Stad en Platteland. Onderwijs. Gemengd Nieuws Radioprogramma. De zwerftochten van Kees. ZEEUWSCH-VLAANDEREN. THOLEN EN ST. PHILIPSLAND. bedrage varai 49) voor extra-hulp werk loozen voor 1039. Vaststelling gemeentelijke vergoeding art. 101 L.O.-wet 1920 over 1937 voor de bijzondere lagere scholen. Afrekening gemeentelijke vergoeding art. 101 L.O. wet-1920 over de jaren 1934 1937 voor de bijzondere lagere scholen. Voorstel tot vaststelling van een ge meenschappelijke regeling tot centralisa tie van het bouw-en woningtoezicht op Zuid-Beveland. Ook in deze geimeente is een geval van varkenspest geconstateerd en wel bij varkens van den landbouwer S. Wisse. Ovezand. In de Zaterdag j.l. gehouden vergadering van het Waterschap Ove- zande, waarbij 17 ingelanden tegenwoor dig waren, werd de rekening voor het dienstjaar 1938'39 vastgesteld in ont vang op f 9448,1lO'/i, in uitgaaf op f 7943,61 alzoo met een goed slot van f 1504,49. De begrooting over het dienstjaar 1939 1940 werd vastgesteld op f 9288,94 in ontv. en uitg. Het dijikgesohot werd evenals het voor afgaande jaar vastgesteld op f 10 per H.A. voor de sohotbare gronden en f 9 voor de vroonen. D'e aanslag voor de bebouwde eigen dommen werd vastgesteld op 3 pet. Besloten werd om voorwaardelijk toe te treden tot de afdeeling Zeeland va® de Nederl. Heidemaatschappij. De stemmting voor de verkiezing van de leden van den Raad zal in deze gemeente worden gehouden op 14 Juni. Kapelle. De Veilingsvereeniging K. B. en 0. te Kapelle kwam Zaterdagmiddag in algemeene ledenvergadering bijeen. De voorzitter de heer P. J. J. Dekker opende deze vergadering welke niet druk bezocht was en heette in het bizonder welkom den heer Phaff, ambtenaar van den Plantenziektenkundigen dienst en den Tuinbouwonderwijzer dhr F. P. de Graaf. Achter ons ligt een gunstig jaar, de financiën stemden het bestuur tot groote tevredenheid. Het seizoen dat voor ons ligt belooft gunstiger te worden dan het vorige, wat de fruitoogsten betreft. Alleen enkele va- riateiten peren zullen wel beneden het middelmatige blijven. De prijzen kunnen mee- of tegenloopen. Spr. hoopt, dat 1939 worde voor teler, kooper en veiling een goed jaar. Medegedeeld werd, dat het bestuur de vergadering van het Centraal Bureau van Veilingen bezocht. Zooals reeds is aange kondigd zal er een splitsing van groenten en fruit plaats hebben. Stappen in dien geest werden reeds gedaan. Iemand uit Zeeland is hiervoor reeds aangewezen. Een proefdemonstratie voor geluidsver sterking vanwege de Philipsfabrieken Eindhoven, voldeed, maar was te duur, zoodat het bestuur hiertoe niet durfde overgaan. Alsnu deed de heer A. D. Snoep, admi nistrateur, rekening en verantwoording over het boekjaar dat loopt vanaf 1 April 1918—31 Maart 1939. De stand bleek in alle opzichten gun stig. Afgeschreven kon worden op gebou wen, grond enz. tot een bedrag van f 17.358,71. Geveild werd voor f 917.661,71. Als lid der financieels commissie werd in de vacature van den heer B. de Jonge (verplichte aftreding) benoemd dhr J, óanseman-Baijens. De contributie voor 1940 werd vastge steld op f 1. Het ledental is thans 940 (vo rige jaar 903). Het veilingspercentage werd als volgt vastgesteld: Groote veiling 2 pet., kleine veiling 4 pet., boomgaarden 3 pet. en eie ren 1 pet. De heer Mallekote zag gaarne voor boomgaarden het percentage hooger gesteld. Dit voorstel vond geen ondersteu ning. Bij voorkomende zaken kwam de heer C. P. Vogelaar van Krabbendijke op voor het treffen van maatregelen om het fruit langer te kunnen bewaren. Er wordt wel eens gezegd, dat aan de aanplanting per ken moeten gesteld worden, maar Spr. wijst op het vele fruit dat er nog inge voerd wordt. Aangeraden wordt om zich toe te leggen op een betere koelmethode., In het buitenland is men ons al 20 jaar voor. Men moet het zoover weten te bren gen, dat er met Mei en Juni nog fruit is uit eigen land. De voorzitter is het hiermee eens en verzekert dat het bestuur de grootst mo gelijke medewerking zal verleenen. Hier na sluiting. Drtewegen. De raad vergaderde onder leiding van den 'burgemeester. Na de ope ning imet gebed deelde de voorzitter mede, dat met de voorbereiding van den bou/w van het nieuwe gemeentehuis voortge gaan zal worden, zoodat men klaar is, in dien daartoe besloten wordt. De steunver- leeninig en werkverschaffing zullen, be houdens onvoorziene omstandigheden, van 2 Juii tot 12 November worden stop gezet. Voor extra-hulp aan werkloozen wordt voor 1989 een hedrag van f 80,81 toege staan, waarvan f29 ten laste van de ge meente. Voor afkoop van het beheer en onderhoud van den Platteweg wordt be sloten een leening te sluiten van f 4800, af te lossen in 20 jaren. Ten slotte vroeg de burgemeester een bedrag van 5 ct. per inwoner toe te staan voor het doen van uitgaven voor den luchtbeschermings dienst in gemeenschappelijk overleg met de andere gemeenten in Zuid- en Noord- Bevelarod. Het :plan bestaat n.l. om de in richting van hulpziekenhuizen, aanschaf van extra-brandweenmateriaal, enz. ge zamenlijk te doen geschieden. Hat aangaan van een gemeenschappe- Hat leven op het land niet gezonder; de stedeling wordt eerder zenuwziek. "Wij lezen in „Het Vaderland": „Het leven op het land is niet gezonder dan dat in de stad" verklaarde Dr J. P. Bijl in een lezing voor de medische facul teit van Unitas. „In alle landen is de sterfte grooter op het platteland dan in de steden," Toch heerscht nog algemeen de opvat ting, dat het leven op het land gezonder zou zijn dan in de steden. Als dit waa: is, moet ook de weerslag daarvan in de sterftestatistieken tot uiting komen. In de middeleeuwen ging deze stelling zeker cp. Toen was bijv. in Frankfort de sterfte 40 tot 50 per mille en de steden zouden zeker uitgestorven zijn, onder deze omstandig heden, als ze niet van buiten voortdurend met nieuw bloed waren voorzien. Het ge zonder zijn van het platteland heeft in heel Europa eeuwen lang geduurd. Verandering in deze verhouding kwam pas met de eeuwwisseling. In 1930 bijv. was de sterfte in de steden met meer dan 20.000 inwoners 3.51 per mille, terwijl dit getal 'bij plaatsen beneden de 20.000 inwo ners 9.62 bedroeg. Deze voorsprong van de stad boven het platteland geldt voor tal van ziekten, het meest frappant wellicht wel voor tuber culose en kindersterfte. Ten opzichte van de geestelijke volksgezondheid en neuras thenie en de krankzinnigheidsfrequentie evenwel is de stad in het nadeel. De medische verzorging is echter beter in de stad. Als hygiënische maatregelen, die in den loop der tijden genomen zijn, valt allereerst te noemen de afneming der bevolkingsdichtheid in de groote stad, die bijv. in een stad als Rotterdam van 1800 1850 van 100 per ha tot 880 per ha terug- i liep en thans in den Haag 500 inwoners per ha bedraagt. Vroeger voerde het in de stad wonen tot slopvorming en zelfs daar waar ver- eenigingen er op uit waren verbetering te brengen in den woningbouw voor den ar beider, werden woningen gebouwd, die geen enkele hygiënische kritiek konden doorstaan, 'n Arbeiderswoning bestond in 1860 uit 1 kamer zonder keuken en zon der privaat en in 1870 werden in Amster dam voor arbeiders rug-aan-rug-wonin- gen gebouwd zonder dwarsventilatie met 1 kamer met twee bedsteden, een goot steen en een privaat. In 1873 nog woonde in Amsterdam 8 pet. van de bevolking in kelderwoningen. Van deze kelderwoningen had 72 pet. een hoogte van niet meer dan 1.70 m. Vroeger deed men niet aan bo- demhygiëne. Een derde punt van het kli maat is de temperatuur en ook daarin is de stad in het nadeel. Behalve bodemsaneering, watervoorzie ning, luohtsaneering dient men thans ook bij den stedenbouw met de hygiëne van de stad rekening te houden. De verdeeling van het groen, de richting waarin het huis gebouwd is, de vraag tuinsteden of ste den in den trant van Le Corbusier met groote gebouwen waarbij de huizen in de hoogte worden gebouwd, midden in het groen, zie daar enkele thans aan de orde zijinde vragen, niet alleen van belang voor het stadsschoen, maar ook van gTOOte hy giënische beteekenis. BESPREKINGEN OVER HET ZEEUWSCHE PACHT BUREAU. De afgevaardigden van de gezamenlijke landbouworga nisaties in Zeeland hebben Donderdag J.l. op het mini sterie van Economische Za ken, onder leiding van den dir.-generaal van den Land bouw, ir. Roebroek, een be spreking gehad over de op richting van een pachtbureau voor Zeeland. Deze bijeenkomst was niet belegd met het doel reeds dadelijk tot overeenstemming te komen, doch meer om par tijen gelegenheid te geven zich uit te spreken. De directeur-generaal zal nu eenige voorstellen ontwer pen en den betrokkenen doen toekomen. Later volgt dan nog een nieuwe bijeenkomst. 201. Het effect van die scheldpartij was verrassend. Plotseling verscheen er op zij uit het schip de loop van een kanon en dreunend klonk er een schot over het wa ter. De vrienden uitten een luiden kreet van schrik. 202. De roeier bracht zijn boot tot vlak bij het schip. Over de verschansing tuurden verscheiden grimmig uitziende mannen op hen neer en een barsche stem beval hen zich gereed te maken om aan boord te komen. lijike regeling voor het bouiw- en woning toezicht werd verworpen met 4 tegen 2 st., nadat de burgemeester opgemerkt had, dat deze regeling bij1 verwerping wel licht door Ged. Staten zal worden opge legd De Raad achtte dit toezicht in deze gemeente thans zeer goed, zoodat niet noodig geoordeeld werd, de uitgaven hiervoor te verhoogen van f 15 tot f 60 per jaar. Daarna sluiting met gebed. Zaamslag. Gemeenteraad. Vrij dagavond vergaderde de raad1. Afwezig dhr H. de Feijter met kennisgeving. Een voorstel van B. en W. 'om gel den beschikbaar te stellen voor extra hulp aan werkloozen wordt aangenomen. Uit gegeven zal kunnen worden f 468.18, waarvan de gemeente f 162 moet betalen. Eveneens wordt goedgevonden 'om met ingang van 1 Jan. 1940 den onderhouds plicht van het verbeterde deel van den weg St. AnnapölderZaamslag Veer over te dragen aan ide Provincie. Als jaarlijk- sc'he bijdrage zou moeten worden betaald f 175 of anders zal een afkoopsom van f 5000 moeten worden betaald. B. en W. stellen voor de onderhoudsp'ldcht af te koopen tegen genoemd bedrag en die som te leenen. Dhr Haak zou dit uit het groo te kassaldo willen betalen om dan later, indien het noodig mocht blijken een lee ning aan te gaan. De voorzitter meent, dat Ged. Staten dit niet zulten goedkeuren. Naar aanleiding van een bijeenkomst met hoogere autoriteiten stellen B. en W. voor om nog een bedrag van f 500 te votoeren voor den luc'htbeschermingsr- diienst. De de Visser zegt, idat de manier waar op deze zaak hier gebracht wordt niet erg sympathiek is. Hoe tenger hoe meer wordt men van overheidswege gedwongen om uitgaven te voteeren waar men feite lijk niet meer over beslissen kan. Gaarne zou 'hij weten wat er 'voor de bevolking gedaan wordt of welke gelegenheden er zijn 'om zich te beschermen. Enkele leden spreken in gelijken geest, doch achten een bedrag van f 500 nog te weinig om er werkelijk iets mee te kun- nen 'doen. De voorzitter wijst er op, dat i ieder pensoonlijk zichzelf zooveel mogelijk behoort te beschermen en dat het niet onmogelijk is, dat nog veel hoogere be dragen zulten worden gevraagd. Na een breede bespreking wordt het voorstel van B. en W. aangenomen. Eveneens wordt een voorstel van ge noemd college aangenomen om het per soneel van den luchtbeschermingsdienst te verzekeren tegen ongevallen. Dhrn de Visser en Floruesen achtten een daguitkeering van f 2, ingeval van tijdelijke onbekwaamheid te weinig. Met de Incasisobank zal een verzekering wor den gesloten tegen wettelijke aansprake lijkheid. Bij de rondvraag maakt dhr Finrassen de opmerking dat het lang duurt voor tot benoeming van een ambtenaar ter secre tarie wordt overgegaan. De voorzitter antwoordt, 'dat dit tot do competentie van B. 'en W. behoort en dat deze binnen afzienbaren tijd hopen te benoemen. Dhr Haak bespreekt de motorbrand spuit, die bij 'het laatst voorgevallen brandje niet kon uitrukken. De voorzitter deelt mee dat men in het begin de motor niet op gang kon 'krijgen, doch dat later alles weer goed functio neerde. Tholen. In de jaarvergadering der Thoolsche Oranjevereen. gewaagde de voorz. dhr M. G. v. d. Stel van de onte vredenheid die vorig jaar heerschte on der de leden, waardoor het bestuur en bloc 'is afgetreden en enkele nieuwe bestuursleden zijin gekozen. Het afgeloo- pen jaar is tot tevredenheid van bestuur en leden verloopen. Spontaan is feest ge vierd en de saamhoorigheid liet niets te wensehen over. Uit de jaarverslagen van secr.-pen- ningm. stippen wij' aan: dat het aantal leden bedraagt 159( het gaat in stijgende lijn), dat de ontvangsten over 1938 be droegen f 616,81 en uitg. f 543,52, batig saldo over 1938 f 73,29. De lijst die vorig jaar in de gemeente circuleerde bracht op f 437,50. De ontvangsten tot heden be dragen f 243,69 en uitg. f32,51, zoodat de kas momenteel een saldo aanwijst van f211,18. De voorz. deelde mede, dat op de laatst gehouden bestuursvergadering nog geen definitieve plannen zijn gemaakt voor feestviering bij de a.s. blijde gebeurtenis en hij; den jaardag onzer Vorstin. Gezien de minder gunstige omstandigheden, acht het bestuur het echter gewenscht, op waardige, doch sobere wijze feest te vie ren. Het wil beide gebeurtenissen vieren op één dag. Besloten werd het event, feest in den zelfden geest te vieren als vorig jaar. In Juli zal het bestuur de plannen voorleg gen. VEREEN IGING VAN CHR, ONDERWIJZERS ENZ. De 86sitle algemeene vergadering. Vandaag is in de Stadsgehoorzaal te Leiden de 86e algemeene vergadering aan gevangen van de Vereeniging van Chr. Onderwijzers en Onderwijzeressen in Ne derland en de Overzeesche Gewesten. Aan deze vergadering ging aan den avond van den tweeden Pinksterdag een wijdingsdienst vooraf, die gehouden werd in de Pieterskerk. Voorgangers waren Ds G. C. van Niftrik, Ned. Herv. predikant te Rijnsburg en Ds H. A. Wiersinga, Ge- ref. predikant te Leiden. Na afloop vond een begroetingssamen- koms't plaats in een der zalen van „Den BurCht". Voor hedenmorgen stonden verschillen de uitstapjes op het programma als een bezoek aan de zilverfahriek te Voorscho ten, een duin- en strandwandeling en een bezoek aan de reederij te Katwijk aan Zee alsook een boottocht over de meren. Om 2 uur ving hedenmiddag de eerste zitting aan, nadat de vereeniging te voren in de Lakenhal officieel door het college van B. en W. was ontvangen. In zijn openingsrede wekte de voorzit ter, de heer P. van A a 11 e n op tot ver trouwen in de regeering, vertrouwen in de schoolbesturen, vertrouwen in de orga nisatie en tot vertrouwen op God. Ten slotte wees spr. er op, dat de Pink- stergave van den Geest, die in de waar heid leidt, opnieuw 'bewijs is geweest van de trouw van den Heiland. Hoezeer ver trouwen op menschen ons beschaamd mo ge doen uitkomen, 'het vertrouwen op Hem is nóóit tevergeefs geweest en Zijne liefde, zoo besloot spr., leide ons op al onze wegen. (Applaus.) Hierna kwam aan de orde het rap port van de commissi e- 't Hooft -v. d. Zweep tot on derzoek van het Belgisch Leerplan in theorie en p r a c t ij k Beide heeren, resp. secr. der vereeniging en inspecteur L. 0. heb ben in opdracht van het hoofdbestuur een onderzoek ingesteld naar de practische toepassing in de Belgische scholen van het Nieuwe Leerplan en de Leidraad voor de eerste drie graden der lagere scholen en oefenklassen, toegevoegd aan de nor maalscholen en voor de voorbereidende afdeelingen der middelbare scholen, bij ministerieel besluit van 13 Mei 1936. 'Rap porteur was de heer 't Hooft. D'e commissie komt tot de volgende con clusies: le. Het experiment in België met het N. L. is, met al de gebreken die het heeft en de bezwaren die er tegen in te brengen zijn, een daad, die getuigt van durf en aanpakken; 2e. Het is de zaak om ook in de toekomst op de hoogte te blijven met de resultaten van het N. L. in België, opdat men objectief kan beoordeelen, wat slaagt en waarin men faalt; 3e. Het biedt reeds in de huidige toepassing en naar aanleiding van bereikte resultaten, richt lijnen voor nieuw-oriënteering van onze eigen didactiek; 4e. Met vermijding van hot „improviseerend karakter" dringt het Belgisch Leerplan tot nadere bezinning op een eigen Christelijk-Nationale didac tiek voor onze scholen; 5e. Het richt zeer sterk de aandacht op de vraag naar een eigen deskundig schooltoezicht met welomschreven rechten; 6e. Het wijst ongetwijfeld naar nieuwe banen in d'e op leiding tot onderwijzer of onderwijzeres aan onze Christelijke scholen. Ongelukken op onbewaakte overwegen. Maandagmiddag is de 45-jarige van der K. uit Apeldoorn op den onbewaakten overweg in de nabijheid van het Loo door den locaaltrein ZwolleApeldoorn over reden en gedood. De man kwam met zijn vrouw uit de Loolaan fietsen. De vrouw, die haar man vooruit was, passeerde de rails zonder ongelukken, doch van der K. werd gegre pen. Gistermorgen is te Jell urn een auto, bestuurd door G. Sijtsma uit Dronrijp en waarin ook diens vader zat op den onbe waakten overweg door den sneltrein SneekLeeuwarden gegrepen. D'e auto welke geheel vernield werd, kwam dertig meter verder in een sloot terecht. Beiden zijn naar het ziekenhuis te Leeuwarden vervoerd. Oude vrouw om het le ven gekomen. Zaterdagmorgen is de 72-jarige ongehuwde mej. G., wonende aan den Heereweg te Groningen, door gasverstikking om het leven gekomen. Toen de buren na herhaald bellen geen gehoor kregen, waarschuwden zij de po litie. Deze verschafte zich toegang tot de woning, waarbij haar een sterke gaslucht tegemoet kwam. In de kamer lag mej. G. dood naast een gascomfoor. Een gevon den afgebrande lucifer wettigt het ver moeden, dat de ongelukkige terwijl zij het gasstel wilde aansteken, plotseling in elkaar is gezakt. 'DuHsch tankschip in beslag genomen. Op de Waal voor Nijmegen heeft gisteren de rivier politie beslag gelegd op een Duitsch tank schip. Het was geladen met benzol, wel ke waarschijnlijk uit Noorwegen aange voerd is en welke het schip in Antwerpen heeft ingenomen. Vermoedelijk is deze benzol uit Mexico afkomstig. D'e kapitein was niet in het bezit van geleidebrieven. Het schip is voorloopig in beslag geno men. Bij het spelen verdron ken. Gisteravond is de 6-jarige G. Sjou- kes te Vlaardingen spelenderwijs te water geraakt. Hoewel 'het daar zeer druk is, heeft niemand iets van het ongeval be merkt, behalve dan een speelvriendinnetje dat echter geen alarm heeft gemaakt doch hard naar huis is geloopen om het haar ouders mee te deelen. Om ruim 10 uur is het lijkje opgehaald. Gistermiddag is 'het 7-jarig dochter tje van de familie v. d. Broek te Utrecht bij het spelen in de Markthaven terecht gekomen. Hoewel voorbijgangers het kind binnen 10 minuten op het droge hadden gebracht, gelukte het niet de levensgeesten weer op te wekken. 'Drie branden en geen bluschwater. Tusschen Zaterdag avond en Maandagmorgen hebben te Kaatsheuvel drie branden gewoed. Om streeks half negen ontstond Zaterdag avond brand in de boerderij van den landbouwer J. Verboven. Het vuur werd veroorzaakt door het omvallen van een brandende petroleumkachel. In een uur tijd lag de gëheele boerderij tegen den grond. De brandweer van Kaatsheuvel kon wegens gebrek aan water geen hulp bieden. De tweede brand legde Zondagmiddag een schuur van den landbouwer J. Mor tens in de asch. Ook hier kon de brand weer wegens gebrek aan water niets uit richten. De oorzaak van den brand was het spelen met lucifers door kinderen. Tenslotte heeft 't woedende element huis gehouden in de boerderij van de w duwe van Helvolrs. Het vuur greep snol om zich heen. Eten 16-jarig dochter je ontwaakte, toen de vlammen reeds hrr.r slaapstede bereikt hadden. Zonder ver wondingen op te loopen wist zij evenwel naar buiten te komen. De schade wordt door verzekering gedolkt. Woensdag 31 Mei 1939. HILVERSUM I. 1875 en 415,5 M. NCRV.-uitz. 6,256,55 Onderwijsf. voor de Scheepv. 8,00 Schriftl., medit. 8,15 Ber., gram 9,309,45 Gelukw. 10,30 Morgend. 11,00 Gram. 11,30 Report. 12,00 Ber. 12,15 Gram. 1,00 Ensemble Zingaresca en gram. 2.30 Voor jeugdige postzegelverz 3,00 Reportage. 4,30 Gram. 4,45 Felicit 5.00 Voor de jeugd. 5,45 Gram. Ga. 6,25 Ber. 6,256,55 Taalles en causerie over het Binnenaanv.-reglement. 7,00 Ber. 7 15 Boekbespr. 7,45 Causerie „Het Ind. werk van het Bijbelgenootschap". 8,00 Ber. ANP., herh. SOS-ber. 8,15 Orgel. 0,00 Causerie „Een jacht.... zonder slacht offers". 9,30 Ned. strijkkwintet en solist. 10,00 Ber. ANP., act. halfuur. 10,30 Ver. concert. 10,45 Gymnastiek. 11,00 Gram. Ga. 11,5012,00 Schriftl. HILVERSUM II. 301,5 M. Om 8,16 Ber 9,30 Causerie „Onze keuken". 10,00 Mor genwijding. 10,20 Voor arb. in de Conti nubedrijven. 11,00 Cursus „Voedingsleer en warenkennis". 11,30 Gram. 11,40 Voor de werkloozen. 12,00 Gram. Om 12,15 Ber. 12,30 VARA-orkest. 1,151,45 Esmeral da. 2,00 Voor de vrouw. 3,15 Voor de kin deren. 5,30 VARA-orkest en soliste. 6,25 Ber. 6,30 Cursus „Volksgemeenschap". 7.01 VARA-Kalender. 7,05 Felicitaties 7,10 Vocaal concert. 7,30 Reportage 7.50 '8,00 Toespraak: „Tot de V.C.J.C." 8,05 Herh. SOS-ber. 8,07 Ber. ANP., VARA- Varia. 8,77 De VARA-Zomerprijsvr 8,20 The Ramblers. 9,00 Radiotooneel. KkOO Ber. ANP. 10,10 Viool en piano. 10,40 Zang en orgel. 11,00 Esmeralda. 11,30 12,00 Gram. TELEGRAFISGH WEERBERICHT. De weerstoestand van hedenmorgen 7.20 uur te Vlissingen: weer: koeler: wind: matig Noord; temperatuur 15; mi nimum hedennacht 13; neerslag afgeloo- pen etmaal 0. Verwachting geldig van hedenavond tot morgenavond ongeveer 19 uur: Voor het Zuiden: tijdelijk toenemende bewolking, overwegend droog, iets war mer, zwakke tot matige N.O. tot 0. wind. Stand van hedenmiddag 3 u.: Stand van Zaterdagmorgen 10 u.: 772. Licht op voor fietsers: Woensdag 9 u. 33 min.

De Zeeuw. Christelijk-historisch nieuwsblad voor Zeeland | 1939 | | pagina 6