Ongunstige toestand garnalen' visscherij. Onderwijs. Gemengd Nieuws Landbouw. Rechtszaken Politieberichten. diaprogramma. NOORD-BEVELAND THOLEN EN SINT PHILIPSLAND. De zwerftochten van Kees. In de te 's-Gravenhage gehouden jaar vergadering van De Nederlandsche Vis- Bchersbond, werd er door den voorzitter op gewezen, dat de toestand van de kust- visscherij zeer ongunstig is. Waar het gemengde bedrijf wordt uit geoefend is de garnalen-export grooten- deels verloren gegaan. De visscherij met motorbotters heeft eenige goede weken gehad, maar over het algemeen werd weinig verdiend. Alleen de kotters maak ten goede besommingen. Het deed spr. een groot genoegen, dat dank zij de maatregelen van de regee ring, de visscherij op p e 11 e r ij - g a r- n a 1 e n gunstig was. De toestand van de Zeeuwsche visscherij daarentegen was zeer slecht. Spr. meende, dat uit dit overzicht niet geconcludeerd moet worden, dat de kust- visscherij maar moet verdwijnen. Men vergete niet, dat de vischhande- laren nog steeds groot voordeel hebben van goede kwaliteit visch. Ook anderen, die zijdelings met het bedrijf in aan raking komen, hebben voordeel bij in standhouding van dit bedrijf: oliehande laren, bakkers, scheepsbouwers, leveran ciers van netten e.d. Voor het algemeen welzijn is dit bedrijf dus nog zeer be langrijk. Wat den steun aan de garnalenvissche- rij betreft en dien aan de kleine trawl- visschers meende spr., dat zij te laag zijn. Nog steeds verkeert men in het on zekere omtrent de houding, die de Twee de Kamer ten aanzien van de Londensche conventie zal aannemen. Aanvaarding van dit wetsontwerp beschouwt spr. als een ramp. Uit de vergadering werd aangedrongen op het verleenen van vergunningen voor de vangst op garnalen voor kustvisschers. De voorzitter antwoordde hierop, dat het garnalenbedrijf zoo noodlijdend is, dat het begrijpelijk is, dat men karig is met het verleenen van vergunningen voor de vangst op een product, waar twee ton bij meet in den vorm van regeerings- steun. Voorgesteld werd de drogerij-gar- nalenvisscherij eenige maanden (gedurende den winter) stop te zetten. De voorzitter geloofde, dat dit voor ge heel het land niet is toe te passen. Mis schien ware dit plaatselijk te doen. Er is echter een onderzoek gaande naar den invloed van de vangst van drogerij-gar nalen op den aanvoer van consumptie garnalen. De voorzitter zegde overweging van het voorstel toe en gewestelijke be sprekingen van het voorstel. Gevraagd werd of het bekend is, dat Belgische vis- schers binnen de driemij ls-grens naar garnalen visschen. De heer Groen antwoordde, dat de marine nauwlettend toeziet, dat dit niet gebeurt. Nog deze week is proces-verbaal tegen een Belgischen visscher opgemaakt. Grljpskerke. Loop der bevolking over de maand Maart 1939. Ingekomen: Jan Mijnten, timmermans knecht, A 25, uit Nijmegen; Karei Johan Kraan en gezin, predikant, A 108, uit Schiedam. Vertrokken: Jan Ton, landb. knecht, A 86, naar Wieringermeer; Joos Francke en gezin, landbouwer, B 43, naar Bigge- kerke; Jan Cevaal en gezin, landarb., B 85, naar Meliskerke. Domburg. Maandagavond vergaderde de afd. Domburg van de Ned. Vereen, voor Luchtbescherming. Het ledental der af- deeling is gestegen van 61 tot 148. Het kassaldo bedroeg aan het eind van het boekjaar f31,74. Een dames-comité werd ingesteld tot het geven van voorlichting aan de huis vrouwen door middel van huisbezoek. Het bestaat uit de dames H. A. E. baronesse van Tuyll van Serooskerken en K. J. van de Putte en nog een derde nader aan te wijzen lid. Vervolgens werd een uiteenzetting ge geven door den voorzitter van de aan gelegde model-schuilloopgraaf. Het hoofd van den luchtbeschermings dienst besprak hiema de gehouden oefe ning van 27 October 1938 en de burge meester de verduisteringsproef van den zelfden avond. Laatstgenoemde besprak ook de ver schillende maatregelen tot bescherming der burgerbevolking zooals die in tijden van gevaar zullen worden afgekondigd. Colijnsplaat. De heer A. de Pree, die bij: enkele gemeenteraadsverkiezingen met een vrije lijst (links) uitkwam, zal zich deze verkiezing niet meer candidaat laten stellen en komt dus in den nieuwen raad niet meer terug. Wissenkerke. Maandagavond werd de jaarvergadering gehouden van de af dee lingen Wissenkerke, Kamperland en Geersdijk van het Groene Kruis, in de ConsistorieKamer der Ned. Herv. Kerk, onder leiding van Ds Louwerse. Uit het jaarverslag bleek, dat door de Wijkverpleegster 1764 bezoeken waren afgelegd. Uit het verslag van den pen ningmeester, den heer de Regt, bleek, dat de ontvangsten van de wijkverpleging bedroegen f2040, uitgaven f2495, alzoo een nadeelig slot van f455. De hoogtezon had opgebracht f79, de uitgaven hiervoor bedroegen f34. De afdeelingen tellen sa men 718 leden. De ontvangsten van het Groene Kruis bedroegen over 1938 f1780, de uitgaven f 678, alzoo een goed slot van f 1102. De aftredende bestuursleden, de heeren i J. L. J. Bruijnzeel, D. Louwerse, S. J. de Regt on W. C. Noordhoek werden her kozen. Bij de rondvraag werd onder het oog gezien voor onvermogenden het gebruik van de hoogtezon gratis te doen plaats hebben. Deze zaak zal in een bestuurs vergadering nog nader worden bezien. Ds Louwerse sloot deze slecht bezochte vergadering. Stavenisse. Vrijdagavond j.l. kwamen de leden van den kolenbond „Algemeen Belang" in jaarvergadering bijeen, onder voorzitterschap van dhr J. Leune. Er waren niet minder dan 97 leden aanwe zig. Uit het financieel overzicht bleek, dat de ontvangsten hadden bedragen f 9741.08 en de uitgaven f 9323.79V2, alzoo een goed slot van f 417.28V2. Uit het jaarverslag Meek,, dat de leden 'hadden betrokken 1273 h.l. stukkolen, 5385 h.l. eierkolen, 298 h.l. grove anthraciet en 280 h.l. fijn,, ant'hraciet voor een gemiddelde prijs 'van resp. f 1.24V2; f I.20V2; f2.57"la en f 2.761/a per h.l. van 85 kg. Voorts werd medegedeeld, dat het be stuur besloten had de koninklijke goed keuring op 'de statuten aan te vragen. Aan de vereeniging zal echter niet den vorm van een coöperatie gegeven worden, aangezien dit volgens het bestuur niet noodig is. Het ledenaantal bedraagt thans 320. TIJDELIJK VLUCHTELINGENKAMP. VEREEN. VAN CHR. ONDERWIJZERS EN ONDERWIJZERESSEN IN NEDER LAND EN DE OVERZEESCHE GEWESTEN. De Voorvergadering. De jaarlijksohe vergadering van het Hoofdbestuur der Vereeniging met de af gevaardigden der afdeelingen, werd op Donderdag 13 April gehouden te Utrecht. Bij] bet jaarverslag werden on derscheidene inlichtingen gevraagd over wed.-pensioen,, hooger beroep, verhou ding der organisaties, de kw. m. a., enz. De secretaris, de heer W. 't H o 0 f t van Goes, gaf een uitvoerige uiteenzet ting. Het verslag werd imlet algem. st. goedgekeurd en daarmee het beleid van hel hoofdbestuur. Het financieel verslag werd eveneens na beantwoording van een drietal vragen door den penningmeester, den heer D. P. Bothof van Arnhem, ongewijzigd aan vaard. De kaspositie der vereeniging is aanmerkelijk verbeterd. Uitvoerig werd gehandeld over de kw. m. a. en de V.O.J.O.-actie. De vergadering ging met algem. st. mee met de conclusies van bet hoofdbestuur, luidende: 1. De Vereeniging mag niet rusten, voor alle kweekelingen met akte, die een on derwijstaak hebben, ook onderwijzerssa laris ontvangen. 2. Daartoe zet ze de V.O.J.O. met kracht voort, ook in dezen zin, dat samenwer king miet besturen en bestuursorganisa ties zoo intens mogelijk wordt gezocht. 3. Hulp bij studie en examen en pro paganda voor het zoeken van wegen voor het overcompleet blijven voorloopig nog noodzakelijk. Het voorstel Eindhoven werd te gelijkertijd overgenomen, waarbij1 krach tige voortzetting van de V.O.J.O.-actie in 'bovengenoemden zin werd gevraagd. Voorts zal de aandacht gevestigd worden op de taak der schoolbesturen in samen werking met de groote algemeene onder wijzersorganisaties. De vergadering ging accoord met het afwijzend prae-advies op het voorstel Westlaod, om pogingen aan te wen den waardoor het gezag van den onder wijzer kan worden beschermd bij de uit oefening van het Tuchtrecht. De vergade ring imieende dat niet gestreefd moest worden naar behandeling van tuchtzaken met gesloten deuren; dat deze behande ling van een tuchtrechtgeval niet moest worden onttrokken aan de rechtspraak, maar dat de Pers veel kan bijdragen tot handhaving van dit gezag van den on derwijzer.,, door geen sensationeels be richten* in deze aangelegenheid op te ne men. In aansluiting aan een voorstel van de afd. Kennemerland, vereenigden de afge vaardigden zich met het prae-advies om te blijven ijveren voor pensionneering bij 40 dienstjaren en van vrouwelijke leerkrachten op 55-jarigen leeftijd. De vergadering sprak zich niet één stem tegen uit voor de invoering van de spelling-1934. Schip gezonken. Een der op varenden verdronken. Tijdens een plotseling opgestoken Noord-Westerstorm is gisteravond op de rivier de Waal de motorboot „Broedertrouw", metende 147 ton en geladen met grint te Vuren (G.) gezonken. De 22-jarige schippersknecht J. v. d. Ruit uit Papendrecht is hierbij verdronken. Op het moment, dat het schip zonk, sprong de schipper, A. Mijnster uit Zwijn- drecht, te water. Hij zwom naar een in de nabijheid varend schip en werd op gepikt. Nadat hij te Vuren aan land was gebracht heeft hij zich op weg naar zijn woonplaats begeven. De knecht verdween met het schip in de diepte. Speel niet met jonge eend jes. Gevaar voor besmetting met paratyphus. Het bestuur der Sophia-vereeniging tot bescherming van dieren te Amsterdam, vestigt de aandacht Gisteren hebben 150 illegale vluchtelingen het Mosterd- veenkamp, de verblijfplaats van de Christelijke meisjes studenten te Nunspeet bezet. Het zijn hoofdzakelijk Tsje chen, die in Hellevoetsluis geïnterneerd waren en de regeering naar dit terrein onder strenge bewaking heeft doen overbrengen. Twee en een halve maand duurt de interneering alhier, waarna deze vluchtelingen vermoedelijk overgaan naar het centrale kamp te Wester- bork, waar op het oogenblik met man en macht aan den bouw wordt gewerkt. Uit Nunspeet zijn een aan tal personen aangewezen, die in het kamp den „gang" er in moeten houden, kortom met de bewoners bezig moeten zijn. 171. De vrienden kwamen nu te voorschijn en de man was wel verrast, zich eensklaps tegenover twee vreemdelingen, waarvan de een nog een jongen was, te bevinden. In bet Franscb vertelde Ralph hem van het avon tuur dat ze beleefd hadden, en toen de man alles had genoteerd, eveneens hun vondst in de grot geleidde hij de vrienden naar een dorpje in de nabijheid. 172. Vandaar begaven ze zich naar het dichtstbijgelegen station en reisden weer ver- dor, tot ze in Ajaccio, de geboorteplaats van Napoleon aankwamen. Alleen de vreemdelin* genwijk was prachtig. Voor de rest vonden ze het een vrij armoedige plaats. Ze deden hier wat inkoopen, o.a. wat nieuwe kleeren. op het groote gevaar van besmetting met paratyphus door jonge eendjes. Te Amsterdam heeft zich deze ziekte geopenbaard bij een kind, dat bleek be smet te zijn door een jong eendje, waar mede het „speelde". Vooral omdat op ge zette tijden deze jonge diertjes die als woordjes vrijwel geen waarde hebben voor enkele centen per stuk in massa aan het publiek plegen te worden ver kocht, als „aardigheid" voor kinderen, zij men ten deze gewaarschuwd. Roofoverval te Zwijn- d r e c h t. Gistermorgen heeft te Zwijn- dreoht een roofoverval plaats gehad, waarvan een winkeljuffrouw van den Uniewinkel aldaar het slachtoffer is ge worden. Toen zij om ongeveer half acht met haar werkzaamheden wilde begin nen, kwam een baar onbekend persoon den winkel binnen, die voorgaf iemand van het 'hoofdkantoor te zdjh en te zijn gekomen oiml de kas na te zien. Hij kon zich echter niet legijtimeeren, waarom de juffrouw hem de kas niet wilde over handigen. Daarop begon hij te dreigen en wilde zich met geweld van de kas meester maken. Er ontstond een handge meen, waarbij bet meisje zich o.a. imiet een sohep verweerde en den aanvaller hiermede licht aan een wang heeft ge wond. De kerel, woedend geworden greep haar toen bij! de keel en heeft zijn slacht offer bijna gewurgd. Later werd zij be wusteloos gevonden in een vertrek ach ter den winkel. Bijl de worsteling is de lichte gabardine regenjas van den onbekende waarschijn lijk bevuild, terwijl zij vermoedelijk tevens inktvlekken zal vertoonen. Omtrent zijn identiteit tast men nog volkomen in bet duister. Hij is uit den winkel verdwenen en sedertdien heeft men geen spoor meer van hem gezien. Tien menschen aan den dood ontsnapt. Te Hilversum was een tiental steenbikkers bezig met hun werk bij een pas gemetselden muur aan de achterzijde van een 'gemoderni seerd pand aan dé Kerkstraat. Een ipas- seerende agent van politie meende wer king te zien in den matuur, die 30 M. lang en 3 M. hoog was. Hij: maakte de arbei ders op de golving opmerkzaam en riep dat ziji terstond een goed heenkomen moesten zoeken. Nauwelijks waren ziji van de gevaarlijke plek weg, of de muur stortte met donderend geweld in. Vol gens deskundigen is de oorzaak te zoeken in een verschuiving van de leemlaag in den bodem Door de tegenwoordigheid van geest van den agent is een ernstige raim|p voorkomen. DE UITVOER VAN ZUIVEL-, LAND EN TUINBOUWPRODUCTEN. De cijfers over Maart. Aan de maandstatistiek van den in-, uit- en doorvoer, bewerkt door bet Cen traal Bureau voor de Statistiek, zijn de volgende cijfers ontleend: Omize uitvoer van boter heeft in Maart 4480 ton ter waarde van f 3.934.000 bedragen, tegen 3591 ton ter waarde van f 3.084.000 in Maart van bet vorige jaar. De uitvoer van kaas beeft in Maart bedragen 4848 ton ter waarde van f 2.333.000, tegen 4971 ton ter waarde van f 2:620.000 in Maart 1938. De uitvoer van versohe eieren heeft in Maart 9384 ton ter waarde van f 3.136.000 bedragen, tegen 7622 ton ter waarde van f 2.865.000 in Maart van het vorige jaar. Er zijn 5375 ton eieren naar Groot- Brittannië gegaan, 3697 ton naar Duitschland en 168 ton naar Argentinië. Ons land heeft in Maart uitgevoerd: Poot aardappelen: 16.822 ton ter waarde van f 831.000, tegen 13.266 ton ter waarde van f 646.000 in Maart 1938. Kleiaardappelen: 3211 ton ■ter waarde van f95.000, tegen 11.877 ton ter waarde van f 302.000 in Maart van het vorige 'jaar. A p |p' e I e 'n: 68 ton (alle naar Duitsch land) ter waarde van f 12.000,, tegen 600 ton ter waarde van f61000 in Maart 1938. Aardbei enpulp: 4686 ton ter waarde van f 730.000, tegen 1377 ton ter waarde van f 218.000. S1 a: 500 ton ter waarde van f 198.000, tegen 2074 ton ter waarde van f 563.000. Uien en sjalotten: 9803 ton ter waarde van f 422.000, tegen 3692 ton ter waarde van f418.000. Peen: 937 ton ter waarde van f63.000, tegen 1715 ton ter waarde van f 84.000. Spinazie: 249 ton ter waarde van f45.000, tegen 274 ton ter waarde van f43 000. Prei: 227 ton ter waarde van 32.000 gld., tegen 422 ton ter waarde van 21.000 gulden. Rabarber: 128 ton ter waarde van f 14.000, tegen 167 ton ter waarde van f 19.000. Ingemaakte uien: 385 ton ter waarde van f 50.000, tegen 400 ton ter waarde van f 56.000. Kantongerecht te Middelburg. De Kantonrechter te Middelburg heeft veroordeeld wegens: Overtr. van de Motor- en Rijlwielwet en (of) het Motor- en Rijwielreglement en andere verkeersovertredingen: G. iS. te Krabbendijke f3 of 1 d. h.; M. H. te Westfcapelle f5 of 2 d. h.; H. S. te Schiedam, P. J. B. te Kruiningen ieder f2 of 1 d. h.; C. G. te Wemeldinge, A. I. M. v. d. H. te Vlissingen ieder f 1 of 1 d. h.; A. P. v. d. L. te Vlissingen, Z. W. te St. Laurens f 2 of 1 d. h.M. N. te Middelburg, I. de R. te Middelburg ieder f3 of 1 d. b.; A. v. H. te Dordrecht f2 of 1 d. h.; J. A. M. B. te Goes f3 of 1 d. h.: J. de R. te 'sH. Abtskerke, L. P. K. te Wemeldinge f 16 of 3 d. h.; A. J. S. te Middelburg f 2 of 1 d. h. Dronkenschap op den oip'enb. weg: N. F. te Dordrecht gedom., G. J. J. te Vlis singen f 10 of 5 d.. h.; G. v. P. aan boord van zijln sobip1: f 15 of 10 d. h. Idem bij' herhaling: W. W. te Middel burg f 15 of 10 d. h. Loopen over eens anders grond waar van de toegang op een voor hem blijkbare wijze is verboden: P. J. te Kruiningen; L. v. d. H. te Kruiningen f 2 of 1 d. h. Als schipper niet zorgen dat zijn vaar tuig bij avond de voorgeschreven ver lichting voert: H. de R. te Dordrecht f3 of 1 d. h.; J. W. te Wemeldinge f2 of 1 d. h. Overtr. ventverbod: F. v. S. te Eltten en Leur, J. D. te Leiden, J. M. te Haar lem gedoimi. ieder f 1 of 1 d. h. Te Kruiningen zondeT vergunning van den burgemeester het bedrijf van liedjes zanger uitoefenen: J. v. d. K. te Kruinin gen f2 of 1 d. h. Visschen in de rivier de Oosterschelde 1 buitenwaarts van den kreukelberm der dijken zonder concent: J. M. te Rotter dam; L, J. P. te Ierseke ieder f 2 of 1 d. h.; P. B. te Ierseke, Th. K. te lerselke, ieder :last tot teruggave aan de ouders zonder toepassing van straf in verband met den leeftijd. Gevonden voorwerpen te Middelburg. Te bevragen' aan het Bureau van Poli tie te Middelburg des Dinsdags, Donder dags en Zaterdags van 6 tot 8 uur n.m.: zakmes, padvindersmes, plaat taxinum- iner, bos sleutels en kindertaschje mei 1 inhoud. Biji particulieren: vulpotlood, J. v. d. 'Ouden, Julianastraat 15; mantelband, Frans Floresse, Bagijntoof 16; padvm- dersport., Maatje Polderman, Graivenstr. 71; kinderkruiwagen,' A. H. Daane, do dengang 54; sleutel, Daan Schuilwerve, Zuidsingel 64; handschoen, J. Romp, Veerschesingel 246; muts, K. Jacobse, Spanjaardstraat 15; rijwielbelasting- merk, Schuit, Markt 31; mantelband, A. Gillissen, Rozenstraat 62; rijwielbelasting- merk, M. Goppoolse, Kerkstraat D 152, 't Zand; kindertaschje met inhoud, G. Segboer, Heerengracht 114; mantelband, M. Janse, Schoorsteenvegerssingel 56; hondenpenning, P. Beekman, Noordsin- gel 94; jasje, Mej. Danielse, Singelstraat 51; springtouw, To Sinke, Gravenstraat 3; schaap, F. de Bruijm, Teerpakhuizen- straat 27; damesportemonnaie met in houd; A. Cornelisse, K. Delft 27; porte- monnaie met inhoud, Boekhandel d'Huij, L. Burg; horlogeketting. Nelly Walthuis, S^anjaardstraat 48: fitterstang, J. Mul der, Vlissingsche straat 54; padvinders dolkmes, Jan v. d. Voorde, Noord weg B 168, St. Laurens; boek, Mej. Leijnse, Oude Vlissingscheweg E 400; kleedje, R. Roskam, Winterstraat 9; overall, J. Dom misse, Branderijmolengang 4; portemon- naie met inhoud, J. v. Schaik, Seroos- kerke, A 200f; paar dameshandschoenen, J. Kieboom, Baanstraat 7; damesband- schoen, Joh. de Leeuw, Karelsgang 28; jas, Spruit, Bellinkstraat 20; damestasch met inhoud, P. J. Deïst, Teerpakhuizen- straat 13; overall, A. J, Freekenhorst, Nw. Vlissingsche weg E 195; vulpen, B. Ledjmse, Molenwater 17; zakkam en spie geltje, Anton Klaver, Heerenstraat 22. Indien bij een der vinders voorwerpen worden afgehaald, geve men daarvan kennis aan bet Bureau van Politie. Do, 11a Woensdag 19 April 1939. HILVERSUM I, 1875 en 415.5 m. NGRV-uitz. 6.807,00 Onderwijsf. voor de Scheepvaart. 8.00 Sohriftl., meditatie. 8.15 Ber., gram (9.30-9.45 Gelukw.). 10.30 Morgend. 11.00 Gram. 11.15 Viool en piano. (In de pauze: Gram.). 12.00 Ber. 12.15 Orgel. 1.15 Apol- lo-ensemble en gram. 3.00 Cbr. Kinder koor „Lenteleven" en gram. 3.30 Gram. 3.45 Zang en piano (In de pauze gram.). 4.45 Gelukw. 5.00 Voor jongens' en meis jes. 5.455.55 Gram. 6.00 Causerie over: „Waarom Christelijk georganiseerd?" 6.16 Gram. en ber. 6.30 Taalles en cause rie over het Binnenaanv. regl. 7.00 Ber. 7.15 Voor postzegeiverzamel. 7.45 Gram. 7.50 Causerie vanwege de Centrale voor Workloozenzorg. 8.00 Ber. ANP en herb. SOS-ber. (Het avondprogramma zal wor den onderbroken voor de bekendmaking van verkiezingsuitslagen.) 8.15 De „E'em- landers", bet Sticbtscb Salonorkest en de „Vedelaars". 11.00 Gram. ca. 11.5012.00 Schriftlezing. HILVERSUM H, 301.5 m. VARA-uitz. 10.0010.20 vm. en 7.30—8.00 VPRO. 8.00 Orgel (c.a. 8.16 Ber.). 8.30 Gram. 9.30 Causerie „Onze keuken". 10.00 Mor- genw. 10.20 Voor arb. in de Continubedr. 11,40 Voor de werkloozen. 12,00 Gram. Ca. 12,15 Ber. 12,30 VARA-orkest. 1,15 1,45 Gram. 2,00 Voor de vrouwen. 3,15 Voor de kinderen. 5,30 VARA-orkest. 6,28 Ber. 6,30 Gram. 6,40 Causerie „Het plan van den arbeid en welvaartspolitiek". 7,00 VARA-Kalender. 7,05 Felicit, 7,10 Vocaal concert. 7,30 Lezing „Vier belangrijke problemen, maar dan niet alleen voor dominees", 8,00 Herh. SOS-Ber. 8,03 Ber. ANP., VARA-Varia. 8,20-12,00 Verkie zingsuitslagen en gram. Om 10,00 Ber. ANP. TELEGRAFISCH WEERBERICHT. De weerstoestand van hedenmorgen 7.20 uur: weer: te Vlissingen zwaar be wolkt; wind: Noord, krachtig; tempera tuur 7; minimum hedennacht 6; neerslag afgeloopen etmaal 0.2. Verwachting geldig van hedenavond tot morgenavond ongeveer 19 uur: Voor de kuststrook: afnemende N, tot O. wind, geen regen van beteekenis, ge deeltelijk bewolkt, zelfde temperatuur als vandaag, Voor het binnenland: afnemende N. tot 0, wind, overwegend droog, heldere nacht met nachtvorst, overdag gedeeltelijk be wolkt, zelfde temperatuur als vandaag. Stormwaarschuwingsdienst. Hedenmorgen 11.20 uur geseind aan alle posten: Attentiesein neer. Stand van hedenmiddag 3 u.: Stand van gistermiddag 3 u.: 704. Licht op voor fietsers: Woensdag 7 u. 24 min.

De Zeeuw. Christelijk-historisch nieuwsblad voor Zeeland | 1939 | | pagina 6