Het bergen van de „Thetis". Onderwijs Rechtszaken Gemengd Nieuws. Telegrammen. Burgerlijke Stand. Marktberichten examen middenstandsdiploma handelskennis. Uitslagen Gemeenteraadsverkiezingen. Met 4 cyl. 4 tact motor, pittig, eenvoudig en ZUINIG met onafhankelijk veerende vóór- en achter wielen, wat een comfort geeft, zooals geen andere wagen in deze prijsklasse biedt met geheel stalen carrosserie, die de grootst mogelijke veilig heid geeft met voorwielaandrijving, waarvan de voordeelen U bij een proefrit onmiddellijk duidelijk zullen worden met volledige uitrusting: o.a. electr. Bosch installatie, compleet instrumenten bord, richtingaanwijzers groote bagageruimte laagste wegenbelasting minimum benzine verbruik uniek Adler Service systeem. Vraagt om proefrit en catalogi I FA. v. d. VLIET BAK, Wijngaardstraat 66, GOES. Tel. 498 van Ds A. Scheele te Middelburg verga derde, werden gekozen tot afgevaardig den naar de Generale Synode, Ds W. M. Ie Cointre te Bergen op Zoom en Ds W. H. v. d. Vegt te Goes en de ouderlingen 0.' P. Vogelaar te Krabbendijke en R. Zuidema te Goes. Secundi: Ds J. S. Post te Axel en Ds A. Scheele te Kapelle en de ouderlingen C. Douw te Oudelande en a. Gescbiere te Grijpskerke. Door de Part. Synode Zuid-Holland (Z.) werden afgevaardigd de predikanten Dr E. D. Kraan te Vlaardingen en Ds F. C. Meyster te Rotterdam en de ouderlin gen J. Manni te Rotterdam en T. Tiele- man te Schiebroek. Terneuzen. Geslaagd de dames: mej. M. J. de Jonge te E-llewoutsdijik; mej. J. G. Oom te Hansweert en mej. E. M. Ver- linde te Zaamslag, en de beeren: J. M. Jansen te Goes; M. Jansen te Axel; P. Jansen te Axel; L. M. de Jonge te Elle woutsdijik; A. Karman te Wemeldinge; J. K. Kolij'n- te Terneuzen; W. J. de Kramer te Zuidzande; G. D. K. J. van Laecke te Sluis; J. P- Luteijm te Koudekerke (W.); D. P. Mannaert te Terneuzen; L. P. Mas- clee te Oostburg; J. F. M. G. de Meurioby te Hulst; J. M. H. de Meijer te Terneuzen; A. van Oosten te Wemeldinge; W. A. de Ridder te Terneuzen; J. en J. L. Riemens te Terneuzen; F. J. v. Rosevelt, Scboon- dijke; A. Ruissen te Wemeldinge; G. San- derse te Middelburg; J. de Schipper te Hansweert; G. J. A. de Smet te Oostburg; A. v. d. Velde te Terneuzen; A. L. Ver burg te Ierseke; W. J. Versprille te Schcondij:ke; G. Verspuij te Middelburg; A. J. de Vlieger te Breskens; L. A. de Vlisger te Breskens; J. J. van de Voorde te Hontenisse; W. I. v. d. Vijver te Bres- Ik-ens; W. Wabeke te Krabbendijlke; T. van Waes te Hoofdplaat; T. T. Weemaes te Hontenisse; J. F. Wemaer te Terneu zen en I. Wisse te Oostburg. De examens zijn afgeloopen. Kloetinpe. Te Utrecht slaagde voor handelskennis en vakbekwaamheid dhr A. J. Oele, slager, alhier. Hulst. Totaal uitgebracht 1764 geldige stemmen (in 1935 1667). Hiervan ver kregen: lijst 1 (R.K.) 742 stemmen, 5 zetels; lijst 2 (R.K. arbeiders) 309 stem men, 2 zetels: lijst 3 (S.D.A.P.) 54 stom men, O zetels; lijst 4 (diss, katholieken) 243 stemmen, 1 zetel; lijst 5 (protestant- sc'he lijst) 155 stemmen, 1 zetel; lijst 6 (R.K.) 261 stemmen, 2 zetels. In 1935 'verkreeg de R.K. Staatspartij 7 zetels, de S.D.A.P. 2 zetels en de Be zuinigingspartij 2 zetels. De Bezuinigingspartij is opgeheven. De S.D.A.P. verdwijnt uit den raad. Zijn vader gedood. In den vroegen morgen van 20 Maart j.l. werd het gehucht Hompen, gelegen onder den roo'k van Leeuwarden, opge schrikt door het feit, dat bij een huis-e- lijken twist de 30-jarige Tj. M. zijn 68- jarigen vader met eenige messteken van het leven had beroofd. Geheel onverwacht kwam dit vreese- lijke drama niet. De vader toch stond bij de politie en bij wie hem kenden zeer ongunstig hekend. Herhaaldelijk kwamen in den huiselijken kring twisten voor, en op genoemden Maandagmorgen is de t oen ontstane ruzie zoo hoog g-e- loopen, dat vader en zoon el'kaar met slagersmessen te lijf gingen. M. Sr. werd daarbij zoo ernstig ge wond, dat hij spoedig bezweek. Gisteren diende deze zaak voor de Leeuwarder rechtbank. De officiier van justitie eischte vier jaar gevangenisstraf. De verdediger bepleitte verminderde toerekeningsvatbaarheid. Uitspraak over 14 dagen. Aan zonnebrand overle den^ Vorige week is een soldaat, die in zijn vrije uren een Zonnebad had genomen, daarbij zoodanig verbrand, d'at hij in het hospitaal te Den Haag moest worden opgenomen. Thans is deze soldaat, Wo-uda ge naamd, aan de gevolgen van de zonne brand overleden. looral nu de zon zoo krachtig is, kan er niet genoeg worden gewaarschuwd, uiterst voorzichtig te zijn met het ne men van zonnebaden aan het strand. Auto in Overijsselsch k a - ?a Alle drie inzittenden be nouden. Gisternacht is een personen-, auto, welke op weg was van Almelo naar Utrecht bij Deventer in het Over ijsselsch kanaal gereden. Gelukkig ver oren de drie inzittenden, d'e heeren v. l L. en W. uit Utrecht, ondanks et hachelijke van de situatie hun tegen woordigheid van geest niet. Men wachtte mm tot de wagen bijna vol water was geloop-en. Eerst toen opende de bestuurder een ^•r u dezen weg wisten alle ie behouden aan den wal te komen, net ongeluk is ontstaan doordat de uto, waarvan wordt beweerd, dat zij uiks van den weg heeft gereden, in aan ging kwam met een aapjeskoetsier, die op de kermis te Deventer zijn kost ver dient. Het rijtuigtje werd vernield, terwijl de autobestuurder tengevolge van de bot sing de macht over het stuur verloor en zoodoende te water reed. Juf, pas op je hoed I Ook in Londen was het gisteren zeer warm. De thermometer rees des middags tot 85 graden. Het was de warmste dag van het jaar en de warmste Junidag sinds zes .jaren. Hoe warm het wel was, ervoer een meisje, dat op een bank in Hydepark in de zon zat. Een voorbijganger zag, dat er rook uit haar hoed opsteeg. Plot- seling zag hij een vlam. Hij snelde op het meisje toe, greep haar de hoed van het hoofd en voorkwam erger. Een glazen ornament op de hoed had gewerkt als een brandglas en het stroo in brand gezet. Waar mode-ontwerpers al niet aan moeten denken. BEURSBERICHTEN. Slotkoersen van de Amsteidamsche Effectenbeurs, ons medegedeeld door Van Heel C. N.V. te Goes vorige koers lieden H. Y. A. 436V2 433 Ned. Ind. Handelsbank 129% 128% Philips 204 196 Unilever 138% 136Va A. K. U. 37 37% Amsterd. Rubber 197 194Va Kon. Olie 319 3135/s Kon. Boot ill1/» 110% Scheepv. Unie 120% 119-% D'eli Mij. 207% 208Va Nederland 1937 91% 92 Nederland 1938 967/s 96s/s U. S. Steel 3716/i« 37% Anaconda 196/e 19s/s Bethl, Steel 44Va 437/e North. Am. Gy. 17% 17Ve Int. Nickel 37'/e 37Va Cont. Oil 18 18 Shell 9% O»/» Kennecott 25V8 25Ve Radio 58/e ö'/e Am. Enka 24% 24Va Car Foundry 18% 18 Tidewator lO'/s 10 Midpetco lOVs 10% Rep. Steel 13 12% Waterworks 77/s 8 Gen. Motors 34Va 34% De beurs was nagenoeg zonder handel en over 't algemeen lager. Bij het begin bestond er eenig aanbod van Kon. Olie waardoor deze 3 pet. lager openden en onder invloed hiervan en bij gebrek aan kooporders kwamen toen ook de andere aandeelen op een lager niveau. Wat er nog omging kwam in hoofdzaak van den daghandol. HVA liepen terug tot 432 daar het verslag niet meeviel. De andere sui- keraandeelen waren prijshoudend. Vor stenlanden zelfs wat beter. Philips liepen met aanbod van enkele stukken terug van 200 tot 196 pet. Ook Fokker was 6 pet. lager. Voor Amerikanen was geen belangstelling en alle koersen waren wat lager. Do obligatiemarkt was prijshoudend. Aanbod van eenig belang was er niet. Wisselkoersen Amsterdam, 8 Juni, 2.30 u. Berlijn 75.20—75.40. Londen 8.798.80l/s. Parijs 4.97%—4.98%. Brussel 31.9432.00. New-York 1.87%—1.88%. MIDDELBURG. DE BURGEMEESTER GAAT IN KLEIN BOURGONDIë WONEN. Naar wij vernemen heeft de burgemees ter, mr dr J. van Walré de Bordes het pand Dam 45, genaamd „Cle-in Bo-urgon- dië", aangekocht om het na een belang rijke verbouwing in gebruik te nemen. Het geldt hier bet tweede pand vanaf de Molstraat. Een oneerlijke loopjongen. Dinsdag gaf een winkelier, wonende in de La.ngedelft, aan de politie kennis dat zijn loopjongen, die met wisselgeld naar klanten was gegaan, niet was terug gekeerd. Direct rees het vermoeden, dat da jongen er met bet geld van door was. De politie nam direct de noodige maatregelen. De jongen is in Rotterdam in een hotel aan den Schiedamschen dijk aangehouden. Het bleek, dat hij een deel van het geld reeds had' opgemaakt. Hij is gisteren naar Middelburg overge bracht en ter beschikking van den Com missaris van Politie gesteld. Na verhoor is de minderjarige naar zijn moeder te ruggebracht. Verboden zwemmen. Wederom is tegen een viertal personen proces-verbaal opgemaakt wegens het zwemmen op verboden plaatsen. Een aanrijding. Gisterenmiddag om 12 uur heeft op den Molenberg een aanrijding plaats ge had tusschen een wielrijder en een vrachtauto. De wielrijder kwam uit de Augustijnenstraat en de vrachtauto uit de richting van de Seisbrug. Beide re den in de richting van de Langeviele- binnenbrug. Volgens omstanders reed' de vrachtauto met een vrij groote vaart. Juist toen bij bij de Augustijnenstraat was, reed de wielrijder uit d'ie straat. Hij verklaarde, de auto niet te hebben gehoord en ook, dat geen signalen war CABRIO-COACH f 1485.- COACH f 1515.- SPEC CABRIOLET f 1895.1" Olllcieele Adler-Agent: ren gegeven. De wielrijder reed' tegen de linkervo'orzijde van de auto aan en viel op de straat, waarbij hij aan de rech terzijde van het hoofd schaafwonden be kwam. Het voorwiel ën de voorvork van het rijwiel waren beschadigd. De wiel rijder is bij een der omwonenden bin nen gegaan en na op zijn verhaal te zijn gekomen, naar huis kunnen gaan. De politie stelt een onderzoek in. EEN ONGELUK OP DEN TRAMSINGEL. Gisteravond kreeg de politie telefonisch kennis, dat op den tramsingel een auto ongeval had plaats gehad. Onmiddellijk werd een onderzoek ingesteld. Het bleek, dat op den rijweg het chassis van een vee-auto stond, terwijl op korten afstand de laadbak lag, die gedeeltelijk vernield was. De bak was blijkbaar niet behoor lijk vastgemaakt, want zij was tijdens het rijden er afgegleden met de vier koeien en een kalf, die er zich in bevonden en was gekanteld op den auto van den arts Simons, die 'voor de woning van den dokter geparkeerd stond en die vrij ern stig beschadigd werd. Een foto is ge maakt en de veeauto is in beslag geno men, teneinde te kunnen nagaan of hier eventueel van een strafbaar feit sprake is. GEWELDIGE BRAND: LEGT ZES BOERDERIJEN IN DE ASCH. NTEUWKERK. Om 12 uur vanmorgen woedde hier een ontzettende brand, waar van de -omvang nog niet was te overzien. Reeds waren toen zes boerderijen in de 'vlammen ctpgegaan, de brandweer kon de brand nog niet stuiten, ook de Bossche brandweer was te hulp geroepen. Vanochtend omdt'reeks 10 uur 'brak de brand uit in de boerderij van J. van Son aan de Groote Straat. Door de geweldige droogte breidde de 'brand zich met razen de snelheid uit. De woningen zijn hier bijna alle melt rieten daken bedekt. Spoe dig stonden Uwee panden in brand. Ter wijl m)en nog met het blussohingswerk bezig waS, vatte ook de boerderij van L. de Gouw vlam. "Weldra stond ook de ge weldige boerderij: van T. Moetermans in vlam. De plaatselijke brandweer stond mach teloos tegenover de enorme vuurzee, zoo- dalt de brandweer uit 's-Hertogenbosoh te hulp werd geroepen. Intusschen plantte het vuur zich ver der voort. Ook de groote schuur van den landbouwer Veen aan dë overzijde van de straat werd aangetast, evenals de boer derij. van A. Loeff. In heit dorp heerscMe groote ontstelte nis. Aan blussohen viel niet te denken. De enorme hitte deed hen die nog wilden redden terugdeinzen. De gevolgen zijn op dit oogenblik nog niet te overzien. De krachtige Noord-Oosten winid jaagt het vuur steeds verder. Vijftien jaar geleden heeft ook in een droge periode een ongekend felle brand gewoeld. Nader wordt gemeld: De 'brand' 'kon worden beperkt tot zes kapitale 'boerderijen en vier groote schu ren. Da oorzaak is niet bekend, de boerde rijen waren verzekerd. Veel klein vee is in de vlammen omgekomen. Een groote hoeveelheid landbouwwerk tuigen ging verloren. HET ONGEVAL MET DE ONDERZEEBOOT 0 10. DEN HELDER. Nader wordt omtrent het' ongeval met de 0 10 gemeld: Tijdens een oefening kwam de Sumatra dicht bij de onderzeeboot waardoor deze heeft moe ten wegduiken naar grootere diepte. Toen is de boot in lichte aanvaring geweest met de Sumatra, waardoor zij sneller naar beneden is gedrukt. Omtrent de schade is gebleken, dat deze niet van ernstigen aard is. De 0 10 is op eigen kracht naar de ha ven van Nieuwediep gevaren en daarop mie!t een sleepboot naar binnen gehaald. Zoo-als gemeld, -deden zi-c-h geen per soonlijke ongelukken bij dit -overigens on- bete-ekenend voorva-l voor. Kind verdronken. LOOSDtREC'HT. Vanochtend is een 7- jarig jongetje, toen het zich met een oom op een motorboot op- de Loosdrechtsche plassen bevond, in een onbewaakt oogen blik daaruit gevallen en verdronken. BOTERNOTEERING. DEN HAAG. De oommissienoteering voor Nederlan-dsohe boter is heden vast gesteld o-p f 0,78 per kg. LONDEN. Tengevolge van het slechte wee-r is men er nog niet in geslaagd de „Thetis" te lichten. 'Gisteravond om 9.30 uur was de ponton bevestigd. Het weer werd steeds slechter en omstreeks middernacht noodzaakte -de hevige deining tot -terugtrekken, daar de kabel, die aan de onderzeeboot was beves tigd, was- losgeraakt. Ook bleek het materieel dat men ge bruikte niet sterk genoeg, zoo-dat eerst nieuw materieel gebaald moest worden, alvorens men het bergingswerk kon voort zetten. HET ONGELUK MET DEN SNELTREIN WARSCH AU-RDME. WAHSOHAU. Bij het ongeluk van den sneltrein R ome-'Weemen-Waxschau zijn zeven mensober om ihet leven gekomen en 22 ernstig gewond. Alle slachtoffers zijin Polen. DE REIS VAN HET ENGELSCHE KONINGSPAAR. r NIAGAiRA. Vannacht: om 2.40 uur heeft voor het eerst in de geschiedenis een re- geerend Britsch vorst den voet gezet op het grondgebied van -de Vereien. Staten. Het Bri-tsöbe Koningspaar werd on't- vangen door den Britsoben ambassadeur te "Washington en den Minister van Bui- tenlandsche Zaken van -de Vereen. Staten, benevens een commissie van welkom. Op het station was- een eerewaoht van 100 man van het Amerikaansche leger opgesteld, terwijl het station werd om ringd door een sterke politiemacht en 150 soldaten met de bajonet op het geweer. Om 2.50 uur vertrok de trein naar Was hington. Overal langs den weg werden de Vorsten toegejuicht door groepjes men- sohen. DE BESCHERMING VAN HET BRITSCHE KONINGSPAAR. NEW YORK. O'p den weg waarlangs 1 Zaterdag a.s. het Britsche Koningspaar naar de wereldtentoonstelling zal rijden, zullen meer dan 13.000 politiemannen staan opgesteld, -de grootste mobilisatie van -de politie welke New York ooit heeft gekend. Op tpheimzinnig© wijze overleden. SJANGHAI. Een Engels-chman, ge naamd Allist'er, is op geheimzinnige wij'ze overleden. -Gisteravond is -een ziekenauto- op een dringende oproep naar het douanebure-au ge-zonden en nam hier Allister op, die op de fabriek waar hij werkte bewusteloos was geraakt. Op weg naar het ziekenhuis is hij: overleden. ONWETTIGE IMMIGRANTEN VRIJGELATEN. HAIFA. Gisteravond is ten noorden van Haifa de Grieksche schoener Assimi met 260 Joodsche vluchtelingen aanboord, die naar Palestina wilden, aangehouden. Gis terochtend zij'n 150 Joodsche vluchtelin gen, die o-p onwettige wijze door een Griekschen schoener ten Noorden van Haifa aan land waren gezet, gearres teerd. Nader wordt gemeld, dat zij zullen worden vrijgelaten. Hun aantal zal worden afgetrokken van het bij het witboek toegelaten contingent immigranten. -GOES. Geboren: Neeltje Hendrika, d. van Jacobus 'van der Maas en Pieternella Rotte; Cornelia, d. van Pieter Looise en Cornelia van Sorge. MIDDELBURG. Overleden: A. C. Maar- tense 90 j„ wed. C. Geluk. (M. C.) Over de maand Mei. ZOUTELANDE. Bevallen: J. Jobsa geb. D'e Hondt d. Getrouwd: J. Lievense 27 j. jm. en M. Lievense 24 j. jd.; Adr van den Driest 30 j. jm. en L. de Witte 23 j. jd. (M. C.) Middelburg, 8 Juni 1939. Aangevoerd door boerinnen: Boter f0.76V2, kipeieren f3.25, eendeieren f 3.50, ganseieren f 8, kalkoeneieren f 6. Aangevoerd door handelaren: Boter f0.72, kipeieren f3.20, eendeieren f3, ganseieren f 8, kalkoeneieren f 5.50. Part. prijs van den inarktzetter: Boter f 0.84, kipeieren f 4.25, eendeieren f 4.50. Part. prijs van -den handel: Boter f 0.82, kipeieren f 3.90. poelje-eieren f 3.35, eend eieren f 3.20, i anseieren f 7, 'kalkoen- eieren f 7. Veilingsvereeniging Walcheren. Aan-

De Zeeuw. Christelijk-historisch nieuwsblad voor Zeeland | 1939 | | pagina 3