D-BEVELAND. THOLEN 8PHILIPSL AND XAANDEREN. Kerknieuws Predikbeurten. Onderwijs Gemengd Nieuws. Land- en Tuinbouw Laatste Berichten. Telegrammen. Burgerlijke Stand. Marktberichten Afloop Verkoopingen en Aanbestedingen Adyertentiën 1 Kapelle; W. P. naar Dordrecht; ude Polderweg A T. Schouwenaar ;raat B 239 naar en gezin, van Ju- MaastriCht; H. ike Achterweg A 0. en W.-Sou- aeenteraad. emeenteraad. Me- 1: dat het straat- de N.V. PZEM is voordeel van plm. contract tot het .-geneesheer met oor 6 jaar is ver aagt hierin f 250 'rij wonen. Baar- V. in onderzoek a.n den bocht Oud- spoedig hierover te doen; dat door de werkverschaf- de werkverschaf- ini tot 6 Aug. a.s. chrijven van Ged. verschaffing 7000 gld. uitgetrokken 1939 dienovereen- )en wordt besloten het Borgstellings den toe te treden ke regeling inzake piingsplan. toe te treden tot regeling, inzake oezioht. Meerdere 3 Ikosten veel hoo- iu ook goed gaat. dat de regeling g van hoogerhand l. regeling van het ir 1938 goedge- rgaderde de Baad it evenals vorige edrag te voteeren dt aan den heer tslag verleend als 'iddeling en voor senoemd de heer aar ter secretarie chting door den enige bespreking appelijke regeling ïingtoezicht voor in. Vieeschkeurings- dt vastgesteld in f 3079.67. 1938 wordt eene te nemen aan de geling voor het id Zuid- en een vraag van getracht worden pzetten der steun- ni aanstaande, 2 ven, aangezien er lat tot 'het beko- rije bedrijf. Vrijdagavond een prp toen de beide ïlmina" en „Soli gingen om een n den burgemees- Stute, die zijn 35- rde. erd naast enkele en „Dankt, dankt d. De voorzitters feliciteerden den ize met een enkel bijna het geheele Van verschillen- len geheelen dag s besloten het 40- et harmoniegezel- herdenken door tival op Zaterdag is om voor dezen ezelsohappen van oodigen. ngst is deze week geweest. Er werd evi'scht, doch de van loonend. Ook g was weer zeer ;rij, die verleden liet zien, was loonend. Ansjovis ingen, terwijl de (geepen, makreel, was. eze week niet zoo ige week. Het ge- eliep van 2V2 tot somming bedroeg i ruim 6 tobben, •s is f 10 per tob. zeer best. Florel- •ten werden bijna stad sedert April oldaten herbergt, de gedachte 001 illigen avond aan o.w. ook kapitein bet verzoek om dezen avond aanwezig te zijn, voldaan. De burgemeester van Terneuzen (die met dhr L. J. Geelhoed, wethouder, en dhr B. I. Zonnevylle, gemeente-secretaris, blijk gaf van de belangstelling der bur gerlijke overheid) heeft de aanwezigen verwelkomd, waarna muziek, voordracht, zang, goochelaar en telepaat'h de aan dacht opeisdhte. Het geheele programma werd door stadgenooten belangeloos ver zorgd, zoodat de beschikbare gelden ge heel konden worden aangewend om den militairen een versnapering aan te bie den. Dat het ten ge'hoore gebrachte in den smaak viel, bewees het krachtig ap plaus. Aan het sl'ot heeft kapitein Paul de medewerkenden aan dezen avond dank gezegd. Volgende week zal nogmaals een gezelligen avond worden gehouden. Ned. Herv. Kerk. Beroepen te Alkmaar, P. Prins van Wijngaarden te Bergen op Zoom. Te Zuidwolde, W. de Jong te Idsegahuizen. Aangenomen naar Waverveen, L. Em merzaal, cand. te Rotterdam. Naar Noot dorp, W. J. Schouten, cand. te VGra- venhage. Naar Nieuwpoort, A. P. Plomp, cand. te Ede. Bedankt voor Papendrecht, J. Batelaan te Stavenisse. Ds C. R. v a n L e 1 y v e 1 d. Morgen 4 Juni hoopt Ds G. R. van Le- lyveld, Ned. Herv. pred. te Dinther, zijn 75sten verjaardag te vieren. Ds van Lely- veld heeft van 1894 tot 1905 de Ned. Herv. Kerk te Goes gediend, waar hij tevens godsdienstleeraar was in de straf gevangenis. Ds J. W. Groot Enzeri nk t. Te Leiden is in den ouderdom van 64 jaar overleden ds J. W. Groot 'Enzerink, Ned. Herv. predikant aldaar en secretaris van de confessioneel e vereeniging in Neder land. De overledene, die met de Pinkster dagen mog in den dienst des Woords was voorgegaan, is in het begin van deze week naar het Diaoonessenhuis vervoerd, waar hij twee operaties heeft onderga,an. Gisternachtis hijo v e r 1 e d en. Ds Groot Enzerink, die in 1900 in Gel derland candidaat werd, 'aanvaardde het predikambt op 13 Jan. 1901 te Wapen veld. Na deze gemeente in 1904 met Maassluis te hebben verwisseld, trok hij in 1907 naar Leeuwarden. In 1921 nam hij het beroep naar Leiden aan, waar hij 17 April zijn intrede deed. Zondag 4 Juni 1939. Ned. Herv. Kerk. Goes 9,30 u. ds Odé, 6 u. ds Drost te 's Heer Abtskerke. Wilhelminadorp 9.30 ds Steinz, nm. geen dienst. Hansweert 9.30 u. cand. Emous te Am sterdam, 6.30 u. ds de Bruin. Geref. Kerken. Yerseke 9.30 en 2 u. cand. Bos, hulppred. te Sehermerhorn. Geersdijk vm. en nm. ds Schoemakers te Kampen. Chr, Geref. Kerk. Vlissingen 9.30 en 5 u. ds Baan van Bus- sum. Chr. EVang. Gem. Yerseke vm. en nm. dhr do Wilde te Rot terdam. MIDDENSTANDSDIPLOMA ALGEMEENE HANDELSKENNIS. Gslaagd te Middelburg, de heeren: D. Mullie, Poortvliet; H. L. Nelisse, T'holen; L. J. Nelisse, Tbolen; W. G. A. de Nijs, Vlissingen, H. A. Ots, Vlissingen; K. Ovaa Souburg; M. Overbeeke, Tholeu; F. E. M. Plouvier, Vlissingen; J. L. Pollie, Oud- Vosmeer; W. P. Poppe, Middelburg; D. Priester, Goes; J. Roelse, Vlissingen; L. r. Roosendaal, Vlissingen; A. J. Rotte, Oosterland; W. de Rijke, Arnemuiden; J. ran Sabben, Souburg; N. M. Sohot, Tho- len; J. Sinke, Vlissingen; P. Smallegange, Biezelinge; P. v. Stee, Vlissingen; M. A. Stojig, St Philipsland; P. G. Sturm, Sou burg; M. Tazelaar, Golijnsplaat; A. Tim mermans, Middelburg; J. M. P. Torbijn, Goes; A. Verburg, Golijnsplaat; W. J. Ver hage, Middelburg; L. G. Versluije, Arne muiden; W. Verstraate, Middelburg; A. H. Verstraten, Middelburg; J. de Visser, Mid- G. J. de Vlieger, Souburg; K. J. JJ Walraven, N.- en St Joosland; Th. P. v. d. Weele, Golijnsplaat; Ch. B. v. Zwie- nen, Vlissingen. In totaal zijn geslaagd 141 personen, terwijl zijn afgewezen 43 personen. re Terneuzen zijn geslaagd; G. J. de rouw, Wissenkerke; J. C. Gebraad, Yer seke; J. Gunst, Kloetinge; J. A. van Gij's, reskens; H. M. Haringman, Golijnsplaat; ttt r^°orn, 's-Heer Arendskerke; W-.S0?, Goes: p- Avan Hoofstadt, Middelburg; P. J. Hooftman, Breskens; K' f-oogstrate, Yerseke; I. J. de Hullu, ■axel; A. J. de Jager, Yerseke; A. J. H. Jansen, Koudekerke (Walcheren); L. Je- rGitiiasse, Goes. Donderjag verwierven het diploma de barnes: Mevr. W. D. Oele-Polderman, nsweert ei1 J- Leenhouts, Terneu zen; en de heeren: F. M. de Jonge, Kloe- nür?' 1 Goes; J. A. Kallewaard Oolijnsplaat; H. J. Kievit, Golijnsplaat; A. C. Koole, Baarland; D. Kooman, Wemel- dinge, G. Korstanje, Oudelande; J. Kosten Kapelle (Z.-B.); W. Krausz, Goes; C. de Krijger, Borsselen; J. A. Leijs, Kapelle- Biezelinge; R. M. Lippens, Aardenburg; A. J. de Looff, Wissenkerke; J. A. v. d. Maale, Driewegen (Z.-B.); H. J. Maas, Kats; P. Meeuwse, Oudelande; G. M'. Meu- lenberg, Wissenkerke; J. Meulenberg, Everinge; M. A. Moggré, Biervliet; A. Mol, Oudelande; P. Mol, Oudelande; A. de Muijnck, Borsselen; G. J. J. Oele, Hans- weert; W. Oosterling, Aardenburg; W. Oosterling, Groede; G. M. Overbeeke, Kats J. van Paassen, Kapelle (Z.-B.); F. J. Paulusse, Ellewoutsdijk; P. S. Pauwels, Hontenisse; P. H. van Peenen, Goes; J. P. en P. J. Platteeuw, Wolfaartsdijk; S. G. Poortvliet, Kloetinge; J. P. de Pree, Golijnsplaat; E. G. Priester, Ellewoutsdijk. Vrijdag slaagden de dames: Mevr. S Sohipper-de Jager, Oudelande; Mej. A. A Verstraeten, Sluiskil; Mej. M. J. Sinke, Wolfaartsdijk. De heeren: A. J. Raes, Oostburg; W. J. Remeus, Kats; A. G. Rihkhoud, Kloctin- tinge; J. Roozemond, Goes; J. Ruijtenburg Axel; S. Sanders, St Laurens; J. J. Schil- leman, Waterlandkerkje; A. W. Schout, Goes; P. J. M. Simons, Hansweert; J. Sinke, Ellewoutsdijk; J. Snoep, Golijns plaat; I. Stokman, Wissenkerke; J. Taze laar, Golijnsplaat; M. Tramper, Wolfaarts dijk; J. v. d. Velde, Kloetinge; J. Verboom, Wolfaartsdijk; G. v. d. Peijl, Oudelande; J. Versehure, Yerseke; N. Versohure, Yer seke; A. Versprille, Groede; E. Visser, Schore. (T. G.) Te Zierikzee slaagden (speciaal exa men) de dames: G. Padmos, J. P. Verhage en A. A. Verton te Zierikzee; en de hee ren: G. van Nieuwenhuize en M. Slager te Brouwershaven; I. M. van Oeveren, P. J. Pleune, H. P. Verton en A. W. van de Zande te Haamstede; P. Rademaker te Burgh; T. Smalheer en T. Hoogmoed te Nieuwerkerk; L. v. d. Velde te Dreisohor; L. A. Verhage te Kerkwerve; C. J. Ver ton te Renesse; J. M. van Vessum te Wes- tenschouwen; J. J. de Waal te Bruinisse; J. A. Slager, A. J. Soeters te St Anna- land; L. J. van Splunter te St Maartens dijk; J.: iWessels te Scherpenisse; M. J. Padmos, A. D1. Phernambucq, A. M. de Riijke, F. J. Schoenen, H. R. Sc'huerman L. Simmers, S. Stoutjesdijk, G. B. van Strien, C. W. Verton, S. de Vlieger, H. H. Volkeri, J. J. H. M. Volkeri, J. de Vries, G. J. Wilbrink en A. R. van de Woestijme te Zierikzee. Normaal examen de heeren: J. Dane te Burgh; J. J. Beije en C. Deurloo te Ooster land; P. M. van den Berge te Bruinisse; M. J. van Beek en J. Burgers te St Anna- land. (Z. Nsb.) Chr. Lagere Landbouwcshool te Axel. Donderdag hadden de overgangs- en eindlessen plaats in de Chr. Lagere Land bouwschool te Axel. Aanwezig waren de bestuursleden, de heer Rjjkslandbouiwcoinsulent Ir G. J. D'roogendijk, de Comim'issie van Toezicht, Burg. en Weth. van Zaamslag en Axel en eenige ouders van schoolgaande leerlin gen. De lessen werden door den voorzitter, den heer G. de Putter, met gebed ge opend. Daarna gaf hij' het hoofd der school, den heer K. Booij, de gelegenheid den leerlingen vragen te stellen, die door de zen werden beantwoord. Het resultaat was, dat op twee na alle leerlingen kon den bevorderd worden. Het eind-diploma verwierven: A. G. de Putter Az., J. J. de Putter, A. J. Verpoorte, W. de Regt L.Wz., J. A. Dees, J. B. den Hamer, allen te Zaam slag; G. de Putter Mz., D. A. Riemens, H. Wolfert, P. van der Hooft, M. van Driel, L. Riemens, L. S. Brejire, F. G. de Jonge, A. Koster en A, Dieleman, allen te Hoek; 'S. A. de Kraker te Terneuzen; M. Dieleiman en C. Boeijie te Axel en J. A. Seheele te IJzendijke. Ir Droogendijk deelde de diploma's uit en felioiteerde de leerlingen met bet be haalde succes, alsmede de ouders der leerlingen. Spr. spoorde de gediplomeer den aan, de studie op een of andere wijlze voort te zetten en zich te organiseeren. De heer G. de Putter sloot zich daarbij aan, de leerlingen er op wijzende, dat men alles niet moet verwachten van ken- men en kulnnen, maar van den zegen Gods. Nog voerden het woord, de heer A. Seheele, als lid van de comimfissie van Toezicht en de heer Seheele van IJzen dijke. Tenslotte bedankte de leerling D. A. Riemens voor het genoten onderwijs en bood een stoffelijk blijk van waardeering aan, namens alle leerlingen. (T. G.) Geslaagd voor het machinisten-exa men (voorl. diploma) dhr H. J. Schou wenaar te Goes. Droevig slot van een bur gemeestersin stallatio. De fees ten, ter gelegenheid van de installatie van den nieuwen burgemeester van Dui ven, hebben een tragisch slot gevonden. In een café was een bal, dat tot in den naciht van Donderdag op Vrijdag voort duurde. Tegen bet einde van de feeste lijkheid werd ide stemming onder de aan wezigen minder goed. Na afloop van het bal werden de aan wezigen door een hunner, die ook aan het bal had deelgenomen, met een revol ver bedreigd. Toen meg. den man het wapen trachtte te ontnemen, loste hij plotseling een schot, dat den 27-jarigen B. Fonteijn te Duiven in den buik trof. Overbrenging naar 'het ziekenhuis te Zevenaar was noodzakelijk, waar opera tief werd ingegrepen. De toestand is vrij ernstig. De dader is gearresteerd. Van dak doodgevallen. Gistermorgen is de 68-jarige ongehuwde dakwerker S., wonende te Stadsbroek- Sittard, die bezig was met schilderwerk op het dak van een perceel, waorschijn- lijlk door een beroerte of hartverlamming getroffen en van acht meter hoogte geval len. Hij was op slag dood. Haverimloutfabriek te Zoeterwoude afgebrand. Gisteravond ongeveer half negen ontdek ten een paar jongens, dat er brand was uitgebroken in de havermoutfabriek van de N.V. Nederlandsche Havermoutfa briek en rijstindustrie te Zoeterwoude. Toen de fabriekschef was gewaarschuwd, bleek dat de brand reeds een grooten om vang had aangenomen. Zoowel de brandweer van Zoeterwoude als die van Voorschoten en Leiden wer den gealarmeerd. Toen deze ter plaatse verschenen, viel er van het eigenlijke fa-- brieksgebouw, dat een oppervlakte beslaat van ongeveer 5000 vierik. m., niet veel meer te redden. Er is voor een waarde van ongeveer f20.000 aan haver, verpakkingsmiddelen enz. verloren gegaan. De fabriek heeft een waarde van onge veer f 50.000, de vele machines welke alle werden vernield, hierbij inbegrepen. De fabriek was tegen brandschade verzekerd. Autobus en tram in aanrijding. Dezer dagen heeft op den Velperweg te Arnhem een aanrijding plaats gehad tusschen een bus van de Gel'dersohe tram en een motorwagen van de gemeente-tram. De bus schoof langs den tramwagen heen met het noodlottig gevolg, dat het dertienjarig zoontje van ds Hak te Arnhem) (vroeger te D o m- b u r g) die een ram buiten het busraam- pje hield, ernstig werd gewond. De arm werd hem, daar de bus met groote snel heid reed, van het lijf gerukt. De jongen is in het diaconesse. huis te Arnhem aan de verwondingen overleden. Domburg. Gisteren werd alhier een geitenkeuring gehouden. Uitslag: Klasse volbloedlammeren, aanvoer 7 stuks: le pr. A. Trieller Dzn.; 2e pr. A. J. Francke; 3e pr. Chr. Louws. Klasse met ingeschreven lammeren, aanvoer 6 stuks: le pr. A. Trieller D'zn.; 2e pr. S. Passenier; 3e pr. Joh. Vreeke. Oordeel der jury: beste groep lamme ren vooral de 'volbloed. Klasse 1-jarige volbloeden: le pr. J. Bimmel; 2e pr. A. Trieller Dzn. 'Oordeel der jury: iets te fijn. Klasse 1-jarige niet-volbloeden: le pr. A. Trieller Dzn.; 2e pr. J. Louwerse; 3e pr. J. Bimmel. Oordeel der jury; zeer matige klas. Klasse 2-jarige: le pr. J. de Voogd; 2e •pr. Ghr. Louws. Oordeel der jury: zeer matige groep. Oudere ingeschreven geiten; le pr. J. Louwerse; 2e pr. A. Provoost Jzn.; 3e pr. Jb. de Visser (de laatste is 12 jaar). Oudere niet-ingesc'hreven geiten; le pr. J. Pattenier; 2e pr. J. Pattenier; 3e pr. P. Provoost Jzn.; 4e pr. A. Provoost Jz. Oordeel der jury: "Wat ongelijke klasse, met afwijkend beenwerk. Aacjtekerke. Geiten -keuring. Groep lammeren. Aangevoerd 19 stuks, le pr. J. Jobse; 2e pr. W. Wisse; 3e pr. J. Wijfchuijs; 4e pr. A. Jobse; 5e pr. A. Willemse; 6e pr. I. v. Eijzeren; 7e pr. W. Kodde; 8e pr. J. den Hollander. Groep 1-jarige geiten. Aangevoerd 11 stuks, le pr. J. den Hollander; 2e pr. A. de Vos; 3e pr. Z. Verhage en 4e pr. J. Wij'k'huijs. Groep 2-jarige geiten, aangevoerd 5 stuks: le pr. J. de (Hollander; 2e pr. J. Wijkhuijs; 3e pr. B. Dekker. Oudere geiten, aangevoerd 5 stuks; le pr. P. Boone, 2e pr. J. Jobse, 3e pr. J. Wijfchuijs, 4e pr. J. Jobse en 5e pr. Sam Maljaars. Stamboek, geiten: le pr. W. Wisse. Vervolgens werden nog 7 troostprijzen toegekend en 2 abonnementen van den Geitenhouder namelijk aan de heeren L. Bakker en A. de os. BESTRIJDING COLORADOKEVER. Zooals reeds is gemeld, wordt met het oog op de bestrijding van den Colorado kever in het gedeelte van ons land, gele gen ten Zuiden van den Rijn, de Lek, de Nieuwe Maas en de Nieuwe Waterweg, algemeene bespui'ting van de aardappel velden met loodarsenaat verplichtend ge steld. Van rijkswege zal op een goede uit voering dezer hespuitingen controle wor den uitgeoefend door een aantal Contro leurs bij den Plantenzielfctenkundigen Dienst. Krachtens artikel 7 van de Planten- ziektenwet bezitten deze controleurs de bevoegdheid, alle terreinen tusschen zonsopgang en zonsondergang te betre den ter opsporing van overtredingen van de bepalingen, hij of krachtens deze wet uitgevaardigd. Deze controleurs zijn voor onze omge ving: Kring Goes: Ambtenaar: S. K. Phaff. Controleurs: W. J. v. d. Velde en G. J. Kuyper, beiden te O'uwerkerk; A. Ver hage, Domburg; P. Adriaanse en P. Abrahamse, beiden te Middelburg; A. Oosthoek, Lewedorp; S. Balkenende, Wol faartsdijk; P. D. Hoogstrate, Kloetinge; A. Rottier Jacz., Schore; Jao. Keur Jzn. en H. P. Keur Jzn, beiden te Scherpe- inisse. Kring Terneuzen. Ambtenaar: D. H. Koeman; Controleurs: M. de Koning, Aarden burg; A. de Zwart, Oostburg; L. J. Jansen van Roosendaal, Oostburg; A. Baart, Hulst; W. de Feyter, Axel; A. van Essen. Lamswaarde. Middelburg. Op Vrijdag 2 Juni verga derde te Middelburg de Zeeuwscb Her vormde Diaconessenvereeniging onder voorzitterschap van ds van Voorst Vader Uit het uitgebracht jaarverslag bleek, dat de vereeniging in vijf verschillende krin gen werkzaam is en voor dat werk alge meene waardeering vindt. Tot hoofdbestuursleden werden herko zen de heeren J. G. A. baron van Itter- sum en ds P. J. Steinz. Na de gewone werkzaamheden sprak de Prov. T.b.c.-arts F. de Stoppelaar over: Volksziekten en hun bestrijding. De be langrijke causerie werd met belangstel ling aangehoord AUTO MET 5 MILITAIREN OVER DEN KOP GESLAGEN. MIL. Gisteravond is een open auto, waarin 5 te Mil gelegen militairen za ten, op den rechten weg van Mil naar Escharen van den weg geraakt en eenige malen gekanteld. Een sergeant werd ern stig gewond en moest naar het militaire hospitaal te Arnhem worden vervoerd. De overigen hadden slechts lichte ver wondingen bekomen. DE RAMP VAN DE THETIS. LO'NDEN. Omtrent de ramp van de Thetis wordt geméld, dat van het schip nog zwakke klopsignalen worden ge hoord. Als de 'hoop m.oet worden opgegeven ■zou deze ramp het grootste verlies betee- kenen door de Britsche vloot, ooit in vredestijd geleden. MIDDELBURG. Ondertrouwd: L. J. den Hollander 29 j. jm. en P. L. Zonrui- ter 27 j. jd.S. Maljaars 23 j. jm. en M. L. Tholenaar 27 j. jd. Getrouwd: Th. van der Ploeg 30 j. jm. en S. M. Goedbloed 25 j. jd.; J. de Witte 33 j. jm. en S. Verburg 23 j. jd. Bevallen: S. Besier geb. Von Rath z.; G. Poppe geb. de Ridder z. Overleden: P. Antheunisse 71 j., wedn. van L. Puijpe. (M. G.) Van 2430 Mei. SOUBURG. Ondertrouwd: J. Pouwer 29 j. jm. en N. Dhvidse 30 j. jd. Getrouwd: G. Klap 26 j. jm. en J. Tange 26 j. jd.; W. Marijs 24 j. jm. en C. G. Roose 22 j. jd.;J. Gastel 32 j. jm. en C. v. Leeuwen 25 j. jd. Bevallen: E. J. Bloos geb. v. d Berg z.; M. G. Vos geb. Van Dijk z.; M. Arend- se geb. Huson z. (Nwsbld) Van 27 Mei3 Juni. YERSEKE. Heuwel. Afk.: Pieter Cor nells Pekaar 31 j. jm. en Jozina Wilhel- mina Gatharina de Munck, 25 j. jd. te Rotterdam. Geboren: Cornelia Pieternella d. v. Pieter van Kleunen en Susanna Elisa beth de Molennaar; Marinus z. v. Johan nes Paauwe en Maria Nieuwenhuize; Wilhelmina d. v. Jan van Stee en Jo hanna Pekaar. (I. C.) Van 25 Mei1 Juni. KRUININGEN. Geboren: 29, Charles Johannes z. v. Johannes Francies Mollet en Maria Krommedan. Ondertrouwd: 27, Jacob Ferdinan- dusse 26 j. te Jutphaas en Lena van der Hart 25 j. (L G.) WEMELDINGE. Geboren: Jannetje Neeltje r. v. M. van Stel en J. Dekker. Ondertrouwd: Cornells v. d. Schraaf 28 j. jm. en Elizabeth van Elsacker 26 j. jd. Gehuwd: J. Cijsouw 24 j. jm. en F. W. Korstanje 25 j. jd.; P. M. Geluk 26 j. jm. en J. Kosten 29 j. jd. (I. G.) Over de maand Mei. RXLLAND-BATiH. Geboren: 10, Cor nelia Maria d. v. L. J. van der Maas en G. M. Quist; 15, Pieter z. v. J. Wal raven en A. J. Breure; 28, Christina Wilhelmina d. v. J. van den Boomgaard en G. Lamper. Gehuwd: 25, A. H. Bek 34 j. jm. en A. M. Kalle 24 j. jd.; J. Verbrugge 29 j. jm. en I. A van D'riessen 38 j. jd.; Chr. Zoeteweij 23 j. jm. en T. M. Kloet 24 j. jd. Overleden: 17, Hendrik Weststrate, 67 j., wedn. v. Cornelia Minnaard. (I. G.) KAPELLE, Veiling van 1 Juni: Eix- portveiling van 10 uur: Kruisbessen f 7,10—f 9 p. 100 kg. Veiling van 2 Juni: Exportveilin.g van 10 u. v.m.: Kruisbessen 810 et. p. kg. Kleine veiling van 1 uur n.m.: Aard beien 5685, id. B 30; spinazie 915, vroege aardapp. poters 8'11, id. groote 1014, id. kriel 3,5 et. alles per kg. Bevelanders 1.501.80 eeuwsche Bon te 1.90, beide per 100 kg.; Natuursla 50 65 per 100 stuks; Bospeen 1214 per bos; Bosselderij 1.101.40, Rammenas 5060, beide per 100 bos; Bloemkool 5 17, Bloemkool Stek 3.5, Komkommers 8, alles per stuk; Komkommers 14, Poste lein afw. 2.5 per kg.;. Knolselderijplanten 18 per 100 planten. GOES. Groote veiling van Vrijdag 2 Juni. Kruisbessen f 10,35 p. 100 (kg. Kleine veiling; Aardbeien 39105, roe de bessen (Prolific) 62; andijvie 3,50 4,50, 'komkommers stek 1012, peulen B2—42, lamisooren 5, postelein 814, spinazie 5,5011, tomaten 3435, nieu we aardappelen 1315, id. drielingen 10 '13, id. kriel 48,50, oude aardappels 13 gld. alles per 100 kg. Postelein 2, rabarber 4,508,50, ra dijls 0,602,50, rammenas 2,503, spa- lotten 2,50—3, selderie 0,50'1,50, worte len 712 gld. p. 100 bos. Bloemkool 1529, id. 2e en 3e soort 5 14, kropsla 0,501,10, komkommers 6 12, tomatenplanten 0,250,70 gld. p. 100 stuks. Diversen: Bloemen: Impatein 6,50 gld. p. 100 pot; lobeliaplanten 0,750,80 gld. p. 100 stuks. KRABBENDIJKE. Veiling van 2 Juni. Kruisbessen 8 tot 10 gld. per 100 kg. Goes. Gisteren is door B. en W. aan besteed het schilderwerk voor de uitbrei ding van de Rijksland'bouwwinterschooL Ingeschreven werd als volgt: M. Brug- geman f 2125; J. de Graaff Zn f 3150; G. la Soe f2299; Gebr. Bruggeman f2188; M. van Stee f2842; L. M. Roozendaal f2690; 'C. Wisse f2790; G. de Kubber f2175; G. S. Kuijper f2684. Eveneens werd aanbesteed het lichten, sohoonmaken enz. van de sluisdeuren aan het 'Goessche Sas. Hiervoor werd ingeschreven door de Fa. J. M. J. Schrijver Zn voor f 888; Reijerse De Dreu f 1025; Iz. Adriaanse voor f 900. Alle inschrijvers wnen te Goes, Middelburg. Notaris J. L. van der Harst (heeft gisteren publiek verkocht ih „De Buitentuin" aan den Langeviele, een huis met voor- en achtertuin, aan den Nieuwen Vlissingschen Weg, E 360, in de gemeente Koudekerke, groot 2 A. 15 c.A. In koop toegewezen aan mevrouw L. J. W. de WitVisser, wonende te Aalst N.-Br. voor f 3370. Vrouwenpolder. De uitvoering van de werkzaamheden verbonden aan de verbe tering van den Gapinscheweg is door B. en W. gegund aan de laagste inschrijvers de heeren M. W. Knuist te Goes en J. Knuist te 's-Heer Arendskerke voor f 62280. Wissenkerke. Door het bestuur der waterkeering «van de cal. polders Onrust, Jaeo'ba en Anna Frisopolder werd Vrij dag in bet directiegebouw aanbesteed; het 'herstel, de vernieuwing en 'het on derhoud der waterkeerende werken aan bovengenoemde polders over het dienst jaar 1939-'40. Door de volgende personen werd inge schreven: A. A. de Mol te Kamperland voor f 9155; Jos. de Maagt te Hontenisse voor f8897; Alph'ons Warren® te Osse- nisse-Vogelwaarde voor f8820. Stand van hedenmoigen 10 u.: Stand van gistermiddag 3 u.: 770. Licht op voor fietsers: Zondag 9 u. 36 min. Maandag 9 u. 37 min. Heden overleed plotseling onze geliefde Vader, Behuwd- en Grootvader ELIZA LINDENBERGH, Wednr. v. Geertruida Dekker, in den ouderdom van 80 jaar en 5 maanden. Uit aller naam: A. P. LINDENBERGH Ezn. Wemeldinge, 2 Juni 1939. Voor de vele bewijzen van deel neming, ontvangen na het over lijden van onzen geliefden Vader, Behuwd- en Grootvader IZAAK LUTEYN, betuigen wij u onzen hartelijken dank. FAMILIE LUTEYN. 's-Heer Abtskerke, 3 Juni 1939.

De Zeeuw. Christelijk-historisch nieuwsblad voor Zeeland | 1939 | | pagina 3