De „Prinses Beatrix" maakt haar officieelen proeftocht van Rotterdam naar Vlissingen. Uit de Provincie Kerkr Ond I STAATSBEDRIJF VOOR WERKVER RUIMING. E«n adres van het Verhond van Prot. Christelijke werkgevers. Het Verbond van protestantsoh-ohris- telijke Werkgevers in Nederland heeft in verband met het wetsontwerp tot ver hooging van 't crediet voor werkverrui ming een adres gericht aan de Tweede Kamer, Hierin wordt er op gewezen, dat het bestuur van dit verbond groot be zwaar heeft tegen de instelling van een staatsbedrijf en van meening is, dat een rijksdienst met inschakeling van de uit het bedrijfsleven zelf voortgekomen orga nen verre de voorkeur zal verdienen. Het bestuur teekent daarbij aan, dat de thans ingestelde rijksdienst in meer dan een opzicht niet voldoet aan de eischen, die aan een zoodanigen rijks dienst gesteld moeten en kunnen wor den. Het bestuur maant voorts tot groote voorzichtigheid en bedachtzaamheid, waar 't betreft de uitvoering van cultuur technische werken en van productieve werken op het gebied van nijverheid en verkeer. OPHEFFING VELDPOST. Met ingang van 1 Juli. Met ingang van 1 Juli a.s. zal de veld post worden opgeheven. Hel adres „Veld post" moet daarna niet meer worden ge bruikt. Aan de militairen is opgedragen, hun correspondenten in te lichten om trent de wijze, waarop van 1 Juli af moet worden geadresseerd, met aandui ding van de plaata van bestemming. Brieven enz., welke in den overgangs tijd nog van de aanduiding veldpost zijn voorzien en geen plaats van bestemming dragen zullen vertraging in de bestelling ondervinden. DE BELASTING VAN VENNOOT SCHAPPEN. Het ontwerp tot heffing van een natio nale inkomsten- en winstbelasting heeft het hoofdbestuur der Ned. Maatschappij voor Nijverheid en Handel aanleiding ge geven zich tot de Tweede Kamer te wen den met een opmerking over de voorge stelde belasting van vennootschappen. Be verzwakking van de economische ikraoht van het bedrijfsleven tengevolge van den wensch van den fiscus om ook een aandeel in de voor reserveering en af schrijving bestemde winst der onderne mingen voor zich op te eischen, moet leiden tot verzwakking van de economi sche weerstandskracht van ons volk. Dat ook andere Staten deze methode reeds veelal toepassen, houdt geenerlei argu ment in om haar voor ons volk als ge- wenscht to aanvaarden. Overtuigd van de gevaren, dat dit voorstel in dit opzicht inhoudt, verzoekt adr. de Kamer haar goedkeuring aan het ontwerp in dezen vorm te onthouden. DE HEER H. AMELINK GAAT HEEN ALS REDACTEUR VAN „DE GIDS". Na deze functie precies 20 jaar te heb ben bekleed, heeft de heer H. Amelink, lid van de Tweede Kamer en secretaris van het Chr. Nat. Vakverbond, zijn func tie als redacteur van „De Gids", het or gaan van het C.N.V. neergelegd. Het verzoek van het C.N.V.-bestuur, dat hem heeft verzocht zijn tijd te willen beschikbaar stellen voor het teboek stel len van de geschiedenis van het C.N.V., dat het bestuur gaarne met eenige jaren gereed zou zien. heeft hij ingewilligd. PROPAGANDA ONDER NEDER- LANDSCHE ARBEIDERS IN DUITSCHLAND. De heer Van der Goes van Naters heeft de volgende vragen gericht tot den mi nister van Sociale Zaken: 1. Is het den minister hekend, dat in de barakken en de cantine van het lager 10 der „Hermann Goeringwerke" te Hallendorf (D.), waar tusschen 500 en 800 Nederlandsche door den rijksdienst uitgezonden arbeiders verblijf houden, propaganda voor de nationaal-socialis- tische beweging wordt toegelaten en be vorderd, o.a. doordat een door een aan hanger dier beweging gehouden lezing over „De Nederlandsche arbeiders in het buitenland en de N. S. B." aldaar werd geafficheerd, zulks terwijl propaganda voor elke andere partij in welken vorm ook, verboden is? 2. Is de minister bereid, zoolang der gelijke propaganda voor een in Neder land voor ambtenaren verboden ver- eeniging in Duitschland aldus wordt be vorderd, althans niet gelijk alle overige propaganda wordt tegengegaan, de uit zending van Nederlandsche arbeiders door den rijksdienst niet verder te doen plaats vinden? ZESTIG VLEERMUIZEN MET DE K. L. M. OP REIS. Sinds drie jaren is in Nederland een onderzoek gaande naar de leefwijze der inlandsche vleermuizen. Do voorloopige uitkomsten hiervan wijzen er sterk op, dat sommige dezer dieren „trekken", ter wijl andere daarentegen hun heele leven in dezelfde omgeving blijven. De laatste zouden dus te vergelijken zijn met stand vogels, de eerste met trekvogels. Om nu andere bijzonderheden te weten te komen over hun riohtings- en oriënta tiezin zijn vorige week zestig rosse vleer muizen (Nyctalus noctula) uit den Haar lemmerhout met medewerking van de K.L.M. per vliegtuig naar Vlissingen en Eindhoven verzonden. Al deze vleeruizen, die van een rin getje als merkteeken voorzien waren, zijn op genoemde plaatsen losgelaten. De bedoeling van deze proef was te we ten te komen, of deze dieren nu den weg naar Haarlem weer terug zouden kunnen vinden. Uit beide plaatsen rijn reeds enkele dieren in de Haarlemmerhout terugge keerd. Dit was ook het geval met dieren, die in Den Haag losgelaten werden, Van de 29 zijn er reeds 13 teruggekeerd, waar van twee binnen vier en twintig uur. Waar zijn echter de overige gebleven? Het Zoölogisch Museum zou het interes sant vinden, hierover iets naders te ver nemen en verzoekt daarom een ieder, die een gemerkte vleerhuis vindt, hiervan opgave te doen aan het Zoölogisch Mu seum, Janskerkhof 3 te Utrecht. Het tweede nieuwe schip voor den dienst Vlissingen-Harwich, de „Prinses Beatrix" dat op 25 Maart zoo vlot van stapel liep, maakte Zaterdag zijn officieelen proef tocht, om tijdens dien tocht door de Mij Zeeland overgenomen te worden van de Kon. Mij De Schelde, die het 'bouwde. De Prinses Beatrix lag Zaterdagmor gen aan de Parkkade te Rotterdam, ge reed om de talrijke genoodigden te ont vangen. Ook was bekend, dat Z. K. H. Prins Bernhard, die het schip te water had. gelaten, den tocht zou meemaken. Geen wonder, dat er op de Parkkade, on danks den regen, vrij groote belangstel ling was, temeer, omdat een uur te voren, even verder, ook het Prinselijk jacht de „Piet Hein" was gearriveerd. Te ruim elf uur kwam de Prins, ver gezeld van zijn particulier secretaris, Jhr Mr G. Dedel, per hofauto aan. Z. K. H. zag er gebruind en sportief uit. Hij was gekleed in een blauw costuum, droeg een witte zeilpet en liohte schoenen en had zijn oliejas over den arm. Aan den wal werd hij verwelkomd door Jhr Mr J. W. Quarles van Ufford, Com missaris der Koningin in de Provincie Zeeland, en de heeren Th. de Meester, president-commissaris van de Mij „Zee land" en J. Smit, commissaris der Kon Mij „De Schelde". Aan boord werd de Prins ontvangen door de directieleden van „De Schelde" en de Mij. „Zeeland". Direct begaf Prins Bernhard zich in gezelschap van de gast- heeren naar den deksalon 1ste klasse, waar de commissarissen van beide ge noemde Maatschappijen, alsmede ver schillende gasten aan Z. K. H. werden voorgesteld. Te ruim kwart over elf werden de tros sen losgemaakt en in korten tijd kwam er beweging in het schip. De Prins was naar de commandobrug gegaan en sloeg daar, na eerst kennis ge maakt te hebben met den kapitein, W. L. G. v. d. Plank, het vertrek gade. Een aardige attentie was het, dat de bemanning van een Joego-Slavisch oplei dingsschip, dat naast de Prinses Beatrix gemeerd lag, bij het vertrek op het dek in de houding stond. Prins Bernhard, wiens standaard in top was geheschen, beant woordde dezen groet. Spoedig zat er vaart in het schip en voeren we den Waterweg op. Zoo'n tocht langs Rotterdam, Schiedam, Vlaardingen, Maassluis en Hoek van Holland biedt al tijd rijke afwisseling. Jammer, dat het weer den geheelen middag niet meewerk te. Het bleef grauw en koud en een mie zerige motregen gaf aan het festijn, dat een tocht met een boot als deze is, een onprettig begin. Ook later, toen we in volle zee waren, wilde er maar geen zon op het water komen. Het was dan ook geen wonder, dat de beschutte plekjes het meest gezocht waren. We konden nu eohter constateeren, dat bij den bouw van de boot er voor gezorgd is, dat ook bij weersomstandigheden als deze de passagiers het prettig aan boord hebben. Ook vanuit de salons met de groote ramen heeft men een heerlijk uit zicht en zelfs een deel van het dek door ramen afgesloten kon nog worden benut. Iets over het schip zelf. Tijdens den tocht konden we ons volop overtuigen van de voortreffelijke eigen schappen van dit nieuwe schip, dat den naam van onze Nederlandsche scheeps- bouw-industrie hoog houdt. Vele technische bijzonderheden zullen we niet vermelden. Die hebben we voor het meerendeel reeds verteld bij gelegen heid van de te water lating. Bijna 110 m lang met een bruto inhoud van 5140 registerton is het in staat door middel van de twee Sohelde-Sulzer moto ren van 12.500 pk een snelheid van 23 mijl of 42.5 km te ontwikkelen, wat de groot ste snelheid is, die een Nederlandsch han delsschip kan ontwikkelen. Bovendien is het schip uitgerust met de nieuwste vin dingen op scheepvaartkundig en naviga- tiegebied. Een zeer belangrijke verbetering is ook de installatie, die eventueele brand in de ruimen moet bestrijden. Deze Koolzuur Brandblusch-installatie met rookmelder geeft niet alleen dadelijk aan als er in een der ruimen brand is, maar bestrijdt die brand ook dadelijk door het inblazen van koolzuur in de automatisch gesloten rui men. Verder is het schip uitgerust met een Sprinklerinstallatie, zooals die op andere schepen is. Niet minder dan 1800 passagiers kan de Prinses Beatrix verroeren. De zeer ge riefelijke, ruime salons zijn jpuist daar gebouwd, waar het sohip het minste last van de golven heeft, salons op buitenge woon gezellige wijze gemeubileerd. Trou wens het geheele schip is inderdaad kunstvol afgewerkt. Overal op de vijf dekken zijn prettige zitjes; er is een fraaie eetzaal en boven dien zijn er voor hen, die de overtoobt slapende willen maken, nog 121 hutten aan boord. En als bijzonderheid gelden de op zeer kiesohe wijze met den naam rustsalons aangeduide verblijven met 90 bedden, waar men rustig op een bed kan gaan liggen als men zich niet al te lekker voelt. Een novum is verder de naast de groo te, geheel electrisch ingerichte keuken ge legen garage, welke plaats biedt aan 20 22 auto's, die daar keurig naast elkaar verankerd, de overtocht kunnen maken, zonder dat ze beschadigd worden. Door een groote deur in de scheepswand kun nen de wagens naar binnen rijden. Wie er waren. Behalve de reeds genoemde heeren maakten o.a. dien tocht mede: de burge meester van Vlissingen C. A. van Woel- deren; vertegenwoordigers van de minis ters van Economische Zaken en Finan ciën, de Schout bij Nacht H. Jolles, Ir J. Volkers van den Rijkswaterstaat, de heer W. Berdenis van Berlekom namens de Kamer van Koophandel te Middelburg, vertegenwoordigers van de spoorwegen, Mr H. J. Silvergieter Hoogstad, regee- ringscommissaris Stoomvaart Mij Zee land, Ir J. J. v. Leeuwen, hoofdingenieur Prov. Waterstaat van Zeeland, H. J. v. d. Stad, commandant maritieme midde len te Vlissingen, kapitein A. J. W. J. L. Losecaat van Nouhuys, districtscomman dant Kon. Marechaussee, Dr A. F. Phi lips van de N. V. Philips' Gloeilampen fabrieken, een aantal Engelsche en Duit- sohe autoriteiten, baron Krayenhoff van de A. N. V. V., verschillende heeren com missarissen en directieleden van bevrien de relaties en reederijen, alsmede vele ver tegenwoordigers van reisbureaux. Da overdracht. Toen de Prinses Beatrix zich ongeveer een kwartier buitengaats bevond, had in intiemen kring de overdracht van het schip plaats. Ir H. G. Wesseling van de Kon. Mij. „De Schelde" droeg het schip over aan den heer Th. de Meester, president-com missaris van de Stoomvaart-Mij Zeeland, die op zijn beurt aan Z. K. H. Prins Bernhard verzocht de reederij-vlag te hijschen aan welke uitnoodiging de Prins gaarne gevolg gaf. Deze plechtigheid werd vanwege het gure weer, in een snel tempo afgewerkt. De maaltijd. De aanwezigen begaven zich nu naar de eetzalen. De president-commissaris van de Zeeland, de heer Th. de Meester heeft bij den aanvang van den maaltijd alle gasten hartelijk welkom geheeten en ia het bijzonder Z. K. H. Prins Bernhard. Hij dankte den Prins hartelijk voor de vele bewijzen van meeleven met den bouw van de Prinses Beatrix. Drie maanden ge leden vonden wij Z. K. H. bereid de doop plechtigheid van ons tweede nieuwe mo torschip te verrichten, en thans is ons de groote eer te beurt gevallen den Prins in ons midden te zien, om met ons den dag te vieren van de overname van het schip. Spr. zeide overtuigd te zijn, dat Z. K. H. met belangstelling zal hebben kennis ge nomen van wat de Mij De Schelde heeft gepresteerd. Daarna richtte Spr. zich achtereenvol gens in het Engelsch en Duitsch tot de buitenlandsche gasten. De eerste dronk werd gewijld aan het geluk en het welzijn van ons Konink lijk Huis: „Leve Prinses Beatrix". De gasten reageerden met een driewerf „hoeral" De heer J. Smit, commissaris van de Kon. Mij. De Schelde, heeft bij afwezig heid van den president-commissaris, den heer Ruys op deze toespraak geantwoord. Ook hij zeide den Prins dank voor zijn komst om de proefvaart mee te maken. Spr. wees op de cordiale samenwerking tusschen de technici van werf en reederij, door welke samenwerking een zoo schoon geheel is tot stand gekomen. Spr. eindigde zijn speech met de ver wachting uit te spreken, dat het schip de „Prinses Beatrix" even gelukkig zal va ren als zijn voorgangers onder de huidige leiding van de Mij. Zeeland. Aan het einde van den maaltijd, die zich uitstekend liet smaken en weer een bewijs was van de fijne keuken van de Mij. Zeeland, heeft de president-commis saris van de Zeeland, de heer Th. de Meester, andermaal het woord gevoerd. Wij hebben het voorrecht gehad, aldus spr., dat, toen de vlag van de werf werd neergehaald, de reederij-vlag werd gehe schen door Z. K. H. Prins Bernhard. Dit was voor ons een gelukkig moment. Wij zijn nu op ons eigen schip. 25Maart is hei van stapel geloopen en op 24 Juni, drie maanden later, is het kant en klaar afge leverd, in den gecontracteerden tijd dus Spr. prees den ontwerper van het schip, ir J. Blokland Visser. Het schip slingert niet de passagiers worden gewiegd. Hij bracht lof aan den heer ir van Tijen, hoofdingenieur van „De Schelde", voor de uitmuntende machine-installaties en huldigde tenslotte al degenen, die in nauwe samenwerking een schip hebben afgeleverd, dat de toets der critiek kan doorstaan. Niet alleen wij, aldus eindigde spr. zijn toespraak, zijn dankbaar voor het werk, dat door „De Schelde" is af geleverd, maar ook de passagiers zullen ongetwijfeld ons nieuw motorschip de „Prinses Beatrix" ten zeerste waardeeren. Namens alle gasten heeft de heer dr A. F. Philips van de N.V. Philips Gloei lampenfabrieken de directies van „De Zeeland" en „De Schelde" dank gezegd voor hun gastvrijheid. Spr. zeide dit met des te meer genoegen te doen, omdat hij reeds 46 jaren contracteert met „De Zee land". De bediening van de lading is steeds buitengewoon goed geweest. Hij wenschte de directie van „De Zeeland" geluk met de nieuwe aanwinst. De gasten begaven zich nu naar de salons, waar de koffie werd geserveerd en waar een uitstekende stemming heerschte. Ook Prins Bernhard onderhield zich hier met verschillende heeren. Al spoedig kwam nu de mooie Walcher- sche kust in 't zicht. Langs de geheel verlaten stranden van Domburg, West- kapelle en Zoutelande koersten we naar Vlissingen, waar we nog vóór vijven meerden. Prins Bernhard had nog geen haast. Het was ongeveer half zes, toen hij de boot verliet. Niet in één der hof-auto's maar in de bekende grijze two-seater L 13 nam Z. K. H. (natuurlijk aan het stuur) plaats om daarmee de reis naar Soestdijk te maken. De „Prinses Beatrix" komt Maandag 3 Juli voor het eerst in den dienst tusschen Vlissingen en Harwich (Londen). De overtocht naar Engeland zal er heel prettig door zijn. En misschien zullen velen het zelfs betreuren, dat ze na 5y2 uur varen alweer van boord moeten. De Mij „Zeeland" is nu in het bezit van twee keurige schepen, waarvan men moeilijk te veel goeds kan zeggen. Wij wenschen deze Mij, waarop Zeeland trotsch is, gaarne een voorspoedige pe riode met de „Koningin Emma" en de „Prinses Beatrix" toe. „KERSENTREIN." De Spoorwegen hebben het plan om op 9 Juli weer een extra trein te laten rij den, een z.g. „Kersentrein". De naam zegt reeds dat aan dit uitstapje een be zoek aan de kersenbongerds verbonden zal zijn. Rijksverkeersinspectie. Met iimgang van 1 Juli a.s. is de heeT A. Meyer te Middelburg ontheven van zijn funotie als Rijksinspecteur van het Verkeer in het District Zeeland en be last met den dienst in het District Friesland; met ingang van bovenge- noemden datum is de Adjunct-Inspec teur ir J. A. Chr. Oudemans belast met den dienst in het District Zeeland. MIDDELBURG. De Lamgeviele Buitenbrug is we gens werkzaamheden aam de trambaan voor bet rijverkeer gesloten. GOES. Op de groote tweedaagsche vakwed strijden op 13 en 14 Juni j.l. te Steen- wijk behaalde de heer G. Goeman een len prijs en de heer L. Goeman een 4en prijs beiden voor melkbusbrood. ZUID-BEVELAND Kruiningen. Zaterdag had alhier de wegwedstrijd plaats „De Ronde van Krui- ninigen", georganiseerd door de wieler club „Rentoe". Om drie uur loste burge- unleester B. G. de Mul het startschot, waarop 110 K.M. (30 ronden) werden ge reden door onafhankelijken en professio nals. Uitslag: 1. K. Pellenaars te Ter Heide, le prijis f 65 en f 23 sprinbpremies; 2. A. Gijlsen te Putte; 3. J. Douws te Baren- drecht; 4. Eug. Jacobs te Schilde; 5. M. Buuron, Bergen op Zoom; 6. A. v. d. Heijde, Wouw; 7. van Tichelt, Zundert; 8. B. van Krimpen, Zwijndrecht; 9. A. Kloosterman, Biezelinge; 10. A. Overweel, MÜiddelharnis. Om 7 uur had in de Ko renbeurs de prijsuitreiking plaats. De Kruiningsche E.H.B.O. was intact doch behoefde geen dienst te doen. Ondanks bet regenachtige weer was er nogal belangstellend publiek. De deelna me (18) was niet groot. WALCHEREN. BURGEMEESTER SIMONSE VIERT ZIJN 25-JAlRIG AMBTSJUBILEUM. Blgigielkerke. Vrijdag had de feestelijke herdenking plaats van het 25-jarig jubi leum van den burgemeester. Des morgens maakte het muziekkorps een Tondgang door de gemeente en bracht den burge meester een serenade. De schoolkinderen der beide scholen brachten een zanghul- de. De mondorgelvereen. bracht 's mid dags eveneens een serenade. Met de schoolkinderen werd in het schoolgebouw feestgevierd. Door volwassenen werd een ringrijiderij te paard gehouden. Des mid dags werd de burgemeester met zijn echt- genoote van zijn woning afgehaald, voor afgegaan door het muziekkorps. Aan het gemeentehuis werden zij ontvangen door den voorzitter van de OranjeveTeen. dhr I. A. de Moor. Aan mevr. Sdmonse wer den bloemen aangeboden. Vervolgens werd door dbr de Moor een toespraak gehouden. Na een welkomstwoord constateerde spr. met bijlzondere voldoening dat de juiste verhouding tusschen bevolking en burgemeester in deze gemeente aanwezig is. De burgemeester had liever dit jubi leum in alle stilte gevierd in den „Sonne- hoeok" bij den Molenweg. De bevolking wilde echter dezen mijlpaal in het leven van burgemeester Simonse tot een hoogte punt imaken door eens openlijlk haar sym pathie en warme genegenheid, die zij voor den jubilaris heeft, te laten blijken en om de dankbaarheid en waardeering te too- nen voor de wijze waarop deze gedurende 25 jaren de gemeente heeft bestuurd en als burger vader de belangen harer in woners heeft gediend. De inwoners ziju niet minder erkentelijk dan. 'het gemeente bestuur voor hetgeen onder leiding van burgemeester Simonse tot stand is geko men. Ook in tal van vereenigingen en in stellingen in deze gemeente en daar bui ten verricht de jubilaris o.m. als be stuurslid veel en nuttig werk. God heeft u met rijke talenten gezegend, aldus spr., en u hebt ze niet verborgen maar ei mee ge woekerd. Biggekerke rekent het zich tot een eer zulk een burgemeester te mogen hebben, iemand die een groote plaats in •het leven inneemt, ook en vooral door het boerencostuum dat hij met eere draagt en moet blijven dragen als een waardig ambtsgewaad. Tenslotte bood spr. namens de bevolking den jubilaris een schrijfbu reau aan. Mej. G. Jobse, die het levens licht aanschouwde op den dag, dat de benoeming van den burgemeester vóór 25 jaar bekend werd, nam het kleed weg dat het geschenk aan het oog had onttrok ken. Dte heer De Moor eindigde daarop met het aanbieden van de gelukwensohen na mens de gemeente. Wethouder Coppoolse wees op het vele goede dat de burgemeester in het belang der gemeente mocht tot stand brengen. Hij dankte hem voor al dezen verrichtten arbeid en sprak den wensch uit, dat de burgemeester nog meerdere gelukkige ja ren in den gemeentelijken arbeid mag doorbrengen. Namens de Herv. gemeente en kerke- raad sprak ds G. de Ru en namens de Geref. Kerk te Mieliskerke, waar de ju bilaris lid is, Ds M. Vreugdenhil. Dhr G. Polderman voerde het woord namens de sohoolvereen. voor Geref. schoolonderwijs. Daarna sprak de burge meester. Spr. begon met een woord van. hartelij- ken danlk voor de groote belangstelling die hij op dezen dag van de bevolking imiocht ondervinden. Hij had deze dagen met eenigen schroom tegemoet gezien. Bij een jubi leum wordt de persoon in kwestie niet altijd voorgesteld zooals hij zich in de praktijk van het leven heeft doen kennen. •Spr. was roeds wat tevreden gesteld door den voorzitter van deze bijeenkomst, collega De Moor, die hem had toegezegd, dat met de geopperde bezwaren rekening zou worden gehouden en soberheid zou worden betracht. In het eerst had spT. geen begeerte om zijn vader als burgemeester op te volgen, vandaar dat hij aanvankelijk niet wilde solliciteeren. Spr. had een vrij groot be drijf, een vrij groot gezin, een vader (oud- burgeimieester met 30-jarige ervaring), die het eveneens ontried. Bovendien was ook de geldelijke vergoeding zeer matig. De bevolking bracht spr. tot andere gedach ten. Onder het oog werd gezien of het geen roeping kon zijn, te solliciteeren. Spr. heeft dit ernstig overdacht en een bezoek van zijn vader, die 'hem mededeel de zich gedrongen te voelen zijn vroeger gegeven advies te herzien, deed spr. be sluiten den sollicitatiebrief aan H. M. de Koningin te zenden. Een benoeming met ingang van 10 Juli was het gevolg. Spr. heeft bij zdjin installatie o.a. ge zegd: „bedenkt dat giji in plaats van een bejaard, ervaren man een jeugdig, oner varen persoon aan het hoofd der ge meente ziet geplaatst"; ook: „laat ons ge meenschappelijk het goede voor onze ge meente, voor het meerendeel de plaats onzer geboorte, zoeken en behartigen". Voorts merkte spr. op: „fouten zullen worden gemaakt, menschenwerk is onvol komen". Spr. meende te mogen constateeren, dat hij als jong ambtenaar in 1914 en ook de latere jaren buitengewoon welwillend is ontvangen, zoowel door den raad, als de ambtenaren, doch eveneens ook door het gros der bevolking. Men heeft hem eigen lijk een beetje verwend en het is spr. veel al niet duidelijk geweest hoe het kwam dat zoo spoedig het vertrouwen kon wor den geschonken. Hij braoht daarvoor hartelijk dank. D'e aansporing om de belangen der ge meente te zoeken is in vele opzichten na gevolgd. Dat ondanks dat alles fouten zouden worden gemaakt, was in 1914 ge makkelijk te voorsnellen; in 1939 even ge makkelijk te constateeren. God heeft ech ter Zijn zegen op den arbeid gegeven. Samenvattend kwam spr. tot de conclu sie dat er op dezen dag reden is dank baar te zijn jegens God, die hem kracht heeft geschonken om het opgelegde ambt met niet al te veel bezwaren te doen waarnemen. Spr. vroeg de bevolking als voorheen medewerking te verleenen. De burgemeester eindigde met de hoop uit te spieken dat een betere toekomst ons deel zal zijn. Door de weinige plaatsrujmite konden slechts familieleden en deputaties op het gemeentehuis worden toegelaten, doch door middel van luidsprekers kon het ge sprokene buiten gevolgd worden. Des middags werd een optocht gehou den, voorstellende den arbeid der ver schillende vereenigingen en enkele takken van bedrijf zooals zij vroeger en nu zijn. Verder bevatte bet programma volks spelen, een concert door muziek- en mondorgelvereeniging, benevens een film voorstelling. Vermeldenswaard is wel dat tot hen, die den burgemeester persoonlijk felici teerden behoorden de minister van Bin- nenlandsche Zaken en diens secretaris generaal. Deze 'heeren passeerden per auto het dorp en de reden van de feest viering vernemende, kwamen ook zij hun gelukwensohen aanbieden. EN ltsse. viyui •zitterschap 29ste _1' het Stavenlsse. der voorzi"" gendijk de b ouden van alhier. In zijn voorzitter e nt rale Bank leden had, d~ voorzitter en ling. Over het van l'lm. f 14 reserve bijna Het aftrede idem van den de 'heeren M. Az. werden SIN1 Vrijdaj ap v alg. de Go openings1 geve in het het den sec door boekjaar .000 gt f30.00 aftredend lid Raad van herkozen Voel voetbal v een v van K Ka-ts. De Zaterdagavond gen D.V.O II bestaan uit jongeren Ruststand 11 He i'l C va: Ned. Viertal te Groninj Visser): dr H. van W. Smit te Zwolle, Hoogkeik, I. P. gelo. Beroepen te kingen. Aangenomen H. de Boer te Compagnie. Naar van Dijk, cand. te SpTa: naa: Rotti CJ V Gei Chr. Bedankt voor pmn te MÜddelharni Geref. Beroepen te D'intc Utrecht. Ha A f s c h e id Zondag in den imlid B. Bavinck afsoheic te O. en W. Souburj vertrek naar Kamp o ok nu nog, zoo als weest, te willen pre gegromd in, de lief Eerw had tot teks en 19 en stond in bij de volgende punt le Welken omvf Christus 'heeft; 2e Waar de vers de wordt gezooht; 3e Doel van deze Aan het einde de scheidende leer; vaardigden der vers classis, tot Ds Heiji, Classis, den Kerker de gemeente. Ouderling H. M. Bavinck voor al den te verricht. Noode, gaan, maar ook in Gods wil. Ten slotte sprak Classis; op zijn vei denden leeraar sta bede uit Ps. 121 ve Het kerkgebouw H u 1 p p r J. Rook, theol. ca heen hulppr. te 14 noemd tot hulppr. Aalten. Bruinisse. Gekc kerkvoogd der Ned. B. J. -van Oeveren) ALG. SYNODE I Haar sa De jaarlijksche Algemeene Synode die 19 Juli a.s. te vangen, zal als vo Primi de predika res te Apeldoorn; ningen; Dr G. Ds F. W. J. v. D r W. H. Wee Ds P. de Bruyn Hoekstra te Tema Tzum; Ds L. S. v H. H. Brucherus stum; Ds J. W. J. Boonstra te maert te Mi d Breems te 's-Grav node en de ouderl Swaan te Velp; oud-ouderling Wolffensperger oud-ouderling te Prisse, oud-ouder! Dr J. Fetlaar te J Als prae-adviseei ting nemen M. J. A. de Dr F. W. A. Ooi d. i d J. Ir te te G: de Vrije: Korf Middelburg. Ges ma Meisjesschool: öedecker; A. M. A 'er, G. H. J. Kui ^Tg; J. w. Dekke 'trien te N. en St. Geslaagd te sohe Hoogeschool tisch examen sche m te Vlissingei r.

De Zeeuw. Christelijk-historisch nieuwsblad voor Zeeland | 1939 | | pagina 2