Nieuwe uitgaven voer Defensie. Binnenland. Uit de Provincie Het laatste bedrijf. aan Rusland bepaalde artikelen en in het bijzonder machines te leveren. In Dit- sche kringen te Moskou wijst men er evenwel op, dat er evontueel groote moei lijkheden zijn te overwinnen. MELKSTAKING IN BELGIS. Hier en daar excessen. In verscheiden dorpen in het Noord oosten van Brabant en de Kempen zijn incidenten voorgekomen, in verband met de melkstaking. Bieten- en aardappelvel den van boeren, die bereid waren melk te leveren, werden vernield. Er werd een aanval gedaan op een vrachtwagen met melk, waarbij ruim 150 liter melk op straat werd uitgegoten. Ook andere melk rijders werden in hun werk gehinderd. (Telegr.) HET MILITAIR BERAAD TE SINGAPORE. FranschBritsche strijdkrachten voldoende sterk. Un. Press meldt, dat de conferentie tusschen de Engelsche en Fransche mi litaire autoriteiten te Singapore tot de conclusie gekomen is, dat de geza- menlijke strijdkrachten voldoende sterk zijn, om voor onbepaalden tijd het hoofd te bieden aan een Japanschen aanval ter zee en in de lucht. Men gelooft, dat op de conferentie ge bleken is, dat Singapore geschikt is als de veiligste basis voor het herstellen en weder uitrusten van de Britsche en Fransche oorlogsschepen en vliegtuigen, hoewel de afstand van Japan de offen sieve waarde wel eenigszins beperkt. Men verwacht, dat Engeland zal beslui ten, dat de marinestrijdkrachten in China en Oost-Indië en de Britsch-Indische vloot als een macht zal opereeren met een nauw contact tusschen Singapore en de Australische en Nieuw-Zeelandsche vloot. GROOTE VERBOLGENHEID IN ENGELAND TEGEN JAPAN EN GOEBBELS. Het geduld van het Engelsche publiek begint uitgeput te geraken. Den En- gelschman beginnen „de handen te jeu ken". De stemming is verbitterder dan ooit gedurende een der vele Europeesche conflicten. Het schandelijke en beleedigende op treden der Japanners in Tientsin heeft ook ten gevolge gehad, dat ook de grootst mogelijke verbittering heerscht tegen hun Europeesche bondgenoot.en, en in het bij zonder tegen Duitschland. De manier, waarop de Italiaansche en Duitsche bla den de Japansche wandaden tegen Brit sche burgers verheerlijkt hebben, wordt hun zeer kwalijk genomen. De rede door Goebbels gehouden, zal hem, zijn régiem en zijn volk in geen jaren door de En- gelschen vergeven worden. Zoo schreef de „Daily Telegraph", on der het opschrift „Grenzen van lijdzaam heid": „De eerste minister is nooit populair der en men stelt nooit meer vertrouwen in hem dan wanneer hij' de ware stem des volks doet hooren, zooals hij deed na den roof van Tsjecho-Slowakije Redevoerin gen gelijk die welke dr Goebbels gisteren hield, sluiten in dat wij in het nazi-rijk zelfs niet meer geëerbiedigd worden. Het is onmogelijk tot redelijke overeenstem ming te komen met menscben die zeg gen: „Engeland slaat het figuur van een idioot. Het kan zich met onze macht niet meten". „Het geschil tusschen Eingeland en Japan te Tientsin is thans een kwestie voor heel het rijk geworden. De onwaardig heden en krenkingen, heel de afgeloopen week opge legd aan Britsche bur gers, hebben in breede kringen verbolgenheid verwekt. Overleg moet onmiddellijk plaats heb ben; een beslissing moet snel genomen worden, en het middel moet krachtig zijn, want de kwestie is er voor het heele rijk een van het allereerste belang". „Tokio moet aan het verstand gebracht worden dat, indien het staat achter het optreden van zijn soldaten ter plaatse, het resultaat lijnrecht tegenovergesteld kan zijn". D'e „Star", 't liberale blad merkt op: „De rede van Goebbels is gevaarlijk op twee manieren. Zij moedigt de Japanners aan nog eens aan de staart van den leeuw te trekken, en zij geeft dr Goeb bels' vrienden in zijn eigen land den in druk, dat ook zij zich gerust aan elke be- leediging wagen kunnen." Het grootste gevaar van den ellendigen toestand te Tientsin is, dat het andere aanvallers er toe kan verleiden, soortge lijke avonturen in Europa te onderne men, meent het blad. HET FRANSCHE PARLEMENT OP RECES. Daladler herinnert aan den ernst van den toestand. Het Fransche parlement is op reces ge gaan nadat Daladier de Kamer nog eens den ernst van den toestand duidelijk voor oogen had gesteld. Sedert twintig jaar is de toe stand niet zoo ernstig ge weest. Aan de Fransche gren zen staan drie millioen man onder de wapenen, zonder te rekenen de paramilitaire or ganisaties en in het binnen land. In de fabrieken werkt men met koortsachtige haast en men ontvangt berichten over groote troepen-concen traties. De regeering moet de landsverdediging versterken. Hiervoor zijn milliarden en nogmaals milliarden noodig. Hoe zwaar deze last ook is, het land wil deze liever dragen, dan buigen voor de dreiging van geweld. Daladier herinnerde vervolgens er aan, dat hij niet heeft gemobiliseerd, doch troepen ter beschikking heeft ge roepen. Dank zij de Fransche grenswacht, is de vrede bewaard. Frankrijk is bereid tot eerlijke samen werking met alle volken, indien dezen ook willen bijdragen tot den vrede en niet tot de vernieling. Frankrijk is ook vastbesloten zich met alle kracht te ver zetten tegen iedere poging tot overheer- sching (luid applaus). Spreker kan niet zeggen of het reces van het parlement lang of kort zal duren. De regeering zal evenwel het gewone contact met de commissies van Kamer en Senaat handhaven. NOODWEER IN POLEN. Het gebied van Wilna is door een he vig noodweer geteisterd. In de stad Wilna zijn drie personen door den blik sem gedood; in het district zijn volgens een Poolsch dagblad, vijftig menschen doodelijk door den bliksem getroffen en werden honderd personen gewond. In tal van dorpen en steden in het Noord oosten van het land werden huizen en boerenhoeven in de asch gelegd. Een dorp is volkomen verwoest. De aange richte schade loopt in de millioenen. AANSCHAFFING VAN GESCHUT EN MUNITIE. Ingediend is een ontwerp van wet tot wijziging en verhooging van het achtste hoofdstuk (defensie) der rijksbegrooting voor 1939. Voor de marine-vliegkampen is in totaal noodig: voor „de Kooy" f467.500; voor „de Mok" f294.000, voor Schellingwoude f 262.100, voor V e e r e f216.000. Daarenboven voor terreinuitbrei ding van „de Kooy" nog een bedrag van f50.000. Voor aanbouw, aankoop, bewa peningen uitrusting van sc he pen, vaartuigen en vliegtuigen is een hooger bedrag van f 1.354.000 aangevraagd. Hiervan is noodig f354.000 voor verdub beling van de luchtafweerbewapening van Hr. Ms. „Tromp" en de daarmede ver band houdende aanschaffing van munitie. Voorts zijn gelden aangevraagd voor 10 vliegtuigtorpedo's, bestemd voor de torpedovliegtuigen, welke in aanbouw zijn en eerder gereed zullen komen dan aanvankelijk werd voorzien. Tenslotte is in dit bedrag begrepen f 600.001' voor de defensieve uitrusting van koopvaardijschepen. Voor materiëel der artillerie met toebehooren, geniemateriëel en uitgaven voor de militaire lucht vaart is een hooger bedrag van f18.890.000 aangevraagd. Hiervan zijn be stemd voor aanschaffing van houwitsers met bijbehoorende munitie f 12.850.000, uitbreiding van den munitievoorraad voor luchtdoelgeschut f5.000.000; aanschaffing van 100 vuurmonden van 4.7 c.m. (pant- serafweergeschut) f 1.000.000; aanschaf fing van transportrijwielen voor het ver voer van radiotoestellen, ingedeeld bij de bereden artillerie f40.000. Voor nieuwe gebouwen en wer ken is een verhooging gevraagd van f3.125.000, waarvan bestemd is f2.200.000 voor magazijnen voor berging van mate riëel en munitie. Dit laatste bedrag is noodig om te kunnen voorzien in de vereischte bergruimte voor materiëel en munitie, dat in een belangrijk sneller tempo zal worden afgeleverd dan oor spronkelijk was te verwachten. Voor uitbreiding van het cen traal magazijn van militaire klee ding en uitrusting te Woerden is f 205.000 in de gevraagde verhooging van f 3.125.000 begrepen. Voor kleeding, uitrusting, le dergoed, verpleging svoertui- g e n en verdere intendancegoederen wordt een verhooging gevraagd van f7.247.000, waarvan bestemd is voor aan schaffing van intendancegoederen een bedrag van f6.932.000. Dit ontwerp van wet heeft tengevolge een verhooging van den geheelen dienst met f33.141.655, waarvan een verhooging met f32.226.000 op den kapitaaldienst. INDUSTRIALISATIE IN INDIë. Prof. van Iterson in Nederland terug. Met het Indië-vliegtuig „Wielewaal", onder commando van gezagvoerder Both is gistermiddag uit Nederlandsch-Indië op Schiphol aangekomen prof. dr F. K. Th. van Iterson, lid van de directie der Nederlandsche Staatsmijnen. Prof. Van Iterson heeft op kosten van het Indische gouvernement een reis ge maakt naar Nedeilandsch-Indië ter be studeering van het vraagstuk der indus trialisatie. Hij heeft de resultaten hier van vastgelegd in een rapport, dat aan de Nederlandsche regeering is aangebo den. Gevraagd naar de conclusies van zijn rapport, zeide prof. Iterson bij aankomst op Schiphol, dat het hem niet vrij stond iets omtrent den inhoud van het rapport mede te deelen. Wel wilde hij mededee- len, dat de kennismaking mot Indië voor hem groote verrassingen had gebracht en dat de mogelijkheid van een toeneming van industrialisatie in Indië en vooral op Java, waar de bevolking nog steeds aan zienlijk toeneemt, zeer wel aanwezig is. BURGEMEESTERS. Bij Kon. besluit van 24 Juni is met ingang van 1 Juli benoemd tot burge meester der gemeente Vriezenveen J. Krol, met toekenning van gelijktijdig eer vol ontslag als burgemeester der gemeen te Hemelumer Oldephaert en Noord- wolde. COÖRDINATIE VAN HET GOEDEREN VERVOER. Een amendement-Van Braambeek. Het sociaal-democratisch Tweede-Ka merlid de heer H. J. van Braambeek heeft een amendement ingediend op het wets ontwerp inzake wijziging van de wette lijke grondslagen voor de coördinatie van het goederenvervoer. Dit amendement be oogt de mogelijkheid te openen, dat scha delijke vergunningen kunnen worden in getrokken, mede omdat uit het wetsont werp niet blijkt, dat het in de bedoeling lig om de vergunningen voor bepaalden tijd te verleenen, zoodat men dus voor al tijd met dit nadeel zou moeten blijven zitten. Het komt den voorsteller intus- schen billijker voor, in dit geval van in trekking der vergunning de daardoor ge leden schade te vergoeden. Concentratie van gemeente-ontvangers op Schouwen-Duiveland. Ged. Staten zetten hun pogingen om op Schouwen-Duiveland tot een concen tratie te komen op het gebied van het gem.-ontvangersambt, gestadig voort. Dezer dagen heeft weer een conferen tie plaats gehad met de 'betrokken ge meentebesturen, die ook bijgewoond werd door minister van Boeijen, den Commis saris der Koningin en enkele leden van Ged. Staten. Zooals de zaak zich laat aanzien, zal de concentratie in de toekomst wel be reikt worden als enkele nog in dienst zijnde functionarissen pensioengerechtigd zijn. Thans is de heer Kloet reeds ontvanger van de gemeenten Renesse, Burgh en Se- rooskerke en het volgend jaar April komt Haamstede er bij. Later komen Ellemeet Noordwelle en Eikerzee er dan nog bij. Van Ellemeet en Eikerzee is dit het eerst te verwachten omdat daar de ontvangers vrij dicht bij den pensioengerechtigden leeftijd staan. MIDDELBURG. NEDERLANDSCHE MAATSCHAPPIJ TOT BEVORDERING VAN DE PH ARMACIE. Nadat de deelnemers aan de 88ste ver gadering van de Nederlandsche Maat schappij tot bevordering van de pharma- cie Dinsdag op hun tocht naar Knocks en des avonds te Vlissingen, o.a. op de pier volop van het mooie Juniweer had den geprofiteerd, is hedenmorgen in tiet Schuttershof te Middelburg het laatste deel der algemeene vergadering gehou den, welk deel nu weder openbaar was D'e heer Ign. Nieuwenhuis werd met algemeene stemmen als voorzitter her kozen. De voorzitter bracht dank aan he; de partement Zeeland voor de buitengewoon hartelijke wijze, waarop het de deelnemers aan de vergadering heeft ontvangen en aan de leden voor de wijze, waarop zij voor de eerste maal dat hij. voorzitter was, zijn taak hebben vergemakkelijkt. Toegezegd werd, dat dit najaar in af wijking met verleden jaar een weten schappelijke vergadering zal worden ge houden. Besproken werd nog de wen- schelijkheid, dat zij., die in een apotheek bevoegd zijn eerste hulp te verleenen, daarvoor een onderscheidingsteekea zul len dragen. ZEEUWSCHE PROVINCIALE BRANDWEERBOND. Jaarvergadering te Middelburg. In een der zalen van de sociëteit St. Joris te Middelburg is gisteren de jaarvergadering van den Provincialen Zeeuwschen Brandweerbond gehouden, onder het waarnemend voorzitterschap ■van den commandant der Middelburg- sc'he brandweer, overste H. Bierman. Deze uitte zijn leedwezen over het feit, getuige 'ook de slechte opkomst ter ver gadering, dat de belangstelling in den Bond afnam. Blijkens het jaarverslag, uitgebracht door den secretaris-penningmeester, den heer K. Fabius, burgemeester van Oost- kapelile, werden in het afgeloopen jaar adviezen uitgebracht aan de gemeenten Westd'orpe, Schoondijke, Sluis, Goes, Re- tranc'hement, Colijnsplaat, Veere, Philip pine, Souburg, Westkapelle, Haamstede, Zuiddorpe, Aardenburg, Oostkapelle, Koudekerke, en aan den Utrechtschen Provincialen Brandweerbond. Does en Souburg besloten tot aanschaf fing van een automobielspuit over te gaan; Vlissingen, Middelburg en Sou burg hebben draagbare motorspuiten, z.g.n. „babyspuiten", ontvangen ten dienste der luchtbesdherming. Het jaarverslag maakt ook melding van de ingebruikneming der nieuwe brandweercentrale te Vlissingen. De rekening over 1938, sluitende met een bedrag van f 819, en met een goed slot van f 73, werd goedgekeurd, de be grooting voor 1939 vastgesteld in inkom sten en uitgaven op f 828. Wanneer zich geen onverwachte inci denten voordoen, dan wordt vandaag de behandeling van de zaak-üss in de Twee de Kamer beëindigd. Gisteren kwam Minister Goseling aan het woord. De Kamer was dicht bezet. En de tri bunes waren overvol. Onder de vele be langstellenden bevond zich ook de echtge- noote van den Minister, die imiet gespan nen aandacht 'het betoog van haar man volgde. Achter de ministers-tafel had ook de heer Colijin plaats genomen. Bijna drie uur achtereen heeft Minister Goseling zijn houding verdedigd. Gemakkelijk had hij het daarbij niet. Het betreft hier een zeer ingewikkelde kwestie. Bovendien is er een deel der Kamer dat niet overtuigd wil worden, en dat zonder meer het aftreden van den Minister eischt. En daarbij komt dat een aantal leden dit bleek uit een opmerking van den heer Albarda eenigszins bevreesd was, dat zij zich door de welsprekendheid van den Minister zouden laten overtuigen. Erkend moet worden voorzoover al thans uit de krantenverslagen valt na te gaan, dat het betoog van den heer Goseling in verschillende opzichten sterk en kleimanend was. Wel zeer duidelijk werd in 'het licht ge steld, dat hier geen sprake was van een Roomsoh zaakje en dat hij een ander recht zou laten gelden voor geestelijken dan voor andere burgers. Ook stond de minister sterk in zijn be toog, dat de Kamer en dit geldt ook van de Kamer-oommissie geen justi tieels instantie is. De weigering van over legging van verbalen in berechte strafzaken en een verbod aan ambtenaren zelfstandig inlichtingen te geven, is zeer wel verdedigbaar. Men bevindt zich hier op zeer gevaarlijk terrein. Ontlkend werd intusschen niet, dat er fouten zijn gemaakt. Het, contact tusschen corpscommando en de brigade Oss heeft te wenschen overgelaten. Het optreden van den subsituut-officier is niet in alle opzichten te verdedigen. Ten opzichte van den procureur-generaal werd door den Minister een zeer ridderlijke houding aangenomen, maar dit neemt niet weg dat deze meermalen te fel en soms zeer on verstandig is opgetreden. En op bet beleid van den heer Goseling is op goede gronden aanmerking te maken. De brigade te Oss moge aanwijs bare tekortkomingen hebben gehad, de genomen diep-ingrij;pende en zeer onge- woine correctie-maatregelen zijn daardoor nog niet gerechtvaardigd. De vraag is nu, wat de Kamer zal doen. Het is wel zoo goed als zeker dat de conclusie van de meerderheid der Ka mercommissie zal worden aangeno men. Dit feit op zichzelf zal niet het altreden van den Minister tengevolge hebben. De erkenning van zijln „goede trouw" braoht Mr Goseling tot de uitspraak dat hij zich door het rapport niet vernietigd voelt. Hij wenscht echter een zuivere en duidelijke uitspraak van de Kamer. Een uitspraak, waaruit blijkt), welke leden hem wél, en welke leden hean niet vertrouwen. Misschien dat de heer Rost van Ton ningen of Ds Kersten wel een motie in dient, die een zuivere uitspraak mogelijk maakt. Vandaag zal wel de beslissing vallen. Eén minister s-c r i s i s zal hieruit vermoedelijk niet voortkomen. Maar zal een Kabinetscrisis voorkoimien kunnen worden? Medegedeeld werd, dat de gemeente Vrouwepolder het lidmaatschap van den Bond heeft opgezegd. Naar aanleiding daarvan werd besloten, meer propaganda naar buiten te maken, o.a. door voortaan de zeer belangrijke jaarverslagen der Technische Commissie niet alleen aan de aangesloten doch ook aan de niet-aange- sloten gemeenten toe te zenden. Er zijn momenteel, zoo werd medegedeeld, 71 Zeeuwsche gemeenten lid van den Bond. In de plaats van den heer M. Fern- 'hout, die sindsdien burgemeester van Bussum is geworden, benoemde de ver gadering tot voorzitter Mr 'R. M. van Dusseldorp, burgemeester van Goes. T'ot bestuurslid voor het district Zuid-Be.eland werd gekozen Jhr Mr W. C. Sandberg tot Essepburg, burgemeester van Krabbendijke; deze zal tevens het secretariaat op zich nemen, aangezien de heer Tabius dat, wegens te drukke werk zaamheden, moest neerleggen. Laatstge noemde blijft echter penningmeester. Als afgevaardigde naar de algemeene vergadering van de Koninklijke Neder landsche Brandweer Vereeniging werd aangewezen de heer H. Bierman; tot zijn plaatsvervanger dr L. J. A. van der Harst, beiden te Middelburg. Bij de rondvraag is uitvoerig van ge dachten gewisseld 'over de verschillende mogelijkheden, de saamhoorigheid der verschillende deelen der provincie ook op dit terrein beter tot uitdrukking te bren gen. Zoo werd het denkbeeld aan de hand gedaan, dit jaar nog in Sluis, bij gele genheid van het 750-jarig bestaan dezer gemeente als stad, een Brandweerdag voor Zeeuwsch Vlaanderen te organisee- ren, waarbij dan alle brandweren uit dat gewest, 'of enkel uit West, daar zouden kunnen komen demonstreeren. Van an dere zijde werd in 'overweging gegeven, dit denkbeeld uit te breiden, en ook in de andere districten iets van dien aard in te richten; daartegenover werd weer opgemerkt, dat de demonstratie „van hoe fraai alles in de steden wel in orde is", voor den plattelander op1 zichzelf toch niet zoo 'heel veel nut heeft, aangezien men 'het daar toch, vanwege de kosten, niet zóó perfect zal 'kunnen inrichten. Overwogen werd eveneens, dat het be stuur van den Bond eens bij' de verschil lende gemeenten rond zou gaan, teneinde daar eens een soort inspectie te houden en te zien, hoe alles in de kleinere plat telandsgemeenten werkt. Uitdrukkelijk werd daarbij, en met groote waardeering, vastgesteld, hoezeer de echte brandweer geest ook in de kleinere gemeenten 'heerscht, en hoe de 'vrijwilligers daar, zonder ooit een cent vergoeding te krij gen, met volle toewijding hun taak ver vullen. De politie heeft een 13-jarig meisje opgespoord, dat enkele malen kans zag, zich snoeperijen toe te eigenen, zonder te betalen. GOES. Ter gelegenheid van den jaardag van Z. K. H. Prins Bernhard hoopt de Harmonie „Hosanna" a.s. Donderdag avond een concert te geven op de Groote Markt alhier. Aanvang half negen uiur. Het pro gramma vermeldt: 1. „Wilhelmus". ,,.,'Lippe Detmold", marsch, Maas. 2. „Martha", ouverture, Flottow. 3. „Espana", wals, Waltenfell. 4. „Nederl. Volksliederen", potpourri, Jakma. 5. „Steeds voorwaarts", im&rsch,, Bolder- dijk. 6. „Tibère", ouverture dramatique, Popy. 7. „Coppélia", Ballet, Delibes. 8. „Gedenck-clanclk", Melodiën naar Va lerius, arr. Wiest. 9. „Hilariter", marsdh, Gaudefroy. Aan den heer P. F. Hoogesteger is met ingang van 1 September 1939 eervol ontslag verleend als amanuensis-con cierge aan de R.H.B.S. alhier, WALCHEREN. Domburg. Gemeenteraad. Dinsdagavond vergaderde de raad. Do burgemeester wenschte alle leden geluk met hun herbenoeming. Aangezien bet meermalen gebleken i3, dat het een bezwaar is, indien bij' afwe zigheid van den secretaris in de gewone kantooruren geen plaatsvervangend amb tenaar van den Burgerl. Stand op de se cretarie aanwezig is, stelden B. en W. voor, om de beide ambtenaren ter secre tarie, de heeren J. H. Goossens en B. Goedbloed te benoemen tot onbezoldigd ambtenaar van den Burgerl. Stand. Uit een opgemaakte voordracht werden beide heeren benoemd. De begrooting 1938 van het Burg. Arm bestuur werd gewijzigd in dier voege, dat de gemeente-subsidie voor dat jaar werd gebracht van f2000 op f2220. D'e gemeente-begrooting '38 werd even eens gewijzigd. De voorzitter verwachtte, dat 1938 een normaal batig saldo zal opleveren, nadat het ingebrachte begin- saldo is gereserveerd. De kosten voor werkverschaffing, steunverleening en jeugdige werkloozen vielen samen onge veer f4000 mede, de subsidie der kleun boeren kostte ongeveer f 1000. Waar het waterleiding-bedrijf geen ver lies leed in 1938, behoefde de geraamde verliespost niet gebruikt te worden. Na het verwerken der „tegenvallers" zal er waarschijnlijk een batig saldo van plm. f 1000 zijn. De P.Z.E.M. zal met 1 Juli a.s. de ta rieven voor straatverlichting een weinig verlagen. Enkele wijzigingen in de over eenkomst werden goedgekeurd. Het voor deel voor de gemeente bedraagt ongeveer f 50 per jaar. B. en W. legden over het ontwerp voor een capitulanten-verordening, waarin opgenomen is de bepaling, dat biervoor in aanmerking komt de functie van ge meente-werkman. Na een discussie, waar uit bleek, dat men algemeen van gevoe len is, dat de functie van giyneentewerk- man niet door capitulanten begeerd zal worden, terwijl onder hen ook waarschijn lijk geen personen zullen zijn, die voor de vele soorten werken van den gemeente werkman geschikt zijn, werd het voorstel van B. en W. aanvaard met de stem van den heer Geldof tegen. Naar aanleiding van een schrijven van den Inspecteur van de Volksgezondheid, betreffende het bouwen van bedsteden in nieuw te bouwen woningen, achtten de heeren de Visser en Brand het bouwen van woningen zonder bedsteden duurder dan met 'bedsteden. De beer Geldof be streed deze zienswijze, de heer Elout daarentegen deelde ze. D'e heer De Pagter was tegen een degelijk ingrijpen van hoo- gerhand. De voorzitter acht een wijziging in de toekomst wel noodig, maar wou dit nu nog niet voorstellen, om financiëele re denen. Het verzoek van den inspecteur werd aangehouden, nadat op voorstel van dei heer Westenburger besloten was hem te vragen met cijfers aan te toonen, dat er geen financiëele gevolgen voor de be trokkenen zullen zijn bij- wijziging. Hierna deelde de voorzitter mede, dat de secretaris-ontvanger, de beer J. V.' Schuurman, zich gaarne zag ontheven van zijn functie van ontvanger. Waar hij tevens secretaris van Aagtekerke is, moet hij veel werk verrichten in de avonduren. Hiji wil nu vermindering van zijn werk zaamheden. Daar echter bij Kon. besluit de functies van secretaris en ontvanger voor deze gemeente zijn gecombineerd, is het niet mogelijk hem alleen ontslag

De Zeeuw. Christelijk-historisch nieuwsblad voor Zeeland | 1939 | | pagina 2