ZOMERDIENSTREGEUNG Rechtszaken Laatste Berichten. Telegrammen. Ingezonden Stukken Afloop Aanbestedingen, Verknopingen enz Marktberichten Burgerlijke Stand Eerste Algemeene Zeeuwsche Reisgids slechts 6 cent! Finantiëele Berichten. MIDDELBURG. ZUID-BEVELAND. doch voor abonné's op ons blad mag door de cultuurtechnische werken niet te loor gaan. Ir Dorst wijst er op dat men uiterst huiverig is te gaan werken in de slechte weilanden, zooals Iersche Moer, enz. Het zijn weistreken, waar we ons over moe ten schamen. Noodig is volgens spr. een klein proefbedrijf, waar kan worden aangetoond, wat er met die gronden kan worden bereikt. Ir Mesu deelt mede, dat men ook in andere provincies zoo'n angst 'had. Het zou ze'ker overweging verdienen, als en kelen hun gronden in werkverschaffing lieten verbeteren onder leiding van de betrokken consulenten. De voorzitter concludeert, dat er in Zeeland in de e.v. 35 a 50 jaar geen werkloosheid behoeft te bestaan. Maar dan moet de regeering meewerken en o.a. de stichting tot grondverbetering erkennen. Heeft iemand gronden die geëgaliseerd dienen te worden, laat hij die opgeven aan Ir de Vink. De resultaten, die zijn behaald, zijn schitterend. Ook verkeeren vele wegen in diverse polders nog in zeer slechten toestand. Hier is samenwerking noodig. Helaas kan met indijken langs de Wester-Schelde vanwege internationale bezwaren niet zóó worden voortgegaan als we wel wilden. Maar toch worden er plannen uitgewerkt om in het S'loe- gebied in te dijken de vroegere Kaland en Bastiaan de Lange-polder. Ook objec ten in de omgeving van St. Philipsland zijn in studie genomen. Tegen schending van het natuurschoon zal worden ge waakt. Hierna werd gepauzeerd. Middagvergadering. De middagvergadering was buitenge woon druk bezocht. Jammer, dat de ge luidversterking, die nu onmisbaar was, haar werk al spoedig staakte, zoodat het gesprokene niet door allen te volgen was. Dr J. W. Sam berg, Ned. Herv. pre dikant te Delden, sprak over „Het platteland1 en de cultuur". Eerst gaf spr. een breede omschrij ving van het begrip cultuur, door Spr. de binnenzijde van ons leven genoemd. Daarna volgde een 'kort overzicht van de cultuurgeschiedenis. We hebben nu sedert een paar duizend jaar Christelijke cul tuur, die vooral in de Middeleeuwen een bloeiperiode gekend 'heeft. Daarop is een neergang gevolgd. Maar er kwam ook weer ontwaking. In de gouden eeuw zien we, onder invloed der Hervorming een hoogtepunt in kunst, wetenschap, enz. Dat was de tijd, dat in de scheepsjour nalen te lezen stond „Ik, naast 'God, schipper van mijn schip." Later is weer neer- en opgang gevolgd en nu in onzen tijd is de cultuur weer bezig te zakken. Misschien gaat ze wel reddeloos onder. Alle verhoudingen schij nen wankel te staan. Er is een groote levensangst en stervensangst. Vanwaar die teruggang? Ten eerste door het steeds grooter wordende begrip van onvrijheid. De enkeling iis slaaf van bet gdheel, terwijl alleen de vrije mensch cultuurdrager kan zijn. Ten tweede door de voortschrijdende mechanisatie, waar door de waarde van den mensch is ge daald en de aandacht van mensch naar machine is verlegd. Ten derde door de collectiviteit. Alles wordt een N.V. De mensch verliest -zijn eigen ik. D'e collec tiviteit durft dingen doen, die de enke ling niet zou durven. Dit alles is van belang. Maar de eigen lijke oorzaak ligt dieper. De vorige eeuw heeft gebracht een crisis in het Christen dom, die begonnen is in de intellectueele wereld. Velen verloren bet contact met 'de geestelijke goederen. 'Helaas begreep de kerk bijna niets van de noodeni en 'vragen van den men'sch der 19e eeuw. De 20e eeuw bracht den grooten oorlog en de ineenstorting van veel beschaving. Toen werd openbaar boe voos de grond slag van 'het menschenleven is geworden. Toch mogen we niet alle 'hoop verlie zen. Een opgang is mogelijk. D'aertoe acht spr. de krachten van het platteland in staat. Zeker, ook hier zijn geestelijke bronnen gestopt en is mem losser gewor den van den grondslag. he plattelander is ook kind van zijin tijd. Er is stijlloosheid gekomen (woning bouw, kleeding). Men is veel minder dee moedig geworden. Toch zijn hier mogelijkheden voor cul tuur-vernieuwing aanwezig. Er is nog iets overgebleven van arbeidsvreugde. De loopende band kent men er niet. Er is grooter eerbied voor 'hoogere waacden. Men kent er nog de oude dank- en bede dagen, het besef van Goddelijke ordening, van gemeenschap in gezin, dorp en maatschappij1. Wat de stad heeft verloren, is nog op het plattelland aanwezig, n.l. verbonden heid met deni grond, waar het brood groeit, een sterke gezinsband en het ge loof in 'Gods- Voorzienigheid. Hier domi neert niet de silo, maar de kerktoren. Spr. roept de zonen en doc'hteren van het platteland op mede te werken aan de cultuurvernieuwing", Wij moeten daaraan bouwen em leven uit het besef, dat God, de Bron van alle kracht, regeert. Wij moeten onszelf 'blij ven. Geen schminken en lippenstift ge bruiken. Niet de stad na-apen. Dte oude kleederdraöhten zooveel mogelijk in stand houden, maar er ook geen kijkspel voor vreemdelingen van maken. Ten slotte wekt spr. allen op te beden ken en te beleven het Koninklijk Woord: „Christ avant tout" (Christus voor alles). Hierna droeg Mevr. Groenewegen Nelemans een gedicht voor, waarin een overzicht werd gegeven van de geschiede nis der ontwikkelingsdagen, terwijl de beer Zandee uit Woensdrecht, voorzitter van de vereeniging van oud-leerlingen der R.L.W.-School namens deze vereeni ging en den B. v. G. hulde bracht aan Mr Dieleman voor zijn leiding op dezo dagen en 'hem een bloemenmand aanbood. De middagvergadering -werd verder gevuld door het voordragen van aardige schetsen uit het Zeeuwsche boerenleven door den 'heer C. Burger te Wilhelm in a- dorp, door zang, muziek en volksdanse'n van leden van den Boerinnebond. Alles werd met een hartelijk applaus beloond. De voorzitter sprak ten besluite een gloedvol slotwoord. Spr. noemde bet een mooie dag en zou den jaarlijkschen ont- wikikelingsdag willen aanduiden als een „tryst", een „trysting-plaoe", een afge sproken plaats, een plaats der ontmoe ting. Ieder kent zoo'n plaats uit zijn jeugd, rijk aan herinneringen. Gelijk; ieder apart, zoo ook gaan wij saurüen naar onze bestemming, ons doel wit. Wijl mogen beheersoht worden door de omstandigheden, er zelfs door worden ge leid, deze zelf worden bepaald, toegelaten of geleid door Hooger Macht. Zoo zingt in den hoogsteni zin de chris ten zijn Hallel, in zijn samenzijn, in het hoogste, in Christus. Dat is .geen eenheid die door iets uitwendigs, iets uiterlijks wordt bepaald, of door een formule gere geerd en bewerkt wordt, of in stand ge houden, maar een innerlijke eenheid. Die eenheid geeft rust en leidt tot een plaats van rast, waar men zijn vereeni- gingspunt ziet. D'oor deze aandrift wor den verschillen en geschillen overbrugd of wordt uit de diverse meeningen en overtuigingen de kern, de pit gehaald. Tot dit samenleven en samengaan prik kelen en leiden deze telkens terugkeeren- de ontwikkelingsdagen, Laten wij onze eenheid zoeken in het groote vereenigingspunt, waarvan onze geëerbiedigde Koningin sprak in haar rede voor de herbewapening: Christ avant tout. Rechtbank te Middelburg. Uitspraak van 15 Mei 1939. Overtreding Jachtwet: J. P. R., 27 jaar, autogeenlasscher te Ossenisse, gemeente Vogelwaarde. Bevestiging vonnis van den Kantonrechter met uitzondering van de straf, 3 maal 15 of 3 maal 10 dagen hech tenis; J. P. S., 29 jaar, arbeider te Osse nisse, gemeente Vogelwaarde, 4 maal f7,50 of 4 maal 3 dagen hechtenis, zulks met bevestiging van het vonnis van den Kantonrechter, met uitzondering van de straf. Overtr. Vuurwapenwet: J. P. S., 29 jaar, arbeider te Ossenisse, gemeente Vogel waarde. Bevestiging vonnis waarvan hoo ger beroep, f 10 of 5 d. h. Overtr. Motor- en Rijwielwet: A. C. de P., 25 jaar, chauffeur te Zaamslag. Nader onderzoek gelast op 2 Juni a.s.; J. F. K., 42 jaar, chauffeur te Vlissingen. Beves tiging van het vonnis waarvan hooger beroep f7,50 of 5 d. h. Overtr. Visscherijwet: J. F. v. H., 35 jaar, werkman te Goes. Bevestiging van het vonnis waarvan hooger beroep. Ont slag van rechtsvervolging. Faillissementen. Door de Rechtbank te Middelburg is failliet verklaard: W. van Kooten, schip per, wonende te Bruinisse, Poststraat. Rechtercommissaris Mr C. E. Muller, Rechter. Curator: Mr W. Nieuwenhvysen, advo caat te Zierikzee. De gemeenteraadsverkiezing. Hedenmorgen had ten stad'huize een openbare vergadering plaats van het hoofdstembureau voor de verkiezing van leden van den gemeenteraad om te be slissen over de al of niet handhaving van de candidaten :op de ingediende lijsten. Van den vierden candidaat voorkomen de op de lijst der anti-fascisten, n.l. A. Wijnman, was geen bereidverklaring ont vangen. Van de andere candidaten was dit wel. bet geval. Wolfaartsdijlk. Morgen zal het 25 jaar geleden 'zijn, dat de 'heer J. F. van Wel als besteller in vasten dienst werd aan gesteld bij de posterijen alhier. Voordien was hij1 13 jaren als hulpbesteller werk zaam. DE OUD-BURGEMEESTER VAN OOLTGENTSPLAAT VEROORDEELD. DEN HAAG. Het gerechtshof te Den Haag bevestigde heden in hooger beroep het vonnis van de Rotterdamsche recht bank, waarbij de 57-jarige W. J. D., oud burgemeester van Bommel en Ooltgens- plaat, wegens het uitlokken van en mede plichtigheid aan valschheid in geschrifte is veroordeeld tot een gevangenisstraf van 2 maanden. Het betreft hier knoeierijen op het bij kantoor van de Eilandenbank te Oolt- gensplaat, welk kantoor 1 Juni 1935 sur seance van betaling heeft aangevraagd. DE O 16 VAN PORT SAID VERTROKKEN. DEN HAAG. H. M. Onderzeeboot O 16 is op 13 Mei van Port-Said vertrokken. VROUW VERDRONKEN. IJSELMUIDEN. Vanmorgen is hier de 32-jarige echtgenoote van den arbeider Leusink in een kolk geraakt en ver dronken. VERKEERSONGEVAL. EDE. Vanmorgen reed de heer Nijhuis uit Bennekom met een tweewieligen hit- tenwagen bij Bennekom, toen een vracht auto hem wilde passeeren. Op dit oogen- blik reed op de tramrails een loco-motor. De vrachtauto werd aangereden en tegen den hittenwagen aangedrukt. De heer N. slingerde er af en moest ernstig ge wond naar een ziekenhuis worden ver voerd. GEEN GEMEENTERAADS VERKIEZINGEN. OOSTZAAN. In de Noord-Hollandsche gemeenten Katwoude en Warner zullen door de ingezetenen dit jaar geen ge meenteraadsverkiezingen behoeven plaats te hebben, aangezien er maar één lijst is ingediend, zoodat de daarop vermelde eerste 7 leden, bij enkele candidaatstelling zijn gekozen. MEISJE OVERREDEN EN GEDOOD. WIJCHEN. Een 9-jarig dochtertje van de familie Giesbert te Alverna gemeente Wijchen is vanmorgen op den Rijksstraat weg NijmegenDen Bosch door een pas- seerende auto overreden en op slag ge dood. Het ongeluk is waarschijnlijk ver oorzaakt doordat het meisje onverwachts den weg overstak. DE MOORD TE HAARLEM. HAARLEM. De politie heeft heden den verzekeringsagent V. opnieuw aan een streng verhoor onderworpen. V. heeft voor hij zich Donderdag naar de woning van zdjin collega begaf, in één uur tijd zeven glazen bier gedronken. Hij verkeerde voortdurend in geldge brek en men neemt aan dat roof de drijf veer voor den moord is geweest. Sectie op het lijk wees ook uit, dat de la C. moet zijn vermoord. EEN NIEUW INITIATIEF VAN ROOSEVELT BIJ NIEUWE SPANNINGEN. NEW-YORK. Volgens een bericht van de „New-York Times" uit Washington, is Roosevelt bereid tot een nieuwen op roep ten gunste van den vrede als de gelegenheid zich voordoet en een nieuwe critieke toestand in Europa is ontstaan. Een ambtenaar, die medewerking heeft verleend met het vorige initiatief van Roosevelt, heeft verklaard, dat de Presi dent dan zal voorstellen een conferentie te houden, waarop de economische vraag stukken zouden moeten worden geregeld, zonder dat van grensuitbreiding sprake zou zijn. DE REIS VAN HET ENGELSCHE KONINGSPAAR. LONDEN. Volgens de laatste van de Empress of Australia ontvangen radio berichten vaart het schip thans op volle kracht. Het wordt Dinsdag omstreeks midder nacht te Quebec verwacht. GEVAARLIJK INSECT VOOR AARDBEIEN. D© omgeving van Namen, met name het oevergebied van de Maas, waar de laatste jaren de aardbeienteelt een hooge vlucht had genomen, wordt sinds Febru ari bezocht door een ware plaag, welke ca- - tastrofaal dreigt te worden. Heele velden aardbeien zijn aan het verdrogen. Sommigen zijn volkomen waardeloos geworden. De planten zijn het slachtoffer van een vreemd insect, dat er uitziet als een kleine sprinkhaan, en het voornamelijk voorzien heeft op den bloem stengel. De bloemen verwelken en de vruchten verdrogen. Het insect vermenig vuldigt "zich enorm snel. Het blijkt van Algerijnschen oorsprong te zijn, en uit Noord-Afrika te zijn meegekomen met 'la dingen stroo, welke daar jaren geleden zijn aangekocht voor het Belgische leger. De mest uit de cavaleriekazernes wordt vooral aan de aardbeienkweekerijen te Wépion, een bekend oentram, verkocht. Thans zijn vrijwel alle aardbeiengebieden aangetast en wordt de streek, waar velen een bijverdienste hadden uit de aardbeien bedreigd met een ware ramp. Buiten verantwoordelijkheid der Redactie Onze Militaire Tehuizen. Geachte Redactie, Mag ik een klein plaatsje in uw blad voor het onderstaande? Nu in onze dagen aan alle zijden de belangstelling voor onze defensie en daarmede voor onze militairen zeer is gestegen), is ongetwijfeld het oogenblik gekomen om aandacht te vragen voor een zijde der zaak, die bij alle belangstelling toch vaak en veel vergeten wordt. Ik bedoel de geestelijke zijde, de chris telijke actie in de weermacht. Deze arbeid in het 'belang van onze jongens, die ge roepen zdjh in 's lands dienst hun plicht te vervullen, is wel het meest bekend in die eene tak: de christelijk militaire te huizen. Zij die zelf in dienst zijn geweest of zoons in dienst hebben of hadden, ken nen wel den zegen die door deze tehuizen wordt verspreid. Daar vinden onze jon gens in de hun vreemde omgeving met de aan alle kanten dreigende en lokkende verleiding een huiselijke omgeving, in een sfeer, zooals wij die voor hen wenschen en begeeren. Vandaar uit wordt de gan- sche christelijke actie in de weermacht ondersteund. Maar de weermacht heeft behoefte aan den zedelijken steun van ons volkl Ons geheele volk moet achter haar staan. Wij moeten beseffen, dat wij daar om materieel en geestelijk voor een goede weermacht moeten zorgen. Volk en weer macht moeten niet los naast elkaar le ven, maar nauw verbonden worden. Wij, als christenen, mogen niet rusten voor en aleer ook in ons leger de naam wordt geheiligd van den Koning der Ko ningen en wij twijfelen dan ook niet of gij zult krachtig willen bijdragen tot het voortzetten van dezen vaak moeilijken, maar toch menigmaal rijk gezegenden ar beid. Wij houden ons er van overtuigd, dat gij allen zuli willen medewerken en met ons schouder aan schouder zult wil len staan. Ten einde mu de 'belangstelling in dit deel van den christelijken arbeid te ver levendigen en te vermeerderen hoopt de heer A. M. Biicher, propagandist van den Nederl. Militairen Bond, waarin alle mi litaire tehuizen vereenigd zijn, na 15 Mei D.V. een bezoek te brengen aan de ge meenten Goes en Kloetinge om een beroep te doen op uw aJller medewerking en steun. Vaders en moeders, het gaat om onze jongens I Met dank voor de plaatsing, DsA.de Bruin, Res.-veldpr. Gorresp. te Wemeldinge. Bovenstaande actie im het belang van onze christelijke militaire tehuizen wordt gaarne en hartelijk aanbevolen door de heeren: Van Dusseldorp, Burgem. van Goes. C. Zandee, Burgem. van Kloe tinge. P. J. S t e i n z, Pred, te Goes. M. van lei Vis, Pred. te Goes. W. H. v a n der V e g t, Pred. te Goes. H. Boersma, Pred. te Kloe tinge. Koudekerke. Notaris J. L. van der Harst heeft in „De Buitentuin" ten ver zoeke van de erven J. Stroo, publiek ver kocht: een huis en tuin op 't Zand, D' 92, groot 2 A. 40 cA. In koop toegewezen aan dhr W. Reijnierse Jamsz., landbouwer te Koudekerke voor f2343. ROTTERDAM, 15 Mei 1935. Veemarkt. Aanvoer: 663 koeien en ossen, 251 vette kalveren, 240 schapen, 16 nuchtere kal- veren, 799 varkens, 38 zuiglammeren, 14 bokken. Prijzen: koeien tot 76, tot 62, 38-50; ossen tot 68, tot 60, 38-48; vette kalveren tot 110, tot 90, 60-75; schapen 45, 40, 28; varkens 47, 46, 45; schapen per stuk f 19, J.6, 14; zuiglammeren per stuk f 7, 5, 3. Koeien en ossen: aanvoer iets ruimer, handel matig, prijzen van de koeien iets stijver. Ossen onveranderd in prijs. Een prima koe tot 0,80; een prima os tot 0,72. Vette kalveren: aanvoer iets grooter, handel tamelijk, prijzen van vorige week goed te handhaven. Schapen: aanvoer iets korter, handel slecht, niet geheel prijshoudend. Varkens: aanvoer ruimer, handel tame lijk, prijzen ietB lager. Zuiglammeren: aanvoer als vorige week handel traag, prijzen van vorige week Dinsdag. Zaden: Lijnzaad voer 7-8, karwijzaad .31-32, blauw maanzaad 22-24, koolzaad 13-14. Vlas: 8400 kg Holl. geel 0,68-0,78, 4950 kg blauw 0.68-0,78, 5900 kg dauw root 0.65-0.68. Et was verleden week op het land le vendige handel. Daardoor was de aanvoer heden niet zoo groot. De prijzen zijn vast gestemd en alles werd verkocht. Aardappelen: Brielsche eigenheimers 1.40-2; Zeeuwsche id. 1.30-1.50; kleine id. 1.20-1.30; Bevelanders 1.50-2; Zeeuwsche bonte en blauwe 2.80-3.20; kleine id. 1.80; Red Star 2.50L2.90; Bintjes 1.80-2.10 per hl; Zandaardappelen 4-4.5; KI. id. 3; Mal ta springs 12-13.5, per kg. Haver f 6.75-7,35; Gerst chevallier f 8- 8,50; Wintergerst f 7.60-8,20; Rogge f 8,25 -8,40; kleine groene erwten f 9,25-11,75; Schokkers f 11,50-14,75. GOES. Huw. afk.: Gillis Gornelis Ha- rinck, 29 j. jm. en Jacoba Pieternella Tholenaar, 20 j. jd. te Kapelle; Aldert Gornelis Veenis, 22 j. jm. en 'Hubrina Meijaard, 20 j. jd. te 's-H. Arendskerke; Johannes Jacobus Eck'hardt, 27 j. jm. te Sint Jansteen en 'Maatje A'driana Janse, 23 j. jd. te Oudelande, laatst te Goes. Geboren: Aleide Rolina, d. van Willem Hellenius en Albertine 'Reijnders; Pieter nella Johanna, d. v. Adriaan Aarnoud Hillebrand en Neeltje van Eenennaam. Overleden: Anna Lous, 71 j. wed. van Leendert Meuleriberg. te Kortgene. van de samengesteld met medewerking der Rijks verkeersinspectie in Zeeland. Uitgave van het Dagblad „De Zeeuw". Heden verschijnt de Zomerdienst- regeling van dezen reisgids, die bij zijn eerste verschijnen reeds dadelijk zulk een voortreffelijken indruk maakte. Geen wonder. Deze gids is volledig en betrouwbaar, keurig uitgevoerd, en goed koop. De prijs bedraagt 12 cent per stuk. Van 411 Mei. WEMELDINGE. Geboren: Adriaan z. v. A. v. d. Cingel en M. J. Duivenwaarde. Ondertrouwd: Willem Franke Pasveer, 31 j. en Antje Pasveer 36 j. Gehuwd: P. Schouwenaar 26 j. en T. J. Bolle 23 j. (I. G.) Van 613 Mei. IERSEDRE. Geboren: Dingenis Adriaan z.v. 'Dingenis Adriaan de Hoog en Janna Maria Magdalena van Stee. (I. G.) Van 411 Mei. KRU'ININGEN. GeboTen: Wilhelmina Anna d.v. Laurus Eckhardt en Dina Westveer. Overleden: Alida de Voa 77 j. ongeh. (I. G.) Van 7—10 Mei. VROUWENPOLDBR. Ondertrouwd: G. W. de Kroo 26 j. jm. en I. Louwerse 26 j. jd. (M. G.) WISSEKERKE. Getrouwd: 10, Pieter Adriaan Verburg 23 j, en Cornelia de Lange 19 j.; Willem Wattel 28 j. en Pie ternella Kramer 26 j.; Jan de Visser 26 j. en Sara Adriana Begthel 18 j.; Gorne lis Welleman 25 j. te Kortgene en Wille- mina Pieternella de Moor 24 j. (N.-B.) KORTGENE. Geboren: 4, Amelia Wil- lemina d. v. Paulus Platscborre en Ja coba Kramer. Ondertrouwd: 6, Gornelis Eliza van Velzen 26 j. jm. te Krabbendijke en Lena Boot 21 j. jd. (N.-B.) BEURSBERICHTEN. Slotkoersen van de Amsterdamaclie Effectenbeurs, ons medegedeeld door Van Heel Go, N.V. te Goes, vorige koers heden H. V. A. 4167a 418-9 Ned. Ind. Handelsbank 122% 123 Philips 190 1907a Unilever 129% 130% A, K. U. 36% 86% Amsterd. Rubber 181 1837a Kon. Olie 297% 298% Kon. Boot 100 106 Scheepv. Unie 112 114 Deli Mij. 191 190 Nederland 1937 94% 94% Nederland 1938 98 98 U. S. Steel 35 358/a Anaconda 18% 18% Bethl. Steel 42 42 North American i6Vs 16% Int. Nickel 36% 36% Cont. Oil 17 17 Shell 87/is 81/» Kennecott 24 247e Radio 57a 57a Am. Enka 23% 23% Gar Foundry 167a 16% Tidewater 9®/i» 96/a Midpetco 10 107a Rep. Steel llVa llVa-2 Waterworks 77a 7°/s Gen. Motors 33% 32% De beurs was weer onveranderd en zóó stil, dat eerst in de derde etappe met moeite noteeringen voor Steels en Bethle hem Steels tot stand konden komen. Dit teekent het gebrek aan belangstelling en orders. Door vraag voor een paar stuk ken liep de noteering voor Amsterdamsche Rubber op van 181 tot 183 pet. De Rub- bervoorraad te Londen is met ruim 1300 ton afgenomen, zoodat de statistische po sitie langzamerhand wel beter gaat wor den. In Amerikanen ging vrijwel niets om en de koersverschillen hadden geen betee- kenis. D'e beleggingsmarkt was ook onveran derd. Wisselkoersen. Amsterdam, 15 Mei, 2.30 u. Berlijn 74.65—74.85. Londen 8.697a8.71. Parijs 4.91 4.93. Brussel 31.6031.65. New-York 1.85%—<186% N.V. Houthandel v.h. G. Alberts Lzn. Co te Middelburg. De verlies en winstrekening over 1938 geeft een gunstig saldo, zijnde het saldo der bedrijfsrekeningen, na aftrek van alle onkosten, rente, verliezen, onderhoud enz. van f 66.205.65, waar tegenover staan de volgende debetposten: Afschrijving op vaste goederen f 10.000, reservefonds vol gens art. 20 der statuten f 5620.56, divi dend 6 pet. f 50.400, en saldo f 185.0&.

De Zeeuw. Christelijk-historisch nieuwsblad voor Zeeland | 1939 | | pagina 3