Kosten uitvoering electriciteitswet. Uit de Provincie Uitslagen Gemeenteraadsverkiezingen. Kerknieuws Onderwijs Gemengd Nieuws Opwinding over de Ossche kwestie. Rechtszaken Telegrammen. Marktberichten Finantiëele Berichten. middelburg. goes. J- R- d« G1» hem vragen: kunnen we het met ons kind riskeeren? Durft u ons adviseeren, den raad van onzen burgemeester op te volgen? Als hij een verstandig man is, zal hij zeggen: Zoo'n getypt briefje, door den burgemeester op grond van een wettelijk voorschrift gezonden aan menschen, die hij vaak niet eens kent, moet u niet als een raadgeving beschouwen. Zulke raad- 1 gevingen staan, wat hun moreele kracht betreft, op één lijn met de vele druk werkjes, die u met reclamedoeleinden worden bezorgd. Maar als U mij vraagt, dan zeg ik U, dat ik eigenlijk geen raad kan geven. Er zijn te weinig gegevens bekend, om met een advies te komen. Bovendien is het een ingrijpen, niet ter genezing, maar ter voorkoming van een gevaar, waaromtrent men het ook niet eens is. In zulk een twijfelachtige situatie geef ik geen positief advies. Welke vader zal in een dergelijke situ atie zeggen: dan neem ik het risico, dat de huisarts niet op zich neemt, maar op mijn eigen schouders, omdat het briefje van den burgemeester mij heeft over tuigd? Ze zullen er niet veel zijn. Dus lean men wel zeggen: er komt niets van. Daarom is dit voorstel zoo gevaarlijk... Want nu zal het niet lang duren, of men zal zeggen: de drang helpt niet, dus moeten we nu den dwang heb ben. Dit alles bijeen genomen doet ons voor alsnog tot de conclusie komen, dat dit wetsvoorstel geen gelukkige greep moet worden geacht. Het versterkt op den duur de positie van hen, die zweren bij den dwang en die dus principiëel tegenover ons staan. Aanstelling directeur-generaal electriciteitsvoorziening. Ingediend is een ontwerp van wet, strekkende tot verhooging van het IXe hoofdstuk (Waterstaat) der Rijksbegroo- ting voor het dienstjaar 1939. (Kosten in verband met de uitvoering van de electriciteitswet). Aan de memorie van toelichting is het volgende ontleend: Het in de vergadering van de Tweede Kamer van 27 April genomen besluit tot het niet aannemen van het ontwerp van wet, houdende aanvulling van de elec triciteitswet, noopt den minister van Wa terstaat, wil hij kunnen bevorderen, dat aan de electriciteitswet thans uitvoering kan worden gegeven, tot het aanvragen van de daartoe benoodigd'e gelden bij suppletoir begrootingsvoorstel. Voor de uitvoering van de wet is het in de eerste plaats noodig om aan het departement van Waterstaat in te stellen een technisch-oeconomische afdeeling voor de electriciteitsvoorziening, welke onder leiding zal dienen te staan van een vooraanstaand electrotechnicus met ruime ervaring op bedrijfsgebied. Met het oog op de belangrijke taak van het hoofd dier afdeeling en bepaaldelijk ook op zijn verhouding tot de groote electriciteitsbedrijven van provincies en gemeenten ligt het in het voornemen dezen functionnaris den titel toe te 'ken nen van directeur-generaal. Aan deze afdeeling zullen voorshands verder werkzaam dienen te zijn twee ingenieurs, twee administratieve krach ten en twee hulpkrachten. Voor salarissen is een jaarbedrag ge dacht van "f 30.000. Voor het loopende jaar behoeft op niet meer dan de helft van dat bedrag gere kend te worden. Voorts wordt voor huisvesting van de nieuwe afdeeling, en tewerkstelling van speciale krachten een bedrag van f20.000 aangevraagd. Leger des Hells. Zaterdagavond zal in het gebouw van het Leger des Heils alhier een 'bijzondere dienst worden gehouden, in verband met het afscheid van den oud-Middelburger, dhr J. de Bree, die als kapitein van het Leger des Heils naar Indië vertrekt om aldaar werkzaam te zijn. Bevorderingen bij het Roede Kruis. Bij' de transportcolonne van het Neder- landsehe Roode Kruis zijn bevorderd tot Ploegcommandant de heeren: A. Koster en J. Poortvliet en tot reserve ploegcom mandant de heer: K. Grool, C. Verton en ■v. bemeijn. Hosanna gaat jubileeren. Men meldt ons, dat de vereen. „Het Muziekgezelschap Hosanna" alhier, dit jaar haar 50-jarig bestaan hoopt te her- aenten. De vereeniging heeft het voor- men om in de maand Juli aan begun- igers en genoodigden een feestconcert j~n,te,hsden in den tuin van het Schut tersbof alhier, en zal trachten door aanbrengen van een feestverlichting, J electnsch of a giorno het zitje v i n0lg aantrekkelijker te maken. za' e6n extra concert gegeven eten, waar als gast-dirigenten de oud- directeuren van „Hosanna" de heeren rï" enncert zullen composities van ,e musici worden uitgevoerd. Ook om a°r 6 heeren het plan opgevat een commissie te vormen, welke bij de Croesche burgerij -zal trachten giften za-meien om „Hosanna" ter herin- haar 50-jarig jubilé een stof- m bijjk van belangstelling te kunnen het h et- in aanbieden. De datums van de feesteen- certen zullen binnenkort gepubliceerd worden. WALCHEREN. Koudakerke. In het feit, dat er gedu rende de laatste jaren een toenemende be langstelling blijkt te bestaan voor Kou- dékerke-Bad, tengevolge waarvan aan alle vraag van badgasten niet kon worden vol daan, heeft de heer F. P. J. Ghristiaansen aanleiding gevonden, na'biji Dishoek, een zeer ruim, modern en comfortabel familie pension te bouwen, dat thans vrijwel vol tooid is. Gebouwd aan den voet der duinen, ge legen vlak bij het meest gezochte deel van het strand, is het zoowel wat de plaats, als wat de omgeving betreft, een gelukki ge onderneming te noemen. Voor een goed uiterlijk: is zorg gedragen, doordat het. plan door het gemeentebestuur aan de Provinciale Zeeuwsche Schoonheidscom missie ter beoordeeling is voorgelegd. Daardoor is bereikt, dat het uiterlijk geheel past bij de pracütige omgeving, van gelukkig nog ongerept natuurschoon. Ook het inwendige beantwoordt volko men aan het gestelde doel. Er is een con versatie-zaal en een eetzaal en buiten een zeer ruim terras. Voorts telt het pension 17 ruime twee persoons logeerkamers, van groote openslaande ramen voorzien, alle een zeldzaam schoon vergezicht biedende. Iedere kamer is gezellig en modern ge meubeld en voorzien van een vaste wascti- tafel, stroomend water en eleotrisch licht. Bovendien is er een ruime badkamer, ter wijl ook kosteloos ter beschikking wordt gesteld de bij het gebouw behoorende ga rage en rijwielbergplaats. De gemeente Koudekerks is met deze uitbreiding van de pensiongelegenheden geluk te wensohen. 't Zand. Zang vereeniging „Looft den Heer". Afd. Kinder koor. In den buitentuin aan den Tram singel gaf de heer J. W. Bommeljé met bovengenoemd 'koor een goed geslaagde uitvoering. Een veertiental liederen werd ten ge- hoore gebracht door de eerste zangklas. Liederen met zorg gekozen en die ze ook na dit openbaar optreden nog wel vaalk zullen zingen. De jeugdige zangeressen zongen vroolijk en vrij. Een vrijmoedig heid, die vele ouderen ze wel zullen be ngelen. Dat ongekunstelde is het, waar van zoo'n groote bekoring uitgaat. Voor al het Wandelliedje en De Slaap van J. W. van Sebten werden goed gezongen. De tweede klas muntte vooral uit in het bekende Moederke alleen, van J. P. J. Wierts, terwijl ook De Lente komt, getoonzet door den dirigent goed' vol deed. Na de pauze zong het geheele 'koor de bekende cantate van J. Worp: Een Lentedag. De pianobegeleiding werd uitstékend verzorgd door den heer S. v. d. Meer, van Vlissingen. De kinderen waren goed op dreef en gaven de verschillende nuanceeringen, die deze cantate eischt, uitstekend weer. Jammer vonden we het, dat nu de klein tjes achteraan geplaatst waren. De hel dere stemmetjes kwamen nu niet zoo goed uit als eerst. Allen weerden zich goed, en vooral het slotkoor, dat toch niet zoo eenvoudig is, werd zonder ha peren gezongen. Voor den heer Bommeljé was het een genoegen, het resultaat van een jaar werken te laten hooren. Geen wonder, dat meermalen een dankbaar applaus weerklonk. Ds Warners sprak een hartelijk slot woord en dankte allen, die meegewerkt hadden, om dezen avond zoo goed te doen slagen. THOLEN EN ST. PHILIPSLAND BURGEMEESTERSINSTALLATIE TE POORTVLIET. Woensdag heeft de installatie plaats gehad van den heer B. J. van O e v e r e n,, voorheen secretaris der ge- .meente Bruinisse, tot burgemeester der gemeente Poortvliet. Er werd druk gevlagd, terwijl ook en kele eerepoorten waren aangebracht. Een ruiterstoet, het muziekkorps en de feestcommissie hebben den burgemeester en zijin familie aan de grens der gemeente opgewacht. Dr Poortvliet, voorzitter der feestcommissie, verwelkomde den burge meester. Daarna werd naar het gemeente huis gereden, waar een talrijke menigte den burgemeester toejuichte. In de Raadszaal had de installatie plaats. Weth. E'. v. d. S1 i k k e opende de vergadering en sprak den burgemeester hartelijk toe. Wij meenen, aldus Spr., dat wij in u een man. aan het hoofd der ge meente krijgen, die als Zeeuw en platte landsbewoner grondig bekend met de ge meente-administratie, de „rechte man op de reohte plaats" zal zijn, benevens een goed burgervader in den waren zin des woords. hebt het voorrecht het beheer over een gemeente te kunnen aanvaarden, die door wijs bestuuT van uw voorganger, géén schuldenlast heeft, terwijl de lasten die op de bevolking drukken, veel minder zwaar zijn dan elders wel het geval is. Dat uw bestuur onder Gods zegen, tot welvaart van onze gemeente en onze be volking moge zijta. De burgemeester sprak hierna een Tede uit. ®pr. bracht ootmoedig dank aan God, Wien het 'heeft behaagd hem tot dit ge wichtige ambt te roepen, aan H. M. de Koningin voor de benoeming en den Mi nister van Binnenlandsche Zaken en den Commissaris der Koningin voor de voor dracht. Verder herdacht Spr. zijn over leden voorganger, den heer DTonkers, en sprak zijn beste wenschen uit voor een goede verhouding in het Dagel. Bestuur en den Raad. Spr. hoopte zijn ambt <yp onpartijdige wijze te vervullen met eer bied voor ieders overtuiging. Voor de vol brenging van zijn taak riep hij aller me dewerking in. Na den burgemeester spraken nog: weth, Van Ast, mr Versluys, burgemees ter van Oud-Vossemeer, de heer W. J. Boogaart, lid van den gemeenteraad, de heer v. Vessem, wethouder van Bruinisse, die met den geheelen Raad dier gemeente aanwezig was, de heer S. Hage, oud-bur gemeester van Bruinisse. de heer M. Vij verberg, gemeente-ontvanger aldaar, Ds v. d. Heuvel, Ned. Herv. predikant, de heer H. v. IJsseldijk, namens de Geref. Kerk en de heer Looyenga, namens de A.R. Kiesvereeniging. Daarna volgden een aubade der school kinderen, een rondrit door de gemeente en volksspelen. Renesse. Gekozen: 4 Lib. (thans 4), 1 C.H. (2), 2 S.D.A.P. (thans Werklieden- bond 1). Gekozen zijn: J. J. Vriesendorp, M. Steur, J. K. Dalebout en J. Stevense (allen Lib.), A. J. Padmos (C.H.), A. S. Bolle en W. v. Klooster (S.D.A.P.) Ned. Herv. Kerk. Beroepen te Lisse, J. Th. van Veene te Vroomshoop. Te Ried en Boer, S. Postma cand. te Bolsward. Te Capelle a. d. IJs- sel, W. van Dijk te Veenendaal. Geref. Gemeenten. Bedankt voor Grand Rapids, P. Hon- koop te 's Gravenhage. Generale Synode Geref. Kerken. Naar de Gen. Synode te Sneek zijn af gevaardigd door d'e Part. Synode van: Friesland (Noord) Dr W. A. van Es te Leeuwarden en ds W. H. den Hou- ting te Huizum, en 'de ouderlingen M. U. Dijkstra te Anjum en B. D. v. d. Meer te Oudeleie. Friesland (Zuid) Dr D. de Groot te Woudsend en Dr A. D. R. Polman te Bolsward en de ouderlingen A. Pol man te Heerenveen en M. Knol te Sneek. Noor d-H o 11 a n d, Dr W. G. Harren- stein te Santpoort en Ds J. L. Schouten te Amsterdam en de ouderlingen J. Hom mes te Enkhuizen en S. van Wijk te Vijf huizen. N o o rd-B r a b a n tL i m b u r g, ds J. de Vries te Tilburg en ds H. de Bxuijn te Nieuwendijk en de ouderlingen H. Knook te Klundert en C. G. de Jong te Almfcerk. Gelderland, Dr G. Keizer te Rhe- den-De Steeg, en Ds P. C. de Bruijn te Apeldoorn en de ouderlingen W. H. H. v. d. Born, Zwartebroek en J. Verwoerd te Arnhem. Drente, Ds N. DuUfcsema te Nieuw- Amsterdam en Ds D. Scheele te Assen, en de ouderlingen J. Bui'kema en G. F. Hummelen te Assen. Overijssel, Ds W. L. Milo te Al melo en Dr J. Thijs te Zwolle en de ouderlingen W. van Engen te Steenwijk en A. J. H. Broek Roelofs te Vrooms hoop. Utrecht, Dr H. Kaajan te Utrecht, en Ds S. J. Popma te Amersfoort en de ouderlingen J. J. van Commenee te Utrecht en Ds j. v. d. Berg te Rens- woude. Geslaagd te 's-Gravenhage voor exa men voorbereidend onderwijs (kleuter onderwijs) akte A, de dames F. Kuiper en H. W. v. d. Kop te Vlissingen. Middioiburg. Eindexamen Chr. Kweekschool. Voor dit examen slaagden 6 vrouwelijke candidaten, nml. G. Hamelink te Middelburg, P. J. Kooi man te Westkapelle, C. P. Kuipers ie Goes, A. H. Peters te Eist, P. Riemens te St Laurens en H. N. de Ru te Souburg. Brand in Almelo. Gister avond is brand uitgebroken in de woning van de familie Drost te Almelo. In een oogwenk stond het oude huisje in lichter laaie. De vlammen sloegen vervolgens over op de naastgelegen woning der fa milie Roelofs. De brandweer wist het vuur te beperken tot deze beide woningen, welke geheel uitbrandden. Het gevaarlijk over steken. Gistermiddag is het 2V2- jarig dochtertje van de familie De L. te De Rijp bij het oversteken van de straat door een auto overreden. Het kind was op slag dood. Op avontuur uit. Groote ongerustheid heerschte Woensdagavond en -nacht in enkele gezinnen te Dordrecht. Een viertal jongens, n.l. van omstreeks 14 jaar, was niet thuis gekomen en men vreesde, dat hun een ongeval was over komen. De politie hielp ijverig zoeken, doch nergens bleek het viertal te vinden. Tot eindelijk gisterochtend tegen 3 uur door een der Belgische grensstations be richt werd gezonden, dat de 4 Dordtsche knapen daar in wanhoop zaten te wauh- ten tot ze zouden worden teruggehaald. Ze waren met een vrachtauto meegere den, zonder aan de gevolgen te denken. Aan een zonnesteek overleden. Te IJmuiden is de onge huwde arbeider M. op het werk door een zonnesteek getroffen. M. is naar het r k. ziekenhuis gebracht, waar hij spoedig ia overladen. Aan een artikel in de „N. Venl. Crt" over de zaak-Oss, wordt door de „N. R. Grt" het volgende ontleend: „Die verachting voor Oss is te wijten aan de proletige perscampagne van Tel., N. S. B.-bladen, N. R. Crt. e.d. Maar dat nu zelfs de A. R. pers in die pershetze gaat meedoen, dat hadden we toch niet verwacht. Van C. H.-zijde kun nen we het ons helaas eenigszans inden ken: daar is het anti-papisme altijd ster ker geweest dan bij de anti-revolutionai ren. Doch nu ook deze. Is de ontstemming over het heengaan van Minister De Wilde dan zóó groot?" En iets verder: „Dat de schandelijk opgezweepte Oss- rel hierbij zelfs in handen van sommige anti-revolutionaire en chris telijk-histori- schen moet dienen om de positie der ka tholieke ministers te rammeien, dat is toch wel diep-treurig. Minister Goseling e.a. hebben Dr Colijn Minister-President laten worden Red. Z.) en hem zoo krachtig mogelijk gesteund in de hoop zoo het land 'tbest te kunnen dienen. Worden zij zoo beloond? Het is te hopen, dat deze Wilde-storm voorbijgaat. In dezen tijd hebben we aan dergelijk minderwaardig politiek gedoe toch allerminst behoefte. De politieke gangsters-methoden van N. S. B. en communisten zijn erg, maar die van andere zijde niet minder. Zoo is men in Oss nietl En zoo zijn ook niet de beestmenschen van Mgr. Nolens in het donkere Zuiden!" De politieke tegenstanders van Minister Goseling maken het hem vaak niet ge makkelijk. Maar ze zijn toch minder te vreezen dan zulke verdedigers. Het ongeluk langs de spoorlijn te Dordrecht. De rijtuigpoetser J. G. Notenboom, die Woensdagmorgen te Dordrecht zwaar ge wond langs de spoorlijn, werd gevonden is gistermiddag aan de gevolgen van zijn be komen verwondingen overleden. Omtrent de oorzaak van het ongeval tast men nog in het duister. GOES. Veilingsvereen. Zuid-Beveland. Groote veiling van Dinderdag 8 Juni. Kruisbessen 6.506.90 gld. per 100 kg. KRABBENDIJKE. Veiling van 8 Juni 1939. Kruisbessen 6.50 per 100 kg. Faillissementen. J. Ie Grand, landbouwer te Z u i d- z a n d e. Totaal passief f 47.608,13, waar van preferent f19.686,24. Er is geïnven tariseerd tot een bedrag van f2407,03. J. L. A d r i a a n s e, meubelmaker, T h o 1 e n. Totaal passief f 7250,60, plus een bedrag van f3232,50 van een 9-tal crediteuren, welke op den staat van baten en schulden voorkomen. Preferent f 159,51. Baten f2772,35. LUGUBERE ONTDEKKING. DE KOOG. Nabij De Koog op Texel woont sinds eenige jaren het kinderlooze echtpaar v. d. V. Het echtpaar was den laatsten tijd niet meer buiten gezien, alleen de bakker kwam er af en toe aan de deur. Toen hij een dezer dagen een verdach te geur waarnam, waarschuwde hij de politie. Bij een onderzoek kwam deze tot de ontdekking, dat de man dood was. De geneesheer constateerde, dat de dood reeds 10 dagen geleden was ingetreden en het lijk reeds in verren staat van ont binding verkeerde. De vrouw had al dien tijd op een stoel bij het bed doorgebracht. Zij is thans ondergebracht in een gesticht van wel dadigheid. DE FRAUDE BIJ DE BOERENLEEN BANK TE ROSWINKEL. ASSEN. De Rechtbank zou vanmorgen uitspraak doen in de zaak tegen den kassier der Boerenleenbank te Roswinkel, den landbouwer K.G., die 26 Mei j.l. te recht stond wegens verduistering van groote sommen gelds van genoemde Bank. De Officier eischte toen 3% jaar gevangenisstraf. De Rechtbank achtte het onderzoek niet volledig en stelde de zaak uit tot 16 Juli, teneinde nog eenige getuigen te hooren. ONTPLOFFINGEN IN JERUZALEM. JERUZALEM. Tengevolge van ontplof fingen in een 8-tal transformatorhuisjes, is een groot deel van de stad in donker gezet. Het schijnt, dat men deze daad moet toeschrijven aan een Joodschen terrorist. Personen werden niet getroffen. DE ONRUST IN BOHEMEN EN MQRAVIë. PRAAG. Het incident van Kladno en een incident dat zich vannacht heeft voorgedaan in een restaurant te Praag tusschen Tsjechen en Düitschers hebben opwinding onder de bevolking veroor zaakt. De Duitsche autoriteiten hebben een reeks maatregelen genomen. MIDDELBURG. Aardappelveiling van 8 Juni 1939. Aanvoer 15000 kg. Groote 2.04 —2.50, drielingen 1.51—2.31, kriel 0.41— 1.60, bonken 2.23. BEURSBERICHTEN. Slotkoersen van de Amsterdamsche Effectenbeurs, ons medegedeeld door Van Heel G. N.V. te Goes vorige koers heden H. V. A. 433 430-1 Ned. Ind. Handelsbank 128Va 123 ex Philips 196 199 Unilever 136Va 135 A. K. U. 37% 37% Amsterdam Rubber 194 194 Kon. Olie 3135/e 312Va Kon. Boot llOVa 110 Scheepv. Unie 119-14 119 Deli Mij. 20814 2091/» Nederland 1937 92 92Va Nederland 1938 963/s 9614 U. S. Steel 3714 S67/a Anaconda 195/a 197/i» Bethl. Steel 437/e 437/u North Am. Cy. 171/» 1614 Int. Nickel 37Vi 3714 Cont. Oil 18 18 Shell 9®/i» 9 Kennecott 25 Va 2416/i« Radio 5V8 514 Am. Ekna 24Va 24Va Gar Foundry 18 1714 Tidewater 10 10 Midpetco 1014 1014 Rep. Steel 1214 125/a Waterworks 8 714 Gen. Motors 34Va 34- Be beurs was zoo mogelijk nog stiller dan gisteren en had bij totaal gebrek aan vraag nog iets van aanbod te lijden. De eenige hoek der locale afdeeling met nog wat omzet was die der Kon. Olie, waar voor op het verlaagd niveau van pl m. 311 pet. wat vraag ontstond. Vorstenlan den waren pl.m. 2% lager en hier had nu de heele markt wat afbrokkelt, eenige winstneming plaats. Senembah weinig veranderd, hoewel de winst over 1938 Slechts pl.m. 1/3 van die van 37 blijkt te zijn, en het dividend slechts 5 pet. Ameri kanen iets boven pariteit met geringe om zetten. De beloggingsmarkt was prijshou dend met een vraag naar Indische lee ningen. Wisselkoersen Amsterdam, 9 Juni, 2.30 u. Berlijn 75.25—75.45. Londen 8.798.80Va. Parijs 4.97—4.9814. Brussel 31.9532.00. New-York 1.8714—1.8814. N.V. Zuid-Prearnger RubbermaatschappiJ te Middelburg. Aan het op 26 Juni in de vergadering van aandeelhouders der N. V. Zuid^Pre- anger Rubber-maatschappij te Middel burg uit te brengen jaarverslag over '38 antieenen wij het volgende: De rubberoogst 1938 bedroeg met die van de dochter-mij samen 827.268.8 h.k g. Zonder licenties was te vefkoopen 213.392.8 h.k.g., waarvan ultimo 1938 nog onverkocht was 78.464 h.k.g., welke in de balans zijn gewaardeerd ad' 2.5 c. perh.fc.g. De in 1938 behaalde resultaten kun nen, mede dank zij de voorverkochte hoeveelheden standaardproduct, nog als bevredigend worden beschouwd1. De .bruto-winst inclusief die der doch- ter-maatschappij bedroeg f 102.051.01. Er blijft te verdeelen f73,038.14 aan winst en de directie stelt voor daarvan op af schrijvingsrekening f6215.14 en op nieu- we rekening f4296.69 te boeken, dan resteert nog f 62.526.31, waarvan een bedrag van f 3126.31 bestemd is voor het reservefonds en 4 pet. voor aandeel houders over f 1.485.000. in Ljij DE FOKVEEDAG TE KLOOSTER- ZANDE. Op den fokveedag te Kloosterzande was het gisteren den geheelen dag druk met belangstellenden. De indruk van de afdeeling rundvee was over het algemeen goed en in het bijzonder waar het betreft de verzame ling fokvee van ten minste drie stuks van één eigenaar. Het minst was wel het jong vee. Voor de kampioene koe had H. M. de Koningin een zilveren medaille uitgeloofd die ten deel viel aan Bertha van de kin deren F. de Jonge te Zaamslag. Voor den kampioen stier was een verguld zil veren medaille beschikbaar gesteld door J. W. A. G. baron Collot d'Escury, deze kwam aan Friso van de Stierenvereeni- ging te Zaamslag. Van de in flinke hoeveelheid ingezon den geiten van goede kwaliteit behaalde Engelina Tavenier van R. C. Boeye te Axel als kampioene de zilveren medaille van H. K. H. Prinses Juliana. De inzending van schapen was niet groot De Texelaars maakten een goed figuur, doch de kuddeschapen waren zeer matig. De varkens waren in geringer mate opgekomen, dan de aangifte had mogen doen verwachten en waren van goed tot vrij goed te noemen, terwijl enkele zeu gen en een paar beren werkelijk uit blonken. De afdeeling paarden omvattende een 200-tal nummers, maakte in dezen kring,

De Zeeuw. Christelijk-historisch nieuwsblad voor Zeeland | 1939 | | pagina 3