Vervoer voor rijksrekening van grens- en kusitroegen. J. A. DOA Gemengd Nieuws Burgerlijke Stand Radioprogramma. EERSTi OvereenkomsttusschenltaliëenZuidSlavië? NOORD-BE VELAN D. SCHOUWEN-DUIVELAND. dinsdag 53e JAARG Ingeschakeld in het systeem van de as? Uit Venetië wordt gemeld, dat, nadat Ciano en Markowitsj Zaterdag een tweede onderhoud van bijna twee uur hadden ge had, een officieel communiqué is uitgege ven, waarin gezegd wordt, dat gespro ken is over verschillende kwesties, die de beide bevriende staten onder de hui dige internationale omstandigheden en vooral na de jongste gebeurtenissen in Al banië interesseeren. Hierbij werd eens te meer de bijzondere hartelijkheid bevestigd van de tusschen Italië en Zuid-slavië bestaande betrekkin gen, die sedert de totstandkoming van het pact van Belgrado, dat den vrede in de Adriatische zee en de eerbiediging van de wederzijdsohe belangen verzekert op elk gebied en in elk opzicht verstevigd en versterkt zijn. Overeengekomen werd, de vertrouwe lijke samenwerking tusschen de beide sta ten, evenals tusschen Zuid-Slavië en Duitschland, zoowel op politiek als op oeconomisch gebied, te verdiepen, tenein de de handhaving van den vrede te be vorderen en de toestanden en stabiliteit in den Donausector te verbeteren. Wat de betrekkingen met Hongarije be treft, hebben de beide ministers van bui- tenlandsche zaken den toestand bestu deerd, die door de jongste gebeurtenissen ontstaan is, en zij hebben met voldoening vastgesteld, dat zij den weg hebben ge- effend voor een vruchtdragende verstand houding tusschen de beide regeeringen te Belgrado en Boedapest. Het verloop der tusschen Giano en Markowitsj gevoerde besprekingen, heeft groote voldoening gewekt in Italië, waar men van oordeel is, dat Zuid-Slavië zich definitief heeft ingeschakeld in het sys teem van de as. Telegrafo bevestigt, dat, in tegenstelling mef de in het buitenland verspreide ge ruchten, Italië belang heeft bij de territo riale integriteit en onafhankelijkheid van Zuid-Slavië. Italië biedt in dit opzicht zeer ver gaande garanties. Het is bereid Belgrado van zijn volledigen steun te ver zekeren. Als tegenprestatie vraagt het echter, al dus voegt Ciano's lijfblad er aan toe, dat „het land geen enkel arglistig aanbod van hulp zal aanvaarden, dat het is aangebo den door lieden uit het land der garan ties". Wat de Hongaarsch-Zuid Slavische be trekkingen betreft, zijn de bladen van oordeel, dat de pogingen van Giano de overeenkomst tusschen Boedapest en Bel grado tot stand te brengen weldra met succes zullen worden bekroond, door wel ken band, aldus Telegrafo, Zuid-Slavië en Hongarije ingeschakeld zouden worden in het systeem van den as. De Telegrafo is van meening, dat Belgrado vroeg of Iaat toch in zou moeten stemmen met het anti-Komintern pact. Een eerste indruk uit Londen. De diplomatieke correspondent van Reuter verklaart, dat het gisteren uitge geven communiqué over de besprekingen te Venetië te Londen is opgevat als een verdere aanwijzing voor de ontwikkeling van vriendschap tusschen Zuid-Slavië en Italië. Volgens buitenlandsche kringen wordt de houding' van Zuid-Slavië beheersclit door overwegingen, dat de indruk van de as sterker is dan de beloften van landen, die verder af lig-gen. Het belang van Ita lië in de Adriatische zee en in een inte graal Zuid-Slavië is een waarborg tegen over mogelijken druk uit het Noorden. Ook wordt de algemeens antipathie van het Zuid-Slavische volk tegenover de as onderstreept. lerseke. De handel in mosselen loopt op zijn einde, de verzending is heel min en bedroeg niet meer dan 350 ton. De verzending wan oesters èn naar België èn naar Engeland is nog tamelijk goed. Vooral Engeland neemt veel oes ters. D© voorraad is o-veral miniem en binnen enkele dagen zal alles spoedig uitverkocht zijn. Vooral naar de grootste oesters, Imperialen), 0000 en 000, is veel vraag en weinig*aanbod. Franische zaai- oesters zijn dit seizoen ongeveer 150 a 160 ton (van 1000 kg.) aangevoerd. Kruiningen. Vrijdagavond vergaderde de Burgerwacht onder leiding van Bur gemeester B. C. de Mul. Uit .het verslag van deni secretaris-penningmeester, dhr G. Dluindam, bleek, dat de rekening sloot met een batig saldo, terwijl de comman dant, dhr J. Waverijn gewaagde van ac- tieviteit der leden voor de oefeningen. Ook werden de leden ingeschakeld bij. de luchtbescherming. Daarna werden de voorgeschreven wijzigingen vanwege de Inspectie wan de statuten, huishoudelijk reglement en korpsreglement behandelt en aangenomen. Na afhandeling van nog enkele interne punten sloot de voorzitter deze goed bezochte vergadering. Schore. Vrijdagavond vergaderde de gemeenteraad onder voorzitterschap van den burgemeester. Afwezig met kennis geving is het lid C. de Vrieze. Zonder hoofdelijke stemming werd be sloten tot verhooging van den post op de gemeente begrooting voor 1939 voor aan koop wan materieel voor den luchtbe schermingsdienst met f 400 tot f 475. Korfbal. lerseke. Zatermiddag speelde de korf- balvereeniging „Volharding" een wed strijd tegen de korfbalclub „S.S.S." van Golijnsplaat. Deze wedsrijd eindigde in een 21 overwinning voor „Volharding". WALCHEREN Li. Lv.-ri.ns. Vrijdaga.und h.eld dv vereen, tot het instandhouden van kin derspeelplaatsen alhier onder voorzitter schap van den heer M. Vaane, haar jaar vergadering. Uit de verslagen van secr. en penningm. bleek, dat het aantal leden thans 58 bedraagt en dat nog steeds nieu we leden tot de vereen, toetreden. De ont vangsten over '1938 bedragen f 112, de uitgaven f 92. De aftredende leden van het bestuur, de heeren J. Riemens en J. Mesu werden herkozen; de heer Riemiens zal de functie van penningmeester op zich nemen. De voorz. wees op het belang van het hebben van speelplaatsen. Vooral in ver band met het drukke verkeer op den Noordweg is het gewensoht, dat de kinde ren zooveel mogelijk gebruik maken van de speelplaats. Hij deed een beroep op alle aanwezigen om hiertoe mede te wer ken, terwijl besloten werd om zich in ver binding te stellen miet het hoofd der school en het onderwijzend personeel, om te komen tot een drukker gebruik van de speelplaats. Westkapelle. Zaterdagavond bracht het fanfarecorps „Oefening Kweekt Kunst" den burgemeester ter gelegenheid van zijn verkiezing tot lid van de Prov. Staten een serenade. Nadat de voorzitter den burge meester met zijn verkiezing gecomplimen teerd had en de burgemeester daarop ge antwoord, werden de muzikanten ont haald. Ondanks het gure weer was er vau de zijde van het publiek groote be langstelling. Kats. Vrijdagavond vergaderde de Raad onder voorzitterschap van burge meester J. W. Stute; afwezig met ken nisgeving weth. F. Klaassen; één vaca ture. Van Ged. Staten was bericht ingekomen tot goedkeuring van de veldwachtersver ordening. De voorz. licht den raad in over de luchtbescherming en vraagt een crediet van f 300 voor aanschaffing van de meest noodzakelijke benoodigdheden. Met alg at. werd hiertoe besloten, Van dhr Jac. Rousel is een verzoek in gekomen om verhooging van f 20 voor on derhoud, schoonmaak enz. van het ver- eenigingsgebouw. Hierover werden ver schillende op- en aanmerkingen gemaakt Dhr J. Eikenhout stelt voor de vergoe ding, die nu f 56 bedraagt, op f 70 te brengen. Met alg. st. besloten. De beer M. W. van Arenthals vraagt of er al antwoorden binnen zijn wat betreft het tertiaire wegenplan. De secr. deelt mede, dat er één schrijven is binnengeko men van den Frederikspolder, en dat er verder afgewacht zal moeten worden tot de polderbesturen hebben vergaderd. Dhr J, Eikenhout vraagt nadere inlich tingen aangaande de verbetering van de wegenbestrating Achterstraat en Dijkweg. De voorzitter deelt mede dat in de vo rige vergadering is besloten dit voorloo- pig uit te stellen in verband met het ter tiaire wegeniplan en af te wachten tot de antwoorden binnen zijn. Bruinisse. Vrijdagavond vergaderde de Gemeenteraad. Voorzitter weth. W. v. d. Berg Dizn. Ingekomen was een adres van het be stuur van den Alg. Ned. Bouwarbeiders- bond, om de arbeiders bij: den aanleg van den nieuwen weg aan den Slaakdam te St. l hilipsland f 1 per week per persoon te vergoeden voor overzetgeld uit de gemeentekas. Daar deze arbeiders in het vrij© bedrijf aldaar slechts f 12 per week verdienen, zouden zij met aftrek van ge noemde overzetkosten gelijk staan met de tewerk'gestelden in de werkverschaffing. De voorz. zegt, dat B. en W. den toe stand aldaar hebben onderzocht. Dit heeft uitgewezen, dat in werkverschaffing ge middeld bij flink werken (aangenomen werk) een loon te verdienen is van f 10 f 11 per week. De arbeiders in, het vrije bedrijif aan den nieuwe weg verdienen f 14.40 per week, waar af gaat f0,10 ziektegeld en f 1,overzetgeld; zoodat zij netto over houden f 13,30, waar nog bijl komjt een wekelijksche bon van f 0,55. Zoodat laatstgenoemden f2f 3 méér verdienen. B. en W. stellen dan ook voor om afwij zend op het verzoek te beschikken. En kele heeren merken op, dat men, wanneer men een request indient, eerlijk voor den dag dient te komen. Met alg. st. werd be sloten afwijkend te beschikken. Van Gebr. van Oeveren was een schrij ven ingekomen, dat zij met het besluit in zake het leggen van een rioleering in de Padjes niet accoord kunnen gaan. De voorz. zegt, dat er geen reden be staat oimi af te wijken van de bestaande regeling. Door de gemeente worden de buizen gratis geleverd en het leggen e.d. daar van (komt voor rekening van de betrok kenen. Op voorstel van B. en W. wordt met algem. stemmen besloten om het in de vo rige raadszitting genomen besluit te handhaven. De stemmingsdag van de verkiezing voor de leden van den gemeenteraad wordt vastgesteld op 23 Juni a.s., zulks in verband met de openstelling van de "Waddenzee voor mosselzaadvangst in be gin Juni. Bij de rondvraag zegt dhr Van Oeveren, dat bij de stopzetting van werkverschaf fing en steunverleening op 10 Juli a.s. vele werkloozen zullen zijin, aangewezen op het Burg, Armbestuur, waardoor dit lichaam overbelast zal worden. Derhalve stelt hij voor om een verzoek tot den Mi nister te richten om dit besluit ongedaan te maken De voorz. zegt, dat dit besluit van hoo- gerhand gekomen is en dat hieraan niets te doen zal zijn. De gemeente zal wellicht voor een moeilijk probleem komen te staan. De voorz. en weth. van Vessem hebhen een bespreking gehad met den In- specteuT der werkverschaffing, dhr Vink. Wellicht zou, er evenals verleden jaar weer werk zijin in den Wieringer- meerpolder, doch het is niet definitief be loofd. Ook zal er wellicht aan den Slaak dam nog een werkobject zijn in den loop van het jaar. Bovenal is er op aangedron gen om de stopzetting van steun e.d. zoo kort mogelijk te den duren. Vorig jaar is er door overleg tot tweemaal toe met den Insp. veel verkregen. Dhr Van Vessem komt er tegen op, dat van zekere zijde wordt gezegd, dat zij het alléén kunnen en dat B. en W. en de gemeenteraad niets doen. Vergeten wordt hierbij, dat wat van hoogerhand komt, door den raad moet worden geaccepteerd. Hierna sluiting. In de Vrijdag gehouden vergadering van ingelanden van, het calamiteuze wa terschap Bruinisse werd het bestuur ge machtigd een plan te doen opmalken tot verbetering van de Inlaag, welk werk in werkverschaffing zou kunnen geschie den. Besloten werd om op den Molenweg, vanaf den Sohordijk tot aan de alg. be graafplaats een wegdek aan te brengen van Eshalite koud-asphalt. MODERNE AFGODERIJ. Godslasterlijk eerbewijs aan Hitier. In het feestnummer, dat „Das Schwarze Korps" bij gelegenheid van den verjaar dag van den „Führer" heeft uitgegeven, komt ook een reeks correspondenties voor, waarin verschillende personen verklaren, wat de „Führer" voor hen bet.eekent. DOze correspondenties verraden een hoogst merkwaardige mentaliteit. Zij zijn ook daarom van belang, omdat, zooals men weet, steeds weer in Duitschland verzekerd wordt, dat het nationaal-socia- lisme den godsdienst niet wil vervangen. De redactie van „Das Schwarze Korps" had zich tot haar lezers gewond met hel verzoek, te zeggen, „wat de „Führer" Voor hen is en welke rol hij speelt in hun geestelijk en materieel bestaan en in hun geheele persoonlijke voorstellingswereld." De ontvangen antwoorden zijn buiten gewoon leerrijk. Een vader van zeven kinderen schrijft, dat de „Führer" voor hem alles is. „Hij is ons geloof en hoopHij is voor mijn kinderen de zichtbare persoon, welke men ons vroeger als kinderen in God poogde voor te stellen." Een moeder verklaart, hoe de „Füh rer" aan haar leven richting en doel gaf. Godloos zouden wij, Duitsche menschen, geworden zijn? Nooit zag ik de godde lijke macht zoo nabij als in de grootheid van den „Führer". Een vrouw uit de Ostmark schrijft; „Wat me de „Führer" schonk, is niet slechts een politieke wereldbeschouwing, doch ook een godsdienst! Hij schonk mij een geloof, dat ik eigenlijk nooit, zelfs als kind niet, bezeten heb. Het is het geloof aan onszelf, aan onze kracht, aan onze grootheid, het geloof aan de geheimzin nige kracht van het bloed, den vaderland- schen bodem en de Duitsche natie". Weer een ander schrijft; „Zoo vol ge- loovig vertrouwen als ik in mijn kinds heid tot God bad, geheel doordrongen van zi.jn goedheid en almacht, zoo zie ik thans tot den „Führer" op. Voor een zekeren Adolf R. uit Frank fort beteekent de „Führer"; dat, wat voor oen fanatieken en streng geloovigen mensch het woord God beteekent",, en een Hans W. uit München verhaalt, dat een afbeelding van den „Führer, als mijn schepper" zoowel in zijn werkkamer als in zijn salon hangt en dat iedere blik er op in hem dat bewerkt, „wat vrome men schen blijkbaar in diep gebed ondervin den". Tijdens motorrit onwel geworden. (De koopman H. Schoon hoven te Wezep geraakte Zaterdagavond toen hij op zijn motor door de Dorpsstraat aldaar reed, opeens de macht over zijn stuur kwijt. Omstanders zagen hem slin geren en kort daarop botste S tegen een boom. Ernstig gewond bleef hij' liggen. Eenige officieren van gezondheid verleen den het slachtoffer de eerste hulp, waar na hij in levensgevaarlijken toestand naar het ziekenhuis te Zwolle is overge bracht Men vermoedt, dat de man tijdens het rijden onwel is geworden. Door een trein gegre pen. Zaterdagmiddag is de landbouwer Van Montfort op een onbewaakten over weg van de lijn RoermondVlodrop met paard en kar door een trein gegrepen, waardoor het rechter been van den voer man werd afgereden. Paard en kar wer den een eind verder op de rails gewor pen. Het paard moest ter plaatse worden afgemaakt. De landbouwer is naar het St. Lauren- tiusziekenhuis te Roermond vervoerd. Teleurgesteld million- n a i r. Een Amerikaansch millionnair had enkele jaren geleden aan een sterre- waoht een aanzienlijk bedrag geschonken. Maar hij stelde daarbij de voorwaarde, dat de eerste nieuwe ster die door deze sterrewacht zou worden ontdekt, naar hem genoemd zou worden. De astronomen waren echter van oor deel, dat men zich met geld geen plaatsje Bepaald is dat voor personeel, dat in werkelijken dienst is gekomen als gevolg van de buitengewone oproeping ter zake van grens- en kustbeveiliging en aan hei beroepspersoneel, ingedeeld bij onderdee- len in verband hiermee gevormd of be stemd, buiten de gewone regeling voor vervoer voor rijksrekening bij verlof of bewegingsvrijheid, nog een bijzondere re geling van toepassing is verklaard. Deze laatste is, dat aan al deze mili tairen eenmaal per kalendermaand ver voer voor rijksrekening zal worden ver leend naar de vaste woonplaats van het gezin, waartoe de betrokken militair be hoort, c.q. geacht wordt te behooren. Voor hen wier gezin vast in het buitenland is gevestigd, geldt dit vervoer voor rijksre kening tot aan het laatste Nederlandsche grensstation. aan den hemel kan veroveren. Een nieu we ster werd wel ontdekt, doch ze werd niet naar den millionnair genoemd. Deze was zeer verbolgen en eisahte zijin geld weer op. De rechtbank stelde hem ln het gelijlk. Soldaat op wacht door eigen revolver doodelijk getroffen. Zaterdagavond ongeveer 10 uur beeft onder de gemeente Zelhem een ongeluk plaats gehad, dat een van do gemobiliseerden het leven heeft gekost. Nabij de versperring te Wittenbrink, gelegen tusschen Zelhem en Hengelo, stond de 21-jarige soldaat Van Veen uit Hoogeveen op wacht, toen een andere sol daat per fiets naderde. D'e schildwacht riep: Sta, of ik schiet, en op hetzelfde oogenblik viel het schot, waarop de schildwacht ter aarde stortte. Hoewel zeer spoedig drie doktoren aanwezig waren, kon men slechts den dood constateeren. De schildwacht bleek getroffen door een schot uit een dienstrevolver, die hij' bij zich droeg. Hoewel men slechts naar het verloop van het drama kan gissen, wordt door de marechaussee, die het onderzoek leidt, aangenomen, dat het ongeluk moet worden toegeschreven aan een toevallig afgaan van bet schot; de wachthebbende soldaat zou niet hebben geweten, dat het wapen geladen was. Het lijk is naar Arnhem gebracht, waar de sectie zal wor den verricht. De man was in de borst ge troffen en de kogel heeft waarschijnlijk het hart doorboord. Motorrijder verongelukt. Zaterdag reed op den Leimuiderdijk in de gemeente Haarlemmermeer de land bouwer de R. uit Leimuiden op zijn mo torfiets. Toen hij op een gegeven oogenblik een wielrijder mloest passeeren, nam hij de ruimte te gering, waardoor hij juist even langs den wielrijder scheerde, De R. ver loor daardoor de macht over het stuur en sloeg met zijn motor over den kop. De man kwam juist tegen een meerpaal te recht, waardoor hij zoo ernstig werd ge wond, dat hij op slag dood was. Nader verneemt men, dat de R. om tien minuten over 9 uit de richting Leimui den een wielrijder achterop reed. Van den tegenovergestelden kant kwam een vracht auto. De R. wilde een wielrijder nog voor bij zijn, voor de vrachtauto passeerde. Hij stuurde daarbij1 te vroeg naar rechts waarop de aanrijding volgde met den noodlottigen afloop. De wielrijder werd ook tegen den grond geslingerd en liep schaafwonden en een pijnlijke linkerheup op. Na doktersbehandeling kon hij echter huiswaarts keeren, Door trein gegrepen en e rnstig gewond. De landbouwer van Montford is op den on bewaakten overweg van de lijn Roer mondVlodorp met paard en kar door een trein gegrepen, waardoor het rech ter been van den voerman werd afgere den. Paard en kar werden een eind ver der op de rails geworpen. Het paard moest ter plaatse worden afgemaakt. Meerval gevangen. Een dier, waarvan het soort aan het uit sterven is, is Zaterdag in den Dierentuin te Rotterdam binnengebracht. Het is een levende meerval, die gevangen werd in de Haarlemmermeer, Het dier, dat voor zijn soort zeker niet klein is, heeft een lengte van 1.20 M, teit werden verhandeld voor prijzen van f 24 per 100 kroppen, De handel op En geland en Duitschland is flauw geworden, MIDDELBURG. Bevallen: E. Maas geb. Labruijere z. Ondertrouwd: L. H. Simonse 33 j. jm. en D, Poerötamper 20 j. jd.; W. Niestho- ven 23 j jm. en A. Lampert 28 j. jd.; W. J. van Maaren 25 j. jm. en T. J. Klaassen 21 j. jd. Getrouwd: P. J van Giezen 25 j. jm. en M. D. de Witte 26 j. jd.; A. J. de Pagter 28 j. jm. en C. Burgerhoff 24 j. jd. (M.G.) Van 511 April. SOUBURG Bevallen: L. M. Koole geb. Kleinepier d.; Chr. P. de Wolf geb. Joosse z. (Z. N Van 15—22 April 1939. YERSEKE. Gehuwd: Jan Zweemer, 27 j. jm. te Kruiningen en Elena Christina Prins, 20 j. jd. (L C.) Van 13—20 April 1939. KRUININGEN. Geboren: Cornelis Jaco bus, z. v. Marinus Adriaan Kostense en Freerkje Kraak. Overleden: Ida Wabeke, 70 j., echtge- i noote van Bastiaan Blok. (I. C.) WEMELDINGE. Ondertrouwd: J. de Jong, 24 j. jm. en E. E. Litzel, 20 j. jd. Geboren: Dingena Jacomina, d. v. J. J. van Oosten en J. K. C. Steketee; Ma rinus Jacobus, z. v. A. Hoogesteger en J. Walrave. (I. C.) Van 1022 April. VROUWENPOLDER. Ondertrouwd: C. de Voogd 26 j. jm. en M. de Visser 23 j. jd. (M. G.) Over de maand Maart. ST. ANNALAND. Getrouwd: Willem P. Fase 24 j. en Wilhelmina G. Hage 21 j.; Klaas G. Neef 25 j. (Zevenbergen) en Katharina Kodde 23 j. Geboren: Pieter z. v. Dingenus de Witte en Elisabeth den Engelsman; Aberdina Isabella d. v. Jacob Slager en Joha. Goedegobuure. Overleden: Josias Ridderhof 85 j., echtg. van Adriaantjo G. Noordijk; Ja cob de Witte 79 j., wedn. van Aberdina Gunst; Maartje Fase, 50 j., echtg.e van Johannis G. Goedegebuure. (Th. G.) Dinsdag 25 April 1939. HILVERSUM I. 1875 en 415,5 M. KRO- Uitzending. 8,000,15 Gram. Ca. 8,15 Ber. 10,00 Gram. 11,30 Godsd. halfuurtje. 12,00 Ber. 12,15 KRO-Melod. en solist. 1,001,20 Gram. 2,00 Vrouwenuur. 3,00 Modecur sus. 4,00 KRO-Kamerorkest. 4,45 Gram. 5,00 KRO-orkest. 5,456,05 Felicit.-be- zoek. 6,10 Gram. 6,35 Ber., sportpr. 7,00 Ber. 7,15 Cyclus „Naar de nieuwe ge meenschap". 7,45 Gram. 8,00 Ber. ANP., meded. 8,15 Sted. orkest van Maastricht en soliste. 9,00 Uit het Vaticaan; EIAR- orkest, koor van de Sixtijnsche kapel en solisten (opn.). 10,30 Ber. ANP. 10,40 Bela Kiss en zijn Hongaarsch orkest en solist. 11,0512,00 Gram. HILVERSUM II. 301,5 M. AVRO-TJitz. 6,30—7,00 RVU. 8,00 Orgel. 8,15 Ber., gram. 10,00 Mor genwijding. 10,15 Gram. 10,30 Voor de vrouw. 10,35 Viool en piano. 11,00 Cause rie „De vrouw en het wereldbeeld". 11,10 Huish. wenken. 11,35 AVRO-Amuse- mentsorkest. 12,15 Ber. 12,17 Gram. 1,00 Het Omroeporkest. 1,452,00 Gram. 2,4-5 Knipcursus. 3,45 Lyra-Trio. 4,30 Kinder koorzang. 5,00 Kinderhalfuur. 5,30 Het Omroeporkest. 6,28 Ber. 0,30 Een school meester vertelt over school, gezin en Mij. 7,00 Voor da kinderen. 7,05 Viool en piano. 7,30 Ehg. les. 8,00 Ber. ANP., ra diojournaal, meded. 8,20 Gram. 8,30 Bonte Dinsdagav.trein. 10,00 Radiotooneel. 10,20 Voc. concert. 10,50 Gram. 11,00 Ber. ANP, Gram. 11,30—12,00 AVRO-Band. SPINAZIE BEGINT DOOR TE DRAAIEN Door het zonnige weer der laatste week is de spinazie op den z.g. kouden grond snel gaan groeien met het gevolg, dat er aan de Westlandsch© veilingen in de af- geloopen week veel spinazie werd aange voerd. Zoodra er, zooals thans, sprake is van een flinken aanvoer, kunnen de prijzen voor„ de tuinbouwproducten zich niet handhaven. Zoo gaat het thans ook met de spinazie. Vrijdag werd aan de West- landsche veilingen voor spinazie besteed van 1.5 (minimumprijs) tot 4 cent per kg, terwijl er reeds duizenden kilo's door draaiden. Aan enkele veilingen werd er vanwege de lage prijzen reeds ingekocht door de conservenfabrikanten. Zoodra de fabrikanten op de veilingen verschijnen, is het met de prijzen mis. Immers zij koopen niet eerder voordat de prijzen laag zijn. Ook de prijzen van de sla waren Vrij dag zeer laag. Partijen van prima kwali TELEGRAFISCH WEERBERICHT. De weerstoestand van hedenmorgen 7.20 uur te Vlissingen: weer: regenbuien; wind; krachtig Z.-W.; temperatuur 9; mi nimum hedennacht 5; neerslag afgeloopen etmaal 3. Verwachting geldig van hedenavond tot morgenavond ongeveer 19 uur: Voor het geheele land: zwaar bewolkt met opklaringen en plaatselijk buien, iets kouder, meest matige, aan de kust tijdelijk krachtige Z.W. tot N.W. wind. Stand van hedenmiddag 3 u.: Uitgave: N. V. „Luctor et Emer het bla Bureaux Lange Postrekening 444S5 bijkantoor M i d d J.J.FANOY, Li Directeur - Hoofdr* Dit nummer best af Zeer onverwacht ii gen leeftijd ovorlede: minicus, voorzitter van A. R. Kiesvere van de Centrale Goet oiale Staten van Zee Te midden van zi, hij was op reis naa: Wageningen ls draad afgeknapt. De kiezers hadden geleden opnieuw Provinciale Staten, zaamheden in het hoopte voort te zetten lei gebied nog veel maar God heeft het hem afgelost van zij Met groote ontroer, ling en daardoor aan nis genomen. De heer Dominium in breede kringen z< lijkheid, wat ook wel functies hem in alle kerkelijken, maatsohe ken aard opgedragen Hij was niet een k Maar door zijn vr beslist optreden, wist te winnen en was hij één terrein leiding te De overledene beho- die wij zoo ongeveer Maar voor God is Toen hij Gods ra werd hij weggenomer Wij1 willen en mog< gaan aan menschenve Ook bij dit sterfbet heerlijkheid des mem des velds. God alléén is groot. Daarom danken w ons in den heer Do heeft. Wij: denken met daj deering aan wat hij voor de A. R. partij ii En wij vragen va: leer© den tijd des lev ten en te werken zoo de uitbreiding en de beginselen die zijn n tot de grootmaking Heeren. BIJ HET VAN ONZEN ZEEU DEN HEER Stand van Zaterdagmorgen 10 uur: 760. Licht op voor fietsers: Dinsdag 7 u. 33 min. Dr K. Huizenj Provinciaal Comité nigingen in Zeeland God nam plotseling partij in Zeeland tot God spreekt wi, antwoord. Wij luisteren, en h< Want gelijk, de hem de aarde, aïzoo zijn dan uwe wegen. De dagen des mei gras, gelijk een blot bloeit hij;; als de wind zoo is zij' niet meer. Het is beter tot de: nemen, dan op me wen Gedenkt Uwe voor^ Wij geven antwoori grijpen U niet; bewa we U zouden will Wij weten, dat de maar we vergeten 'tz Wij lezen het telk alleen de sterkte is - het nog niet goed. Maar Gij" leert om menschen als instri arbeiders gebruiken U, dat Gij ons in onze: gegeven, die niet meei geheel een instrument die zich door Uw W zocht, liet inspireerei L zijn gebed U w a em in Uw oog te lezt

De Zeeuw. Christelijk-historisch nieuwsblad voor Zeeland | 1939 | | pagina 6