Uit de Provincie Kerknieuws üemengd Nieuws. Telegrammen. KLEINE ADVERTENTIËN Burgerlijke Stand. WEEK-ABONNEMENTEN WALCHEREN SCHOUWEN-DIIIVELAND haar lot overlaten. Ook al moge men dan niet van een bepaald recht tegenover den Staat spreken, omdat arbeid voort spruit ui it de maatschappij, het neemt niet weg de plicht van den Staat om de gemeenschap in dezen te helpen. Wij komen er niet met een onrecht vaardige, ongerijmde critiek, maar wij moeten mede opbouwen en verbeteren. Dit beoogt 'nu het rapport-Westhoff. Deze werkverschaffing richt zich bij1- zonderlijik op het agrarisch bedrijf, (ont ginningen, suatieverbeteringen, egalisatie van gronden, bebossching als van duinen, indijkingen of soms ook graven van ha vens en kanalen, of aanleg van wegen.) Al deze werken zijn voor land- en tuin bouw van 't grootste belang. De aandacht is er op gevestigd, dat bet gewenscht is, thans in St. Jansteen en Sas vam Gent scholen en cursussen voor textiel-industrie in te richten, gelijk er te Koewaoht een vlasbewerkingsschool staat te komen. Naar Sprekers meening is er ook in Zeeland on eindig veel te doen op het gebied van indijking, ont ginning, egalisatie, ruil verkaveling, rijwielpaden, wegenaanleg, verhooging en verbetering van dijken, beplantingen bebossching en verfraaiing van het landschap, door instand houdend werk aan lande- 1 ij: k e monumenten (de wal len van Retranchement) en andere, benevens afwate ringsverbeteringen in on ze polders, dat er in de eerste '25 jaar zeker, enals men daarbij de ontwikke ling der industrie voegt, Is "eerste 50 jaar wel, eigen! ij k geen werkloos heid behoeft te zijn. Een dergelijke werkloosheidsbestrijding door werkverschaffing is wel degelijk ook een herstel van de volkshuishouding en kan de huishouding van onze kleine pro vincie, die zoo uiterst vruchtbaar is, kli matologisch zoo bijzonder gunstig voor Nederland is gelegen, normaal herstellen en tot grooter ontwikkeling en bloei bren gen. Wat Zeeland betreft, blijft het altijd jammer, dat zooveel uitnemende boeren trachten in het buitenland, of in de Wie- ringermeer, een bestaan te krijgen, omdat dit hun in Zeeland niet gelukt. Daardoor worden van de beste krachten en de meest energieke, initiatiefnemende lieden ons ontroofd. Nog steeds viaagt Spr. zich af, of sommige streken van ons gewest niet meer en beter toegankelijk moeten worden gemaakt, door betere wegsverbin- dingen en of niet op de een of andere wijze moet worden gestreefd de vruchtbare polders met groote bedrijven, in kleinere bedrijven van plm. 25 h.a. b.v. om te zet ten, waardoor intensiever bebouwing komt en veel meer zonen en dochteren van Zeeland een plaats in bet dierbaar gewest kunnen krijgen.' Spr. denkt hierbij b.v. aan de polders in het Oostelijk deel van den kring Hulst. Het aantal jonge boeren en tuinders, die met voldoend ka pitaal toch geen emplooi kunnen vinden, is zoo groot, dat ook hierover meer con creet moet gedacht en dit nader onder zocht moot worden. Dit werkt mede aan de ontwikkeling en instandhouding van een gezonden boerenstand. De pachtwet kan medewerken dat de bodem, bestemd voor aller gebruik, aan zijn doel beantwoordt en boe langer boe minder een voorwerp van winst wordt. Juist ook met het oog op de internatio nale toestanden, de voortdurend dreigen de oorlogen, moet naar zooveel mogelijk autarkie ten aanzien van de algemeen® voedselvoorziening gestreefd worden. En dat komt land- en tuinbouw ten goede. Dit raakt de onafhankelijkheid van onzen Staat en dus de vrijheid van ons volk. Dit punt betreft ook wel degelijk onze veehouderij en onze zuivelproductie. Ir Westhoff gaat in zij'n rapport te dezen aanzien wat meer op détails in, en vraagt ook of de veestapel dan niet te groot is, wel'ke vraag niet zonder meer door hem bevestigend kan beantwoord worden Op bet feit, dat na de afslachting, tegen het oordeel en gevoel van veel boeren in, van een massa vee, er Deensch vleesch of Ar- gentij'nsch ingevoerd wordt, vestigt hij de aandacht niet. Wel wijst hij er op, dat er rond 100 millioen kg boter per jaar wordt geprodu ceerd, waarvan de helft wordt uitgevoerd, terwijl aan boter en margarine ruim 100 millioen kg. per jaar in ons land wordt gebruikt, zoodat de hier geproduceerde boter in Nederland afzet zou kunnen vin den. Wanneer nu om de een of andere re den, b.v. oorlog, de grenzen gesloten ziin, hebben wij zelf al onze boter noodig en dus ook onzen huidigen, geheelen veesta pel. Wij zouden dan echter op andere wijze moeten voorzien in ons veevoeder, dewijl wij' dat dan niet kunnen invoeren. Dat het probleem der kleine bedrijiven ook door Westhoff is benaderd, spreekt van zelf. Hef loonvraaistuk. Een belangrijk element, (Westhoff be- amdelt dit ook), is het loon. Het spreekt voor zich, dat een arbeider aanspraak heeft op een billijike'belooning en op een mmimum-loon, waaruit naar algemeene regelen en gegevens een normaal gezin an bestaan, terwij! daarbij direct of in- irect voor den ouden dag en ziekte moet zijn gezorgd. Een mensch is, evenmin als arbeid, koopwaar. Men heeft te doen den mensC^en' zödelijke persoonlijkhe- Hoe moet werk gewaardeerd? De toe- s and zooals die nu is, van den steun, zoo bureaucratisch en onderscheiden, onge lijkmatig geregeld, werkt schrijnend en dewijl bet gezinsinkomen in mindering van den steun gebracht wordt, wordt men steeds verleid tot fraude bij de opgave van dit inkomen, waardoor voortdurend dure en onaangename controle noodig is en dan- nog onsympathieke straffen de fraude trachten te beteugelen. Dat moet veranderd. Het wordt onwaardig. Ook moet bij werkverschaffing behoorlijk be- loonend en het niet-werken miet voor- deeliger of bijna even gelijk zijn, dan het werken. Een rechtvaardig loon. Menigeen zegt: bet bedrijf laat geen booger loon toe, omdat bij zelf niets overhoudt. Men vergete niet, dat arbei ders en ondernemers samen de b e- drijfseenheid vormen, uit het be drijf dus samen moeten bestaan en kunnen leven en dat dus niet de eene par tij ten nadeele van de andere meer dan billijk is en aan dat behoorlijk bestaan afbreuk zou doen, tot zich mag trekken. Vraag en aanbod is een wet, die hier niet gelden mag. Menschen zijn geen koop waar. Men beeft bovendien te rekenen met bet feit, dat men meestal een gezin beeft. Het einddoel van den arbeider ligt niet im oeconomische redenen, zooals dat van den koopman. Geen vraag en aanbod regelen bier de verhouding. Het vraagstuk is moeilijk. Het laagste punt ligt in de kosten van levensonder houd van den werker en zijn gezin. Daar bij doet zich de vraag voor, omtrent de kinderbijslagen, waartoe een wetsontwerp is ingediend. Het K.N.L.C. had verzocht de kinder- bijislag te bepalen op een vast bedrag per kind, dus zonder differentiatie of wel deze verminderen. Daaraan voldeed de minister niet. De differentiatie is geble ven, zij het dat wel een bepaald bedrag is vastgesteld. Sprekers persoonlijke opvatting is dat bet loon als minimum moet zijn berekend op bet levensonderhoud, dat billijkerwijze moet uitgetrokken worden voor een nor maal gezin, waarbijl Spr. altijd vijf kin deren in aanmerking nam. Spr. houdt niet van een officieele rekening, direct of indirect, van een tweekinderenstelsel. Bo vendien komt men met een individueele kinderbijlslag tot een verkeerde beoordee ling van wat loon is en maakt die los van den arbeid en van al die factoren, welke op de loonsbepaling invloed mogen hebben, moreel zoowel als rechtens. Dus niet: vraag en aanbod. Dat acht Spr. onredelijk! Het is te hopen, dat de re sultaten van bet plan Westhoff, wanneer dat geheel of gedeeltelijk zal zijn inge voerd, ook 'goede vruchten zal opleveren voor een behoorlijke belooning van den arbeid, zoowel van den werkgever als van den werknemer. Veel bezwaren zijn tegen het plan na tuurlijk opgeworpen. O/a., dat het Zeeuwscbe natuurschoon zal worden aangetast en dat onoordeel kundig, b.v. bijl egalisatie, goede gronden minder vruchtbaar zullen worden ge maakt, en slechte niet, of weinig verbe terd zullen worden. Inderdaad zou dat zoo zijin, wanneer niet 'bij uitstek deskun dige personen met de leiding werden be last en niet te rade zou worden gegaan met plaatselijke deskundigen, ook en vooral bodemdeskundigen, die de gesteld heid en de geschiedenis van dien bodem en de eischen van den land- en tuinbouw in Zeeland kennen. Natuurlijk zal ook bet Zeeuwscbe Land schap waken voor een al te stout ingrij pen. Maar dat is altijd inoodig. Een boer, vooral een akkerbouwer, heeft een nei ging, m i. gedeeltelijk uit kortzichtigheid, om alle houtgewas uit de buurt van zijn land te rooien. Hoe leelijk is b.v. niet het land van Axel geworden, vergeleken bij vroeger, toen alle dijlken waren beplant en de hofsteden in welig lommer zich ver scholen, aan kleing, of soms groote bui tenplaatsen gelijk. Of op den duur zich dat /niet zal wreken door verminderden vogelstand en vermeerdering van rupsen en andere schadelijke insecten, zal de toe komst leeren. De ervaring leert ook dat het boomgewas, als windbrekend, van on eindig veel nut kaai' zijn, oo!k niet alleen voor boomgaarden, terwijil de regeling der waterverdeeling van bet hemelwater door boom en struik, niet onverschillig geacht wordt voor de eindelijke vruchtbaarheid en blijvende fertiliteit van den bodem. Waar ook de Ned. Heide-Mij. een taak heeft, en een oog in bet zeil zal houden, gelooft Spr. dat de vrees voor het na tuurschoon ongegrond is. Het is te hopen, dat spoedig de metho de wordt gevonden, die leidt naar een herstel van onze zoo deerlijk gehavende volkshuishouding. We zijn op Ons zelf aangewezen. Wij moeten niet blijven kla gen over het teloor gaarn door buitenland- sche maatregelen vam den vrijhandel. Die is weg. Men moet ophouden, oolk in de kringen der consumenten, met te schim pen op den zoogenaamden steun aan land- en tuinbouw, dewijl er niets anders geschiedt dan een prijlsregelend optreden, opdat ten naaste bij de productiekosten door de co/nsumenten worden betaald en de oerbron en kracht van 'het volksleven, de plattelander, in stand kan blijven. Men vergete niet, dat de landbouw de grond is, het begin is, het fundament is der volkshuishouding. Wij hebben eindelijk noodig, den diep- sten eerbied voor den ar beid. Jezus Christus heeft den arbeid ge adeld en geheiligd. Jezus, de timmerman, Die zich ook boog over het hout, om het te bewerken, o-m den arbeid te verhpffen, te eeren en i van handenarbeid afkeerigen te bescha men, om te gehoorzamen aan en te eeren den grooten Werkman, Zijn Vader in de i hemelen. Zoo komt de arbeid in eere! Eerbied voor den arbeid en arbeider! Zoo spier arbeid, als geestesarbeid, van laag en boog, opdat dit alles moge medewerken tot heil van bet volk. Deze rede werd meermalen door ap plaus onderbroken en met krachtig apu plaus onderstreept. Dhr Leenhouls sprak zijn blijd schap uit over het herstel van den voor zitter. Deze rede wijist er op, dat de beer Dieleman zich weer met volle kracht aan de ZiLM kan geven. Rondvraag: D'hr Haak kwam nog eens terug op de wenschelijkheid van hoogere richtprijzen. DeComlmissaris der Ko ningin dankte, ook mede namens den beer Van Rompu, voor het vriendelijk welkom. Eir is een goede samenwerking tusschen Prov. Bestuur en Z.L.M., waar over Spr. zich verblijdt. EVeneens over bet herstel van den beer Dieleman, wien hij toewenscbt, dat bij het 100-jarig be staan der Z.L.M. als voorzitter mag mee maken. Spir. uit zijn beste wensohen voor bet welslagen der verdere feestelijkheden. Hierna sluiting. Nadat de gemeenschappelijke koffieta fel was gehouden werd een autotocht door de omgeving gemaakt. Voor van avond staat een maaltijd op het program. L. W. B. A. MULDER, t Op bijna 62-jarigen leeftijd is overleden de beer L. W. B. A. Mulder, die vau 19031920 burgemeester van 's H. Abts- kerke, van 19201936 burgemeester van Ovezande en van 19201956 burgemees- ter-secretaris van Driewegen is geweest. Verder was de heer Mulder van 1905 1935 ontvanger-griffier van het water schap Ovezand, vanaf de oprichting in 1918 tot 1936 directeur van de Coöpi. Boe renleenbank te 'Ovezand, vanaf de oprich ting in 1914 tot 1936 lid van het bestuur der Chr. School te Ovezand, ouderling der Ned. Herv. Kerk en lid van het Clas sicaal Bestuur te Goes, secretaris-ontvan ger van de kerkvoogdij te Ovezand-D'rie- wegen, bestuurslid der vereeniging „Vre derust", enz. 'Gezondheidsredenen noodzaakten hem in 1936 ontslag uit zijn ambtelijke en an dere functies te vragen. Op verschillend terrein beeft de heer Miulder zooals men uit bovenstaande opsomming kan zien gearbeid. Hef Zeeuwsche landschap. In de Maandag 'te Middelburg gehou den jaarlijksche vergadering van de stichting „Het Zeeuwscbe Landschap" is bet jaarverslag van den secretaris goed gekeurd. In bet verslag wordt herinnerd aan het feit, dat bet Rijk de schorren, slikken, straalden enz. voor zooverre op Neder- landsch gebied liggend, en aldaar bet Zwin met zijn bedijking vormend, voor den tijid van 10 jaar voor een nominaal bedrag aan de stichting heeft verhuurd, met bet doel bet gehuurde als natuur monument in stand te houden. Het bestuur verleende aan de streek plancommissie voor bet eiland Walche ren voor twee jaren achtereenvolgend een bescheiden bijdrage in de kosten van haar omvangrijk, maar voor de toekomst zoo nuttig weiik. Aani het gemeentebestuur van IJzendijke werd een bijdrage toege zegd in de kosten van bet behoud .van bet Ravelijn aldaar. Dt aftredende leden van het bestuur zijn herkozen. Besloten is, dat het dagel. bestuur zal trachten dit jaar een excursie naar bet Zwin te organiseeren. Tenslotte is de aandacht gevestigd op de wenschelijkheid te trachten bet Sloe, in bet bijlzonder bet gedeelte ten Noorden van den Sloedaml, te behouden als vogel reservaat. Verkeersongeluk. Gisteren stak op den Zeeburgerdijk te Amsterdam de 59-jarige arbeider J. W. uitKapelleop Zuid-Beveland vlak bij het viaduct plotseling den weg over. Vermoedelijk bad hij' daarbij niet voldoende op het verkeer gelet. Hij bot ste tegen een passeerenden tramwagen en sloeg daarna tegen den grond. Het slacht offer liep een scheaelbasisfractuur en ver schillende verwondingen op. De man is in ernstigen toestand naar het Julian'i-zio- kenhuis vervoerd. Koudekerke. D'e steunverleening en werkverschaffing wordt in deze gemeente stop gezet met ingang van 11 Juni 1939. Arneimuideu. Maandagavond vergader de onder leiding van Dr P. de Haas, do afd. Ziekenhuisverpleging ailhier. Uit het jaarverslag 'bleek, dat bet aantal opnamen uit deze gemeente 51 'bedroeg, het aantal ligdagen. 802. Opnamen in 1937: 43, ligdagen 6241/2. Het ledental dezer afdeeling bedroeg op 1 Jan. 1939: 2016, zijnde 82.2 pet. van het aantal inwoners. Verkeers stagnatie. Dinsdagmiddag j.l. toen de Arnebrug geopend was geweest voor het doorlaten van een vaartuig, kon de brugwachter, dhr J. bij het dichtdraaien de 'brug niet meer in zijn oorspronkelijken stand gesloten krijgen. Dit veroorzaakte voor vellen een onaan gename verkeersstagnatie. Het verkeer werd' tijdelijk omgelegd over N.- en St Joos'land. Alleen fietsers en voetgangers konden -de brug passeeren. De brug is later in baar normalen stand terug gebnaicibt. BruinissE. Van Maandag- op Dinsdag nacht zijn bij de heeren J. v. Zuidland en Gefcr. v. d. Berge, resp. 26 en 6 konijnen doodgebeten, vermoeded\k door een boind. D'e politie stelt een streng onderzoek in. Ned. Herv. Kerk. Beroepen te Grollo, H. Alkema, caind. te Woltersum. Belgen gaan gebruik maken van Lu itscbe kust- versterkingen. Tijdens den wereld oorlog hadden de Duitsohers de Belgische kust versterkt met bet oog op eventueele aanvallen van de Engelsche vloot. Zij bouwden in de duinen en op de zeedijken tientallen groote betonnen schuilplaatsen, waarin zware kanonnen werden onderge bracht. De Belgische autoriteiten hebben sommige van deze betonnen forten korten tijd na bet einde van den oorlog doen op blazen, daar zij de duinen ontsierden, maar vele 'zijin onaangeroerd gebleven en de zware kanonnen stonden er nog in. Een aantal kanonnen, o.a. twee kanon nen van 38 c.m., is als oud ijzer voor 393.COO francs verkocht aan een Gentscbe firmia. Dez-e zal na verwijdering van de kanonnen de betonnen schuilplaatsen moeten herstellen, daar de militaire auto riteiten er gebruik van zullen maken voor de eventueele verdediging van de kust. KANTONRECHTER TE ZIERIKZEE. Bij Kon. Besluit van 6 Juni is be noemd tot kantonrechter te Zierikzee Jhr Mr H. H. G. Verspijck, thans ambtenaar van het O. M. bij de kantongerechten te Breda, Zevenbergen en Bergen op Zoom. HET ONGEVAL VAN DE NACHTEGAAL AMSTERDAM. De toestand vaai de vijf militairen, die gistermorgen bij' het onge val van het K. L. M.-vliegtuig Nachtegaal werden gewond, was vanmorgen bevredi gend. Kwaiks ie weer tot bewustzijn gekomen, doch zijn toestand is nog steeds zeer ern stig. BoschbramL AUSTERLITZ. Vanmorgen werd in de 'bo'sscben alhier 'lang® 'den Rijksweg Arn hem-Utrecht brand ontdekt. Brandweer en militairen wisten, diank zij den gerin gen wind, den brand tot 1 ha te beperken. VijfïienijariQEi jonger» bestel zijn moeder. LEIDEN. Omstreeks Pasoben deed de vrouw van een groentenhaudelaar alhier bij de politie 'aangifte, dat uit een gesloten trommel een bedrag van f 1800 was ont vreemd. Gister werd de 15-jarige zoon aangehouden, die op aandrang van zijn 27-jarigen broer 't geld bad weggenomen. De broer en ook een overbuurman S., die het geld zou bewaren, en ook een deel van den buit kreeg, zijn eveneens gearres teerd. Kapitein boerderij afgebrand. HEETEN BIJ RAALTE. Hier is de kapitale boerderij van den landbouwer S waarin was gevestigd bet kantoor van de Boerenleenbank, tot den grond toe afge brand. De belangrijkste bescheiden en geldswaarden die zich in de brandkast be vonden, konden behouden blijven. DE TEGENVOORSTELLEN VAN DE SOVJET UNIE MOSKOU. De Pravda heeft vanmorgen de tegenvoorstellen van de Sovjet-Unie op de Fransch-Britsche voorstellen onthuld. Het officieele blad noemt ze de nieuwe eischen van de Sovjet-Unie voor de orga nisatie van een defensief front in Europa. Volgens bet blad vraagt de Sovjet Unte: le. Hot sluiten van een verdrag van wederkeerigen bijstand tusschen Frank rijk, Groot Brittannië en de Sovjet Unie, tegen een aanval. 2e. Het sluiten van een overeenkomst waarbij de Sovjet Unie steun zal verlee- nen aan de 5 landen welke reeds door Frankrijk en Engeland zijn gegarandeerd, n.l. België, Polen, Roemenië, Griekenland en Turkije. 3e. Het verleenen van hulp aan de Oost zeelanden door Engeland, Frankrijk en de Sovjet Unie, indien bun neutraliteit door een aanval wordt geschonden. 4e. Hot sluiten van een verdrag inzake de methode, vorm en afmeting van de te verleenen hulp. De kleine advertentiën, die Dinsdag en Vrijdag worden opgenomen, kosten slechts 75 cent bij vooruitbetaling. Van 15 Juni 1939. VLISSIN'GEN. Ondertrouwd; W. Sin- ke 46 jen W. Stroo, 39 j.; G. Kokelaar 26 j. en M. J. G. de Nooijer, 26 j.; J. Goedbloed 28 j. en A. >S. 'Snoep 31' j. Getrouwd; J. Laernoes 26 j en A. A. v Akkeren, 25 j.; F. J. van Schoanacker 27 j. en N. Roelofse, 23 j.; G. A. E'ckhardt 24 j. en E. A. Meulman 22 j.; J. G. Kui pers 27 j. en W. Bentheim 33 j.; A. den Engelsman, 25 j. en T. G. Schot 20 j.; A. Mahkusse 51 j. en D. S. Beun 38 j.; B. van Hoorn, 26 j. en M. J. Smit 24 j. Overleden: J. Grims, 38 j., man van D. J. Lenaerts; J. W. Korteweg 54 j. mian van M. P. Gazan; M. Prince 5 mnd. (V. G.) Van 28 Mei5 Juni. WEOTKAPELLE. Bevallen: M. Ka- land geb. Simpelaar d. Overleden: Korna! Timp 85 j. wed. van Adr. Louwerse. (M. G.) Van 27 Mei3 Juni. DOMBURG. Overleden: D. A. M. Plies- ter 55 j. (woonachtig te Renkum), echtge- noote van E. van Beusekom. (M. G.) N- EN ST. JOO'SLAND. Getrouwd: P. Hage 32 j. jm. en P. Dellebeke 31 j. jd.; H. 'Huige 31 j. jm. en J. Jeras 22 j. jd.; J. de Rijke 39 j. jm. en La, Baas 20 j. jd. Bevallen: Ei. Baas geb. Poppe d. (M.G.) O'OSTKAPELLE. Bevallen: E. de Rijke geb. Kodde z.; S. Bimmel geb. Den Hol lander d.; W. de Visser geb. Maljaars z.; M. Jobse geb. Boone d. (M, G.) In alle plaatsen waar agen ten van „De Zeeuw" geves tigd zijn worden ook week abonnementen aangenomen. President Lebrun werd bij zijn bezoek aan Rijsael, de eerste officieele reis van zijn nieuwe ambtsperiode, door de vrouwelijke jeugd met bloemen verwelkomd. Over de maand Mei. SEROOiSKERKjE. OW.) 'Getr.: C. de Voogd 26 j. jm. en M. de Visser 2'3 j. jd.; F. Lagendijk 27 j. jm. en E. Passenier 30 j. jd.; Joh. M. Barentsen 28 j. jm. en H. E. Willeboordse 40 j. jd.; W. Hendrikse 26 j. jm. en M. Joosse 22 j. jd.; II. Geldof 33 j. jm. en Joh. Langebeeke 25 j. d. Bevallen: J. Riemens geb. Geldof d.; M. P. Janse geb. Marijs z. Overleden: te Middelburg; J. Wonder- gem 1 j. z.; E. J. Hommes 87 j. eebtgen. van G. 'Sturm. (M. G.) KAPELLE'. Geboren: Marinus z. v. H. Zuidweg en G. M. Hundersmardk; Eli sabeth Frederica d. v. L. Krüger en A. G. Buise; Pieter z. v. J. Slabbekoorn en J. Kesselaar. Huwelijksaangiften: Johannes Lauren- tius Boonman 25 j. en Cornelia Vermue; Jan Adriaan Kant 24 j. te 's Gravenhage en Maatje de Schipper 23 j Gehuwd: Marinus Bruijnooge 26 j. en Christina Maria Glas 22 j.; Jacob de Ja ger 25 j. en Wilhelmina Apolonia Louisse 25 j.; Gillis Gornelis Harinck 29 j. en Ja- coba Pieternella Tholenaar 20 j. Overleden: Abraham Torens 73 j., echtgen. van El. C. Eekhoud. 'sHEER ARENDSKERKEGeboren: 1, Anna d. v. Johannes Blankenburgh en Agatha Minderhoud; 2, Hubrecht z. v. Gerard Murre en Johanna Kesselaar; 9, Pieternella Johanna d. v. Johannes Lou werse en Magdalena de Jager; 10, Dig- nua z. v. Hubregt de Jonge en Maatje

De Zeeuw. Christelijk-historisch nieuwsblad voor Zeeland | 1939 | | pagina 3