Nieu Zorg jeugdige werkloozen. KAMPEERDERS Wat is „hamsteren"? Gemengd Nieuw* Burgerlijke Stand Radioprogramma. De zwerftoohten van Kees. apg&pa&tf Aan de K Opmerkingen in de afdeellngen der Eerste Kamer ever dei oorlogswetten. Blijkens het Voorloopig Verslag op de acht oorlogswetten konden eenige leden in de regeering niet dat vertrouwen stel len, dat zou zijn vereischt om het mogelijk te maken haar, door steun aan dit wets ontwerp en aan eenige andere ontwerpen, die nagenoeg onbeperkte door hen als dictatoriaal gekenschetste macht over het economische leven in Nederland te geven, welke de ontworpen bepalingen, in dien tot wet verheven, haar zouden ver zekeren. Sommige leden verklaarden het ont werp medewerking verdedigingsvoorberei ding 1939 belangrijker te achten dan de overige ontwerpen. Deze leden waren van oordeel, dat toepassing van de ontworpen bepalingen een wel zeer zwaren last op de importeurs zal leggen. Deze leden bepleitten, dat de regeering een soepele en gemakkelijke regeling zou invoeren, wat betreft kosten en financie ring, opdat de importeurs aan de hun ge stelde verwachtingen zouden kunnen be antwoorden. Nopens de distributiewet-1939 waren vele leden van oordeel, dat de distributie diensten niet onder den burgemeester be hoorden te komen, doch onder de colleges van B. en W. Andere leden hadden groot bezwaar te gen centralisatie van het distributie-appa raat in het algemeen, zooals die hun in ziens in dit wetsontwerp wordt beoogd. In verband met de instemming van re- geeringswege betoond met het inslaan van voorraden ten einde bij: mobilisatie en oor logsgevaar althans voorloopig van het be zit van levensmiddelen te zijn verzekerd, werd de vraag gesteld, wat precies moet worden verstaan onder „hamsteren". keurd op f 3507 in ontvangst en f 3447 in uitgaaf. Batig saldo f 60. De begrooting voor 1939-1940 werd vastgesteld op f2869 in ontvang en in uitgaaf. Dijkgeschot f 10 per H.A. evenals het vorige jaar. Op verzoek van Ged. Staten had voor dezen polder, die daarvoor bij loting was aangewezen, een onderzoek plaats naar de administratie der laatste zes dienstja ren. 'Het bestuur bracht daarover rap port uit en stelde voor den ontv.-griffier over dat tijdvak volledige decharge te verleenen. Aldus besloten. Een verzoek van den polder Walcheren om meer suatiegeld werd aangehouden tot na een te houden gecombineerde ver gadering van alle daarbij betrokken pol ders. Ook de polder Oud Sint Joosland ver gaderde. Voorzitter dhr G. de Dreu. Aan wezig of vertegenwoordigd 13 personen, uitbrengende 23 stemmen. Rekening 1938'1939 goedgekeurd op f 1844 ont vangst en f 1748 uitgaaf. Saldo f 96. Begrooting 1939-1940 vastgesteld op f2200 in ontvangst en uitgaaf. Het dijk geschot werd verhoogd met f 1.50 per H.A. en alzoo op f 8 gebracht. Verder werden dezelfde besluiten als bij den pol der Nieuw Sint Joosland genomen. NOORD-BEVELAND Kortgene. Gevonden voorwerpen: Por- temonnaie met inhoud en 2 zakdoekjes. Inlichtingen bij den gemeente-veldwach ter J. Prins. (Belangeloos bericht.) Bosch- en heidebranden. De bosch- en heidebranden in het oosten van Noord-Brabant groeien tot een ont stellend aantal. Zondagmiddag brak on der de gemeente Bakel brand uit in een complex boschterrein. De Helmondsche brandweer werd gerequireerd, terwijl uit Bakel een aantal militairen te hulp werd geroepen. Het vuur had intusschen groo- ten omvang aangenomen en enkele zo merhuisjes liepen ernstig gevaar. Men wist het vuur echter meester te worden. Circa 10 H.A. hoog opgaand dennenbosch is in vlammen opgegaan. In de afgeloopen veertien dagen is in het oosten van Noord-Brabant evenveel bosch- en heidegrond door brand ver woest als in 1938 in het geheele land. Gisteravond brak een felle brand uit in de nabijheid van het militaire pioniers terrein op de Leusderheide. Brandweer en militairen, die in allerijl met vrachtauto's uit Soesterberg waren aangerukt, wisten de vlammen vrij spoe dig te dooven. Een aanzienlijke opper vlakte heide met laag struikgewas werd door het vuur vernield. Gistermiddag is door onbekende oor zaak brand ontstaan in de heide te Beek bergen. De vrijwillige brandweren uit Apeldoorn en Beekbergen en vier bosch brandweren uit de omgeving hebben het vuur bestreden. D'e brand omsingelde de uitspanning het Veluwsch Eiland. De brandweer wist het vuur tot staa n te brengen. Totaal ruim 30 H.A. heide met vliegdennen is afgebrand. Duitsche autobus door trein gegrepen. Twaalf personen gedood. Nabij: het station Wulfsen bij1 Hamburg is op een onbewaakten overweg een auto bus door een locomotief gegrepen. De autobus werd vijftien meter meegesleurd en volkomen vernield. Twaalf personen werden gedood, negen zwaar gewond en vijftien licht gewond. Enkele zwaarge wonden verkeeren in levensgevaar. Doodelij'ke motoronge lukken. Zaterdagavond is te Voorscho ten een motorongeluk met doodelijken af loop gebeurd. De heer J. M. Brusse reed met zijn motorrijwiel aldaar en geraakte, door on verklaarbare wijze, de macht over zijn stuur kwijt, werd tegen den muur van een woning geslingerd en bleef zwaar gewond op den grond liggen. Onderweg naar het ziekenhuis is hij aan de bekomen verwondingen overleden. Zaterdagavond is te Hoofddorp een ernstig ongeluk geschied. De 35-jarige J. de B. uit Hillegom, die per motor met zijn vrouw op de duo reed, zag op een kruis punt te laat, dat aan zijn rechterhand een personenauto aankwam. Een botsing was niet meer te vermijden. Met een harden slag reed de B. tegen de auto op. Hij kwam onder den motor tereoht en over leed vrijwel terstond aan een schedelba- sisfractuur. Zijn vrouw kwam er imet en kele schrammen af. Doodelijke aanrijding. Zaterdagavond is te Soeren een ernstige aanrijding voorgevallen. De 14-jarige dochter van den landbouwer Van B. kwam per fiets uit een zijstraat, toen zij werd gegrepen door een auto. De onge lukkige werd ongeveer dertig meter mee gesleurd en was op slag dood. Jongen voor oogen van zijn vader gedood. De 16-jarige J. H., wonende te Almelo, was met zijn vader op bezoek geweest bij kennissen in de buurtschap D'e Woesten op enkele ki lometers afstand van Almelo. Op den te rugweg moesten zij een onbewaakten overweg passeeren. Op dat oogenblik na derde een locaaltrein, dien vader en zoon lieten voorbijgaan. De jongen wilde onmiddellijk achter dezen trein den overweg oversteken, doch had niet gemerkt, dat een Dieseltrein in volle vaart uit de tegenovergestelde rich ting naderde. De ongelukkige werd gegre pen en voor de oogen van zijn vader ver morzeld. (Telegr.) In het centrum van New York doodgevroren. In het centrum van New York, waar het des zomers drukkend heet kan zijn, is Vrijdag nacht, naar Un. Press meldt, op tragische wijze een man doodgevroren. Toen de chauffeur van een auto>, waarin consump tie-ijs werd vervoerd, zijn wagen aan de achterzijde was binnen gegaan, sloeg de deur achter hem dicht. De muren van de rijdende ijskast waren zoo dik, dat zijn hulpgeroep niet werd gehoord. Den ge- heelen nacht bleef de ijskast werken, tot dat de brandstof was uitgeput. In de mor genuren opende een nieuwsgierige voor bijganger de achterdeur, te laat echter om den chauffeur nog te redden. Overval op een wissel kantoor. Een roover heeft Zaterdag middag op' een wisselkantoor in een der drukste winkelstraten in het centrum van Heerlen geprobeerd zijn slag te slaan, meldt de Telegraaf. Geschrokken door het hulpgeroep van een jongen kantoor bediende, dien hij met een knuppel bloe dig had verwond, is de man op de vlucht geslagen en na een spannende jacht er in geslaagd te ontkomen. Wisselgeld, dat hij als voorwendsel op de toonbank had ge legd, heeft hij in zijn haast vergeten rniee te nemen. Omstreeks half drie stapte een flink ge bouwd man het wisselkantoor van den heer Fisscher binnen. De man had blijk baar zoo lang buiten het kantoor, waar veel vreemd geld gewisseld wordt, staan wachten, tot er geen klanten meer aan wezig waren. Hij telde een tweemarkstuk en twee stukken van één rijksmark op de toon bank neer, waarvoor hij' Nederlandsch geld vroeg. Toen de bediende, de 18-jarige H., zich ontkeerde, om een gulden uit de kassa te nemien, kreeg hij met een zwa ren knuppel een harden slag op 't hoofd, waardoor hij bloedend aan den hals ge wond werd. De man liep achter de toon bank, om zijn slachtoffer neer te slaan. De jongeman wist echter de slagen te ont wijken. Een der slagen trof den scha kelaar aan den muur, die finaal werd af gerukt. Op het hulpgeroep van den jon gen ging de bandiet er vandoor. Hij werd terstond achtervolgd door den toegesnelden eigenaar van de zaak, den heer Fisscher. Buiten gekomen hield deze een passeerende auto aan, waarmede hij een achtervolging wilde instellen. Inmid dels was de man over den overweg ge vlucht, waar hij een 'zijweg insloeg. Hier had hij1 blijkbaar even te voren een fiets neergezet, waarmede hij in de richting 'Schaesberg op de vlucht sloeg. De autobestuurder reed dezen zijweg voorbij naar de marechausseekazerne, waar hij: de marechaussee van het voor gevallene op de hoogte stelde. Inmiddels was ook de hoofdinspecteur van politie van het geval op de hoogte ge bracht. Het geheele politiecorps stelde een achtervolging in. Het stuk hout, waarmede de man ge slagen had, alsmede de achtergelaten vier marken zijn in beslag genomen. f 1000 binnen een week opgemaakt. De 35-jarige chauf feur H. uit Leiden, die sedert j.l. Dins dag spoorloos was verdwenen, op het oogenblik dat de 83-jarige P. R., die bij hem in de kost was, een bedrag van f 1000 uit een geldkistje vermiste, is Za terdagavond te Rotterdam gepakt. Hij is naar Leiden overgebracht, waar hij be kend heeft het bedrag te hebben gestolen. Hij heeft zich Dinsdag per auto naar Den Haag laten brengen, heeft schulden afbe taald en verscheidene café's bezocht, waarna hij' naar Rotterdam is gegaan en daar hetzelfde heeft gedaan. Vervolgens is hij naar Antwerpen vertrokken, om daar een vroolijk leventje te leiden, doch daar de buit opraakte, keerde hij naai Rotterdam terug, waar hij in een café DE LANGSTE PAS TER WERELD. Sommige menschen houden er eigenaardige liefhebberijen op na. Dit bleek opnieuw toen een Cubaansche Rumba danser zich onlangs bij de Parijsche politie meldde. Het document, dat hij uit zijn zak haalde, had een grooten omvang. Maar om zijn visum te laten zien, moest hij het geheel ontvouwen. Het hield niet op. Bladzij na bladzij ging door het loketje, tot de ambtenaren tenslotte een ver lengstuk van drie en een halve meter in handen had den. Er stonden 150 visa van 42 verschillende landen op. De hoofdzaak was, dat het Fran- sche visum niet ontbrak. 207. De vrienden bespraken verschillen de plannen tot ontvluchting, doch geen ervan bleek uitvoerbaar. Hoe zouden ze immers van boord van een zeeschip in volle zee kunnen ontsnappen? 208. De matroos die hen dagelijks eten bracht, konden ze niet tot praten krijgen. Deze man had een stuursch uiterlijk en had in 't geheel geen zin om met de gevangenen een praatje aan te knoopen. Zoo verstreken vele dagen. werd gepakt. Van de f 1000 was nog f 5 over. Hij is in verzekerde bewaring ge steld. P o 1 i t i e-a gent de dupe van een aanrijding. Zaterdag avond gebeurde op de Kruiskade te Rot- derdam een verkeersongeval, waarvan een Rotterdaimische agent van politie het slachtoffer geworden is. Twee motorrij ders botsten tegen elkander op. De agent, P. Pols geheeten, reed op zijn fiets vlak bij: de motorrijders. Van een van hen kreeg hij een klap, zoodat hij van zijn fiets op de rjj'straat viel en zoo ongeluikkig terecht kwam, dat hij een hersenschudding op liep. De beide motorrijders liepen vrijwel geen letsel op. Jongen bij hot baden verdronken. Een aantal jongens was Zaterdagmiddag aan het spelen op het terrein van het zwemstadion te Naar- den, welk zwembad thans is gesloten om dat de exploitatie-maatschappij in staat van faillissement verkeert. Tot het clubje behoorde ook het 11-jarig zoontje van den veehouder K. uit Naarden, die hoewel hij, niet kon zwemmen in het water van het buitenbad sprong met het noodlottige gevolg, dat het ventje voor de oogen van zijn speelkameraadjes is ver dronken. Zware b-rand te Don gen. Zaterdagmiddag werd de brand weer te Dongen gealarmeerd voor een brand in een beeldenfabriek. D'at de beel denfabriek niet meer te houden zou zijn, was reeds terstond te zien. Uitbreiding werd echter voorkomen. De oorzaak van den brand is niet be kend. De schade wordt gedekt door brand- en bedrijfsschadeverzekering. „De Werkgever", het orgaan van het Verbond van Protestantsch Christelijke Werkgevers, geeft een voorloopig11 be schouwing over de plannen van de Regee ring inzake de bestrijding van do werk loosheid onder de jeugd. De groote verdiensten van deze voor stellen is volgens dit orgaan de invoering van het ötaat-van-diensfHboelkje, waar door verband wordt gelegd tusschen het kampwerk en dgl. en het normale leven. „De veronderstelling is niet te ge waagd, dat de werkgever bij het zoeken naar personeel ook rekening zal houden met de boekjes, die hij' van alle sollicitan ten onder de oogen krijgt, wat weer met zich zal brengen, dat de jeugdige werk loozen zelf het voordeel van het deelne men aan het kampwerk en dergelijke zul len gaan inzien. Van een en ander zal dus waarschijn lijk het gevolg zijn, dat de jeugdige werk loozen zich in grooter getale dan tot nu toe zullen gaan aanmelden, voor het kampwerk, voor de centrale werkplaatsen en voor de cursussen. Dat ook de Regeering dit gevolg ver wacht, blijkt uit de uitbreiding, die zij aan de instellingen wil geven. De zorg voor een geschoolde, geestelijk en lichamelijk gezonde en vooral voor een gelukkige jeugd is er een, die men waar lijk niet te licht moet nemen. Deze zaak ia van groot belang voor onze volks kracht. Want dat een ontevreden, tot een lager imioreel peil afzakkende jeugd een groot gevaar is voor de toekomst van ons land, zal toch niemand kunnen ontken nen. In zooverre kunnen wijl eenige sympa thie voor de betrokken plannen niet ver helen. Alleen speelt ons bij het schrijven van dit artikeltje door het hoofd het be kende versje: „Wie zal dat betalen? enz." Niet minder dan ruim 5 millioen gaan deze plannen kosten! Tot dusver betaalde het particulier initiatief belangrijk mede aan deze werkkampen enz. en het zal dit, naar de voorstelling der Regeering, ook moeten blijven doen! Maar zal toch niet een zekere verslapping te dezen aanzien optreden? Als Minister Slotemiaker de Bruine om een ogenschijnlijk luttele twee ton het kweekschoolontwerp laat stranden, staat deze uitgave van 5 millioen dan daar mede niet in eenigszins schril contrast? Tenslotte wijteen de cijfers uit, dat van een abnormale, dat is verontrustende jeugd werkloosheid feitelijk niet meer kan wor den gesproken." BARNEVELDSCHE EIEREN NAAR BAGDAD. Het bruine ei van Barneveld geniet we reldvermaardheid en ofschoon het wat van zijn glorie heeft moeten inboeten, om dat de Barnevelder kip dreigde uit te ster ven, begint het vooral in den laatsten tijd weer te dagen door de krachtige maatre gelen, die ter verbetering van dit ras zijn getroffen. Volgende week zal een zending verscho Barnevelder eieren in K. L. M.-verpak- king met het Indië-vliegtuig naa,r Bagdad gezonden worden. Deze eieren zijn een ge schenk van den Nederlandschen gezant te Londen, graaf van Limburg Stirum, aan zijn Engelschen collega, in Bagdad. De Nederlandscihe gezant had zich ter verwezenlijking van zijn plan gewend tot den burgemeester van Barneveld, die de uitvoering er van met den secretaris der Nederlandsche Barnevelder Club, den heer J. W. Janknegt, ter had heeft geno men. Ven 28 Mei3 Juni. VROUWENPOLDER. Getrouwd: W. de Kroo 26 j. en S. Louwerse 26 j. jd. (M. C.) Over de maand Mei. KLOETINGE. Geboren: Otto Anthony z. v. Dirk Reitsma en Johanna Francina Duinkerke. Gehuwd: Engel Jan Mieras 26 j. jm. en Geertruida Nijsse 32 j. jd, te Goes; Hui- brocht Hoogerbrugge 24 j. jm. te 's Heer Aiendskerke en Neeltje Aartje Ruisoen 22 j. jd.; Jan de Vroe 31 j. jm. te Goes en Johanna Schipper 28 j. jd.; Geerard Wal- hout 23 j. jm. te Borssele en Wilhelmina Verschuure 21 j, jd.; Johannes Jan de Wee 25 j. jm. te Yerseke en Jannetje Ma ria de Laat 25 j. jd.; Cornelis Vermaire 25 j. jm. te Kapelle en Maatje Koole 22 j. jd. Overleden: Jan Schouten 69 j., echtge noot van Helena Kuzee. NISSE. Gehuwd: 26, Hendiik ten Have 34 j. te Vlissingen en Geertruida Jo hanna van der Made 25 j. jd. Overleden: 25, Petrus Morauw 66 j., wedn. van Pieternella Steenbakker. 's GRAVENPOLDER. Geboren: 13, Ghristiaan Jacobus z. v. Cornelis den Dekker en Pieternella Maatje Fierloos; 24, Gelestine Marguerite d. v. Jean Gus tavo Ulric van Hoogstraten en Jonkvr. Henriëtte Jacoba de Geer. Overleden: 16, Bartel Tramper 90 j., wednr. van Adriana Meijer; 26, Maria de Vos 69 j., echtgen. van Jan Riemens. Getrouwd: 19, Jacob Bastiaan Reijnoudt 28 j. en Neeltje Lena Kooman 27 j. Ondertrouwd: 26, Cornelis Johannes Moeleker 23 j. en Adriana Brechtje Felius 21 j. BORSSELE. Getrouwd: 3, Gerard Krijger 26 j. jm. en Cornelia Geertruida Schikker 21 j. jd.; 3, Job Rijk 31 j. jm. en Jacomina Elisabeth Huige 23 j. jd.; 10, Jacob de Bue 23 j. jm. en Catharina Cornelia Westdorp 24 j. jd.; 17, Lourens Ruster 25 j. jm. en Elisabeth Geertje van Sluis 24 j. jd. GRIJPSKERKE. Getrouwd: A. P. Va der 24 j. en L. Wisse 27 j. te Meliskerke; W. J. Cevaal 28 j. te Ritthem en M. Groe- nenberg 24 j.; Anth. J. Boogaard 27 j. en J. Vreeke 28 j. Bevallen: Kath. Francke geb. Jobse d.; M. Cevaal geb. Koene d. Levenloos aangegeven: een kind van Adr. Vos en E. Volkers. (M. C.) MELISKERKE. Bevallen: M. Harpe geb. Kesteloo d.; E. Poppe geb. Wisse z. (M. C.) BIGGEKERKE. Bevallen: D. Dekker geb. Maas d.; S. P. Goedbloed geb. De Bruijne d.; M. Simonse geb. Wisse d.; J. Adriaanse geb. Melse d.; C. Wouters geb. Maljers z. Getrouwd: A. Louwerse 28 j. jm. te Grijpskerke en M. Simonse 27 j. jd.; F. I P. J. Christiaansen 27 j. jm. te Koude- i kerke en J. Maas 23 j. jd.; L. Gerre- brands 25 j. jm. te Vlissingen en J. Sim pelaar 20 j. jd. Overleden: W. Poppe, echtgenoote van P. Schout 78 j.; P. Janse echtgen. van E. Aarnoutse 73 j.; J. Grims echtgen. van D. J. Lenaerts 38 j. (M. C.) Dinsdag 6 Juni 1939. HILVERSUM I. 1875 en 415,5 M KRO-Uitz. 8,00'©,15 Gram. Gram. 11,30 Godsd. 12,15 KRO-Melod. Om 8,15 Ber. 10,00 halfuur. 12,00 Ber. en solist. 1,001,20 Gram. 2,00 Vrouwenuur. 3,00 KRO-Ka- merorkest. 3,45 Gram. 4,00 KRO-orkest. 4,45 Gram. 5,00 KRO-orkest. 5,45 Felici- tatiebezoek. 6,05 Gram. Om 6,30 Ber. 6,35 Sportpr. 7,00 Ber. 7,15 Causerie „Draagt elkanders lasten". 7,35 Gram. 7,45 Zwem- cursus. 8,00 Ber. ANP., meded. 8,15 Stod. orkest van Maastricht. 9,15 Reportage) (opn). 9,30 Gram, 10,30 Ber. ANP. 10,40 Lajos Veros en zijn orkest. 11,0512,00 Gram. HILVERSUM II. 301,5 M. AVRO-Uitz. 8,00 Orgel. 8,15 Ber. 8,18 Gram. 10,00 Morgenw. 10,15 Gew. muz. (gram.). 10,30 Voor de vrouw. 10,35 AVRO-Amusements- orkest 11,00 Causerie „D'e vrouw en liet wereldbeeld". 11,10 Huish. wenken. 11,35 Omroeporkest. 12,15 Ber. 12,18 Grain. I,00 Omroeporkest. 1,45 Gram. 2,00 Om roeporkest en solist. 2,45 Knipcursus 3,45 Ber. Het Lyra-Trio. 4,30 Kinderkoor. 5,00' Kinderhalfuur. 5,30 De Twillight £t- renaders. 6,10 AVRO-Salonorkest. Ca. 6,25 Ber. 7,00 Viool met piano. 7,30 Gram. 7,40 „Gebonden krachten in 't atoom", le zing. 8,00 Ber. ANP., Radiojournaal, meded. 8,25 Gram. 8,30 Bonte Dinsdagav.- trein. 10,00 Radiotooneel. 10,25 AVRO- Band en soliste. 11,00 Ber. ANP., Gram. II,3012,00 Karolyi Arpad's Zigeuner orkest Ifloe vaker brandalarm... hes te minder bosch Ijloe meer rommel... les te meer prikkeldraadI TELEGRAFISCH WEERBERICHT. De weerstoestand van hedenmorgen 7.20 uur te Vlissingen: weer: licht be wolkt; wind: matig; temperatuur: N- N.O.; temperatuur 19; minimum heden nacht 11; neerslag afgeloopen etmaal 0. Verwachting geldig van hedenavon 1 tot morgenavond ongeveer 19 uur: Voor het geheele land: droog warm weer, licht tot half bewolkt, meest zwakke veranderlijke wind. Stand van hedenmiddag 3 u.: DINSD7 53e JAA Uitgave: N. „Luctor et H Bureaux L a i Postrekening bijkantoor M J.J.FANO Directeur - H( n Stand van Zaterdagmorgen 10 u.: Til Licht op voor fietsers: Dinsdag 9 u. 38 min, DE KOSTEN G EEN VEERD B O.a. hiji de aa grooting voor li medegedeeld, de tpt den houw v ten behoeve va dienst op de W worden overgeg den eventueel! schip in studie Na herhaaldelij pleegd met de R staat een voors bouw te besluite nopen het voor ontbreken van e schepen met koj gebruik nemen den Perkpolder de in een bepaal den vervoerscap ferrybooten en vervoer. Dfe Wester-Sc drie schepen worden de lijn en Hansweert— drukke dagen ve lijn door twee sc dagen door drie laatste geval HansweertWa imlet een motors halve op die d ferryboot hinnei reserve, doch in een der andere toratoornis voor wezenlijk tekort getreden. Alsdai schikbare ferryb VlissingenBre dienst overigens meermalen een plaats vinden, voer op de lijn meermalen bleek dienstboot van kenskerke te ge „Schouwen" van zen werd alsdan Hoedekensker genNeuzen we meen reserve-sc Dit resultaat auto-vervoer, zee Na het ingeb: haven aan den verband met be meest oostelijke Ged. Staten schip met kopla Deze vee waarschiji van 1939 van 1940 i n worden ge tijd daarn n e n gesch der Krui_ alle soorten auto lijn kunnen wore drukke seizoen ten op de lijn men varen, dan k den verwerkt. Al] doen bouwen, zo niet wel te verde dienst aan de m verkeer aan te i zich eenige jarer sluiten op kortei heele vloot ,te ve: rybooten zijn geb' automobielen toe aanhangwagens, cars enz. van eei gekend, worden t zet; de person ena achterbumpers ne heid meer plaats ren het geval wa: mobielen met gro' toegenomen, dan auto's. De ervari miseeren van aai middelen bij d leidt tot een ster vervoer. Van 192! tal passagiers o Breslkens van 19, Men verwacht veer Kruinitn Trouwens, het Walsoorden neen Het ingebruik ne vens, gepaard aai het aantal vaarte tere route de mo gen, zal het verve lans bieden. Voor de lijtn o f n i VI

De Zeeuw. Christelijk-historisch nieuwsblad voor Zeeland | 1939 | | pagina 6