:en en :nd DE ZEEUW De stand der werkloosheid. l.a.v.o. ;i zijn. tweede blad 320000 an de Steunt Véreenv Nation. Veiligheid IDER IULP ardstraat 24, GOES. rdenknecht RBIETEN elige Bakfiets tAAQ koopt Uw in de hoogste 2, Telef. 38a Uit de Provincie. Luchtverdedigingsfonds Postqiro den Haaq Gemengd Nieuws DE It verspild, sen directe in een be is U klaar, omt, is het :achte zeep j overbodig, sparing van IIJE TIJD ie dag niet doen! De i geeft uren |kan rusten, oud waard. log verdere asmiddelen het goed gewoonlijk, /gen in een pnoeg was- hele was. DE WOLF, Grijps- KOOP: JTE STEENEN ÏRENMOLEN lor, huis en verdere lotheek beschikbaar. St.-Laurens. elandsche kleeder- heeren maatklee- .OTTERDAM is het >E RUITER, E 134, lerke. KOOP: )E FOKSTIEREN, [T.B.C.-vrij, van pri- en productie en 2 |che Fokzeugen. SBR. ROUW, Goes. gevraagd: |g contant KAPELLE. KOOP: igwagen), JS Lz., Kruiningen, (5 Rot.), Parijs hpoeder, Nicotine, landerpoeder, Lood- Jenaat. |NE DRAAK", felburg. VAN VRIJDAG 19 MEI 1939, Nr 194. Het percentage belangrijk gedaald. •Op 29 April 1939 waren bij de organen der openbare arbeidsbemiddeling inge schreven 322.429 werkzoekenden (305.968 mannen en 16.461 vrouwen). Hiervan waren 240.038 (228.433 man nen en 11*605 vrouwen) werkloos. In de week van 24 t/m 29 April 1939 waren bij gesubsidieerde vereenigingen met wei'kloozenkas aangesloten 583,850 personen, waarvan 76,488 landarbeiders. Van de 507.362 verzekerden buiten de landarbeiders was het werkloosheidsper centage 20.1 (vorige verslagweek, 3 t/m 8 April 1939, was dit percentage 21.2). In de overeenkomstige verslagweek van April was bet werkloosheidspercentage voor alle verzekerden in de laatste jaren als volgt (tusscben haakjes zijn vermeld de percentages, indien de landarbeiders buiten beschouwing worden gelaten): 1932 23.0 (24.9) 1933 28.1 (26.9) 1934 23.5 (25.3) ig35 27.2 (29.9) 1936 29.6 (32.1) 1937 24.1 (26.0) 1938 23.3 (24.7) 1939 19.2 (20.1) Op 29 April j.l. waren direct tewerk gesteld: a. bij cultuurtechnische en admi nistratief daarmede gelijk gestelde werken 66.000 personen en b. bij Werkfondswer- ken 3000 personen, in totaal derhalve 69.000 personen, Dit aantal is ongeveer 1900 booger dan in de overeenkomende verslagweek van 1938. LUCHTBESCHERMING IN ZEELAND. Een tentoonstelling, Dle Luchtbesohermingstentoonstelling van de Nederlandsche Vereeniging voor Luchtbescherming komt th^ns naar onze provincie. Zij wordt van 17 tot en met 20 dezer georganiseerd te Vlissingen, in het Concertgebouw, terwijl zij na afloop daar ter stede wordt ondergebracht te Middelburg, en wel op 24, 25 en 26 Mei. AFDEELING ZEELAND VAN DEN ALGEMEENEN NEDERLANDSCHEN BOND VAN GEPENSIONNEERDEN. De aid. Zeeland van den Alg. Bond van Gepensionneerden vergaderde Woensdag middag te Middelburg onder voorzitter schap van dibr Van Kesselen uit Vlissin gen, daar de v,oorz., dhr A. Dekker, we gens droeve familie-omstandigheden af wezig was. Behandeld werd de agenda voor de ver gadering van den Bondsraad. Enkele voorstellen, waaronder dat van een ver bod aan het Dag. Bestuur om voortaan adressen te zenden aan de „Regeering of Regeeringspersonen", zonder dienaan gaande te voren 't oordeel te hebben ge vraagd van de afdeelingen van den Bond, werden ten sterkste afgekeurd. Bij de bespreking der te voeren propa ganda, besloot de vergadering in ieder der deelen van Zeeland, met name O.- en W.- Zeeuwsch-Vlaanderen, Noord- en Zuid- Beveland, Tholen en Walcheren, en dan voor dit laatste deel zoowel te Vlissingen als te Middelburg en op bet platteland, eenige ter vergadering aanwezige perso nen, als propagandist aan te stellen. MIDDELBURG. De muziek op den Langen Jan. Heden is het carillon van den Langen Jan stop gezet en is de muziek van den rol afgenomen. Na de jaarlijksche schoon maak zullen Dinsdag a.s. de volgende nieuwe nummers gestoken worden: Heel uur: Thema en variaties van von Beet hoven; half uur; Vrouwenkoor uit een opera van Glück en de beide kwartieren een Nederlandsch Volksliedje. Brandweer gealarmeerd. Gisterenavond omstreeks half negen werd. de brandweer gealarmeerd voor een brand, die zou ontstaan zijn in een auto bus, die zich op de Nieuwe Haven be vond. Vanuit de kazerne werd groot alarm gemaakt. Kort daarop reed de magi- rus naar de Nieuwe Haven. Het bleek daar dat een storing een vlam bad ver oorzaakt, die een begin van brand bad 'doen vermoeden. De terreinen aan den Nadorstweg. In Mei 1918 verleende de raad een crediet voor het inrichten van een nieuw militair oefeningsterrein aan den Dom- burgschen watergang tegenover „de Grif fioen". Tevens werd in beginsel besloten tot wisseling van militair oefeningster rein in dien zin, dat, in ruil voor de beschikbaarstelling van het zoo juist ge noemde terrein, het tegenwoordige oefe ningsterrein aan den Nadorstweg weder ter vrije beschikking der gemeente zou komen. Intusschen hebben B. en W. een ont werpbesluit nopens die wisseling aan den Minister van Defensie ter goedkeu ring voorgelegd en door den dienst van gemeente-werken een plan voor het bouw rijp maken van het Nadorst-terrein doen gereed maken. Uit de plan-teekening zelve blijkt, dat vooralsnog niet het geheele Nadorst-ter- rein als bouwrijp te maken is gedacht, doch alleen het gedeelte, liggende bin nen een voorloopig geprojecteerde ring baan rond dej gemeente, en wel voor •een open bebouwing met 60 midden standswoningen. Gelet op het tempo, waarin de gemeen tegronden in het Park van Nieuwenhove en later het Park „De Griffioen" konden worden van de hand gedaan, achten B. en W. voorloopig een uitvoering van het bebouwingsplan. voor de helft, het meest aanbevelenswaardig, wil niet een tame lijk groot renteverlies de exploitatie gaan drukken. De geprojecteerde straten slui ten logisch aan bij die in het park van Nieuwenhove. De begrooting voor het bouwrijp maken van het terrein voor den bouw van 21 middenstandswoningen be loopt f30.000. Bedoeling is de wegbedek- king te doen bestaan uit een lichte as- phaltconstructie op fundeering van bui ten gebruik gestelde keien of van kromme klinkers, voor de trottoirs quenast öf basaltinetegels te gebruiken met spe ciaal behandelde beton-banden, 5 elec- trische lantaarns te plaatsen en 2 brand- kranen. Behalve de kosten voor bouwrijp maken ad f30.000, ramen B. en W. voor de waarde van den grond f 3750, rente verlies f3000; kosten gemeente-werken f3000, onvoorzien f1250, totaal f41.000. Daartegenover ramen B. en W. de op brengt der 31 bouwperceelen op een ge middelde van f1500, zoodat een totaal inkomst van 146.500 zal zijn te verkrij gen. B. en W. verzoeken een crediet van f30.000 voor het bouwrijp maken van het bedoelde deel van het Nadorstterrein. Met den betrokken Inspecteur der Volks gezondheid Jhr ir J. de Ranitz komt het B. en W. verder raadzaam voor, dat be sloten wordt, dat voor alle terreinen bin nen de gemeente, gelegen tusschen den Nadorstweg en den Noordweg, een uit breidingsplan wordt voorbereid. Zij doen daarom het desbetreffend voorstel. Aanwijzing stemlokaal. In verband met de verbouwing van den Schouwburg was het stemlokaal in district 10 verplaatst naar een lokaal in de Ambachtsschool. Nu ook dat gebouw verbouwd wordt stellen B. en W. voor bij de stemming voor den Raad het stem men te doen plaats hebben in een der gebouwen van de Commissie voor ont wikkeling en ontspanning van werk- loozen. Geen bezoek aan den Langen Jan. Vorige jaren moest de gelegenheid voor het bezoeken van den Abdijtoren reeds tot bepaalde dagen en uren worden beperkt, thans zijn de werkzaamheden van dien aard geworden, dat bezoek dit seizoen niet mogelijk zal zijn. De belichting van het Stadhuis. Woensdagmiddag heeft men de schijn werpers voor de belichting van 't Stad huis weer aangebracht en des avonds heeft men de lichten gericht, opdat zij in het komende seizoen weer geregeld zullen kunnen ons token worden. Dit zal reeds het geval zijn hedenavond iD verband met bet congres van de Ned. Vereen, voor Die renbescherming. VLISSINGEN. Kunstkring „Het Zuiden". D'e Kunstkring „Het Zuiden" hield Dinsdag zijn jaarvergadering ten stad- huize alhier onder voorzitterschap van burgemeester Van Woelderen. Deze open de de vergadering met een gevoelvol woord van herdenking gewijd aan de na gedachtenis van het ontslapen bestuurs lid den heer K. de Vries. Uit het jaarverslag van den secretaris- Hansweert. De heer J. Smit, kommies bij de Directe Belastingen enz. alhier is met ingang van 16 Mei bevorderd tot as sistent. Kruiningen. De collecte voor de Reclas- seering alhier beeft opgebracht f 19. (Be langeloos bericht.) Yerseke. Gelijk bekend, is den Zeeuw- schen visscbers in de maand Juni toege staan mosselzaad te halen van de Wad denzee boven den dam van Ameland. Nu moet op het beschikbaar gestelde gebied heel weinig of geen mosselzaad zijn, en daar veel kleine kweekers in Zeeland ge brek hebben aan mosselzaad, hebben een tweetal mosselkweekers van Yerseke, de heeren J. Ph. Bom en D. J. Sinke na mens hun vereeniging een /bedoek ge bracht aan den heer van Hengel te Am sterdam, den inspecteur der Visscherij- inspectie 2e en 3e district, teneinde daar voor de Zeeuwen meerdere en betere vischgronden te halen. Ze hebben even wel daar weinig hoop gekregen, integen deel. De mosSelzaadbanken bezuiden als ten noorden van den dam van Ameland zijn zeer sohaarsch. Bovendien hebben de vissehers te Wieringen en andere kust plaatsen dezen winter heel weinig kun nen exporteeren naar bun oude afzetge bied (Engeland). Deze menschen zullen bij nog één zoo'n slechten winter op steunverleening vervallen en hebben aan den minister verzocht teneinde zulks te voorkomen de Waddenzee bezuiden den dam' van Ameland niet open te stellen voor Zeeuwsobe visscbers. Wij vernemen, dat van Donderdag 13 tot en met Zondag 23 Juli de tent van de Zuidertentzending weer in Yer seke zal komen. Hervormde, Gerefor meerde en Vrij Evangelische Kerken wer ken hierin samen. WALCHEREN Domburg. Gemeenteraad. Woens dag vergaderde de raad voltallig. De be groeting 1939 is goedgekeurd door God. Staten. Besloten wend de gemeente te doen toetreden als lid >van de Ned. Heide Maatschappij1 en !haar nieuw opgerichte afdeeling Zeeland. Besloten werd om gelden ter beschikking te stellen voor '39 aan 't B-steun-comité zijnde f 2 per werklooze. Het Rijk vergoedt dan f 3.78 per persoon. B. en W. stelden voor, voor 'het perso neel van den luchtbeschermingsdienst een ongevallenverzekering bij „Fatum" te sluiten voor oefeningen in vredestijd, voor ongeveer 70 personen (de brandweer is reeds verzekerd). (Met de stem van den heer De Pagter tegen, werd dit voor stel aangenom'en. Voor het betalen van de verschillende uitgaven voor de traverse door Domburg zijn de opgenomen kasmiddelen niet vol doende, daar de Provincie hare bijdrage van 75 pet. eerst geeft na algöheele ver rekening. De Raad besloot daarom tot 4 het aangaan van een tijdelijke kasgeld- leening van ten hoogste f 5000 tegen een rente van 2 pet. af te lossen voor 31 De cember 1939. Den beer de Visser werd geantwoord, dat indien de begrooting mocht worden overschreden, dit toch zeer weinig zal zijn. Daar er tusschen B. en W. en de „Gekro" eenig verschil van meening was, is de definitieve overeenkomst met 'die N.V., die inging op 1 Juli 1938 nog niet gesloten. Hiertoe werd thans besloten. Een bedrag van 3 ct. per inwoner zal worden bijgedragen voor den aankoop van diverse artikelen noodig voor de in richting van het hulpzie'kenhuie „West- hove" bij oorlogsgevaar. Nu de straatweg AagtekerkeWestka- pelle behoorlijk in orde is gemaakt stel den B. en W. voor te besluiten tot aan koop van verschillende stukjes grond van de N.V. Stoomtram „Walcheren" er bezwaren bij de d'oor B. en W. ge boorde slagers. Hieraan zal worden tege moet gekomen door het instellen van een vroegkeuring in Juli en Augustus, terwijl ook overdag nog drie a vier maal ge legenheid zal zijn tot aanvraag van directe keuring. M.a.s. werd besloten de gevraagde medewerking tot bet instellen van in- voerkeurloonen te verleenen. Waar per 1 Juni a.s. de nieuwe ver keersborden moeten zijn geplaatst en hier een maximum-snelheid is bepaald voor de kom van 20 km., terwijl per 1 Aug. volgens de nieuwe verkeerswet alle maxi mum-snelheden voor de verkeerskommen op 45 km. worden gesteld, werd besloten om reeds direct de maximum-snelheid op 45 km. te bepalen. Voor verbetering van het dak van het lijkenhuisje werd B. en W. een crediet verschaft van f 106. 'Het is een oude traditie, dat de lijken begraven worden met het hoofd naar het Oosten. Waar hier op rijen in een vier kant perk wordt begraven, is 'het gevolg, dat vanaf de paden de opschriften der steenen wegens den verren afstand niet leesbaar zijn, tenzij, men over de graven heenloopt. Besloten werd nu met deze oude traditie te breken en met ingang van de volgende rij te begraven met 'het hoofd naar bet Westen. Dhr Geldof merkte op, dat naar zijn meening B, en W. te ver waren gegaan met het geven van hun toestemming tot het in gebruik nemen van gemeente grond voor een terras van de nieuw ge stichte zaak op de Markt, vooral waar toestemming was gegeven voor een. vaste bebouwing. De voorzitter antwoordde dat er door B. en W. is gezorgd voor bet vrijhouden van een pad van 1 m. tusschen terras en hoornen en voor het vrije uitzicht van de buren, terwijl er uit een oogpunt van het verkeer ook niet bet minste bezwaar was. Niet vergeten moet verder worden, dat de gemeente een huur ontvangt per jaar van ongeveer f 100, terwijl de ge geven toestemming zoo noodig altijd kan worden ingetrokken. Verder vroeg de heer Geldof de aandacht van B. en W. voor leegkomende woningen en voor den wo ningtoestand te Domburg in bet alge meen. Er is gebrek aan eenvoudige, goed koop© woningen. Van de zijde van B. en W. werd ge antwoord dat er wel hooge eisc'hen kun nen gesteM worden bij het leeg komen van dergelijke woningen, en het aantal op een 25 werd geschat, maar dat indien aan deze zou worden voldaan, de 'huur prijs ook zou stijgen. Wat betreft het woningtekort zullen B. en W. inlichtin gen inwinnen bij enkele gemeenten die goedkoope arbeiderswoningen hebben gebouwd. Souburg. Zangconcours. Hemel vaartsdag werd alhier het 25ste Zan gersfeest, tevens Concours gehouden. Reeds vroeg was er drukte op 'het dorp van zangers en zangeressen. Om half twaalf opende de ringvoorzitter, dhr Ph. Woltering 't concours, Nadat het bonds lied was gezongen heette hij allen wel kom. Speciaal de heer jury-leden, de hee ren J. Ponse uit Rotterdam en A. F. de Braai uit Haarlem. Er waren totaal op gekomen 27 'vereenigingen. De uitslag is als volgt. ie Groep, Tweede afdeeling: Soli Deo Gloria, Kamperland, directeur M. de Mol, 219 P'., Ie prijs; De Lofstem, Nieuwdorp, dir. J. v. Weisten, 195 p., 2e prijs; God is mijn lied, Serooskerke, dir. P. H. Broerse Sr., 205 p., 2e prijs; Soli Deo Gloria, Serooskerke, dir. L. Franke, 218 p., Ie prijs; Halleluja, Grijpskerke, dir P. H. Broerse, 196 p., 2e prijs. Voor een eerste prijs m'oest behaald worden 210 p.; voor een tweede 190 p.; '%dg, tUtte y, penningmeester bleek, dat de Vereeniging op 1 April j.l. telde: 5 eereleden, 4 leden en 30 kunstlievende leden. Er waren twee exposities gehouden, welke werden be zocht door 3585 belangstellenden. De af tredende bestuursleden mevr. Hendrickx en dhr Jacobs werden met alg. stemmen herkozen, terwijl de heer Dr Staverman werd gekozen om de opengevallen be- stuursplaats te vervullen. Besloten werd dit seizoen een drietal exposities te or ga- niseeren. De uitgaven bedroegen f 68.32Va, de inkomsten f 96,76, zoodat het boekjaar sloot met een batig saldo van f 28.43Va. ZUID-BEVELAND. Ellewoutsdijk. Voor het aanstellen van een kweekelinge met akte aan de Open bare Lager school alhier, mocht de Oudercommissie van Mevrouw A. A. van HattumDekker te Beverwijk een be langrijke gift ontvangen. De inteekenlijst, die aan de burgers is aangeboden bracht f 142,55 op. Deze bedragen gecombineerd met de wekelijksche bijdragen van de ouders der schoolgaande kinderen, alsmede de door de gemeente te maken kosten voor hand- werkonerwijs, geschat op f 150, maken het thans mogelijk een kweekelinge aan te stellen. Kapelle. Over 19391939 (het boekjaar loopt vanaf April tot en met Maart) werd geveild door de Veilingsvereen. K.-B. en O. alhier tot een bedrag van f 917.661.77. voor 'den prijsa van f 1 in totaal. Alsdan komt de geheele weg pluis een berm van 1.50 M. in bezit der gemeente. Aldus besloten. Enkele kleine strookjes grond in Oost en Weststraat en op de Markt, waren nog in particulier bezit. In verband met de verbetering der traverse werd nu be sloten tot aankoop van deze perceeltjes tegen den prijs van f 0.25 per vierk. m. Het bleek uit de door het gemeentebe stuur van 'Oostkapelle overgelegde stuk ken, dat het voor 'het financieel beheer van den Keuringskring „Oostkapelle" noodzakelijk was om over te gaan tot hot beffen van invoer keurloonen. Devoor- zitterzette uiteen dat het een belang is dat de vlees chkeu- ringskring „O' o s t k a p e 11 e" b 1 ij f t bestaan mede in verband met de mogelijkheid van de stich ting van een abattoir te Mid delburg, omdat de verplich ting dan kan worden opgelegd aldaar te moeten slachten, terwijl de keurloonen aldaar ook a a n m e r 'k e 1 ij k h o o g e r z ij' n. Verwacht wordt dat bij het heffen van invoerkenrloonen de slachtingen in eigen kring zullen toenemen. Vroeger leverde de dienst altijd een batig saldo op. Nu de naburige kringen echter eenige jaren ge-e leden overgingen tot het heffen van in- voerkeurloonen is zulks veranderd. In verband met bet badseizoen waren voor een derde 170 p. Derde afdeeling; 'Crescendo, Gapinge, dir. A. v. Tatenhowen!, 167 p., 3e prijs; Excelsior, 's-Gravenpolder, dir. Adr. Kousema'ker, 218 p. Ie prijs; Hosanna, Driewegen, dir. J. v. Westen, 180 p., 2e prijs; Looft den Heer, Westkapelle, dir. M. P. Ventevogel, 190 p., 2e prijs; Looft den Heer, Haamstede, dir. Jos. Beren broek, 192V2 p. 2e prijs; Excelsior, Arne- muiden, dir. H. Lammers, I83V2 p., 2e prijs; Jubilate Deo, Goes, dir. H. Wol zak, 212V2 p., Ie prijs. 'Hier moest wor den behaald: le pr. 200 p.; 2e pr. 180 p.; 3e pr. 160 p. Vierde afdeeling: De Lofstem, St. Lau rens, dir. L. Suurmond, 179 p., 2e pr. Hier moest worden behaald: le pr. 190 p.; 2e pr. 170 p. en 3e pr. 150 p. Uitmuntendheid 'B: Hosanna, Vlissin gen, dir. J. W. Bommeljé, 233V2 p., 3e pr.; Hosanna, Ierseke, dir. J. Kousema ker, 235V2 p. 3e pr.; Soli 'Deo Gloria, Souburg, dir. J. W. Bommeljé 233V2 p., 3e prijs; Looft den Heer, 't Zand, dir. J. W. Bommeljé, 215 p., geen prijs. Hier moest word'en behaald; le pr. 260 p.; 2e pr. 240 p.; 3e pr. 220 p. Eerste afdeelingLooft den Heer, Wülfaartsdijk, dir. J. H. Tamminga 217V2 p. 2e prijs; V.Z.O.S., Oosterland, dir. H. Wolzak, 197 p., 2e 'prijs; Nut en Genoegen, Nieuwdorp, dir. A. Qoedege- bure, 227 p., le prijs; De Lofstem, Zie- rikzee, dir. H. Wolzak, 182 p., 2e prijs. Hier moest worden behaald: le prijs 220 p.; 2e prijs 200 p.; 3e prijs 180 p. 2e Groep, Tweede afdeeling: Valerius, Veere, dir. P. H. Broerse, 211 p., le pr.; Hosanna, Krabbendijke, dir. C. J. Smits, 175 p., 3e prijs; Soli Deo Gloria, Kat- tendijke, dir. J. Rijn, 205 p., 2e prijs; Soli Deo Gloria, Koudekerks, dir. S. Sanders, 228 p., le prijs; Ons Genoegen, Heinkenszand, dir. H. Wolzak, 204 p., 2e prijs. Voorts waren door de Zangvereeniging van Souburg 5 medailles beschikbaar ge steld voor de vereenigingen die in de verschillende afdeelingen de hoogste pun ten behaalden. Deze werden toegekend als volgt; in de» derde afdeeling, Excelsior, VGrawenpolder; vierde afdeeling: De Lofstem, St. Laurens; Uitmuntendheid B: Hosanna, Ierseke; Eerste afdeeling: Nut en Genoegen, Nieuwdorp; 2e Groep, tweede afdeeling: Soli Deo Gloria, Kou- dek erke. Het was reeds half zeven toen de voor zitter dit concours sloot, nadat dloor alle aanwezigen was gezongen Gezang 96. Er heerschte een echt prettige stemming. SCHOUWEN-DUIVELAND Bruinisse. Voor de op 25 Mei a.s. offi- cieele installatie van burgemeester Van den Berg is een eere-comité opgericht en een werkcomité om de feestelijkheden op dien dag te leiden, waarvan dhr P. de Waal voorzitter is, dhr C. Bolijn secr., dhr D. van Engelen en nog enkele andere leden Burgemeester Van den Berg zal op dien dag om ongeveer 10 uur v.m. van Zijpe feestelijk worden afgehaald; hierna zal de installatie plaats hebben. Het pro gramma vermeldt verder: tractatie school kinderen en volksspelen enz. VREESELIJK DRAMA TE AMSTERDAM. Man steekt op straat eem vrouw dood. Op Hemelvaartsdag is in Amsterdam- West) een vrouw door haar man doodge stoken. Voorbijgangers en bewoners van het Barendsplein waren getuigen van een drama, dat een zeer kort verloop had en waarbij' een 42-jarige vrouw om het leven is gekomen. De dader is een 51-jarige man, die reeds verscheidene jaren met de vrouw, een kleurlinge uit Kuid-Java, gehuwd is, en gescheiden van de vrouw op een kamer leeft. De vrouw woont in het huis van de Vereeniging Hulp voor Onbehuisden. Het echtpaar heeft vier kinderen. De oudste, een meisje van 13 jaar, woont bij den va der, twee kinderen worden momenteel in een sanatorium verpleegd, terwijl de jong ste met de moeder is ondergebracht bij Hulp voor Onbehuisden. Het sohijnt, dat de vrouw omgang had met andere mannen, wat de jaloezie van den man had opgewekt. Beiden bevonden zich omstreeks half twee op het Barendplein, waar voorbij gangers merkten, dat een korte', maar zeer felle woordenwisseling tusschen ben ont stond. De man greep toen plotseling een groot padvindersmes, dat hij bij zich droeg en stak de vrouw eenige malen in den hals. Eén der steken trof den halsslagader, die werd doorgesneden, met het gevolg, dat de vrouw hevig bloedend ineenzeeg. Nog voordat hulp ter plaatse was had zij- den geest gegeven- De man liet zich, zonder zich te verzet ten, naar bet politiebureau overbrengen. Hij was echter zóó versuft, dat hij' niet in staat was een verklaring af te leggen. Poging tot doodslag op een agent van politie. Woensdagnacht zagen twee agenten van politie op den Goudschen Weg te Rotter dam een personen-auto naderen. Hij reed met de voorwielen over een vluchtheuvel en reed een daar staande verkeerszuil in puin. De agenten wilden den woesteling aan houden en gelastten hem zijn auto aan den kant te zetten. De automobilist gaf evenwel vol gas en een der agenten, die

De Zeeuw. Christelijk-historisch nieuwsblad voor Zeeland | 1939 | | pagina 5