. Het is een duit van de voormalige provincie Gelderland. De voorzijde ver zijde vertoont een ikrans met de woorden D. Gelriae,, 1666. De keerzijde: het wapen van Gelderland, twee klimmende leeuwen in een schild. Omschrift: IN DEO SPES NOSTRA: Op God is onze hoop. 'Gemeenteraad. Vrijdagavond vergaderde de Raad dezer gemeente. De heeren Versprille en Van Maldegeirt wa ren met kennisgeving afwezig. De voorz. wenschte alle heeren geluk met hun herbenoeming. De heer Salomé, het oudste raadslid, beantwoordde de rede van den voorz. Spr. zeide, dat er in de afgeloopen vier jaren veel goeds is tot stand gekomen. Wel is waar was er voor de verkiezing een ad vertentie geplaatst, waarin gewenscht werd, dat er wat jongere krachten in den Raad zouden komen, maar de oude garde bezit nog de volle 100 pet. De voorz. deelde mede, dat gebr. Kievit te Kolijnsplaat de laagste inschrijvers zijn geweest voor de te verbeteren wegen in de kom der gemeente. Het werk is den hee ren gegund voor f 11013. B. en W. van Kats schreven,, dat ze be reid zijn mede te werken inzaike de ver betering van den tertiairen weg Kortgene Kats op voorwaarde dat Kortgene f 500 per jaar bijdraagt gedurende 25 achter eenvolgende jaren. Daar er van Kats nooit een kostenbe rekening is binnengekomen, deelen B. en W. mede, dat ze vooralsnog geen behoefte gevoelen om het besluit van een vorige vergadering te veranderen, zoodat er dit jaar, noch het volgende iets van de zaak komt. Aldus besloten. Aan mej. C. Amperse werd wegens ge zondheidsredezien eervol ontslag verleend als schoonmaakster van het gemeente huis, ingaande 1 Juli a.s. Aan haar werd met ingang van genoemden datum een pensioen toegekend van f 52 per jaar. Mej. P. Amperse werd benoemd tot schoonmaakster van het gemeentehuis te gen een vergoeding van f 175 per jaar, in gaande 1 Juli a s. De overeenkomst met de N.V. PZIEM werd gewijzigd inzake de straatverlich ting. Deze wijziging beteekent een verla ging van de tarieven. Er werd hierop een gemeenschappelijke regeling aangegaan met de overige ge meenten op Zuid- en Noord-Beveland in zake den luchtbeschermingsdienst. De heer Verburg vroeg of er een straat lantaarn geplaatst kan worden op het einde van de Burgem. Snellenstr. hij den heer A. P. Blok. Dit zal onder het oog gezien worden, alsook een verplaatsing van een lantaarn aldaar, waar de heer Salomé over sprak. Tholen. De verzending van mosselen voor 'het buitenland neemt wekelijks toe. Deze week werden verzonden, meest on- geschoonde plm. 2000 ton van 100 kg. mosselen. De kwaliteit is goed. 'Het ge middelde vischgewicht per ton 20 kg. De besomming van de visschers- vloot was deze week weer aan don lagen kant. De aanvoer beliep van 40 tot ruim 200 pond, het gemiddelde per vaartuig was van 2 tot 3 tobben bot. De kwaliteit der bot is best. D'e prijs is gemiddeld f 10 per tob. Met ruim 200 korven en plm. 20 kreeftennetten, werd deze week de kreef- tenvissc'herij in Eendracht en Schelde uit geoefend. De vangsten waren echter wei nig loonend en beliepen van 10 t'ot 13 kreeften per dag, met een gemiddeld ge wicht van 600 gram. De prijzen zijn voor zware kreeften van f 80 tot f 90 per kg. voor lichtere en meer courante soorten f 1.30—f 1.35. Gemeenteraad. Vrijdag verga derde de Raad. De geloofsbrieven der nieuw gekozen raadsleden worden onder zocht en in orde bevonden. De heer van Vessem zegt het te be treuren, dat het heuveltje in het Boschje wegens aanleg nieuwen verkeersweg weg moet. Hij vraagt verder of de afrastering der <vest nu in orde komt. De voorzitter merkt op, dat de heer v. Vessem indertijd zelf, toen de bescheiden en teekening ter tafel kwam en deze heeft ingezien en goed gekeurd. "Wat de afwatering betreft, daar zal voor worden gezorgd, evenwel is dit het werk van deskundigen. De voorzitter zegt nog, dat geprobeerd is, het heuveltje intact te houden, doch dit vond geen goedkeuring bij den hoofd ingenieur. De heer v. Vesisem informeert verder of geen request is ingekomen over 'het schoolplein, daar de putten, welke hierin voorkomen, erg hinderlijk zijn. De voorzitter antwoordt dat inderdaad niets voor den Raad is ingekomen; wel hebben B. en W. een schrijven in dien geest ontvangen 'en te zijner tijd zullen deze 'hierover met voorstellen komen. Hierna sluiting. Zierikzee. Bij de herstemming tus schen de heeren C. J. van Schelven en J. Vriesendorp, voor hoofd-ingeland van het waterschap Schouwen, werden 254 stemmen uitgebracht, waarvan verkregen de heer J. Vriesendorp 146 en de heer C. J. van Schelven 108 stemmen, zoodat de heer J. Vriesendorp te Renesse is gekozen. altijd een poeder ol cachet van Mijnhardt. Mijnhardt's Poeders per stuk 8 ct. Doos 45 ct. Cachets, genaamd „Mijnhardtjes" 2 st. 10 ct. Doos 50 ct. Ned. Herv. Kerk. Beroepen te Schildwolde, F. J. Zuider duin te Elim (hij Hoogeveen). Te Heu- imien, W. J. van Lindonk, em. pred. te Scheveningen. Zondag 2 Juli 1939. Ned. Herv. Kerk. Goes, vm. ds Hartjes te Vlissingen, av. ds de Vries ('H. Doop) en Voorber. H.Av.) Wilhelminadorp, 9.30 u. ds Odé (Voorb. H.Av.), n.m. geen d. Wissenkerke, v.m. leesd., nm. ds Lou werse. t voor de vele bewijze: neming ontvangennah. van miin geliefden LEIN DINGEMA betuig ik mijn harteli I inzonderheid aan Dr K ter Milhous voor de g< deling en verpleging a wezen. j. DINGEMANSE- 's-Gravenpolder, 1 Juli Voor de hartelijke ons betoond bij de ziekt overlijden van onzer Vader, Behuwd- en Gro< MARCUS SM: Wedn. van Johann Minderhoud betuigen wij onzen we dank. Uit G. Wissenkerke, Juni 1939 den 2-|arigen voorb de 2-Jarlfle opleldin de 2-Jarige opleidini de 2-jarlge opleidini de diverse halfjaarl Spreekuren van de Dl Eindexamen der Rijks te Vlissingen, Geslaagd: Nico Bek to Vlissingen, Kees I Jan van der Slikke, Schaap, Mary van Klap, allen te Vlissii Beer te Souburg. Afg ten. Aan het St.-Norb( sendaal slaagde voor heer F. de Meijer te het diploma A de hee waarde. Aan het St.-Geertr sendaal slaagde bij einddiploma B mej. wacht Aan de Unive slaagde voor het cari neeskunde de heer te Terneuzen. Geslaagd voor administratie de 'heere! te Terneuzen en J. va| dinge. WANBEHEEF ARBEIDSl Het vorige jaar wei de Arbeidsbeurs te W J. D., op wachtgeld g| ganisatie in den dien' handeling der gemeer men tal van klachten om een commissie va noemen. Deze heeft Donderdl gediend, waaruit ontl gegevens aan het lichl wijzen op schromelijk! beheer van den dired beidsbeurs eener groc land. Uit het rapport del gebleken, dat het 'hol geenszins op de hoogtl schriften, welke op h verleening aan de ge regeld werden toegezd Verscheidene brievi laires met voorschrij opend gevonden. 'De zelfs niet de moeite fa departement ontvangel Gebleken is dat, aid betrokken directeur hi adviezen heeft gegevel meente financieel schl De minister van s| genoegen met terugha drag van ongeveer f 2j op het departement uitsluit, dat bij een v gevallen van onjuis steunregeling zijn aan. De directeur, die tel den dienst van W| Steunverleening, liet f uit hoofde van den Privé uitgaven loopenj Het aanwezige kas teur gewoonlijk in eed ZIJner jaszakken; mol schieden dan diepte! een voorraad bankpa! net gevraagde bedrag! taling Werd echter f nd. Het spreekt vaj cteel beheer, dat op] werd gevoerd, op dJ warboel moest worde In de werkkamer recteur heerschte órde.

De Zeeuw. Christelijk-historisch nieuwsblad voor Zeeland | 1939 | | pagina 2