EEN perk; JWEN. OKT DE ZEEUW fttcrtyeri: tweede blad met zilveren randen. ERSEN Heffing Huurbelasting bij de bron. Binnenland. Uit de Provincie MIDDELBURG. FEUILLETON V LISSINGEN. GOES. KOMKOMMERSLA GEPANEERDE f ider gas en elen meer o en ouder- dig. Rinso as motto van eft genoeg &sl U heeft en; nu is Een was- nvoudig en De nieuwe in Rinso een over- werkzaam het goed akt, telkens het kookt. KOOP: gerd" te Wemel- 1 jetten 5 uur. inleveren Notaris J. L. HER- burg zal 21 JUNI 1939, café „Het Zwaan- 3urg, in het open- Oost- en West- burg,: erf met tuingrond aan de Ritthem- 7, groot 4 A. 25 Dadelijk te aan- ;.A. of 6 G. 297 R. den Ritthemschen k Donkeren Weg. L. Verhage tot 25 1. WEILAND, aan 'eg. Verpacht aan Nov. 1939. G. 71 R. BOUW- Donkeren Weg. V. Polderman Pz- G. 12 R. BOUW- Donkeren Weg- V. Ovaa, voor on- nte Ritthem: l G. 107 R. WEI- ;n Westhoekweg- M. Cevaal, voor d. in het woonhuis Dinsdag 20 Juni, uur. aart verkrijgbaar dag, 's morgens leid woonhuis no. contant van ÏD EL, is ten, Secretaire, ndkast (Vogel), Bedden, Kachels, Glas- en Aarde- n verder zal wor- VAN VRIJDAG 16 JUNI 1939, Nr 217. Huiseigenaren hebben bezwaren. De Bond van Vereenigingen van Huis eigenaren in Nederland heeft zich tot de Tweede Kamer gewend met een adres in zake het Ontwerp van Wet Belasting- herziening-1939 en daarin o.a. opgemerkt dat ernstige bestudeering van het aan hangige ontwerp van wet hen tot de con clusie heeft gebracht, dat de voorgestelde wettelijke bepalingen den buiseigenaars- stand in een ongunstiger positie zullen brengen en tevens zullen leiden tot een economische benadeeling van de in de particuliere woning-exploitatie belegde milliarden volksvermogen. Vervanging van de voorgestelde heffing eener huurbelasting bij de bron door een winstbelasting van de netto-opbrengst der woningexploitatie per kalenderjaar, ook voor den zoogenaamden belegger in on roerend goed, is noodzakelijk. Aangezien de vaste lasten speciaal de grondbelasting en onderhoudskos ten naar de gemeente of naar groepen van gemeenten verschillen, ware bet voor doorvoering van een uniform tarief van heffing noodzakelijk in de wet nóch het tarief der huurbelasting nóch bet onikos- tenpercentage te noemen met dien ver stande dat wel een maximumtarief in de wet wordt vastgelegd doch de moge lijkheid te openen deze bij Algemeenen Maatregel van Bestuur per gemeente of groepen van gemeenten vast te stellen. Niet ontkomen kan worden aan de noodzakelijkheid bedingen, waarbij1 hypo thecaire debiteuron ter zake van gebouwd onroerend goed een rentebelasting voor hun rekening hebben genomen, nietig te verklaren. Teruggave van te veel betaalde huurbe lasting moet steeds mogelijk worden ge maakt, indien de werkelijke onkosten het aangenomen percentage hebben over schreden, hetgeen kan worden bereikt door de marge alvorens recht op terug gaaf wordt verleend terug te brengen tot 5 pet. en de mogelijkheid van cumulatie van deze onkosten uit te strekken over ten minste 6 jaren. Biet is een economische noodzakelijk heid ook den niet-bedrijfsmatigen ver huurder toe te staan op zijn huizenbezit af te schrijven en deze afschrijving fis caal te vatten onder de kosten tot behoud van de bron van inkomsten. De bond spreekt den wensch uit, dat de Kamer den weg zal weten te vinden om den stand der huiseigenaren in de Ne- derlandsche belastingwetgeving recht vaardig te doen behandelen. WIJZIGING DER LANDBOUWCRISIS WETGEVING. De Nederlandsche Tuinbouwraad heeft naar aanleiding van 't rapport inzake de overneming der crisismaatregelen door de bedrijfsgenooten een adres gezonden aan den minister, waarin opgemerkt wordt, dat de raad tot zijn genoegen heeft vernomen, dat de gedachte, uitgewerkt in dit rapport, door den voorzitter -der com missie niet werd uitgebreid tot den tuin bouw. De raad juicht dit toe, olmidat biermede een principieel bezwaar, dat aan land bouworganisaties een coördineerende taak ook op het gebied van den tuinbouw bij de samenstellers van dit rapport zou zijn gedacht, is ikomen te vervallen. Toch meent de raad zijn meening in zoo- I verre te moeten kenbaar maken, dat hij een scheiding tusschen tuinbouw- en land- bouwaangelegenheden ook in de toekomst zeer gaarne zou zien bevorderd, opdat de tuinbouw in zijn verschillende onderdee- len naar zijn eigen behoefte worde be oordeeld en niet als onderdeel van den landbouw. Indien er in den geest van het rapport ook voor den tuinbouw behoefte zou zijn aan een ooördineerend lichaam, dan zou de de Tuinbouwraad daarvooT het aange wezen lichaam zijn en de raad vertrouwt, dat bij beschouwingen of plannen den tuinbouw en sierteelt betreffende, de re geering dit als uitgangspunt zal kunnen aanvaarden. DE GEORDENDE KRUIDENIERS EN HET ZUIVELBEDRIJF. Aangezien in de kringen van ihet zui velbedrijf, na de toepassing van de vesti gingswet op het kruideniersbedrijf, groote onzekerheid heerscht omtrent de waren, die al dan niet in een zuivelbedrijf mogen worden verkocht, heeft het bestuur van den Gentralen besturenbond van zuivel handelorganisaties zich met een adres tot den voorzitter van den ministerraad ge wend, met het verzoek om een oommissie uit beide bedrijven te willen instellen, die de technische vraagstukken dezer aange legenheid zal bezien. Naar de meening van den minister van oeconolmiiscbe zaken is de bestaande rege ling voldoende, maar het bondsbestüur acht de voor het kruideniersbedrijf ont stane regeling onbillijk ten opzichte van het zuivelbedrijf. Vooral bij! bet overdoen van zaken kunnen eigenaars van jaren lang bestaande bedrijven thans groote materieele schade lijden. Ter voorkoming daarvan acht het boudsbestuur een langdurige overgangs periode noodzakelijk. TERUGBETALING OP STATIONS. Alweer meer gemak voor reizigers. Dezer dagen zijn de bevoegdheden der stations, wat betreft terugbetaling van den prijs van geheel of gedeeltelijk on gebruikte plaatskaarten en abonnementen in binnenlandsch verkeer, opnieuw uitge breid. De Spoorwegen maken bet den reizi gers hiermee weer gemakkelijker, omdat men nu in vele gevallen verrekeningen direct aan de stations regelon kan, ter wijl men zich vroeger schriftelijk tot de hoofdadministratie te Utrecht wenden moest, EXTRA UITVOER TUINBOUW PRODUCTEN NAAR DUITSCHLAND. Mogelijk gemaakt door bijzondere transacties.. Omtrent den extra uitvoer van circa R.M. 3.000.000 aan Nederlandsche tuin bouwproducten naar Duitscbland wordt nog nader gemeld: Uit de voor de steunverleening aan den tuinbouw voor 1939 uit bet landbouw crisisfonds beschikbaar gestelde gelden zal de betaling aan de Nederlandsche be langhebbenden op zoodanige wijze gefi nancierd worden dat deze geschiedt op een termijn die overeenkomt met den wachttijd, gelijk die bestaat voor den over de clearing te verrekenen export. Op grond van deze regeling is bereids aan Duitsche importeurs de invoer van extra contingenten, tomaten en kruisbessen, toegestaan.. Extra contingenten voor andere tuinbouwpro ducten zullen spoedig volgen. Volgens de thans getroffen overeen komst zal voor een half millioen Rijks mark extra aan tomaten in Luitschland mogen worden ingevoerd. Deze invoer moet plaats hebben vóór 15 Juli a.s. De extra uitvoer van tomaten naar Duitsch- land komt den Nederlandscbén tuinbouw thans wel zeer te etade, daar met ingang van 1.1. Maandag de invoer van tomaten in Ierland plotseling was verboden. Het gevolg hiervan was een scherpe prijsdaling op de Nederlandsche veilin gen. Verwacht mag worden, dat door den extra uitvoer naar Dhitschland de prijs van tomaten op de Nederlandsche veilin gen zich wel weer zal herstellen. De beter heffing* Het bedrag van de heffing en steunuit- keering op boter is, behoudens tusschen- tijdsohe wijziging, voor de week van 15 22 Juni vastgesteld op 60 cent per kg (on veranderd). DE RAADSVERKIEZING TE 'S HEERENHOEK. Het bericht omtrent den uitslag van de gemeenteraadsverkiezing te 's Heeren- boek in ons nummer van gisteren was ver van duidelijk. Men zendt ons thans de volledige uit slag en daaruit blijkt, dat niet de heer Martens, maar de heer C. Fraanje (A.R.) is gekozen. De uitslag was als volgt: lijlst Raas 174 st. (2 zetels); lijst Verdonk 338 st. (4 ze tels); lijst Remijlm 78 st. (1 zetel). Op de lijist Verdonk waren de stemmen als volgt verdeeld: G. Verdonk 96, G. Boonman 54, A. Mijnheere 49, J. Martens 37, A. v. d. Dories 5, J. de Raar 32, G. Fhaanje 62, F. Dekker 2, C. Boonlman 1 st. De lijSbiiesdeeler was 84/4. Eerst ge kozen dus Verdenk; zijn stemmenover- schot gaat over naar G. Boonman, die daardoor komt op 54 ll1/» 60 34. Geen der overige candidaten bereikt dus den lijstkiesdeeler. Gekozen worden tuu verklaard, de candidaten, die meer dan de helft van den kiesdeeler hebben en wel in de volgorde van de op hen uitgebrach te stemmen. Nr. 2 is dus Boonman met 6634, nr 3 Fraanje met 62 en nr 4 Mijln- heere met 49 st. Hoe hierover bij het stembureau ver schil van me ening kon bestaan, zoo dat „Middelburg het maar moet uitzoeken" is ons niet duidelijk. GROOTE BRANDWEEROEFENING. De burgemeester woont zei bij. Tegen half acht waren gisteren alle brandmeesters en brandweerlieden opge roepen naar de kazerne, waaruit het ma teriaal, keurig opgepoetst reeds naar bui ten was getreden en op de Vischmarkt opgesteld. De manschappen namen in „groot uni form" in rijen plaats in de kazerne. Daar voor stonden de ondercommandant en de brandmeester, de rijksbrandweercomman dant en de oud-secretaris opgesteld. Te acht uur arriveerde de burgemeester, die door den commandant, dhr H. Bierman, werd verwelkomd. Alle aanwezige chefs en manschappen werden aan den burge meester voorgesteld. Daarna heeft de burgemeester zich tot de aanwezigen gewend en gezegd, dat hij gaarne met hen heeft kennis gemaakt, omdat hij vernomen heeft dat Middelburg over een goede brandweer 'beschikt. Spr. hoopt, dat men'daarop niet te dikwijls een beroep moet doen. Het is echter een groo te geruststelling, dat zulk een brandweer paraat is. Hierna heeft de onderoommandant, dhr A. J. W. Matthijssen, aan de hand van een teekening op het bord de te houden groote oefening toegelicht. Terwijl de manschappen zich naar de spuiten begaven, heeft de burgemeester de geheele kazerne in oogenschouw ge nomen. Ook 'heeft de burgemeester de ver schillende onderdeelen van het materiaal bekeken. Verondersteld werd, 'dat brand was uit gebroken in de garage der firma Polak in de Werfstraat en dat nog wel bij een kraebtigen westelijken wind. THEE doet ie goed! Naar het Engelsch van EMMA JANE WORBOISE. 39) -o- Tegen het einde van den zomer stond fflij een verandering te wachten, hoogst onbeduidend op zicbzelve, doch (fte een zeer grooten invloed op mij' 'bad, daar die verandering mij1 het eigenlijke kinder leven binnenleidde, en daardoor een on wetendheid tegemoet kwam, die mij wer kelijk reeds nadeelig was geweest. Mijn studiën waren nooit recht, weder hervat geworden, sedert de plotselinge stoornis van „het plan". Soms las ik iets niet tante Judith, of schreef een opstel, of rekende een paar sommen uit, en mijn leesuren met mr Perren waren ook niet zonder nut voor mij. Doch de Fransche lessen werden nimmer hervat; wij hadden onderling een stilzwijgend besluit geno men om dat onderwerp nooit meer aan te roeren; en Mona, die mij eigenlijk haar schrik en den verstuikten voet nooit recht vergeven had, weigerde standvastig om zich weder met mijn muziekoefeningen in te laten. Zij en Dobbs waren mij voortdurend doornen in het vleesch; zonder die twee personen zou de zomer nog heerlijker ge weest zijn; want zij wilden niet gelooven aan mijn verbeterde gemoedsstemming. Gedurig maakten zij toespelingen op het verleden, nu eens hoopten zij, dat ik baar niet bijten of krabben zou, dan weder wensebten zij, dat ik toch geen akelige dingen zou opzetten om haar te verschrik ken. En telkens 'beweerden zij1, dat i'k in mijn hart geen ziertje beter was dan vroe ger, maar dat ik mij slechts, lief en goed voordeed, om de straf te ontkomen en haar wantrouwen te sussen. In het eerst was ik hierover bitterlijk bedroefd, en ieder nieuw blijk van achter docht vervulde mij met verontwaardiging; totdat ik eindelijk naar tante Radhei ging en haar mijn grieven meedeelde. Nadat zij mij rustig had laten uitspreken, zeide zij: „mijn liefste kind! dit alles was te voorzien, gij hebt niet anders kunnen verwachten. Men kan, met Gods hulp, de zonde wegdoen; maar men kan de gevol gen geenszins voorkomen; daarvoor moet men geduldig Gods tijd afwachten". Na een langdurig1 gesprek, waarin zij mij er op wees dat God de haat en nijd zonde acht en ik God moest bidden om kracht tegen de zondestrijd, was het mij veel gemakkelijker om de verwijten en plagerijen van D'obbs te verdragen; ook je gens Mona betoonde ik mij geduldiger, zoodat zij beiden van lieverlede ophiel den mij te vervolgen. Op zekeren ochtend was ik bezig met piano spelen, en repeteerde al mijn oude stukjes, terwijl ik heimelijk wensch te iets nieuws te mogen studeeren, toen tante Judith en oom Matthias binnen kwamen en in de breede vensterbank gingen zit ten, oogenschijnlijk al hun aandacht wij dende aan de bloemen, die altijd voor het raam stonden. „Chrystabel, kom eens bier", zeide tante Judith. De ging natuurlijk dadelijk. Zij plukte ae verdorde blaadjes van een fraaie aza- lia af, terwijl mr Perren al zijn aandacht aan een mirtenboompje scheen te wijden. Beiden zagen er zeer ernstig uit, en het duurde eenige oogenblikken, voordat zij een van beiden spraken. Toen zette tante Judith haar bril af, dit was altijd haar gewoonte, wanneer zij iets gewichtigs bad niede te deelen, en zeide: „Chrystabel, uw oom en ik hebben dezen morgen veel over u gesproken, en wij zijn van oordeel, dat het voor u hoog tijd wordt, om uw les sen te hervatten. Gij hebt een lange vacan- tie gehad, en ofschoon ik zeggen moet, dat gij volstrekt niet traag zijt geweest, toch is die ongestadige wijze van leeren, De burgemeester was juist in die straat toen de magirus was aangekomen. Onmiddellijk stond een slang op de wa terleiding en werd water gegeven. De ma girus reed naar het open water van de Loskade, die over een groote lengte door de politie werd vrijgehouden. Veronder steld werd nu, dat ook het lompenpakhuis der firma Polak aangetast was door het vuur en daarom werd de ladder opgesteld om het op het dak gevluchte personeel te kunnen redden. Hiervoor werd de glijko- ker aangebracht en drie brandweerlieden lieten zich naar beneden glijden. Intus- schen was de burgerijspuit ook gealar meerd en eveneens aan bet open water geplaatst, waardoor aan die zijde met drie slangen van de magirus en twee van de burgerijspuit werd gewerkt. Iutusschen kwam bericht, dat bet vuur reeds was overgeslagen op de hooischuur van de Zeeuwsche Voeder- en Kunstmest- handel, waar eigen personeel gereed stond om met de eigen brandslang het blus- schingswerk te steunen. De brandweer had een vierde slang van de magirus1 uitgelegd en naar de kazerne was door den telefoonpost in het kantoor der firma Polak order gegeven ook motor- spuit I te laten uitrukken. Deze kwam, getrokken door enkele manschappen naar het terrein der firma Rengnet. Deze spuit werd nu geplaatst aan de Dokhaven en de twee slangen werden uitgelegd naar de "Werfstraat om het vuur in de hooischuur aan te pakken. Daarvoor was ook de ladder, die het reddingswerk bij het lompenpakhuis had volbracht, naar de schuur gereden, en werd van bovenaf water gegeven. Met negen stralen was de vermeende brand in beide gebouwen nu ingesloten en kon weldra verondersteld worden, dat het vuur gebluscht was. Met groote belangstelling heeft de bur gemeester alles in oogenschouw genomen. Bij terugkomst van alle manschappen in de kazerne heeft de commandant het woord gevoerd en namens den burgemees ter hartelijk dank gebracht voor de flinke wijze, waarop deze oefening was uitge voerd. Spr. heeft daaraan zijn dank toe gevoegd aan dhr Matthijssen voor de lei ding van deze oefening. Melden wij nog, dat de burgemeester des middags het verblijf van den lucht beschermingsdienst had bezocht. „Groene Kruis". D© Vereeniging „Het Groene Kruis" hield gisteravond ten stadhuize haar niet druk bezochte algemeene vergadering, on der Voorzitterschap van den heer A. G. van Woelderen. De secretaris, de heer D. A. Dronkers, bracht het jaarverslag uit, waaraan wij het volgende ontleenen: Het ledental bedroeg op 31 Dec. 1938: 1825; op 31 Dec. 1937: 1781. De wij.kziekenverpleging werd verricht door de zusters J. C. Prins en J. Fuyk- schot, die vanaf 1 Juli j.l. baar tijdelijke aanstelling zag veranderd in een vaste, ter vervanging van Zuster J. de Goeyer. In totaal werden 11.889 bezoeken afge legd; iin 11037: 9759. De verplegingsartikelen werden 1482 maal in bruikleen gegeven tegen 1411 maal in het vorig jaar. Voorts werd 93 maal ijs verstrekt te gen 32 keer in 1937. De Groene Kruis bakers verrichtten 126 verplegingen, waarvan 3 buiten de stad, in 1937 hadden 118 kraamverple- gingen plaats. Het aantal Groene Kruis bakers be draagt 4. Aangemoedigd door het succes in 1936, werd besloten ook in het najaar van 1938 een mo-edercursus te houden. De belangstelling was wederom groot. Het aantal gehouden zittingen van het consultatiebureau voor zuigelingen be droeg in 1938: 91, waarop 1690 consul ten werden verstrekt. De rekening over '1938 bedraagt in ont vangst f 6229,44 en in uitgaaf f 6474,56; over 1937 luidden deze getallen in ontv. f 6683,24, in uitgaaf f 6717,78. Met dankbaarheid kan worden ver meld, dat de vereeniging werd verrast door een aan haar vermaakt legaat van f2000. Sedert het eind van 1932 heeft er een voortdurende daling van het aantal leden plaats gevonden tot aan het eind van De cember 1937. die gij in de laatste maanden gevolgd hebt, zeer ongeschikt voor u. In één woord, ik verlang dat gij uwe studiën we der goed en geregeld zult hervatten. „Waarlijk, tante Judith, ik ben vol komen bereid daartoe", antwoordde ik, „en ik wil mijn best doen om u zoo weinig mogelijk moeite te veroorzaken. Ik verlang zeer om mijn lessen geregeld waar te nemen." „Zeer goed. Ik vreesde, dat de groote vrijheid die gij' genomen hebt, u wellicht ongeschikt zou hebben gemaakt voor een behoorlijken leercursus. Doch, Ghrystie, denk niet dat ik tot mijn oude systeem te rugkeer. Ik geloof, dat ik te oud ben, om de taak uwer opvoeding geheel op mij te nemen, en uw kennis zou niet genoeg ont wikkeld worden, indien ik alleen onder wees. Wij wilden u naar school zenden. „O, tante Judith!" en ik barstte uit in tranen. „Wees niet zoo dwaas, Ghrystie, ik dacht, dat gij zeer ingenomen zoudt we zen met ons voorstel". „Is het dan niet een soort van straf, dat gij mij wegzendt?" „Neen, waarlijk niet", hernam tante Judith, „dat is onze bedoeling volstrekt riet. Het is louter ter wille van u zelve, dat wij deze verandering tot stand bren gen, wij wenschen u alles te geven wat in HET WERK EEN GRUWEL.... HET LEVEN EEN LAST.... Die verlammende vermoeidheid, dat eiken dag wederkeerende gevoel dat ge Uw werk niet aan kunt, dat doffe gevoel in Uw hoofd, die prikkelbaarheid, dat alles zijn de typische verschijnselen van onzuiver bloed. Maak daar een einde aanTienduizenden mannen en vrou wen in Nederland voelden zich eens even slap en ellendig als U, tot zij Kruschen Salts probeerden. Kruschen's „dagelijk- sche dosis" zuiverde hun bloed door krachtig aansporende werking op lever, nieren en ingewanden. Doe als zij: Neem Kruschen en zuiver bloed zal weer door Uw aderen stroomen. Uw oude energie zal terugkeeren en over enkele weken zult ge bet oogenblik zegenen, waarop ge dat eerste schepje Kruschen in Uw ochtendthee hebt gedaan. Kruschen Salts is uitsluitend verkrijgbaar bij alle apothekers en drogisten ƒ0.40, 0.75 en 1.60 (extra groot pak). Fabrikanten: E. Griffiths Hughes Ltd., Manchester (Engeland). Opgericht 1756. (Adv.) Op het eind van 1938 kon voor het eerst weer een staging worden geconstateerd. Het ontvangen legaat ad f2000 werd aan de reserve toegevoegd. De begrooting voor 1939 werd vastge steld op f 5900 in ontvangst en uitgaaf. De heeren J. C. Paap en D. A. Dron kers werden als bestuursleden herkozen. De heer dr J. P. Vermaas achtte zich 'genoodzaakt met 't oog op zijn hoogen leeftijd, ontslag te nemen als bestuurslid. De voorzitter bracht dr Vermaas hart- lijk dank voor al hetgeen hij voor het Groene Kruis heeft gedaan. In zijin plaats werd tot bestuurslid ge kozen dr L. P. Boone. „HOSANNA" JUBILEERT I Men schrijft ons: In het jaar 1889 wer den door eenige bestuursleden der Cbr. Jongelingsvereenigingen te Goes bespre kingen gevoerd over de wenschelijkheid om een Ghr. Harmonie op te richten, In een gecombineerde vergadering gehouden op 24 Juni werd dit nader besproken. De vereeniging „Ken den Heere" weigerde als vereeniging mede te werken, wijl ze stuitte op de geldelijke bezwaren; enkele bestuursleden meenden echter dat het wel OP HET BLIKJE VELERLEI KNAX-RECEPTEN VERKRUCBAAR IN BLIKJES VAN 5 EN 10 STUKS ons vermogen is om te doen; en ik ge loof, dat wij ons deerlijk vergist hebben, toen wij u geheel afgezonderd bielden van andere kinderen. „Het kan mij niets schelen of ik oud ben of niet", vervolgde ik, steeds schreien de; „ik ben zoo gelukkig geweest, sinds gij mij' allen vergeven hebt. Indien gij mij naar school zendt, zal ik steeds het gevoel hebben, dat gij nog altijd boos op mij zijt." „Ghrystie", zeide mr Perren, „nu dacht ik dat gij verstandiger waart! Gij' weet immers wel, dat wij volstrekt niet boos zijn! Integendeel, wij hebben u hartelijk lief. En juist omdat wij u liefhebben, wil len wij tegenover u onze plichten tot in bet uiterste toe betrachten. Kom, houd nu op met schreien. Ik had gedacht, dat gij blij zoudt zijn, bij bet vooruitzicht om naar een goede school te gaan." „Wel oom", zeide ik op verwijtenden toon, „hoe zou ik blij kunnen zijn, bij het denkbeeld Elmwood te verlaten? Gij zijt allen zoo goed voor mij geweest, en ik heb u en tante Judith, en tante Rachel zoo innig lief." „Elmwood verlaten, kind, wat meent gij daarmede?" vroeg tante Judith verwon derd; „wie heeft u gezegd, dat gij ons ver laten zult." (Wordt vervolgd.)

De Zeeuw. Christelijk-historisch nieuwsblad voor Zeeland | 1939 | | pagina 5