DE ZEEUW tweede blad Wolken met zilveren randen. dinsdag 23 MEI 1939, Nr 197. Het aftreden van Minister De Wilde. nog enkele persstemmen. FEUILLETON Uit de Provincie. brand in vlasfabriek te haamstede. MIDDELBURG. de installatie van den nieuwen burgemeester. ZUID-BEVELAND. VLISSINGEN. GOES. ELKE BUS EEN BDN VOOR GESCHENKEN VAN Wij laten hier nog enkele persstemmen over het aitreden van den Minister van Financiën volgen. „De Nederlander" (G. H.) ci teert het gisteren ook. in ons blad aan gehaalde uit de „N ieuwe Haag se h e G r t", om dan te vervolgen: Als in dit citaat en wij hebben geen reden aan de inlichtingen van het A. R. orgaan te twijfelen inderdaad de mo tieven van den afgetredene zijn neerge legd, dan kunnen wij het uitnemend ver staan, dat geen zijner collega's hem heeft vergezeld. Want men kan van de wenschelykheid van zoo zuinig mogelijk financieren diep doordrongen zijn en nochtans nieuwe las ten, opgelegd door de bestrijding der werkloosheid en door do versterking der defensie (slagkruisers) als onontkoombaar aanvaarden. Natuurlijk dient hierbij als eisch te worden gesteld, dat alle o n n o o d i g e uitgaven achterwege blijven en wij hebben wel eens het gevoel, dat zoowel Sociale Zaken als Defensie in bepaalde gevallen e ente royale hand hebben. Maar dit voor opstellende moeten wij er direct aan toe voegen, dat de „bonafide" nieuwe uitga ven gedaan moeten worden, ongeacht den financieelen toestand. Deze uitgaven zijn immers een premie, te betalen voor het behoud van onze volks kracht en onze onafhankelijkheid. En als men hiervan doordrongen is, dan kiest men verre een. niet-sluitende guldens-be- gro-oting boven een sluitende begrooting in vreemde munt. Het is de tragiek van een Minister van Financiën in dezen tijd, dat hij zijn eigen lijke opdracht steeds in meerdere of min dere mate moet offeren aan de ijzeren noodzakelijkheden van de huidige wereld situatie, al zal hij tenslotte steeds ergens een grens moeten trekken. Minister de Wilde heeft deze grens (men denke in dit verband ook aan zijn uitlating over bet huishoudboekje van de huismoeder) naar ons oordeel te vlug en te veel volgens de regels uit het rustige verleden getrokken. Een verwijt kan men hem persoonlijk daarvan natuurlijk niet maken. Hij heeft het landsbelang, zooals h ij dit ziet, doen overwegen. Zij, die op dit punt echter andere in zichten hebben en wij scharen ons zon der eenige aarzeling onder hen zullen verheugd zijn te oonstateeren, dat blijkens het aanblijven van de overige bewindslie den, de opvatting van Mr de Wilde door hen niet wordt gedeeld. Deze overigen zullen dan ook nog nut tig, zij het moeilijk werk kunnen verrich ten. Onze „Nieuwe P r o v. G r o n. Crt.", welks hoofdredacteur behoort tot de A. R. Kamerfractie, wijst op de booge uitgaven o.a. voor defensie, die nieuwe belastingvoorstellen noodig maakten. Nu zijn er mensöhen, die zeggen, dat nu eenmaal zooveel millioenen voor de de fensie vereischt worden, het hek heele- maal van den. dam moet worden genomen en dat men voorts niet meer zuinig be hoeft te zijn. Maar de minister van financiën kan zich niet op dit standpunt plaatsen. Hij moest komen tot de conclusie, dat men zich op- ander gebied had te beper ken. En dit nu schijnt moeilijkheden te hebben gegeven in den boezem van het kabinet zelve. Vandaar, dat de minister, die nieuwe uitgaven niet voor zijn verantwoordelijk heid wilde nemen, liever heenging. Reeds eer werd er van gesproken, dat dit gevaar -dreigde. Thans- wer-d het een feit. Wij kunnen niet anders dan den mi- Naar het Engelscb van EMMA JANE WORBOISE. 23.) _0_ „Moet ik heden miijïn Fransche les oolk maken?" vroeg ik, tamelijk mis moedig. „Dat zal van imir Perren afhangen, om dat hij de goedheid heeft om utw lessen te ledden; doch mijl -dunkt, dat gij voor dezen éénen keer ook wel vaan 't Fransch moogt ontslagen worden. Ik wil dat -gij heden een rechte vacanti-edag zult 'heb ben, want gij -hebt sedert Kerstmis -geen enkelen vrij-en dag gehad. Ik -zal hem wel zeggen dat gjji vrij af hebt." Dadelijk na het ontbijt, kwam het rij tuig voor, en na een laatste vermaning aan mij gericht, omi toch vooral heel zoet en heel gehoorzaam te zullen zijn, reden de dames weg, en lieten mij alleen ach ter. Het was nog niet volkomen tien uren, en ik maakte de noodige afspraken met Jenny, terwijl zij het ontbijt opruimde. Het imieisje scheen even verheugd te zijn nister loven voor zijn krachtig op-treden. Het bleek uit verschillende dingen, dat de noodzakelijke zuinigheid bij de departe menten niet overal aanwezig is. Daar komt dan nog den -drang uit de Kamer bij tot allerlei nieuwe uitgaven. Wij vinden het jammer, dat minister D'e Wilde is heengegaan, maar critiek daarop oefenen zal, voor wie overtuigd is dat het belang van het land dringend be perking eischt van uitgaven moeilijk val len. Bericht is, dat Minister Colijn den ar beid van minister De Wilde overneemt en op zich heeft genomen om de taak, die minister De Wilde zich voor o-ogen had gesteld, te bereiken en dat door bezuini gingen. Wij kunnen niet zeggen, dat dit duide lijk is. Want als deze arbeid mogelijk bleek, zou de vraag kunnen rijzen: waarom mi nister De Wilde dan heen moest gaan. Wij zullen echter meer moeten weten om een oordeel te kunnen vellen. Het „F r i e s o h Dagblad" noemt dit heengaan een bedenkelijke geschiedenis met name voor de A. R. partij. Onze Kamerfractie en onze pers, dat staat wel vast, zullen n o o i t te vinden zijn voor een financieele politiek van: laat je maar wegdrijven van de kust met den ebstroom, de vloed brengt je wel weer terug. Wiji houden nu eenmaal niet van een politiek van de lijn van den gering- eton weerstand. En in zijn hart zegt iedere anti-revolu tionair tot Mr de Wilde: „Flink zoo; wie de verantwoordelijkheid niet meent te kunnen dragen, die moet de consequenties aandurven". Dat Mr de Wilde een kérel is, -dat wisten we trouwens wel. Al zullen we er ons wèl voor wachten, nu reeds, zonder ook maar een enkel gegeven, iets te zeggen over de vraag, wie gelijk had, deze minister of zijn collega's, waaronder de minister president. Gstermiddag is brand ontstaan in de even buiten Haamstede gelegen vlasfa briek van de N.V. Vlasroterij Schouwen. In een minimum van tijd stond het per ceel, evenals de daaromheen gelegen ber gen vlas in vlammen. Het vrijwillige brandweercorps was een kwartier na het uitbreken van den brand met de motor spuit aanwezig en bestreed bet vuur met vier stralen. Spoedig stortte het dak van de fabriek in, waarna bet vuur zich, aangewakkerd door den vrij- krachtigen wind, snel voort plantte. De fabriek, welke een verdieping beeft en 30 bij 15 meter meet, brandde geheel uit. Enkele bergen vlas wist de bran!weer te behouden. De schade, welke op ruim f25.000 wordt geraamd, wordt door ver zekering gedekt. D'e fabriek was eigendom van de N.V. Vlasroterij Schouwen, terwijl de bedrijfs leider T'immers de vlasbewerking voor eigen rekening uitvoerde. Omtrent de oorzaak van den brand is niets bekend. De plechtige installatie van mr ,dr J. van "Walré de Bordes als burgemeester van Middelburg zal plaats hebben in een speciaal daartoe te beleggen raadsverga dering op Vrijdag 2 J-uni ,des namiddags te 3 uur. Na afloop van -de vergadering zal aan de raadsleden, aan -de eohtgenoo- ten van de wethouders en den gemeente secretaris, aan ,de burgemeesters van om liggende -gemeenten en aan particulieren, die zicih daarvoor aanmelden, gelegenheid wo-r-den gegeven kennis te maken met -den nieuwen burgemeester. Des avonds z-al -daarvoor gelegenheid zijn voor vereenigingen en organisaties. Parade. Hedenmorgen te elf uur kwamen de of ficieren, onderofficieren en leerlingen der S.D.O.A. naar het Molenwater om) een parade te houden in verband met het afscheid van den kolonel ,J. C. Pabst, in- als ik, en hechtte dadelijk haar goedkeu ring aan mijn v-oorstel om naar -de ruïnen van 'Gretto-n Priory te wandelen, vier mij len langs de kust. Wij zouden ons diner, o-f liever onze lunch vroeg gebruiken, want heel veel vroeger -dan twaalf uur zagen Jenny noch ik kans om klaar te komen, en- dan eenig voedsel in een mandje medenemen, zoodat wij, zoo laat als wij wilden, konden thuis komen. Wij voelden ons beiden recht geschikt voor een ferme wandeling, en wij wisten dat miss Judith tevreden zo-u zijn, -indien wij slechts voordat de avond begon te vallen terug waren. Zoo werd alles dan afge sproken tot mijn groote vreugde; een- al lerliefst klein buitenpartijitje zou het zijh. Jenny en ik waren beid-en even welge- anjoed, uitgelaten en vroolijk zelfs; en toen zij het tafelkleed wegnam, liep- ik naar de piano toe, en begon zo-o hard en zoo vlug mogelijk te spelen, hopende dat door het gedruisch hetwelk ik maakte, het vastge stelde uur spoediger zou voorbijgaan. Ik deed evenwel mijn best o-m met op lettendheid te studeeren; ik began -hardop te tellen, één o-f tweemalen herhaalde ik zelfs een maat, die ik „gebroddeld" had, zooals mijn muziekleerares- dat noemde; doch ik zag aainhoudend naar -de klok, en eens zelfs stond ik op om mij te over tuigen, -dat -de wijzers werkelijk bewogen. Toen de laatste minuut van het bepaalde uur verstreken was, sloot ik de piano met een -bons, die door de gansche kamer dreunde, en holde toen naar de leerka mer, waar ik inijn atlas en mijn lei schie lijk te voorschijn haalde, want mijn eeni ge taak was nu nog om een aardrijks kundig opstel te schrijiven. Jenny -kwam eventjes om -den hoek van de deur kijken, om mij te zeggen, dat zij niets mjeer te -do-en had -dan de tafel te dekken voor in-r Perron's eenzaam mi-d- dagmlaal, en dat zijl vervolgens geheel tot mlijn dienst was. Mr Perrenl Ik had let terlijk niet aan hem gedacht; met onze heerlijke plannetjes hadden Jenny -en ik hem geheel vergeten. D-ooh de -dienstbo den bekommerden zich nooit om hun meester, indien zij dit niet noodzakelijk achtten. Ik ha-d eindelijk het laatste eiland ge vonden, de laatste rivier was van haar bronnen af, tot haaT uitwatering in zee toe, beschreven, en met verruimid hart gooide ik mijn lei over de tafel heen en mijh griffel in het vuur. Ik was op het punt o-m aan -de schel te trekken, als tee- ken voor Jenny o-m mij mdj'n lunch te brengen, toen o-p eenmaal de deur open ging -en mir Perren binnentrad; klaarblij kelijk was hij vreeselijk slecht gehu meurd, en rook allerakeligst naar olie en vernis. „Zijt gij met uw Fransche les gereed, Chrystie?" vroeg hij met een knorrig ge laat naar -de tafel ziende, waar geen en kel Fransch boek lag. „Neen; hee-ft miss Ju-dith u miets ge zegd?" „Wat gezegd?" „Dat ik -heden vacantie heb! Ik ga naar het strand met Jenny!" „Ik heb -daar niets van gehoord, hoven- dien, al is het waar, dat miss Judith u heden vacantie gegeven heeft, wat ik zeer betwijfel -dan beeft dit verlof nog volstrekt geen 'betrekking op uw Fransche les. Gij zult heden, evenals gewoonlijk uw onderricht ontvangen; haal daarom spoe dig uw boeken uit -de kast." Ik bleef hem aanstaren, doch verroerde mij niet. „Verstaat gij mij, Ghrys-tabel?" 'Ó,hoe belachelijk zag hij er uit, terwijl hij zijn stijven Tug introk en zijn langen mageren hals uitrekte, met een vruchte- looze poging om een gebiedende houding aan te nemen. Ik weet niet recht meer hoe, maar in eens ontdekte ik een spre kende gelijkenis tussohen hem en een ze kere gans, -die ik altijld ontmoette, als ik I 8. „Une Nuit Venise", 4 dln. F. An- drien. (1. Patrouille 2. Rêverie, 3. Sé- rénade, 4. Tarentelle). 9. „Enthousiasme", marsoh, Alph. Dries- sen. Kapelle. Dé Rijksveldwachter J. Zwij gers is overgeplaatst van Kapelle; hem is ais standplaats toegewezen Biezelinge. Klcetinge. Donderdag a.s., des avonds 6 uur vergadert de gemeenteraad. 0-p de agenda komen o.a. -de volgende punten voor: a. Voorstel tot 'het aangaan van een geldleening, groot f 55.000, aan te gaan bij de Coöp. Raiffeisenbank, af te lossen in 10 jaar, ad 5 pet., op te nemen in Augustus a.s. b. Voorstel tot vaststelling van een ge- meens-chappelijike regeling van het Cen traal Bouw- en Woningtoezicht op Zuid- Beveland. o. Voorstel om de gemeente lid te doen worden van de Prov. afd. der Ned. Hei- -de-Maatschappij. •d. Voorstel om de werkverschaffing en steunverleening in deze gemeente met ingang van 1 Juli a.s. tijdelijk stop te zet ten. e. Voorstel om het personeel van den luchtbeschermingsdienst te verzekeren tegen ongevallen. f. Voorstel om van J. Felius circa 28,75 vierk. M. grond ad f 0 per vierk. M, aan te koopen voor verbreediag van de Schoolstraat. Krulningen. Maandag vergaderden de ingelanden van het waterschap Krulnin gen onder voorzitterschap van den Dijk graaf A. J. Lindenbergh. Aanwezig 40 personen, uitbrengende 41 st. Uit de re kening v-ami den ontvanger-griffier dhr J. H. J. P-oleij, -bleek dat de inkomsten be droegen f 118.112,13, waaronder goed slot vorig jaar f 1820,19; aan dijkgescbo-t 1303.01.66 H.A. ad f 11 en 20.19.57 H.A. vroonen ad f 10, alsmede op- het gebouwd 4 pet. van f 101.355, totaal f 17.379,23, terwijl aan Rijkssubsidie in de werkver schaffing f 10.978,21 was ontvangen. De uitgaven bedroegen f 105.382,32. Goed slot f 12.729,81. De begrooting 1939'40 bedroeg totaal f 52.626,40, waaronder f 22.300,voor kosten stichten gemaal. Yerseke. Vrijdagavond vergaderde de vereen, voor Geref. L. O. Voorzitter dhr H. Vendeville. De secretaris dhr J. C. Gornelisse, bracht jaarverslag over 1938 uit, dat in dankbaren toon was gesteld. De peniningm. J. M. -Sinke Jzn., deed rekening en verantwoording. Voorts werd het onderwerp „Mo-reele en geestelijke herbewapening" ingeleid door H. I. Cor- nelisse, waarop een leerzame bespre king volgde. Vissoh ea van mossel zaad. De Inspectie der Visscherijien in het Il-e en Ille district, geeft den mossel- visschers in Zeeland Ikennis dat van 1 Juni13 Juli a.s. gelegenheid zal wor den gegeven om mosselzaad van hoog stens 4,5 c.M. lengte te visschen in dat ge deelte der Waddenzee, hetwelk ten Oosten ligt van de lijn -getrokken van het hooge huis op de Friesohe kust bij -de Abt over de zwarte tonnen van -het vaarwater naar de Zwarte Haan, maar den toren van Ballum op Ameland. Derhalve worden de Friesche en Groninger Wadden openge steld; teneinde -de openbare mo-sselvis- scherij in stand te houden, kan geen ver dere uitbreiding aan deze openstelling worden gegeven. Om teleurstelling te voorkomen wordt medegedeeld, dat in dat -gedeelte der Waddenzee, evenals trouwens in het ver dere gedeelte der Waddenzee, voor zoo ver den inspecteur békend is, geen klein de boerderij op -den Heuvel voorbij ging. Hem gehoorzamen? Dat nooit! Dat was geen man, wien eenig vrouwelijk wezen ooit gehoorzamlen kon! En buitendien, was bet recht niet aan mijin zijde? Had ik geen wettige aanspraak o-p mijn vacan- tiedag? „O ja," zeide ik, „ik versta u wel, maar ik zal toch heden -geen Fransch leer-en; miss Judi-th heeft mij -vrij af gegeven, zij heeft mij gezegd -dat ik met Jenny naar het strand mocht gaan, en haar zal ik gehoorzamen. „Eierst zult -gij mij- gehoorzamen! Gij kunt naar het strand gaan, zoodra uw lessen geëindigd zijn, maar eerder niet versta mij. wel want ik meen wat ik z-egl En daarom 'haal nu -de boeken dade lijk te voorschijn." „Dat doe ik ni-et; -de tijd is verstreken, het is juist twaalf uur." „D'at gaat u volstrekt niet aan. De leer ling moet a'tijd wachten tot en tijd, die voor den meester het geschiktst is. Nu Ghrystal, ik wil gehoorzaamd worden. Zijn de boeken gereed?" „Vandaag niet, mr Perren." (Wordt vervolgd.) speet eur -der militaire administratie, die den dienst met pensioen gaat verlaten. Ginder commando van den luitenant- kolonel G. Berghuijs, commandant -der school, wexd tweemaal voor den schei d-enden inspecteur gedefileerd. De troep mlarcheerde -door een deel der stad, onder commando van kapitein J. A. van Aal- zum terug naar de (kazerne. De officieren en onderofficieren bega ven zich naar -het schoolgebouw om al daar persoonlijk afscheid te nemen v-an kolonel en mevrouw Pabst. Ontsiering van de stad? B. en W. hebben naar aanleiding van opmerkingen in den raad zich tot het be stuur van -de Zeeuwsche Radio-distribu tiemaatschappij! gewend inzake het ont sieren van het stadsschoon door over de straten gespannen draden ten behoeve der radio-distributie. D'e -maatschappij' -antwoordde, dat zij van een en ander met verbazing heeft kennis genomen. Z-ij heeft ten koste van vele financieele opofferingen alles gedaan om te zorgen, dat haar net practisch het stadsbeeld niet stoort. Zelfs van elders komende leiders van distributiebedrijven vragen -o-m eens te melden, waar de lei dingen der -distributie loopen. Aan het sy steem wordt alle ^mogelijke zorg besteed en wel -zoodanig, dat het geheel zoo solide mogelijk is opgebouwd. De voorgenomen verbetering van de Langedelft. D© Prov. Zeeuwsche Soho-onheidsoo-mr rnllssle heeft zich met een adres tot -den Raad gewend in verband met de voor genomen nieuwe bestrating van de Lan- gedelft. De oommissie verzoekt voor de trottoirs blauwe hardsteen,en .tegels te ge bruiken -en oolk de trottoirbanden van het zelfde materiaal te nemen o-f althans eerste soort b-asaltine trottoirtegels (Ned. fabrikaat) te gebruiken, die na eenige af slijting een aardige grauw-grijze tint ver- t-oonen. De handen waren te maken van hardsteen of Zweedsoh graniet. Voor de bestrating was gebruik te maken van vlam- ovenklinkerkeien. D'oor een en ander zal de wijlzigiing van het stadsbeeld zioh zoo goed mogelijk aan het bestaande aan sluiten. De Midza-borden. De commissie voor de Midza-actie heeft zich met een zeer uitvoerig adres tot den Raad gewend in verband met het -door B. -en ,W. uitgevaardigde verbod o-m- de borden met opschrift „Midza" als uit stekende borden te doen aanbrengen en de aanwijzing om -ze plat -tegen den muur aan te brengen. De commissie ontkent., dat er uit ver- keers- o-f schoonheidsoogpunt iets tegen het aanbrengen van de borden, zooals b-ij vele aangesloten winkeliers het geval is, is te zeggen. (Bovenstaande berichten bereikten ons door een vertraging bij de posterijlen eerst gisteravond, in plaats van gistermiddag. Red.) De bochten in de Singels. Naar aanleiding van een vraag in den Raad over verbreeding van -de bochten in de Singels .hebben B. en W. -rapport van -den directeur van gemeentewerken ge vraagd. Deze heeft nu gemeld, dat het verbreeden stuit op het bezwaar dat er dan hoornen gerooid zullen moeten wor den. Bij -den Noordweg, waar dit toch het geval w-as, is verbreeding toegepast. Ver der adviseert -de directeur om, als er weer hoornen op hoeken gerooid moeten wor den, geleidelijk ook de andere bochten te verbreeden. Hotel Britannia wordt gesloten. Wij hebben eenigen tijd geleden mede gedeeld, dat de „Zeeland" Grand Hotel Britannia wil verkoopen. Tot dusver is dit nog geen feit geworden, maar de „Zeeland" is naar de „Vliss. Crt." meldt niet voornemens de exploitatie voort te zetten. Tenzij vóór dien tijd een kooper ge vonden is, zal het hotel na afloop van het a.s. zomerseizoen voorgoed worden gesloten. Dit beteekent dus, dat in den komen den winter ook de groote zaal niet be schikbaar zal zijn voor Vlissingsche ver eenigingen. De „Zeeland" is ook niet van plan, het hotel uitsluitend 's zomers te exploiteeren. Als dit seizoen voorbij is, gaan de deu ren voorgoed dicht; tenzij een ander de exploitatie overneemt. Bestrijding van den Colorado-kever. Gisteravond had ten stadhuize een ver gadering plaats met landbouwers, kwee kers en houders van volkstuintjes, allen telers van aardappelen, teneinde de maat regelen te bespreken ter bestrijding van den Coloradokever, De wethouder van onderwijs, de heer W. P. Edelman, heette namens den bur gemeester, die verhinderd was, de tal rijke belanghebbenden welkom. Ook dit jaar moeten, aldus de voorz., alle aardappelvelden in onze provincie weer driemaal bespoten worden met wa ter, waarop op 100 liter 400 gram lood arsenaat is toegevoegd in een hoeveelheid van gemiddeld 750 liter per hectare, Indien men zelf zijn aardappelveld wil bespuiten, wordt kosteloos de hiervoor benoodigde hoeveelheid loodarsenaat ter beschikking gesteld. De voorzitter kon mededeelen, dat de besturen der volkstuintjes zelf voor het spuiten zullen zorg dragen. Op gestelde vragen deelde de voorzitter mede, dat een loon-spuiter 50 ct. per uur moet verdienen. Twee personen bewerken tegelijk een veld, dus zijn de kosten fl per uur. Algemeen was de indruk, dat deze kos ten veel te hoog zijn. De heer G. van de Putte wees er op, dat voor de groote complexen een andere regeling is getroffen. Getracht zal worden zooveel mogelijk aan elkander grenzende tuintjes enz. tegelijk te bespuiten, om de kosten zoo laag mogelijk te doen zijn. De heer J. Mol, opzichter gemeente werken, schatte de kosten op 10 cent per roe per drie keer, wat velen de opmer king uitlokte, dat dit veel te hoog was. „Men kon dan beter zijn aardappelen omspitten." Na gehouden beraad meende de voor zitter, dat voor tuintjes beneden de 5 roe de bespuiting 15 ct, per keer zal bedragen. De heer Phaff uit Goes wees er op, dat de regeering groote kosten heeft gemaakt, door het gratis beschikbaar stellen van loodarsenaat.. De belanghebbenden zul len zich ook een klein offer moeten ge troosten. Het betreft hier groote nationale belangen. Slaagt men er niet in den kever uit te roeien, dan is het met onzen geheelen export gedaan. De voorzitter zei, dat wanneer men zelf wil spuiten, hiertegen geen bezwaar be staat, doch men moet er zorg voor dra gen, dat er afdoende gespoten wordt. Wat betreft de grootere perceelen stel de de commissie voor van 150 roe en hooger de kosten te berekenen op f2,50 per gemet en per keer; van 50150 roe f3 per gemet en per keer. Uit de vergadering werd er op gewezen, dat in Zeeuwsch-Vlaanderen fl per ge met gerekend wordt. Men vond de kosten te hoog. De controle wordt uitgeoefend door de gemeente, doch ook van rijkswege zal een scherpe controle uitgeoefend worden. De heer Pfaff deelde mede, dat vorig jaar wel met kalk gespoten is en takken bossen of handvegers gebruikt zijn. Nauwlettend zal toegezien worden, dat dit niet meer voorvalt. De heer Mol deelde nog mede, dat vorig jaar de gemeente een groot deel der kosten heeft betaald, doch dit mag thans niet meer. De heer Pfaff drong er op aan, dat de telers regelmatig hun gewas onderzoeken naar kevers, die men het best op het heetst van den dag kan vinden. Vindt men kevers, dan moeten zij direct gedood worden in een fleschje benzine of petro leum en ten gemeentehuize afgeleverd. De Harmonie „H-osanna" hoopt bij gunstig weer a.s. Donderdag 25 Mei een volksconcert te geven pip de Groote Markt alhier. Aanvan-g 's avonds half negen. Het programma vermeldt -de nrs: 1. „The Gladiators' Farewell", marscih, Blankenburg. 2. „Britannicus", ouverture, -A. Scasso-la. 3. „Mondnacht auf der Alster", walzer, O. Fëtras. 4 „Les G-loches de Corneville", fantaisie, R. P'l-anquette. 5. „Huldigingsmarsch", D. Ban-del. 6. „2e Grande -Ouverture", L. Langlois. 7. „Soldatenleb-en", Militarisohes Ton- h-ild, Kéler-Béla.

De Zeeuw. Christelijk-historisch nieuwsblad voor Zeeland | 1939 | | pagina 5