Zeeland. De gespecificeerde uitslag in de kieskring Goes. Uit de Provincie Kerknieuws Onderwijs Gemengd Nieuws. Telegrammen. (-) middelburg. schouwen-duiveland. Candidatenlijsten voor de Gemeen teraadsverkiezingen. J 1916, schrijft de et op Zuid-Beve- met het wegen- and van Noord- g van den weg het aansluiten- erwaard- en Ca- leeft het verkeer met dit smalle, met zijn haak- lat reeds eerder ce gedeelte langs vervangen werd n onderdoorgang lit gedeelte zijn schillende plaat- de aanbesteding ïuw wegvak door lsmede een gron- it westelijk aa.n- den Scheldedam gelegen wegvak, van de verzakte aarts aansluiten- heeft een lengte betonnen hoofd- Ite met klinker erszijden beton- eed 1.50 m. Voor ijn de maten wel de hoofdrijbaan ran weerszijden atsen van beton afstanden van én zijde van den len weg op den H.G.S. 151 (123) 0.92 °/o (8.78 °/o) 63 (-) (0.33 °/o) (-) 61 (-), 0.49 °/o 176 (269) I.51 (2.43 °/o) 50 (-) 0.19 °/o (-0 Scheldedam moet gezocht worden naar de zeezijde, omdat aan de andere -zijde de spoorbaan loopt. De bestaande steen- glooiïng van den dijk moet dus worden verwijderd en een nieuwe worden aan gelegd. Langs den bestaanden betonweg van den spoorwegviaduct tot Korteven zal tevens een tweede rijwielpad aan de zuidzijde worden aangelegd. De werkzaamheden zullen zoodanig worden uitgevoerd, dat het verkeer onder alle omstandigheden voortgang zal kun nen vinden. Begonnen wordt met het westelijk gedeelte van den bestaanden weg langs de spoorbaan tot waar deze momenteel met een scherpe 'bocht van de spoorlijn afwijkt. Dit vak moet voltooid zijn 240 dagen na den aanvang, dus om streeks Februari 1940. Het geheele werk met inbegrip dus van het nieuwe weg gedeelte zal voltooid zijn omstreeks De cember 1940, hetgeen naar de meening van de KNAC wel een zeer lange werk- termijn is. Ghr. Hist.: A. D. F. van der Wart, Goes 7420; Mr W. F. E, Baron van der Feltz, Middelburg 109; A. H. S. Stemerding, 0.- en W.-Souburg 17; G. Philipise, 's-Heer Arendskerke 179; A. de Feijter, Zaamslag 15; G. van Duin, Zierifczee 8; M. de Looze Goes 87; H. M. de Looff, Wissen'kerke 51; H. I. Brakman, Retranchement 1; P. Jan- se Azn, Biggekerke 6; Mr G. Kousema- ker, Kloetinge 43'; G. A. Kaan, Terneuzen 0; S. A. N. van Oeveren, Wolf aartsdijk 57; B. G. de Mul, Kruiningen 93; M. den Boer Haamstede 5; L. M. Steendam, Zierikzee O; M. Krijger, Bruinisse 5; Joh. de Kruij- ter, Goes 69; Dr J. H. van Eldik, Noord- gouwe 2; Abr. Flipse, Middelburg 6. To taal 8173 stemmen. Anti-Rev.: J. A. Dominicus, Wemeldin- ge 3468; A. de Lange, Goes 211; J. Hom mes, Nieuwdorp, gem. 's-H. Arendskerke 51; A. Vingerling, Goes 52; A. J. Koppe, Ierseke 77; J. Wisise, Kapelle 27; Mr M. R. Krans, Goes 10; G. A. Bax, Borssele 21; C. Minnaar, Kruiningen 36; Ds A. M. Franssen, Biezelinge, gem. Kapelle 28. To taal 3981 stemmen. R. K.: J. H. M. Stieger, Goes 3748; A. J. J. M. Mes, Heinkenszand 137: W. C. v. Oosterhout, Oud-Vossemeer 7; P. Raas, 's-Heerenhoek 127; J. de Jonge, Lewe- dorp, gem. 's-H. Arendskerke 13; W. Ha- melijnck, Goes 32. T'otaal 4064 stemmen. S. D. A. P.: L. Onderdijk, Middelburg 2327; A. C. de Baare, Vlissingen 7; A. G. de Pauw, Terneuzen 5; C. Hamelink, Axel 5; A. Rorije, Vlissingen 5; J. de Priester, O.- en W.-Souburg 0; J. G. de Bruine, Haamstede 3; P. N. Kruithof, Breskens 3; A. Weststrate-, Hansweert, gem. Kruinin gen 19; P. M. Baijens, Middelburg 2; C. van Bendegem, Axel 4; G. Hoek, Bruinis se 3; B. P. Burkunk, Hansweert, gem. Kruiningen 65; A. J. Berenpas, Middel burg 1; J. N. 't Gilde, Terneuzen 1. Totaal 2450 stemmen. Lib. Staatspartij: J. M. van Bommel v. Vloten, Goes 2346; C. G. Hage, St.-Maar- tensdijk 6; M. W. van Arenthals, Kats 16; D. W. Lindenbergh, 's H. Arendskerke 70; W. L. Klompe, Tholen 2; J. Haring man, Colijinsplaat 11; P. J. J. Dekker, Wemeldin-ge 34; L. J. van Nieuwenhuij- zen, iSt. Philipsland 0; J. J. van Gorsel, Rilland-Bath 19; J. van Iwaarden, Hein kenszand 14; J. L. van Gorsel, Oud-Vos- semeer 2; totaal 2520 stemmen. Staatkundig Geref: D. Kodde, Zoute- lande 2440; G. Boender, Tholen 5; J. J. van Klinkeij, Nieuwerkerk 3; A. S. Wisse, Waarde 22; J. A. Meertens, Hoek 1; M. G. van Ast, Poortvliet 3; M. van Fraas- sen, Waarde 14; Chr. Krijger, Poortvliet 1; A. J. Schot, Middelburg 2; Iz. de Fey- ter, Axel 1; A. v. d. Wekken, Noordgouwe 1; S. J. -de Kok, Krabbendijike 24; A. M. Goomana, Haamstede 0; H. Cijsouw, Westkapelle 0; G. Klaassen, Terneuzen 0; K. G'eluk, Bruinisse 0; J. L. Geluk, Tho len 2; M. Mol, Ierselke 36; totaal 2556 at. N. S. B.: - J. A. De'kker, Goes 593; W. F. van Gorsel, Rilland-Bath 36; M. L. Amadio, Vlissingen 2; J. C. Koert, AVol- phaartsdijk 29; Ghr. van Koeveringe, Waarde en Valkenisse 16; W. J. v. d. Broeoke, Breskens 3; J. B. Kooyman, Zierikzee 2; F. A. Bolier, Poortvliet 0; M. J. Tolhoek, Kattendijke 5; M. M. v. d. Bosch, Zierikzee 2'; J. Bom, Nieuwer- kerik 4; totaal 692 st. Vrijz. Dem.: Mr J. Adriaanse, Oostka- pelle 1101; Dtr A. Staverman, Vlissingen 59; G. Ohwehand, Vlissingen 10; E. J. v. d. Broecke, geb. de Man, Aardenburg 21; W. Karelse, iSchore 106; M. H. Boas- soirn, Middelburg 1; G. F. Maris, Middel burg 3; J. Ph. Boimi, Ierseke 51; J. 0'ele, Kloetinge 21; R. Gerritse, Zierikzee 1; A. G. M'. Markuisse, Wissekerke 2; A. L. G. van Doorn, Scherpenisse 1; I. W. Vas- seur,, Breskens 3; J. J. van Bevcren, Veere 1; R. Weijl -geb. Shuijif, Middel burg 2; Mr A. J. v. d. Weel, Middelburg 4; Iz. de HuiluiBecu, Groede 3; totaal 1390 st. Herv. GeTef.: P. van Ooij'en, Middel burg 43; S. G. de B-ree, Terneuzen 1; J. J. Dekker, Middelburg 6; totaal 50 st. Totaal aantal geldige stemmen 25876. ton BEURSBERICHTEN. vorige koers heden H. V. A. N. I. Handb. Philips Unilever A. K. U. Amst. Rubb. Kon. Olie Kon. Boot Scheepv. Unie D'eli Mij. Ned. 1937 Ned. 1938 U. S. Steel Anaconda Bethl. Steel North. Amer. Int. Nickel Cont. Oil Shell Kennecott Radio Am. Enka Gar Fondry Tidewater Midpetco Rep. Steel Waterworks Gen. Motors De beurs een vele betere stemming; de rede van Lord Halifax, uitge sproken in bet Hoogerhuis werd gunstig beoordeeld, ter wijl het bericht dat in België weer militaire verloven ver leend worden geruststellend werkte. Het gevolg van een en ander was dat loopende verkooplimites werden inge trokken en dat voor de betere aandeelen eenige beleggings- vraag ontstond. Kon, Petro leum waren op 291 ruim 9 punten booger. HVA 12 pet. en Philips 7 pet. Ook in Rubberhoeken wer den flinke koersverhoogingen geboekt. In de Scheepvaartaf- deeling bestond vraag voor Scheepvaart Unie op 99 pet. In de Amerikaansche aan deelen ging ook wat meer om. Steels, Bethlehems en Ana conda waren ongeveer 1 dol lar boven pariteit. Dh O'bligatiemarkt was eveneens beter gedisponeerd, ook voor de buitenlandsche staatsfondsen. Prol. 1V2 pet. 38372 396 107 108 177 184 117 y» 120% 3172 32% 175** 184% 281% 291 95 9672 95 99 180% 179 91 91 96 96 35 365/s 175/s 18% 42 437e 15% 15% 34 347a 16% 17 83/s 811/18 227/s 237a 4% 4% 20% 2078 15% 167a 8% 9 Via 978 9% 1178 1178 7 78/a 30 3072 was heden in 103 0.39 °/o (-) 604 (392) 0.49 °/o (0.34 f Arts Broekhuijsen gaat heen. Tot schoolarts te 's Gravenhage ia be noemd de heer J. Broekhuijsen, gemeente arts te Middelburg en tevens schoolarts te Vlissingen, Middelburg en Souburg. ZUID-BE VELATsID Heinkenszand. Gemeenteraad. In de raadsvergadering was het lid Bos wegens dienstplicht afwezig. De heer J. A. de Jong heeft medegedeeld, dat hij zijn benoeming als secretaris-penning meester van het Burg. Armbestuur aan neemt. Van den heer J. de Jonge was herioht ingekomen, dat hij ontslag neemt als lid van 'het Burg. Armbestuur. De voorscbo|ten ingevolge art. 103 L.O.-wet 1920 worden voor de R.K. school vastgesteld op 140 maal. f '10,22 is f 1430,80 en voor de Ghr. school op 74 maal f 10,22 is f 756,28. In het Steenen Slop zal op verzoek van de bewoners een lantaarn worden ge plaatst. Het ambtenarenreglement wordt op di verse punten aangevuld. De subsidie aan de landbouwschool te 's Heerenhoek wordt aangenomen met één stem tegen, die van dhr Beaufort, a f 10 'per leerling tot f 40 in totaal. Mede wordt aangenomen het verzoek van het bestuur van den L.T.B. en van het R.K. Schoolbestuur om de kosten van stroomverbruik voor rekening van de ge meente te nemen voor den gehouden cur sus iin fruitteelt en den gehouden tuin- faouwcursus. Als schatter der drankloca- liteiten wordt benoemd met alg. st. de heer M. F. de Jonge, ambtenaar ter sec retarie. Als leden van het B. A. worden be noemd de heeTen J. de Mol en P. Janse. De voorzitter brengt de heeren Beaufort en J. de Jonge hartelijk dank voor wat ze iin het belang van het B. A. en de igeimleen- te hebben verricht. Een nieuwe politie verordening wordt aangenomen. D'e post luchtbescherming wordt ver hoogd tot f 600. De aanbouw gemeente huis aan de achterzijde Wordt aangehou den, daar de stemmen staakten. De schil dering vergaderlokaal en het aanbrengen van een nooddeur wordt met algemeene stemmen aangenomen. Bruinisse. "Woensdagvoormiddag sloe gen de voor een wagen gespannen paar den van den landbouwer L. v. d. Berge op bol. Dé voerman, Jan v. d. Berge, sprong van den wagen af, waardoor hiji kwam te vallen. Met inmiddels toegeschoten hulp werd hij in een schuur gebracht. De ont boden geneesheer constateerde een hoofd wond en een gekwetste 'hand. Later op den dag is hij naar zijn woning gebracht. De paarden met wagen kwamen tegen een boom terecht en vielen tegen den grond. De wagen werd geheel vernield. Wlestkapeile. fetaatk. Geref. Partij: 1. H. Cdjlsouw Lz. (aftr.), 2. W. de Witte Lz., 3. Johs. Houmes Wz., 4. Wm. Simonse, 5. P. Lievense Kz. Ned. Herv. Kerk. Beroepen te Heerenveen., J. Dikboom te Drachten. Geref. Kerken. Beroepen te Nieuw Leusen, E. J. Was- sink te Bruohterveld. 'Haamstede-Giessendam. Ds J. M. Mulder, pred. der Geref. Kerk van Haamstede, die het beroep aannam naar Giessendam, hoopt 4 Juni afscheid te nemen en 18 Juni intrede te doen te Giessendam-Neder Hardinxveld, na be vestigd te zijn door Ds J. J. Beukenkamp van Boven Hardinxveld. Machinisten-examen. Geslaagd te 's Gravenhage voor eerste ge deelte van diploma B: de heer J. M. T'a- zelaar te Middelburg. Geslaagd voor het examen apothe kers-assistent, Mej. P. A. Hofstra te Zeist. Oude man onder stapel tak kenbossen geraakt en gedood. Gisteravond is de tachtig-jarige heer Eg- berink bij Borne, die dicht bij zijn woning eenige takkenbosschen uit een stapel wilde halen, onder den vallenden stapel terecht gekomen. De man was vrijwel öp slag dood. Door een vrachtauto overreden en gedood. Gis teravond is op den rijksweg Roermond Sittard de 68-jarige weduwe H. door een juist passeerenden vrachtauto overreden en op slag gedood. Vlak voor haar wo ning stapte het slachtoffer uit de auto bis en stak zonder zich van het verkeer te overtuigen, den weg over terwijl de bus ongemerkt doorreed. Een vrachtauto pas seerde op datzelfde oogenblik, greep bet slachtoffer en sleurde het mee. Het lijk is naar bet ziekenhuis te Roer mond overgebracht. Door een trein aange reden. Gisteravond is op de spoorlijn Nijmegen''s Hertogenbosch bij' het sta tion Oss bet driejarig dochtertje van den beer Fransen door een locomotief van een goederentrein gegrepen en ernstig aan bet hoofd gewond. Bij. het oversteken van de rails kreeg bet meisje een klap van de locomotief, zoodat het ter zijde van de spoorbaan werd geworpen. D'aaraan beeft zij het leven te danken. In bewusteloozen toestand is het meisje door haar vader naar huis gebracht. Haar toestand is, hoewel ernstig, niet levens gevaarlijk. Het personeel van den trein heeft van het ongeluk niets gemerkt. Elrnsti.g ongeluk bij b e ig i n y a n! brand. Gistermorgen is bijl een begin van brand, dat ontstond in een bijlgebouwtje van den Raad van Arbeid aan de Stationstraat, te Assen, een ernstig ongeluk gebeurd. De concierge van het 'gebouw,, de heer B. Kok, was bezig de kachel op te ra kelen van de centrale verwarming, toen plotseling een kleine ontploffing ont stond,naar de oorzaak waarvan thans een onderzoek wordt ingesteld. De vlamJmen, die oogenblikkelijk van alle kanten uitschoten, deelden zich mede aan zijn kleeding en in een oogenblilk was de 'heer Ko'k in vlammen gehuld. In aller ijl ontvluchtte de concierge het gebouw tje, om te trachten bij een waterkraan in den tuin de vlammen te dooven. Daarin slaagde bij', doch niet eerder dan nadat bijna zijn geheele kleeding was verbrand. Overdekt met ornstige brandwonden vonden buren den concierge, Het slacht offer is met den meesten spoed naar het ziekenhuis vervoerd. De toestand vain den heer Kok, die in 'het bijzonder aan het gezioht en aan zij'n handen en beenen ernstige brandwonden bad opgeloopen, werd niet zonder gevaar geoordeeld. Ondertusschen hebben omwonenden miet een slang op de waterleiding de vlammen gebluscht. Nader vernemen wij' dat de heer K. aan de bekomen verwondingen is overleden. De kwade droes te Ede. Paarden afgemaakt. In ver band met den gevreesden kwaden droes, welke er in 't model-woonwagenkamp te Ede onder de daar aanwezige zeventien paarden is vastgesteld, is het Rijk er toe overgegaan om het gevaar voor uitbrei ding te voorkomen door de aangetaste paarden op te koopen en af te maken. Het kam|p zal worden ontsmet en eerst over eenigen tijd weder worden openge steld. Incident bij de stem ming te Amsterdam. De ver kiezingen hadden te Amsterdam een nor maal verloop. 'Slechts was er in een schoollokaal in de Nieuwe Looierstraat een kort incident. Een man, een ongeveer 28-jarig per soon, leverde zijn oproepkaart in en ont ving daarvoor in de plaats zijn stembil jet. Tot zoover liep alles dus normaal. Maar daarna deed bij! niet wat des kie zers plicht is. Hij! ging niet naar een holkje doch hij; voelde zich geroepen voor de tafel van den voorzitter een demon stratie te geven. De man ontvouwde zijn stembiljet en spra'k daarbij! met luider stem: Daar heb ik geen behoefte aan, daarop stak bij het biljet in zijn zak en wensohte iniet op het voorstel van den voorzitter bet biljet af te geven, in te gaan. De demonstrant, die zich met het bil jet wilde verwijderen, werd aangehouden door een agent in burger, die in het stem lokaal aanwezig was, en overgebracht maar bet politiebureau, waar proces-ver baal wegens overtreding van de Kieswet werd opgemaakt. BOTERNOTEERING. DEN HAAG. De commissienoteering voor Nederlandsche boter is heden vast gesteld op f 0,75 per K.G. De boternoteering Kopenhagen is vast gesteld op f 0,87 per K.G. BRITSCH-TURKSCHE OVEREEN STEMMING. ISTAMBO'EL. Het blad Vakit kondigt aan, dat de besprekingen tusschen de Britscbe en Turksohe regeeringen hebben geleid tot een volledige overeenstemming. RADIOREDE VAN MUSSOLINI ROME. Mussolini heeft vanochtend een radiorede gehouden in verband met de tentoonstelling die in 1942 te Rome zal worden gehouden. Die rede van Mussolini was zeer kalm. Hij verklaarde dat de bewering, dat de as oorlog wil geheel onjuist is. De as wil vrede en samenwerking. Doelende op de voorstellen van Roosevelt tot het houden van een conferentie zeide Mussolini: Hoe meer er deelnemen aan een conferentie, des te minder kans op succes. DREIGENDE STAKING IN DE STEENKOOL-INDUSTRIE VAN DE VEREENIGDE STATEN. NEW YORK. De Vereen. Staten wor den bedreigd met een staking in de steen koolindustrie. De mijnwerkers in acht staten zijn gis teravond in staking gegaan, en er is ge dreigd met een volledige staking in alle staten indien de vertegenwoordigers van de mijnwerkersbonden niet spoedig een nieuw collectief contract kunnen sluiten. BRAND IN EEN TREIN. Drie personen gedood. AMIENS. Vanmorgen is bij' Amiens brand uitgebroken in een trein. De trein werd tot stilstand gebracht, doch de pas- pagiers drongen zóó voor de deuren dat deze niet geopend konden worden. Hier door zijn 3 personen tengevolge van ver stikking om het leven gekomen, terwijl 20 pasagiers met brandwonden naar een zie kenhuis moesten worden vervoerd. Hun toestand is niet levensgevaarlijk. VAN CAUWELAERT CANDIDAAT VOOR HET VOORZITTERSCHAP VAN DE KAMER. BRUSSEL. De rechterzijde van de Ka mer heeft den Katholiek Van Gauwelaert candidaat igesteld voor het voorzitter schap van de Kamer.

De Zeeuw. Christelijk-historisch nieuwsblad voor Zeeland | 1939 | | pagina 3