Ned. Cbr. Vrouwenbond. ünderwijs. Land- en Tuinbouw Gemengd Nieuws. Radioprogramma. Marktberichten Burgerlijke Stand. SCHOUWEN-DUIVELAND goedgekeurd. Deze sluit met een nadee lig slot van 1477,20. In verband met het tekort op genoem de rekening stellen B. en W. voor tot het vaststellen van een verordening tot hef fing en invordering van invoerkeurloon in het gebied van den Vleeschkeurings- kring Oostkapelle. In verband met dit voorstel is ingeko men een verzoek van de plaatselijke sla gers, waarin verzocht wordt, op grond van zwaren financiëelen druk, vooral voor één hunner, genoemde heffing niet in het leven te roepen. De voorz. zegt, dat de bedoeling van den kring is het tekort op de rekening met deze heffing weg te werken, alsmede gelijkstelling te verkrijgen met den kring Middelburg. Deze kring heeft reeds zulk een heffing. De heer Goedbloed vindt deze heffing een onbillijke en vraagt, wijl reeds de hulpkeurmeester aan bezuiniging op de zen dienst heeft moeten bijdragen, waar om thans het hoofd van dezen dienst niet eens aan de beurt zal zijn. De heer P. Melis spreekt in denzelfden geest en lanceert het denkbeeld om het hoofd van dienst een salarisvermindering te doen ondergaan van b.v. 10 Weth. Wondergem zegt, dat indien deze salarisverlaging zou worden toegepast het tekort nog grootendeels zou blijven bestaan en waaruit moet dan het restant voortkomen? Dhr A. Melis oppert het idee om voor- loopig met het oog op het vermoede lijk te stichten abattoir te Middelburg het tekort aan te zuiveren uit de kassen der gemeenten aangesloten aan dezen kring. Indertijd is voor de gemeentekas van dezen dienst geprofiteerd. Na verdere bespreking wordt z.h.st. aan genomen voor te stellen: a. een salaris korting van het hoofd van dienst met 10 en b. het restant van het tekort te dekken uit de respectievelijke gemeen tekassen, berekend per inwoner. Hierna stelt de voorz. aan de orde „be spreking aansluiting van het vergader lokaal aan de waterleiding ten behoeve van den luchtbeschermingsdienst". De aanlegkosten bedragen zonder graafwerk en het werk aan den meterput f25. Dé jaarlijksche kosten voor abonnement f7,50 en voor huur toevoerbuis f4,50. Samen f 12,—. De heer Goedbloed vraagt waarom voor den luchtbeschermingsdienst de Bewaar school niet kan worden genomen. Hier is de waterleiding reeds aanwezig. De voorz. merkt op, dat het vergader lokaal bij mogelijke mobilisatie niet door militairen kan worden in beslag genomen. Dit gebouw blijft ten dienste van de lucht bescherming. Ook zou hij bij den medi- schen dienst moeten informeeren of ge noemde school geschikt is. Naar voren wordt gebracht, dat bij mo bilisatie de kinderen dan direct zonder lokaliteit zouden zijn, waarbij de heer Goedbloed opmerkt, dat evenals in 1914, de militairen op deze school wel beslag zouden leggen, zoodat evenals toen, deze kinderen wel ergens anders zouden moe ten worden ondergebracht. Hij is tegen het maken van deze kosten, welke de f100 wel zullen benaderen. Met 5 tegen 2 stemmen (weth. Allaart en de heer Goedbloed) wordt het verga derlokaal voor den luchtbeschermings dienst aangewezen. Riilthem. Gemeenteraad. Een rekening die tegenviel. Maandagmiddag vergaderde de Raad. De gemeentefbegrooting voor 1939 is door Ge- dep. Staten goedgekeurd. Ingekomen is een schrijven van Gedep. Staten, waarbij een afschrift werd toege zonden van het K. B. d.d. 3 Febr. 1939, houdende aanwijzing van deze gemeente als één, waarin met ingang van 15 Febr. 1939 de bediening van secretaris door den burgemeester wordt bekleed onder intrek king der aanwijzing als gemeente, waarin de bedieningen van secretaris en van ont vanger door denzelfden persoon worden bekleed. In de bestaande vacature van agent der arbeidsbemiddeling en secretaris-pen ningmeester van het Burg. Armbestuur werd voorzien door de benoeming van den ambtenaar ter secretarie J. Jongkoon als zoodanig. Daar het gemiddeld leerlingenaantal over 1938 der bijzondere lagere school 66 en de exploitatievergoeding over 1939 per leerling f 8 bedraagt, werd de vergoeding over 1939 voor deze school vastgesteld op f528. Besloten werd tot het schilderen van het torenuurwerk en het vergulden van de wijzers en cijfers en dit werk voor f 94 op te dragen aan dhr G. Luteijn te Sou burg. Op een verzoekschrift van de Melkcon- trolevereen. „Verbetering zij ons Doel" tot het ontvangen van een bijdrage van f 2,50 voor de veekeuring werd goedgunstig be schikt. Vastgesteld werd een regeling voor het te werk stellen van werklooze arbeiders in den landbouw met loontoeslag vanwege de gemeente, waardoor iedere landbouwer die bet voor zijn bedrijf verplicht aantal arbeiders in dienst heeft, voor de te werk stelling van eiken werkloozen arbeider een loontoeslag van f 1 per dag ontvangt. Ten aanzien van de steunverleening aan kleine boeren en tuinders werd beslo ten aan B. en W. op te dragen te onder zoeken, hoeveel de kosten van deze steun verleening voor de gemeente zouden be dragen. Alle raadsleden vragen inlichtingen om trent de uitgaven betreffende de verbou wing van de W. C. en waschhokje van het gemeentehuis. In den Raad is des tijds medegedeeld, dat het geheele werk voor niet meer dan f 105 zou worden uitgevoerd, terwijl nu een rekening van f 409 ia binnengekomen. De voorzitter zet een en ander nader uiteen. De verbetering zou in het begin worden uitgevoerd voor f 110, terwijl na derhand nog verschillende veranderingen werden aangebracht. De gemeente-op zichter heeft toen echter verklaard, dat het geheele werk met veranderingen niet meer dan f 165 zou bedragen. De gemeente opzichter, in de vergadering ontboden, deelde echter mede, bedoeld te hebben, dat de bijkomende werkzaamheden voor f 165 zouden worden uitgevoerd, dus het geheele werk voor f275. De hoogere uit gaven tot een bedrag van f 409 zijn er aan te wijten, dat onder het uitvoeren van het werk men op verschillende moeilijkheden is gestuit, zooals de noodzakelijkheid van het vernieuwen van een goot, het optrek ken van een muurtje en het vernieuwen van eenige balken, terwijl de vorige bur gemeester verschillende bijkomende werk jes heeft laten uitvoeren. De voorzitter en de wethouders wezen op de tegenstrijdige beweringen van den gemeente-opzichter, die in de vorige ver gadering van B. en W. heeft verklaard, ook te hebben gezegd het geheele werk voor f 165 te kunnen laten uitvoeren en nu weer het tegendeel beweert. Ook verklaarden de wethouders en de burgemeester (toentertijd secretaris) van allo bijkomende werkjes niets te weten. Zij waren de vaste overtuiging toegedaan, dat 't geheele werk voor f 165 zou worden uitgevoerd. Hierna ontspon zich een heftige dis cussie, in het bijzonder tusscben weth. de Visser en den gemeente-opzichter. Besloten werd deze zaak voorloopig aan te houden Bruinisse. Een twaalftal werkloozen uit deze gemeente heeft aanschrijving gekre gen, dat zij zijn aangewezen om in Duitschland te worden tewerkgesteld. Naar wij vernemen weigeren allen te gaan. Kapelle. Bij de te Utrecht gehouden examens vanwoge de Nederlandsche Broederschap van Gediplomeerde Make laars slaagde voor het diploma onroe rende goederen de heer J. L. Eversdijk Pz. alhier. De 20e algemeene vergadering. Gisteren en vandaag houdt de Nederl. Ohristenvrouwenbond zijn jaarlijksche algemeene vergadering in de hoofdstad. Vóór den aanvang van de eerste bijeen komst heeft het gemeentebestuur van Amsterdam de leden van het hoofdbe stuur, alsmede de leden van de geweste lijke besturen en die van het bestuur der afdeeling Amsterdam in de raadszaal of ficieel ontvangen. N Daarna werd gisteren een huishoude lijke vergadering gehouden. Vandaag werd de algemeene vergade ring gehouden, die in verband met bet 20-jarig bestaan, het karakter van een toogdag droeg. De groote zaal en de galerijen van het Concertgebouw waren tot in alle hoeken gevuld. Na de opening met gebed en gemeen schappelijk gezang, hield de presidente Mevr. A. K n opper sV alke nier de openingsrede, die tot titel droeg, „Branding rond den toren". Spr. riep allereerst een hartelijk woord van wel kom toe aam de meer dan 20\,0 leden van den Bond en verdere belangstellenden, ter vergadering aanwezig. Het is een lus- trumisamenkomst, welke dan ook gehou den wordt in de stad, waar de bond werd opgericht. Het was tijdens het tweede Christelijk-iSociaal Congres, dat een aan tal Christenvrouwen daartoe den moed greep in den nood en de vragen van den tijd. Dat de bond levensvatbaarheid heeft gehad blijkt uit elk jaarverslag, dat getuigt van gestadige ontwikkeling, gelijk het oolk weder geweest is in dit hondsjaar. Branding rond den toren! Zoo was het in de jaren 1918 en 1919. Zoo is het niet minder in den tijd, waarin wij nu leven. Tweemaal sedert de laatste bondsverga dering vreesden wij dat de catastrofe zou uitbreken. Branding ook voor ons Vrou wenleven. De vuurtoren moet gebouwd zijn oip vasten grondslag, zal hij onbeweeglijk blijven staan, hoe ook de elementen mo gen woeden. Dit beeld toepassende op den Ned. CIhr. Vrouwenbond en al zijn arbeid, wordt hier de grondslag gevonden in de onwrikbare en hechte belijdenis, dat het Koningschap van Christus alom moet worden erkend en de oplossing der staat kundige en maatschappelijke vragen bij het licht der Heilige Schrift als Gods Woord meet worden gezocht. Het woord „Christelijk" is hier geen frase, maar is werkelijkheid en heeft zin. Christus heeft het alleen te zeggen in ons vrouwenleven en in het leven van on zen bond. Zegenrijk is de arbeid van den bond in deze 20 jaren geweest. Getrouw zal hij voortgaan met 'het werk, dat veel vraagt in verband miet den grooten stof- felijken nood onzer dagen. In gehoor zaamheid aan den Ohristus en met de bede, dat de opgevaren Koning den ar beid tot zegen van onze volksgemeen schap moge doen zijn, verklaarde spr. de vergadering voor geopend te zijn. Nadat nog eenige huishoudelijke zaken waren afgedaan, werd de ochtendverga dering gesloten. In de middagvergadering trad als spreekster op Mevr. Mr C. F. B a- rones Maoka yK a t z van Den Haag, lid der Tweede Kamer, met het on derwerp: „Heroriëntatie". Spr. wenschte haar opwekking tot oriëntatie te zetten in het teeken van het woord op het vaandel van den bond: „Uw licht het licht". Zij stond daartoe achtereenvolgens stil bij de door den bond bij zijn oprichting aangenomen grondslag; de noodzaak van heroriëntatie over de vraag of die grond slag daadwerkelijk door de leden van den bond persoonlijk is beleefd en waartoe deze heroriëntatie leiden moet. In het licht van het komend Pinkster feest wees spr. op drieërlei heroriëntatie, waarbij de Heilige Geest zijn werk moet doen. Het mioet ook in den bond zijn „Christ avant tout". De herorintatie moet leiden tot de erkenning van het persoon lijk tekortschieten en uitdrijven tot her nieuwd gebed aan den voet van het kruis. D'e vrouw is geschapen als hulpe tegen over den man en dat legt haar groote ver antwoordelijkheid op. Aan de leden van den bond moet kunnen worden gezien dat zij kennen een stille ure van heroriënta tie van zich zelf af naar God toe. Dan kunnen wij, zoo besloot'spr. persoonlijk ons vaandel omhoog heffen in de hoop, dat wijl waarlijk in deze donkere tijden in Gods licht hèt licht mogen zien. Als antwoord op dit betoog zong de vergadering staande Ps. 139 1 en 14, waarna oud-minister Mr H. Bijleveld van Amsterdam een opwekkend slot woord sprak. Na het staande zingen van het zesde couplet van het Te D'eum en dankgebed ging de vergadering uiteen. CHRISTELIJKE BOEREN EN TUINDERSBOND. De jaarvergadering te Breda. D'e gisteren te Breda gehouden alge meene vergadering van den Chr. Boe ren- en Tuindershond was zeer druk be zocht. De groote zaal en de galerijen van Concordia waren met een groote schare geheel bezet. Tal van gezelschappen wa ren per autobus naar de gezellige Baro- niestad gekomen. Aan de jaarvergadering ging Maandag avond een huishoudelijke zit ting vooraf. Staande hoorde de vergadering een woord van weemoedige herinnering je gens het overleden hoofdbestuurslid, den heer J. A. Dominicus te Wemeldinge aan. Hierna werden de jaarverslagen van secretaris en penningmeester behandeld en goedgekeurd. Bij de bespreking van het financieel verslag drong de prov. afdeeling te Utrecht aan op een meer uniforme con tributieregeling, terwijl de Holl.-Brab. afdeeling de gebruikelijke contributie heffing niet juist achtte en pleitte voor uitbreiding van het orgaan. Het hoofbestuur zal pogen het orgaan uit te breiden, mits het abonnementental stijgt. Een andere wijze van contributie- heffing stuit op bezwaren, terwijl een he tere regeling moeilijk is te vinden. Voorzitter en Secretaris werden bij ac clamatie herkozen, In de vergadering van Dinsdag, mocht de voorzitter Prof Mr P. Diepen horst aan tal van autoriteiten het welkom toeroepen. Nadat de voorzitter zijn openingsrede had gehouden waarvan wij gisteren mel ding maakten, werd het woord gevoerd door Minister Steenberghe die de groote beteekenis van landbouw kundig onderzoek en landbouwonderwijs in het licht stelde. In de middagvergadering kwam in bespreking 't rapport in zake de overneming van de landbouwcrisismaat regelen door de bedrijfsgenooten zelf. D'e meeste sprekers waren het eens met de strekking van het rapport, doch algemeen wilde men de uitvoering van de maatre gelen in een anderen vorm. Men wilde meer positiever werk en meer bedrijfs- mogelijkheden. (Het lid van de Tweede Kamer der Staten-Generaal, de heer v. d. Heuvel, beantwoordde de sprekers. De meeste bezwaren gaan tegen de ma nier van uitvoering en tegen het bestaan van de maatregelen zelf. Dit laatste is niet ter zake dienende. Kunnen maatre gelen verdwijnen, dan worden zij in het geheel niet overgenomen. Men vergete niet, dat ambtenaren die er eenmaal zijn, de eigenschap hebben zich niet overbodig te maken. Indien men vraagt, wat verandert er nu feitelijk, dan antwoordt spreker dat het er alleen om gaat af te komen van het staatssocialistisch gedoe van tegen woordig. Dat is reeds genoeg en over de verbetering in de uitvoering kunnen wij daarna spreken. Wat betreft de tuchtrecht spraak: er komen provinciale colleges en een beroepsinstantie. We moeten ech ter den huidigen toestand zeker verlaten. In de eerste plaats omdat ernstige ver starring intreedt, in de tweede plaats wordt het overheidsgezag verzwakt zoo dra het als koopman optreden moet. De overheid wil geven waar de boer van na ture recht op heeft. De zwakheid van den boer is de onmogelijkheid om prijs afspraken te maken en dit zal voortaan mogelijk zijn Spr. wees tenslotte op de beteekenis en waardij van de Chr. organisaties, die al meer versterkt moeten worden, opdat het Ghr. beginsel in de samenleving tot ster ker gelding kome. Niet om zoo een machtspositie te krijgen, maar om Gods gebod in de wereld te doen beantwoorden aan geestelijke en stoffelijke verheffing van den boerenstand. (Applaus.) Gisteravond vereenigde men zich in ho tel Mastbosch aan een gemeenschappelij- ken maaltijd. Aan tafel werden nog vele goede woorden gesproken. Vandaag maakten de bezoekers een ex cursie door Brabant. Ritthem. Dinsdag werd op de weide van den heer K. Louwerse een Ikeuring ge houden van stieren en vrouwelijk fokvee. Aangevoerd waren 6 stieren, 24 melk koeien, 2 kalfvaarzen en 8 stuks jongvee. De uitslag was: Stieren hoven 2 jaar: 1. de stier der Vereen., zeer goede afstamming le pr. 81,9 punt; 2. Stier, eig. Joh. Cevaal 74,5 punt; 3. stier, eigenaar W. Gevaal Az. 74,5 p. Jongere stieren: Stier, eig. J. Janse 2e pr. 74,5 p. Eerste kalfskoeien: 1. Nord, eig. Joh. Gevaal 78 p.; 2. Martha eig. Gebr. Wisse 77,5 p.; 3. Anna eig. G. v. d. Putte 77,2 p.; 4. D'ora eig. P. Ovaa 77 p.; 5. Boerinne eig. M. Kwekikeboom 76,5 p.; 6. Sul, eig. W. Ovaa 76 p.; 7. Starre eig. P. Cevaal Abz. 76 p.; 8. Bontje, eig. M. Kwekke- boom 74 p. Tweede kalfskoeien: 1. Gretha eig. gebr. Wisse 79 p.; 2, Elsje eig. J. J. Janse 76 p. Derde kalfskoeien: 1. Mina eig. J. Poppe 77 p.; 2. Mina eig. Gebr. Wisse 76,8 p.; 3. Moor eig. J. Janse 76 p.; 4. Eimma eig. M. Kwekkehoom 75 p. Vierde kalfskoeien: 1. Lieveling eig. Joh. Cevaal 79 p.; 2. Juffrouw, eig. J. Poppe 77,5 p.; 3. Emma eig. Gebr. Wisse 77 p. Oudere Ikoeien: 1. Bles eig. Gebr. Wisse 79 p.; 2. E'lza id. 78,5 p.; 3. Roos id. 78 p.; 4. D'ora eig. J. Poppe 77,5 p.; 5. Bertha eig. W. 'Ovaa 77 p. 6. Sul' eig. P. Ovaa 76,5 p.; 7. Bertha eig. J. Janse 75,5 p. Kalfvaarzen; 1. eig. F. de Groot; 2. G. van de Putte. Vaarzen 2 jaar oud: 1. eig. K. Lou werse, 2. P. 'Ovaa. Jonge vaarzen: 1. eig. G. van de Putte; 2. F. de Groot, 3. J. Goedhart, 4. J. Pop pe, 5. id., 6. K. Louwerse. Kampioenkoeien werden Bles van gebr. Wisse en Lieveling van Joh. Cevaal. Gevolg van een school staking. Ouders geven zelf onderricht. Een schoolstaking heeft tot gevolg gehad, dat het kleine doijp As- pley in het Engelsche graafschap Not tingham zich beroemen kan op de merk- vjaardigste school der wereld. Al sinds maanden hebben de ouders geweigerd hun kinderen naar de school van Bilbo- rough te zenden, toen de school van hun eigen dorp was opgeheven. Zij verklaar den, dat de school in de naburige plaats voor hun kinderen te ver weg was. Toen de autoriteiten niet aan de wen- schen der ouders tegemoet wilden Ikomen en de school im Aspley niet in eere wilden herstellen, namen de papa's en mama's zelf de noodige maatregelen. De ouders gaven aan de 80 schoolkinderen in de verschillende klassen zelf het noodige on derricht. Een commissie koos de vaders en moeders, die een goed onderwijs sche nen te kunnen waarborgen, en deze deel den toen hun dagorde zoo in, dat zij' het „nevenberoep" konden uitoefenen. Nu deze „self-made-school" al vier maanden bestaat, hebben de autoriteiten althans voor een deel toegegeven. Een vader heeft zijn kind gedoe d. De 21-jarige soldaat, die gelijk gemeld in zijn woning in de Govert Flinckstraat te Amsterdam gearresteerd werd op het vermoeden, dat hiji zijiru kind zoo zwaar mishandeld had, dat de dood er op volgde, heeft een beken tenis afgelegd. De man verklaarde, dat hij het kind een jongetje van 15 maanden herhaal delijk mishandeld heeft omdat het vaak erg huilde en lastig was. Vrijdagavond j.l. nu, lag het Ikind weer in zijn bedje te huilen. Toen de man alleen in de ka mer was, heeft hij het hulpelooze wichtje zoo hardhandig en zoo langdurig in de kussens gedrukt een kwartier achter een dat het ophield met huilen en ten slotte in het geheel geen geluid meer gaf. Het was in de kussens gestikt De man verklaarde, dat hij niet den opzet heeft gehad het kind te dooden, maar veel berouw toonde hij1 niet over zijn vreeselijke daad. D'e man, die bij de grenstroepen dient, zal heden ter beschikking van den audi teur-militair in Den Bosch worden ge steld. Vat spiritus ontploft. Man in vlammen. Gistermiddag heeft zich in de emballageloods van de firma Kraan en van Kuylk te Veenendaal een ontploffing voorgedaan. De 4(Ljarige gehuwde S. was alleen in de groote loods bezig met het vullen van flesschen met spiritus. Juist had hij: een groot vat van 500 liter inhoud aangesla gen, toen plotseling, door tot nog toe on opgehelderde oorzaak, het vat spiritus uil elkaar sprong. Stukken 'hout en flesschen vlogen in het rond, terwijl groote gaten in het dak werden geslagen. S. werd tegen den grond geworpen en zijn kleeren vat ten vlam. Hij rende naar buiten, waar spoedig hulp aanwezig was en men de vlammen doofde. Met ernstige brandwon den overdekt werd hij naar een der plaatselijke doktoren overgebracht. Intusschen had het vuur zich snel uit gebreid. De brandweer kwam spoedig op het terrein van den brand. Binnen oen half uur was men den brand meester. Donderdag 25 Mei 1939. HILVERSUM I. 1875 en 415,5 M. 8.00 —9,15 KRO. 10,00 NCRV. 11,00 KRO. 2,00—12,00 NCRV. 8,009,15 Gram. Om 8,15 Ber. 10,00 Gram. 10,15 Morgend. 10,45 Gram. 11,30 Godsd. halfuur. 12,00 Ber. 12,15 Gram. 12,30 KRO-orkest. 1,00—1.15 Gram. 2,00 Handwerkuurtje. 3,00 Gram. 2,45 Bijbel lezing. 4,45 Gram. 5.00 Handenarb. voor de jeugd. 5,30 All round sextet, hierna: Ber. 6,256,55 Friesche uitz. 7,00 Ber. 7,15 Boekbespreking. 7,45 Gram. 8,00 Ber. ANP., herh. SOS-Ber. 8,15 Orgel. 9,00 Causerie „Vrijwillige Arbeidsdienst". 9,30 Kleinkoor van het Toonkunst Conserva torium en gram. 10,00 Ber. ANP., act. halfuur. 10,30 Gram. 10,45 Gymnastiek. 11,00 Gram. Ca 11,50—12,00 Schriftl. HILVERSUM II. 301,5 M. AVRO-Uitz. 8,00 Gram. Ga. 8,15 Ber. 10,00 Morgen wijding. 10,15 Gram. 10,30 Voor de vrouw. 10,35 Orgel. 11,00 Voor de vrouw. 11,10 Voor de vrouw. 11,10 Omroeporkest. 12,15 Ber. 12,17 Gram. 12,30 Omroeporkest. 1,00 Gram. 1,15 De Palladians, 2,00 Cau serie „Beroepen voor Meisjes". 2,40 Zang en piano. 3,00 Cursussen voor de vrouw. 3,45 Ber., gram. 4,00 Voor zieken en thuisz. 4,30 Viool en piano. 5,00 Voor de jeugd. 5,25 Gelukw. 5,30 AVRO-Amuse- mentsorkest. 6,28 Ber. 6,30 Sportpr. 7,00 Trioconcert. 7,35 Causerie „Het kioppend hart van ons zonnestelsel". 8,00 Ber. ANP., Radiojournaal, meded. 8,25 Om roeporkest en solist. 9.20 Reportage. 9.50 Rovue-programma met toelichting. 10.30 AVRO-Vaudeville-orkest en solisten, 11,00 Ber. ANP. 11.3512.00 Ensemble Ka- rolyi Arpad. GOES. Veilingsvereen. Zuid-Bevelan 1. Veiling van Dinsdag 23 Mei 1939. Aardbeien 11.64 per kg. Groenten: Spinazie 1115, Blauwe Aardappels 2.50'3, Eonte id. 22.50, Drielingen 1.50, Nieuwe Aardappels 14 16, id. Drielingen 1013, alles per 100 kg.; Rabarber 6.508, Wortelen 8— 16, alles per 100 bos; Bloemkool 1331, Kropsla 1.204.80, Komkommers 7.50— 12, Koolplanten 0.05, alles per 100 stuks. Bloemen: Lobelia's 0.70 per 100 stuks; Begonia's 8.509, Coleus 1024 per 100 pot. Groote veiling van Dinsdag 23 Mei. Kruisbessen 1922 per 100 kg. ROTTERDAM. Op de Rotterdamsche veiling, Warmoeziersstraat 37-39, waren gisteren de eierprijzen als volgt: 5052 kg. 2.90—3, 52—54 kg. 3—3,10, 54—56 kg. 3.10—3.15, 56—58 kg. 3.15—3.25, 58— 60 kg. 3.25—3.30, 60—62 kg. 3.30—3.45, 62—64 kg. 3.45—3.55, 64—68 kg. 3.55— 3.85. Aanvoer 170,000 stuks. KRABBE'NDIJKE. Veiling van 23 Mei. Kruisbessen 20 gld. per 100 kg. Van 11—17 Mei. KRUININGEN. Geboren: 13. Petro- nella, d. van Aart Petersen en Wijmpje Petersen. (I. C.) KOLIJNSPLAAT. Geboren: 7, Abraham Adriaan z. v. Dingenis Janse en Pieter- nella Maria Karroman; 11, Cornells z. v. Pieter Bouterse en Cornelia Anthonisse; 14, Franciscus Mattheus z. v. Jacobus Marinus Sturm en Cornelia Moerman. Ondertrouwd: 12, Christiaan Kramer 21 j. jm. te Wissekerke en Digna Kor- suize 17 j. jd. Getrouwd: 11, Cornells Tollenaar 28 j. jm. te Wissekorke en Jacoba Hooger- heide 28 j. jd. (N.B.) TELEGRAFISCH WEERBERICHT. D'e weerstoestand van hedenmorgen 7.20 uur te Vlissingen: weer: helder, wind: zwak O.-N.O.; temperatuur 12; mi nimum hedennacht 11; neerslag afgeloo- pen etmaal 0. Verwachting geldig van hedenavond tot morgenavond ongeveer 19 uur: Voor het geheele land: droog vrij warm weer, helder tot licht bewolkt, zwakke tot matige 0'. tot N. wind. Stand van hedenmiddag 3 u.: Stand van gistermiddag 3 uur: 768. Licht op voor fietsers: Donderdag 9 u, 27 min.

De Zeeuw. Christelijk-historisch nieuwsblad voor Zeeland | 1939 | | pagina 6