Verbetering dtrLeerlingenschl. Uit de Provincie Gemengd Nieuws Weinig aardbeien dit jaar? Land- en Tuinbouw Radioprogramma. Warme zomer verwacht. EERST Financie I VLISSINGEN. GOES. donder 53c jaar Openbare Verkoopingen en Verpachtingen Dit nummer b IIP II REDE VAN Ir C. STEVENS VOOR DE Z. L. M. In de heden te Hulst gehouden alge meens vergadering der Zeeuwsche Land- bouw-Maatschappij sprak de heer Ir C. Stevens, inspecteur van den Land bouw te 's Gravenhage, over „Overheids zorg voor de kleine landbouwers". Van de 335.000 grondgebruikers, die een landbouwbedrijf exploiteeren, aldus Spr., zijin er 230.000, wier bedrijf een op pervlakte van 5 h.a. niet te boven gaat en 50.000, wier bedrijfsoppervlakte tus- schen 5 en 10 h.a. ligt, zoodat ruim 80 pet. van de Nederlandsche landbouwbe drijven door het kleinbedrijf wordt inge nomen. 63.000 vinden hun hoofdbestaan in den landbouw biji een bedrijfsoppervlakte van 15 h.a. Zeeland herbergt hiervan 5 pet. en Gelderland 24 pet. Het vraagstuk van het (kleine boeren bedrijf is derhalve voor Zeeland geen brandende kwestie, wanneer men het ver gelijkt imiet de belangen van het gewone boerenbedrijf, alhoewel voor eenige ge meenten in het bijzonder langs de Z.- Vlaamsch-Belgische grens deze zaak toch niet van belang ontbloot is. Aanvankelijk, d.w.z. vóór de Dienst voor de Kleine Boerenbedrijven ging wer ken, heeft men tot de kleine bedrijven ge rekend, die, welke een oppervlakte van 5 h.a. niet te boven gingen cp grond van de indeeling in grootte-lklassen, welke bijl de Directie van den Landbouw bestond. Het laat zich verstaan, dat de opper vlakte alleen geen maatstaf is om uit te maken of we te doen hebben met een klein bedrijf. Hoe over het klein-boerenbedrijf werd gedacht kan nagegaan worden in de Ver slagen van de Staatscommissie van 1886, 1906 en 1927. Eenige jaren, nadat de jongste land bouwcrisis was doorgewerkt, werd op nieuw aandacht geschonken aan het klein-boerenbedrijf dat intusschen zeer in de moeilijkheden was geraakt. Aanvankelijk is getracht door verzach ting van de crisismaatregelen eenig sou laas te verkrijgen voor het kleinboeren- bedrijlf. Toen bleek, dat ook deze uitzon deringsmaatregelen niet voldoende doel troffen, is overgegaan tot een uitkeering in geld aan kleine boeren met minder dan 5 h.a. cultuurgrond (Min. beschikking van 26 Febr. 1936), hetgeen herhaald is in het voorjaar van 1937. Naast het werk in eigen bedrijf moes ten vele kleine grondgebruikers voorheen nevenverdiensten maken, teneinde in de behoeften van het gezin te kunnen voor zien, door elders hetzij in den landbouw, hetzij in de industrie zelf arbeid te ver richten, eventueel kinderen te laten ar beiden. Vele factoren hebben juist sa mengewerkt om in den crisistijd deze bron van inkomsten te doen opdrogen. De kleine boer, die in vele gevallen ook als een gedeeltelijke werknemer is te be schouwen, kwam hierdoor extra in het gedrang. De eenige uitkomst voor deze gezinnen werd dan in verschillende ge vallen vooral in de noordelijke provin cies gevonden in een plaatsing in door het Rijk gesubsidieerde werkverschaffin gen. De funeste invloed op het landbouw- bedrijfje kon dan spoedig worden waar genomen. In 1937 werd een proef genomen met tewerkstelling op eigen bedrijf in een 40- tal gemeenten, waaruit veel leering is ge trokken. De resultaten waren, hoewel be vredigend, toch van dien aard, dat langs dezen weg geen oplossing over de geheele lijn gevonden zou kunnen worden. Het ontbreken van geschikte objecten was hierbij een ernstige hinderpaal. Intusschen was in Juni 1936 door den toenmaligen Minister van Landbouw een Dienst ingesteld voor de hulp aan de klei ne boerenbedrijven, waarnaast een com missie van advies. Deze commissie bracht spoedig advies uit op basis van de voorstudies, die reeds gemaakt waren en hieruit is te voorschijn gekomen een kleine-boerenregeling, die ingegaan is met 1 November 1937. De grondslagen, waarop de regeling van '37, '38 en '39 berust, zijn de vol gende: 1. Samenwerking tusschen de Departe menten van Sociale en Economische Za ken. 2. Het initiatief behoort uit te gaan van de Gemeentebesturen (conform het vraag stuk van de werkloozenzorg), 3. Een indeeling van de kleine grondge bruikers in 3 groepen: A. landarbeiders, fabrieksarbeiders, winkeliers, kleine renteniers, enz., die een stukje grond bij wijze van nevenver diensten exploiteeren. B. grondgebruikers, wier hoofdberoep wel in den landbouw ligt, maar die, ge zien de inrichting van hun bedrijfje, over arbeidsoverschot besohikken en voor hun volledig bestaan op neveninkomsten zijn aangewezen. G. grondgebruikers, wier volledige ar beidskracht door hun landbouwbedrijfje wordt opgeeischt en die dus geen gelegen heid bezitten neveninkomsten bij derden i te verdienen. Voor hun onderhoud en dat I van hun gezin zijn zij uitsluitend op het eigen bedrijf aangewezen. 4. Individueele voorlichting, die effec tief gemaakt wordt door het verstrekken van landbouwbenoodigdheden. 5. Samenwerking met de Stichting voor Huishoudelijke Voorlichting ten Platte lands met het oog op aan te brengen verbeteringen in de huishouding van den kleinen boer, door middel van cursussen en individueele voorlichting. 6. De kosten, verbonden aan de uit voering der regeling, komen voorzoover betrefj de B-groep, voor 50 pet. voor re kening van het Departement van Econo mische Zaken en voor 50 pet. voor de ge meenten, aangevuld door Sociale Zalken, de ouderen dan 65 jaar, voor wie geen plaatsvervanger aanwezig is, de wedu wen, die kleine kinderen tot hun last heb ben en de jonge weduwen (beneden 25 jaar) voor 100 pet. voor Economische Zalken. 7. de regeling draagt een gedecentrali seerd karakter. Spreker stond voorts stil bij de voor naamste bepalingen van het Reglement 1939 tot hulp voor de kleine boerenbe drijven. Om bet kleine boerenbedrijf nader in zijn onderdeelen te loeren kennen en te vens aan de omgeving te laten zien, on welke wijze een dergelijk bedrijfje op de meest efficiënte wijze kan worden ge voerd, zijn een 125 zoogenaamde voor- beeldbedrijifjes verspreid over het land aangewezen, die a.hw. onder de dagelijk- sche leiding staan van den Landbouw- voorlichtingsdienst. Van deze bedrijfjes uit wordt in zeer merkbare mate voorlichting verspreid in de omgeving, zoowel op het technische terrein van het bedrijf als t.a.v. het huis houden van den kleinen boer. Teneinde op de hoogte te geraken van de voeding, wordt aan budget-onderzoek gedaan. Verbetering in de voedingsgewoonten wordt nagestreefd, o.a. door de individu eele voorlichting t.a.v. de teelt van di verse groenten. Het vraagstuk der slaapgelegenheid, dat in vele gevallen zeer urgent is, heeft een onderwerp van studie uitgemaakt en hieruit is voortgevloeid het geven van cursussen voor het zelf maken van ma trassen en dekens. Tenslotte werd de aandacht gevestigd op het vaste lasten-probleem, dat een punt van onderzoek uitmaakt voorzoover het betreft het kleine boerenbedrijf. Gepubliceerd zijn de navolgende uitga ven: I. Rapport over den Sociaal-Economi- schen toestand van den Landbouw. II. Een jaar klein boerenhulp. III De bedrijfsuitkómsten van de voor- beeMbedrijfjes in 1937-'38. "Wat is dit? Hoe maak ik zelf een matras. Ter perse. Hoe teel ik kool en hoe eet ik kool. INITIATIEF-ONTWERP VAN HET TWEEDE KAMERLID VAN HOUTEN. Het Tweede Kamerlid Van Houten (G. D. U.) heeft een voorstel van wet in gediend tot wijziging Van de Dager Onder wijswet 1920. De voorsteller meent, diat een einde ge maakt moet worden aan bet euvel der te groolte klassieu en tegelijkertijd aan den hoogst ongewenschten en met alle eisoben van sociale rechtvaardigheid strijdenden toestand, dat meer dan 4400 noodzakelijke leerkrachten, die, onder den naam van „kweekelingen met aclbe", de bevoegdheid Van een onderwijzer hebbende, het werk van een onderwijzer verrichten en de ver antwoordelijkheid van een onderwijzer dragen, zonder nochtans de rechtspositie van een onderwijzer te bezitten en een sa laris ite ontvianglen overeenkomstig dat van een onderwijzer. Deze figuur past niet in een onderwijssysteem en dient daaruit te verdwijnen. Van het voorgestelde wetsontwerp luidt artikel 1 als volgt: De eerste vier leden van art. 28 der La ger Onderwijswet 1920 worden gelezen als volgt: 1. Aan elke school voor gewoon lager onderwijs wordt bet hoofd bijgestaan door tenminste één onderwijzer, zoodra het aantal leerlingen zes en dertig, door ten minste twee onderwijzers, zoodra bet een en zeventig, door itenminste drie onderwij zers, zoodra het honderd zes, door ten minste vier onderwijzers, zoodra bet hon derd een en veertig bedraagt. 2. Voor elk vijf en veertigtal leerlingen boven de hionderd een en veertig wordt een onderwijzer meer vereischt. 3. Aan elke school voor uitgebreid lager onderwijs wordt het hoofd bijgestaan door tenminste één onderwijzer, zoodra het 'aantal leerlingen negen en twintig be draagt. 4. Voor elk acht en 'twintigtal leerlingen boven de negen en twintig wordt een on derwijzer vereischt". Van art. 2 is de 'bedoeling de mogelijk heid om zoogenaamde „kweekelingen met akte" als zelfstandige leerkracht in de scholen te gebruiken, te dioen vervallen Kosten: geraamd op f6 millioen! Opening Cursus voor Middenstands diploma. Gisteravond had in een der lokalen van de Geref. school in de Kasteelstraat de opening van den nieuwen cursus voor het Middenstandsdiploma plaats. De voorzitter, de heer P. I. Hamming, opende dezen derden cursus met gebed. Wethouder Edelman voerde daarna het woord. Spr. hoopte, dat de cursisten trouw de lessen zullen volgen. De heer Hamming stelde vervolgens de leeraren, de heeren I. Sinke, P. Meer- holz en A. Beeftink aan de cursisten voor. De cursus begint aanvankelijk met 20 leerlingen. Voor de momenteel onder de wape nen zijnde militairen, welke doopleden of belijdende leden der Geref, kerk zijn, was gisteravond in het Jeugdgebouw een ontmoetingsavond belegd, teneinde ken nis te maken met de gemeenteleden ter plaatse. De voorzitter van het Comité tot bevordering der geestelijke belangen van de militairen, de heer F. Pijlman, sprak een hartelijk welkomstwoord. Spr. hoopte, dat vele militairen een gezellig tehuis mogen vinden. In de pauze onderhielden de militairen zich op vriendschappelijke wijze met hun gastheeren en gastvrouwen. Muziek en declamatie verhoogden de gezelligheid. Museum voor Zuid- en Noord-Beveland. Afd. Natuurhistorie. Naast de afd. Oudheden heeft zich in de laatste jaren door regelmatig aanvul len een afd. Natuurhistorie ontwikkeld, welke alleszins „na het bezoek aan de Oudheden", de moeite loont. De afd., bestaande uit een fraaie col lectie vogels, zoogdieren, zeegedierte en mollusken, werd kort geleden gecomple teerd met een bijzondere mooie zending fossiele Marine-Mollusken. De heeren Gebrs van 't Westeinde uit de Van Citterspolders, zorgden voor deze verrassing. Genoemde heeren hebben deze zeld zaamheden met veel moeite en geduld verzameld en dank zij hun medeleven voor ons Museum, is hier een verzame ling fossielen door hen bijeen gebracht, waar menig ander Museum of Universi taire verzameling gaarne beslag op zou leggen. Met een verzameling van recente schel pen en vreemde soorten is een begin gemaakt. Iedere gift op dat gebied wordt door het Beheer van 't Museum en den Con servator in dank aanvaard. DE MALVERSATIES TE DOORNSPIJK De gemeenteraad van D'oornspijk heeft zich bezig gehouden met de .vraag of aan de beide geschorste en zich wegens malversaties in het huis van bewaring te Zwolle bevindende func tionarissen, den ontvanger R. P. en den secretaris R. de V., ontslag moest worden verleend. Het voorstel van B. en W. luidde bei den oneervol te ontslaan, omdat beide ambtenaren in de uitoefening van hun functie schromelijk zijn tekort geschoten. Verscheidene raadsleden waren van meening, dat, hoewel de beschuldigingen zeer ernstig waren, men in deze zaak toch niet overijld te werk mocht gaan en eerst het rechterlijke vonnis moest af wachten. Burgemeester de Vries zette daarop uiteen, dat dit besluit onnoodig en ook ongewenscht was. De raad kan deze beide functionarissen niet handhaven. D'e secre taris, aldus spr., stak al wat er aan leges- gelden ter secretarie inkwam, in eigen zak. Er zijn spr. saldobiljetten in handen gevallen, die vergezeld waren van een on derlinge correspondentie tusschen beide geschorsten, neerkomend op de waarschu wing: Pas op, dat de burgemeester ze niet in handen krijgt". D'e secretaris be hield gelden, bestemd voor arme men- schen, voor zich zelf. Hij betaalde bo vendien nimmer huur voor zijn ambtswo ning. Verscheidene raadsleden gaven na deze woorden uiting aan hun diepe verslagen heid over de te nemen maatregelen. Het voorstel beide geschorsten oneervol te ontslaan, is daarop met algemeene stemmen aangenomen. 'V erstekelingen-drama. Twee do oden en drie b e- wusteloozen. Maandag is te Tand- jong-Priok uit Singapore binnengeloopen bet s.s. „Marella" van de Burn Philipp Line (Australië). Omstreeks half twee in den nacht werd onraad gemeld en bij onderzoek bleek, dat zich een aantal Chineesche verstekelin gen aan boord bevond. Twee van ben hadden zich opgesloten in een hut, waar van de patrijspoort niet kon worden ge opend. Nadat deze geforceerd was, bleek een der Chineezen half gestikt te zijn. Verder zijn nog twee Chineezen half be wusteloos nabij1 de reeling aangetroffen. In een andere hut zijn twee stow-aways gestikt. Alle zes hadden zij zich oorspron kelijk verborgen in de hut van den waschbaas, die momenteel voortvluch tig is. Soldaat verdronken. Gisteravond waren eenige militairen van het garnizoen te Naar den aan het baden in de Buitenvestinggracht aldaar. Een hunner, de 19-jarige P. H. van Rijns oever, die niet zwemmen kon, zou op een gegeven moment tusschen twee anderen, die de kunst wel machtig waren, naar den overkant van bet water worden ge bracht. Midden in de gracht ging Van Rijnsoever aan het spartelen, omdat hij waarschijnlijk water binnen kreeg. D'e an deren lieten los, zoodat de niet-zwemmer onmiddellijk zonk. In hun verbouwereerd heid hebben de beide andere soldaten niet beter weten te doen dan naar den kant terug te zwemmen zonder een hand uit te steken naar hun makker. Even la ter is de 14-jarige W. Leyenhorst uit Bussum te water gegaan; bij het voor de tweede maal duiken haalde hij het slachtoffer boven water. De levensgees ten waren toen reeds geweken. r ruitteeligewassen meer van de verst geleden dan verwacht werd. Er wordt naar regen verlangd. De in den vollen grond geteelde groen ten hebben in den laatsten tijd door de droogte geleden; zij vertoonen dan ook een groote behoefte aan regen. Wat de fruitteeltgewassen betreft, blijkt thans, dat deize meer van de in Decem ber optredende vorst geleden hebben dan oorspronkelijk werd verwacht. Bij sommige appelvariëtei- t e n, zooals Brabantsche Bellefleur en Earley Victoria, worden veelvuldig bevro ren knoppen en takken waargenomen. De vruchtzetting van de verschillende fruitsoorten valt bier en daar, ondanks den rijken bloei, tegen. Volgens mede deeling van de directie van den landbouw was de stand der groenten- en fruitteeltgewassen op 31 Mei j.l. als volgt: Aardbeien. Het onder glas geteel de product heeft dermate vorstscbade geleden, dat de teelt grootendeels mislukt is. Hetzelfde doet zich voor ten aanzien van de vollegrondsteelt, terwijl bovendien dit gewas onder de thans heerschende droogte lijdt. De oogstvooruitzichten wor den dan ook slecht genoemd. Vroege aardappelen geven een matige tot goede ontwikkeling te zien, welke eenigermate vertraagd is door bet droge weer. Appelen vertoonen over het alge meen een goeden stand. Ten aanzien van de vrucht'zetting valt echter nog niets met zekerheid te zeggen; wel wordt deze bij de vroegbloeiende variëteiten bevredigend genoemd. Peren. De stand is minder goed dan aanvankelijk werd verwacht. In het bij!- zonder wordt gewezen op de slechte vruchtzetting van de variëteiten Triom- phe de Vienne, Clapp's Favorite, Willi am's Duchesse en Beurré de Mérodo. Précoce de Trévoux en Bonne Louise d'Avranches beloven een goeden oogst. Pruimen staan er matig tot goed voor. De variëteiten Eldensche blauwe, Reine Claude d'Oullins en Reine Claude Vert zijn miatig gezet; van Reine Victoria wordt daarentegen een goede opbrengst verwacht, terwijl deze bij de Elngelsche krozen matig zal uitvallen. Kersen. De verwachtingen ten aan zien van den komenden oogst zijn uiteen loopend; over het algemeen echter worden de vooruitzichten matig genoemd. De vrucht'zetting is tegengevallen. Kruisbessen, roode en zwarte bessen zullen een goeden oogst opleveren. Frambozen vertoonen een goeden stand. DRAAI HARTIGHEID BIJ KOOL. t D'e Rijkstuinbouwconsulent voor Zee land en West-N. Brabant, doelt ons mede, dat het in verband met het optreden van de koolgalmug thans aanbeveling ver dient, zoo spoedig moge- 1 ij k de kool, zoowel op de platbodden als op het veld, te spuiten met 0.1 pet. ni cotine plus lvs pet. groene zeep, Flink in het hart spuiten. Bij gevaar van ernstige aantas ting gebruikt men 2 pet. pyridine plus iVa pet. zeep. INVENTARISATIE LAND- EN TUINBOUW. In 'de „Verslagen van Econ'omisch-Sta- tistische 'Onderzoekingen op Landbouw gebied", zijn de uitkomsten opgenomen van de in het tijdvak 10 Mei22 Mei 1937 en de in het tijdvak 16 Mei28 Mei 1938 gehouden inventarisaties van land en tuinbouw. In vergelijking met de opgaven van 1936 zijn in de laatste twee jaren in de oppervlakte en indeeling der gronden geen 'belangrijke wijzigingen opgetreden. De rubrieken, welke op den tuin bouw 'betrekking hebben, 'vertoonen eveneens geen wijzigingen, die belangrijk geacht kunnen worden. De oppervlakte gescheurd gras land bedroeg in 1936 22.919 H.A., in 1937 10.094 H.A. en in 1938 7951 ÏÏ.A. De imkrimping van 't graan areaal van 1936 op 1937 met plm. 10.000 H.A. bleek in 1938 weder onge daan te zijn gemaakt aangezien in dit jaar een uitbreiding van ongeveer de zelfde grootte 'heeft plaats gevonden. Dit is voornamelijk het gevolg van een ver meerdering van de oppervlakte tarwe en rogge. De verschuivingen, welke zijn opgetre den in de onderscheidene rubrieken van den rundveestapel, zijn van groote beteekenis. In beide jaren is het totaal aantal stuks rundvee uitgebreid, in 1937 met 56.920 stuks en in 1938 met 136.736 stuks. Deze uitbreiding is voornamelijk veroorzaakt door toeneming van bet aantal stuks jongvee, jon ger dan 1 jaar en het aantal oudere melk- en kalfkoeien. Terwijl de varkensstapel in 1937 in alle onderdeelen sterk is ingekrompen 'vooral met betrekking tot de biggen, en de varkens van 60100 kg., kon in 1938 weder een belangrijke uitbreiding worden geconstateerd. In dit jaar nam het aan tal biggen, mede door de verruiming van het aantal beschikbaar gestelde biggen- merken met 64.547 stuks of 20.6 pet. toe. Bovendien is het aantal fokzeu- g e n zeer aanzienlijk toegenomen. Het aantal paarden is in 1037 toegenomen mot 4846 stuks of 1.6 pet. in 1938 met 11.587 stuks of 3,9 pet, Ten aanzien van het aai'tal schapen kan, in tegenstelling met 1937, in welk jaar het totaal aantal schapen met 40.197 stuks of 7.1 pet. is afgenomen, In 1938 weder een belang rijke uitbreiding worden geconstateerd, In vergelijking met den toestand in 1937 valt ook bij het totaal aantal boen ders een uitbreiding waar te ne men. In de laatste twee jaren is even eens het totaal aantal eenden toegeno men. De totale oppervlakte van warmoe- zerijgewassen en fruit onder glas bedraagt bijna 3000 'H.A. De teelt van warmoezerijgtwassen in den vollen grond besloeg in 1938 ruim 23.000 H.A. De totale oppervlakte klein fruit is in 1937 met 272 'H.A. toegenomen, het geen ten opzichte van 1936 een vermeer dering beteekent van 7.5 pet. Ook in 1938 kan nog een geringe uitbreiding worden geconstateerd, n.l. met 143 H.A. of 3.7 pet. Uitgave: N. „Luctor et E het Juni. 8 Middelburg, Houtverkooping, Wille- boordse en Van Maaren. 19 Wemeldinge, Woonhuis en Erf, Kram. 21 0 - en W.-Souburg, Huizen, Paap. 21 Wolfaartsdijk, Bouwl. en Bouwter rein, Jonker. Juli. Wolfaartsdijk, Landhuis enz., v. Dissel. 5 Kats, Inspan, Heijboer Donderdag 8 Juni 1939. HILVERSUM I 1875 en 415.5 M. 8.00 KRO. 10.00 NCRV. 11.00 KRO. 2.00 —12.00 NCRV. 8.00 Gram. (Om 8,1'5 Bor.) 9.00 Hoog mis. 10.00 Graimi. 10.15 Morgend. 10.45 Gram. 12.00 Ber. 12.15 Gram. 12,30 KRO orkest (1.001.15 Gram.) 2.00 Hand- werkcursus. 3.00 Piano en Gram. 4.45 Bijbell. 4.45 Gram. 5.00 Handenaibeid voor de jeugd. 5.30 Orgel. ca. 6.30 Ber., gram. 6.45 CNV-kwartiertje. 7.00 Ber. 7.15 Boelkbespr. 7.457.55 Gram. 8.00 Ber. ANP. Herh. SO'S-ber. 8.15 De Eem- landers. 9.00 Causerie „De Pro Deo- Reoh'tspractijk". 9.30 Gram. 10.00 Bor. ANP., act. halfuur. 10.30 De Vedelaars. 10.45 Gymnastiekles. 11.00 De Vedelaars 11.25 'Gram. 11.50—12.00 Schriftl. HILVERSUM II. 301,5 M. AVROUitz. 8,00 Gram. Ga. 8,15 Ber. 10,00 Morgen wijding. 10,15 Gram. 10,30 Voor de vrouw. 10,35 Orgel. 11,00 Voor de vrouw. 11,10 Omroeporkest. Ga. 12,15 Ber. 12,20 Gram. 2,45 AVRO'-Amusements-orkest. 1,15 En semble Jetty Cantor. 2,002,15 Orgel. 3,00 Disco-variété. Om 3,45 Ber. 4,00 Voor zieken en thuiszittenden. 4,30 Viool en piano. 5,00 Voor de jeugd. 5,30 AVRO- Amusements-orkest. 6,28 Ber. 6,30 Sport- halfuur, 7,00 Cabaret-progr. 7,40 Dialoog „Nederland, waterland". 8,00 Ber, ANP., Radiojournaal, meded. 8,25 Omroepor kest, AVRO-opera-koor en solist, 9,10 Ko mische voordracht. 9,40 Verv. conc. 10,20 Renova-septet en soliste. 11,00 Ber. ANP. Hierna Gram. 11,4512,00 Orgel. Omtrent de kansen op neerslag geen prognose. Het Kon. Ned. Met. Instituut te De Bilt deelt mede: Betreffende bet karakter van den ko menden zomer, JuniAugustus, kan worden medegedeeld, dat de becijferingen met een waarschijnlijkheid van 3 op 4 aangeven, dat de temperatuur boven nor maal zal zijn. Over den neerslag kan geen verwachting worden gegeven. TELEGRAFISCH WEERBERICHT. De weerstoestand van hedenmorgen 7.20 uur te Vlissingen: weer: helder; wind: zwak Oost; temperatuur 20; mini mum hedennacht 17; neerslag afgeloopen etmaal 0. Verwachting geldig van hedenavond tot morgenavond ongeveer 19 uur: Voor het geheele land: koeler overdag, droog, helder tot half bewolkt,, zwakke tot matige wind uit N. richtingen. Stand van hedenmiddag 3 u.: Bureaux Long Postrekening 4' bijkantoor M I J.FANOY Directeur - Hoo De „Neder opzichte van d „een v o r b e u groeien" te zien die tot voor kort over elkaar stonc Tot voor kort k „extremisten" i: tweeërlei standpu scheiden. Daar was in de ting, dat het st sluitend beeld zoi ook in crisistijd g slacht zouden mof dat bet dus niet g voor doeleinden, vaststond, dat zij zij zicbzelve zoud Natuurlijk kon genover do mac niet volledig hand werd bet toch ste houden en grimm: En daar was i opvatting, dat 1 eiscben een bewus tend budget en uiteraard gelimite* Niet uit iicbi met al de bezw duidelijk voor oog< lang van een slu schikt werd geacl langen. De beide stand] bard. Wel ging m gedwongen een ei die van bet sluiten de eerste groep g terwijl de tweede g tensbezwaren op - haar oordeel h, plicht was. Sinds eenigen ti gelederen van de aanhangers van h geduchte bres gesc En dat is te dan treden van de slag Men weet, dat v noodzakelijk achte en het behoud var dat aanschaffing e op land en volk zu dat bet sluitend een heel eind verd* Bijna uit bet gezic 'En nu is het m gende, dat een aan eerste groep, zooal schetsten, thans - schaffing der slag principieels stanc op dit punt schare] tegenpartij, die 2 zwaard beeft bestr Na dan, enkele i zijde te hebben ge blad: „Maar het belan Worden geconstate, budget-groep" i r principieel standpu En daarme cipieele ver de beide gr den tot een matigheid. In beginsel is di S - %wmili V* iWÊÊÊjm mm - Stand van gistermiddag 3 uur: 769. Licht op voor fietsers: Dbnderdag 9 u. 42 min. De Zuid-Afrikaan} dochter, die Dins-

De Zeeuw. Christelijk-historisch nieuwsblad voor Zeeland | 1939 | | pagina 6