Wolken met zilveren randen. Qebi-uik SUNLIGHT ZEEP AAAAAAAAAAAAAA Ah tuwi/mee, aA c/é ïaai/c/ yecfóa/j. ac//e </cp? cfae/ al Ac/ leai jne Candidatenlijstc teraadsv MIDDELBURG. De internationale toestanden en Nederland. Dinsdagavond sprak voor een geheel met belangstellenden gevulde voorzaal van het gebouw Sint Jorus Prof. J. E. de Quay, voorzitter van de Vereeniging voor Nationale Veiligheid voor het comité Mid delburg. De voorzitter van het comité, Jhr F. Beelaerts van Blokland, heette de aanwe zigen welkom, in het 'bijzonder den Com missaris der Koningin; wethouder Boas- son als vertegenwoordiger van het ge meentebestuur, burgemeesters van omlig gende gemeenten en vele officieren en on- derofficieeren van land- en zeemacht, on der welke de Commandant van Zeeland en de Garnizoenscommandant. Prof. Quay wees er op, dat thans nog de gezamenlijke diplomaten volop in actie zijn, maar als er een conflict mocht ko men, dan zijn het de strategen, die aan het woord zijn en treedt het militaire ap paraat in werking. Sedert 17 Maart j.l. is een zeer sterke kentering gekomen in de Engelsche politiek. Dit zal niet alleen het gevolg zijn van de inlijving van Tsje- cho Slowakije, dat niet viel onder de lan den met een bevolking, die op het gebied van bloed en bodem met Duitschland ge lijk staan. Spr. wijst op de verschillende daden van Duitschland, als invoering van de al- gemeene dienstplicht, de bezetting van het Rijnland, waarna Hitier steeds verzekerde geen uitbreiding van grondgebied in Eu ropa meer te wenschen. Steeds zijn die verzekeringen later weer te niet gedaan. Bij zijn beschouwingen op 17 Maart heeft Chamberlain nog weer eens met klem aan de verzekeringen van Miinchen herinnerd en ook aan de toezegging, dat verdere ter ritoriale eischen van Duitschland niet aanwezig waren. Toch heeft het nog an dere landen ingenomen en het vertrou wen misbruikt, eigen recht in handen ge nomen. Het heeft zich schuldig gemaakt aan woordbreuk tegenover Chamberlain. Spr. wijst er dan op, dat Engeland ook andere moeilijkheden heeft als in Palesti na en in de Middellandsche Zee. Men moet er rekening mee houden, dat, wat in de pacific geschiedt, ook voor Nederland van groot belang is. Het Duitsch-Roemeensehe handelsver drag is voor Duitschland van groote be- teekenis voor import en export. Engeland vent nog met zijn omsinge- lingspolitiek en Spr. meent, dat men van Polen wel mag rekenen dat het mee doet, maar achter 'Roemenië en Griekenland zet hij nog vraagteekens. Intusschen nam Ita lië Albanië en Joego-Slavië zal wel niet anders kunnen doen dan zich bij den as aansluiten. Roosevelt's boodschap doet zien, dat men in Amerika niet geheel op de hoogte is van de toestanden in Europa, gezien de onbegrijpelijke vorm waarop hij zich tot de dictatoren heeft gericht. Men kent de bedoelingen der dictatoren niet en wel licht kennen deze zelf ze alleen. Maar als deze een doel bereikt hebben, willen zij tóch weer vérder gaan. Er heerscht naar de meening van spr. een héél ernstige interne spanning in Duitschland zelf we gens voedselnood en dit kan leiden tot een onverwachten sprong. Is dit een oorlog, dan staan de Duitschers weer als één man gereed voor hun vaderland en nog meer dan van 1914'1918 zal dan de geheele bevolking mede betrokken worden in den oorlog. Spr. acht het intusschen zeer wel mogelijk, dat men in Duitschland ook op voedingsgebied groote voorraden heeft ge maakt voor oorlogstijden. Ten slotte moet men rekening houden met de psyche van de dictatoren, die ook in de geschiedenis zeer dikwijls met plotselinge plannen kwamen. Komende tot den medespeler van Duitschland, zegt spr., dat Italië zich op den duur toch niet gemakkelijk zal voe len. Zijn situatie in de Middellandsche Zee is moeilijk te overzien. Wat de vloten van Engeland en Frank rijk betreft, deze zijn wat slagschepen be treft, sterker dan die van Duitschland en Italië, maar overigens acht spr. beide krachten ongeveer gelijk. Van Spanje ver wacht hij, dat dit land, al was het maar alleen uit dankbaarheid, zeker de zijde van de totalitaire staten zal kiezen. In Engeland maakt het gevoel van angst "feuilleton Naar het Engelsch van EMMA JANE! WORBOISE!. 2) -o—* Daar lag iets geheimzinnigs in die blikken, die zij elkander toewierpen, een geheim, dat zij wisten en waar ik buiten gesloten werd. Ik werd knorrig, keerde mij in eens om, en liep de kamer uit naar de zoogenaamde kinderkamer, waar ik het bed van mijn poes ging opmaken en tegelijk rustig kon blijven nadenken over mijn positie in de wereld, als eigenaresse van No. 155 Bloomsbury Square. Langen tijd tot nadenken had ik evenwel niet. Nauwelijks was ik begonnen met een soort van programma vast te stellen voor mijn volgend leven, toen ik beneden in huis eenige drukte hoorde, en begreep, dal de heeren van de begrafenis terugkwa men. Toen de sombere stoet zijn weg naar- de begraafplaats begon, had ik niets anders gehoord dan gedempte stemmen en zachte voetstappen, nu waren het luide stemmen die mijn oor troffen; men liep haastig en luidruchtig door den gang, ka merdeuren werden geopend en dicht ge gooid, zelfs verbeeldde ik mij iemand te en onzekerheid langzamerhand plaats voor vechtlust. De economische toestand is er zeker beter dan in Duitschland. Over Frankrijk meent Spr. niet veel behoeven te zeggen en wat Rusland betreft meent hij dat het niet zeker is, dat het een groo te kracht naar buiten zal kunnen ontwik kelen, gezien de binnenlandsche toestan den. Komende tot ons eigen land, wijst spr. er op, dat dit steeds een zelfstandigheids poli uek heeft gevoerd en goede vrienden wil blijven met al onze naburen. Wij heb ben ons zelf willen blijven. Ook nu is het standpunt zuivere neutraliteit en ieder, die onze grenzen overschrijdt is onze vij and. Men weet niet hoe zich deze onafhan kelijkheid verder bij een werkelijk con flict zal ontwikkelen. Er zijn twee kansen en wel, dat Duitschland, overtuigd, dat Engeland Nederland zal binnen rukken, het zelf al vast bezetten gaat, of wel, dat het ons voorloopig met rust zal laten, om dat de Nederlandsch-Duitsche grens bijna even lang is als de grens tusschen Duitscb land en Frankrijk en deze laatste met de zware bewapening al zeer groote inspan ning zal vragen. Er is dus zeker een kans, dat Neder land, ten minste in de eerste phase van den oorlog, er buiten zal blijven. Maar dit kan alleen onder één voorwaarde en wel, dat men gehéél bereid is zoo noodig het grondgebied te verdedigen. Het is daar om goed, dat het Comité voor nationale veiligheid een vergadering houdt als deze. Zooals het er nu in Europa uitziet lijkt een conflict bijna onvermijdelijk, doch juist daarom moet ook Nederland paraat zijn. Tenslotte moet men bedenken, dat om hulp van 'God gebeden moet worden. Na de pauze hebben enkele der aanwe zigen gebruik gemaakt van de gelegenheid om vragen te stellen. Naar aanleiding daarvan heeft Prof. Quay er op gewezen dat z.i. de as Duitsch- land-Italië vooralsnog een zeer soliede zal zijn. Op een tweede vraag zegt spr. te meenen, dat België en Nederland voor alsnog wel beide onaangetast zouden kun nen blijven, maar vooral ook met het oog op de vliegvelden zal Nederland eerder gevaar loopen dan België. De situatie is anders dan in 1914. Een vierde vragen steller vernam nog, dat volgens den in leider Duitschland niet zeker 'zal helpen, als Italië om de eischen, waarover thans meermalen is geschreven, oorlog met Frankrijk zou krijgen; terwijl den voor zitter werd toegegeven, dat, als Frankrijk en Engeland de Oostelijke landen te hulp zouden moeten komen, er zeker ook voor de schending van ons grondgebied van die zijde gevaar dreigt. D'e voorzitter heeft ten slotte den inlei der hartelijk dank gebracht en de aan wezigen opgewekt tijdschriften enz. niet weg te werpen, maar te bewaren, omdat daarom gevraagd zal kuifden worden voor de militairen, die veelal op eenzame pos ten pal staan voor het vaderland. De bazaar van ,yDraagtl Elkanders Lasten". Het Fonds tot bestrijding der Tuber culose „Draagt Elkanders Lasten", afdee- ling van het Chr. Nat. Vakverbond, houdt dezer dagen een bazaar in St Joris, die Dinsdagavond geopend werd. De voorzitter van de plaatselijke com missie, dhr A. de Kam, heette allen wel kom en richtte een woord van warme dankbaarheid tot het damescomité, dat geheel belangeloos zijn medewerking ver leent. Van den gemeente-secretaris en de afd. Koodekerke van D. E. L. was bericht van verhindering ingekomen. Het was daarna D's P. G. van den Hooff een genoegen het openingswoord te spre ken, daar de opbrengst bestemd is voor de verzorging van zieken, zoodat de Chr. liefde gediend wordt. Christus heeft ons geleerd, dat de ontferming over het zwak ke de hoogste openbaring van Zijn dienst is. Spr. wekte nu allen op, er aan mede te werken de bazaar te doen slagen, ook door anderen mee te 'brengen. Na gebed werd Psalm 113 1 gezongen. De penningmeester van D. E. L., dhr De Jong uit Utrecht, wees op de beteeken is van het fonds. De tuberculose vraagt een langdurige verpleging. De D. E. L.-patiën- ten nu kunnen rustig zijn, omdat zij we- hooren lachen. Ik luisterde en, staande op mijn oude plaatsje, over de trapleu ning heen glurende, herkende ik in de diepte beneden mij sommige van de be weegbare mummies, die den professor plachten te bezoeken. Ik zeg: plachten te bezoeken", want gedurende geruimen tijd, of wat mij ten minste als zoodanig toe scheen, waren er geen bezoekers meer ge komen, behalve enkele brutale, lastige kooplieden en vreemde personen, die er onaangenaam en vuil uitzagen, en al toos weigerden om te vertrekken, al werd hun ook verzekerd, dat de professor niet thuis was. Eens kwam een man met een gemeen rood gezicht, ineengedrongen fi guur en kromme beenen, en verklaarde, dat zijn plan was te blijven, en werkelijk, tot mijn groote 'verontwaardiging, vol voerde hij zijn bedreiging en bleef ge durende drie dagen. Hij had zijn intrek genomen in onze kleine zijkamer, waar hij afschuwelijke tabak rookte en bier dronk, terwijl hij tot onze meid Fanm zeide, dat indien zij beefsteak en wijn voor zijn souper wilde halen, hij haar met een kus zou beloonen. Ongeveer een jaar geleden had dit plaats gehad, ei ik had bijna de gansche omstandigheic vergelen, totdat mij opeens alles, ik weet niet recht op welke wijze, maar zeer le vendig en tevens zeer onaangenaam, voor den geest kwam. Ik had nog slechte een korte poos in ten dat het fonds zijn aandeel tot het ein de toe betaalt. Het fonds 'heeft nu nog den steun van de diaconiën en armbesturen noodig. In dien alle leden van het C. N. V. toetraden kon D. E. L. van dit gebedel afraken. "Waar een zieke een Chr. sfeer noodig heeft, is het eisch, dat de patiënten in een Chr. Sanatorium verzorgd worden. Door toetreding van allen stelt men het fonds in staat voldoende D. E. L.-bedden te re serveeren. Spr. eindigde met de hoop uit te spre ken, dat deze bazaar door de gunst van onzen God ten goede zal komen aan de lijdende menschheid. De bazaar, waarvoor reeds den eersten avond flinke belangstelling bestond, wordt géhouden in de groote zaal, die door de fleurige stands een gezelligen indruk maakt. Er is een uitgebreide collectie handwerken, een ruime keus in artistiek glaswerk, galanterieën en kunstvoorwer pen. Ook is er een stand met prachtig fruit. Voor dames is er een afdeeling met bonbons enz., terwijl de heeren licht iets van hun gading vinden bij de rookartike len. Natuurlijk ontbreken ook de verschillen de attracties niet, zooals schiettent, vlieg- tent, sjoelbak enz. In de kleine zaal is er gelegenheid om een kopje thee te drinken, terwijl een strijkje voor de vroolijke stemming zorgt. Ook Woensdag en Donderdag is ieder 's middags en 's avonds welkom. Pro Rege. De jaarvergadering van Pro Rege stond onder leiding van dhr P. van Sluys, die dankba'ar de goede samenwerking met militair Pro Rege, het bestuur van het Mil. Tehuis en den huisvader releveerde. Volgens het verslag van dhr K. Schout telt de militaire afdeeling 48 leden en de burger-afdeeling 155 leden. De propa- ganda-commissie wist dit aantal langza merhand op te voeren. De uitbreiding der weermacht maakt verdere stijging zeer gewenscht. De commissie zorgde verder voor lectuur in de 'kazerne, organiseerde een kerstavond, excursies en een gezellige avond in de kermisweek. De vlagjesdag bracht een flink bedrag op. Het financieel verslag meldde een mooi batig slot. Namens, de hospitaalcommissie bracht dhr P. Loof verslag uit over het zieken bezoek, dat aan vele militairen van alle gezindten gébracht werd. Ook de recrutencommissie was dit jaar actief, lichtte hen in, die op moeten komen zorgde voor contact met de huisvaders en Mil. Pro Rege in 't toekomstig garnizoen en ontving de nieuwe ploegen in onze stad Door de B. V. L. commissie1 wordt re gelmatig en met succes propaganda ge maakt voor deze instelling. Het bestuur van ihet Mil. Tehuis felici teerde biji monde van dhr Tërpstra, dhr Stenhuis bracht de gelukwenschen over van den kerkera'ad der Ned. Herv. Kerk, dhr Loodewijk die van de Geref. Kerk, waarna dhr Verstraate namens de drie Geref. J. V. sprak. Van de C. J. M. V. was een schriftelijke gelukwensch ingekomen. De avond werd verder afgewisseld door zang, muziek en voordrachten. Dhr Harff te Nieuwland vertoonde mooie, eigengemaakte filmopnamen v'an het bezoek van Prins Bernhard aan Zee land en van een reis naar L'apland. VLISSINGEN. 12Va-jarig huwelijksfeest burgemeester Van Woelderen. Heden (Woensdag) herdenkt de heer C. D. van Woelderen zijn 12 ia-jarig hu welijksfeest. Ter gelegenheid van dit feest heeft de heer Van Woelderen een belangrijke schenking penningen en oude munten ge daan aan het Oudheidkundig Museum alhier. De practische toepassing der Vestigings wet kleinbedrijf. Gisteravond sprak de heer F. L. van der Leeuw, uit Den Haag, directeur van het Bureau van den Kon. Ned. Mid denstandsbond, over bovenstaand onder werp, in het gebouw van de C.J.M.V. voor een druk bezochte vergadering. Deze vergadering was uitgeschreven door de Middenstands-Centrale, n.l. de mijn schuilhoek gezeten, toen Mantie bij mij kwam en zeide: „Miss Ghrystie, de heeren wenschen u te spreken „Welke heeren?" Want ik had vast be sloten om de oude mummies, die bij de begrafenis tegenwoordig waren geweest, niet te willen zien. „Mr Crabb en mr Silke, zij wachten u in de eetkamer." Nu wist ik zeer goed dat mr Crabb en mr Silke advocaten waren, en zoo lang als ik mij herinneren kon, altoos zaken met mijn vader te vereffenen hadden ge had. Beiden had ik vaak gesproken. Ik hield nog al tamelijk veel van mr Crabb, ofschoon hij een leelijke, brommige oude heer was, met een geheel tandeloo- zen mond; en ik verafschuwde mr Silke, die altoos even zoetvloeiend sprak en al lervriendelijkst glimlachte, en een mond had vol glanzende, ivoorwitte tanden, waarvoor hij zeker een behoorlijke som aan zijn tandarts betaald had. Ik vond de heeren in de eetkamer. Natuurlijk be nen zij met mij eenige troostredenen toe te voegen, waarop ik geen antwoord gaf; want ik wist, dat zij er niets van meen den, en ik verlangde volstrekt niet, dat iemand mij troosten zou. Toen mr Crabb tot mij begon te spreken, noemde hij mij, „lief kind", doch spoedig veranderde dit in „miss Chrystie" en eindelijk werd het geheel: „miss Tyndale" „Hoe oud zijit ge, miss Tyndtte?" afdeelimgen Vlissiingen van den Kon. Ned. j Middenstandsbond, en de R.K. en Chr. Mi d densteundso rgani sat ies De wet, aldus Spr. is tot stand gekomen in nauw overleg met de middenstands bonden en berust op een gezond beginsel. Het is een resultaat van een actie van vele jaren. Zij wil een eind maken aan de 'beun hazerij en aan de overbezetting. De cijfers wijzen nu reeds uit, dat er een belangrijke inkrimping der bedrijven heeft plaats gevonden. In het slagersbe- drijf werden sedert de invoering der ves tigingswet 531 aangevraagde vergunnin gen tot vestiging afgewezen en 339 voor loopig toegestaan. Het aantal afwijzingen is dus zeer belangrijk. Dit is ook het ge val in de brood- en schoenmakersbedrij ven. Ook de vakkundige ontwikkeling van den middenstand is een factor van groot belang. Spr. kan uit ervaring zeggen, dat de door de wet geëischte ontwikkeling een groote noodzakelijkheid is gebleken. Het merkwaardige feit doet zich voor, dat bij de gehouden examens de ouderen rela tief een veel beter figuur maken dan de jongeren. Spr. constateert in het algemeen, dat de middenstand nog niet op het ontwik kelingspeil staat wat kan verwacht wor den. Vooral in den strijd tegen het groot winkelbedrijf is een uitgebreide kennis noodzakelijk. Gelukkig .nemen oolk vele ouderen aan de cursussen deel, hetwelk niet anders dan hun bedrijf kan ten goede komen. De heer v. d. Leeuw gaf vervolgens breedvoerig inlichtingen over wat gedaan moet worden oimi een aanvraag tot ves tiging iin te dienen en aan welke eischen een gegadigde moet voldoen. Daarna be handelde Spr. de cursussen voor vakop leiding, die worden gegeven. Ben moeilijk probleem is verder het verkrijgen van geschikte leerkrachten. Er is nog een groot tekort aan bekwame lei ders, en dit is mede een der oorzaken dat de Vestigingswet niet in zijn vollen om vang kan worden toegepast. Helaas moest spr. constateeren, dat de Medewerking van vele middenstanders nog veel te wenschen overlaat. Vooral op den eisch van credietwaar- digbeid wordt veel critiek uitgeoefend, doch spr. is ervan overtuigd, dat deze eisch van groot belang is voor het behoud van een soliden, krachtigen middenstand. Van groot belang is, dat de uitvoering der Vestigingswet in handen is gelegd van de Kamers van Koophandel en niet in die der gemeentebesturen. Verder dient de Middenstandsraad van advies. Het ligt in de handen der middenstands organisaties om met behulp van de Vesti gingswet voor den middenstand een be tere toekomst te scheppen. (Applaus.) ZUID-BEVELAND Kapelle. D'e onderafdeeling Kapelle-Bie- zelinge van de vereeniging voor Zieken huis verpleging in Noord- en Zuid-Beve land kwam te Biezelinge in algemeene vergadering bijeen. De Voorzitter, dhr A. J. van Liere, her dacht in zijn openingswoord het 10-jarig bestaan der afdeeling. De penningmeester, dhr D. Ganseman, deed rekening en verantwoording. Het to taal aan ontvangsten bedroeg f 7176,53, de uitgaven f 5650',48, aldus een saldo van f 1526,05. Het aantal ingeschreven leden j is 2342, waarvan 2132 betalenden. 1469 te Kapelle en 663 te Biezelinge. In totaal werd uitgegeven voor ver- 1 pleegden van de onderafdeeling f 4638; 15 gezinnen werden ingeschreven voor Sanatorium-verpleging. In 1938 werden en de alsmet Regelmatig WBIGLEY'SP.K. kauwen Is een goede gewoonte, die voor kin deren en volwassenen op eiken leeftijd door tandartsen wordt aanbevolen. P.K. zuivert de adem, verfrischt de mond en houdt de tanden gaaf en sterk. Boven dien bevordert P.K. de spijsvertering. Koopt vandaag nog enkele pakjes en houdt er steeds een paar hij do hand. M.T.S. Veel genot voor weinig geld: S cent. van de afdeeling opgenomen 76, ruim 3 pet. Het gemiddelde der opnamen in de Centrale vereeniging bedroeg 2.69 pet. Ingeteerd werd in 1938 f 106,18. Herkozen werden de aftredende be stuursleden A. J. van Liere en D. Ganse man. Bespreking der agenda alg. verg. In den breede werd gesproken over punt 8 en 9: verzekering militairen en stichting B-fonds. Besloten werd om bij beurten te verga deren te Kapelle en te Biezelinge. Voor 1939 zal dezelfde uitkeering uit de afdee- lingskas plaats hebben als in 1938. Riiland-Baflh. Maandagavond hield de afd. Rilland-Bath van de Vereen, voor Ziekenhuisverpleging in Zuid- en Noord- Beveland een ledenvergadering onder lei ding van den voorzitter, dhr A. A. Mol. Uit het jaarverslag van den secretaris bleek, dat het ledental weer was toegeno men. Uit het financieel verslag bleek, dat door uitgaven voor het gebruik der hoog- tezon aan de leden, een nadeelig saldo van f 76,88 in de kas der vereeniging was ontstaan. Door dhr J. J. van Gorsel werd verslag uitgebracht van de algemeene ver gadering te Goes. De agenda voor de Algemeene vergade ring werd besproken en den afgevaardig den. opgedragen over enkele punten nader te spreken. Besloten werd om ook dit jaar voor de leden welke gebruik moeten maken van de hoogtezon, een toeslag uit te kas te ver- leenen. Hansweert. Tengevolge van den harden wind is Maandagnamiddag het ledige sleepschip „Marguerithe" tegen het rem- mingwerk van de postbrug gevaren waar door dit belangrijke schade bekwam. Na borgstelling voor de aangebrachte schade mocht het schip de reis naar Antwerpen voortzetten. Koopman de Pree had het ongeluk met paard en wagen in aanraking te ko men met het trottoir hetgeen zoo hard aankwam, dat de wagen omviel. De wa gen met inhoud bekwam belangrijke schade, eveneens een in de nabijheid staand hek. Het paard bekwam eenige wonden aan de pooten, doch de Pree bleef ongedeerd. Kruiningen .Door de Chr.-Hist. Kiesver- eeniging is in haar Dinsdagavond gehou den ledenvergadering de volgende oandi- datenlijst voor de a.s. gemeenteraadsver kiezing vastgesteld: 1. J. J. Francoys 3.104-0419» „Twaalf jaar, op mijn volgenden verjaar dag antwoordde ik. „Ik geloof, dat gij wel eenige familie hebt?" „Soms heb ik wel eens over zoo iets hooren spreken." „Dus zijlt gij persoonlijk geheel onbe kend met hen?" „Gansch en al, ix weet eigenlijk niets van hen af." „Volstrekt niets? Maar ik veronderstel, dat gij toch wel zult weten op welke wijze zij' uw betrek kingen zijn, ik bedoel van vaders of van imloeders kant?" „Neen, dat kan ik u niet zeggen, ik weet nergens van. Ik weet zelfs niet, hoe ik tot de ontdekking ben gekomen dat ik familie heb, ik denk dat Mantie het mij verteld heeft." „Hebt ge uw vader er nooit over hoo ren spreken?" vroeg mr Silke. „Heeft hij u nooit verteld, of zij' Tyndales heetten, of Clarendons, en in welken graad zij uw naastbestaanden waren?" „Neen, nooit; hij sprak nooit met mij; hij hield niet van praten." ,,'t Is een zeer ongelukkige samenloop van omstandigheden," zeide mr Silke, zich tot zijn collega wendende. „Ik zie hoegenaamd geen licht in de zaak, en ge handeld moet er toch worden." Toen begonnen zij met elkander te spreken en te beraadslagen, en gebruikten daarbij1 zooveel vreemde woorden en be namingen, dat het mij toescheen, alsof zij geen gewoon Engelsch meer spraken, zoo onverstaanbaar klonk het mij1 in de ooren. En buitendien, het was volstrekt niet amusant, zoodat ik niet langer luisterde, maar stil biji mij' zelve overlegde, om zoo dra als zij vertrokken waren een groot stuk taart te nemen. Ik wilde Mantie er niet om verzoeken; ik zou het zelve ne men, want was het niet mijn eigen taart? Na eenige oogenblikken kwam mr Crabb bij mij1 terug en ging maast imij zit ten, terwijl hijl met een zachte, ernstige stem, die wel eenigen indruk op mij maakte, zeide: „Mijn- lieve miss Tyndale, gij zijit nog veel te jong om een duidelijk begrip te kunnen hebben van wat imen over het al gemeen zaken inoemt. Doch ik acht het mijn plicht, om u toch eenige inlichtingen te geven aangaande uw vaders nalaten schap; hoewel het mij onmogelijk is u alles in het bijzonder te verklaren, zoo wil iifa u niet verzwijgen, dat de geldelijke positie van. uw vader in de laatste jaren zeer verminderd en achteruitgegaan is, en dat de zaken op dit oogenblik zeer slecht staan, zoo zelfs, dat ik bevreesd ben, dat het kan misohien nog beter uitkomen dan wij! vermoeden, maar ik vrees wel van neen enfin, ik ben bang dat...." (Wordt vervolgd.) her (aftr.). Kruiningei (aftr.), Kruiningei] weert; 4. C. van 5. C. H. Heijboer meuten, Kruininge propaganda verkiezing, a.s. verkiezing Dinsdag de Bel—-S. Kuiper eenigiuig. Ree huizen in de een versiering ning. Naast citaties en de gouden echtpaar buurtvereen. „de i belangstelling doe veloppe, alsmede E.M.M., dat nade bracht, Het was een echtpaar met kinderen en 4 lerseke. De dit seizoen omdan erg meegevallen naast enkele lijk) iederen krabben vangen van 20 ct. p. vraag naar A_ menteel voldoende te waarborgen, weinig van dit N.-Brabant en vraag naar d< naamde kreeft is vr buui aan de bloe des a wat onve hun 4 ac va kree dag t, dl kg 1 Antwe ï'de Ns Pi Lii deze de ,r be\ het .Belang men ons van zal men met veelheid van mos zee, dit jaar openstellen dan land. Als datum men Woensdag d bo n Westkapelle. M< tot tijdelijk opzich ken, standplaats de heer K. Minde: Arnemuiden. Di vijf is de zesjarig met grint belader paarden schrokke: vallend voorbord, hierdoor teweeg f den wagen gevall achterwiel van zij'n linkerbeentje. werd de armie kh bracht naar de ii dokterswoning. Nadat dr de H dat een been gebn knie, legde hij een achtte hij oiP'name zakelijk. N< Wissekerke. Doi van stemming ter teraadsleden bepa; Kortgene. De vereen, voor Ziek en N.-Beveland avond alhier ond den heer Th. Wolf waren er 1025 led- De voorz. deelde er financieel goed ledental nog groei over '38 waren eenigiug heeft de gen. De onkosten f 182,75. De ontvangstein ging waren f 5,5E goedgekeurd. De heeren Th. k D. Kramer werde van het bestuur. De bezoldiging ter werd van f 25 zoldi'ging zal jaa De heeren Adr. P. Blok werden noemd naar de al Vlissingen. Chr. 2. H. van Rooyen Schrier; 5. Mevr I H. van der Bek. Waart; 8. D. San< L. Schmelzer. S. D. A. P. P. van Oorschot; C. de Roo; 5. J. P 7. A. de Bart; 8. 9. J. P. Kempe; 1( Hubregtse; 12. Gent; 13. J. de No tijne en 15. Mw. i Wolphaartsdijk. A. M. Boot, aftr.; Antonie Koert; 4. van den Berge. De heer J. Lindi ting had voor wenschte niet komen. Aagfekerke. Stk. (aftr.), 2. S. Wiss( Gz., 4. S. Verhage, öimonse, 7. Arn. I Arnemuiden: Belzen Dzn.; 2. k Baak; 4. L. v. d. G Veere. Chr.-His 2. W. Kasse, aftr. Buck Pz.; 5. Joost

De Zeeuw. Christelijk-historisch nieuwsblad voor Zeeland | 1939 | | pagina 2