Middelen ter bestrijding der werkloosheid. y y y Gedenksteen Dr Lely onthuld. GEZONDHEID NIET te Grijpskerke. WAAG UW Lucht Verdediginqs Fonds Uitvoering van openbare werken verruiming van de werkgelegenheid in den landbouw; arbeids- spreiding in industrie, handel en verkeer. Ook Uw steun! HetLuchtverdedigings- fonds stelt jongelui financieel in staat tot vliegei opgeleid te worden. Een versterking van de vlieger-reserve is ver sterking van onze Neu traliteit Zendt Uw bijdrage aan het Uit de Provincie MIDDELBURG. Candidatenlijsten voor de Gemeen teraadsverkiezingen. A US OS NIEREN niet behoorlijk werkan, kun- non voreohljneelen optreden ale rugpijn, spit, stijve en pijnlijke gewrlohten, verstoorde naohtrust en verlies van kraoht. En wel, doordat het bloed dan niet gezuiverd wordt van de erin voorkomende onzuiverheden door deze bloedflltreerende organen, Laat het zoo ver niet komen: voorkomen Ie beter dan genezen. Gebruik tijdig Foster's Rugpijn Nieren Pillen, sinds Jaren bekend als het dluretlsoh middel bij uitnemendheid. Zorg, dat uw bloed steeds zuiver, krachtig en leven gevend blijft. DANK AAN STAATSMAN EN TECHNICUS. Gisteren is in het perceel Leidsche- gracht 63 te Amsterdam, waar Dr G. Lely in 1854 geboren werd, een gedenksteen onthuld. Tal van autoriteiten waren bij deze plechtigheid aanwezig. Door D r G o 1 ij n werd een rede gdhou- den. Het gedenkteeken, aldus de 'heer Golijn, wil den naam van een grooten Nederlan der aan de vergetelheid ontrukken en er toe bijdragen, dat bewondering voor wat tot stand gebracht is in de afsluiting en gedeeltelijke drooglegging van de Zuider zee zich paart aan eerbied voor den man, wiens ruime visie en wiens ijzeren vol harding ons land dit machtig werk deden ondernemen. Wanneer wij bij de Zuiderzeewerken onze aandacht vooral concentreeren op dr Lely, dan zien we daarom de verdiensten van voorgangers en medewerkers niet over het hoofd. Als we Dr Lely eeren, dan be doelen we echter allerminst anderen te vergeten. Dan veronachtzamen we ook niet de beteekenis van hen, die een zoo werk zaam aandeel 'hadden in de uitvoering, maar dan vatten we die allen samen in den naam van den man, 'wiens ontwerpen het meest tot uitvoering kwamen. Niet zonder spanning werden de werk zaamheden door het Nederlandsohe volk gevolgd. Er waren zwartgalligen, die tot het laatst twijfel koesterden aan de tech nische mogelijkheid der voltooiing van den grooten afsluitdijk; er waren anderen die nauwelijks gelooven konden, dat de drooggelegde, zilte bodem reeds na weini ge jaren omgezet zou zijn in welige lan douwen. Maar wie thans de resultaten op het nieuw gewonnen land in de Wieringer meer aanschouwt, die kan niet meer twij felen aan den rijkdom van de mogelijkhe den, wanneer straks de inpolderingen alle zullen zijin tot stand gebracht. Nederland 'heeft in dat inpolderings- werk zichzelf een nieuw verschiet geopend Het heeft zichzelf wederom de eeuwige waarheid voor oogen gesteld, dat wie iets winnen wil, ook den durf van het wagen moet bezitten. Wij1 hebben deze vaart naar onbekende verten ondernomen onder de hoede van 'n stuurman, wiens oog scherp, wiens hand vast en wiens geloof bran dend was en wij voeren wèl. EEN PRETTIGE FEESTVIERING. Zooals wij reeds meldden, heeft het lan delijke en welvarende Grijpskerke gisteren in den beer H. U. Bouwman een nieuwen burgemeester gekregen, dien het op 'hartelijke wijze heeft verwelkomd. Het was feest in het dorp. Bijna huis aan huis hing de vlag uit. Bovendien wa ren op het gehucht Ter Buttinge en op het doTp (bij den heer Everaars en bij het gemeentehuis) eerepoorten opgericht. Op die te Ter Buttinge was aangebracht het wapen van de vroegere 'heerlijkheid Ter Buttinge. In de mooie dorpskom waren tussdhen de boomen guirlandes aangebracht, ter wijl gisteravond de vele eleetrisohe lamp jes hieraan 'een sprookjesachtig effect verleenden. Ook voor den ingang van het gemeentehuis waren versieringen aange bracht. De feestcommissie had hard gewerkt en alles goed voorbereid en geregeld. Het weer werkte bijzonder mee, om alles te doen slagen. Gistermiddag te één uur arriveerden de 'heer en mevrouw Bouwman, gezeten in een open rijtuig, aan de grens der ge meente, bij het café „Het Wafeltje". Tachtig ruiters, gezeten op versierde paarden, stonden hier te wachten. De jury had de versieringen der paarden reeds te voren beoordeeld. De heer en mevrouw Bouwman werden hier toegesproken door den heer P. Ton, commandant van de eerewacht. We hopen in IT, aldus Spr., een burge meester te hebben, die we ons volle ver trouwen geven zullen en die ook ons volle vertrouwen winnen zal, Wij heeten u met mevrouw hartelijk welkom bij het betreden onzer gemeente, on wij hopen, dat u in uw ambtsvervulling ook een rijke levensver vulling vinden zult. Voor deze woorden zegde de burgemees'- ter hartelijk dank. Nadat een „Leve de burgemeester!" was aangeheven, ging de stoet weer verder. Bij de hofstede „Zand- voort" bood het dochtertje van den wet houder Louwerse aan Mevrouw Bouwman bloemen aan. ÏHcht ,Hj hei dorp («ivaa den len) stonden het muziekgezelschap „Cres- oendo" van Oostkapelle en verschillende vereenigingen opgesteld. Met de muziek voorop reed en marcheerde men nu ver der onder klokgelui naar het Gemeente huis. Daar aangekomen sprak de voorzitter der feestcommissie, de heer W. de Wolf, den burgemeester toe. Spr. riep Z. Edel achtbare en Mevr. Bouwman een hartelijk welkom toe. U zijt, aldus Spr., geen onbekende in Walcheren, terwijl uw naam ook voor ons geen onbekende klank heeft. Vrij spoedig na het ontslag van burgemeester Keyzer zijn plannen ontworpen om onzen toekom- stigen burgemeester, wie dat ook zijn zou, met eer te ontvangen, en de vrucht van dien arbeid is reeds ten deele door u ge zien. Spontaan heeft Grijpskerke's burge rij hieraan medegewerkt. En nu is er blijdschap en die blijdschap willen wij uiten en u in uw verantwoordelijken ar beid toebidden, dat Gods zegen, waaraan toch alles is gelegen, u rijkelijk moge ge schonken worden. Uw ambtelijk werk zal niet altijd even gemakkelijk zijn, vooral in deze moeilijke dagen. Tracht evenwel deze gemeente te besturen met vaste hand; weet u sterk in uw God en wil als een echte burgervader het goede zoeken voor alle gemeentenaren. God geve u daartoe de kracht. Nadat Tannie Dronkers aan Mevrouw Bouwman bloemen had aangeboden en de burgemeester de eerewacht had geïnspec teerd, brachten de kinderen onder leiding van den heer F. Dronkers, een zanghulde. Een welkomstlied, het Wilhelmus, „Ge lukkig is het land" en „Wilt heden nu treden" werden gezongen. De kinderen werden vervolgens getrac» teerd. Daarna begon de Raadsvergadering. De inwoners konden, dank zij een aange brachte luidspreker-installatie, ook bui ten al de toespraken volgen. De redevoeringen van we.th. Louwerse en den burgemeester publiceerden we reeds. Hierna sipraki het oudste Raadslid, de heer S. de Nood. Spr. feliciteerde den burgemeester en zijin echtgenoote recht hartelijk met de zen dag. Wij hebben, aldus Spr., zulk een bur gemeester gehad, 'dat het U moeilijk zal zijn hem te evenaren. D;e goede eigenschappen, die hij! bezat, zullen hier, voor wie ze ondervond, noo- de gemist worden. Doch wat van U tot ons doordrong geeft ons eenige hoop. U hebt een opvoeding gehad, ja een oplei ding genoten, die wel eenige overeen komst, in zekere mate, heeft miet Timo- theus. Dit geeft ons hoop en verwach ting, dat U Uw verderen levenweg geno men hebt en neemt naar den leidraad dier heilige geboden in de H. Schrift. Ge wis, dan zult u voor ons niet alleen een burgemeester, mlaar ook een burgervader zijn, die met ons meeleeft, en ons een te gemoetkomende houding verleent en het beste voor het geheel zoekt. Als voorzitter van onze vergadering hopen wij dat u, zonder aanziens des persoons, boven de partijen staande, recht en gerechtigheid zult handhaven. In naam van den ganschen Raad geef ik u de verzekering, dat u op onze hulp en medewerking zult mogen reibenen. God geve u beide de hulp en krachten om samen elkanders lasten te dragen in het ambt door de voorzienigheid u toe gedacht. Hiji geve u Zijn gunst rijkelijk te mogen ondervinden. Ook als raadslid voor de Staatkundig Gereformeerde Pbrtij is maji opgedragen u te feliciteeren met uw benoeming. Het raadslid J. G. Gevaal was de vol gende spreker. Het is voor mij, aldus Sipr., een eer een woord tot u te mogen spreken als raads lid uit naam van de Ghr. Historischen. Wij feliciteeien u wel met uwe benoe ming, en wiji roepen u en mevrouw een hartelijk welkom toe in onze gemeente Grijpskerke. We kennen elkaar nog niet, doch we zullen u straks beter leeren kennen. Wij hopen dat wij niet alleen een burgemees ter, maar tevens een burgervader gekre gen hebben. Als Chr. Hist, schaar ik mij achter u om te trachten te verbeteren waar dit noodig is, en alzoo in het belang van de gemeente gezamenlijk werkzaam te zijn. Het besef dat wij het niet bij men- schen moeten zoeken, maar bij Hem die het al bestuurt, geeft ons kracht en moed. Dan verwacht ik van u ials burgemees ter dat u geheel boven de partijen ver heven zdjit. Moge het U op Grijpskerke goed gaan, en dat Gods zegen, waaraan toch alles is gelegen, rusten moge op uw arbeid, per soon en gezin. De gemeentesecretaris, de heer J. Ja- kcbsen Lzn. sprak ais volgt: Geroepen in de allereerste plaats straks met u samen te werken, is het vian groot belang, maar is het ook mijh hartelijke wensch, dat die samenwer king een zoodanige mag zij'n, welke niet anders 'beoogt dan het algemeen belang 'van deze gemeente en dat van hare in woners in het bijkonder te bevorderen. Met de eervolle onderscheiding, u te beurt gevallen door de benoeming tot burge meester dezer gemeente, wensch ik u van harte geluk. Toen in 1917 uw voorgan ger, de heer De Keijzer, te dezer plaatse het ambt van burgemeester aanvaardde, woedde rondom ons de groote wereld brand, en thans, 22 jaar later, vertoont de wereld onzer dagen een zoo droevig en ontredderd beeld, dat ons meer dan eens doet vragen, waar zijn wij en waar gaan wij heen. Het Iaat zich verstaan, dat de tijd van Wan noopt swieriaa bepalingen in het le- In het rapport van de door den voor zitter van den Hoogen Raad van Arbeid ingestelde commissie van onderzoek naar de „blijvende werkloosheid" en haar be- I strijding (de commissie-Van der Waer- den) worden de volgende middelen ter afdoende bestrijding van de abnormale werkloosheid aanbevolen. 1. Middelen die op korten termijn wer ken. a. Uitvoering van openbare werken. le Verbetering van den woningtoestand op het platteland (kapitaalsuitgaven f 20 mill., gewone uitgaven f 8 mill) en sa neering van de binnensteden. 2. Versnelde uitvoering van het regee- ringsprogranïma ten aanzien van andere openbare werken. b. Verruiming van de werkgelegenheid, zoowel tijdelijk als duurzaam, in den landbouw door ontginning van woeste gronden, herontginningen, inpolderingen, verbetering van afwatering en ruilver kaveling. c. Pensionneeriing van de gewone ar beiders van 60 jaar en ouder (kosten per jaar f 5f 6 miliioen, indien de gepen- sionneerden uitsluitend door gesteunde werkloozen vervangen worden, kosten f 25 miliioen,, indien de helft der gepen- sionneerden door gesteuinden wordt ver vangen). d. Verhooging van den leeftijd, waarop de jeugdigen tot het bedrijfsleven toegela ten worden, met twee jaar (kosten per jaar rond f25 miliioen). e. Arheidsspreiding in industrie, han del en verkeer door als crisismaatregel in te voeren de 40-urige arbeidsweek, c.q. wandelweken, ploegenstelsels, 2 op 1 stel sel voor jeugdigen, enz., mits daarbij de opofferingen gedragen worden door het geheele volk. II. Middelen die eerst op langeren ter mijn effectief werken. In de eerste plaats worde de industria lisatie bevorderd, aangezien daarvan op den duur goede resultaten te verwachten zijn. Hierbij komlt, dat, nog vóór dat de eigenlijke industrialisatie blijvende werk gelegenheid zal scheppen, er reeds werk gelegenheid ontstaat door de voorberei dende maatregelen: den houw van fabrie ken, de vervaardiging van machines en werktuigen, enz. Het ware wenschelijk, dat de regeering spoedig komt met een opsomming van concrete, uitvoerbare plannen. In de tweede plaats (hoewel van veel geringere beteekenis) worde aandacht aan de emigratie geschonken. De middelen, hiervoor genoemd onder a., b., o. en d. zuilen bij hunne toepassing belangrijke bedragen van de overheid vorderen. Het middel ter bestrijding der werk loosheid dat, volgens de gemaakte bere keningen het grootste aantal werkloozen in het productie-proces zou terugvoeren, n.l. de arbeidsspreiding, eischt daarente gen van den staat geen bijzondere uitga ven. De commissie is n.l. van oordeel dat in de daling van de week-inkomsten tege moet dient te worden gekomen door ver mindering van de kosten van het levens onderhoud door middel van verlaging der indirecte belastingen. De inkomsten, wel ke de staat uit dien hoofde derft, zullen gecompenseerd moeten worden, eener- zijids door de vermindering van de steun- uitgaven, anderzijds door de heffing van een directe belasting ten laste van hen, die niet door den voorgestelden maatregel worden getroffen. In het systeem der oomimissie is dus wel belastingverschuiving maar geen be- lastingverhooging noodig, terwijl aldus de offers, verbonden aan de arbeidssprei ding, door het geheele Nederlandsohe volk worden gedragen. IIX .Ml if J I Postgiro 267177, Den Haag, ten name vaa do ^"■-"igina VDQ1 Nnriruinln Veiligheid, ven te roepen en voorzieningen te treffen, welke vroeger ten eenenmale op het ge meentelijk terrein vreemd waren, en ge meentebestuur en burgemeester in het al gemeen handen vol werk 'geven, waar door het wel zaak is in den doolhof het juiste spoor niet bijster te raken. Van daar dan ook, dat het burgemeesterambt een mooi, maar, wordt het op de juiste waarde geschat, eeu gewichtig en hopgst verantwoordelijk ambt is. Mijn wensch is dan, ook, dat God u de noodige wijsheid schenke, voorzichtigheid, maar niet min der vastberadenheid, om, zonder te vra gen naar eer of gunst van menschen, steeds het beste voor deze gemeente en hare inwoners te zoeken. In uw hart moge dan ook rijteen de be de, welke eenmaal was in het hart van den wijzen spreukendichter, toen hiji van zijn 'Glod begeerde een verstandig en een wijs hart, om zijn volk te richten. Wat uw persoon betreft, moet ik bekennen, dat u voor mijl een onbekende zijt. Toch be hoeft dit geen bezwaar te zijn, omdat iik in u zie den drager van het gezag. Gaarne wil ik dan ook de verzekering geven, u te zullen bijstaan, waar en wanneer u zulks noodig acht. Aanvaard dan mijn weigemeenden gelukwensch en vervult uw ambt in diepe afhankelijkheid van Hem, den Koning der Koningen, aan Wien wij allen eenmaal verantwoording schuldig zijn. Na de sluiting der officieele Raads vergadering spraken nog de heeren J. W. van 't H o f f, burgemeester van Sint Laurens, namens de vereen, van burge meesters en secretarissen der plattelands gemeenten op Walcheren, als burgemees ter van een naburige gemeente en als oud-chef van den heer Bouwman (deze was n.l. eenigen tijld werkzaam ter secre tarie van Sint Laurens), A. J. Huys- m'an, burgemeester van Meliskerike, ds M. Vreugdenhil, Gerefpredikant te Meliskerke en de heer Groot Niibbelink namens de A.R. Kiesvereen. en de Ghr. School. Na afloop dezer vergadering was er gelegenheid voor het publiek om met den burgemeester kennis te maken en hem te feliciteeren. Van deze 'gelegenheid werd buitengewoon druk gebruik gemaakt, zoo wel door particulieren als afgevaardigden van vereenigingen. IntuSschen werden buiten de volksspe len gehouden, waarbij het muziekkorps zijn medewerking verleende. Hieraan werd door velen deelgenomen. De voorzitter der feestcommissie de heer W, de Wolf reikte de prijzen uit. 'Gisteravond werd ten gemeentehuize een bijeenkomst van genoodigden gehou den, waaraan door plm. 70 personen werd deelgenomen. 'Hier heersc'hte een gezellige, feestelijke stemming. De leiding berustte bij, Da D. 'Scheele, Geref. pred. te Assen, zwager van dien heer Bouw man. Verschillende personen voerden 'het woord. Wij noemen o.a. Ds Kraan, Geref. pred., Ds van 'Loon, Ned. Herv. pred., de heer Komejan, namens het Burg. Arm bestuur, de gemeente-secretaris (namens het gemeente-personeel), weth. Louwerse, de heer Van Westreenen te Middelburg, de heer Kolijn uit 'Gouda (schoonvader van den burgemeester) en weth. A. Ge- schiere. Allen feliciteerden den heer Bouwman recht hartelijk met dezen zoo belangrijken dag en spra'ken hun vertrouwen voor de toekomst uit. Laatstgenoemde spreker verbond aan zijn felicitatie een bijzonder woord van dank en waardeering aan zijn mede-wet houder, den heer C. Louwerse, die zoo langen tijd loco-burgemeester is geweest. Door de langdurige ziekte van Burgem, Keijzer is dhr Louwerse practisc'h vanaf Augustus van het vorige jaar wnd. Bur gemeester geweest. Deze maanden waren tijden van groote spanning op het inter nationaal gehied, zoodat de overheid een zware taak werd opgelegd. In deze span nende dagen is meer van den wnd. Bur gemeester en den gemeente-secretaris ge- eisc'ht dan velen bekend is. Dag en nacht moesten ze paraat zijn. Beiden verdienen daarvoor waardeering. De naam van C. Louwerse komt reeds vanaf 1916 voor op de presentie-lijst der raadsvergaderingen. Zonder onderbreken had hij vanaf dat jaar zitting in den raad. Reeds op 31-jarigen .leeftijd werd hij als opvolger van wijlen zijn vader Adriaan Louwerse bij enkele candidaat- stelling benoemd tot raadslid. Reeds in 19'23, 37 jaar oud zijnde, werd hij be noemd tot wethouder, welke functie 'hij tot nu toe bekleedt. Veel heeft hij' voor de gemeente gedaan. Ieder 'kent de groote bescheidenheid van den heer Louwerse, maar bij deze ge legenheid wil spr. hem eens in het open baar zeggen, dat een heel groot deel van •de bevolking hem dankbaar is, voor de eervolle wijze waarop hij' zijn taak heeft vervuld nu bijna een kwart eeuw lang. Spr. hoopt, dat de heer Louwerse niog vele jaren de gemeente mag dienen als le wethouder en in die functie zal zijn de rechterhand van Burgemeester Bouw man. De burgemeester heeft de verschillende sprekers 'hartelijk dank gezegd voor hun vriendelijke woorden en voor de harte lijke ontvangst. Tijdens deze bijeenkomst concerteerde Crescendo. Velen waren gekomen om van de muziek te genieten, maar ook om de verlichting te zien. Het dorp was schitte rend geïllumineerd. Ook de verlichting van toren en kerk deed het uitstekend. Na afloop van 'het concert werd een muzikale wandeling gemaakt met den burgemeester en de feestcommissie voor op. Grijpskerke heeft op waardige wijze, zonder eenigen wanklank, feest gevierd. De brandspuit verloren. Donderdagnamiddag ontstond brand bij den landbouwer A. Moneus te Ossenisse. Geheel de schuur werd in de asch ge legd. D'e dieren waren buiten, behalve een kalf, dat in de vlammen omkwam. Het gebouw was, ofschoon laag, tegen brandschade verzekerd. D'e brandspuit van Vogelwaarde kwam na den brand, doch alleen de auto die ze moest brengen, was op het tooneel ven het ongeval. De brandspuit, die als aan hangwagen achter de auto was bevestigd had men op Hengstdijk verloren 1 (D.v.Z.) De verkiezingsplakborden. Vanwege de gemeentewerken zijn de groene borden, die voor de verkiezings reclame zijn geplaatst, thans ontdaan van de reclame voor de statenverkiezing. De borden blijven staan, maar voor de toekenning der vakken aan de verschil lende partijen, die op 9 Mei candidaten stellen voor den gemeenteraad, moet op nieuw worden geloot. Tot dan mag op die borden niet worden geplakt, wat intusschen door een richting toch is ge daan, vermoedelijk door onwetendheid. Een aanrijding,. Gistermiddag kwam een bejaarde schipper uit Rotterdam, die met zijn schip hier lligt, per rijwiel door -de Sint Jansstraat rijden, naar de Nieuwe Ha ven, dus in verboden richting. Van de zijde van de Hoogstraat kwam een per sonen-auto, die de 'kade op reed. Deze auto had als zijnde rechts voor den schipper den voorrang moeten hebben, doch de schipper reed door en het gevolg was, dat de auto het rijwiel raakte en •de man kwam te vallen. Hij klaagde erg over pijn in den arm en bij onderzoek in het gasthuis bleek dit lichaamsdeel uit de kom te zijn. Nadat de arm weer gezet was, en den schipper door de politie op zijn verkeersfouten was gewezen, kon hij j zijn weg vervolgen. Het onderzoek wees uit, dat den autobestuurder geen schuld trof. Goes. Lib. Staatspartij,; 1. A. de Roo, 2. C. Kloosterman, 3. C. Reedijk, 4. M. Franken, 5. H. Jonkers, 6. A. M. Kool wijk, 7 P. A. E. Schrijver, 8. H. C. J. Zaayer, 9. D. Willeboer, 10. R. G. Post man, 11. W. G. Koning. Vlissingen. Anti-Rev.: 1. H. G. V. Sorel (aftr.), 2. Ph. J. Woltering (aftr.), 3. J. L. de Wit (aftr.), 4. P. I. Hamming, 5. J. Snoodijk, 6. A. J. de Jonge, 7. Dt Louwerse, 8. W. Poppe, 9. P. G. Laer- noes, 10. J. 'C. de Koster, 11. A. de Klerk. De heer J. Marijs heeft voor een can- didatuur bedankt. Terneuzen. In de vergadering van de antirevolutionaire kiesvereen. is de vol gende candi'diatenlijst opgemaakt voor de a.s. (gemeenteraadsverkiezing: Jac. den Hamier (aftr.), P. J. v. Strien, Mt G. Ti chelman, G. van Hoeve, M. v. Langevelde, W. Oostdijk. Aangezien laatstgenoemde niet ter vergadering aanwezig was, werd dhr M. van der 'Gouwe als reserve gesteld. Samenwerking tusschen de antirev. kiesvereen. en de vrij-antirevolutiomairein kon nog niet worden bereikt. Kloeting,e. Vrijzinnige kiezers: 1. W. N. van Liere (aftr.), '2. J. Q. G. Lenshoek (aftr.), 3. J. Oele Azn, 4. C. Trimpe Burger, 5. B. M. van Nieuwenhuyze, 6. L. van de Linde. Kloet in ge. Ghr.-Hist.: J. Straub, aftr., G. Blomaard Pz., aftr., A. G. Lankester, aftr., Mr G. Kousemaker, D. Koster, D. Sinke, Joz. Verburg, G. Gorse, J. J. Snoek, G. Zweedijk. (Veibeterd bericht.) Kruiningen. S. D'. A. P.: P. B. Burkunk (aftr.), Jan Witte (aftr.), J. van Balle- gooijen, Frans Nieuwenhuize, A. West- strate, G. Willemstein, M. Dronkers, J. Kloosterman. Vrije lijst (links): A. v. d. Straaten (aftr.), A. Dek Sr (aftr.), L. J. Kostens (aftr.), I. Leendertse, D. Waverijn Iz„ G. Gelui, A. Gok, M. Kostense Gz. Kapelle. Vrijz. lijst: 1. B. de Jonge, 2. A. van der Have, 3. Johannes Schip per Dz, 4. A. J. van Liere, 5. A. C. de Klerk, 6. H. Eversdijk, 7. A. Meeuse, 8. Johs. Oele. Wemeldingie. Ghr. Hist.: Joh. Ruissen (aftr.), C. Burger Jz., Jac. Vleugel, N. Bruinooge, M. v. d. Male, A. Kosten en J. Mieras. Zoutelande: Anti-Rev.: 1. S. van 'Sluijs Mzn., 2. Job Wisse Jobszn., 3. A. Jobse Rzn., 4. A. Geschiere Pzn., 5. Johs. Kop- pejan Ezn Sr., 6. H. 'Melis, 7. L. Ge schiere. De heer H. Maas stelde zioh niet meer beschikbaar.

De Zeeuw. Christelijk-historisch nieuwsblad voor Zeeland | 1939 | | pagina 2