ROODE STER Hij is er wèg van! Uit de Provincie. Kerknieuws Onderwijs. Gemengd Nieuws. Land- en Tuinbouw te Candidatenlijsten voor de Gemeen teraadsverkiezingen. NIEMEIJER'S 6,10 en 13 cL per half ons fensie een brief van den volgenden in houd ontvangen: „In verband met de huidige omstan digheden en de terzake genomen maat regelen kan het departement van defensie tot zijn leedwezen dit jaar geen medewer king verleenen aan het houden van de in ternationale afstandsmarschen." Dat beteekent dus, dat er dit jaar niet gerekend kan worden op den in vette op zichten zoo belangrijken steun van de mi litaire autoriteiten. Het beteekent ook, dat er dit jaar geen militaire deelnemers aan de marschen zullen zijn; want een belangrijk deel van de medewerking bestond ook in het extra verlof geven aan hen, die naar de Vier- daagsche wilden, het vrije vervoer en vaak ook het terugbetalen van de in schrijfgelden. Het militaire element zal dus dit jaar aan de marschen ontbreken. Maar de Vderdaagsohe afstandsmar schen gaan in ieder geval door. ■Men heeft het voor 1928 altijd zonder den steun van defensie moeten doen en door de bijzondere omstandigheden zal het dit jaar ook moeten geschieden. Er zijn reeds vele inschrijvingen uit 'binnen- en buitenland ontvangen en men hoopt door nauwe samenwerking de gerezen moeilijkheden te overwinnen. PRODUCTIE VAN BLIKGROENTEN WORDT BEPERKT. 90 pet. van vorige jaren. De algemeens groentenoonservencom- missie heeft de productie voor 1939 voor- loopig vastgesteld op 90 pet. van de ge middelde productie in de basisjaren 1935, 1936 en 1937. Bovendien heeft de commissie voor schriften vastgesteld terzake een verplich te, uniforme kwantitatieve inhoudsaan- duiding in dier voege, dat de inhoud van een blik aan uitgelekte groenten niet lager mag zijn dan de tegelijk vastgestelde mi nimum-gewichten. Deze bedragen voor een heel Mik spinazie of andijvie 750 g, voor gesneden boonen en gesneden wor telen 650 g, voor enkele spercieboonen, tuinboonen en capucijmers 600 g en voor doperwten, dubbele spercieboonen en ge schrapte wortelen 550 g. HEMELVAARTSDAG. In verband met den postdienst op He melvaartsdag zal „De Zeeuw" a.s. Woens dag vroeger verschijnen. Berichten en advertentiën voor dit nummer moeten uiterlijk half 10 voorm. In ons bezit zijn. DIRECTIE. EERSTE ALGEMEENE ZEEUWSCHE REISGIDS. De Eerste Algemeene ZeeuiwsChe Reis gids, samengesteld imiet medewerking van de 'Rijksverkeersinspectie in Zeeland, is weer verschenen. 'Bij eerste verschijning van dezen gids in het najaar van 1938 bleek daarvoor groote belangstelling te bestaan. Geen wonder ook. Deze gids geeft alle verbin dingen in Zeeland en bovendien nog de voornaamste verbindingen met overig Ne derland. Men vindt in dit boekje, thans uitge breid tot 48 bladzijden, een opgave om trent de Spoorwegen, de tramdiensten, den vliegdienst, de veer- en bootverbin dingen en niet te vergeten de vele auto- busdiensten. Bij de eerste uitgave werd als een ge brek gevoeld het ontbreken van een kaartje. Dit euvel is thans verholpen. Een kaartje is opgenomen, waarvan de cijfers naast de lijden verwijzen naar de ta bellen. Voor onze abouné's is van belang, dat deze volledige en daarom vrijiwel onmis» bare gids, voor hen verkrijgbaar is voor den kalven prija. Deze reisgids, uitgave van „De Zeeuw", is verkrijgbaar aan ons bureau, oinize plaatselijke agenten en in den boek handel. Districts-Arbeidsbeurs te Middelburg^ De stand der werkloosheid in het dis trict der Arbeidsbeurs te Middelburg was per 29 April 1939: Middelburg 654 (722); Vlissingen 401 (426); Aagtekerke 16 (16); Arnemuiden 138 (161); Baarland 19 (44); Biggekerke 14 (19); Borssele 53 (83); Brouwershaven 28 (56); Bruinisse 97 (105); Burgh 0 2); Golijnsplaat 12 (95); Domburg 32 (38); Driewegen 12' (20); Dreisehor 6 (16); Dui- vendijke 6 (14); Eelkerzee 10 (17); Elle- meet 4 (6); Ellewoutsdijk 14 (21); Goes 193 (191); 's-Gravenpolder 22 (30); Grijpskerke 6 (16); Haamstede 59 (12); 'a-Heer Abtskerke 6 (6); 's-Heer Arends- kerke 59 (99); 's-Heerenhoek 47 (61); Heinkenszand 32 (61); Hoedekenskerke 69 (80); Yerseke 81 (89); Kapelle 31 (69); Kats 19' (27); Kattendijke 0 (12); Kerk- werve 7 (19); Kloetinge 19 (31); Kort- gene 14 (22); Koudekerke 43 (42); Krab bendijke 33 (45); Kruiningen 64 (103); Meliskerke 17 (18); Nieuwerkerk 30 (55); NieuwJand 11 (41); Nisse 2 (7); Noord- gouwe 5 (27); Noordwelle 8 (7); Ooster- land 80 (84); Oostkapelle 13 (26); Ou de- lande 15 (26); Ouwerkerk 38 (57); Ove- zande 38 (52); Renesee 3 (11); Rilland- Bath 18 (80); Ritthem 3 (13); Schor© 0 (8); Serooskerke (W.) 13 (18); Seroos kerke (S.) 5 (0); St Laurens 7 (7); Sou burg 95 (106); Veere 13 (17); Vrouwen polder 14 (20); Waarde 19 (26); Wemel- dinge 51 (58); Westkapelle 106 (126); Wissenkerke 76 (139); Wclfaaxtsdijk 40 (62); Zierikzee 192 (197); Zonnemaire 1 (0); Zoutelande 6 (19). Totaal stond per 29 April 3243 (4127) personen als werkzoekenden ingeschre ven. De cijfers tusschen haakjes geven den stand per 31 Maart 1938. stand per 31 Maart 1939. GOES. Het P.Z.E.M.-gebouw. De Raad van Bestuur der P.Z.E.M. heeft den aankoop van bet voormalig ge bouw der Waterleiding aan de Singel- straat goedgekeurd. Jubileum bij de politie. Begin van deze maarnd was de agent van politie, de heer J. Sohonwenaar 25 jaar in dienst bij het Goesdhe politie corps. Omdat de jubilaris toen met ver lof was, kon aan eenige hulde niet ge dacht worden op dien dag. Dezer dagen is echter de heer Schouwenaar toch ge feliciteerd. Namens den Bond van po~ litie-persomjeel in Nederland werd het woord gevoerd door den heer Prins te Kortgene (voorzitter van de afd. Z. en N. Beveland) die den jubilaris complimen teerde, evenals zijn 'huisgenooten. Spr. dankte zijn collega voor zijn accuraatheid als penningmeester der afdeeling. De secretaris, de heer M. Contant, prees den jubilaris als een goed collega en een trouw bondsmiakker. Spr. besloot met den jubilaris namens bet hoofdbestuur de ge bruikelijke enveloppe met inhoud en na mens de .afdeeling een fraaie barometer aan te bieden als blijvende herinnering. De heer Schouwenaar betuigde zijn dank voor de gesproken woorden en de geschenken. WALCHEREN 'tZand. De bazaar voor de Chr. School voor B. L. 0. Deze bazaar werd Vrijdag en Zaterdag druk bezocht. Nadat alles totaal uitverkocht was, deelde dhr A. J. Stoppels de prijs winnaars mede, waarna dhr B. G. Slig- gers namens het bestuur der school zijn dankbaarheid uitsprak voor dezen schit terend geslaagden bazaar. Van degenen, die zich in deze gezellige, doch ook zware dagen verdienstelijk gemaakt hebben, noemde spr. de dames der afdeeling van den N. C. V. B. (en wel voornamelijk de presidente en secretaresse), dhr De Wit en B. en W. van Koudekerke. Doordat de school sterk groeit vermeer deren de zorgen. Spr. hoopte, dat Gods zegen op dit werk moge rusten en eindigde met dankgebed. Domburg. Woensdag a.s. vergadert de Raad. Aan de orde komen o.a.: Aansluiting der gemeente bij de Ned. Heide-Mij. Beschikbaarstelling van gelden voor B-steun. Aangaan kasgeldleening. Vaststelling overeenkomst met „Gekro". Verzekering personeel luchtbescherming. Bijdrage luchtbeschermingshulp (zieken huis Westhove). Overneming grond Sint Jan ten Heere. Idem in Ooststraat, West- straat en Markt. Verhuring volkswonin gen. Gevonden voorwerpen: Zaklamp, W. Janse, Steynhofstr.; rijwieibelastingmerk en huissleutel, D. Jongepier, Nieuw Dom burg. (Belangeloos bericht.) SCHOUWEN-DUIVELAND. Bruinisse. Zondag werd de nieuw be noemde burgemeester, dhr W. van den Berg Dzn., aan het einde van den mor gendienst in de Geref. Kerk alhier toe gesproken door Ds J. P. Unger, die hem met dit heugelijk feit ook namens de ge meente, feliciteerde. Do gemeente zong staande den heer v. d. Berg toe de zegenbede uit Pa 134: 3. Voetbal. Kats. D.V.O. II van Kortgene speelde Zaterdag alhier tegen „Kats". De wed strijd eindigde 10. Krabbendijke. Voor de gemeenteraads verkiezing alhier zijn vier lijsten inge diend: G.-H.: 1. Th. G. Lagendijk. A.-R.: 1. G. 'Haverhoek. Vrije lijst: 1. M. de Jonge S. G. P.: 1. S. J. de Kok Jz. De stemming is bepaald op 14 Juni. Kattendijke. Voor de verkiezing van de leden van den raad zijn twee lijsten in geleverd. Op de eene lijst komen voor: 1. G. Lindenbergh; 2. C. Burger, 3. C. Molhoek; 4. A. de Groene; 5. Adr. Pro voost; 6. N. J. Meijer; 7. H. van Belois; en op de andere 1. M. Wisse; 2. J. Dage vos; 3. J. van de Velde; 4. P. van Waarde; 5. J. W. Gebraad. Vrouwepolder. In do A.R. candidaten lijsten voor de afdeeling Gapinge kwam een fout voor. Die lijst is door de A.-R. kiesver. aldus vastgesteld: L. Dingemanse, M. Arendse, A. P. Wouters, J. de Nood Jz., W. Louwerse Jz., D. Coppoolse. Serooskerke (W.). D'e A.R. en G.H. lijs ten zijn reeds vermeld. St Geref.: 1. G. de Visser; 2. J. v. d. Putte; 3. N. Minderhoud. Ned. Herv. Kerk. Beroepen te Nieuwpoort P. Klomp, cand. te Ede. Te Lienden, W. Bieshaar Jr te Benthuizen. Chr. Geref. Kerk. Tweetal te Middelburg: W. F. Laman te Middelharnis en H. Visser te Bun schoten. Bedankt voor Gouda, Alphen a. d. Rijn en Dokkuxn, J. G. v&n Minnen te Huizen. Geref. Gemeenten. Tweetal te Yerseke: R. Kok te Veenen- daal en A. van Stuivenberg te Benthuizen. Beroepen te Terneuzen, J. v. d. Berg te Krabbendijke. Bij de Geref. Kerk te Goes werden tot ouderlingen gekozen de heeren A. de Jager, A. de Lange, J. Laport en J. Steketee. Goes. Zaterdagmiddag vergaderde in de m eiksalon „Bustraan" alhier de afd. Z.- Beveland en Omstreken" van Chr. onder wijzers onder leiding van dhr Van Wijk Mej. A. G. de Bokx van Ovezande be handelde 'het onderwerp „Globaal lezen", waarop een drukke bespreking volgde. Secretaris en penningmeesteresse brach ten hun jaarverslagen uit. Als bestuurs leden werden gekozen Mej. de Bokx en dhr M. de Borst. De voorzitter bracht een verslag uit van de te Utrecht gehouden voorvergade ring. Arnemuiden. Benoemd tot onderwijzer aan ed openb. lagere school te Schoon- dijke de heer A. Luteijn, thans tijdelijk onderwijzer aan de o.I. school (kom) al hier. Mej. P. J. van Maldegem te 'sHeer Arendskerke is te Eindhoven geslaagd voor diploma coupeuse. Vechtpartij op kermis met doodelijken afloop. De Groningsohe kermis is Zaterdag in gezet met een vechtpartij, waarbij de 40- jarige W. te Weert uit Groningen is ge dood. Zaterdagnacht omstreeks twaalf uur ontstond een ernstige vechtpartij tus- schen den 40-jarigen W. te Weert en den 30-jarigen J. J. V., heiden wonende te Gioningen. V. heeft zijn tegenstander zoodanige steken in het onderlichaam 'toegebraoht, dat deze in elkaar zakte IDe dood moet na eenige oogeriblikken zijn ingetreden. De dader is de gehuwde arbeider J. J. Visser uit Groningen, in dienst bij de werkverschaffing. Zaterdagavond om streeks elf uur bezocht hiji in gezelschap van Te W., los arbeider, eveneens uit Groningen, een café. Het gesprek 'in het café liep over de vrouw van V. Laatstgenoemde verweet namelijk zijln kameraad, dat hij een ongeoorloof- Ide verhouding met diens eohtge- noote zou hebben. Hij zeide op een gege ven moment tegen Te W.: „ik wil jou wel eens even spreken", waarop Te W. antwoordde: „ga maar mee naar buiten". Toen zijl buiten waren, ontstond tusschen de mannen een hevig gevecht. Plotseling trok Te W. een mes, waar mede hijl V. een snede in den hals toe bracht. V., die 'licht gewond was, ging toon naar het café terug om hulp in te roepen van zijn broer. -Samen gingen zij toen naar te W. toe. V. had inmiddels ook een mes gegrepen, waarmede hij zijn tegenstander twee steken toebracht. Het slachtoffer zeeg 'ineen. Een dokter snelde te hulp en vervoerde Te W. naar het aca demisch ziekenhuis, waar hij even na aankomst is bezweken. De dader werd onmiddellijk gearresteerd. Treinbotsing. Geen persoonlijke ongelukken. In den nacht van Zaterdag op Zondag zijn op het rangeertrein in Amsterdam- Oost twee goederentreinen met elkaar in botsing gekomen. Er ontstond over een afstand van ongeveer 100 meter een groo te verwoesting. Beide locomotieven kre gen aan de voorzijde groote schade. In totaal ontspoorden vijftien wagons, ter wijl acht van deze wagens zoodanig in elkaar werden gedrukt, dat zij niet meer bruikbaar zijn. Persoonlijke ongelukken gebeurden gelukkig niet. De oorzaak is: verkeerde wisselstand. Verzekeringsagent sloeg zijn collega neer. Als verdacht van moord en brandstich ting heeft de Haarlemische recherche aangehouden den 32-jarigen verzeke ringsagent V., die verdacht wordt den heer De la Chambre om het leven te heb ben gebracht. De man heeft een gedeelte lijke bekentenis afgelegd. Zooals bekend heeft in den nacht van Donderdag op Vrijdag j.l. een brand ge woed in een perceel aan de Herzogstraat te Haarlem, waarbij het lijk van den be woner, die alleen thuis was en wiens echtgenoote in een ziekenhuis wordt ver pleegd, door de brandweer gevonden werd. De Techerohe vermoedde terstond dat vami misdaad sprake kon zijn. Het was de recherohe bekend, dat de heer De la Chambre den vorigen avond bezoek had gehad. D'e recherche is er la ter toe overgegaan V. in arrest te stellen. Voor het huis hadden n.l. personen een fiets zien staan, die overeenkwam met een fiets in de woning van den verdachte. Ook kwami deze man dikwijls mot het 'slachtoffer in aanraking. V. heeft bekend, dat 'hij Donderdag avond De la Chambre na een twistge sprek met een zwaar voorwerp in de keu-ken heeft neergeslagen. Hij: ontkent ten stelligste daarna brand gesticht te hebben om zijln misdaad te verbergen. HÜj bekende, dat hij zijn collega in een opwelling van drift had neergeslagen. Hijl was dien avond naar de woning van De la Ghambre gegaan, omdat hij meende, dat deze hem op oneerlijke wijze concur rentie aandeed. Er ontstond een hevige woordenwisseling, waarbij V. zijn collega een klap gaf. Deze snelde daarop naar de keuken, blijkbaar om iets te halen, dat als wapen kon dienen. V. liep hem ach terna, greep een zwaar voorwerp en sloeg De la Chambre daarmee op het hoofd. Hevig bloedend viel het slachtoffer op den vloer. V. heeft, naar hij verklaarde, onmiddellijk daarna de woning verlaten. Hij ontkende 'brand gesticht te hebben. Wel wist hij zich te herinneren, dat in de keuken een brandende petroleumvergas- ser stond. Het is mogelijk dat de heer De la Chambre, die door den slag op het hoofd bewusteloos is geworden, eenige uren later bij kennis is gekomen en toen geprobeerd heeft zich op te richten. Mo gelijk heeft hij daarbij den vergasser, die op het aanrecht stond, omver getrokken, waardoor brand is ontstaan. Niet bij imachte zichzelf te redden, moet de heer De la Chambre een vreesolij'ken dood in de vlammen hebben gevonden. Gasvers tikking. Zaterdag middag omstreeks twaalf uur is de 28-ja- rige mevrouw van der N. levenloos in haar woning te Tilburg aangetroffen. Zij bleek door gasverstikking om het leven te zijln gekomen. Bij nader onderzoek werd vastgesteld, dat in de keuken de gasslang van de muurkraan was losgeraakt. De ontdekking werd gedaan door haar 'mian, een taxichauffeur, die des morgens vroeg de woning had verlaten. Het echt paar was pas een half jaar getrouwd. Dood in haar woning ge vonden. Zaterdagavond werd de 60- jarige alleenwonende mej. v. B. dood en zwaar verwond in haar woning te Zeist gevonden. Uit het politie-onderzoek is gebleken, dat de overledene door een glazen plat is gevallen en op een 3 meter lager ge legen keukenvloer is terecht gekomen, waar de dame ernstig aan het linker been werd gewond. Uit bloedsporen kon worden geconstateerd, dat de zwaar ver wonde dame daarna naar boven is ge strompeld en op den rand van haar bed gezeten buiten bewustzijn is geraakt en doodgebloed. Onverkochte spinazie. Zel den is het zoo slecht geweest met den verkoop van spinazie als deze week. Het kwantum onverkochte spinazie aan bei de veilingen te Beverwijk nadert de 20.000 kisten. Voor de tuinders een droevig record. DE KWESTIE VAN HET ZEEUWSCHE PACHTBUREAU. Zooals bekend is nog steeds geen vorm van samenwerking gevonden teneinde te komen tot de oprichting van een Pacht bureau voor de provincie Zeeland. Het ligt nu in het voornemen van den Directeur-Generaal van den Landbouw een samenspreking te houden met de vertegenwoordigers der verschillende or ganisaties in Zeeland, om nog eens op nieuw de vorming van een Pachtbureau te bekijken en de bezwaren onder de oogen te zien. Voor deze samenspreking werden van de zijde van den Chr. Boeren- en Tuin- dersbond aangewezen de heeren C. de Putter te Axel en J. Bosselaar te Aagte kerke. (Reeds Zaterdag in een deel onzer op laag gemeld.) AFDEELING ZEELAND. CHR- BDEREN- EN TUINDERSBOND. Vrijdagmiddag vergaderde het Bestuur der afd. Zeeland van den Ghr. Boeren- en Tuindersbond te Middelburg onder voor zitterschap van dhr G. de Putter uit Axel. In zijn openingwoord wijdde de voor zitter eenige woorden aan den zoo plot seling overleden secretaris der afdeeling, wijlen dhr J. A. Dominicus. Vervolgens kwamen o.m. de volgende punten ter sprake: Samenwerking G'hr. orga nisaties. Een bespreking is gevoerd met afgevaardigden der verschillende Christelijke sociaal-economische organi saties in Zeeland om te komen tot meer samenwerking. Beoogd wordt de uitbreiding der Ghr. organisatiegedaohte over de geheele linie in Zeeland. Hieraan zal na verloop van tijd een meer blijvend karakter worden gege ven. Secretariaat. In de vacature van secretaris der afdeeling, ontstaan door het overlijden van dhr J. A. Domini cus, wordt tot tijdelijk secretaris benoemd dhr P. de Kam, werkzaam op het provin ciaal bureau van den G. B. T. B. Hoofdbestuur. De plaats van wijlen dhr Dominicus in het hoofdbestuur van den Ghr. Boeren- en Tuindersbond wordt ingenomen door dhr J. Bosselaar te Aagtekerke. Als hoofdbestuurslid wordt herbenoemd dhr G. de Putter uit Axel. Jaarvergadering. De jaar vergadering der prov. afdeeling van den G. B. T. B. zal worden gehouden op D. V. Dinsdag 20 Juni te Goes. Aan deze vergadering zal een rijtoer door Zuid-Beveland worden verbonden, waarbij ook enkele bedrijven zullen wor den bezocht. Denaturatie aardappelen. Besloten wordt er bij het hoofdbestuur van den bond op aan te dringen, dat eT stappen zullen ondernomen worden bij1 den betrokken Minister in verband met het beëindigen van de denaturatie van con sumptie-aardappelen van den kleigrond. Vooral nu de veevoederwaarde steeds minder wordt is er alleszins reden hierop aan te dringen. Zoojuist nog stak de chef zijn pijpje Roode Ster er bij op -een paar trekjes - en „wèg" is hij van dit heerlijk aroma, dezen fijnen smaak van Niemeijer's alom-geliefde Roode Ster Tabak 1 ZELDZAAM ZACHT EN LICHT IN DE PIJP! (Vervolg.) Zooals wij reeds meldden, werd Zater dag in de -zalen van 'den 'heer KrijgeT te Goes de tiende landbouwontwikkelings- dag, geleid door den heer Mr P. Diele- man, gehouden. Na het openingswoord van den voor zitter volgde de rede van den heer I r F. P. Mesu over „Cultuurtechnische mo gelijkheden in Zeeland". Hierop volgde eenige besprelking. Dhr de 'Gr oo f (Hansweert) vestigde er de aandacht op, dat als een plan tot ruilverkaveling niet doorgaat, de voorbe reidende kosten voor 100 pet. voor het Rijk zijn. De Zuid-Bevelandsche dijken Dhr Wisse (Kloetinge) vraagt welk nut de binnendijken hebben. Spr. zou de le, 2e en 3e binnendijken willen behou den, maar de overige zijn volgens hem nutteloos. 'Op Zuid-Beveland zouden 'hon derden bunders te winnen zijn. Dhr Mesu antwoordt, dat we 'hier de kool en de geit zullen moeten zien te sparen. Bij ruilverkaveling in den zak van Zuid-Beveland is er op wegengebied veel te verbeteren. Maar de met oprui ming van de binnendijken te winnen grond zou duur zijn. Spr. zou de wegen er langs willen leggen en 'de dijken voor het grootste deel willen behouden, b.v. om te beplanten en als windscherm en nestplaats te benutten. Men moet voor al voor de fruitcultuur zorgen voor windbreking en nestgelegen'heid. De voorzitter merkt op, dat over bodige dijken reeds worden of zijn afge graven. Er is een voortdurende strijd tus ischen Gedep. Staten en polderbesturen over de beplanting van de dijken. Voor het bouwland zijn de hoornen inderdaad nadeelig. Maar Ged. Staten waken voor het behoud van het natuur-schoon. D'hr V e r 1 a r e (N. en St. Joosland) bespreekt de loonkwestie. Volgens spr. zaïl het loon bij de werken van het plan- Westhoff hooger zijn dan de loonen ;n den landbouw. Daardoor dreigen moei lijkheden. Ir Mesu antwoordt, dat Ir Westhoff 'het loon wil bepalen op een peil tussc'hen dat van den landarbeider en den bouw vakarbeider. Hierdoor dreigt het gevaar, dat tegen het najaar een deel der land arbeiders zich werkloos zal maken' oin bij 'de werkverschaffing te komen. Spr. gelooft echter, dat de regeering dat niet klakkeloos zal overnemen, om 'het platte land niet te ontwrichten. Dit gevaar zal wel worden bezworen. Dhr v. d. Z a n d e (Nieuwerkerk) stelt enkele vragen lover de ruilverkaveling. Spr. meent, dat de cultuurtechnische dienst niet berekend is op een groot aantal aanvragen. Ir Mesu antwoordt, dat 'bet Rijk alle grondverbeteringskosten bij ruilverkave ling voorschiet. Spr. 'heeft uitbreiding van personeel bij zijn dienst gekregen, maar men kan geen ijzer met handen breken. Een dergelijke lawine van ruil- verkavelingsaanvragen als nu binnen komt, is niet direct te verwerken. D'e aan gestelde ingenieurs en de landmeters hebben nog niet voldoende ervaring op dit gebied. Er zijn niet genoeg landme ters en teekenaars. Die istampt men niet uit den grond. Opleiding is noodig. Dhr Zwagerman pleit voor behoud van de sdhoone boomdijken. De zak van Zuid-Beveland geniet door deze dijken en weelen en kreken een zeer bijzondere schoonheid. De poëzie van onize provincie

De Zeeuw. Christelijk-historisch nieuwsblad voor Zeeland | 1939 | | pagina 2