Ned rland leermeester? Gemengd Nieuws. Radioprogramma. ZUID-BE VELAND De zwerftochten van Kees. Het bestuur van de Belgische spoor wegen heeft een aantal ambtenaren naar Nederland gestuurd, om daar op de hoog te te komen van de Nederlandsche spoor weguitdrukkingen (tot voor kort geschied de alles op spoorweggebied in 't Fransoh, doch daar is nu ook een einde aan ge komen voor wat Vlaamsch-België be treft). Ziehier hoe een Vlaamsdh blad daar mede den spot drijft: „Binnenkort zullen wij dus moeten gaan spréken van station, in plaats van statie, en van stationschef inplaats van statie-overste; van directie inplaats van bestuur. Treingeleider wordt: conducteur, en toezicht: controle; aankomen wordt arriveeren; reisgoed: bagage, en de be waarplaats daarvan: het depot. Een klacht wordt een reclamatie en het in dienen daarvan: deponeeren. Een wagen wordt: coupé; de gang: corridor, voor behouden: reserveeren. Een kaartje wordt coupon en heen-en-terug: retour. Ja, wij moeten wel onze mensehen naar Holland sturen om daar Nederlandsah te leerenl" Driewerf helaas, en jammer voor onze rijke en schoone Nederlandsche taal, zegt het ..Deventer D' a g b 1 a d", heeft het blad gelijk. Wijl hebben er weinig aaia toe te voegen. Dat men in Nederland toch wel meestal van „aankomen" en niet van „arrivee ren" spreekt, en spoorkaartje nimmer „coupon" noemt, en dat het Vlaamische „statie" toch zeker ook niet goed-Neder- landsch is, maakt de zaak sleohts wei nig minder treurig. koopen voor een bedrag van f 9854, werd goedgekeurd. Deze woningen zullen worden gesloopt voor aanleg van de verlengde Paul Kru- gerstraat. De secretaris gaf vervolgens een over zicht van het 25-jarig bestaan der ver- eeniging. Op initiatief van ds Hogerzeil werd de vereeniging opgericht. De tegen werking was toen niet gering. De toestan den op het gebied der volkshuisvesting zijn in deze 25 jaar enorm veranderd en verbeterd. In 1917 konden de eerste wo ningen in gebruik worden genomen. Steeds heeft het bestuur geijverd voor het beschikbaar stellen van goede arbei derswoningen. De heer P. J. ten Hacken sprak ver volgens namens het comité uit de bewo ners het bestuur toe, en wenschte dit ge luk met hetgeen in de afgeloopen jaren is tot stand gebracht. Een belangrijk stuk sociaal werk is verricht. Als bewijs van waardeering van haast alle bewoners bood het comité het bestuur een prachtige eikenhouten tafel aan bene vens 7 gemakkelijke stoelen voor het nieuwe kantoorgebouw. De voorzitter dankte de schenkers (sters) hartelijk voor dit prachtige cadeau. Verder deelde de voorzitter mede, dat door de gezamenlijke patroons welke voor het onderhoudswerk zijn aangewezen een drietal electrische lampen en een dito klok voor het nieuwe kantoorgebouw ten geschenke zijn aangeboden, welke door het bestuur eveneens in dank werden aanvaard. Kloetinge. Loop der bevolking over de maand April 1939. Ingekomen: Ca. P. Verhulst, zonder be roep van 's-Gravenpolder, Kloetingsche- weg B 118; W. Doekes, kantoorbediende uit Utrecht, Kloetingsche weg B 131; Fa. Korstanje, zonder beroep, echtgenoote G. Nieuwdorp, uit Kapelle, Wilhelminalaan A 15; Ja. Dagevos, verpleegster, uit Rot terdam, Lewestraat A 204; D. G. Kloet en gezin, monteur uit Hulst, Buijs Ballot straat B 148; Ne. van Dalen, zonder be roep, echtgenoote van G. Heijnsdijk, uit Goes, Heemisseweg B 11; Wa. Geene, dienstbode uit Wolphaartsdijk, Kloeting- scheweg B 142; Aa. Zuijddijk, dienstbode uit Wemeldinge, 's-Gravenpoldersche weg C 13d; D. Wagemaker en gezin, teeke naar P.T.T., uit Vlissingen, 's-Graven poldersche weg C 4. Vertrokken: Joh. de Jager en gezin, tuinman naar 's-Heer Hendrikskinderen A 9; Jacob Hoekman en gezin, winkel bediende naar Goes, Voorstad 65; Marius de Looff en gezin naar Vlissingen, tim merman, Molenstraat 69; J. C. Dagevos en gezin, handelsreiziger, naar Goes, Pa rallelweg 24; J. Fijnheer en gezin, uit voerder rijks onderhoudswerk, naar Pet ten (N.-H.); J. H. Smit, boekdrukker, naar Goes, Oostwal 77; C. Feijtel, landarbeider, naar Goes, Molendijk 24; W. T. Meulen- berg, zonder beroep, naar Wateringen, Kwintsheulweg; Aa. Jonker, zonder be roep, echtgenoote C. J. van Weele, naar Goes, Leliestraat 1 c. Wemeldinge. Loop der bevolking over de maand April 1939. Ingekomen: J. de Jong van Groningen maar Nieuwendijlk G 104; J. Minnaar van 's Gravenpolder naar Kanaaldijk G 12; J. Traas geb. Bom van Kapelle naar Zuidel. Achterweg A 52 c; R. M. Dierickx van Tilburg naar Nieuwendijlk C 84; A. M. Dominicus van Vlaardinger-Ambacht naar Oranjeboom- str. B 81;'L. J. Belderbos, echtgen van R. L. M. Bleijenhergh van Bergen oip Zootml naar Julianastr. G 2 m. Vertrokken: L. Moelker en gezin van Reepweg A 112 naar Kapelle; T. Evers- dijk geb. Felius van Wilhelminastr. B 140 naar Kapelle; P. Knuist geb. Zuijdwegt van Dorpsstr. B 179 naar Goes; J. Ver steeg geb. Klap van Kanaaldijk B 122 naar Alphen a. d Rijn; L. van der Hart van Dorpsstr. B 50 naar Hansweert; L. G. Kamp van Oranjeboomstr. B 70 naar Dinteloord; L. Jobse van W. Kanaalweg G 46 naar Kapelle; H. M. de Groot van W, Kanaaldijk G 4 d naar Rotterdam; F. Hartog van ab. „Bona Fide" naar Rotterdam; J. Meijaard en eohtg. van Oranjeboomstr. B 93 naar Sohoondijke; A. Zuijddijk van Ghezeeweg A 72 naar Kloetinge; J. Ruissen van Wilhelmina- straat B 118 naar 's Gravenhage. Driewegen. Loop der bevolking over de maand April 1939. Ingekomen: Jacobus Heter Israël, onderwijzer van Arnemui- den, naar Driewegen nr 36; Hugo Adri- aain Mol en gezin, landbouwer van Oude- lande B 52 naar Driewegen nr 8. Vertrokken: Pieternella Maria van de Waart, dienstbode van Driewegen nr 93, naar Wassenaar, Papeweg 2. lerseke. Naar wij vernemen is de toe stand van den heer van Poelje, die bij een auto-ongeluk gewond werd, gunstig. Met zijini medepassagier, dhr H. K, valt het minder mee. Deze heeft behalve een lichte hersenschudding een beschadiging van de halswervels opgeloopen. Treinconducteur valt tusschen perron en tree plank. Oip het station Overveen is gis teravond een 43-jarige treinconducteur uit Amsterdam gestruikeld, toen bijl in den voorlaatsten wagen van den naar de hoofdstad vertrekkenden electrisohen trein uit Zandvoort wilde stappen, even nadat deze zich in beweging had gezet. De man viel tusschen perron en tree plank. Met een verbrijzelden voet en een ernstige wonde aan de hand bleef hij op de rails liggen. Onmiddellijk werd ge neeskundige hulp gehaald, waarna het slachtoffer per ziekenauto naar het Bin nengasthuis te Amsterdam is vervoerd. Auto b ijl het remmen ge kanteld. Gistermiddag is te Nijmegen een auto-ongeluk gebeurd, waarbij de Nijmeegsche geneesheer, dr R. Bahl- mann, ernstig werd gewond. Dokter B. moest plotseling remmen voor een personenauto, wellke met groote vaart van rechts kwam. Door het te krachtig remmen kantelde de wagen van den geneesheer. Onmiddellijk schoten twee officieren van gezondheid va» het Indische leger te hulp. Zij1 wisten den arts, die in zijn auto beklemd zat, te be vrijden. Hij bleek een verwonding aan het hoofd en inwendige kneuzingen te heb ben gekregen. Met een ziekenauto werd het slachtoffer naar het ziekenhuis over gebracht. Verdwaald jongetje be zorgde de politie werk. Een vijfjarig jongetje uit Tuindorp' Oost- zaan is er gisteren in geslaagd het ge- heele dienstdoende politie-apparaat van den Adelaars-weg te Amsterdam een groot deel van den dag wenk te bezorgen. Het ventje, dat gewoonlijk 's morgens tegen negen uur met een vriendje van. huis gaat am de voorbereidende school te bezoeken, was 's morgens daar niet aan gekomen. Men waarschuwde de ouders, die op hun beurt de politie van het geval in kennis stelden. Een aantal agenten toog er op uit om het jongetje te zoeken, terwijl anderen in slooten en wateren gin gen dreggen. Gistermiddag om drie uur heeft een 11 genf bet ventje evenwel achter een tram huisje in Tuindorp Oostzaan terug ge- onden De kleine bleek 's morgens, toen zijin vriendje, die ziek is, niet kwam op dagen, er alleen op uit te zijn gegaain. TTij wa= daarbij dep juisten weg kwijt ge raakt. AUTOSNELWEG ARNHEM- NIJMEGEN. Dezer dagen zal een aan vang worden gemaakt met de werkzaamheden voor den aanleg van een nieuwen auto snelweg Arnhem—Nijmegep en wel bij Elden, waar de be staande weg overgaat in den nieuw aangelegden toegangs weg tot de brug over den Rijn. Zooals men weet, zal de nieuwe weg de kortste ver binding vormen tusschen de Waalbrug te Nijmegen en de Rijnbrug te Arnhem, den spoorweg Arnhem—Nijmegen niet kruisen en overigens geen wegkruisingen hebben. De aanleg zal drie vier jaren vorderen. R7 i p De doorsmeringsinrichting te Goes. De president van de rechtbank te Mid delburg heeft vonnis gewezen in het kort geding waarbij een garage-houder te Goes en de bond van automobielhandelaren en garagehouders verzocht hadden de hou ders van een benzine-service-station te Goes, te gelasten het doorsmeren van auto's, als zijnde in strijd met de vesti gingswet kleinbedrijf te staken. De president wees de vordering van eischers af. In het vonnis werd overwogen, dat naar het voorloopige oordeel van den president het doorsmeren van een automobiel welis waar onder de onderhoudswerkzaamheden van een wagen valt, maar dat, alvorens dienaangaande een nader oordeel ge vormd kan worden, de voorlichting noo- dig is van een deskundige. De president overwoog voorts, dat de eischers nog steeds in gebreke zijn geble ven zich tot den gewonen rechter te wenden, niettegenstaande de gedaagden bun bedrijf reeds-van 1 October 1938 uit oefenen, en dat de zaak zonder groot na deel voor de eischers, voor den gewonen rechter kan worden behandeld. Een gewezen gemeente-secretaris veroordeeld. De 60-jarige E. v. d. Z., uit Breukelen, is door de rechtbank te Utrecht veroor deeld tot vier maanden voorwaardelijke gevangenisstraf met een proeftijd van drie jaar, wegens verduistering van twee be dragen, tezamen groot ongeveer f 300, ten nadeele van het waterschap Breukeier- waard, waarvan hij penningmeester was. Verdachte heeft onlangs uit al zijn open bare functies ontslag genomen o.m. als secretaris van de gemeenten Breukelen Nijenrode en BreukelenSint Pieters, welk ontslag hem eervol werd verleend. De eisch was geweest zes maanden on voorwaardelijke gevangenisstraf. 181. Bliksemsnel sprong Ralph toen uit de auto en eer een der beide bandieten zich bewust was wat er gebeurde, bad hij een van hen een geweldige vuistslag toegediend, waardoor de man ruggelings ter aarde viel. Als een haas nam de andere kerel de bee- nen, doch snel raapte Ralph het geweer op van den gevallen bandiet, en een schot bracht den vluchteling tot stilstand. De drie boeven waren thans in de macht der beide vrienden. 182. Kees bond de kerels de handen op den rug, daarna moesten ze in de auto stap pen, Ralph nam plaats achter het stuur en in snelle vaart reden ze naar Evisa terug. COÖPERATIEVE VEILINGSVEREEN. WALCHEREN W.A. Dinsdagmiddag hield de Coöp. Veiling3- vereeniging Walcheren W.A. haar jaar lij ksche vergadering van den ledenraad te Middelburg. De voorzitter, de heer B. K o o 1 e, heette in het bijzonder welkom den Rijkstuin- bouwconsulent Ir Bosma en het eerelid den heer B. v. d. Putte. Spr. wijdde woorden aan de nagedach tenis van den heer C. Matthijsse, die ge durende 25 jaar bestuurslid is geweest en den heer A. de Smidt, die eenige jaren secretaris was en van wiens goede lessen vele leden thans de vruchten nog pluk ken. In een terugblik op het afgeloopen jaar, wees spr. er nog op, dat men eerst last ondervond van te groote droogte. In den nazomer ging liet planten en zaaien beter en kon nog vrij wat worden ge oogst, doch toen viel de vorst in en ging 80 pCt. van al de planten, enz. verloren. De tuinders zijn zeer dankbaar voor den rijkssteun en niet in de laatste plaats voor de jongste uitkeering. Spr. hoopt, dat ook in 1939 steun zal worden uit gekeerd, ook al streeft men er naar zoo spoedig mogelijk weer op eigen beenen te kunnen loopen. Spr. hoopte, dat de in ternationale toestand zal verbeteren. Ingekomen waren o.a. nog een paar verzoeken om zonder het betalen van f75 uit de Coöperatie te mogen treden. Deze waren echter te laat ontvangen. De voorzitter wekte op voor 11 Juni mede te deelen als men plan heeft blau we eigenheimers op teeltvergunning te telen. Dan kan dat voor minimum- en vergoedingsprijs. De heer L. J o z i a s s e, de secretaris, bracht het jaarverslag over 1938 uit. Er is veel met den handel vergaderd, in zonderheid over de saneering, die in 1938 is ingevoerd. In de commissie van beroep hebben de voorzitter en de secretaris zit ting genomen. Het is goed, dat ten deze klein-handel, grossiers en de veiling bij een zijn gebracht. De actie in de com missie bevordert o.a. het meer gebruik van fruit. Het ledental der Coöperatie bedroeg op 31 December 1937 totaal 690 en 11 nieu we. Er bedankten 25 leden, en resten er thans 676, terwijl 5 overschrijvingen op den nieuwen exploitant van een be drijf plaats hadden. Er werden tamelijk veel leden afgevoerd wegens beëindiging van hun bedrijf. Het vast personeel der veiling omvat 13 personen. Verder zijn er nog 12 in los- vasten dienst. De omzet heeft bedragen f354.318,12 of f66.262 meer dan in 1937. In de laatste 12 jaar, dus na 1925, met f 380.104,09, komt het dichtst bij het bedrag van dit jaar 1930 met f 248.846,70. De opbrengst van de zwarte bessen steeg met f27.109,79, die van de kleine groenten- en fruitvei lingen f41.266,86, doch die van de eie ren daalde met ongeveer f 1200, De op brengst der exportveiling bedroeg f 44.524,04, die van de groenten- en fruit veiling f275.094,92 en van de eieren f33.699,06, totaal weer f354.318,12. De steunverleening bedroeg in 1937 f13.600 en in 1938 f16.790, voornamelijk meer ten gevolge van de strenge vorst. Het winstsaldo over 1948 is f 676, wat gevoegd bij de reserve, deze doet stijgen tot f2962,52. De vergadering herkoos tot bestuurs leden de heeren J. Mesu met 62 en L. Marinissen met 64 stemmen en tot leden van den raad van toezicht de heeren J. Manni met 62 en C. Louwerse met 63 stemmen. De vergadering vereenigde zich z.h.s. met het voorstel van den raad van toe zicht om de vergoedingen voor de be stuursleden als volgt vast te stellen: voor den voorzitter f225; secretaris f175; vice- voorzitter f 100; en de presentiegelden op f2 per vergadering. Er was slechts één voorstel van één der afdeelingen en wel van Nieuw- en Sint- Joosland om gedurende de vroegveiling van fruit het artikel perziken ook toe te laten op de groentenveiling. Het Bestuur had toegezegd wel bereid te zijn maatregelen te overwegen, om zooveel mogelijk de belangen der afdee- ling te behartigen, maar niet weer terug te kunnen komen op het verleden jaar verzetten van de fruitveiling van Vrij dagsmiddags naar Zaterdagsochtends. Op een opmerking uit de vergadering zeide de voorzitter geen verdere toezeg gingen te kunnen doen, maar dat het bestuur diligent zal blijven. De groenten- kweekers mogen ook niet in hun rechten tekort worden gedaan. Men maakte van die fruitveilingen voor de groentenveiling soms misbruik, o.a. door groene meloe nen aan te voeren. De vergadering vereenigde zich met de voorstellen van het bestuur om het vei lingspercentage te bepalen op 5 voor groenten- en fruitveiling en exportveiling en voor gast-leden 10 Voor de eieren zal het 10 ets per 100 stuks zijn. Op een vraag uit de vergadering zeide de voorzitter, dat dit zeker voldoende is ge zien de nieuwe regeling, die onlangs voor de eierenveiling is vastgesteld. Voor de kistenhuur werd 2 ct. por kist vastgesteld. Het entreegeld voor In 1939 toetredende nieuwe leden werd bepaald op f 5, Het voorstel om weder f2,50 per lid als contributie te vragen, gaf Serooskerke aanleiding op te merken, dat een coöpe ratieve vereeniging zulk een contributie niet moet heffen, doch do voorzitter be toogde, al is het wellicht niet de juiste weg, dat men dit geld toch niet missen kan. Het werd dan ook z.h.s. goedgekeurd. Tegen het reserveeren van f 676 winst, i had Nieuw- en Sint-Joosland bezwaar. I Het meende, dat men beter tot extra af schrijving op de schuld kon besluiten. De voorzitter zeide, dat het beter voor de Vereeniging is een goede reserve te heb ben, dan een extra afschrijving toe te passen. Het is zoo geregeld met den regeeringscommissaris. In 1938 is goed afgeschreven. Het voorstel werd z.h.s. aangenomen. Aan 16 personen werd ontheffing ver leend van het voor uittreding bepaalde bedrag van f75, omdat zij hun bedrijf beëindigden of wel geen producten meer hebben om te veilen. Hierna kwam de rondvraag waarvoor verschillende schriftelijke vragen waren ingekomen. Aan de afdeeling Ritthem werd toe gezegd, dat met den wensch tot controle op het fruit vóór en tijdens de veilingen ter dege rekening zal worden gehouden en dat bij overtredingen zoo noodig schor sen met een week of 14 dagen zal wor den toegepast. Aan de afdeeling Souburg, dat het be stuur zal trachten iets 'te doen in de richting van het toekennen van een be- looning voor het best verpakte kwaliteits- fruit. Aan de afdeeling Middelburg, wier eer ste vraag tot een vrije scherpe discussie tusschen den voorzitter en één der af gevaardigden aanleiding werd, dat maat regelen zullen worden overwogen, dat niet alleen aan de leden doch ook aan de handelaars-inzenders opdracht wordt gegeven kaartjes aan de kisten te doen, zeide de voorzitter, dat hij altijd eerst denkt aan de opvoeding van eigen kin deren, in casu de leden der vereeniging. Verder werd aan de zelfde afdeeling verzekerd, dat de arbeid, die ontstaat door den aanvoer van veel groenten door den handel, door de inzenders moet wor den betaald. Ten slotte kreeg deze afdeeling ten ant woord, dat aan het uur van 12 tot 1, dat de veiling gesloten is, zooveel mogelijk de hand wordt gehouden, maar er zijn gevallen, dat men daarvan moet afwijken. Er is een categorie personen, die er ge woonte van maakt altijd op het nipper tje te komen. Koudekerke had nadere inlichtingen over de saneeringskwestie gevraagd, doch de voorzitter verzekerde, dat het bestuur die niet gemakkelijk in het openbaar kon geven. Men moet bestuur en raad van toezicht vertrouwen als deze zeggen, dat het zooveel mogelijk steunen dezer kwes tie voor de kweekers van belang is. Het is juist, dat bepaalde koopers geweerd zijn en dat deze elders hun waren be trekken, maar toch acht de voorzitter het dringend gewenscht met de belangen der telers in het algemeen rekening te hou den en de saneeringscommissie te steu nen. Verder meende de voorzitter, dat de bezwaren tegen aanvoer van enkele plan- i ten en bloemen wat overdreven zijn en dat de veiling daarvan op het geheele verloop geen invloed van beteekenis heeft. Algemeen was de vergadering voor verplicht veilen. Ten slotte verkreeg Ir Bosma het woord, die o.a. zeide, dat hij meer hulp heeft gekregen en daarom ook meer tijd voor Walcheren kan beschikbaar stellen. Met de afdeeling tuinbouw der Z.L.M. is men nu bezig met de selectie van de suiker- boonen. Een luizenjaar beteekent een slecht boonenjaar. De selectie van peeën wordt voortgezet. Met klem wees spr. er op, dat er verschillende wellen zijn met water met een hoog zoutgehalte, wat slecht is voor de groenten en het fruit. Hij spoorde daarom aan tot het doen in stellen van een onderzoek ter zake. Verder wekte hij op tot het aanplakken van waarschuwingon o.a. tegen meel dauw op kruisbessen. Het onderzoek ter zake is gratis. De voorzitter bracht Ir Bosma dank voor zijn inlichtingen en wenken en sloot met de beste wenschen voor het komende seizoen, de vergadering, die ruim 3Y2 uur had geduurd. Donderdag 4 Mei 1939. HILVERSUM I. 1875 en 415,5 M. 8,00 —9,15 KRO. 10,00 NCRV. 11,00 KRO. 2,00—12,00 NCRV. 8,009,15 Gram. Om 8,15 Ber. 10,00 Gram. 10,15 Morgend. 10,45 Gram. 11,30 Godsd. halfuurtje. 12,00 Ber. 12,15 Het KRO-orkest. 1,00 Gram. 1,20 Verv. conc. 2,00 Handwerkuurtje. 2,55 Gram. 3,00 Causerie „Vrouwen-vredesgang in het jaar 1939", 3,15 Gram. 3,45 Bijbell. 4,45 Gram. 5,00 Cursus handenarbeid voor de jeugd. 5,306,55 De Eemlanders (i. d. pauze: Gram.) 7,00 Ber. 7,15 Journalis tiek weekoverz. 7,45 Gram. 7,50 Causerie „Arbeidsvreugde". 8,00 Ber. ANP., herh. SOS-Ber. 8,15 Het Ghr. A-Cappella-koor „Sursum Corda" (i. d. pauze's: Gram.) 9,00 Causerie „Willem Farel als menscb en reformator". 9,30 Solislenconcert (opn.) 10,00 Ber. ANP., act. halfuur. 10,30 De Vedelaars. 10,45 Gymnastiek. 11,00 Verv. de Vedelaars. 11,25 Gram. 11,50—12,00 Schriftl. HILVERSUM II. 301,5 M. AVRO^Uitz. 8,00 Orgel. 8,15 Ber., gram. 10,00 Morgenw. 10,15 Gew. muz. (gram.). 10,30 Voor de vrouw. 10,35 Omroeporkest. 11,00 Voor de vrouw. 11,10 Omroepork. en solist. 12,15 Ber. en Gram. 1,15 AVRO-Aeolian-orkest. 2.00 Voor de vrouw. 2,30 Piano en viool. 3,00 De Palladians. Om 3,45 Ber. 4,00 Voor zieken en thuis zittenden. 4,30 De Twillight Serenaders (opn.). 5,00 Voor de jeugd. 5,30 AVRO- Amusements-orkest en solist. 6,28 Ber. 6,30 Sporthalfuur. 7,00 Trioconcert. 7,35 Causerie over de reuzen-telescoop van Mount-Palomar. 8,00 Ber. ANP. 8,15 Goncertgeb.-orkest. 9,55 Filmpr. 10,20 Disco-nieuws. 11,00 Ber. ANP., AVR0- Band, en solist, 11,4012,00 Piano-. TELEGRAFISCH WEERBERICHT. D[e weerstoestand van hedenmorgen 7 20 uur te Vlissingen: weer: zwaar be wolkt; wind; krachtig N.-O.; temperatuur 7; minimum hedennacht 6; neerslag afge loopen etmaal 0.2. Verwachting geldig van hedenavond tot morgenavond ongeveer 19 uur: Voor het geheele land: droog weer, koude nacht met lichte nachtvorst, over dag gedeeltelijk bewolkt en iets zachter, matige tot zwakke veranderlijke wind. Stand van hedenmiddag 3 u.: Sund van gistermiddag 3 uur: 762. Licht op voor fietsers: Donderdag 7 u. 47 min.

De Zeeuw. Christelijk-historisch nieuwsblad voor Zeeland | 1939 | | pagina 6