De tol o] Onderhandermgen over Tientsin. „dz iea*w" De strijd in China. Deze radicale maatregel veroorzaakt Londen bereid met Berlijn te onderhandelen over nieuw vlootverdrag. Er is spanning In de wereld. Houdt U zelf op de hoogte. per 1 JULI op HET BLAD dat iederen dag het laatste nieuws brengt. Uit de Provincie MIDDELBURG. GOES. ZUID-BEVELAND. WALCHEREN. ZEEUWSCH-VLAANDEREN. De brug van Kerki Ondi een gevoelige schaarschte aan kellners in de café's en restaurants en heeft de onte vredenheid opgewekt van de hoteldireo- ties. Ook de kappers worden bij deze maatregelen niet gespaard. Te Berlijn zijn degenen, die niet één of twee bedienden ter beschikking van het leger moeten stellen, zeldzaam. Voor ty pografen en drukkers gelden de maatrege len eveneens. Er zijn bedrijven, waar beslag is gelegd op 40 pot. van het personeel. Daarentegen hebben de nationaal-socia- listische autoriteiten zich genoodzaakt ge zien hun afkeer van de Joden te over winnen, en om redenen van staat een ze ker aantal van hen in dienst te nemen, vooraf intellectueelen en vroegere kooplie den, hetzij als ingenieur, hetzij, zooals meestal het geval is, als werkman of als loopjongen. In een Engelsch memorandum, dat de Britsche ambassade te Berlijn aan Von Rihbentrop heeft overhandigd, wordt ge zegd, dat Engeland slechts dan een vij andige houding zou kunnen aannemen, als Duitschland een daad van agressie tegen over een ander land zou begaan. Verklaard wordt verder, dat de in het memorandum der Duitsche Regeering ge geven beschrijving van de Britsche poli tiek als een politiek van omsingeling vol komen ongemotiveerd is. Reeds is een aanzienlijk bedrag aan vrij® valuta ter beschikking van Duitschland gesteld voor de aanschaffing van grondstoffen. De Britsche regeering zou gaarne een be spre- ki n g zien over een verdere verbetering van Duitsch land 's economische posi tie, zoo slechts wederzijds vertrouwen en goede wil gesohapen kunnen worden. Het voornaamste doel van het vlootver- drag was het invoeren van een element van stabiliteit ter vermijding van een on- noodigen bewapeningswedloop. Als Duitschland niet langer gebonden is aan de in het aceoord vastgelegde li miet van 35 pet., kan de Britsche regee ring zich niet langer gebonden achten aan haar vroegere aankondigingen, welke derhalve als vervallen moeten worden be schouwd. Zoo Duitschland bereid mocht zijn over een ander accoord te onderhandelen, zal de Britsche regeering gaarne aanwijzin gen ontvangen omtrent omvang en doel, welke de Duitsche regeering voor zulk een accoord geschikt zou achten. De Britsche regeering zou in het bijzonder willen we ten: 1. Wanneer naar de mee ning van Duitschland de besprekingen zouden moe- tetn plaatsvinden, en 2. Hoe de Duitsche regefl- ring zich voorstelt te ga randeeren, dat iedere han deling in den vormvaneen opzegging of wijziging van het nieuwe acooord gedu rende den geldigheidsduur de goedkeuring van beide partijen wegdraagt. ZIJ ZULLEN ONMIDDELLIJK TE TDKIO BEGINNEN. In kringen, die in nauw contact met de Japansche regeering staan, neemt men als vaststaand aan dat bij de komende onderhandelingen te Tokio belangrijk meer zal worden besproken dan de uitlevering van de vier Ghineezen door de autoritei ten van de Britsche concessie te Tientsin. Men gelooft, dat de Japansche re geering zal aandringen op de regeling van de militaire, politieke en economi sche vraagstukken, die van belang wor den geacht voor de veiligheid der Japan- scho strijdkrachten in China en van de Japansche positie daar. Minister-President Chamberlain heeft aangekondigd, dat als gevolg van het overleg tusschen de Britsche en de Ja pansche regeering overeengekomen is, onderhandelingen te openen om tot een regeling te komen over het geschil te Tientsin. Bij het passeeren van de Japansche wachtposten werden in totaal vijftien Engelschen gedwongen zich té ontklee- den, onder wie een vrouw, doch de laat ste twee dagen is hiervan niet meer ver nomen. De vertegenwoordigers van de Britsche en Japansche plaatselijke auto riteiten zijn uitgenoodigd, naar Tokio te komen om deel te nemen aan de onder handelingen. Men verwacht, dat de be sprekingen zich zullen beperken tot de plaatse- lijke gebeurtenssen en dat, indien de neutraliteit van de concessie gehandhaafd zal worden, de Britsche autoriteit niet zal worden aangetast. GEVECHTEN BIJ WENTSJAU ONTBRAND. Tusschen Japansche landingstroepen en Chineesche verdedigers op het eiland Joe Wang bij den ingang van de haven van Wentsjau wordt op het oogenblik heftig gestraden. Tegelijkertijd komen ten zuiden van Tsjaotejau op 50 km ten N.W. van Swa- tau voortdurend Ghineesohe versterkin gen aan. Zij nemen stellingen in in de heuvels ten westen van het gebied rond Tsjaotsjau en Swatau met de bedoeling, den Japanners te beletten, verder land waarts op te rukken. De Chineesche autoriteiten van Foetsjau hebben den staat van beleg afgekondigd en zij maken zich gereed een Japanschen aanval het hoofd te bieden. Gisteren heb ben de Chineesche kustbatterijen een he vig gevecht geleverd met acht Japansche oorlogsbodems in de monding van de Minrivier. De Japansche luchtmacht heeft de plaatsen langs de kust gebom bardeerd en eenige honderden Japanners zijn aan land gezet ten noord-oosten van Foetsjau. De Britsche schepen „Haicbing" en „Sinkiang" die te Foetsjau liggen, heb ben geen gevolg gegeven aan de Japan sche waarschuwing om de haven te ver laten. Ook liggen hier nog twee Britsche oorlogsschepen. De Noorsche en Italiaansche schepen te Wentsjau hebben wel gevolg gegeven aan het Japansche verzoek. Ten aanzien van dat Japansche ver zoek heef Chamberlain in het Lagerhuis gezegd, dat de Britsche consul-generaal te Sjanghai hierop heeft geantwoord, dat de Japansche autoriteiten geen recht .hebben zich te bemoeien met de bewegin gen van Britsche schepen. DE ENGELSCH-RUSSISCHE ONDER HANDELINGEN. Donderdag opnieuw bespreking met Molotow? In Britsche diplomatieke kringen wordt medegedeeld, dat gisteravond den Brit- schen ambassadeur te Moskou instructies zijn gegeven tot verder onderhandelen met Molotow. Deze instructies zijn ook ter kennis van de Fransche regeering ge bracht. De regeeringen te Parijs en Londen zijn het eens geworden over de nieuwe instructies die gegeven zouden worden aan haar vertegenwoordigers te Moskou, welke waarschijnlijk Donderdagmorgen Molotow zullen ontmoeten. In kringen, die het Sow jet-gezant schap te Berlijn na staan, worden de krantenberichten over geheime onder handelingen, welke tusschen Duitschland en de Sowjetunie gevoerd zouden worden, naar het rijk der fabelen verwezen. Dé Duitsch-Russische betrekkingen hebben niets te maken met de onderhandelingen, welke thans te Moskou gevoerd worden. CENTRUM VAN SPIONNAGE IN BELGIë ONTDEKT. Het parket te Luik heeft een groeten slag geslagen, meldt het „Alg. Handels blad". Het was oen uitgebreide spion- nage-zaak op het spoor gekomen en is er in geslaagd de voornaamste schuldigen in den val te laten loopen. Acht perso nen werden tot dusver in hechtenis geno men, waaronder een officier van den ge- neralen staf, die te Brussel woonde. Hij werd Zondagavond in zijn woning gearresteerd, terwijl de zes medeplichti gen Maandag in den loop van den voor middag werden aangehouden. Onder hen bevindt zich een agent van een buiten- landsche mogendheid, die de zaak op touw had gezet. Bovendien werden er tal van belangrijke documenten in beslag ge nomen, die de officier aan den buiten- landschen agent had verstrekt. Het on derzoek wordt voortgezet en men ver wacht dat er nog meer arrestaties zullen geschieden. DE OVERSTROOMING IN BELGIë. Schade minder groot dan werd gevreesd. Als men zich op de plaats bevindt, waar het water door de dijken van het Albertkanaal is gebroken, constateert men onmiddellijk, aldus de „Msb.", dat onder den indruk van de eerste mede- deelingen de omvang van de ramp over dreven is. Werd er niet aanvankelijk gesproken over een schade van 10 a 20 millioen francs? Deze is thans echter reeds terug gebracht tot 2 a 4 millioen francs. Volgens de eerste berichten zou de plechtige opening van het kanaal, die op 30 Juli was vastgesteld, ettelijke weken moeten worden verdaagd, terwijl zoo goed als zeker deze plechtigheid op den aanvankelijk vastgestelden datum zal doorgaan. Volgens de verklaring van prof. ir D'el- mer, directeur-generaal van openbare werken, zijn de overstroomingen, die door de dijkbreuk zijn ontstaan van zeer weinig beteekenis. In werkelijkheid heeft het water een weinig bewoonde vallei overstroomd, de vallei van Demer, die overigens bijna elk jaar door de Demer zelf wordt overstroomd. In het overstroomde gebied zelf is er ook niemand omgekomen en het aantal verdronken dieren bedraagt vier koeien en twee paarden, benevens enkele tien tallen kippen. Ir Cogan verloor het leven, omdat hij zich op de plaats bevond waar de dijk be zweek juist op het oogenblik, dat de breuk zich voordeed en bet water hem plotseling meesleurde. Is de materieele schade dus, gelukkig, lang niet zoo erg als aanvankelijk werd gevreesd, toch is de aanblik van de ge teisterde streek zeer tragisch en desolaat, zelfs nadat het water grootendeels langs de Dfemer is verdwenen. De woning van den sluiswachter werd als een kaartenhuis neergeveld. Hij was thuis met vrouw en kinderen, toen de dijk bezweek. Eén dochtertje kwam gil lend uit den tuin binnenstormen, roe pend: „Het water loopt door den dijk". De sluiswachter snelde naar buiten, gaf zich onmiddellijk rekenschap van het gevaar, en nam vrouw eu kinderen mede naar het betonnen terras van de sluis, die hij onmiddellijk sloot. Zij zagen vanaf de sluis het water hun woning vernielen. Een boer vertelde met nog steeds ang stige blikken, hoe hij en zijn gezin door het water werden verrast. Zij wilden vluchten, doch het water drukte de deur dicht. „We waren als krankzinnig", verklaarde de man, en we maakten ons al gereed, om op het dak te klimmen. Het water kwam gelukkig niet hooger dan 1 M. D'e technici begrijpen niet, dat lichte insijpelingen een dijk van 30 M. na en kele dagen konden doen doorbreken. WEDEROM EEN BRAND IN DE LONDENSCHE CITY. Voor de derde maal in een week tijds is gisteren in het centrum van Londen een groote brand uitgebroken. Het op merkelijke is, dat deze branden zijn uit gebroken in een gebied met een straal van nog geen mijl. Dé brand van gisteren heeft gewoed in een pakhuis in de binnenstad. Het vuur werd door den krachtigen wind aange wakkerd en binnen korten tijd stonden de derde en vierde verdieping in lichter laaie. Aan de blussching werd deelgeno men door meer dan iöO brandweerlie den, wier taak bemoeilijkt werd, doordat de drijvende brandspuiten op de rivier ten gevolge van het lage water niet ge bruikt konden worden. Voorts is gisterochtend brand uitge broken in een chocoladefabriek ten Noor den van Londen. D® brand heeft belang rijke schade aangericht. Men denkt aan kwaadwilligheid. TOENADERING TUSSCHEN SPOOR EN BUS. Prof. Goudriaan bereid tot samen werking. De Bond van Bedrijfsautohouders en de Spoorwegen zijn in Rotterdam samen gekomen om de mogelijkheid van samen werking van het vervoer over rail en langs den weg na te gaan. Prof. Gou driaan, de president-directeur van de N.S. heeft hierbij het standpunt van de Spoorwegen uiteengezet. Zijn betoog kwam hierop neer: D'e N. 8. is bereid tot elke bedrijfsin- krimping, indien de economie van het Nederlandsche vervoersapparaat hierbij gediend is. Dé N. S. zal nimmer trachten de las ten van het motorvervoer op den weg kunstmatig hooger te maken. De N. 8. beeft bet grootste belang bij goedgeleide en rendeerende autobusbe drijven en taxi-ondernemingen om bet vervoersapparaat zoo doelmatig mogelijk te laten werken. NOTARIAAT. Bij Kon. besluit is benoemd tot nota ris te Bergen (N.-H.), de heer G. Knook, notaris te Apeldoorn. DE KINDERTREINEN NAAR WALCHEREN. Gisteren is voor dit jaar de laatste speciale trein met kinderen, die Middel burg, Vlissingen en overig Walcheren be zochten en een tochtje op de Schelde maakten, hier geweest. Totaal hebben hiervan nu in 10 dagen ongeveer 9000 kinderen geprofiteerd, voor het 'over groots deel uit Zuid-iLimburg. Alleen Dinsdag waren 'het kinderen uit Den Haag en omgeving. Het geheel is, dank zij de goede samenwerking tusschen de N.S. en Vreemdelingenverkeer een alles zins gunstig resultaat geworden. Veile stadgenooten stelden zich beschik baar om als leidster of leider op te tre den. Er was dan ook alle aanleiding voor de N.S. en V.V.V. om die dames en hee- ren, meisjes en j'ongens, die geheel be langeloos medewerkten na het vertrek van den laatsten trein samen te doen 'komen in een der zalen der Vergenoeging. Hier heeft mej. Kuntze, propagandiste der N.S., het woord gevoerd. Spr. durfde gerust verklaren, dat deze kindertreinen naar Zeeland een succes zijn geweest. Dé organisatie te Middelburg is af geweest, De ijver en toewijding van de gidsen, die 10 dagen lang hun tijd disponibel stelden, is voorbeeldig. Talrijke gasten waren o zoo dankbaar voor wat voor ben gedaan werd en vol bewondering voor de organi satie. Echter, zooals altijd, er waren mop peraars. Maar alles is prachtig geslaagd. En daarvoor dankt spr. allen rec'ht 'har telijk. Het bestuur van V.V.V. zegt spr. ook dank en zij spreekt den wensch uit dat voor V. V. V. deze medewerking vrucht mag dragen ten eerste door een verhoogd bezoek van landgenooten aan Middelburg en ten tweede door een toename van het ledental. Oolk tot den heer en de dames van het bureau van V.V.V richt spr. zich. Naast hun drukke werkzaamheden in 'het seizoen, 'hebben zij ten koste van eigen tijd een massa meer werk op zich genomen. Spr. kan ais laatste de h.i .heugelijke mededeeling vertellen, dat nu reeds vast staat dat volgend jaar Juni eenige dui zenden uit Brabant en Noord-Limbuig naar Zeeland hopen te komen. Nadat namens de N.S. een verfris- sehing was aangeboden, nam mr J. A. Dumon Tak, penningmeester van V. V. V. het woord 'om bij ontstentenis van den voorzitter, alle medewerksters en medewerkers namens het bestuur te dan ken voor bun steun. Het geheel is zoo goed geslaagd, dat men nu reeds vernam van zelfde plannen voor het volgend jaar. 'Spr. 'hoopt dan weder op aller me dewerking. Spr. bood daarna ieder der aanwezi gen een exemplaar van 'het boekwerk „Mooi Zeeland" aan uitgegeven in 1934 door de Vereeniging. ZEEUWSCHE DAMBOND. Naar wij vernemen heeft het bestuur van den Nederlandsc'hen Dam'bond stap pen ondernomen hij den Z.D'.B. om t'ot een bespreking te komen behelzende 'het weder toetreden van den Z.D.B. bij den N.D.B. Zoo men weet is de Z.D.B. 1 Jan. 1939 uit dezen bond getreden op voorstel van eenige vereenigingen wegens de groote kosten. HONTENISSE KRIJGT WATER LEIDING. Met 5 tegen 4 stemmen heeft Woens dagavond de raad van Hontenisse een der grootste gemeenten van Zeeuwisch- Vlaanderen besloten tot aansluiting bij de Waterleiding Mij. Z. VI. Wethouder Voet onthield zich van stemming, terwijl wethouder Vereecken afwezig was. Bloeddorstige hond. De heer J. Quist te Sint Anna- land ging een bad nemen in de Scheer aldaar, waarbij de groote hond van een kennis hem begeleidde. Toen de man aan het baden was liep de hond plot seling naar een kudde schapen van den landbouwer C. Kooyman, welke daar graasde. Het beest beet in korten tijd drie schapen d'ood, terwijl een viertal dezer dieren zwaar gewond werd. Waterleiding In Zeeuwsch-Vlaanderen. Dinsdagnamiddag is in tegenwoordig heid van den hoofdingenieur van het rijksbureau voor drinkwatervoorziening te 's-Gravenhage, dr ir. J. E. Oarriere, den directeur en bestuursleden der N.V. Waterleidingmaatschappij „Zeeuwsch- Vlaanderen" en tal van gewestelijke en plaatselijke autoriteiten de waterleiding in de gemeente Zuiddorpe door den bur gemeester dier gemeente, den heer A. C. van Waes, in gebruik gesteld. Polders en waterschappen. Bij' K. B. zijn benoemd a. tot voorzitter van het bestuur der waterkeering van den calamiteuzen Wil lemAnnapolder, C. D'. Vereeke te Ka- pelle, uiterlijk tot het einde van het zit tingsjaar waarin hij zeventig jaar zal zijn geworden; b. met ingang van 3 Augustus 1939, tot dijkgraaf van het waterschap De-Vrije Polders-Onder-Th'olen, J. M. Wagemaker te Tholen, uiterlijk tot het einde van het zittingsjaar waarin hij zeventig jaar zal zijn geworden; c. met ingang van 1 Augustus 1939, tot voorzitter van het dagelijksc'h bestuur van het waterschap de Valkenissegeul A. Dees te Waarde. d. met ingang van 1 Augustus 1939, tot gezworene van het waterschap Nieuw- Bommenede, J. van der Bijl te Z'onne- maire; e. met ingang van 1 Augustus 1939, tot lid van het dageüjksc'h 'bestuur van het waterschap voor de uitwatering door de sluis aan den 'Oosterlandpolder, L. Over- beeke, te Wolfaartsdijk; f. met ingang van 1 Augustus 1939, tot lid van het dagelijksch 'bestuur van het waterschap Stoppeldijk c.a., W. P. J. Staal te Vogelwaarde. Christelijke manufacturiers. Wij vestigen de aandacht onzer lezers op een in dit nummer voorkomende ad vertentie betreffende een vergadering van den Ghr. Manufacturiersbond op a.s. Maandag in de „Prins van Oranje" te Goes. De voorzitter van den Bond hoopt daar te spreken over „De vestigingseisc'hen voor den manufacturenhandel alleen te verkrijgen d'oor organisatie." Gaarne wekken wij tot bezoek van deze vergadering op. Passen en bewijzen van Nederlanderschap. De tijd van reizen en trekken komt weer. Het is echter haast onbegrijpelijk, dat velen denken, dat men bijv. heden een pas of bewijs aanvragende, er mor gen mede op reis kan gaan. Heeft men plan dit jaar nog de grenzen te passee ren, vraag dan direct pas of bewijs. In ieder gevail reken er op, dat het wel 10 dagen kan duren, eer men op de secre tarie een pas kan geven, omdat' die, naar men weet, ook de Provinciale Griffie moet passeeren. Belangrijke demonstratie. In de kunstzaal van den heer Sturm in de Korte Kerkstraat, waar men reeds van de werken van verschillende schil ders heeft kunnen genieten, zal Zater dag a.s. een zeer bijzondere demon stratie plaats hebben. Dé uitvinder van de Velo-type, de heer M. den Outer te Rotterdam, zal laten zien, wat men met deze machine, die slechts vier pond weegt en in een han dig koffertje ikan worden Opgeborgen, met deze 100 pet. Nederlandsche machine die slechts 22 toetsen bevat, in betrekke lijk korten tijd na eenige oefening kan bereiken. Met deze kleine, ingenieuze machine kan men vier maal zoo vlug als met de schrijfmachine werken, omdat zij letter grepen tegelijk tiikt. Zij heeft voor op de stenografie, dat het velogram na eenige oefening door ieder te lezen is, omdat het drukschrift is, en iedere taal duidelijk weergeeft, terwijl een stenogram alleen d'oor iemand, die hetzelfde systeem steno grafie kent kan worden uitgewerkt en zich hier hij' vreemde talen wel eens bepaalde moeilijkheden voordoen. Ook de snelheidsgrens is hooger dan bij' steno grafie. De machine is geheel geruischloos. Men kan zich van dit alles Zaterdag middag of -avond gaan overtuigen. Men zie de advertentie in dit nummer. Borssele. Met een mes gesto ken. Gisteravond ontstond in het dorp een burenruzie met het gevolg, dat de 25-jarige P. L. den 38-jarigen P. v. W. met een mes stak en eenige verwondin gen toebracht. Zijn toestand is echter niet ernstig. Dokter Kieviet heeft v. W. verbonden, terwijl de politie een onder zoek instelde en proces-verbaal opmaakte. Yerseke. Maandag en Dinsdag zijn de eerste pannen voor de oestercu.'luur in het water gebracht. De eerste van de 6.000.000 stuks. De meeste wachten nog op beter weer en op gunstiger berichten van den Rijks-'bioloog. De temperatuur van 't water, die tusschen de 17 en 19 graden schommelt, is nog niet h'oog ge noeg voor rijpe oesterlarven. Wolfaartsdijk. Dinsdagavond vergader de de afd. van Vrederust, onder leiding van Ds 'van Heiningen. 3 afgev. wer den gekozen naar de jaarvergadering op Vrederust. Besloten werd om in den komenden winter een spreker te laten optreden. Aan de beurt is een Geref. pre dikant in de Herv. Kerk. Ds v. Dijk ein digde met dankgebed. Hans weert. De sluisknecht Snoep was Dinsdagavond bezig aan het dichtdraaien van de sluisdeur op de middensluis. Door het uitvaren van de ha/ven van een boot begiomi de deur zoodanig te werken dat Snoep een klap van den draaier op zijn borst kreeg, welke zoo hard aankwam dat hij neerviel. Met hevige pijnen is de anan in de wacht binnengedragen. Geneeskun dige hulp moest onmiddellijk worden na geroepen. Ellewoutsdijk. De Mondaccordeonver- eeniging „Scheldegalm" en het kinder koor „D'e Zangvogeltjes", brachten een serenade aan hun directeur en oprichter, den heer J. Smallegange, ter gelegenheid Ivan diens vijftigsten verjaardag, waarbij hem tevenis eenige waardevolle cadeaux werden aangeboden. St. Laurens. Gemeenteraad. Woensdagavond vergaderde de Raad. Afwezig dhr Marinissen met kennisge ving. De voorzitter wenscht de leden, die herkozen waren geluk met hun herbe noeming. Het adres van de slagerspa- troons vereeniging „Kring Walcheren" wordt in handen gesteld van B. en W. om te zijner tijd te behandelen bij de op deze aangelegenheid betrekking hebbende voorstellen, nadat de voorzitter had me degedeeld, dat een bespreking zal plaats hebben tusschen de besturen van de Kringgemeenten met de slagersatroons- vereeniging. Op voorstel van B. en W. wordt besloten niet terug te komen op het destijds genomen besluit om niet aan te sluiten bij het borgstellingsfonds. Naar aanleiding van het in de vorige raads zitting gevoerde pleidooi van den heer Riemens om bij den Schotelweg een lan taarn te plaatsen, stellen B en W. voor hiertoe over te gaan. Z.h.st. wordt hier toe besloten. Het voorstel van B. en W. om aan de Oranjevereeniging een subsidie van f25 toe te kennen ter tegemoetkoming in de kosten van verlichting te Brigdamme, welke deze vereeniging voornemens is aan te brengen bij de te houden feeste lijkheden ter gelegenheid van de geboorte van een Prins of Prinses, wordt z.h.st. aangenomen. Hoek. Naar de Tern. Crt. meldt 'heeft de heer A. Meertens, die sinds 1919 zit ting 'had in den gemeenteraad, en ge durende 10 jaar wethouder was, zijn be noeming tot Raadslid niet aangenomen. Als zijn opvolger op de vrije lijst zal nu gekozen worden verklaard de heer P- Dieleman. Aan de memorie! het wetsontwerp, bel het heffen van tol oj over de Zandkreek,] leend Wanneer verschl eenerzijds krachtig brengen van een bnl verklaren, maar da| zij, uit hoofde van ren tegen een tolheff] van financiering nc naar het den ministd van binnenlandschl biijk, de bijzondere om het hier gaat, het juiste lidht te Wat thans op ir vinciaal bestuur vanl gesteld, komt neer oj van een veerge delijk bruggeli ners van Noord-Bel op -vooruitgaan, dooiT een hinderlijk en s| veer komt een volko ter beschikking sta^ Met instemming Geref. Tweetal te RotterJ N. Ridderbos te Smeenk te Vlissingel Ds W. J. Zondag viert ds W. kant bij de Prot. Gd Curacao, zijn zilverel De jubilaris diendl gemeenten te H ol Hoedekens kf R. VAN DEll Op 72-jarigen leefl burg overleden de if in de kringen van ll wijs een zeer bekendJ De heer Van der reeks van jaren hoof Grijpskerke en hart en ziel aan deze. wijden kring een uita Vele oud-leerlingen groote dankbaarheid daar van hem genol Toen de heer VaJ deze functie werkzaL reeds leeraar aan del te Middelburg, waal het Ghr. onderwijs 1910, toen deze norn. gezet in een Chr. Kj heer Van der Welle aan deze school, wah en natuurkunde. HetL kerke viel hem zwaaj school aldaar zag ken. Van 1 Mei 1910 t| de heer Van der We ten aan de opleiding onderwijzer (es). Eel dankbare onderwijze# sen weet zijn onderwl lijk te waardeeren. jl hij zich aan zijn taal niet alleen tot het leJ een persoonlijke bail de kweekelingen, eer digd bleef, ook na kweekschool. Dit blee onderwijzersvergaderi Ook na zijn pensj beer Van der Welle wijs meeleven. Zoo ter en tot aan de voorzitter van de Ch| tengewoon L.O. te Ml heeft hij daarvoor gl Ook bleef de band f van Ghr. Onderwijze hij de afdeelingsverd 'bezocht. Van de verl L.O. te Middelburg w| De Geref. Kerk tef hij verscheidene jarerj ■r Geslaagd voor f' te Bergen op Zq te Oostdijfc (Krabbend Geslaagd to examen eerste gede Lanting te Tholen. Te Utrecht is ad teit gepromoveerd tot] kunde oip p.roefschi' vraagstuk der ziekeni de gemeenten»,, de be| «nut, directeur van geneeskundigen- en arlerni, geboren te -Geslaagd voor administratie dhr B kerke. Geslaagd te Leid examen geneeskunde vlissingen, E. C. r' Huls t en W. F. VaD ■Vurens. Een kleine adverte "Vraag en Aanbod" bil vooruitbetaling.

De Zeeuw. Christelijk-historisch nieuwsblad voor Zeeland | 1939 | | pagina 2