Uit de Provincie Kerknieuws Onderwijs Finantiëele Berichten Gemengd Nieuws Of Bedrijfssteun individueele steun 30 millioen extra crediet voor de Indische Defensie. Candidatenlijsten voor do Gemeen teraadsverkiezingen. den werken, welke agenten den schakel zouden vormen tusschen den Duitschen geheimen dienst en andere landen? 2. Is de Minister bereid, een onderzoek naar de juistheid van deze mededeelin- gen in te stellen, o.a. door het inwin nen van inlichtingen ter zake bij de Fn- gelsche regeering, en zoo haar mocht blij ken, dat die mededeelingen op waarheid berusten, voor het vervolg den arbeid der genoemde agenten in en van uit Neder land door scherpe, doelmatige maatrege len onmogelijk te maken? De Minister van Buitenlandsche Zaken heeft hierop het volgende antwoord gege ven: 1. Het antwoord luidt bevestigend. 2. Door de daartoe bestemde organen in Nederland wordt op handelingen, als in de vragen bedoeld, een zoo zorgvuldig mogelijk toezicht gehouden. NADERE VOORZIENINGEN TAND HEELKUNDE. Een kleine commissie voor onderzoek. In de Memorie van Antwoord aan de Eerste Kamer betreffende het ontwerp van wet tot het treffen van nadere voor zieningen inzake de tandheelkunde lezen wij o.a.: De minister stelt zich voor, een kleine commissie te benoemen, waarvan eenige leden eerst een onderzoek zullen verrich ten bij de examinandi in hun eigen prak tijk, waarna het examen ten overstaan van de plenaire commissie zal plaats heb ben. Een en ander zal met inbegrip van de uiteindelijke beslissing naar den minis ter aanneemt nog in den loop van dit jaar zijn beslag kunnen krijgen. Al heeft de minister dan ook tegenover de beide amendementen van den heer Van der Putt c.s. in de Tweede Kamer af wijzend moeten staan, wel wil hij erken nen, dat in het bijzonder een groep aan spraak kan maken, zij 't niet tegenover de overheid, op een tegemoetkomende houding bij het zoeken naar werk in het tandtechnisch beroep, n.l. de groep van vier personen, die, bezittende het krach-, tens de wet van 1925 vereischte visum, in 1930 niet konden aannemelijk maken, dat zij voor 10 Juni 1913 de volledige tandprothese als beroep toepasten. OEFENING LUCHTVERDEDIGINGS- QRGANEN. Vandaag worden wederom oefeningen gehouden van de luchtverdedigingsorga- nien. Deze oefeningen bestaan uit een voor- middag- en een avondoefening. Ook de vliegdienst neemt hieraan wederom deel. De opzet is om de samenwerking tus schen alle organen van de luchtverdedi ging tot haar recht te doen komen. INVALIDITEITSWET EN OUDER DOMSWET. Op 1 Maart werden 41.874 weduwen- renten en 14.455 weezenrenten krachtens de Invaliditeitswet genoten. Op genoem den datum waren krachtens artikel 373 dier wet 116.759 personen in het genot van een als vrucht van ihun verzekering verkregen ouderdomsrente van drie gul den per week. Voorts genoten 67.108 personen een invaliditeitsrente, als bedoeld in artikel 71 dier wet. Krachtens artikel 24 der Ouderdoms wet 1919 waren op vorengenoemden da tum 108.821 personen in het genot, van een als vrucht van hun verzekering ver kregen ouderdomsrente van drie gulden per week. ACHT SOORTEN VAN BANKBIL JETTEN WORDEN AAN OMLOOP ONTTROKKEN. Inwisseling vóór 29 Mei. In de „Nederlandsche Staatscourant" zijn mededeelingen gedaan met betrek king tot het intrekken van bepaalde soor ten bankbiljetten van f300, f200, f 100, f60, f40 en f 10. Bedoelde biljetten zijn: 1. De door de Nederlandsche Bank van 1 Januari 1890 af uitgegeven biljet ten van (model 1860/62) f 300, f 200, f 100, f 60 en f 40. De voorzijde der bil jetten. van f 300, f 200 en f 100 is geheel in zwart gedrukt. Boven den tekst in het midden van den gegraveerden rand komt een afbeelding van de Nederlandsche maagd voor. De biljetten van f 60 en, f 40 zijn alleen .op de voorzijde bedrukt. D'e druk der biljetten van f 60 bestaat uit een liöht paarsen ondergrond, die van de biljetten van f 40 uit een groenen ondergrond, beide met een in zwart ge- drukten tekst en gegraveerden rand; in dien rand komt hoven den tekst een leeu wenmotief voor. 2. De door de Nederlandsche Bank uitgegeven zoogenaamde hulpbiljetten van f 100, f 60, f 40 en f 10, die den datum 1 Augustusi 1914 dragen. Aangezien de termijn van tien jaren, bedoeld in de vijfde alinea van artikel 22 der Bankwet, op 29 Mei 1939 afloopt, wordt aan hiouders van de biljetten in kwestie met aandrang verzocht, deze bil jetten voor 219 Mei 1939 ter betaling aan te bieden aan de hoofdhank van de Ne derlandsche Bank. N.V., te Amsterdam. NAT. VEREENIGING PRO REGE. De algemeens vergadering!. De jaarlijksohe aJgemeene vergadering van de Nat. Vereen. Pro Rege zal, naar •wij vernemen, Dinsdag 80 Mei a.a. te Utrecht worden gebonden. In de morgen vergadering koralen verschillende huis houdelijke zaken aan de orde. Ook moe ten vier leden van hei hoofdbestuur wor den gekozen wegens periodieke aftreding Mr Van Rhijn over de landbouwcrisis- politiek. Onder het hoofd Meerdere be wustwording van den land bouw" schrijft de secretaris-generaal van economische zaken, m r d r A. A. v. Bl h ij n in het „AJgem. Weekhl. voor Christendom en Cultuur" een beschou wing over de landhouwcrisispolitiek, waaraan wij het volgende ontleenen: „Wie de verhoudingen ten plattelande scherp beziet, ontkomt niet aan den in druk, dat zich allerlei veranderingen in de mentaliteit van den landbouwer vol trekken. Er is een onmiskenbare drang naar een ruimer en hooger levenspeil. Deze drang heeft niet alleen een stoffelijk karakter. Dit bewlxstworden grijlpt plaats in een periode, waarin de landbouw in economi sche moeilijkheden verkeert, grooter dan sinds mensohenlheuigenis zijin voorgeko men. De Regeering ziet zich daardoor bijl (haar maatregelen van de landbouwcrisis- politiek voor 'n zware taak gesteld, 't Zijn naar mijn meening vooral twee richtlij nen, welke haar als belijdster van het Christelijk Geloof daarbij voor oogen moeten staan: het streven naar sociale gerechtigheid eu de ontwikkeling der indi vidueele persoonlijkheid. Voor vrijwel iederen boer is een axioma, dat hij te weinig voor zijln producten ont vangt. De industrie van haar kant vreest deze hooge opbrengst, omdat duurdere landbouwproducten de kosten van het le vensonderhoud fverhoogen en daardoor de positie van de industrie bijl export wordt verzwakt. Ziehier een moeilijk te overbruggen tegenstelling. In de meeste tijiden en in de meeste landen is de landbouw steeds lager be loond, dan de industrie. Kan bet zijn, (dat hier een verschil in economische structuur een noodwendigheidsfunctie vervult? Rij vele stedelingen bestaat tegen de methode van dezen landbouwsteun be zwaar. Men verwijt de Regeering, dat rijke boeren in bun auto's steun gaan balen. Dit is zoo wordt gezegd een gevolg van het feit, dat de Regeering een steun op de producten, dus een b e d r ijf fi st e un, toepast. Verlangd wordt dan een individueele steun, waarbijl de rijke boeren van de steunverleening wor den uitgeschakeld. Is dit mogelijk? Ik geloof het niet. Ge steld, de boeren, die een eenigszins be langrijk particulier vermogen hebben, worden van den steun uitgeschakeld. Zouden zij dan doorgaan, het bedrijf met groot verlies uit te oefenen? Immers neen. Zij zouden hun bedrijf tegen een zeker bedrag verpachten aan een anderen boer, die geen vermogen heeft, dus wel voor steun in aanmerking komt. Maar daargelaten deze practisohe moei lijkheid, moet veel zwaarder wegen een principieel bezwaar tegen den indivi- dueelen steun. De landbouw verkeert op het «ogenblik in een proces van zich meer bewust worden. Ik meen, dat men deze ontwikkeling niet meer Ikan schaden dan door een regeling in te voeren, die prac- tisch beteekent, dat 95 pot. van onze boe- Yen thans onder armenzorg worden ge steld. De landhouwcrisispolitiek is op het oogenblik ia handen van een ambtelijk apparaat. Op den duur kan dit niet zoo blijVen. Het b e d r ij f zelf zal in de landhouwcrisispoli tiek een leidende rol moe ten vervullen, onder steun en controle van de Over heid. Doet men dit niet, dan wordt het gevoel voor verantwoordelijkheid hoe lan ger hoe meer verzwakt. Het „kankeren" op „Den Haag" wordt er in hooge mate door bevorderd. Reeds thans bespeurt men hier en daar een bedenkelijke vervlakking van bet ver schil of de Overheid dan wel de bedrijfs organisatie een maatregel neemit. Nog kort geleden zeide een spreker op een vergadering mij, dat het hem lood om oud ijlzer was of hijl gebonden was door maatregelen van de Overheid of van de bedrijfsorganisatie. Voor zoo iemand zou een beter inzicht in de verhouding tus schen Staat en Mlaatschappij niet overbo dig zijn. Het hj toch geheel iets anders of men van de Nederlandsche boeren Staatsboeren wil maken dan wel ben wil vereenigen in bedrijfsorganen, die prik kelen tot ontwikkeling en eigen werk zaamheid, de onderlinge samenwerking bevorderen, voorts gelegenheid bieden el kaar van de noodzakelijkheid van be paalde maatregelen te overtuigen, en ten slotte geleid worden door zelfgekozen ver trouwensmannen, van wier deskundig heid men overtuigd is. Zóó wordt het proces van het zich meer bewust worden in den landbouw in de juiste banen ge leid." van de beeren H. Bolle te Amersfoort, L. Rozenboomi te Neede, K. Schout te Middelburg en H. Schaaf te Gronin gen, van wie de laatste zich niet meer herkiesbaar stelt. Het hoofdbestuur heeft de aftredenden opnieuw geeandideerd en in de vac.-iSlohaaf candidaat gesteld de heer P. E. Tameling, te Groningen, voor zitter vain het Prov. Verband Groningen. In de middagvergadering zal ds A. de Bruiijn, Ned. Herv. predikant te W e - m e 1 d i n g e, lid van bet hoofdbestuur, een opwekkend woord spreken. P. Visser, f De heer P. Visser, administrateur chef der afdeeling Kunsten en Wetenschappen van het departement van O1., K. en W. is hedenmorgen na een langdurige ziekte te Den Haag overleden. Wijziging en aanvulling der Indische begrooting. Bij; de Tweede Kamer zijn ingediend veertig wetsontwerpen strekkende tot goedkeuring van 38 besluiten van den G.'G. van Ned.-Indië, waarvan 37 tot wijziging van diverse af deelingen der be grooting van Ned.-Indië voor 1939 en een tot vaststelling van de nieuwe afdee ling 9a (marine-etablissement) van die begrooting. De in een van deze aanvullingsbegroo- ting opgebrachte credieten ad f 30.325.000 •dienen voor: a. vervroegde tenuitvoerleg ging van voorgenomen maatregelen ter verdere versterking van het leger, b. ver snelde uitvoering van verschillende an dere voorzieningen, met de uitvoering waarvan reeds een aanvang werd ge maakt, voortzetting van 'enkele reeds in uitvoering zijnde maatregelen, d. uitvoe ring van enkele nader noodig gebleken nieuwe maatregelen. MEER BELANGSTELLING VOOR DE ZEEUWSCHE LUCHTLIJN GEVRAAGD. Gisteren is te Vlissingen een vergade ring gehouden, waar de Zeeuwsc'he lucht lijn is besproken. De heer van Woelderen, burgemeester van Vlissingen, 'voorzitter der Zeeuwsche Vereen, voor Luchtvaart, sprak een wel komstwoord en deelde mede, dat in ver schillende deelen van 'Zeeland commis sies zijn gevormd of zullen wiorden ge vormd, die propaganda maken en zullen maken voor de 'Zeeuwsc'he luchtlijn. Burgemeester van Dlisseldorp deelde mede, hoe in de Bevelauden de commis sie van propaganda is samengesteld en hoe zij welkt. De heer van de Pauw, vertegenwoor diger van de K.L.M., wees er op, dat de Zeeuwsche lijn de oudste hinnenlandsche lijn is. Tot op bedien 'hebben 65.000 men schep. iep deze lijn gevlogen. De ontwikkeling van het verkeer gaat echter niet snel genoeg. Het luchtverkeer moet meer populair worden. De K.L.M. heeft in den beginne wel oud materieel op de binnenlandsc'he lijnen gebruikt, doch nu niet meer. Als het verkeer toeneemt zal men zelfs een speciale hinnenlandsche „lucht"-bus gaan gebruiken: de D'.G. 5, waarvan de K. L. M. er tegen het najaar 5 hoopt te ex- pioiteeren. iSpr. deelde mede, dat de K. L. M. op de Zeeuwsche lijn ten minste vier maal per dag zal gaan vliegen, zoodra dit wat het materiaal betreft mogelijk is. Maar dan moet het publiek ook wat meer gaan meewerken en gaan vliegen. Voor de propaganda gaf spr. enkele wenken. Op deze rede volgde eenige bespreking. In zijn antwoord wees de heer van der Pauw er o.m. op, dat men moet oppas sen met 'het stichten van niet rendeeren- de vliegvelden. Misschien is er in de toekomst kans op een lijn AmsterdamRotterdamGoes Zeeuwsch-Vlaanderen, maar in laatstge noemd gewest doet men te weinig. Terneuzen en Goes doen echter ver standig terreinen te reserveeren, die als vliegveld dienst kunnen doen. De burgemeester van Goes oordeelde echter niet bepaald optimistisch over de rentabiliteit van een vliegveld te 'Goes, althans voor het personenvervoer. Hij wekte krachtig op den handel, Ka mers van Koophandel enz. in de actie te betrekken. Besloten werd dat de verschillende commissies spoedig flink zullen aanpak ken. Leger en vloot. Bij Kon. besluit van 29 April 1939 is, op het daartoe door hem gedaan verzoek, een eervol ontslag als zoodanig verleend uit den militairen dienst aan den reserve- eerste-luitenant P. D a n i 1 s e, van het 14de regiment infanterie. Dammen. Op verzoek plaatsen wij de volledige eindstanden van den Z. D. B,, seizoen 1938—1939. Eindstand K. v. Z., voorronde groep A. Gesp. Gew. Rem.Verl.Punten M. de Jonge M. v. d. Parel J. Sinke P. Brasser I. Pasman J. v. d. Parel L. Dekker 4 4 3 0 1 1 0 0 0 2 0 3 4 4 10 10 7 6 4 3 2 Eindstand K. v. Z., voorronde groep B. Gesp. Gew. Rem.Verl.Punten J. v. Eenennaam 7 4 2 1 10 W. Lente 7 4 2 1 10 J. Ronhaar 7 2 S 0 9 C. v. Biemen 7 3 2 2 8 J. Strooband 7 3 2 2 8 D. Trieller 7 13 3 5 J. Boogaard 7 2 0 5 4 W. Cijsouw 7 0 2 5 2 Eindstand finale. Gesp. Gew. Rem.Verl.Punten M. de Jonge 4 2 2 0 6 W. Boogaard 4 2 11 5 M. v. d. Parel 4 2 11 5 W. Lente 4 12 1 4 J. v. Eenennaam 4 0 0 4 0 M. de Jonge, Kloetinge, kampioen van Zeeland 1939. Eindstand 1ste klasse, afdeeling A. Gesp.Gew.Rem.Verl.Punt.Bordp. Middelburg I 6 5 0 1 10 72—48 Vlissingen I 6 3 1 2 7 6852 Souburg I 6 2 1 3 5 5664 Aagtekerke I 6 1 0 5 2 4476 Eindstand 1ste klasse, afdeeling B. Gesp.Gew.Rem. V erl.Punt.Bordp. Goes I 6 6 0 0 12 83—37 Krabbendijke 1 6 3 1 2 7 5763 Kruiningen I 6 1 1 4 3 5169 Yerseke I 6 1 0 5 2 49—71 Eindstand 1ste klasse, afdeeling G. Gesp.Gew.Rem.Verl.Punt.Bordp. Kapelle I 4 4 0 0 8 51—29 Nieuwdorp I 4 2 0 2 4 3743 D. I. D. I 4 0 0 4 0 32—48 Eindstand Kampioen geheele 1ste klasse van Zeeland. Gesp.Gew.Rem.Verl.Punt.Bordp, Middelburg I 2 2 0 0 4 Goes I 2 10 12 Kapelle I 2 0 0 2 0 Middelburg I kampioen le kl. van Zee land. Eindstand 2de klasse, afdeeling A. Gesp.Gew.Rem. Verl.Punt.Bordp. Middelburg II 6 4 1 1 9 73—47 Vlissingen II 6 4 0 2 8 6258 Souburg II 6 3 0 9 6 6357 Kapelle II 6 0 1 5 1 42—78 Eindstand 2de klasse, afdeeling B. Gesp.Gew.Rem.Verl.Punt.Bordp. Yerseke II 8 6 1 1 13 104—56 Kapelle III 8 4 1 3 9 77-83 D. I. D. II 8 3 2 3 8 79—81 Kruiningen II 8 3 0 5 6 7090 Goes II 8 0 4 4 4 70-90 Eindstand geheele kampioen der 2e kl.: Yerseke IIMiddelburg II 614, Middelburg II kampioen der 2e klasse van Zeeland. GOES. Een mooi initiatief. Het bestuur van de Vereeniging „De Koninklijke Roepstem" heeft gemeend niet alleen zich te moeten bepalen tot het verschaffen van ligging en dekking. In overleg met de directrice der Vak school en de besturen van verschillende Vrouwenvereenigingen heeft het bestuur der Roepstem besloten om bij genoeg zame deelname (minstens 16 leerlingen) een cursus te openen voor meisjes vanaf 14 jaar, teneinde deze op te leiden voor het huishouden, n.l. de eerste beginselen van koken, naaien en verstellen en kin derverzorging. Deze cursus zal een duur hebben van 1 2 jaar, en gehouden worden des Dins dags, Woensdags en Donderdagsmiddags. Het ligt verder in de bedoeling om de meisjes, die aan dezen cursus deelnemen, behulpzaam te zijn bij het zoeken naar een ochtenddienst. De op den cursus gemaakte werkstuk ken mogen door de meisjes behouden worden. Het Zuidertientzending comité alhier besloot tot bet houden eener tentcam pagne van 1 Juni tot en met 11 Juni a.s. Nadere bijzonderheden volgen per ad vertentie. ZUID-BEVELAND. Kattendijke. Loop der bevolking over de maand April. Ingekomen: J. D. Glaser van 's Heer Arendskerke; J. G. den Boer van Goes; J. M. J. Korstanje van Goes. Vertrokken; D. M. Verburg naar Am sterdam; A. Hoogesteger naar Kloetinge. NOORD-BEVELAND. Wissenkerke. Met ingang van 1 Juni a.s. is benoemd tot vader in het tehuis voor ouden van dagen „Vredestein" de heer K. Botter te Souburg. Goes. Chr.-Hist.: A. Vermaire, aftr., L. Goeman, aftr., J. Duvekot Sz., M. de Looze, A. G. Burger, W. v. Dullemen, J. Hollestelle, F. P. J. Polderman, A. de Bruijne, Joh. v. d. Weert. (De heeren A. L. van Melle en H. Hol lestelle keeren, zooals gemeld, niet in den Raad terug.) Kloetinge. Chr. Hist.: J. Straub, G. ÖBionnaard Pz., A. 'G. Lankester, Mr G. Kousemaker, D. Koster, D'. Sinke, K. Gor- se, J. Verburg, A. Snoek, G. Zweedijk. Baarland. A. R.: J. Traas Kzn (aftr.), H. Hoeve, H. Schout Hzn, G. van D'amme, H. Schout Jzn, Jb, van Wingen. Ghr. Hist.: E. Meeuwse, W. Zeevaart (aftr.), Mth. Murre, L. dé Bruijne, Jac. Melio, D. Meeuwse, K. Zeevaart. N.- en) Si JoGsland. Ghr. Hist.; M. van Strien, P, van Eenennaam Pz., A. de Ja ger, G. A. Walraven, A. de Visser, A. Moens', Janis Joosse, M. Kakebeekëb- Anti Rev.: E. Verlare, J. Pouwer, A. Wisse, J. Kwekkeboom, H. Crucq. Staatk. Gexef.: J. Houterman, J. de Goffau, J. Boone, S. Janse Samz. Neutr. Werkmansbond: M. Eikenhout, S. Janse Jo'hz., A. Bliek Gz., S. A. Janse, I. Gornelisse, P. Baas Iz. Kiesver. Alg. Belang: G. A. Polderdijk, A. J. Kiompe, Joh. Mesu, M. I. Verhulst. Terneuzen. Liberale kiesvereen.: L. J- Geelhoedt, C. A. Verlinde en N. C. J. Lam- brechtsen van Ritthem, A. Jansen, J. A. van de Ree, G. A. Hamelink, A. de Vrieze en J. van der Peijl. De drie eerstgenoemden zijn aftr. leden. Bruinisse. Anti-Rev.: W. v. d. Berg Dzn., Joost Haak Wz., G. van den Berge Az, L. Looy, Joh. v. d. Sluis, Johs. Mul ler Sz., J. A. van 't Leven. Ned. Herv. Kerk. Beroepen te 's-Hertogenbosch, H. G. Moll van Charante te Haarlem. Aangenomen naar Driel, J. Voorsteegh, cand. te 's-Gravenhage. Geref. Kerken. Tweetal te Rotterdam (Centrum), Dr A. de Bondt te 's-Gravenhage-West en M. B. van 't Veer te Groningen. Tweetal te Sneek (3e pr. pl.), F. Guillaume te Klundert en J. J. Oranje te Paesens en Moddergat. Chr. Geref. Kerk. Beroepen te 's-Gravenhage (Centrum), M. W. Nieuwenhuyze te Franeker. Geref. Gemeenten. Beroepen te Rijssen (Eschstraat), J. Fraanje te Barneveld. Beroepbaar. De classis Drachten der Geref. Kerken heeft beroepbaar ver klaard, den heer Joh. de Wal, theol. cand. te Marum. Kloetinge. Voor het schriftelijk gedeelte van het examen Gemeente-Administratie slaagde de heer M. F. de Jonge, alhier, ambtenaar ter secretarie te Heinkens- zand. Zierikzte. De Gemeenteraad benoemde tot onderwijzer aan de O. L. school A, in de vacature mej. M. Boorsma, dhr J. L. Viergever, no. 3 der voordracht met 7 st. Op dhr J. H. Hage te Ouwerkerk, no. 1 der voordracht, werden 8 st, uitgebracht. BEURSBERICHTEN. Slotkoersen van de Amsterdamsclie Effectenbeurs, ons medegedeeld door Van Heel Go. N.V. te Goes. vorige koers beden H. V. A. 40672 405 Ned. Ind. Handelsbank 117 118 Philips 185 184 Unilever 129 128 A. K. U. 34 347e Amsterdam Rubber 18672 187 Kon. Olie 293 292%-3A Kon. Boot 100 102 Scheepv. Unie 106 108 Deli Mij. I8P/2 181 Nederland 1937 93 92 Nederland 1938 97 97 U. S, Steel 35 353/a-72 Anaconda 183/a 188/u Bethl, Steel 4172 417/s North American 16 16% Int. Nickel 347s 34 Cont. Oil 17 17 Shell 872 83/e Kennecott 237s 24% Radio 5 5 Am. Ehka 2172 21 Gar Foundry 16 17 Tidewater 91/m 97s Midpetco 95/s 10 Rep. Steel ll7/a 12 Waterworks 76/s 772 Gen. Motors 32% 33 De beurs was zeer stil; Londen was ge drukt door het aftreden van Litwinof, aangezien dit een volkomen verrassing was en men in het duister tast over de beweegreden ervan. Hierdoor had het vaste slot van New-York geen invloed en was het koeisniveau nauwelijks veran derd. De Amerikanen waren wel iets hooger, vooral voor Steels maar de koersen bleven onder pariteit. D'e Nederlandsche Staatsfondsen waren bij geringe omzetten verdeeld; de lee ning 1937 en Indië een weinig luier, 1938 iets beter. D'e Engelsche staatsfond sen waren wat aangeboden, de Fransche prijshoudend. Geld 1 pet. Amerika opende iets lager 7e tot 72 pet.) Wisselkoersen. Amsterdam, 4 April, 2.30 u. Berlijn 75.10—75.30. Londen 8.778.79. Parijs 4.964.98. Brussel 31.9031.95. New-York 1.871.88. Een echte vossenjacht. Na eindeloos speuren heeft men dertien vossen in en nahdji Harderwijk onschade lijk gemaakt. Voor de talrijke eendenbe- drijven, die in deze omgeving zijn, was het den laatsten tijd een minder prettige gewaarwording, dat herhaaldelijk eenden verdwenen. Reeds spoedig bleek, dat vos sen bezig waren en de eenden uit de hok ken stalen en ermee in de bossehen ver dwenen. Men besloot toen een klopjacht op deze dieren te houden en deze was niet zonder succes, want reeds na enkele da gen werden er dertien vossen onschade lijk gemaakt. Men vermoedt, dat er nog enkele dieren zich in deze omgeving be vinden. Kolendampvergifti ging. In een woning te Oosterbeek zijta

De Zeeuw. Christelijk-historisch nieuwsblad voor Zeeland | 1939 | | pagina 2