MIDDENSTANDSBELANGEN J DE JONGE Ingezonden Stukken Onderwijs. Burgerlijke Stand. Het Vrouwenhoekje Radioprogramma. Hoe het Borgstellingsfonds werkt. Oorzaken van achteruitgang. De houding van de Middenstandsvereenigingen. KLOETINGE GOES FONGERS- EN GAZELLE RIJWIELEN De zwerftochten van Kees. De vorige week hebben wij reeds stil gestaan bij het Jaarverslag 1938 van het Borgstellingsfoiruds voor de Zeeuwsche eilanden. Het onderwerp schijtnt ons belangrijk genoeg om er opnieuw eenige aandacht aan te schenken. Aan het verleenen van hulp gaat altijd een persoonlijk onderzoek door den secre taris vooraf. Nagegaan moet worden of een aanvraag voldoet aan de door het Borgstellingsfonds gestelde eischen en voorts wordt een onderzoek ingesteld naar den persoon van den aanvrager, zijn ge zinsomstandigheden en het bedrijf waar voor hul®, wordt gevraagd. GARAGE PATIJNWEG Vertegenwoordiger van: Van wat meegedeeld wordt omtrent de daarbij opgedane ervaringen, verdient het volgende de aandacht: De groote moeilijkheid aldus het verslag om een juiste conclusie te trek ken of de betrokken zaak levensvatbaar heid heeft, is het b ij n a a 1 t ij d ontbreken van een e enigs zins behoor 1 ijl ke admini stratie. Getracht moet dan worden een omzet- berekeming samen te stellen, waaruit dan een zoo nauwkeurig mogelijke vaststelling van de bruto-winst wordt gemaakt. Wan neer dan nog eenigszins betrouwbare ge gevens zijn te verkrijgen van de vaste las ten en de algemteene onkosten, dan is er althans een indruk te verkrijgen over de mogelijkheden die het bedrijf nog bieden. Uit het feit, dat van de in 1938 inge komen aanvragen niet minder dan 25 of 50 pet. moesten worden afgewezen, blijkt wel, dat die indruk over het algemeen ver van gunstig was. Als algemeen voorkomende fouten in de zaken die zijn onderzocht, worden ge noemd: le Het ontbreken van een behoorlijke administratie; 2e Het te hooge bedrag voor privé-opnaimien in verhouding tot de gemaakte winst; 3e Het geven van te hooge of te lange credieten; 4e Het heb ben van teveel en als gevolg daarvan dik wijls verouderde voorraad; 5e Het ver knopen met een te lage winstmarge. „Verder gelooven wijl, dat de toenemen de markt- en straathandel, juist den klei nen middenstander met zijln beperkte oon- currentie-molgelijlkheden, aanmerkelijke schade toebrengt. Wanneer wijl deze oorzaken aanstippen, dan imloeten wij meteen bedenken, dat al moge in sommige gevallen van „eigen schuld" sprake zijn, heel dikwijls de moeilijkheden van onzen tijd den eenvou- digen kleinen middenstander te zwaar zijn geworden. Wij mogen niet vergeten, dat velen van hen, in het nog niet verre „verleden", ook zonder boekhouding en zonder zich al te veel zorgen te maken over het inut van een volledig bedrijfsoverzicht, een in hun oogen althans behoorlijke be staansmogelijkheid bezaten. Wij kunnen bet die kleine zelfstandi gen, die altijd baas in eigen zaak zijln geweest, niet al te kwalijk nemen, dat zij te laat zijln gaan inzien, dat zij het niet aneer kunnen bolwerken, wanneer ook in hun bedrijfje niet het laatste puntje op de laatste i wordt gezet. In deze moeilijke tijden moeten wij1 deze menschen trachten te vinden, hen trach ten te doordringen van de (noodzakelijk heid van een eenvoudige administratie, van een scherpe controle. Het is sprekend, hoe vaak men bij' de behandeling van deze zaken, nog spon taan een gevoel van respect voelt opko men voor deze harde werkers, die alles doen wat zij kunnen om het hoofd boven water te houden en zich koppig verzetten tegen bet prijs geven van bun zelfstandig- beid. De vraag moet intusscben nog steeds worden gesteld: Hoe kunnen wij de geval len die bet meeste hulp verdienen het beste bereiken en vooral, boe kunnen wij ze t ij dig ge noeg bereiken. W ij b 1 ijl v e n tnleenen, d' a t o IP dit terrein een taak ligt voor de Middenstandsver- eenigimgen, die tot nu toe verwonderlijk weinig be langstelling voor ons werk t o o n e n." Dit is inderdaad merkwaardig! Steun wordt verleend door de Kamer van Koophandel, de Provinciale Staten en Gemeenteraden, en terwijl men nu zou verwachten dat de Middenstandsvereeni gingen hierin zouden voorgaan, ble ken 'deze zioh afzijdig te houden. Voor een deel zal dit misschien hier uit te verklaren zijn, dat de middenstan ders waarom bet bier gaat, als regel wel niet georganiseerd zullen zijn, maar merikwaaTdig blijft het toch wel. Zooals het ook merkwaardig is dat de plattelandsgemeenten zich als regel afzij dig houden, met het gevolg, dat de in hun ressort wonende middenstanders van het Fonds niet kunnen profiteeren. Tenslotte wijken wijl er nog op, dat met ingang van 1 Januari j.l. de door crediet- m-emers te betalen rente is teruggebracht van 5 pet. op 4Vs pet. Hierbij doet zich een vraag voor. Doordat het Fonds niet zelf credieten verleent, belegt het zijn gelden bij de Nutsspaarbank, waarvoor bet een rente ontvangt van waarschijnlijk 3 pet. Was het nu niet in het belang van de betrok kenen, indien het Fonds zelf credieten verleende, b.v. tegen 4 ;pct. Dat zou voor de Kredietnemers een aardige tegemoetko ming beteekenen en de kas van het Fonds zou er wel bij' varen! Buiten verantwoordelijkheid der Redactie Een wederwoord. Mijnheer de Redacteur, Met dank voor de plaatsing van mijn stuk over de verkiezingsresultaten, vraag ik beleefd nog een plaatsje voor een kort wederwoord. Wanneer U zegt, dat alle Statenleden do belangen van alle volksgroepen heb ben te behartigen, dan ben ik bet daarmee volkomen eens. En als u beweert, dat over de thans zittende A. R. leden geen klach ten geboord zijn, dan wil ik er op wijzen, dat ik dat ook niet heb gezegd. Tegen de zittende leden heb ik niets ingebracht, en ben dat ook niet van plan. Mocht dat noo- dig zijn, dan kan dat wel langs een an deren weg. Als u verder zegt, dat Kuyper en Talma toch zeker wel vo-or de „arbeidersklasse" open oog hadden, dan wil ik opmerken, dat het niet mijn bedoeling was over den nationalen strijd dier mannen te spreken. Het gaat over de Staten en wat daar mee verband houdt. Intusscben, had men in Zeeland goed verstaan, wat die twee grooten onder ons gedaan hebben, dan was- het waarschijnlijk niet noodzakelijk dat wij nu over deze dingen moesten han delen. Maar dat is het nu juist. Er is tus- schen principe en beleving bij een deel onzer christenen verschil. Dat er nu in de kiosvereenigingen gelegenheid bestaat hierover te spreken aanvaard ik ook weer, alleen maar, bij een stemming hebben we niet alleen met eigen leden te maken, maar eveneens met den „omtrek". Als we bet alleen met de stemmen van eigen leden moesten doen, dan zouden we nog belang rijk minder stemmen hebben. Er zijn nog een aantal menschen, die de vereenigin- gen met hun lidmaatschap niet steunen, en toch bij de verkiezing hun stem doel bewust bepalen. Dezulken oordeelen vaak scherp. En nu moge bet waar zijn, dat wij spraken over „sociale aangelegenheden", voor de hiergenoemden bestaat dit onder scheid vaak niet. Trouwens, ook wij mo gen de scheiding niet te scherp stellen. Want willen wij christenen zijn, dan moet dat openbaar komen in het geheele leven. Een christen heeft maar één leven, en ook maar één opdracht, n.l. om naar 't woord van Mioha „recht en gerechtigheid te ■doen, weldadigheid en trouw te bewijzen, en ootmoediglijk te wandelen voor den HEERE". Dat is God te dienen en Zijn cultuurmandaat te volbrengen naar de or deningen Gods. En als er dan een levenspractijk open baar wordt, die daarmee niet strookt, dan moeten wij; ons niet verwonderen als er een deel der mensokheid zegt, dat is niet in orde, dat is in strijd met hun princiep, en dus zijn dezulken moeilijk in elk op zicht serieus te nemen. Ik boud daarom vast, dat we hier van „tegenvoeters" kun nen spreken. Of dat nu juist is, uit „bij oorzaken" die conclusies te trekken, daar over spreek ik verder niet. Feit is, dat er kiezers zijn, die daarom hun stem an ders bepalen dan voorbeen. En nu spijt het me, M. de R., dat U toch weer naar dien anderen kant zit te kijken. Geloof me, als de stroom zich verlegt, moeten de ba kens verzet worden Of dat nu aangenaam is of onaangenaam, het móet, tenzij wij het ri3ico willen loopen dat te een of ander tijd ons schip' strandt op een verzande plaats. Daarom wees ik reeds op het go-ede voorbeeld, dat de G. H. liet zien. M. de R., er is nog veel meer te zeggen; ik laat het echter hierbij. Vooralsnog houd ik staande wat ik gezegd heb,hopende dat deze gedachten in de komende vier jaren zullen worden doorgewerkt. Hoogachtend, P. MELIEFSTE. Middelburg, 19 Mei 1939. Wat de hoofdzaak betreft, de levens houding van een deel van ons volk op so ciaal gebied, is er tusscben ons en den inzender weinig verschil van gevoelen. Er is wat dit betreft een tekort, wat o.m. ook blijkt uit het bloedloos bestaan van „Pa trimonium" naast de bloeiende vakorgani saties. Maar wat den invloed daarvan be treft op de gehouden verkiezingen mee- nen wij met den inzender te moeten ver schillen. O.m. ook, nadat dat deel der be volking waarop de beer M. speciaal bet oog heeft, op de candidatenlijsten slechts matig vertegenwoordigd was. Wij hopen op deze dingen nader te rug te komen. REDACTIE!. HET POKKENBRIEFJE NOO- DIG VOOR HET REIZEN IN NOORD-CHINA. Wie per spoorweg wil rei zen in door Japanners bezet gebied in Noord-China, moet vóór hij een kaartje kan krij gen, een pokkenbriefje over leggen. Anders mag hij niet mee. De douanedienst te Tientsin overweegt het verplichtend stellen van een pokkenbriefje voor toelating aan boord van schepen in de havens onder hun beheer. 199. Hij werd merkbaar zenuwachtig en staarde met vertrokken mond naar de steeds naderbij komende stoomboot, welke van Ita- liaansche nationaliteit bleek te zijn. De roeier vertelde dat hij ook een Italiaan was. 200. Hij bad zijn land verlaten, daar hij geen fascist wilde worden. Plotseling gooide hij een van de roeiriemen neer en begon in rap Italiaansch een reeks scheldwoorden naar het schip te schreeuwen, dat nu vlakbij gekomen was. Examens „Vrederust" (Bergen op Zoom). Op 24 en 25 Mei hadden alhier plaats de overgangs-examens en bet eindexamen in de geloofsleer voor het verpleegperso- neei. Aan het overgangsexamen van het le naar het 2e leerjaar namen deel 3 broe ders en 15 zusters. Hiervan slaagden de broeders: J. v. d. Leek en G. S-tafleu en de zusters: A. M. van Alphen, J. Beens, M. le Gomte, N. Dieleman, J. Koole, A. van Li ere, E. Meeuwsen, G. Nieuwenhuij- se, N. A. M. Slijpen, H. Steutel, P. N. Suurmond, E. M. Tlavenier, G. Uijl, J TJijl en M. Verkerke. Aan het overgangsexamen van het 2e naar hef 3e leerjaar namen deel 2 broe ders en 11 zusters. Hiervan slaagden de broeders J. v. d. Ham en K. J. Stoutjes- dijk en de zusters: T. -de Bel, G. G. Geuze, D. A. Koole, S. Lourens, B. Maat, J. G. de Regt, P. J. V-aalburg, G. P. de Vos en A. J. de Weerd. Aan het overgangs-examen in de Theo logische vakken van het le in-aar het 2le leerjaar namen deel 3 broeders en 14 zus ters. Hiervan slaagden de 'broeders: J. v. d. Leek en G. Sta-fleu en de zusters: A. M. van Alphen, J. Beens, M. le Gomte, N. Dieleman, A. van L-iere, E. Meeuwsen, C. Nieuwenhuijise, N. A. M. Slijpen, H. Steu tel, P. N. Suurmond, E. M. Tavenier, G. Uij-1, M. Verkerke en J. UijL Aan het overgangs-examen in -de Theo logische vakken van het 2e naar het 3e leerjaar namen deel 1 broeder en 9 zus ters. Hiervan slaagden broeder K. J. Sto-utjesdijk en de zusters: T. de Bel, G. G. Geuze, L. E. Klootwijk, D. A. Koole, J. Koole, S. Lourens, J. G. de Regt, P. J. Vaalburg en A. J. de Weerd. Aan het eindexamen in de geloofsleer namen deel 4 broeders en 13 zusters. Hier van slaagden de broeders: E. Beekhof, D. Borst en A. Spek en de zusters: H. Aar den, K. Baart, W. E'. Benckhuijsen, A. E. Goedegebuure, E. Maghielse, D. Mol, H. van O-oyen, D, de Ruiter, P. W. Slager, L. bij de Vaate, A. M. v. d. Visse, A. F. de Visser en J. Vlasblom. MIDDELBURG. Bevallen: A. J. van Ouwerkerk geb. Joosse d.; A. F. Boone geb Westering z.; T. Bakker geb. Dek ker z. Ondertrouwd: H. G. Vermeulen 29 j. jm. en J. J. de Bree 23 j. jd.; C. Brood man 23 j. jm. en E. J. D. Boel 18 j. jd. Getrouwd: J. G. A. L. Wever 37 j. jm. en J. M. Heijmans 33 j. jd J. A. Debrou- wer 24 j. jm. en P. E. M. Leijdekker 24 j. jd.; J. Allaart 29 j. jm. en M. Vader 28 j. jd.; I. Scheijbeler 25 j. jm. en J. G. v. Vliembergen 26 j. jd.; A. J. Gillissen 30 j. jm. en J. de Visser 23 j. jd. (M. G.) Van 22:—25 Mei. VLISSINGEN. Ondertrouwd: H. G de Bruijne 27 j. en E. A. van der Burght 26 j.; J. H. Ligteringen 26 j. en I. van Beveren 24 j.; K. de Bree 43 j. en M. P. Fagel 44 j.J. Roelse 25 j. en J. J. Heiji- boer 23 j.; B. Monté 27 j. en A. Brasser 26 j.; L. J. Izeboud 26 j. en M. T. van Wijk 27 j. Getrouwd: J. Harinck 24 j. en P. Hen- ning 24 j.; N. P. du Bois 19 j. en S. M. Rieteco 22 j.; N. Vertregt 28 j. en P. de Vin 26 j. Bevallen: G. J. Wolven geb. van Eek z.; J. J. Soeters geb Baas z.; P. M. Ventevog 1 geb. Suurmond d.; N. van der Est geb. iHendrikse z.; G. van Gaans geb. Oo-sterwold d. Overleden: N. Meeuwsen 71 j., wed. van M. Nijssen; S. van der Eijk 69 j., wed. van A. M. van Pot. (V. G.) Huishoudelijk werk behoeft de handen niet te bederven. Heel wat huisvrouwen, die met geringe hulp of zelfs zonder hulp de dagelijksche bezigheden in het gezin moeten verrichten klagen over ruwe of ontoonbare handen. Het is echter zeer wel mogelijk, aldus bet „Algemeen Handelsblad", om ook het zoogenaamde ruwe werk te verrichten, zonder dat de banden er al te veel de spo ren van dragen. Met moet alleen maar de juiste maatregelen nemen. Ails we des morgens de handen gewas- scben hebben is bet van gïoot 'belang om na het drogen den nagelriem met -den handdoek zooveel mogelijk achteruit te duwen. Vervolgens wrij-ven we een beetje amandelolie of glycerine in de huid. Deze middelen gebruiken wij echter niet, zoo lang er komkommers zijn. Want niets is zoo goed voor bet zacht en blank houden van de handen als hot sap van rauwe kom kommers. Wie daar, zoolang dit mo gelijk is, eiken ochtend en iederen avond de handen mee inwrijft, zal ongetwijfeld met genoegen de goede resultaten van deze behandeling constateeren. Het eenvoudig ste is de komkommer in de lengte door te snijden en dan vingers, handen en armen met den open kant in aanraking te bren gen. Zeer zeker verdient het aanbeveling om zooveel mogelijk bij het verrichten van huishoudelijke 'bezigheden rubberhand- scho-enen te dragen. Niet ieder kan echter rubberhandschoe nen verdragen en bovendien is er een aantal bezigheden waarbij -die handbe- deklk-ing leelijk in den weg kan zitten. In dergelijke gevallen kan men andere, niet minder doeltreffende maatregelen nemen. Z-oo is het bijlvoorbeeld van gróót be lang om de handen, telkens nadat we het een of andere yuile werkje hebben ver richt, in lauw (niet: heet) water te was schen. Een beetje borax in het waschwa- ter miaakt dit zacht en -aangenaam in het gebruik. Zijn de handen extra vuil, dan kan men ze eerst tm-et zoete olie inwrijiven en daarna met water en zeep behandelen. Na het wassohen vetten we de handen eveneens in. Amandelolie is voor dit doel beter geschikt -dan glycerine. Vruehtenvlekken verdwijnen onmiddel lijk, wanneer men de handen met karne melk of rauwe melk -bet. Iudien gij- aardappelen of vruchten gaat schillen, ma-ar ook wanneer ge zilver wilt poetsen of eenig ander werk verrich ten dat licht -de nagels vuil maakt, zult ge goed (doen -die nagels eerst even in een stuk toiletzeep te drukiken. Het laagje dat zich daardoor vormt, belet het indrin gen van vuil. Uienlucht kunt ge kwijt raken door de handen te wassohen in lauw water, waar aan een paar druppels ammonia werden toegevoegd. Vischluoht verdwijnt -door de handen met een drie-procents oplossing van wa- terstoflp-eroxyde te wasschen. Doe bij het kopjes en borden wasschen niet te veel soda in 'het water, het heeft geen doel en het maakt uw handen noo- deloos ruw. Véél ellende karn worden voortkomen door een eventueel krabje of wondje da delijk even te desinfecteeren met jodium of een soortgelijk ontsmettingsmiddel. D'es avonds als we ons ter ruste bege ven is het gewenscht om -de handen met een goede crème te masseeren, een, waar veel olie, bijl voorkeur amandelolie in werd verwerkt. Enkele recepten. Pommes frites. Snijd rauwe aard appelen in staafjes van ongeveer 1 c.M. dikte, droog ze in een doek en laat ze geleidelijk vallen in een pannetje met dampend heete Delftsche slaolie of Delfrite. Bak ze ongeveer 3 minuten om ze van binnen gaar te maken. Prik in de aardappelen om te onderzoeken of ze zacht zijn. Schep ze dan uit de pan een laat de olie of het vet wederom dampend heet worden. Doe de aardappelen voor de tweede maal in de pan en bak ze daarin tot ze goud-bruin zijn. Neem ze met een frituurlepel of een schuimspaan uit het vet, laat ze een oogenblik op grauw papier uitlekken, schud er wat fijn tafelzout door en dien ze dan op. Dit twee maal bakken is het geheim van heerlijke croquante pommes frites. K o f f i e v 1 a. 6 dl. melk, 1 dl. koffie- extract, 1 ei, 35 gr. vanille custardpoeder, 75 gr. suiker. De koffie wordt gemalen, b.v. iyz 2 lood en hierop giet men ruim 1 dl. kokend water, laat ze een minuut of tien trek ken en zeeft ze door een doekje, opdat alle stukjes koffie achterblijven. Men neemt desnoods coffeïnevrije koffie, om dat de vla dan zoowel door kinderen, als door patiënten of herstellenden beter ver dragen kan worden. De melk wordt aan de kook gebracht met de suiker, het ei geklopt en ver mengd met de custardpoeder en lepels- gewijze met de afgekoelde koffie, daarna wordt met een dun straal tje een deel van de heete melk bijgevoegd en alles teruggedaan in de pan, waarin men de vla zachtjes en roerende even door laat koken, daarna flink opkloppen met de garde, tot ze grootendeels afge koeld en luchtig is en in een glazen schaal overbrengen om geheel en al koud te worden. Presenteeren met vinger-biscuits. Maizenaschoteltje. Pap koken van 75 Gr. maïzena, een lepeltje zout, 1 L. kokende melk (vanillemelk), 1 2 lepels suiker en een paar eierdooiers; hiervoor de maïzena met de suiker bij de eieren kloppen en er al roerende de kokende melk bijvoegen; de pap vermen gen met ons even opgekookte rozijnen, en, bedekt met 1 ons bitterkoekjeskruim en klontjes boter, even in den oven zet ten. De pap ook wel bedekken met wat gesnipperde amandelen en boter; en er met de rozijnen ook nog 25 gr. sucade aan toe voegen. Maandag 29 Mei 1939. HILVERSUM I. 1875 en 415,5 M. 8,30 NCRV. 9,30 KRO. 12,15—12,00 NCRV. 8,30 Morgenw. 9,30 Gram. 10,00 Hoog mis. 10,45 Gram. 1,15 Amsterd. Salonork en gram. 2,45 Gram. 3,15 Solokwartet „De Hofstad" en gram. 4,00 Orgel. 5,00 Gram. 5,15 Kinderuur. 6,15 Gram. 6,30 NGRV-ork. en -Gem. koor en declam. 7,45 Ber. Hierna: Causerie „Het Psalmgezang in onze eeredionst". 8,00 Ber. ANP., herh. SOS ber. 8,15 Verv. conc. en declam. 9,15 Reportage. 10,00 Ber ANP,, act. half uur. 10,30 De Postillons. 11,15 Gram. Ga. 11,5012,00 Schriftl. HILVERSUM II. 301,5 M. 8,00 AVRO. 10,00 VPRO. 12,0012,00 AVRO. 8,00 Orgel. 8,15 Ber. 8,17 Gram. 9,00 Morgenw. 9,15 Orgel, viool en zang. 10,00 Gram. 10,05 Declam. 10,20 Gram. 10,30 Protest. Kerkd. 12,00 AVRO-Amuse- mentsorkest. Om 12,15 Ber. 12,45 Gram. 1,30 AVRO-Aeolian-orkest. 2,20 Raiotooneel. 3,15 Gram. 3,45 Mondaccor- deonorkest „Musica". 4,00 Reportages. 5,00 Muzik. causerie (met gram.) 5,45 De Vagebonden, soliste en vocaal Duo. Ca 6,25 Ber. 6,30 Bram Kwist's Tokkel-or- kest. 7,00 Cabaret-progr. 8,00 Ber. ANP. Radiojournaal, meded. 8,20 Het Omroep orkest en solisten. 9,30 Radiotooneel. 9,50 Gram. 10,30 De AVRO-Girls met orgel- begel. 11,00 Ber. ANP. Hierna: Het Puszta-orkest. 11,45-12,00 Gram. Dinsdag 30 Mei 1939. HILVERSUM I. 1875 en 415,5 M. KR0- Uitz. 8,000,15 Gram. Ca. 8,15 Ber. 10,00 Gram. 11,30 Godsd. halfuur. 12,00 Ber 12,15 KRO-orkest. 1,00—1,20 Gram. 2,00 Vrouwenuur. 3,00 Gram. 4,00 KRO-ork. 4,45 Gram. 5,00 KRO-Melod. en solisten 5,45 Felicitaties. 6,05 KRO-Melod. en so list Ca. 6,30 Ber. 6,35 Sportpr. 7,00 Ber. 7,15 Causerie over Portugal (3). 7.35 Gram. 7,50 Causerie „Leert zwemmen". 8,00 Ber. ANP., meded. 8,15 KRO-Sym- phonie-orkest en solist. 9,30 Uit Luxem burg: Reportage. 10,30 Ber. ANP. 10,40— 12,00 Gram. HILVERSUM II. 301,5 M. AVRO-Uitz. 8,00 Gram. Om 8,15 Ber. 10,00 Mor genwijding. 10,15 Gram. 10,30 Voor de vrouw. 10,35 Piano. 11,00 Causerie „De vrouw en het wereldbeeld". 11,10 Huisb. wenken. 11,35 Omroeporkest. Om 12,15 Ber. Om 12,17 Gram. 1,15 Ensemble Jetty Cantor. 2,00 Gram. 2,15 Verv. conc. 2,45 Knipcursus. Ga 3,45 Ber. 3,45 Zang en piano. 4,05 Piano. 4,30 Kinder koor. 5,00 Voor de kinderen. 5,30 Staf- muziek van het 5e Reg. Inf. en gram 7,00 Kinderkoor „Zanglust". 7,30 Eng les. 8,00 Ber. ANP., Radiojournaal, me- dedeelingen. 8,25 Gram. 8,30 B. Dinsdag- avondtrein. 10,00 Radiotooneel. 10,25 Dïs- conieuws. 11,00 Ber. ANP. Hierna AVRO-Band. 11,4012,00 Gram.

De Zeeuw. Christelijk-historisch nieuwsblad voor Zeeland | 1939 | | pagina 6