Gemengd Nieuws Politieberichten. 'ii Hnlvc Lucifer Radioprogramma. ZEEUWSCH-VLAANDEREN. als mensch, als staatsman en als natio naal figuur. Na de pauze, waarin den aanwezigen enkele versnaperingen werden aangebo den, werden nog enkele vragen gesteld, welke spr. op duidelijke wijze wist te be antwoorden. Burgemeester de Mul sloot deze goed geslaagde vergadering met dankgebed. Wemeldinge. Bij de gemeente-politie zijn als gevonden gedeponeerd twee waschboordjes, gemerkt R 5108-616. (Be langeloos bericht.) Wolfaartsdijk. Maandagavond verga derden aandeelhouders van de weegbrug de H'oop (lokaalspoor dorp). Uit het ver slag van den penningmeester bleek, dat aan weegloon was ontvangen f51.61. In 'het weegloon werd eenige wijziging ge bracht. He tsalaris van den weger werd opnieuw vastgesteld op de helft van het weegloon. Als bestuurslid werd herkozen de heer J. C. Koert. Als weger een. reser ve-weger werden 'herbenoemd, Jb. van Leerdam en Joh. van der Werff. Besloten werd om nogmaals bij de spoorwegen aan te kloppen tot verbetering van den weg enz. Aan de leden werd 14 pet. dividend uitgekeerd. WALCHEREN Souburg. De Gemeenteraad vergadert op Vrijdag a.s., des namiddags twee uur. Aan de orde komen o.a. Aanbieding van de rekeningen over 1938 van het Waterleidingsbedrijf en het Woningbedrijf. Wijziging van de gemeentebegr'ooting dienst 1938. Voorstel tot benoeming van ambtena ren van den burgerlijken stand. Voorstel tot benoeming van een bode- concierge. Het ligt in de bedoeling om 26 Augustus a.s. het nieuwe gemeentehuis officieel in gebruik te nemen. In verband hiermede, dient thans te worden overge gaan tot benoeming van een concierge. Nu is in het algemeen in gemeenten als deze gebruikelijk om de functie van concierge te vereenigen met de betrek king van gemeentebode en andere kleine gemeentebedieningen. Deze nevenbetrek kingen worden thans echter bekleed door de gemeente-veldwachters. In verband met den gevorderden leeftijd der veld wachters en hun uitzicht op pensioen, komt het B. en W. niet billijk voor aan de veldwachters die nevenfuncties thans zonder meer te ontnemen, terwijl schade loosstelling door verhooging van hun jaarwedde als veldwachter uitgesloten is. Teneinde hun pensioensgrondslag dus on gewijzigd te laten, zouden B. en W. den veldwachters hun nevenbetrekkingen met de daaraan verbonden inkomsten willen laten behouden, maar den te benoemen concierge tevens gemeentebode willen maken en hem als zoodanig alle werk zaamheden 'op willen dragen, welke op het oogenblik door de beide veldwachters in nevenbetrekkingen worden verricht. Deze 'oplossing dient dus te worden ge zien als een overgangsmaatregel. Vijf jaren geleden werd alhier tot' con troleur der steunverleening en werkver schaffing in tijdeiijken dienst aangesteld A. Poortvliet, die deze functie vervult tot volle tevredenheid van B. en W. en in die betrekking een weekloon geniet van f 20, neerkomende op een jaarlijkscbe be zoldiging van f 1040. Gedurende den laat- sten tijd is het aantal werkloozen in z'org sterk verminderd, 'hetgeen den Minister van Sociale Zaken aanleiding heeft gege ven mede te deelen, dat de grondslag, waarnaar het subsidie in de kosten van controle zal worden berekend, verlaagd zal worden van f 866.67 (5/6 x f 1040) 'op ten hoogste f 600 (5/6 x f 720). 'Dit heeft tengevolge, dat een grooter deel dier be zoldiging voor rekening der gemeente zal komen. Uiteindelijk zou wellicht een ver laging van het salaris 'overwogen moe ten worden. B. en W. stellen daarom, voor de be trekking van controleur der steunverlee ning en bode-concierge door één persoon te doen waarnemen. Bij benoeming van een afzonderlijken bode-concierge zou, aangenomen dat aan dien functionaris een volledig inkomen wordt toegekend, deze betrekking in aan merking komen om door een capitulant te worden vervuld. Behalve 'het bezwaar, dat een inwoner van Souburg dan niet voor die betrekking in aanmerking z'ou komen, zou er bovendien het nadeel zijn, dat iemand, totaal vreemd aan deze ge meente, tot bode-concierge wordt aan gesteld. B. en W. stellen daarom voor: le. Met ingang van een door ons te bepalen da tum A. Poortvliet in vasten dienst te be noemen tot bode-concierge, zulks op een jaarwedde van f272 plus vrije woning, verwarming en waterleiding, met een jaarlijkscbe toelage voor extra-hulp t.b.v. het schoonhouden van het gebouw van f 150 en voor de aanschaffing van schoon maakmateriaal van f 50. 2e. Het weekloon van A. Poortvliet als tijdelijk controleur der steunverleening en werkverschaffing met ingang van den onder 1 genoemden datum te verlagen ■van f 20 tot f 14. Rekening woningbedrijf over 1938. Deze rekening wijst aan: aan baten f 14585.70, aan lasten f25223.39, nadeelig slot f 10637.69. Kapitaalsinkomsten f 9604.91, de kapi taalsuitgaven f 11165.27, nadeelig slot f 1560.36. Rekening van het water leidingbedrijf over 1938. Baten en lasten beide f 16378.83. De kapitaals uitgaven f 11934.53, kapitaalsinkomsten f 8893.64, nadeelig saldo f 3040.89. In erband met het verzoek van den i' Gabriëlse om eervol ontslag als bezoldigd ambtenaar van den Burgerlijken Stand ste len B. en W. voor dat ontslag eervol te verleenen met ingang van 1 Augustus a.s. en hem met ingang van dien datum te benoemen tot onbezoldigd ambtenaar van den Burgerlijken Stand. Verder stellen zij voor met ingang van 1 Augustus a.s. den heer P. A. Vervaat te benoemen tot ambtenaar van den Bur gerlijken Stand belast met het opmaken en verlijden van alle akten van den Bur gerlijken Stand met uitzondering van de huwelijksakten en den heer J. J. van Ginkel als ambtenaar van den Burger lijken Stand belast met alle werkzaam heden, met uitzondering van de 'huwe lijksvoltrekkingen en het opmaken en ver lijden van de akten van den Burgerlijken Stand. Grijpskerke. Gevonden een polshorloge. Inlichtingen bij den gem.-veldwachter. (Belangeloos bericht.) Koudekerks. Gemeenteraad. Gisteren vergaderde de Gemeenteraad. Afwezig de heer de Kroo met kennis geving. De voorzitter feliciteert de herkozen leden met hun herkiezing. Hij' spreekt zijn blijdschap uit en meent j dat ook wel namens den raad te mogen doen, dat de buitenplaats Ter Boede, die de vorige week werd verkocht, behouden zal hlijven in den tegenwoordigen toe stand. Bij het borgstellingsfonds zal nog niet Worden aangesloten. Voorstel van B. en W. tot wijziging der bouwverordening (verbod maken bedste den). Dhr Moens vindt het te ingrijpend om nu reeds een officiëel verbod uit te vaardigen. Hij; zou willen, dat dit bij uit zondering kan worden toegestaan. Dhr Lorier vindt ook, dat de vrijheid te veel in het gedrang komt. D'hr Sanderse is grootgebracht in zulk een broeikas, doch de onaangenaamheden ervan zijn Spr. bij gebleven. Dhr de Rijke sluit zich aan bij den heer Lorier. Hij is altijd tegenstan der geweest van steeds toenemende ver ordeningen. De voorzitter gelooft, dat waar bij den nieuwbouw hoegenaamd geen bedsteden meer gemaakt worden, do zaak den Raad vrijwel onverschillig kan laten. Veel kleinere gemeenten dan de on ze hebben deze bepaling in de verorde ning opgenomen. Het voorstel van B en W. wordt aangenomen met 7 tegen 3 st. De Rijke, Lorier en Moens. Op verzoek van den bouwkundige wordt art. 70 der bouwverordening gewijzigd inzake den bouw van serre's aan de wo ningen. Benoeming van een lid van het Burg. Armbestuur wegens het bedanken van den heer Huiszoon. Aanbevolen worden de heer S. Moens en K. van Waaide. Dhr Sanderse vraagt B. en W. om de voordracht terug te nemen. En wei om dat de kleine middenstander niet de 'ïoo- dige vrijheid heeft om naar bevind van zaken te handelen. Dhr Kameraad vraagt of de personen ook gepolst zijn. De voorzitter zegt, het B. A. maakt de voordracht op een zendt die aan B. en W. Met de verschillende groepen in de ge- meente wordt rekening gehouden. Het B. A. is van meening, dat wij steeds meer te doen zullen krijgen met de leden van de Geref. gemeente. Het is daarom van be lang, dat in het bestuur ook een dier le den zitting heeft. Het voorstel-Sanderse wordt niet on dersteund. e Benoemd wordt de leer S. Moens, met 7 st., 1 op K. v. Waarde en twee blanco. De geloofsbrieven van de nieuwbe noemde raadsleden worden onderzocht en in orde-bevonden Aanbieding gemeent"-rekening dienst 1938. De voorzitter deelt mode, dat deze dienst sluit met een batig saldo van f 7760.52. B. en W. vragen hun om machtiging te verleenen om bij voorkomend? gelegen heden laag gelegen gronden begroeid mot riet enz., te mogen aankooper voor de gemeente indien B. en W. dat geweusclit voorkomt. Mede om een perceeltje aan te koopen voor f 1. Alzoo besloten. Rondvraag. Dhr Sanderse bespreekt de waterleidingkwestie en vindt het jam mer, dat deze zaak in verkeerde richting is geloopen. Kort geleden kwam Spr. met eeu inge zetene die goed in de belasting betaal*, hierover te spreken en deze zeide, dat hij een woning had gekocht op mededeeling van den burgemeester, dat binnen afz'en- baren tijd de waterleiding er zou zijn, doch dat hij den burgemeester hierover niet bedoelde een verwijt te maken, over tuigd van zijn volle medewerking. Verder de Zuidbeekscheweg. Daar wordt aangebouwd en deze bouwers zullen een behoorlijk bedrag moeten betalen om den weg te verharden. Hebben B. en W. deze zaak reeds onder het oog gezien? Met blijdschap vernam spr., dat de werk loosheid in onze gemeente bijna is ver dwenen. Nu is spr. medegedeeld, dat op verschillende plaatsen gedurende den zo mer twee cent meer per uur aan de werk loozen wordt betaald. Gaarne zag spr. dat B. en W. ook biertoe zouden kunnen besluiten. Dhr Lorier vraagt om de putten in den Lagen weg te verbeteren. Dhr Sanderse vraagt, of B. en W. nu zij met voorstellen zijn gekomen om den Lagen weg te verbeteren, het niet ge- wenscht vinden zich in verbinding te stel len met den eigenaar van een perceel grond ten einde een gedeelte sloot te dem pen, daar anders de verbetering wordt belemmerd. De voorzitter verwacht nog altijd dat de waterleiding er wel komt. doch spr. is zich niet bewust, positief te hebben gezegd, dat deze er binnenkort zou zijn B. en W. hebben de Zuurbeekscheweg onder hun aandacht. Zij hebben reeds voor verharding van dergelijke wegen heel wat geld besteed. De putten in den Lagen weg zullen zij zoo spoedig mogelijk verbeteren, doch er zijn thans geen werkloozen om dit te kun nen doen. Hierna sluiting. Axel, Raadsleden verzoe ken Ged. Staten een raadsbesluit niet goed te keuren. Wethouder Van Bende- gem en een viertal leden van den Axel- schen gemeenteraad hebben zich met een uitvoerig adres tot Ged. Staten van Zee land gewend, teneinde gedaan te krijgen, dat het raadsbesluit tot het opnieuw aan gaan van een geldleening van f 10.000 tot dekking van de ko3tenvanhet nieuwge bouwde stadhuis, niet goedgekeurd wordt en deze te bepalen op f 8000, door schrap ping van de gratificatie van f 1000 aan den gemeente-opzichter, welke gratifica tie naar het oordeel van adressanten ge heel overbodig is. In een touw verward en gestikt. Gistermiddag waren de kinderen van den landbouwer P. onder de gemeente Veghel aan het spelen, toen het jongste broertje, een knaapje van lVs jaar, in een touw van een boerenwagen verward raakte. D'e andere kinderen wa ren niet in staat te helpen en renden naar huis. Toen de vader toesnelde bleek het touw zoodanig om den hals van het kind te zijn verstrikt dat de kleine was gestikt. Verdronken. Maandagmid dag is in den Hollandschen IJssel de 40-jarige J. van R. uit Gouda, die werk zaam was bij de werkverschaffing al daar, van een kleipad gegleden en ver dronken. Van R. laat een vrouw en 3 kinderen achter. Doodelijke val. Het tien jarig zoontje van den heer J. O. te Hoog landerveen is bij het hooien uit een hooi berg gevallen. Het kind kwam zoo onge lukkig terecht, dat het vrijwel onmiddel lijk overleed. Maandag is het 4-jarige meisje G. B. de W. te Rotterdam van een hek ge vallen, waarop het kind, toen het met vriendinnetjes speelde, was geklommen. Aanvankelijk leek het, dat het kind niet gewond was, zoodat het naar huis werd gebracht. Gisternacht bleek evenwel, dat het meisje inwendige kwetsuren had ge kregen. Aan de gevolgen daarvan is het overleden. Motorongeluk metdoo- delijken afloop. Gistermorgen is op den Haarlemmerweg in de gemeen te Haarlemmerliede een verkeersongeluk gebeurd, dat een motorrijder het leven heeft gokost. Dicht bij' de grens van Haarlem moest de motorrijder een rechts van den weg staande handkar passeeren, doch ver moedelijk is hij daarbij niet ver genoeg uitgeweken. Hij reed de kar aan, verloor de macht over het stuur en sloeg over den kop. Bewusteloos en hevig bloedend uit een hoofdwonde bleef hij op den weg liggen. In de Maria-stichting is hij korten tijd later overleden. Kokend water over het lichaam. Zaterdag is er bij de fa milie P. te Heerlerheide een tragisch on geluk gebeurd, waarvan het jongste kindje het slachtoffer is geworden. Het kindje, zestien maanden oud, is in een onbewaakt oogenblik in de nabijheid van het fornuis gekomen, waarop een ketel met water stond te koken. Het trok aan den ketel en kreeg den inhoud over het lichaam. Overdekt met brandwonden werd het kindje opgenomen. Maandag is het aan de gevolgen overleden. ECONOMISCHE MOEILIJKHEDEN IN DUITSCHLAND. Visch voor vleesch. De economische toestand in Duitsch- land moet verre van rooskleurig worden genoemd. De slagerswinkels zitten vier dagen van de week zonder vleesch, zoodat de klan ten niet kunnen worden bediend. Waar het vleesch zoo krap is, wordt van regeeringswege alles gedaan om een Ersatz, visch, er in te krijgen. Bekend is, dat met name in de Waddenzee en in de Oostzee de vischstand zoo hoog mogelijk is opgevoerd. Alles wordt voor de vis- scherij gedaan en in verband daarmee voor een straffe vischdistributie. Niet alleen door bekwame visschers aan te nemen - nog onlangs vertrokken op nieuw honderd Nederlandsche visschers naar D'uitschland maar ook door al len, die daartoe bereid zijn, met den ver koop, het propageeren en bereiden van visch bekend te maken. Zoo zijn overal in het rijk scholen op gericht, waarin vooral vrouwen cursus sen volgen om vischdeskundigheid te ver werven. Verwacht wordt, dat binnenkort een stap verder zal worden gedaan. De staat zal namelijk, nog meer dan reeds het ge val is, decreteeren wat precies moet wor den gegeten. D'e huisvrouwen zullen er, dwingend, op worden getraind te koopen en te koken en ep tafel te zetten, wat de staat voorschrijft. Er heerscht groot gebrek aan groen ten. De groentenwinkfils worden steeds belegerd door huisvrouwen, die echter met schoone beloften en geruststellende beweringen naar huis kunnen gaan. Zon der groente. Wij observeerden een geval in een der groote steden. D'e huisvrouwen waren door een groentenbedrijf noodgedwongen met een kluitje in het riet gestuurd en gepaaid met de al meermalen gegeven verzekering, dat een lading groenten in aantocht was, die er den volgenden mor gen beslist zou zijn. Vroeg in den ochtend hadden dan ook de huisvrouwen zich in en voor den win kel geposteerd in afwachting van de din gen, die komen zouden. En inderdaad, er reed een vrachtwagen voor. Afgeladen werden.twee kistjes sla! Stoffen worden steeds slechter en zijn in vele opzichten minderwaardig. De menschen zijn er daarom op uit zich, zoolang dat nog kan, te behelpen met oude stoffen en resten van het oude, om niet in alles te zijn aangewezen op wat 't nieuwe seizoen niet meer goed, dat wil zeggen nóg slechter en nóg duurder, brengen zal. Wie linnengoed, lakens en dergelijke, wil bijkoopen, moet zich in het gunstig ste geval met één, hoogstens twee stuks, tevreden stellenen later nog maar eens probeeren. Een linnenkast aanvul len? Belachelijke luxel Zoo is het met tal van dagelijksche dingen. Het leven is in het Derde Duitsche Rijk voor de menschen in vele opzichten verre van aangenaam. (Msb.) DRAAI HARTIGHEID BIJ KOOL. WEER SPUITEN 1 Dr Leefmans deelt mede, dat wederom koolgalmuggen verschenen zijn en dat hij het raadzaam acht, vooral op die terrei nen waar het vorige jaar matige tot ern stige schade door draaihartigheid is op getreden, tot nader [bericht te spuiten met nicotine 0.1 of pyridine 2 pet., met bijvoeging van 1.5 pet. zachte zeep. Dit geldt zoowel voor sluitkool als voor bloemkool. Landairbeiderslocneni op Schcuwcn- Duiveland. Mr A. M. Joekes, arbiter in het ar beidsgeschil in het landbouwbedrijf op Schouwen-Duiveland, heeft, uitspraak doende, bepaald, dat voor het tijdvak 20 Juni 1939 tot en met 30 April 1940 de zelfde loonen en arbeidsvoorwaarden zul len gelden als vastgesteld in het afgeslo ten collectieve contract tusschen een com missie van landbouwers en de samenwer kende landarbeider-sorganisaties. Grijpskerke. Uitslag Geiten keuring. Aanvoer 43 stuks. Keur meesters de heeren Versluijs en Sietema. Lammeren 6 stuks: le pr. A. Dommis se; 2e T. Jacobse; 3e I. Marinussen; 4e M. Diemens; 5e J. de Groot. le dracht, 5 stuks: le pr. Joh. de Wolf; 2e Joh. Geertse; 3e M. de Ligni. 2e dracht, 8 stuks: le pr. Jan Huis man; 2e G. Huisman; 3e J. de Groot; 4e Chr. Riemens; 5e Joh. de Wolf. Oudere geiten, 18 stuks: le pr. A. Dom misse; 2e J. Jacobse; 3e Abr. de Wolf; 4e J. de Groot; 5e M. de Ligni; 6e M. Rie mens; 7e J. Huisman; 8e F. Sturm; 9e A. Adriaanse; 10e M. Riemens; 11e Joh. de Wolf; 12e A. Clarisse. Stamboekdieren, 4 stuks: le pr. T. Jacobsen; 2e C. Huisman; 3e Joh. de Wolf. Van 2 stuks overloopers kon geen van beiden voor een prijs in aanmerking ko men. Gevonden voorwerpen te Middelburg. Te bevragen aan het Bureau van Poli tie te Middelburg, des Dinsdags, Donder dags en Zaterdags van 6 tot 8 uur n.m.: Zadeldek, portemonnaie met inhoud, heerenrijwiel, kinderportemonnaie, noti tieboekje met patronen tn, W. F. de Rid der, paar dameshandschoenen, babytrui tje, koperen gewicht, boekje „Het Werk boekje der Zonnekinderen", hondenpen ning no. 237, en korthout. Bij vinders; kindersokje, J. Marijs, Breestr. 25; padvindersriem, M. Koole, Seisweg 151; regenjas, L. F. Barendsen, Hobeinstr. 91, Vlissingen; das en zakje pinda's, II. L. R. Scheibier, Bree 31; ko peren gewicht, Theo Blokpoel, Jodengang 31; palingfuik, Wed. Bassie, Seisweg 25; rijwielbelastingmerk, P. Poppe, Veerstr. 88, N.- en St.-Joosland; gebloemde cein tuur, W. J. Akkerman, Korendijk 30; jas- band, grijs, H. Korstanje, Zuidsingel 118; broche, J. de Nooijer, Emmastraat 2; huissleutel, A. v. Sluijs, Seisweg 254; bril, W. Schout, Zandstr. 23; zakkam, P. Koop man, Segeerstr. 32; broche, Spierens, KI. Vlaanderen 34; kleedje, Emmi Schellings, Zach. Jansenstr. 28; jongensjasje, J. Kos ter, Bijltje 17; kinderportemonnaie, J. Kwekkeboom, Noordweg 119; mantel bandje, T. Zeeveld, Koningstr. 8; schakel- riem, Joh. Rooze, Oostkerkplein 7; zwem pak, M. Labrujère, Achtersingel 6; paar motorhandschoenen, Fa Den Boer, Lange Delft; kerkbijbel, C. Meertse, M burgsche weg 8; regenjas, D. Bassie, Noordweg 88; boodschaptasch, C Koole, Bouwe Ewaut- str. 8, Vlissingen; boek „Het spel van verkennen voor jongens", L. v. d. Velde, Lazerijstr. 9; zakmes, II, Hofman, SpIr- dam 30; badpak on één badschoon, Nellio Barendso, Veerschewog 2; meisjesmantel, I. Loenhout, St.-Janstr. 36; jongensjekkor met tijdschrift, J. W. Kesteloo, L. Vlele- singel D 143; autoped, de Jonge, Vlas- markt 31; autowieldop, D, Geelhoed, Le- liestr. 5; vulpotlood, C. Koole, Seisweg 151; insigne R.K., J. Schenk, Seissingcl 34; rijwielbelastingmerk, M. v, d. Berge, Jas- mijnstr. 28; portemonnaie met inhoud, Annie Roovers, Lange Delft 11; kinder pantoffeltje, M. Overweel, Schuifelstr. 36; twee munten, G. B. J. Kotkamp, Augustij- nenstr. 5; kinderarmband, Mej. Wiesner, Noordweg 46; hond (foxterrier), Wed. van Oorschot, Kuiperspoort 6; wieldop van kinderwagen, N. Louwerse, Veersche sin gel 58; schroevendraaier, P. Bouman, Veersche singel 262; rijwielbelastingmerk t.n. A. Slabber, C. de Broekert, St.-Joris str. 7; mantelband, C. v. Putte, Wagen plein 10; kinderarmbandje, A. van Eene naam, Korte Noordstr. 61; jongensjas, Jan v. d. Berg, Bleek 18; bruine kip, J. den Hollander, Nieuwe Oostersche straat 24; rozenkrans, C. de Munck, Em- mastr. 3; borstrok, regenkap en snoer kralen, Gemeentelijke Zwemschool; ro zenkrans, F. Sinke, Gravenstraat 3; clips, C. Berrewald, Breestraat 73; paar dames handschoenen, J. Franse, Oostkerkplein 12; paar regenpijpen, W. Boekhout, Gem.- Veldwachter, N.- en St.-Joosland. Indien bij een der vinders voorwerpen worden afgehaald, geve men daarvan kennis aan het Bureau van Politie. is al méér dan genoeg om een héél bosch in een half uur in lichterlaaie te doen komen I Donderdag 29 Juni 1939. HILVERSUM I. 1875 en 415,5 M. 8,009.15 KRO1. 10,00 NCRV. 11,00 KRO. 2,00—12,00 NCRV. 8,009,15 Gram. 8,15 Ber. 10,00 Gram. 10,15 Morgend. 10,45 Gram. 1130 Godsd. halfuur. 1200 Ber. 12,15 Carillonbesp. 12,30 KRO-orkcst. 1,151,30 Gram. 2,00 Gram. 2,15 Zang met piano en gram. 3,00 Vrouwenhalfuur. 3.30 Gram. 3,45 Bijbellezing. 4,45 Gram. 5,00 Handenar beid voor de jeugd. 5,30 NCRV-Harmo- nie-orkest (opn.), en gram. 6,30 Ber, 7,00 Ber. 7,10 Journalist, weekoverz. 7,40 Gram. 7,457,55 Causerie „Verwachtin gen en zorgen der Oecumenische bewe ging". 800 Ber. ANP., herh. SOS-Ber. 8,15 Chr. Oratoriumvereen. „Stem en Snaren" en solisten. 9,45 Gram. 10,00 Ber. ANP., act. halfuur. 10,30 Gram. 10,4511,00 Gymnastiekles. 11,5012,00 Schriftlezing. HILVERSUM II. 301,5 M. AVRO-Uitz. 8,00 Orgel. 8,15 Ber. 8,17 Gram. 10,00 Morgenw, 10,15 Gram 10,30 Voor de vrouw. 11,10 Omroeporkest en solist. 12,00 Gram. Om 12,15 Ber. 12,30 AVRO- Amusementsorkest. 1,00 Accordeonen semble „The Broadway Serenaders". 1,15 De Romancers, soliste en de Broadway Serenaders. 2,45 Declam. 3,10 AVRO- Aeolianorkest (opn.). 3,45 Ber. 4,00 Voor zieken en thuiszittenden. 4,30 Reporta ges. 5,00 Jeugdhalfuur. 5,30 AVRO- Amusementsorkest en solisten. 6,28 Ber. 6,30 Sporthalfuur. 7,00 AVRO-Meisjes- koor en Orgel. 7,40 Causerie „Curagao'.' 8,00 Ber. ANP., radiojournaal, meded 8,20 Stafmuziek van het 6e Beg. Infant rie. 9,00 Declam, 9,45 Omroeporkest, mannenkoor „Kunst naar Kracht" en so list. 11,00 Ber. ANP. Hierna: AVRO- Band. 11,4012,00 Orgel (opn.). '"Lirr AFISCH WEERBERICHT. De weerstoestand van hedenmorgen 7.20 uur te Vlissingen weer: zwaar be wolkt; wind: matig Zuid; temperatuur 16; minimum hedennacht 14; neerslag afgeloopen etmaal 0. Verwachting geldig van hedenavond tot morgenavond ongeveer 19 uur; Zwaar bewolkt tot betrokken met eenigo regen, iets koeler, matige tot krachtige Z. tot Z.W. wind. Stand van hedenmiddag 3 u.; Stand van gistermiddag 3 uur: 771. Licht op voor fietsers: Donderdag 9 u. 50 min.

De Zeeuw. Christelijk-historisch nieuwsblad voor Zeeland | 1939 | | pagina 6