De Kwestie-Oss. Burgemeestersinstallatie te Middelburg. Zomersproeten SPRUTOL m Last van Uw Zenuwen Mijnhardt's Zenuwtabletten Binnenland. Uit de Provincie zij deze poging 'hebben opgegeven. Vol gens de mededeelingen van duikers, die met het binnenste van de duikboot con tact hebben gehad door middel van klop signalen, zijn echter alle manschappen nog in leven. Thans blijkt, dat 90 personen aan boord waren toen 'het schip dook. Behalve de 58 man bemanning, bevonden zich 32 man van bet personeel van de werf aan boord. De koning laat zich in Canada gere geld op de hoogte houden over 'het ver loop der reddingspogingen. Een flottielje torpedoboot jagers is om streeks den middag op de plaats van het ongeluk aangekomen. De jager „Brazen" en verscheidene sleepbooten waren bezig met pogingen, de duikboot in horizontalen stand te krijgen. Het is thans wel duidelijk, dat het leven der opvarenden aan een zijden draad hangt. Gistermorgen om tien uur nog hoorde men duidelijke en heldere slagen tegen den wand van de duikboot, slagen, die lieten weten, dat alles wel was aan boord en dat men zich geen zorgen behoefde te maken. Op het oogenblik is echter groote onzekerheid ontstaan. Het klop pen, dat men thans hoort, is uiterst flauw. Vermoedelijk lijden de manschappen on der een zeer slechte luchtvoorziening. Men weet thans met zekerheid, dat bij de redding van de vier opvarenden, die zich met de Davis-apparatuur in veilig heid konden brengen, veel water is bin nengedrongen. De vraag is opgeworpen, of men niet maar vast voort zou gaan met het red den door Davis-apparaten. Men moet ech ter concludeeren, dat hoogstens enkele opvarenden op die manier gerqd zouden worden en dat hun ontsnappen voor de opvarenden, die achterblijven, een zeke ren dood beteekent. Bij iedere redding ontsnapt zooveel lucht en treedt zooveel water binnen, dat men die manipulatie slechts enkele malen kan herhalen. De volle aandacht is thans gevestigd op de pogingen van het bergingsvaartuig, dat wil probeeren lucht binnen te pompen. Er wordt een wanhopige strijd gevoerd om de levens van de 90 ongelukkigen, die nog steeds gevangen zitten, in de gezonken „Thetis". Alle hulpkrachten van de Britsche vloot zijn gemobiliseerd, om de opvarenden van den onderzeeër te redden, voordat de weinige lucht, die nog in het schip aanwezig moet zijn, is opgebruikt. Dit noodlottige tijdstip zou op zijn laatst om 1.40 vannacht (Engel- schen tijd) aanbreken. De kans op het boren van een opening in den achtersteven is thans wel prac- tisch tot nul gereduceerd, omdat zelfs bij eb het achterschip niet meer boven water komt. Er is dan nog redding mogelijk door het geheele schip boven water te halen en dan de opgeslotenen, als zij nog in leven zijn, te verlossen. Deze laatste me thode heeft men thans aangepakt. De admiraliteit ziet echter den toestand somber in. Er is weinig hoop meer op redding. SOVJET-ANTWOORD AAN BRITSCH GEZANT OVERHANDIGD. De Britsche en de Fransche ambassa deur te Moscou begaven zich gisteren om 17 uur naar het Kremlin op uitnoodiging van Molotof. Later werd gemeld, dat het antwoord der sovjet-regeering op de Britsch- Fran sche voorstellen aan den Britschen am bassadeur is overhandigd. Naar men gelooft, volgt het de lijnen van Molotof's jongste rede. Zooals reeds gemeld, had gisteren de installatie plaats van den heer Mr Dr J. van Wal r de Bordes als burgemeester van Middelburg. Een burgemeesters-installatie in Zee- lands hoofdstad is wel iets geheel anders dan in onze Zeeuwsche dorpen. In de dorpen staat op zoo'n dag zooveel mogelijk het normale leven stil. Het is een feestdag in den vallen, mooien zin van het woord. Jong en oud zijn op de been, om den nieuwen burgemeester het welkom toe te roepen. Aan de grens der gemeente staat een eerewaoht gereed, muziek en zang klinken door het dorp, volksspelen vermaken hot publiek en de dag wordt 'besloten met illu minatie of iets dergelijks. In Middelburg niets van al dit feestbe toon. De 'burgemeesters-installatie is iets, wat zich in alle stilte binnen de muren van het Stadhuis afspeelt. Bevatten de bladen geen verslagen van de plechtigheid, de meeste ingezetenen (de deputaties van ver- eenigingen enz. uitgezonderd) zouden gis termiddag niet hebben geweten, dat ze nieuwen biurgemeester hadden gekregen. De Raadzaal was geheel bezet met fa milieleden van den burgemeester en de voor het meerendeel reeds genoemde autoriteiten en genoodigden. Nadat weth. Onderdijk de vergadering had geopend, werd de nieuw benoemde burgemeester binnengeleid door een com missie, bestaande uit de heeren Heems kerk, Jeronimus en den secretaris. Vervolgens spraken de heer Onderdijk, de burgemeester en de heer Heemskerk hun reeds gepubliceerde redevoeringen uit. De burgemeester dankte den heer Heemskerk zeer hartelijk voor zijn vrien delijke woorden. Spr. onderschrijft, dat er allerwegen groote financieels moeilijkhe den zijn. Om hierin verbetering te krijgen is allereerst vertrouwen noodig. Keerde dit terug, dan zou het wereldbeeld een ge heel ander aspect krijgen. D'e werkzaamheden van den Minister van Financien zijn tegenwoordig geen sinecure. Zij eischen een haast bovenmenschelijke kracht. "Wij kunnen onzen Minister van Financiën a.i. niet beter steunen dan door ons gebed. Voor zijn persoonlijke woorden dankt Spr. den heer Heemskerk zeer bijzonder. Spr. heeft straks óók persoonlijk gespro ken, wat hij noodig achtte, omdat hij een groot deel van zijn leven in het buitenland heeft doorgebracht. 'Hierna volgde sluiting der officieels Raadsvergadering. Daarna was er gelegenheid voor andere sprekers om het woord te voeren. De heer Fernhout, oud-burgen meester van Middelburg, thans burge meester van Bussum, verkreeg nu het woord. Dat men nu een De Bordes Junior ziet optreden als burgemeester van Zeelands hoofdstad en dat Bussum de belangstel ling jegens Middelburg zoo luisterrijk re ciproceert, door de aanwezigheid van twee van zijn oud-burgemeesters, die samen eenige decennia en zoo 'belangrijke van het Bussumsche gemeentelijk leven representeeren, noemde Spr. een bijzon derheid, die de vermelding waard is. Mij als het ware ingeklemd gevoelend (aangenaam ingeklemd, wel te verstaan!) tussohen den oom en den neef, reken ik me, aldus Spr., gaarne onder hen, die in de gewichtige gebeurtenis van dezen dag belangstellen, om der wille van U en de Uwen. Aan de gebleven banden met Middel burg meen ik het recht te mogen ont- betreft, burgemeester van Vlissingen, zijn geboorteplaats geworden. En spr. heeft daarvan geen oogenblik spijt gehad. Spr. wenscht den heer de Bordes toe, dat hij dit later ook zal mogen zeggen. De burgemeester dankt de spre kers, allen burgemeesters, die zoo enthou siast over 'hun ambt spraken, voor hun vriendelijke woorden. Spr. vindt 'het een merkwaardig samentreffen, dat hier in deze zaal twee oud-burgemeesters en de burgemeester van Bussum aanwezig zijn, n.l. de 'heeren "a Jacob (oud-commissa ris der Koningin), de Bordes en Fern- 'hout. Spr. is dankbaar te mogen 'hooren, dat hier een gemoedelijke sfeer 'heerscht. Gaarne zal hij waken voor behoud van het stads- en natuurschoon. Van het groot belang van 'den landbouw is hij doordrongen en als het 'hem mogelijk is, daarvoor iets te verrichten, za'l hij dit gaarne doen. Na zich en zijn gezin in aller vriend schap te hebben aanbevolen eindigt spr. Receptie. Na afloop der vergadering in de Raads zaal werd een receptie gehouden. Allereerst werden hier voorgesteld Me vrouw B. Boasson-Sanders en Mevr. A. van der Veur-v. Wijk, echtgenooten resp. van den wethouder en den gemeente-se cretaris. Vervolgens de leden van den gemeente raad, daarna de burgemeesters van Wal cheren, de vrienden en bekenden van den burgemeester en zijn echtgenoote, de hoofdambtenaren van de gemeente, verte genwoordigingen van de Arrondissements Rechtbank, de Kamer van Koophandel en Fabrieken voor de Zeeuwsche Eilanden on den Polder Walcheren ^n vervolgens verschillende personen als de garnizoens commandant, de indeelingscommandant en consuls van verschillende landen. Een1 serenade. Tegen acht uur stonden op de Markt eenige honderden personen in afwachting van de hulde, die het Middelburgsch Mu ziekkorps den nieuwen 'burgemeester en zijn echtgenoote, die op den pui van het Stadhuis waren gekomen, zou brengen. Het grootste deel van het 'bestuur kwam met het korps mede en werd spoedig op de pui genood en aan den heer en me vrouw van Walré de Bordes voorgesteld. Het muziekkorps liet eerst een couplet van het Wilhelmus hooren en daarna twee coupletten van - het Zeeuwsche Volkslied. De directeur, dhr Joh. H. Caro, werd ook bij den burgemeester verzocht. Deze bracht bestuur en directeur dank voor deze zeer op prijs gestelde hulde. Daarna trok het korps al spelende naar het Mo lenwater, waar onder begunstiging van heerlijk weder het tweede concert in dit seizoen plaats vond. De avond-receptie. Intusschen waren reeds vele deputaties van kerkeraden, vereenigingen, industri eels en andere vennootschappen enz., die zich aangemeld hadden voor de avond receptie naar het stadhuis gekomen. Den geheelen avond door kwamen weder nieu we deputaties aan, die later waren geci teerd. Totaal stonden 65 deputaties aangege ven. Behalve de reeds genoemde zagen wij er vertegenwoordigers van onderwijsinstel lingen, vakvereenigingen, vereenigingen ten algemeenen nutte, sportvereenigingen commissies uit de burgerij van meer of minder officieel of officieus karakter Het groote aantal deputaties was oor zaak, dat velen lang moesten wachten. Na het bezoek had men gelegenheid aan het buffet, dat in de raadzaal was geplaatst nog een verversching te gebruiken. De receptie heeft geduurd tot ongeveer 11 uur. meester van de Ghr. Elmigratiecentrale, met het onderwerp: „Zijn er nog emigra tie-mogelijkheden?" en in de middagver gadering Ds J". Bos, Geref. predikant te Baarn. die zal refereeren over: „De gees telijke beteekenis van den boerenstand voor het cultureele leven". verdwijnen spoedig door 'n pot Bij olie Drogisten Kanaaldijk C 14 naar Kapelle; W. P. van Leuven, van a. b. naar Dordrecht; P. Schouwenaar, van Oude Polderweg A 18b naar Kruiningen;, T. Schouwenaar geb. Bolle, van Dorpsstraat B 239 naar Kruiningen; Jan Klap en gezin, van Ju- lianastraat O Iv naar Maastricht; H. Boerma, van Noordelijke Achterweg A 118 „Vrede-Best", naar O. en W.-Sou- burg. Hoedekenskerke. Gemeenteraad. Vrijdag vergaderde de gemeenteraad. Me- dedeeling wordt gedaan: dat het straat- verlichtingscon'tract met de N.V. PZEM is verlaagd. Dit geeft een voordeel van plm. f 25 per jaar; dat het contract tot het aanstellen van een geim.-geneesheer met de gemeente Baarland voor 6 jaar is ver lengd. De gemeente draagt hierin f250 bij, vermeerderd met vrij wonen. Baar land f300; dat B. en W. in onderzoek hebben het verbeteren van den bocht Oud- Vreelandschen dijk en spoedig hierover nader voorstellen hopen te doen; dat door de Rijksinspectie voor de werkverschaf fing wordt voorgesteld de werkverschaf fing en steun van 18 Juni tot 6 Aug. a.s. stop te zetten. In verband met een schrijden van Ged. Staten wordt voor werkverschaffing 7000 gld. en voor steun 1400 gld. uitgetrokken en de gem.-begrooting 1939 dienovereen komstig gewijzigd. Met algemeene stemmaten wordt besloten niet toe te treden tot het Borgstellings- fouds. Wel werd goedgevonden toe te treden tot de gemeenschappelijke regeling inzake uitvoering luchtbeschermingsplan. Besloten wordt niet toe te treden tot de gemeenschappelijke regeling, inzake het bouw- en woningtoezicht. Meerdere leden merken op, dat de Ikosten veel hoo- ger zullen zijn en het nu ook goed gaat. De voorzitter merkt op, dat de regeling echter bij niet-toetreding van hoogerhand wel zal worden opgelegd. Vervolgens wordt de regeling van het Burg. Armbestuur over 1938 goedge keurd. Ovezande. Gisteren vergaderde de Raad voltallig. Besloten wordt evenals vorige jaren het benoodigde bedrag te voteeren voor de extra B-steun. Op zijn 'verzoek wordt aan den heer N. J. de 'Regt eervol ontslag verleend als Agent der Arbeidsbemiddeling en voor deze functie tijdelijk benoemd de heer P. J. Leenman, ambtenaar ter secretarie alhier. Na uitvoerige toelichting door den voorzitter wordt na eenige 'bespreking besloten de gemeenschappelijke regeling voor 'het bouw- en woningtoezicht voor waardelijk te aanvaarden. De rekening van den Vieeschkeurings- dienst over 1938, wordt vastgesteld in ontvang en uitgaaf op f 3079.67. In de begrooting van 1938 wordt eene wijziging aangebracht. Besloten wordt deel te nemen aan da gemeenschappelijke regeling voor bet Luchtbeschermingsgebied Zuid- en Noord-Beveland. Naar aanleiding van een vraag van het lid J. Oostdijk zal getracht worden den datum van het stopzetten der steun regeling, zijnde 11 Juni aanstaande, 2 a 3 weken te verschuiven, aangezien er geen vooruitzicht bestaat tot 'het beko men van werk in het vrije 'bedrijf. NOORD-BEVELAND. Colijnsplaat. Het was Vrijdagavond een heele drukte in het dorp toen de beide muziekkorpsen „Wilhelmina" en „Soli Deo Gloria" op marsoh gingen om een serenade te brengen aan den burgemees ter den heer J. W. A. Stute, die zijn 35- jarig ambtsjubileum vierde. Voor zijn woning werd naast enkele marschen, Psalm 134 en „Dankt, dankt nu allen God" gespeeld. De voorzitters der beide vereenigingen feliciteerden den jubilaris, waarvoor deze met een enkel woord dankzegde. Daarna werd nog bijna het geheele dorp door gemarcheerd. Van verschillen de huizen wapperde den geheelen dag de driekleur. Donderdagavond is besloten het 40- jarig bestaan van het harmoniegezel schap „Wilhelmina" te herdenken door het houden van een festival op Zaterdag 1 Juli a.s. Het plan is om voor dezen dag alleen de muziekgezelschappen van Noord-Beveland uit te noodigen. VERDEDIGING VAN KONGO. Aankoop oorlogsbodems door België overwogen. De Belgische kabinetsraad heeft het vraagstuk van de verdediging van de ko loniën besproken en overwogen oorlogs bodems voor de verdediging van de mon ding van de Kongo aan te koopen. KONINKLIJK BEZOEK UIT ENGELAND AAN BELGIë. In den a.s. herfst verwacht. Koning Leopold heeft den Koning en de Koningin van Engeland uitgenoodigd in den herfst een bezoek aan België te brengen ter beantwoording van het be zoek, dat de Koning der Belgen aan Lon den heeft gebracht. Als tijdstip voor het bezoek is voorge steld van 24 tot 28 October. D'e uitnoo diging is thans naar Canada onderweg. OPWINDING TE PRAAG. Fascisten-leiders gearresteerd. Oindanks het verbod der regeering heb ben de Tsjechische fascisten te Praag manifestaties gehouden, wellke zeer groo- ten omvang aannamen. Op een der plei nen verdrongen zich ongeveer vijfduizend menschen en er was een leger van poli- tie-agenten noodig, om deze mensohen- massa in toom te houden. De Tsjechische politie heeft alle fascis tische leiders gearresteerd. De grens tussohen het Duitsche rijk en het protectoraat Bohemen en Moravië blijft hermetisch gesloten. Vliegen boven het protectoraat is ver boden. Inlichtingen over den toestand in Bohemen blijven beperkt tot de berich ten, die meegebracht worden door de en kele personen, die uit Praag komen, of door vluchtelingen. VESUVIUS IN ACTIE. De Vesuvius vertoont op het oogenblik een hevige werking. Vannacht was de hemel verlicht door een gloed uit den kra ter. Wolken asch stijgen omhoog en stroomen lava vloeien bergafwaarts. Men gelooft, dat er geen direct gevaar aan wezig is. Spoedig weer opgewekt en gekalmeerd met Buisje 75 ct. Bij Apoth. en Drogisten. Het rapport van de Kamercommissie voor 13 Juni te verwachten. Een parlementaire enquête Ofschoon aanvankelijk te verwachten was geweest dat de Tweede Kamer haar openbare vergaderingen 'op 6 Juni zou hervatten, schijnt t'hans wel vast te staan dat dit eerst op 13 Juni zal geschieden. Naar de N. R. 'Crt. vernam, mag men de kans groot achten, dat nog voor dien datum de commissie uit de Tweede Ka mer, belast met de voorbereiding van de behandeling der ministerieele nota in de kwestie Oss, met haar rapport gereed zal zijn en dat dan tot publicatie hiervan zal kunnen worden overgegaan. Loopt dit zoo, dan zou de Kamer zeer zeker nog voor 'het aanbreken van haar zomerreces gelegenheid 'hebben, voor een openbare behandeling van de nota Gose- ling aan de 'hand van het rapport van de commissie, bijeen te komen. In dit verband 'hoorden we nog ver luiden, dat in parlementaire kringen, ook onder leden van de rechterzijde, in den leenen, als uw voorganger een enkel woord tot u te spreken. In ambtsaanvaardingen als deze ligt bekoring, ook voor den toeschouwer, als er reden is om te vertrouwen, dat er on der beding van Gods gunst en zegen, goe de vruchten van te verwachten zijn voor de Gemeente, wier ingezetenen zich begrij pelijkerwijs afvragen: Wat zal deze nieu we burgemeester ons brengen? Wat zal hij voor ons bereiken niet alleen, maar vooral: wat zal hij voor ons willen een kunnen zijn? Wat zal zijn optre den en verkeer in ons midden voor ons kunnen 'beteekenen? Gij zoekt hier geen ambt, dat ge als een sine-cure zoudt kunnen uitoefenen, dat ge als het ware 'honoris causa zoudt kunnen bekleeden. Ge zoekt hier een werkkring, waarin ge uw mannelijke levenstaak vinden 'kunt en die aan uw leven inhoud en doel, aan uw werkkracht bevrediging geven kan. Gij kwaamt 'hier om te 'besturen en voorzoover die taak u speciaal werd toe gewezen, te regeeren en in dat alles wenscht ge het leven en de menschen te dienen. Welnu, ik houd er me van overtuigd, dat Middelburg u zal leeren kennen als een voorzichtig en welberaden man. Als een toegewijde werker. Als een recht vaardig en zelfstandig beoordeelaar van al 'hetgeen ge te beoordeelen zult heb ben. Als een trouw en eerlijk raadgever. Als een goed financier. Als een burger vader op wien men rekenen kan. Als gij op eenvoudige wijze het een voudige Zeeuwsche hart weet te bereiken, den eenvoudigen Zeeuwschen geest te vat ten, dan voorspel ik u, dat ge, zij het dan geleidelijk aan, wel geen uitbundige en demonstratieve, maar en die is beter stille en warme en blijvende waardee ring zult vinden. Ik feliciteer u, met uwe eerste gemeen te, die eene schoone, eene belangrijke ge meente is, en waarin gij met mevrouw van Walré de Bordes veel goeds zult aantreffen en veel liefs zult kunnen er varen. Ik feliciteer de gemeente Middelburg met haren nieuwen burgemeester, wiens werk haar tot groote zegen moge zijn 1 De heer IH. de Bordes, oud-burge meester van Bussum, merkt op, dat in de gemeentewet weinig relief aan het burgemeestersambt wordt gegeven. Zelfs spreekt ze niet van de installatie van den burgemeester. Toch heeft deze groote beteekenis. Burgemeester eu raadsleden zien elkaar voor het eerst en de indruk die 'hier wordt opgedaan, is vaak van groot belang voor de toekomst. Naar aanleiding van een boutade van den kenner van het gemeenterecht Op- penheim merkt spr. op, dat een burge meester een goede genius maar ook een demon kan zijn. Beschouwd kan het ambt als een roeping, dan is het ten zegen. Spr. wenscht den heer de Bordes mooie en gelukkige jaren en hoopt, dat hij een maal van het ambt met dezelfde geest drift afscheid' zal kunnen nemen als waarmee 'hij het nu aanvaardt. Moge God hem daarbij helpen en steu nen en Zijn zegen schenken. De 'heer C. A. van Woel deren, burgemeester van Vlissingen, oudste in jaren en op één na oudste in dienstjaren van de Walohersche burgemeesters, feli citeerde den nieuwen burgemeester harte lijk met zijn benoeming. Spr. wenschte hem toe, dat al zijn idealen in vervulling mogen gaan. Onder de 'burgemeesters be staat een hartelijke verhouding, zooals spr. kan verzekeren. Spr. 'hoopt, dat de 'heer de Bordes lei ding moge geven aan het Middelburgsc'he en Walchersche leven, ook aan den land bouw. Als 42-jarige man is spr. als ;out-sider voor wat de gemeentelijke administratie laatsten tijd de opvatting veld gewonnen zou hebben, dat 'het tenzij de minister van justitie alsnog nadere door boven bedoelde commissie wenschelijk geachte ophelderingen zou willen verschaffen nu toch het beste zal zijn tot de instel ling van een parlementaire en quête te besluiten. GOEDKOOPER REIZEN VOOR GEZINNEN. Reductie voor gezelschappen van vijf personen op komst. Gemeld wordt, dat maatregelen bij' de Nederlandsehe Spoorwegen in onder zoek zijn, waardoor 'het reizen van vijf personen aanzienlijk goedkooper zal wor den. Tot dusver kende men slechts prijs vermindering bij: z.g. gezelschapsreizen, die ten minste tien deelnemers omvatten. In de naaste toekomst zal het dus zoo worden, dat een gezin, bestaande uit man, vrouw en drie 'kinderen reductie geniet. Naar men aan 'het „Alg. Handels blad" mededeelde, moet 'het nauwelijks aan twijfel onderhevig zijn, of deze nieu we faciliteit zal binnenkort officieel wor den afgekondigd. CHR. JONGE BOEREN- EN TUINDERS BOND. De algemeene vergadering. Du jaarlijksche algemeene vergadering van den Ghr. Jonge Boeren- en Tuinders- bond zal, naar wij vernemen, 11 Juli a.s. te Middelburg onder presidium van Mr W. Rip van Den Haag worden gehou den. In de morgenvergadering zal ais spreker optreden Mr Dt J. v. d. Helm, burgemeester van Pijnacker en penning- MIDDELBURG. De burgemeester beschermheer van Uit het VolkVoor het Volk. De burgemeester, mr dr J. van Walré de Bordes heeft tijdens de receptie gister avond medegedeeld, dat hij gaarne het hem aangeboden beschermheerschap van de Vereen. „Uit het VolkVoor het Volk" zal -aanvaarden. ZUID-BEVELAND Wemeldinge. Loop der bevolking over de maand Mei. Ingekomen: P. J. Paar- dekooper, van Kortgene naar Oranje boomstraat B 86; A. J. Kole, van Ierseke naar Dorpsstraat B 50; P. van ider Cin- gel geb. Felius, van Kattendijke naar Zuidel. Achterweg A 52f; W. G. M. Har- denberg, van Rotterdam naar D'aniëlstr. B 65; Joh. Hooeesteger, van Sijbekarspel naar Kortstraatje A 26; E. Kuus geb. van der Hoek, van Maarssen naar Sluist plateau C 77Z. Delzenne, van Goes naar Wilhelminastraat B 138. VertrokkenA. C. Lankhuijzen, van Hooge Weg A 41 naar H. en L.-Zwaluwe, Korteweg 4; M. Everedijk en gezin, van THOLEN EN ST. PHILIPSLAND. Tholen. De kreeftenvangst is deze week aan den langen kant geweest. Er werd met plm. 300 korven gevischt, doch de vangsten waren verre van loonend. Ook de vangst van zeepaling was weer zeer gering. De weervisscherij, die verleden week eenige verbetering liet zien, was deze week weer weinig loonend. Ansjovis werd zeer weinig gevangen, terwijl de vangsten van omvisch (geepen, makreel, roggen enz.) zeer matig was. De botvangsten zijn deze week niet zoo gunstig geweest als vorige week. Het ge middelde per vaartuig beliep van 2V2 tot 3V2 tob. De minste besomming bedroeg 50 pond en de grootste ruim 6 tobben. De prijs voor de leurders is f 10 per tob. De kwaliteit der bot is zeer best. Florel- len of andere vischsoorten werden bijna niet gevangen. ZEEUWSCH-VLAANDEREN. Terneuzen. Nu onze stad sedert April 1.1. weer een aantal soldaten herbergt, rees bij de bevolking de gedachte om den militairen een gezelligen avond aan te bieden. Zeer vele militairen, o.w. ook kapitein P. P. Paul, hadden aan bet verzoek om

De Zeeuw. Christelijk-historisch nieuwsblad voor Zeeland | 1939 | | pagina 2