Wondermooie en hoogst be koor li onweerstaanbaar lage pryzen SCHOENFABRIEKEN WAALWIJK GOES: Lange Kerkstraat. Telef. No. 579 MIDDELBURG: Lange Delft 50. VLISSINGENWalstraat Kleine Markt. fiiiancilili Bsfiehtsn. Philips Binnenland. honderdduizend blikken spinazie. een week zonder kinder verlamming. droge, maar geen warme meimaand. üit de Provircif Zomerschoentjes Sportief ""en fleurig in zeer aparte combinatie wit en blauw. Jeugdige chic m***-* Een prachtig, jeugdig model, zeer chique bewerking. Iets aparts. In wit «■■ui in»"1" Sportief en rijk bewerkt in prachtige cederkleur met pastel- rood, blauw en biauw-wit Zeer flatteus en heerlijk luchtige dracht. In fijne combinatie rood wit en blauw-wit Kinderschoentjes in wit en alle mooie tinten, allerleukste uit voeringen, vanaf Grieksche Sandaal, met of zonder neus, in bruin en wit, prima pasvorm, vanaf. maat 18 maat 18 ggBS—Zeer fraai en sportief met een uitzonderlijk mooi be werkt voorblad. In diep cederbruin,blauw en wit. -^^rij n li i chic en sierlijk. In wit, blauw, zwart en prachtig wijnrood. Zeer apart jljgpP^ Buitengewoon mooie collectie in Heerenschoenen. Zeer fijne uitvoeringen in zwart, oxblood en London Tan. Het schit terende handwerksy- steem4.90 Schitterend geslaagde molière met prachtige en luchtige perforatie. In zeer fijne combinatie London Tan en mooi bruin BEURSBERICHTEN, Slotloersen van de Amster- damsche Effectenbeurs, ons medegedeeld door Van Heel Go. N.V. te Goes. heden vor. koers H. V. A. N. X. Handb. Unilever A. K- U. Amflt Rubber Kon. Olie Kon Boot Seheepv. Unie Deli MÜ- Nederland '37 Nederland '38 U. S. Steel Anaconda Bethl. Steel North Am. Cy. Int. Nickel Gont. Oil Shell Kennecott Radio Am. Enka Gar Found: Tidewater Midpetco Rep. Steel Waterworks Gen. Motors De beurs was voor de lokale fondsen goed prijshoudend, hier en daar zelfs vast; o.a. voor Kon. Olie, Philips, Uni lever en Deli Mij. Dit laatste aandeel was circa 9 pet. hoo- ger wegens de goede prijzen op de onderhandsche verkoo- pen en de heden gehouden veiling behaald. In de Amerikaansche af- deeling bleef het stil maar was de stemming toch gun stig, zoodat de koersen, on danks het flauwe slot van New York, slechts heel weinig lager waren. Op de Obligatiemarkt ging heel weinig om. Voor de.Ne- derlandsche overheidsfondsen bestaat weinig vraag; voor pandbrieven was iets meer belangstelling. De Fransohe leeningen waren beter; de nieuwe 6-jarige obligaties, oie volgende week geëmitteerd worden, worden gunstig be oordeeld. Wisselkoersen. A'dam, 2 Juni, 2.30 u. Berlijn 74.90—75.10. Londen 8.758.77. Parijs 4.954.96. Brussel 31.80—31.85. New-York 1.867s—1,87 X. 432 434 126 125 198 201% 135% 137% 377/s 377/s 197 197 312% 316 112 112 119% 119 202 215 93% 93 96% 96% 373/i« 37Vi. 19V8 19Vs 43s/s 437/s 17 16% 374/s 37V8 17% ITVB 9 9 24"/i» 24% 5s/s ö3/e 24% 24% 18% 18Vs 9"/« 9"/i. 10% 10% 127/s 1213/i» 8 7®/8 33% 33% Waar de doorgedraaide groente blijft. Naar wij vernemen, heeft het departe ment van Economische 'Zaken de 'verle den jaar genomen proef met het inblik ken van spinazie dit seizoen op groote schaal herhaald en ten hehoeve van arm lastigen en werkloozen ongeveer honderd duizend 'blikken doen vervaardigen. Het grootste deel hiervan, n.l. meer dan 60.000 blikken, is reeds in distributie wegens de schaarsehte aan jonge groen ten. Sinds maanden werd in de wekelijk- sdhe opgaaf in de Staatscourant van het aantal aangegeven gevallen van besmet telijke ziekten, hier te lande 'voorgeko men, altijd weer melding gemaakt van gevallen van kinderverlamming. Sedert de kleine epidemie van verleden jaar kwamen er elke week nog nieuwe patiën ten bij. Thans eindelijk voor het eerst se dertdien, als we het wel hebben - is er een week voorbij gegaan zonder nieuwe gevallen en wel de afgeloopen week van 21 tot en met 27 Mei. Ln de tweede week van Mei werden er oog vier aangegeven en in de derde week drie. Blijkens het voorloopig overzicht van net weer in Mei 1939, medegedeeld door efj -O0 Bilt, was, gemid deld over de vijf 'hoofdstations in Mei de ochtendtemperatuur een halve graad heneden normaal, in de drie decaden ^csp. een halve en een graad beneden no£maal en ongeveer normaal. De grootste afwijkingen kwamen, voor bP den 19dan en Slisten, respectievelijk 2V2 graad beneden en 2V2 graad boven normaal. Niettegenstaande de tempera turen op de meeste dagen te laag was, kwam geen neerslag 'van beteekenis voor. De gemiddelde dagelijksche maximum temperatuur en het gemiddelde dagelijk sche minimum waren beide een halve graad beneden normaal. De neerslag was in Utrecht en Zuid-'Holland 10 tot 30 procent bioven normaal. In Zeeland, Noord-Brabant en Drente nul tot 20 procent beneden normaal, op de Weste lijke Waddeneilanden 60 tot 70 procent beneden normaal. Van den 20sten af viel geen regen. Te De Bilt werden 230 uren zonneschijn waargenomen, tegen 210 uren normaal. OPDRACHT IN DEN SCHEEPSBOUW. Voer Egyptische rekening. De Werf -Gusto, firma A. F. Smulders, te 'Sbhiedam, heeft opdracht gekregen om vo-or Egyptische rekening twee groote bergingsvaartuigen te bouwen. De booten zijn bestemd om gestationneerd te wor den te S-uez. Voor zoover bekend is dit de eerste maal, dat de Nederlandsche scheepsbouw- industrie een opdracht voor Egypte krijgt uit te vloeren. DE VETC0NVENTIE. Verlenging voer twee jaar gevraagd. D'e deelnemers aan de Vetconventie hebben in meerderheid 'besloten 'verlen ging te vragen van de 13 Juni afloopen- d© overeenkomst, thans voor een termijn van twee jaren. DE EISCHEN TE STELLEN AAN ELECTRISCHE TOESTELLEN ENZ. Een commissie van advies ingesteld door den Minister van Waterstaat. De minister van waterstaat heeft een commissie ingesteld, welke van advies moet dienen omtrent eischen en aanwij zingen, door den minister van waterstaat te stellen, en te geven in aansluiting aan de alg'emeene voorschriften, ingevolge den algemeenen maatregel van bestuur inzaJke deugdelijkheid, veiligheid en doel matigheid van electriciteitswerken en van toestellen hij het gebruik waarvan elec- trische energie wordt gebezigd (art. 12 van de Electriciteitswet). Lid en voorzitter dezer commissie is: prof. ir. 'G. J. van Swaay, oud-minister van. waterstaat, te Delft. TUINBOUW EN DIENSTPLICHT. Adres aan den Minister van Defensie. Het bestuur van den Bond kring West- land van den L. T. B. en de veilingsvereen. Poeldijk, hebben aan den Minister van Defensie een telegram gezonden, waarin de aandacht wordt gevestigd op het feit, dat in de Westlandsche kweekerijen de seizoendrukte thans heerscht. Verschil lende tuinders 'bevinden zich in verband met de voor-mobilisatie onder de wapenen terwijl geen tuinbouw-werkkrachten meer beschikbaar zijn in het Westland. In verband hiermede wordt den Minis ter verzocht zoo spoedig mogelijk vrijstel ling te willen verleenen aan de betrokken tuinders. OVERMAKEN VAN LOON UIT DUITSCHLAND. Weer verlaging]? Voor het overmaken van loon uit Duitsehland naar Nederland zal per 1 Juli a.s. een nieuwe regeling worden ge troffen, waarbij' 'het totaal der overge maakte loonen een nader vast te stellen maximumbedrag niet mag overschrijden. A'lle in Duitsehland werkende Nederland sche arbeiders vallen onder deze regeling, ook de in Duitschen dienst varende vis- schers. De betreffende instanties zijn nu doende om voor de diverse groepen een bepaald bedrag vast te stellen, dat na Juli a.s. per man en per hoofd zal mogen wor den overgemaakt. Het is niet onmogelijk, dat deze gewijzigde regeling voor sommi ge groepen een vermindering van 't loon- percentage, dat naar huis kan worden ge zonden, zal beteekenen. VERGADERINGEN PROV. STATEN. Gedeputeerde Staten hebben de ope ning der eerste gewone zitting van de Provinciale Staten van dit gewest be paald op Dinsdag 4 Juli a.s. des namid dags te 2 uur. Het ligt in de bedoeling om de, over eenkomstig art. 46 der Provinciale wet, voor de verkiezing van de leden van Ge deputeerde Staten op Woensdag 5 Juli a.s. te houden vergadering te openen des voormiddags te 10 i'ur en de verslagen der afdeelingen betreffende de voorstellen van Gedeputeerde Staten te behandelen in eene vergadering op Woensdag 26 en zoo noodig op Donderdag 27 Juli, des voormiddags te 10 uur. 50-jarig jubileum Ring, Goes N. J. V. Op 12 Alpril j.l. was bet 50 jaar geleden dat de Ring Goes van bet N.J.V. te Bie- zelinge werd opgericht. Het bestuur be sloot ter herdenking van dit feit de a.s. jaarvergadering op 10 Juni een feeste lijk karakter te do-en dragen, waarbij; zoo veel mogelijk ook de oud-leden zijn uitge- noodigd. In een kerkdienst hopen te spreken de heeren G. Duvekot Lzn. als voorzitter; G. Tabak, alg. secr. N.J.V. over: „Een Gou den Ring"; terwijl aan -As J. P. v. Steen bergen bet slotwoord zal zijn. Na een koffie-maaltijd volgt nog een feestelijk samenzijn. Voor de deelnemers onder de oud-leden verwijzen wij- naar de advertentie-rubriek. MIDDELBURG, BOND VAN CHR. BAKKERSPATROONS IN NEDERLAND. Het gewest Zeeland van den Bond van Chr. Bakkerspatroons vergaderde Don derdag te Middelburg. Wegens verhinde- naar het gesticht teruggebracht, ring van den heer G. Douw berustte de leiding bij den heer J. van Scbaik. D'e heer Ovaa bracht rapport uit over het werk der contact-commissie tusschen Chr. werkgevers- en werknemersorganisa ties in Zeeland. Naar aanleiding van bepaalde gevallen werd over het werk der saneeringscom- missie op Schouwen gesproken. Ook kwam de wenschelij-kheid naar vo ren, dat Zeeland in het hoofdbestuur ver tegenwoordigd zal worden. Het gewestelijk bestuur zal voorstellen de bondsvergadering van 1940 te Rotter dam te houden. D'e afdeelingen zullen de propaganda krachtig ter hand nemen Walcheren boekte reeds een flinke ledenwinst. Bij de rondvraag kwamen het verhalen van de omzetbelasting, de Midza-bewe- ging en het mantel-contract ter sprake. Gevel Vlasmarkt. De aardige trapgevel van het Paen- ken, aan de Vlasmarkt, met fraaie top- pilaster en topversiering, die zeer bouw vallig was-, is met steun en voor-lichting van -de Vereeniging tot instandhouding van oude gebouwen in ouden luister her steld. De gevel is geheel afgebroken en met gebruikmaking van van elders be trokken ou-de -steen op zeer zorgvuldige wijze -weder opgebouwd. Een belangrijk staal van oude bouw kunst in den gevel dateerend uit het twee de kwart der 17e -eeuw is hierdoor be waard. Een drietal ongelukken. Bij het los-sen van steenkolen uit een schip -aan de Loskade heeft een losser bij het oplichten en -op 'zijn schouders brengen van een zak kolen, een schouder uit het lid gekregen; hij1 is ter behandeling per ziekenauto naar het gasthuis ver voerd. In d-e 'Gravenstraat kwam gisteren een 87-jarige verpleegde uit het Oude Man nenhui-s te vallen en 'bekwam daarbij een bloeden-de hoofdwonde. Per auto heeft Dr Pel, die 'hem hulp verleende, den man Bij -d-e Vlissings-che brug liep een -drie- jarig kind, dat -door -zij-n moeder geroe pen werd, van -schrik te water. Een 'der omwonenden wist het kind spoedig op het droge te brengen.

De Zeeuw. Christelijk-historisch nieuwsblad voor Zeeland | 1939 | | pagina 3