"Tioofdp'j" "AKKERÏJ& Beteugeling van het cadeaustelsel. ZUID-BEVELAND. lerseke. De 15-jarige A. H(irdes) was andagmiddag met zijn kano gaan va- °P de Schelde, toen hij het ongeluk dat zijn vaartuig omsloeg. D'e schel- enzuiger van den heer van der Jagt, in h,0q W warende, had het genoegen den nkehng binnen boord te kunnen halen en aan wal te zetten. WALCHEREN Oostkapel!®. Uitslag van den gehouden huishoudelijken wedstrijd van de Schiet- vereeniging „Soranus". Kerknieuws Onderwijs Gemengd Nieuws Laatste Berichten. MIDDELBURG. Telegrammen. Burgerlijke Stand. Politieberichten. Finantiëele Berichten. DR VOS VRAAGT EEN WETS ONTWERP. De heer I. H. J. V o a, lid der Tweede Kamer, heeft aan den minister van Eco nomische Zaken de volgende vragen ge steld: Heeft de minister kennis genomen van de onlangs door de drie Nederlandsche Middenstandsbonden gedane puhlicatie van het resultaat van een onderzoek van het Nationaal Comité tot beteugeling van het Cadeau-stelsel inzake den omvang van het bezigen van verbruiksartikelen als toegift in den détailhandel, waarbij is komen vast te staan, dat reeds meer dan 350 verbruiksvoorwerpen in belangrijke mate bij de toepassing van het cadeau stelsel zijn betrokken? Is de minister in het licht dezer feiten en gelet op zijn verklaringen bij de jong ste begrootingsbehan deling, dat „mocht na verloop van tijd blijken, dat het sy steem.' zich op ongewenschte wijze verder ontwikkelt, de minister van meening is, dat wettelijke voorzieningen niet gemist kunnen worden", dat deze zinsnede be doeld was „als een waarschuwing aan al diegenen, die een uitbreiding aan het ca deaustelsel willen geven, speciaal aan diegenen, die dat stelsel willen gebruiken voor artikelen van dagelijksch gebruik", en dat de minister niet zou aarzelen on middellijk in te grijpen „wanneer men mocht komen op het terrein van de ge wone gebruiksartikelen", voornemens om te bevorderen, dat op korten termijn een ontwerp van wet tot beteugeling van het cadeaustelsel in den handel bij de Sta- ten^Generaal aanhangig wordt gemaakt? sterdagen per motorsloep naar Zierikzee gekomen en heeft hij- haar op 30 Mei j.l. in de sloep weggevoerd naar Middelburg en aan boord van zijn schip, dat aldaar gemeerd lag, gehaald. Toen het der po litie ter oore kwam dat bedoeld schip was gesignaleerd in de Zandkreek, is zij por vaartuig „Havik" van de Visscherijpolitie op de Zeeuwsche Stroomen, waarvan ge zagvoerder en bemanning volle medewer king verleenden, er op uitgetrokken en kon het schip op de Oosterschelde wor den aangehouden en overgebracht naar Zierikzee. Na verhoor is het meisje aan de ouders teruggegeven, terwijl D. St. werd ingeslo ten. St. is naar Middelburg overgebracht en ter beschikking van de justitie gesteld. (N. Nsb.) Postduivensport. Yerseke. Postduivenvereen. Noordstar. Wedvlucht van Mons, afstand 115 km. 1, 9, 20, 26, 28, A. Vermast, 2, 3, 6, 16, 17, 19, 21, 23 A. Pols; 4. C. Bustraan; 5, 10, C. de Koeyer, 7, 14, 30 J. van Oeveren; 8, 11, 13 M. Minnaard, 12' L. Slotboom; 15 E. E'verse, 18, 27 C. J. de Waal, 22, 29 Joh. van Es, 24 P. Lindenberg, 25 C. Pekaar, 31 J. Zoetewey, 32 M. Lamper. Ie duif 13.41.19; laatste 14.39.38 u. Postduivenvereen. „Stormvogels". Wedvlucht van Laroche Migennes, 401 km). 1. W. van Haver, 2. J. Vette, 3. Joh. van Stee, 4. Jan Vette, 5. Joh. van Stee. 6. M, Bom. VLISSÏNGEN. Sluiting cursus Chr. Middenstandsbond. Gisteravond 'hield de af deeling V'lissin- gen van den Chr. Middenstandsbond een vergadering met de cursisten voor het Middenstandsdiploma. De voorzitter, de heer P. I. Hamming, feliciteerde de cursisten. Van de 25 cur sisten zijn niet minder dan 23 geslaagd. Voor den nieuwen cursus zal een tijds ruimte van ongeveer één jaar gesteld Worden. De heer K. Steenhard dankte namens alle cursisten de leeraren, de heeren I. Sinke, P. Meerholtz en A. Schout, voor hun gegeven lessen en bood hen uit waar deering allen een kistje sigaren aan en voor hun resp. ec'htgenooten een fraai bloemstuk. Ook de heer Hamming mocht een mokertje ontvangen, als dank voor het vele werk dat deze voor de cursisten heeft gedaan. De leeraren spraken daarna de cur sisten toe. De heer Hamming zette daarna do oor zaak der totstandkoming der Vestigings wet uiteen, en wees op de groote beteeke- ms daarvan. Verder drong spr. er op aan dat allen zich zullen aansluiten bij den Middenstandsbond, waarbij zij krach tens hun overtuiging behooren, of bij hun rasp. vakorganisaties. Nog slechts 12 pet. van den Midden stand is georganiseerd. De rest parasi teert op het werken van de groote hon den. De Middenstand is gedoemd om onder e gaan als 'het getal georganiseerden met belangrijk stijgt. In 1940 is dé laatste gelegenheid om eel te nemen aan het verlicht examen, en gunste der ouderen. Na dien tijd zal een gelijk, examen vereischt worden. S"H- Abtskerke. Gisteravond vergader- e 'de Raad voltallig onder leiding van «en Burgemeester. i Vo°rlezing der ingekomen stukken mt voor de tweede maal aan de orde het voorstel van B. en W. tot deelneming aan de gemeenschappelijke regeling in zake het houw- en woningtoezicht op Z.- Beveland, waarover in de vorige 'verga dering de stemmen staakten. De voorzit ter zet nogmaals uiteen, welke voordee- len verbonden zijn aan een gemeenschap pelijk toezicht, hoewel hij ook wijst op de meerdere kosten. Dhr de J'onge wijst op verschillende dingen die van bovenaf worden opgelegd en ziet niet graag, dat regelingen, die misschien voor een stad goed zijn, ook worden opgelegd voor een klein dorp. Ook 'vestigt hij er de aandacht op dat meerdere grootere gemeenten de regeling niet aanvaarden. Het voorstel wordt met de stemmen van de heeren van Weele en de J'onge tegen, aangenomen. Het tarief voor de straatverlichting, dat door de P.Z.E.M. is verlaagd van f 1217,50 op f 119,64. Men besluit met algemeene stemmen, de lantaarns te laten branden tot half elf 's avonds waardoor de kosten zullen bedragen f 126.16. Een verzoek van den Inspecteur der Volksgezondheid, de 'bouwverordening te willen wijzigen en te bepalen, dat bij nieuwbouw geen bedsteden meer mogen worden gemaakt, wordt op 'voorstel van B. en W. met algemeene stemmen afge wezen. Een voorstel van B. en W. tot deel neming aan een gemeenschappelijke re geling inzake luchtbescherming, hetwelk een uitgaaf voor de gemeente medebrengt van 5 cent 'per inwoner, wordt met alge meene stemmen aangenomen. De heer de Jonge betreurt dat het Rijk, de kosten hiervoor niet draagt. De heer Vermiue informeert of Baarsdorp in de regeling betrokken wordt. 'De voorzitter zegt dat vanzelfsprekend ook Baarsdorp in het plan zal worden opgenomen al 'kan op 't oogenblik nog niet worden gezegd hoe en op welke wijze dit zal gebeuren. Bij' de rondvraag verzoekt de heer de Jonge B. en W. aandacht te willen schen ken. aan het voetpad van 's-H. Abtskerke naar Sin'outskerke en aan dat van Si- noutskerke naar het „Hooge Huis". Dezelfde spreker vestigt er de aandacht op dat de school er erg verfloos uitziet. De voorzitter zegt toe dat de voetpaden bij de eerstvolgende schouwing zullen worden opgenomen en in orde zullen Wor den gemaakt. Het verven der school kan misschien hij' de eerstvolgende begrooting een punt van overweging uitmaken. De heer Harthoorn zegt, dat er te Baarsdorp1 een boom is omgevallen. D'e voorzitter zegt dat deze zal worden op geruimd. Daarna sluiting. Schore. Loop der bevolking over de maand Mei. Ingekomen: Woutherus Willems en echtgenoote, van Son c.a., C 31c naar A 86a; Ida J. Kosten, echtgenoote van Ste ven Stroosnijder, van Yerseke, Breed- schendijk 2 naar A 39; Augustijn van de Guchtc, fruitkweekersknecht, van Ilein- kenszand, B 173 naar A 86; Johannes R. van der Straten en echtgenoote, borstel werker, van Amsterdam, Bloedstraat 16 II naar G 22; Andries Bruijnzeel, chemicus, van Tiel, Markt 10 naar B 12a. Vertrokken: Nicolaas J. de Kunder, landbouwersknecht van Schore G 24 naar Arnemuiden G 17; Jacomijna K. Oosldijk, dienstbode van A 104 naar Goes, Voor stad 32; Abraham A. Kuzee, los werk man van B 7 naar Apeldoorn, Hoender- loo; Janna M. Karelse, echtgenoote van Marinus Rouw van A 49 naar Kapelle (Z.), Spaarte B 50a. Ritthem. Begin van brand. Gisteronnamiddag omstreeks 4 uur ont stond er brand in de houten loods van de gebroeders Tange in Welzinge. In de loods waren landbouwwerktuigen opge borgen. In het eerst liet de brand zich vrij ernstig aanzien, doch met een mini- max, welke op de boerderij- van den heer J. Wisse aanwezig was en met emmers water wist men den brand te blusschen, zoodat de brandspuit niet behoefde uit te rukken. De loods en een paar land bouwwerktuigen leden eenige brand schade. D'e oorzaak is waarschijnlijk vuur uit een brandende pijp. Verzekering dekt de schade. Personeele baan Buks, max. 200 pun ten: 1. F. G. de Roo 195; 2. J. Gijsouw '185 p.; 3. G. van Schagen 184 p.; 4. S. Walraven 177 p.; 5. G. Francke 175 p.; 6. C. Wondergem 172 p.; 7. G. v. d. Harst 172 p.; 8. J. Riemens 170 p.; 9. J. Roole 169 p.; 10. A. de Visser 165 p. Vrije baan Buks max. 400 punten. 1. F. C. de Roo 3-93 p.; 2. J. Gijsouw 389 p.; 3. G. v. Schagen 385; 4. C. Wondergem 384 p.; 5. G. Francke 376 p.; 6. S. Wal- Taven 374 p.; 7. J. Riemens 371 p.; 8. G. v. d. Harst 367; 9. J. Koole 361. Vrij© baan Cylinder max. 240 punten. 1. F. G. de Roo 237; 2. G. v. d. Harst 234, 3. J. Riemens 233 p.; 4. iS. Walraven 232; 5. C. Wondergem 231; 6. G. v. Schagen* 228 7. J. Cijisouw 225 8. C. Francke 222. Eerehaan buks max. '100 punten: i. G. van Schagen 9-5 p.; 2. F. G. de Roo 93 p. Eerebaan cylinder max. 60 punten: 1. S. Walraven 57 p.; 2. J. Riemens 57 p. na Ikamp met vijf personen. Prijs voor hoogst aantal punten in alle series te zamen 1066 punten gewonnen door F. C. de Roo. Prijs voor de meeste elven en negen tienen 10 en 9 maal G. van Schagen. De wisselbeker beschikbaar gesteld door den burgemeester werd gewonnen door S. Walraven met 96 p. (Max. 100 p.) Geref. Kerken. Beroepen te Rijnsburg, H. Post te Ambt-V ollenbo ve. Chr. Geref. Kerk. Tweetal te Rijnsburg, I. de Bruijne te Sassenheim en J. G. Maris te Sneek. Ds J. v. d. Berg, em. pred. te Renswoude, voorheen pred. bij de Geref. Kerk te Terneuzen, viert morgen 7 Juni zijn 70'sten verjaardag. is een ellendige pijn en kan Uw heelen dag vergallen. Een "AKKERTJE" verdrijft ze binnen een kwartier geheel. Goes. Gasthuis 0 o s t w a 1. Geslaagd op 5 Juni .1. voor het diploma ziekenverpleging A, de zusters: L. J. Kar- reman, S. Peper, W. H. de Vrij, C. I. Sneep, J. A. de Vlieger. Allen opgeleid in bovengenoemd ziekenhuis. EXAMEN MIDDENSTANDSDIPLOMA HANDELSKENNIS. Bij het te Terneuzen gehouden examen voor het Middenstandsdiploma Handels kennis, gehouden van wege het Bureau voor Middenstandsontwikkeling, zijn Vrij dag nog geslaagd voor het speciaal exa men mej. A. M. L. van Mol te Honte- nisse, en de heeren J. D. Westpjate te Wolfaartsdijk, J. W. Weststrate te 's-H. Arendskerke, J. J. Weststrate te 's-Heer Hendrikskinderen, P. J. de Wild te Kats en A. H. Willemsen te Biervliet. Aan het speciaal examen is deelgeno men door 111 candidaten, waarvan 10 zijn afgewezen. Daarop is aangevangen met het nor maal examen, waarvoor Vrijdag slaagden mej. J. F. E. Ie Bleu te Breskens en de heeren C. C. de Badts te Oostburg, A. J. van der Bent te Terneuzen, A. J. van den Berg te lerseke, C. M. van den Berge te Kortgene en M. van den Berge te Kort- gene. Gisteren slaagden voor het normaal examen: Mej. C. M. van Dixhoorn te Ter neuzen en de heeren W. M. Bruggeman te Hansweert; J. M. de Bruijn te Hulst; P. de Bruijne te Terneuzen; Ch. Cappon te Axel; F. P. Christiaansen te Oostburg; A. L. Clarisse te Schoondijke, M. J. Ie Clercq te Hansweert; R. S. Cortvriendt te Sluiskil; M. C. van Dimme te Wemel- dinge; W. Deij te Hoek; G. E. Dierick te Aardenburg; J. Hamelink te Wemel- dinge; J. W. Heersema te Wassenaar; D. Heuseveldt te Wissenkerke; J. A. van Hoeve te Sluiskil; C. S. Laurens te Ter neuzen; J. A. Burger te Kapelle; J. C. Hirdes te lerseke; J. A. van der Hooft te Groede en D. Jansen te Axel. (T. C.) GROOTE BRAND TE BOLNES. Gisteravond laat is door tot nu toe on bekende oorzaak een hevige brand uitge broken in een groote houten loods van de N.V. Boele's Scheepswerven en Ma chinefabriek te Bolnes. In een oogwenk stond deze loods, waar in houten vaartuigen worden gebouwd in lichterlaaie en in minder dan geen lijd deelden de vlammen, aangewakkerd door den wind, zich mede aan de beide aan- grenzene loodsen. Onmiddellijk na de ontdekking werd groot alarm gemaakt en de brandweer van Ridderkerk spoedde zich met al het beschikbare materiaal naar het terrein. O'ok de Rotterdamsche en IJsselmondsche brandweer werd om assistentie verzocht. De belendende perceelen konden wor den gespaard. De twee loodsen, waarin zich de model len voor den scheeosbouw bevonden, zijn tot den grond toe afgebrand. Hoewel de materieele schade zeer groot is, zal het bedrijf der N.V., waar op het oogenblik veel werk is, geen groote stag natie ondervinden. - Bij het zwemmen ver dronken. Gisteravond is de vijftien jarige A. B. uit Leiden bij het zwemmen in het kanaal te Rijnsburg (Z.-H.) ver dronken. Jeugdige motorrijder verongelukt. Gistermiddag is op den weg Rolde-Gieten een ernstig ongeluk gebeurd, waarbij een jeugdige inwoner van Beilen het leven verloor. Deze, de 2'0-jarige motorrijder B. reed door nog onbekende oorzaak met groote vaart te gen een boom. D'e ongelukkige was op slag dood. Onbewaakte overweg. Gistermiddag heeft zich op den onbe- waakten overweg te Beek (gemeente Prin- cenhage) een doodelijk ongeluk voorge daan. De 83-jarige heer J. van O., wonen de te Beek, werd door den sneltrein, uit Breda gegrepen. D'e man, die doof was, werd op slag gedood. Auto tegen een boom gereden. Op den betonweg naar Utrecht, te Soestdijk, is gisteravond een ernstig1 verkeersongeluk gebeurd, waarbij drie personen werden gewond. Een personenauto en een vrachtauto wilden een stilstaanden woonwagen pas- seeren. Uit de tegengestelde richting na derde een vrachtauto met drie inzitten den, waarvan de chauffeur door de situa tie ter plaatse zoo in de war geraakte, dat hij de macht over het stuur verloor en tegen een boom reed, waarbij de inzit tenden verwondingen opliepen. Zij wer den naar de rijksklinieken te Utrecht ver voerd. Een van hen, een inwoner van Zeist verkeert in levensgevaar. Boschbrand te Zeist. Door het achteloos wegwerpen van een brandende sigaret is gisteravond brand ontstaan in een perceel grof sparrenbosch te Zeist. De brandweer van Zeist slaagde er, in samenwerking met militairen uit Soest en Amersfoort in het vuur te stui ten. Zeven-en-twintig H.A. werden ver woest. Het terrein is het eigendom van den heer Mijnhardt. Twee a drie honderd duizend eieren door het vuur vernield. Gisteravond is door onbekende oorzaak brand ontstaan in het eierenpakhuis van den R.K. Boe renbond A.B.T.B. te Almelo. Het vuur sloeg over naar het belenden de kantoorgebouw. De brandweer slaagde erin den brand tot deze twee perceelen te beperken. Het pakhuis met de daarin opgeslagen twee tot drie honderdduizend eieren is ge heel, het kantoorgebouw gedeeltelijk ver nield. Verzekering dekt de schade. Verboden zwemmen Nu het weer zich leent om afkoeling te zoeken in het water, krijgen de zwem inrichtingen het druk, maar er blijven er ook velen, die deze inrichtingen niet opzoeken, maar elders zich ontkleeden en het kanaal in gaan. Dit nu mag al leen op een bepaald terrein, namelijk even voorbij de Meelfabriek. Op andere deelen van het kanaal binnen Middel burg is dit volgens art. 52 der Politie verordening verboden. Reeds zijn perso nen, die dit verbod overtraden, verbali- seerd en de politie zal streng toezicht houden en onmiddellijk tot verbaliseeren overgaan. Gewaarschuwd wordt niet. J. W. Rcskes. Zondag is te Gouda op 59-jarigen leef tijd overleden de heer J. W. Roskes, in specteur der directe belastingen aldaar. De heer Roskes, die Goesenaar van geboorte was, kwam op 5 Januari 1912 als controleur van de grondbelasting, welke taak hij toen gedurende ongeveer een jaar tijdelijk had bekleed te Eind hoven, naar Middelburg en ging op 8 Januari 1917 naar V1 i s s i n-g e n, waar hij inspecteur der directe belastingen werd. Op 1 September 1925 werd hij over geplaatst naar Rotterdam en sedert 27 Juli 1932 stond hij te Gouda. Wijlen de heer Roskes heeft zich in Zeeland buiten zijn beroep ook vele vrien den verworven door zijn medeleven op verschillend gebied. Vooral in de Vrijz.- Dem. kringen was hij destijds in onze provincie een vooraanstaand figuur. GOES. 1 Wij vestigen op verzoek de aandacht op een advertentie van de N.C.V.B. be treffende datum aangifte uitstapje naar Zeist. Kruiningen. De hper H. Waverijn die eenige malen een reis naar Suriname maakte ontving thans bericht dat hij1 als importeur wordt erkend met het recht van doorvoer en inklaring van het hem toegewezen contingent uitsluitend uit Su riname. SCHIPPERSKNECHT VERDRONKEN. URK. In den afgeloopen nacht is de 24-jarige schippersknecht, J. H. Brands, aan boord van de UK 69 uitgegleden. Hij sloeg overboord en is verdronken. STATIONSGEBOUW TE WARSCHAU VERBRAND. Vermoedelijk drie dooden. WARSCHAU. Vanmorgen is brand uit gebroken in de nieuwe gebouwen van het station te Warschau, welke over eenige maanden gereed hadden moeten zijn. Reuter meldt nader dat het gebouw vermoedelijk als geheel verloren moet worden beschouwd. Een spoorwegarbei der is om het leven gekomen en men vreest dat nog twee werklieden onder de puinen bedolven liggen. D'e schade wordt op eenige millioenen geschat. NOG EEN AANSLAG TE LONDEN? LO'NDEIN. Gistermorgen is een ruit van de woning van Lord Harewood, de ge maal van de zuster van den Koning, stuk geschoten, vermoedelijk door een kogel van een Iucht'pistool. Volgens de politie moet dit niet aan kwaadwilligheid worden toegeschreven. DOODELIJK ARBEIDSONGEVAL. BOEKELQ. Vanmorgen is in de Boeke- loosohe stoomdrukkerij het lijik gevonden van den 39-jarigen arbeider F. W. Dijk graaf, die vermoedelijk door electrisohen stroom is 'gedood. Het ongeluk, is waar schijnlijk gisteravond bij het beëindigen van zijn werk gebeurd. MIDDELBURG. Bevallen: M. Th. A. van Waegeningh geb. Rolf z.; M. J. Sey- bel geb. Van Hoorn d.; W. J. de Vos geb. Vink z. Overleden: P, Janse 60 j., vr. van A. Beaufort. Ondertrouwd: A. J. W. Schiefelbusch 27 j. jm. en A. J. Lorier 24 j. jd. Getrouwd: F. J. Alewijnse 25 j. jm. en J. v. d. Berge 24 j. jd.; B. A. Meijers 26 j. jm. en M. Geldhof 26 j. jd.; J. H. v. d. Runstraat 25 j. jm. en L. Janse 22 j. jd. (M. C.) Over de maand Mei. SCHORE. Geboren: 11, Cornelis Adriaan z. v. Jacob Stevense en Pieternella Kor- stanje. Gehuwd: Marinus Rouw 32 j. jm. te Kapelle (Z.) en Janna Maatje Karelse 25 j. jd. Gevonden voorwerpen te Middelburg Te bevragen aan het Bureau van Poli tie te Middelburg, des Dinsdags, Donder dags en Zaterdags van 6 tot 8 uur n.m.: Rijwielbelastingmerk ten name van W. v. Tatenhove, Gapinge; oorbel, kussentje, gezangboekje Psalmen Davids, rijwiel belastingmerk. Bij vinders: pakje inh. zeemlap en on derjurk, Mej. de Voogd, Breeweg D 164, 'tZand; damesportemonnaie met inhoud, L. W. Dierendonck, Hoogstraat 2; lipssleu- tel, M. Roskam, K. Noordstraat 34; boe- rinnenshawl, J. W. v. d. Kamer, Lange Viele; armbandhorloge, W. Ploegaert, Nw. Oostersche str. 52; boodschaptasch, M. Korstanje, Noordsingel 122; doorslag, J. de Wijze, Breeweg D 174, 'tZand; cein tuur, C. Flipse, Noordweg E 1; bijbeltje, P. M. Mulder, Vlissingen, Hyacinthenlaan 16; portemonnaie met inhoud, C. Moens, Gravenstraat 13; motorhandschoen, W. Vogel, Segeerssingel 2; armbandje, R. Allewijn, Breeweg 236, 'tZand; onder stuk van boerinnenstrik, W. de Vos, Bleek 20; mantelband, Broodman, Smidsbolwerk 1; elastieken pop, Nelly Ilengstmangers, L. Giststraat 19; jongensjas, Jan v. d. Berg, Bleek no. 18; kindersokje, C. Joosse, Nw. Oostersche straat 4; rijwielbelasting merk, A. Wondergem, Lombardstraat 23; Duitsch leerboekje van Nelly Rijks, F. v. Makkelenberg, Nadorstweg ld; padvin- dersriem, A. H. J. Verrijk, Verwerijstr. 19; ring met 3 sleutels, Petri, Korte Delft 24; map schrijfpapier, Louws, bode, Grijps- kerke; zilveren broche met wapen, Corrie van de Putte, Vlissingsch Wagenplein 10; sleuteltje, L. v. Sparrentak, St.-Pieterstr. 3; portemonnaie met inhoud, M. v. d. Slikke, Lange Viele no. 76; wandelstok, M. v. d. Berge, Bleek no. 18; padvinders- riem, Corrie Kaller, Parklaan 4; jongens jas, J. Kandel, L. Giststraat 26; kinder mutsje, L. v. d. Berg, Spuistraat 2; jon gensjasje, N. Cujé, St,.-Pieterstraat 42; kindertaschje, J. Zandee, Eigenhaardstr. 28; kinderhorloge, A. v. d. Putte, Vlis singsch Wagenplein 10; portemonnaie, P. Groenewegen, Blindenhoek 5; dameshand schoen, C. Schouwenaar, Eigenhaardstr. 13; rijwielbelastingmerk, J. Hanegraaf, Noordweg B 44, St.-Laurens; fototoestel Witten Lorier, Koudekerksche weg D 24, 'tZand; rijwielbelastingmerk, kosteloos, J. Polderman, Lage weg E 280; portemon naie met inhoud, J. Dijke, Nw. Vlissing- sche weg E 107; bal, Hans Sinke, Lange Viele 76; armband met steen, J. v. d. Driest, Maisbaai 4; padvindersmes, A. Krijtenberg, Koudekerksche straat 78, 'tZand; broche, H. Best, Beenhouwers singel 81; rijwielbelastingmerk, Tissing, Gravenstraat 16; das, D. Cosijn, Wal 55; dameshoed, K. van Oosten, Veerscheweg 22; reticule, P. N. Kerkhove, Beenhou werssingel 71; kindertaschje, J. Heeren, St.-Pieterstraat 33. Indien bij een der vinders voorwerpen worden afgehaald, geve men daarvan kennis aan het Bureau van Politie. BEURSBERICHTEN. Slotkoersen van de Amsterdamsche Effectenbeurs, ons medegedeeld door Van Heel C. N.V. te Goes vorige koers beden H. V. A. 43914 436 Ned. Ind. Handelsbank 12754 129 Philips 206 X 203 Unilever 139Va 139Vb A. K. U. 37Vb 37 X Amsterd. Rubber 198 X 198X Kon. Olie 317Va 319 X Kon. Boot 112 X 111 X Scheepv. Unie 121X 121X Deli Mij. 219 211 Nederland 1937 92X 92 X Nederland 1938 96Va 96X U. S, Steel 373/a 373/b Anaconda 193/s 193/s Betb. Steel 437/s 44 North Am. Gy. 167/s 167/s Int. Nickel 373/s 37V2 Cont. Oil 18 X 18 Shell 9Vie 9V8 Kennecott 246/s 24X Radio 5X 53/s Am. Enka 24 24 Car. Foundry 18 18 X Tidewater 103/ia 97/sex Midpetco IOV2 10s/e ex Rep. Steel 127/s 12 X Waterworks 7X 7X Gen. Motors 34 343/s De beurs was zeer stil met nauwelijks veranderde koersen. Er was geen enkele hoek waarin de omvang van de orders de koersen merkbaar kon beïnvloeden, en de

De Zeeuw. Christelijk-historisch nieuwsblad voor Zeeland | 1939 | | pagina 3