DE ZEEDW ZOMEROIENSTRESRING Groote brand te Groningen. Wolken met zilveren renden. TWEEDE BLAD slechts 6 cent! Eerste Algemeene Zeeuwsche Reisgids Stemmen bij volmacht door militairen. Uit de Provincie. MIDDELBURG. ZUID-BEVELAND Kruimngeni. Het graven van een groo tere sluiskom in werkverschaffing voor bet electrisch gemaal, dat velen geduren de langen tijd werk gaf is thans afgeloo- pen, terwijl ook bet werk aan de nieuwe inloophaven voor de Prov. boot momenteel geen werkkrachten vraagt. Daar het land bouwbedrijf nog niet alle arbeidskrachten opneemt, zijn deze week een 12-tal werk- loozen bij' het werkobject in den Valkenis- sepolder geplaatst. Kapeillei. Het fanfarecorps „Ons Genoe gen" bracht gisteravond een serenade aan dhr A. Bosman, omdat hij; 25 jaar lang trouwen diens! had verricht op de boer derij van Mevr. de wed. D. Wisse-Nijssen. THOLEN EN SINT PHILIPSLAND. Gemengd Nieuws doch voor abonné's op ons blad VAN VRIJDAG 12 MEI 1939, Nr 189. Aan het Voorl. Verslag van de Tweede Kamer over het wetsontwerp, houdende voorschriften betreffende het stemmen bij volmacht door militairen bij de in 1939 te houden gemeenteraadsverkiezingen wordt het volgende ontleend: Eenige leden stelden de vraag, of, nu aan alle militairen gelegenheid zal wor den gegeven bij volmacht aan de verkie zingen deel te nemen, dit meebrengt, dat volledige vrijheid zal worden gegeven tot verkiezingspropaganda onder de militai ren. Zonder zoodanige vrijheid toch komt huns inziens de bevoegdheid om bij vol macht te stemmen niet volledig tot haar recht. Dezelfde leden vragen verder, of er geen aanleiding 'bestaat bij deze gelegenheid het stemmen bij1 volmacht te vergemak kelijken voor hen, die tijdelijk, al dan niet onder drang der regeering, werk hebben moeten aanvaarden buiten onze grenzen. Van andere zijde werd opgemerkt, dat het geen aanbeveling verdient dit pro bleem, dat van veel verdere strekking is, aan de orde te stellen bij de behandeling van dit wetsontwerp, hetwelk alleen een voorziening beoogt ten aanzien van hen, die ten gevolge van de huidige buitenge wone omstandigheden in militairen dienst zijn geroepen of gehouden. Ook werd gevraagd, of er aan een re geling als thans wordt voorgesteld voor de militairen niet eveneens behoefte be staat voor hen, die in werkver schaffing zijn geplaatst. 'Of kan de regeering toezeggen, dat deze laatsten in de gelegenheid zullen worden gesteld, in hun woonplaats aan de stemming deel te nemen? Eindelijk vestigden eenige leden er de aandacht op, dat de voorgestelde regeling onuitvoerbaar zou worden, indien het on verhoopt noodig mocht blijken tot alge- heele mobilisatie over te gaan. Zou in dat geval de stemming worden uitgesteld? Van verschillende zijden werd opge merkt, dat de hier genoemde termijn van drie dagen wel 'zeer kort is. Zou het niet mogelijk zijn den termijn iets langer te stellen? LUCHTBESCHERMING IN ZEELAND. Het overleg betreffende de materieele uitrusting van de luchtbescherming is Dinsdagochtend gevoerd in Oostburg met de burgemeesters, de hoefden van lucht bescherming en de gemeente-geneeshee- ren van alle gemeenten van Westelijk Z. Vlaanderen, het zoogenaamde vierde dis trict, en in den namiddag van dienzelfden dag in Sas van 'Gent en later in Axel met de gemeentebesturen van het Oostelijk deel van Zeeuwsch-Vlaanderen, het vijfde district. Woensdag hebben desbetreffende be sprekingen plaats gehad met de gemeen telijke autoriteiten op Schouwen en D'ui- veland. De besprekingen hebben geleid tof het resultaat, dat Zeeuwsch-Vlaanderen en Schouwen en Duiveland nog deze maand over een redelijke uitrusting zullen kun nen beschikken, waarop later zal kunnen worden voortgebouwd. Ook de intercommunale samenwerking maakte een onderwerp van bespreking uit. Voor Westelijk Zeeuwsch-Vlaanderen heeft de burgemeester van Breskens, Mr Drost, voor 'Oostelijk Zeeuwsch-Vlaande ren diens ambtgenoot van Terneuzen, Mr Teilegen, en voor Schouwen en Duiveland de burgemeester van Zierikzee, Jhr (Mr Sehuurbeeke Boeye, de leiding van de te houden samenisprekingen op zich geno men. Het model voor een intercommunale samenwerking op luchtbeschermingsge- FEUILLETON Naar het Engelsch van EMMA JANE: WORBOISE 15.) o „0 ja, dat beeft Hij! wel gezegd, luister maar eens", en zij opende een klein zak bijbeltje. „Dit zijlni Gods eigen woorden: „Roept Mij: aan in den dag der benauwd heid; Ik zal er u uithelpen, en gij zult Mij eeren". „Want mijn vader en mijn moeder hebben mij' verlaten, maar de Heere zal mij aannemien." „Die op den Heere vertrouwt, dien zal de goedertie renheid omringen." Terwijl wijl verder te zamen spraken, kwam ze meer en meer tot de ontdekking, hoe vreeselijlk onwe tend ik was. Er kwam een weemoedige trek op haar gelaat, toen zij bemerkte, dat ik letterlijk niets wist van „bet liefelijke en nooit verouderde verbaal." Ik, wist alleen, dat er .eens een miensch op aarde was geweest, Jezus Christus genaamd, die door 'God gezonden was, stierf, hegra ven werd, en toen weder naar den hemel terugkeerde: doch dat dit alles .vele jaren geleden geschied was. Waartoe Christus op aarde was gekomen, en welk belang iik daarbiji hebben kon, was mij geheel vreemd. „Wil ik u iets van den Heer Jezus bied, samengesteld op het departement voor %Binnenlandsche Zaken, zal daarbij tot leidraad dienen. Biji deze intercommunale samenwerking zal naast het verleenen van onderlinge hulp en steun het ziekenhutóvraagstuk in het oog worden gevat. Evenals op Wal cheren zal worden gezocht naar een in richting waaT worden ondergebracht, die ziekenverpleging niet of niet meer noo dig hebben en die anderzijds nog niet in het gezin kunnen terugkeeren, een soort herstellingsoord mitsdien. Het overleg met alle gemeenten in Zee land, dat geheel is geleid door den Com missaris der Koningin, onder medewer king van den secretaris-generaal van Bin- nenlandsche Zaken en den inspecteur van de luchtbescherming is hiermede ten ein de gebracht en de uitrusting van Je uit 'n oogpunt van luchtbescherming zoo be langrijke provincie mag verzekerd worden geacht. Partlëele' uitbreidingsplannen. In de Raadsvergadering van 4 Maart 1938 werd medegedeeld, dat een plan van uitbreiding werd voorbereid zoowel voor bet gedeelte der gemeente, omvattende de terreinen, gelegen aan den Ouden Vlis- singsehen weg en daarop uit/komende we gen, als voor bet gedeelte der gemeente, omvattende de terreinen, gelegen aan den Veersc'hen weg en daarop uitkomende we gen. Dö ontwerpen van die partieele uit breidingsplannen hebben, uitgewerkt in uitvoerige kaarten, van 28 Februari tot en met 28 Maart j.l. voor een ieder ter in zage gelegen. Een drietal belanghebben den beeft bezwaren ingediend. Inzake het bezwaarschrift van dhr A. Looi» Jr tegen het moeten onbebouwd la ten van één der drie peroeelen grond, wel ke door hem zijn aangekocht en gelegsn zijn aan den Veerschen weg, nog vóór de brug over den Veerscben weg stellen B. en W. voor den adressant in het gelijk te stellen en dit perceel met de beide an dere gelijk te stellen. Inzake bezwaarschriften van dhr W. G^deonae te Koudekerks en S. Wouters Jr te Middelburg, meenen B. en W. een afwijizend voorstel te moeten doen. Het bezwaarschrift van dhr Gideonse betreft gronden aan den Ouden Vlissing- schen weg en dat van dhr Wouters een perceel aan den Veerscben weg. De nieuwe commandant van de S.D.O.A. Het commando van de S.D.O.A. alhier zal na bet vertrek van kolonel G. Berg- 'huiijls naar Den Haag worden overgeno men door den majoor der militaire ad ministratie P. P. Kamm, tot nu toe in garnizoen te Amersfoort. Beroepschrift. Tegen bet besluit van den gemeente raad van 27 Juli 1938 inzake de vaststel ling van de vergoeding per leerling over 1935 aan de besturen der bijSzondere scho len, is door het bestuur der Vereen, voor Geref. 'Onderwijs beroep ingesteld bij Ged. Staten, omdat de uitgaven voor vakoiu- derwijis niet volledig bij de uitgaven der gemeente in aanmerking zijln genomen. Gedep. Staten hebben thans bet school bestuur in het gelijlk gesteld. B. en W., die destijds reeds van meening waren, dat deze kwestie in hoogste instantie dient te worden uitgemaakt, stellen thans voor een door hen in ontwerp overgelegd beroepschrift bij H. M. de Koningin in te dienen. Verlenging huur brandweerkazerne. Het onderzoek over de vraag of eigen exploitatie eener brandweerkazerne mo gelijk zou zijln, heeft doen zien, dat, welis waar een gemeenJ egebouw zou kunnen worden aangewezen, dat, na ver bouwing en .uitbreiding, geschikt zou zijin. voor doelmatige opberging van brandweermateriaal, maar dat anderzijds de gemeente er voor zou hebben te zorgen, dat voortdurend, zoowel overdag als des nachts, één of twee chauffeurs zouden moeten aanwezig zijn, wonende en arbei dende in of in de onmiddellijke nabijheid van het gebouw. D'it zou voor de gemeen te belangrijk grootere fimancieele offers medebrengen dan onder de huidige rege ling het geval is, waarbij de kazerne ge huurd wordt tegen f 2200 per jaar, welke overeenkomst met den beer P. Kievit loopt tot 112 September 1941. Thans is de beer Kievit bereid om; le de geldende regeling voort te zetten tot 1945 tegen een dadelijk ingaande buur vermindering tot f 1700, óf 2e de geldende regeling, na expiratie van de tegenwoordige, met een jaar te verlengen tegen een alsdan tot f 1700 te verminderen huurprijs, met telkens stil- zwijigende verlenging van 1 jaar, wanneer niet ten minste 0 maanden tevoren door één der partijen schriftelijk opzegging zou zijin gedaan. Dhr K. verklaarde zich voorts dn beide gevallen bereid zonder eenige nadere ver goeding de 2 baby-brandsipuitjes, die on langs voornamelijk ten behoeve van den luchtbeschermingsdienst door het Rijk ter beschikking der gemeente zijn gesteld, regelmatig te inspecteeren, te beproeven en bedrijfsvaardig te houden. B. en W. meenen, dat aam het aanbod sub 1 de voorkeur behoort te worden ge geven. Zij stellen den Raad voor de be staande overeenkomst met ingang van 1 Juli 1939 te ontbinden en dan tot 1 Juli 1945 voor f 1700 een overeenkomst aan te gaan op gelijke voorwaarden als de thans geldende. De Oude Vlissingsche weg. Nu B. en W. van Middelburg den Raad voorstellen hebben doen toekomen de be strating van dezen weg met 'behulp van de Provincie te verbeteren en daarna het onderhoud voorgoed over te dragen aan de Provincieen de gemeente O. en W. Souburg), is het wel interessant eenige nadere bijzonderheden te bezien. Deze typische "Walchersche, dus kron kelende weg, voorzien van hoornen en be schuttende houtranden, biedt vele intie me piekjes en verrassende doorkijkjes in bet mooie landschap. Hij werd volgens bestaande stadsrekeningen reeds in 1540 bestraat van Vlissingen tot voorbij De Abeele. Algemeen is de meening verspreid, dat de 'Oude 'Scheveningsche weg de oudste straatweg in Nederland is. Deze werd in de Gouden 'Eeuw op aandrang van Gon- stantijin Huygens aangelegd, die er bet beroemde gedicht „D'e Zeestrae!" aan wijdde. We kunnen echter zonder overdrijving zeggen, dat Zeeland in dit opzicht Hol land een eeuw vooruit was. Het laatste deel werd in 1643'47 af gewerkt. In 1674 sloten Middelburg en Vlissin gen, tusschen welke zeehavens natuurlijk een druk verkeer was, een conventie, waarbij de weg onder gemeenschappe lijk beheer en toezicht dezer steden werd gesteld. In de ooimlmissie van beheer wa rren beide partijlen gelijkelijk vertegen woordigd. Deze commissie zorgde tot nu toe uit eigen middelen voor het onder houd. Het fonds blijkt echter niet toe reikend voor de eischen, die bet moderne wegverkeer stelt. Als de plannen doorgang vinden, zal dus deze oude vorm van zelfstandig be heer eindigen, om opgenomen te worden in een grooter geheel. Het is te hopen, dat het gemoderniseerde wegdek niet storend zal werken in deze omgeving, zoodat dit prachtige oude landschap zonder aesthe- tische schade ontsloten wordt voor het tourismte. Kloeiïimgiel Gisteravond vergaderde de onderafdeeling Kloetinge van de Vereen, voor Ziekenhuisverpleging onder voorzit terschap van dokter K. H. Wouda. Uit het overzicht van den secretaris penningmeester bleek, dat de vereeniging thans 670 betalende leden telt. Dankbaar werd herdacht het werk, dal de overleden secretaris, de heer S. van de Vrede heeft verricht. Tot 'bestuursleden werden gekozen de heeren J. Felius en C. L. B. de Rechter. Tot leden der controle-commissie de hee ren W. O'ostingh en J. P. van Wel. Een reglement werd overeenkomstig het bestuursvoorstel vastgesteld. De rekening ober 1938 werd overeen komstig voorstel vastgesteld in ontvang en uitgaaf op f987,42. Het saldo ad f 64,83 werd in bet reservefonds gestort. De begrooting voor 1930 werd opgemaakt tot f 1502,50 in ontvangst en uitgaaf. Besloten werd om in 1939 aan de leden welke worden opgenomen in het zieken huis gedurende de opname restitutie van contributie te verleenen; gedeelten van weken daarbij afgerond tot volle weken. Met een opwekking tot het voeren van propaganda werd de matig bezochte ver gadering gesloten. Men schrijft ons: De reclasseeringsoollecte bracht ruim f 13 op. Dat de Goesche collectanten ook ditmaal weer Kloetings gebied bezochten is zeer onaangenaam. Niet alleen onder vonden jde Kloetingsche collectanten dit, maar sommige ingezetenen werden ook twee maal lastig gevallen voor één collecte De voorzitter van bet korps, dhr G. A. Blak, complimenteerde hem met fcdezen dag. D'e bedrijfsleider, dhr A. Nijssen, dank te voor deze serenade en bood bet korps een enveloppe met inhoud aan. De be langstelling was. groot. Yerseke. Het 5-jarig dochtertje van dhr Jan Verweys-Boogert bad het onge luk een speldje van de Emmabloemcollecte in te slikken. Geneeskundige hulp moest ingeroepen worden. Benoemd tot volontair ter gemeente secretarie alhier dhr M. A. Karelse van Krabbendijike. ThO'len. Van belanghebbende zijde is ons verzocht te melden, dat aan de perso nen die werkzaam zijn bij' de mosselbe- drijven per seizoen niet f25.000 doch minstens f 35.000 aan. loon per seizoen wordt uitbetaald. van de samengesteld met medewerking der Rijks verkeersinspectie in Zeeland. Uitgave van het Dagblad „De Zeeuw". CLANDESTIENE RADIO-ZENDER IN BESLAG GENOMEN. Verzorgd door de Rev. Soc. Arbeiderspartij. Gisternacht is door den justitioneelen dienst in samenwerking met den radio- controle-dienst der P.T.T. te Rotterdam in beslag genomen de clandestiene radio zender, welke sedert eenige weken, meest al op Woensdag en Zaterdag na afloop van het V.A.R.A.-program des nachts om twaalf uur een korte uitzending verzorg de en welke steeds met de „internatio nale" begon en eindigde. j De geheime zender werd verzorgd door Christus vertellen?" vroeg mijn vriendin, o.p haar eigen, vriendelijke wijze. Natuur lijk antwoordde ik toestemmend, en zij begon op eenvoudige wijze te vertellen de gansche geschiedenis van de kribbe te Bethlehem af, tot de begrafenis in den bof van Jozef, en de hemelvaart oip den Olijfberg. Ik luisterde met kloppend hart en gespannen aandacht; letterlijk de woorden indrinkende van dit overoude verhaal, dat reeds duizenden harten heeft doen trillen, sinds het voor de eerste maal werd medegedeeld, achttien eeuwen geleden. De trein ging steeds door, al verder en verder; mijn reisgenooten ble ven slapen en ik kon niets anders doen dan luisteren, steeds vreezende, dat wij Northborougb te spoedig zouden berei ken. Toen mijn vriendin geëindigd bad, zuchtte ik diep en zeide: „het is alles waar, dat weet ik!" „Het is de zuivere waarheid", ant woordde zij, „doch boe weet 'gijl dat?" „Omdat ik geloof, dat bet werkelijk zoo is", was mijh tamelijk onlogisch, doch voldoend antwoord, en omdat de men- schen in de kerk opstaan en hetzelfde zeggen; zij zeggen: „Die geleden heeft on der Pontius Pilatus, is gekruisigd, gestor ven en begraven, en nedergedaald ter belle, ten derden dage wederom opge staan van de dooden en is opgevaren ten hemel," dat is alles wat ik mij herinne ren kan. Is de hemel een zeer mooie plaats?" „Zoo schoon, zoo heerlijk, z,oo zalig, dat wij' er ons hier geen denkbeeld van kun nen maken. Het is bet land van geluk en vrede, waar niets zal zijn, wat ons leed of droefheid veroorzaakt; waar geen ziekte, geen rouw, geen scheiden en geen dood meer wezen zal; waar wij' God zien, en Heroi dienen zullen in volmaaktheid." „Hier op de wereld is Vreeselijk veel mioeite" zeide ik zuchtende. Sinds kort bad ik dat in ruime mate ondervonden. „Ja, dat is zoo; want de zonde is op de wereld; en de zonde brengt droefheid en leed, en veel freurigs met zich mede. Doch God is boven alles; Hij laat alle dingen ons medewerken ten goede, omdat Hij ons liefheeft; het is ons nuttig lijden te ken nen; ie meerdere of mindere mate; en iedere wolk heeft altoos haar zilveren rand." „Haar wat?" „Een zilveren rand. Let eens op die wolk boven dien heuvel. Hoe donker is z.ij|! geheel zwart. Doch indien gij de andere zijde kondet z,ien, den kant die •naar de zon is gekeerd, dan zoudt gij door de helderheid er van verblind wor den evenals die schoone gouden wolk jes, 'die wijl op een heerlijken zomeravond zien, bij' bet ondergaan der zon." „Én zijn onize zorgen nu gelijk aan die wolken?" „Volkomen; gedurende een tijd verber gen zij' bet liefelijk zonlicht, of althans een gedeelte, voor ons gezicht; doch zij hebben een heldere, izoowel als een don kere zijde, en ter geschikter tijd, wan neer het God behaagt, dan zien wij de uiterste randen van de wolk zilverachtig worden, en steeds helderder en lichter, .totdat eindelijk de zonneschijn) geheel te rugkomt, en de wolk weggedreven of in helder blauw veranderd is. Zie nu eens naar die wolk zijl is niet langer donker meer!" En werkelijk bet was zoo. Met langer zwart, doch heerlijk, zilverachtig licht grijs, en dat veranderde ook spoedig in gloeiend goud. De wolk werd steeds dun ner, en verminderde ieder oogenblik; tot dat op het laatst niets meer overbleef dan kleine, helder gekleurde vederwolkjes, die weldra geheel door de stralen der zon werden opgelost. Het was prachtig om te aanschouwen. „Nu is zij! verdwenen", zeide ik, toen alles opgelost was, „en welk een groote zwarte wolk was zij1 een ipoos geleden!" „Ja, het geleek een zware onweerswolk. Nul, m|ijin lief kind, vergeet in uw verder leven nooit, wat gij heden gezien hebt. EVenzoo verbleeken en verdwijnen op den bestemden tijd, onze donkerste moeilijk heden en bezwaren, omdat God, die onze zon en ons schild is, altijd ons beschijnt met het licht van Zijn vriendelijk aan schijn. En dikwijls blijken juist die wol ken, waarvoor wij' het meest bevreesd waren, onze beste zegeningen te zijn." „Nu zullen wij welhaast afscheid van Maandag a.s. verschijnt de Zomerdienst- regeling van dezen reisgids, die bij zijn eerste verschijnen reeds dadelijk zulk een voortreffelijken indruk maakte. Geen wonder. Deze gids is volledig en betrouwbaar, keurig uitgevoerd, en goed koop. De prijs bedraagt 12 cent per stuk. de Rev. Socialistische Arbeiderspartij'. Steeds werd critiek geleverd op bet be leid der regeering. Gisternacht was nauwelijks de V.A.R.A.- uitzending om twaalf uur besloten of er klonk weer een onbekende stem uit den luidspreker, welke afkomtsig bleek van een meneer, die zeide revolutionair-so cialist te zijn en zich daarna te buiten ging aan critiek op de regeering. Ongeveer een kwartier is de zender aan bet woord geweest en de omroeper had nog net de gelegenheid om met veel bra- vour aan te kondigen, dat men Zater dagnacht wederom zou uitzenden, toen aan bet kortstondig bestaan van dezen aetberpiraat al een eind was gemaakt. Fr werd een inval gedaan in het perceel, dat door de peilapparaten was aangegeven. De man, in wiens woning de uitzen ding plaats bad gehad bekende aan de recherche lid te zijn van de Rev. Socia listische Arbeiderspartij. Behalve deze be woner, de 39-jarige behanger W. J. M. en diens echtgenoote, werden nog in het buis aangetroffen de 34-jarige J. H., secreta ris van de afdeeling Rotterdam van de R.S.A.P., de 32-jarige meubelmaker P. S. en een inwonend kostganger de 35-ja- rige ijzervlechter J. J. v. d. H. Alle per sonen werden naar bet hoofdbureau van politie overgebracht. De verschillende apparaten werden door de politie in beslag genomen. WARENHUIS IN VLAMMEN, Een brand, zooals Groningen in geen jaren heeft gekend, heeft gisteravond in de oude stad gewoed. Om zeven uur ontstond het vuur in het waren „T.A.N.T.E" aan de Visch- markt. In een korte spanne tijds stond het ruim twintig meter hooge vierkante ge bouw in lichter laaie. De brandweer rukte met groot mate riaal uit en tastte energiek de vuurzee aan. In allerijl ging men over tot het ont ruimen van de omliggende woningen. Ook de juist opgerichte kermiskramen op de Vischmarkt, die zich op korten af stand van het warenhuis bevonden, wer den ontruimd. Men trachtte ze af te bre ken, doch de g'oed van het vuur belem merde dit werk ten zeerste. Om vijf minuten over half acht stort te met donderend geraas het achterste gedeelte van het groote gebouw in, waar bij met een enormen knal een vat ben zine ontplofte. Kort daarop werd ook de aangrenzende meubelzaak van de firma Martinus gevaarlijk door de vlammen aangetast, evenals aan de andere zijde de boekhandel der firma Noording en de ijzerhandel van de firma Wigboldus. Duizenden Groningers sloegen het blus- schingswerk gade. De militairen van het garnizoen wer den ontboden om de politie te assisteeren. Het vuur tastte om acht uur ook de rechts van het warenhuis gelegen pan den, het fotografisch atelier „CinePhoto" elkaar nemen, ,gjjl en ik; want aan bet vol gende station moet ik uitstappen." „O, woont gij niet te Northborough?" „Neen, ik woon te Ghippington, twintig mijlen van Northborough gelegen. Zeg gij mij uw naam, opdat, wanneer ik Gods zegen voor mijn eigen kinderen afsmeek, ik Hem tevens kan vragen u te willen na- bij zijn, daar bet Hem behaagd heeft, u zoo vroeg reeds uw ouders te ontnemen." Ik deelde baar mijn naam mede, dien zij in haar zakboekje opschreef; toen schreef zij nog een" paar woorden in hei fraaie nieuwe Testament, dat zij uit baar reistascb genomen bad. „Dat wil ik u als geschenk geven", zei de zij, het kleine boekje mij' toereikende. „Mijn plan was het voor mijn kleine Laura mede te brengen, doch ik kan mij gemakkelijk een ander voor haar aan schaffen. D'it boek zal u alles mededeelen omtrent Jezus, veel meer nog dan ik u heb kunnen vertellen en ik hoop, dat, wan neer gij bet op de rechte wijze leest, gij er ook den zonneschijn in vinden zult, die alle wolken verlicht of wegneemt. Doch vooral, Chrystabel, zorg, dat gij u geen verdrietelijkheden schept, door wolken te willen zien, die slechts in uw verbeelding bestaan Deze menscben schijnen u niet aan te trekken", zeide zij fluisterende. (Wordt vervolgd.)

De Zeeuw. Christelijk-historisch nieuwsblad voor Zeeland | 1939 | | pagina 5