De strijd in China. Buitenland. De spanning in Tsjecho- Slowakije. Binnenland. Uit de Provincie Heeft de Kamer-com missie haar bevoegheid overschreden ARRESTATIES, HUISZOEKINGEN EN NIEUWE INCIDENTEN. Van verdere straffen wordt afgezien. De rijksprotector 'heeft na afloop van den vastgestelden datum (10 Juni) afge zien van vieirdere maatregelen, welke men, in verband met den moord te Kladno, voornemens was te treffen. Intusschen 'heeft de bevolking den Zater dagavond 8 uur was de gestelde ter mijn met groote bezorgdheid tegemoet gezien. De straten bleven heel den dag verlaten. Sommige winkels waren geslo ten. Ook het door de Duitsche autoriteiten naar den moord op den Duitschen politie man ingesteld onderzoek bleef zonder re sultaat. Nochtans heeft de Duitsche politie in den nacht van Vrijdag op Za terdag nog 150 personeB gearresteerd, waaronder een plaatselijke redacteur van de „Ceske Slo- vo", 't orgaan der oude partij van Benesj, alsmede verscheidene advocaten, artsen en financiers. Zaterdag hebben zich op straat weer eenige incidenten voorgedaan. D'e solda ten noodzaakten de voorbijgangers hun hoed af te nemen. Ook werd geschoten op open ramen. De chef van het district Kladno heeft bepaald, dat de boete van 500.000 kronen, welke aan de stad is opgelegd, eenerzijd,-j voor 80 pet. door de Joden en anderzijds voor 20 pet. door de aanhangers van Be nesj betaald moet worden. Tijdens de begrafenis van den Duit schen politiebeambte Wilhelm Kniest, die te Kladno is vermoord, heeft zich een incident voorgedaan. Een Tsjech reed in zijn auto dwars door den begrafenisstoet heen. Daar hij bovendien zijn hoed niet af nam werd hij op den grond geworpen en geslagen en geschopt. Zijn auto werd door de Duitsche autoriteiten in beslag geno men en hijzelf is gearresteerd. De Tsjechische bevolking was bij de be grafenis niet aanwezig. Naar een speciale Times-correspondent uit Kladno meldt, werd de geheele politie macht van dit stadje Vrijdagavond, na op het marktplein te zijn bijeengebracht en ontwapend door de Duitsche staatspolitie, onder arrest weggevoerd. Om 8 uur werden de straten ontruimd en gedurende den nacht patrouilleerde een detachement pantserwagens door de stad. Zaterdagmorgen arriveerden meer dan 40 vrachtwagens met politie, zoodat dit stadje van 20.000 inwoners bezet was door 8000 man politie met mitrailleurs, zoek lichten en traangas'bommen. Een groot d'eel van de stad was van de buitenwereld afgeslolten. Duitsche pa trouilles met de bajonet op het geweer de den huiszoeking in de arbeiderswijken. Nieuw Incident In Bohemen. Zaterdagnacht is een Tsjechisch poli tieman gedood in een twist tusschen Tsje chische en Duitsche politiemannen te Nochod, in het Noorden van Bohemen. In een communiqué wordt gezegd, dat de Tsjech door een schot werd gedood. Het incident wordt toegeschreven aan een reeks 'betreurenswaardige incidenten. DE JAPANNERS MELDEN WEER EENS SUCCESSEN. Volgens een bericht uit Tokio hebben Japansche troepen Zaterdagochtend na een hevig gevecht Maotsingtoe, een be langrijk strategisch centrum in de pro vincie Sjansi beziet. De Japansche afdee- ling zet haar opmarsoh voort. In de laat ste paar dagen hebben Japansche troepen bij Lingtsingsoen, op ongeveer 28 km ten Noorden van Taiyoean, 800 man Ghinee- sche communistische troepen verslagen. De Chineezen hebben 166 dooden moeten achterlaten. Den Japanners is bovendien een hoeveelheid oorlogsmateriaal in han den gevallen. Volgens een van het front ontvangen bericht, zouden 40.000 man Ghineesche troepen in het dal van de I-rivier, tus schen Isjoei en Tsjoeisien door de Japan sche troepen zijn omsingeld. 27 Japansche vliegtuigen hebben een vlucht ondernomen over Tsjengtoe, de hoofdstad van West Tsjetsjoean, en ver volgens over Tsjoengking waar zij talrijke bommen lieten vallen. Verscheidene bom men kwamen neer bij de Fransche am bassade. Het is nog niet bekend of er slachtoffers zijn gevallen. MIJNGASONTPLOFFING BIJ LUIK. Vermoedelijk zes dooden. Zaterdag heeft een mijmgasontploffing plaats gehad in een mijn nabiji Luik te Sclessin, waarbij' een tiental mijnwerkers werd bedolven en waardoor vermoedelijk zes hunner 'het leven hebben verloren. De ontploffing deed zich voor op een diepte van ongeveer 400 m. Alle omgekomenen zijn van Belgische nationaliteit. WARME BELANGSTELLING VOOR SPANJE. Duitechland zendt Wolhiat. Staatsraad Wohltat, een nauw mede werker van Goering, heeft zijn lang aan gekondigde reis naar Spanje ondernomen. D'e taak van Wohltat zal zijn, den toe stand in Spanje te bestudeeren, contact te zoeken met de Spaansche regeerings- en handelskringen en zich rekenschap te geven van de mogelijkheden, welke de op bouw van Spanje aan Duitschland op elk gebied geeft. Duitschland 'heeft vooral belangstelling voor de Spaansche rijkdommen aan delf stoffen!! De reis van Wohltat is dus de inlei ding van een Duitsch-Spaansche samen werking, die men, na de overwinning van Franco, welke men laat niet na daarop in Duitschland te wijzen behaald is dank zij de doeltreffende hulp der Duit sche vrijwilligers zoo nauw mogelijk hoopt te kunnen maken. Officieele gegevens zijn thans verstrekt over de medewerking van de I t a 1 i - a a n s c h e luchtmacht tijdens den Spaansohen burgeroorlog. Het militaire personeel, dat aan de campagne deelnam, bedroeg bijna 6000 personen, het civiele personeel ruim 300 personen. De lucht macht voerde 87.000 vluchten uit en wierp 12 millioen kg ontplofbare stoffen uit. Zij trof 224 ,roode' schepen, haalde 900 vlieg tuigen neer en vernielde 40 toestellen, die op de vliegvelden stonden. Het aantal neergehaalde Italiaansche toestellen be droeg 86. Het personeel, dat gedurende de krijgsverrichtingen is bezweken, bedroeg 175 en dat der gewonden 192. STAKING BIJ GENERAL MOTORS AFGEKONDIGD. De United Automobile Workers heeft in drie faibrieken van General Motors een staking afgekondigd, waaronder de Fisher Carosseriefabriek. POOLSCH DOUANE-INSPECTEUR TE DANZIG GEARESTEERD. Verdacht van spionnag®. De Danzigsc'he politie heeft den Pool- schen douane-inspecteur Lipinski gearres teerd. De gearresteerde inspecteur had zich sinds Vrijdag niet meer oq zijn post aan gemeld en slechts bij toeval vernamen zijn superieuren, dat hij door de politie was gearresteerd. Havas meldt, dat de arrestatie is ge schied, omdat de Danzigsche autoriteiten den inspecteur van spionnage verdenken. Men weet niet waar Lipinski zich op het oogenblik bevindt. Het onderzoek wordt voortgezet door de Poolse,he autoriteiten. BOMMEN IN BRIEVENBUSSEN. Ontploffingen te Londen, Birmingham en Manchester. Meer dan dertig ontploffingen in brie venbussen of op sorteeringsbureaux heb ben zich te Londen, Birmingham en Man chester voorgedaan. In een postkantoor in het westelijk deel van Londen ontplofte een bom in een postzak. Een man werd daardoor licht gewond. Een onmiddellijk ingesteld onderzoek leidde tot de ontdek king van nog 4 „bommen" in postpakket ten. In 'het postkantoor te Lincoln zijn een aantal enveloppen ontploft. Nadere berichten bevestigen den in druk, dat men hier weer met een georga niseerde actie van het Iersche Terreur- leger heeft te doen, als gevolg van de ver oordeeling van de Iersche terroristen, die in Falkirk explosiva gestolen hadden. In den expres London-Birmingham vloog onderweg een postzak, die ont brandbaar materiaal bevatte in brand. De aanwezige beambten wierpen 'het ding echter onmiddellijk uit den trein. Ontploffingen hadden eveneens plaats op de sorteerafdeeling van het postkan toor te Leicester. Op de verschillende postkantoren werden beambten gekwetst, gelukkig slechts licht. Ook de branden in de beschadigde brievenbussen konden vrijwel allemaal gebluscht worden voor er ernstige schade was aangericht. SCHOUWBURG TE MADRID DOOR ONTPLOFFING VERWOEST. Vrijdagavond is een voorraad ontplof bare stoffen, welke in den koninklijken schouwburg te Madrid waren opgeslagen, geëxplodeerd. Drie soldaten werden ern stig en een tiental voorbijgangers licht gewond. Er ontstond een brand, welke op de belendende perceelen oversloeg, doch die in den loop van den avond werd gebluscht. D'e schouwburg werd volkomen ver woest. TWEEMAAL PER WEEK OVER DEN OCEAAN. D'e Pan American Oceaan Airways heeft besloten met ingang van 24 Juni den dienst over den Transatlantischen Oceaan uit te breiden. Na genoemden da tum zullen in plaats van één, twee vlieg tuigen per week naar Europa oversteken. De maatschappij heeft voorts machtiging gevraagd voor het houden van vier vluchten per week. EF.N DAVEREND WELKOM IN NEW YORK AAN HET BRITSCHE KONINGSPAAR. Aan boord van den Amerikaanschen torpedojager „Warrington" is het Brit- sche koningspaar in New York aange komen. Langzaam voer het slanke schip met den Britsöhen koninklijken standaard in top over de baai van New York. Vliegtuigen van de kustwacht achter volgden en verjoegen de particuliere vlieg tuigen, welke pogingen in het werk stel den, om over den „Warrington" en zijn mijlenlange escorte van alle soorten vaar tuigen te vliegen. Zoodra de „Warrington" bij het be roemde Vrijheidsbeeld verscheen, vergast te de havenbrandweer van New York de koninklijke gasten op een schitterend wa- terfestijn. Tientallen dikke waterstralen schoten hoog in de blauwe lucht, waar zij ombogen en zich verdeelend in millioeuen in de zon flonkerende waterdruppels, om laag vielen als de schitterende sterren van luchtpijlen bij een vuurwerk. Intusschen lieten de schepen in de ha ven hun sirenes loeien, terwijl van de mistbatterij van Governors Island 21 ka nonschoten over 'het wijde water rolden. Terwijl het schip werd vastgelegd, wuif de de koningin met haar zakdoekje naar de overweldigende menschenzee, naar schatting minstens honderd duizend men- sohen, die zich bij de landingsplaats ver drongen en die een onafgebroken oorver- doovend gejuich deden hooren. langs de route, welke de koninklijke stoet volgde, stonden naar schatting min stens vier millioen menschen opgesteld, onder wie een millioen schoolkinderen, om de hooge gasten te verwelkomen en van de wolkenkrabbers langs den weg ontrolden zich feestelijk de onmetelijk lan ge papieren linten van de beurstikkers, waarmee de New Yorkers gewoon zijn bij zonder vereerde gasten te begroeten, daar de anders gebruikelijke serpentines niet lang genoeg zijn. VERLOF- EN BEWEGINGSVRIJHEID VOOR MILITAIREN. Naar vernomen wordt, is thans bepaald, dat aan de militairen, niet ingedeeld bij de grenstroepen, weder verlof- en be wegingsvrijheid kan worden verleend vol gens de bestaande bepalingen. KOSTEN DER MILITAIRE MAATREGELEN. VragieiT van den heer Van Vessem. Het lid van de Eerste Kamer, de heer Van Vessem, heeft aan den min. v. Staat minister van Algemeene Zaken, miniate'- van i' inanciën a.i., voorzitter van den Raad van Ministères, en aan den Minister van Defensie de volgende vragen gericht: 1. Hebben de ministers kennis genomen van het hoofdartikel in „De Standaard" van 2 Juni j.l., waarin o.a. het volgende voorkomt: „Van verschillende kanten wordt onder onze aandacht gebracht, dat men van militaire zijde toch wel wat al te royaal is met het uitgeven van geld. Er zou materiaal zijn gerequireerd, althans voor langeren tijd zijn gerequireerd, dan met het oog op de omstandigheden noo- dig is. Er zouden voor het gebruik van paarden, personen- en goederenauto's aan eigenaren te hooge vergoedingen worden betaald enz. De opmerkingen bereiken ons van per sonen, die een krachtige defensie en een goede grenst en kustbewaking noodzake lijk achten, en de zorg daarvoor toejui chen, maar die tevens van meening zijn, dat daaraan niet meer mag ten koste worden gelegd, dat op den grondslag van het onvermijdelijke redelijk is". 2. Zijn de ministers in staat en bereid inlichtingen dienaangaande te verschaf fen? 3. Zijn de ministers voorts bereid mede te deelen: a. welk. bedrag sinds 11 April j.l. tot 'heden ter zake van de buitengewone militaire maatregelen, zoowel die betref fende aanschaffing van materiaal en uit voering van werken, als die verband hou dende met het buitengewoon onder de wa penen roepen en blijiven van dienstplich tigen, in totaal is besteed? b. welke ge middelde som per dag op heden de kosten ter zake van de hierboven genoemde bui tengewone militaire maatregelen bodra gen? ENGELSCHE OPDRACHT VOOR NEDERLANDSCHEN SLEEPDIENST. Aan L. Smit en Co.'s internationalen sleepdienst te Rotterdam is door de En- gelsche regeering de opdracht verstrekt tot 'het sleepen van een drijvend droog dok van 31.000 ton van Portsmouth naar het Oostelijke Middellandsche Zee-gebied. Het transport, dat in het einde van deze maand een aanvang zal nemen, wordt uitgevoerd door de sleepbooten Zwarte Zee, Thames en Witte Zee. BEGRAFENIS WIJLEN L. W. B. A. MULDER. Zaterdag werd het stoffelijk overschot van wijlen den heer L. W. B. A. Mulder, oud-burgemeester van Ovezande, Driewe gen en 's Heer Albtskerke, te Ovezande ter aarde besteld. Het college van B. en W. van Ovezande en Driewegen, 'burgemeesters van omlig gende plaatsen, kerkvoogden en kerkeraad van de Ned. Herv. Kerk te Ovezande en Driewegen, het bestuur van de Coöp. Boe renleenbank te Ovezande, ds Kalshoven, oud-predikant van Ovezande-Driewegen, Ds Scheele, Geref. predikant te Biezelinge, ■en vele belangstellenden sloten zich bij den rouwstoet aan. Mr Dr Mes burgemeester van Ove zande, sprak uamens de gemeentebesturen en de burgerij1 van Ovezande en Driewe gen. Spr. schetste wat de overledene heeft gedaan voor do gemeenten. Wat een zorg besteedde hij1 aan de gemeente-financiën. Hoe jammer was het, dat 'hij zoo vroeg af scheid moest nemen van zijn gemeenten, wegens ziekte. Als rechtschapen mensch zal hij' steeds in aller herinnering blijven. Dankbaar zijn zij1, voor wat hij' steeds 'heeft gedaan. Moge het tot troost van de familie zijn, dat de overledene in de eeuwige za ligheid zal leven. Dhr D e M o o r, burgemeester van 's H. Abtskerke, herinnerde er aan, dat wijlen burgemeester Mulder zijn loopbaan begon in het jaar 1903 te 's Heer Abtskerke. Ze ker zal het niet aan moeilijkheden hebben ontbroken, maar door oprechtheid en sterken ijver heeft 'hij zijn taak vervuld tot 1920, toen hij werd benoemd tot burge meester van Ovezande en burgemeester secretaris van Driewegen. Nog steeds blijft hij in dankbare herinnering. Dhr J. Geelkerken sprak namens de kerkelijke college's te Ovezande en Driewegen en namens het bestuur van de Coöp. Boerenleenbank te Ovezande. Met raad en daad steunde hij de kerk. Een voorrecht was het hem, om bet woord van Christus te bedienen. Ds Scheele te Kapelle voerde 'het woord namens de stichting „Vrederust". Spr. heeft met den overledene deel uitge maakt van het bestuur der stichting en heeft hem leeren kennen als medewerker in 's Heeren kracht. Ook in het modera- men, waar vele moeilijkheden te overwin nen waren, was1 hij steeds biddend werk zaam. De God aller vertroosting is hem tot kradht en troost geweest. Moge dat aan de familie tot sterkte zijn. Dhr L. M. de Jonge, secretaris van Ovezande, sprak een woord van dank voor de samenwerking die hij 16 jaar van den overledene heeft mogen ontvangen en voor de leiding, die hij van hem heeft genoten. Ds Kalshoven, oud-predikant van Ovezande-Driewegen, had den overledene leeren kennen in 1920 als ouderling. De overledene was een man van strak begin sel, welwillend en vriendelijk. Na acht jarigen arbeid waren er banden gelegd, die niet te verbreken waren. God heeft de laatste jaren een zwaar kruis op hem ge legd, maar hij heeft het geduldig gedra gen in Gods kracht. Nu mocht hij ingaan in de vreugde des Heeren. DsvanBurgeler, Ned. Herv. pred. te Ovezande-Driewegen, las een gedeelte voor uit 1 Cor. 15 en sprak naar aanlei ding daarvan over den ernst van den dood. Veel heeft de overledene gearbeid voor de kerk. Nooit was hem iets te veel. Ook namens het schoolbestuur bracht spr. dank voor al wat hij' op dit terrein heeft gearbeid. Hierna ging spr. voor in dank gebed. Ds M u 1 d C' r, broer van den overledene voerde namens de familie het woord. Mijn broer, aldus spr., heeft veel op 'bur gerlijk en kerkelijk gebied gedaan. Doch ook in het gezin nam hij' een groote plaats in, die nu ledig is. Spreker bracht na mens de familie dank aan hen, die het woord hebben gevoerd en aan de belang stellenden. Door de familie en de vele belangstel lenden werd nog de laatste eer bewezen aan den overledene door het strooien van bloemen op het graf. De belangstelling bij de teraardebestel ling ook uit omliggende plaatsen was zeer groot. ATHLETI EK WEDSTRIJDEN TE MIDDELBURG. Nu de dualmeet tusschen een gecom bineerde ploeg van Marathon en De Sprinkhanen tegen de cadetten Zaterdag geen doorgang kon vinden, had een regio nale wed&trijd plaats, waaraan deelnamen leden van De Sprinkhanen en E.M.M. te Middelburg en Marathon en A.V. '35 te Vlissingen. De uitslagen waren: 100 M., eerste serie: 1. Verhoeff (Mar.) 11.9 sec.; 2. Reuter (Sprinkhanen) en 3. Dashorst (Mar.), ieder 12.4 sec.; 4. Looten (E.M.M.)>. Tweede serie: 1, Heijdens (Mar.) 12.2 sec.; 2. Ludikhuize (Spr.) 12.6 sec.; 3. Cornells (Spr.) 13.6 sec. Derde serie: Laurens (Mar.) 12.1 sec.; 2. Weggelaar (Mar.) 12.4 sec.; 3. Stop pelaar (Spr.) 13.20 sec.; 4. de Baare (E.M.M.). Vierde serie: 1. Verkerk (Mar.) 13.5 sec,; 2. v. Beusekom (Spr.) 13.8 sec. lste demi-finale: 1. Laurens 11.9 sec.; 2. Dasvorst 12 sec.; 3. Heijdens 12.4 sec.; 4. Ludikhuize. 2de demi-finale: 1. Verhoeff 11.9 sec.; 2. Reuter 12 sec.; 3. Verkerk 14 sec. Finale: Laurens 12 sec.; 2. Dashorst 12.4 sec.; 3. Heijdens 12. 5 sec.; 4. Ver hoef. 800 M.: 1. G. Dobbelaere (Mar.) 2 m. 10.2 sec.; 2. C. Barentsen (Spr.) 2 m. 15 sec.; 3. Dronkers (Mar.) 2 m. 17 3 sec.; 4. v. d. Hooft (Mar.). 100 M. klasse A en V: 1. en 2. A. Brak man (Mar.) en J. Klaver (Spr.) 12.1 sec. 1500 M.: 1. G. Dobbelaere 4 m. 44.7 sec.; 2. A. Lacor (Mar.) 4 m. 45.3 sec.; 3. Bak ker (Mar.) 4 m. 51 sec. Discuswerpen: 1. G. Mathijssen (Mar.) 33.32 m.; 2. Bogaard (Mar.) 26.42 m. Verspringen: 1. Laurens 6.50 m. (een nieuw Zeeuwsch record); 2. J. Klaver 6.21 m.; 3. Reuter 6.11 m. Hoogspringen: 1. Matthijssen 1.70 m.; 2. Hofer (Mar.) 1.55 m.; Roelse (A.V. '35) I.55 m. Speerwerpen: 1. A. Tabak (Mar.) 35.61 m.; H. Höfer (Mar.) 33.43 m.; 3. J. Parent (Mar.) 33.09 m.; 4. A. de Baare (E.M.M.) 32.73 m. Kogelstooten: 1. Matthijssen 11 m.; 2. Lourens (10.43 m.; 3. Swijghuizen 10.41 m. Hinkelsprong: 1. Matthijssen 12.47 m.; 2. Laurens (Mar.) 11.88 m.; 3. Looten II.46 m. 3000 M. koppelrace: 1. Dronkers—Bak ker 8 m. 43.9 sec.; 2. Lacor—v. d. Hooft 8 m. 48.6 sec.; 3. Dobbelaere—van Poelje (allen Mar,). Afdeeling dames: 100 M. eerste serie: G. Boogaard (Mar.) 13.5 sec.; 2. van Oorschot (Mar.) 14.2 sec.; 3. Mimi de Kat (Spr.) 14.3 sec. Tweede serie: B. van Fraaijenhove (Mar.) 14.2 sec.; 2. H. Kuipers (Spr.) 15 sec.; 3. R. Bakker (Spr.) 15.2 sec. Finale: 1. R. van Fraayenhove 13.9 sec.; 2. G. Boogaard 14 sec.; 3. Mimi de Kat 14.2 sec. 4 maal 100 M. estafette: 1. Marathon „Zij IS VERDER GEGAAN DAN HAAR HAND REIKTE". Prof. Mr C. W. de Vries spreekt in het „Alg. Hdbl." als zijn meening uit, dat de Kamer-commissie inzake de kwestie- Oss buiten haar boekje is gegaan. Hij schrijft: „Ieder het zijne" is ook in de staat kunde een regel van orde, een regel van competentie-verdeeling. Onze constitutie staat aan de beide Kamers der Staten-Generaal een eigen recht van enquête toe. Dit recht moet worden uitgeoefend ten einde aan elk der Kamers gegevens te verschaffen, waarop de Kamer een oordeel kan vesti gen. Het besluit om een parlementaire enquête te houden, kan dus nooit ge richt zijn tegen de regeering. Het recht van enquête is een typisch parlementair récht, dat onafhankelijk heid van het parlement en de zelfstan digheid van de regeering beide demon streert. Thans ter zake: Oss. Onze Tweede Kamer weigert een en quête. Zij aanvaardt een andere (ik zeg nèg niet een slechtere) methode. De Ka mer neemt genoegen met een „Nota" van de regeering en zij zal over die Nota een verslag doen uitbrengen. Uit het nu, door de Kamer-commissie uitgebrachte rapport, blijkt, dat de Kamer commissie de consequentie en de beslis sing der Tweede Kamer niet heeft aan vaard. Zij is verder gegaan dan haar hand reikte. Ieder het zijne. De Tweede Kamer heeft bij haar beslissing niet verder gezien dan het licht van éénen dag. Daardoor heeft zij de toekomst uit handen gegeven. De Kamer heeft gewenscht een rapport over een Nota. De Kamer wist, dat haar bij ret bestudeeren en uitbrengen van dat rapport eigen middelen van onderzoek zouden ontbreken. Maar de Kamercom missie gaat verder. Zij overschrijdt con stitutioneele grenzen; zij gedraagt zich als een enquête-commissie; zij citeert zelfs verklaringen van getuigen. Dit is een fout. De regeering, hiervan op de hoogte gebracht, antwoordt nu harerzijds, ieder het zijne. Had de Tweede Kamer openlijk den weg der e n q u te gekozen, haar wel omschreven recht zou onaantastbaar ge bleken zijn. Ieder zou hebben mede gewerkt om de waarheid te vinden. Er is in Nederland recht te krijgen. Een ge wone Kamer-commissie heeft echter niet de macht naar buiten als rechtsorgaan op te treden. Tegenover een Kamer-commissie, die haar bevoegdheid overschrijdt, hield de regeering te recht den voet stijf. Het eenige middel om nu nog recht te krijgen is het bij wet instellen van een afzonderlijke kleine commissie van onderzoek, samengesteld buiten de parle mentsleden. Aan deze commissie kan bij wet de bevoegdheid worden verleend van een enquête-commissie. 58.1 sec.; 2. Sprinkhanen 1 m. 0.7 sec. Hoogspringen: 1. P. Parent (Mar.) 1.35 m.; 2. M. van Oorschot (Mar.) 1,30 m.; 3. M. Zwagerman (Spr.) 1.30 m. Verspringen: 1. G. Boogaard 4.99 m., een nieuw Zeeuwsch record; 2. M. van Fraaijenhove 4.74 m.; 3. S. van Fraaijen hove 4.43 m. (allen Mar.). Kogelstooten: 1. M. van Oorschot 9.70 m., nieuw Zeeuwsch record; 2. F. Auer (Mar.) 8.72 m.; 3. D. Henning (Mar.) 7.43 m.; 4. T. van Lijnden (Spr.) 6.55 m. Imkers naar Zeeland. Op Maandag 21 Augustus a.s. zal te Middelburg de jaarlijksche Imkersdag van de vereeniging ter bevordering der bijenteelt in Nederland worden gehouden. Eerst zal de jaarvergadering worden gehouden. Na een koffietafel zal Middel burg worden bezichtigd en vervolgens met autobussen een tocht rond Walcheren worden gemaakt. VLISSINGEN. Een belangrijk werk ten einde gebracht. Deze week zal een lang gekoesterde wensch eindelijk in vervulling gaan, n de verbinding tusschen twee gedeelten van den zeeboulevard over bet z.g. Ha ventje van Meier". Na vele tegenslagen en met groote moeite is de dam thans ge reed gekomen. Deze kan nu voor bet ver keer worden opengesteld. Een fraaie, breede rijweg is tot stand gekomen, met aan weerszijden breede trottoirs voor voetgangers. Het geheel mag een groote verbetering geacht worden. De hoop is nu dat tegen het volgend zomerseizoen ook de boule vard om den Oudheidstoren zal zijtn door getrokken, waardoor een flinken, onon derbroken verkeersweg zal zij'n verkregen vanaf het standbeeld van De Ruyter, tot bij den Nolledijk, hetwelk vooral voor het autoverkeer een groote verbetering zal be- tee'kenen. OFFICIEELE INGEBRUIKNEMING NIEUWE BRANDWEERKAZERNE. Zaterdagmiddag had te Vlissingen de officieele ingebruikneming der nieuwe brandweerkazerne aan de Van Dishoek straat plaats. Deze plechtigheid werd door tal van autoriteiten bijgewoond. Wij noemen o.a. behalve B. en W. van Vlis singen met den gemeentesecretaris, haast alle raadsleden, comm. van der Stad, ma joor Haarman, overste Bierman uit Mid delburg, de heer de Graaf als vertegen woordiger van den Kon. Ned. Brandweer-

De Zeeuw. Christelijk-historisch nieuwsblad voor Zeeland | 1939 | | pagina 2