DE ZEEUW N AT I ON ALE KLÜDSTERBALSEM Ergerlijk bedrog. TWEEDE BLAD OÉschMs betalingsMiliiUin. Uit de Provincie Wat er deze week voorviel. STRAMHEID.!0 dag) Rechtszaken LEVENSVERZEKERING-ÖANK Rotterdam verzekerd 607 mïTfioen gulden de premie«reserve 207 millioen gulden AKKER'S VAN ZATERDAG 15 APRIL 1939, Nr 166. Gelijk men weet, heeft „Landbouw en Maatschappij" steeds van groote sympa thie blijk gegeven voor Duitschlands stre ven, dat voor wat de werkloosheids bestrijding betreft, met zooveel „succes" heet te zijn bekroond. Maar nu wordt toch door het blad ge vreesd, dat men vast zal loopen. Men leze: Duitschland baart ons nog andere zor gen. De financiëele situatie wordt er, dit valt niet te ont kennen, hoe langer hoe meer gespannen, Het Duitsche Rijk heeft ontzaglijke uitgaven. Tot nog toe werden deze hoofdzakelijk door leeningen gefinan cierd. Het gevolg was, dat de staatsschuld enorm is gestegen. De mogelijkheid om nieuwe leeningen te plaatsen verminder de. De rentelast werd drukkend. Verder aandraaien van de belastingschroef, op voldoende schaal, was uitgesloten. Daar om heeft de Duitsche regeering een nieuw financieringssysteem ingevoerd. Dit bestaat hierin, dat alle leveringen aan het Rijk en alle overheidsinstanties voortaan slechts voor 60 pCt. contant zul len worden betaald. De overige 40 pCt. zal worden betaald in bons. De helft van deze bons heeft een looptijd van 7 maan den, de andere helft van 37 maanden. Wanneer zij vervallen, kunnen zij wor den gebruikt voor de betaling van be lasting. Wanneer men dit nieuwe stelsel op den keper beschouwt, blijkt het van het oude stelsel van leenen slechts weinig te ver schillen. De staat betaalt 40 pCt. van zijn schulden aan zijn leveranciers niet con tant, doch neemt hiervoor 7, resp. 37 maanden crediet. Crediet nemen en lee nen zijn broertje en zusje. Economisch is er geen verschil tusschen. De eenige verschillen tusschen het nieuwe en het oude stelsel betreffen punten van onder geschikten aard: de leeningen volgens het oude stelsel waren min of meer vrij willig; de credieten volgens het nieuwe zijn gedwongen. De leeningen volgens het oude stelsel waren schulden op langen termijn; de credieten volgens het nieu we zijn schulden op korten of vrij korten termijn. De leeningen volgens het oude stelsel droegen rente; de belastingbons zijn althans ten deele renteloos. Hoe het nieuwe stelsel in de praktijk zal werken, moet worden afgewacht. En kele financiëele bladen beschouwen het als een verkapte inflatie, die Duitschland snel naar den afgrond zal voeren. Dit is overdreven. Het kan echter niet worden ontkend, dat het stelsel een inflatio- nistische strekking heeft. De be lastingbons met 7 maanden looptijd kun nen namelijk ook als geld worden ge bruikt, en de ondernemers, die hen toe gestopt krijgen, zullen van deze mogelijk heid zeker gebruik maken (anders loopen zij financiëel vast). De uitgifte der be lastingbons vermeerdert dus den gelds omloop (inflatie is overmatige vermeer dering van den geldsomloop, waardoor de waarde van het geld daalt). Of deze inflationistische strekking ge vaarlijk zal worden, kan niet worden voorspeld. Maar gevaar bergt het nieuwe stelsel wel in zich. Daar komt bij, dat de invoering er van op zich zelf reeds getuigenis aflegt van de moeilijke finan ciëele situatie bij onze Oosterburen. Duitschland is ons achterland en onze voornaamste klant. Daarom werpen de economische wolken, die zich boven dat land samenpak ken, ook hun schaduwen over ons. En daarom is ook voor ons de in voering van het nieuwe financierings stelsel in Duitschland belangrijk genoeg om het in deze kroniek te bespreken. Het is, merkt „Patrimonium" hierbij op, altoos nog heel voorzichtig- critisch. Maar er blijkt dan toch uit, dat de vrees voor een fiasco aanwezig is. De oogen gaan open. Wij zeggen dat niet, omdat het op zich zelf zoo verheugend is, dat wij in onze beschouwingen over de Duitsche finan ciëele politiek wel gelijk zullen krijgen. Wanneer Duitschland al meer in finan ciëele en economische moeilijkheden komt, zullen ook wij in Nederland daar van de nadeelige gevolgen in ernstige mate ondervinden. Bovendien:wat zal men doen, wan neer men al meer in benauwdheid komt? GOES. Gemeenteraad. Op Vrijdag 21 April des namiddags 4.30 uur vergadert de Raad. Aan de orde tarnen Voorstel tot 'het opnieuw 'vaststellen van de verkoopprijzen der bouwterreinen, be- hoorende tot 'het 'Grondbedrijf. Voorstel om- toestemming te verleenen tot opheffing der zekerheidstellingen^ welke d'oor de Vereeniging van tot Ze kerheidstelling verplichte Gemeente ambtenaren zijn aangegaan ten behoeve van eenige comptabele ambtenaren der gemeente. Voorstel tot aanvulling der verordening op de openbare vermakelijkheden. Het Filter, de maandelijksche uitgave van de stichting „Nederlandsche Jongeren Perscommissie",'schrijft over een zeer be- driegelijke actie van bet anti-semietiscbe „Misthoorn-Comité". „Reeds eenigen tijd geleden werden op gebouwen in een aantal Nederlandsche steden zegels aangetroffen met het op schrift: „Koopt bij Joden, steunt de vluchtelingen", Naar wij nu kunnen mededeelen, blijkt de verspreiding van deze zegels niet uit te 'gaan van eenige Joodsche zijde, doch van bet anti-Joodsche z.g. „Comité tot bestu deering van het Joodsche vraagstuk". Dit comité geeft bet regelmatig verschijnend pamflet „De Misthoorn" uit, waarvan een redacteur (J. Nijsse) juist dezer da gen wegens beleediging van de Joodsche bevolkingsgroep door de Rotterdamsche rechtbank werd veroordeeld tot een maand gevangenisstraf voorwaardelijk met een proeftijd van drie jaar en een boete van f 50, Thans is gebleken, dat het comité met de verspreiding der zegels de bedoeling had om daarmede een aanleiding in het leven te roepen tot het voeren van een anti-Joodsche actie. Vrijwel onmiddellijk nadat een aantal zegels was verspreid, verscheen van het Misthoorncomitó een pamflet, waarop een foto van den zegel was afgedrukt; daaraan toegevoegd was een aansporing om als lid toe te treden tot dit groepje, vergezeld van een aantal grove anti-Joodsche uitlatingen. De handelwijze van het comité is even bedriegelijk als doorzichtig en is reeds door de politie als zoodanig gesignaleerd. Het is wenisohelijk dat deze verorde ning wordt aangevuld met een bepaling, waardoor voortaan het ten gehoore bren gen van muziek door middel van radio toestellen in en op Voor het publiek toe gankelijke gebouwen of plaatsen kan wor den gerangschikt under het begrip „open bare vermakelijkheden". Wijziging van begrootingen. Voorstel tot vaststelling van het voor schot op de exploitatiekosten 'der bijzon dere sch'olén over het dienstjaar 1939. Aan de hand van de verstrekte gege vens dient aan de onderstaande scholen het daarnevens vermeld voorschot te wtorden verleend: R.K. Jongensschool 88 X f 11.90 f 1047.20; R.K. Meisjesschool g.l.o. 187 X f 11.90 f2225.30; R.K. Meisjes school u.l.o 95 X f 12.13 f 1152.35; (vakonderwijs) 95 X f 0.89 f84.55; Hervormde school 328 X f 11.90 f3903.20; Chr. sdh'ool voor 'g.l.o 2212/3 X f 11.90 'f 2637.83; Chr. school voor u.l.o. 1771/3 X f12.13 f2151.05; (vak onderwijs 177V3 X f 0.89 f 157.83. Voorstel tot wijziging der verordening op de heffing van precariorechten. Verzoek van de womingbouwvereeniging „Ons Streven" om een aanvullend voor schot. Voorstel tot wijziging der verorden'ng op' de heffing eener belasting op 'honden. B-. en W. geven in overweging, om aan artikel 3 een tierde lid toe te voegen, luidende -als- volgt 3. 'Onder 'honden, uitsluitend gehouden ter bewaJkiing van gebouwen, erven, vaar tuigen 'of woonwagens, worden verstaan die honden, welke zich voortdurend of enkel des nachts ter bewaking 'bevinden in of op vaartuigen, woonwagens of er ven of in of hij1 onbewoonde gebouwen of onbewoonde gedeelten van gebouwen, v'o'orzioover deze gedeelten niet onmid dellijk grenzen aan een ter bewoning be stemd sedeelte van een ge'bouw. Voorstel tot» het aangaan eener geld- leening, groot f 107,000. Voorstel om de gemeente te doen toe treden tot een gemeenschapelijke regeling inzake (bijzondere radiodiensten. Benoeming lid van de commissie tot wering van Schoolverzuim (vac. J. v. d. Velde). Aanbeveling: H. 'C. v. Krieken en H. M. Kramer. Gemeenschappelijke rege ling bijzondere radiodien sten. D'e vereeniging van Nederland sche Gemeenten zond een circulaire be treffende radio-zend- en opvanginrich tingen met zeer hooge frequentie, waar mede van een vast punt uit telefonische verbinding kan worden onderhouden met mJobiele stations en auto's, motorrijtuigen en vaartuigen. Deze installaties worden van belang geacht voor politie, brandweer en bet meest voor luchtbescherming, vooral nu het gevaar voor 'plotselinge aanvallen uit de lucht aanmerkelijk is toegenomen. De kosten, n.l. f 10 per jaar, kunnen geen bezwaar opleveren. B. en W. stellen voor tot toetreding te besluiten. G e 1 d 1 e e n i n g. In de vergadering van 1 Maart j.l. werd besloten tot stich ting van een nieuwe openbare U.L.O.- school en tot aankoop van grond daar voor, waarvan de totale kosten zijn ge raamd op f72.000,Voorts zal op ver zoek ,van het Rijk het gebouw der Rijkslandbouwwinterschool een belang rijke verbouwing moeten ondergaan waarvan de kosten worden geraamd op f35000,In den loop van dit jaar zal derhalve een leening moeten worden aan gegaan tot een bedrag van f107.000, In verband met de spanning op inter nationaal gebied meenden B. en W. thans reeds pogingen te moeten aanwenden tot het verkrijgen van een aanbieding voor een leening. Zij zijn daarin geslaagd en ontvingen van een bemiddelaar bij het verstrekken van geldleeningen een aanbieding A pari tegen een rentevoet van 3y2 zonder voorbehoud voor bij zondere omstandigheden, onder bepaling, dat versterkte of algöheele aflossing met inachtneming van een opzeggingstermijn van 3 maanden en uitsluitend per de af lossingsverschijndagen kan geschieden als volgt: op, of na 1 October 1944 A pari, vóór dezen datum h 101 Overigens worden alleen de gebruikelijke voorwaar den gesteld. De gelden moeten worden opgenomen op 1 October 1939. Provisie 1/8 Aanvullend voorschot voor Woningbouwvereen. „Ons Stre ven". Bij het complex van 30 woningen van de Woningbouwvereeniging „Ons Streven", gesticht in 1923, werden houten schuurtjes gebouwd. Deze schuurtjes eischten de laatste jaren zooveel onder houd, dat het onmogelijk was de kosten daarvan te bestrijden uit het onderhouds- fonds, met het gevolg, dat zij thans noodzakelijk moeten worden vernieuwd. Het Bestuur der vereeniging heeft zich tot B. en W. gewend met het verzoek om medewerking tot het verkrijgen van de noodige gelden voor het bouwen van 15 dubbele steenen schuurtjes, waarvan de kosten worden geraamd op f4500, onder mededeeling, dat de huurders be reid zijn een kleine huurverhooging te betalen, waardoor de meerdere exploita tiekosten der woningen zouden worden gedekt. De gevraagde medewerking kan wor den verleend door jhet verstrekken van een aanvullend voorèchot uit de gemeente kas tot bovengenoemd bedrag, af te los sen in 35 jaren (den resteerenden loop tijd van het destijds verleende bouw- voorschot) tegen een rentevoet van 3% De jaarlijks te betalen annuïteit zal dan bedragen f224,99. De woninghuur zal daartegenover worden verhoogd met f 0,15 per woning per week, derhalve per jaar met 52 X 30 X f 0,15 f 234,—, zoodat vol doende ruimte overblijft voor huur- derving in verband met het onverhuurd zijn van woningen. Het komt B. en W. niet noodzakelijk voor ten behoeve van de verstrekking van een aanvullend voorschot een lee ning te sluiten, aangezien het destijds gevormde waarborgfonds inzake woning bouw nog beschikt over een kapitaal, belegd in rekening-courant bij den Ge meente-Ontvanger, van f7549,62. Heffing van precariorech ten. Krachtens het bepaalde in art. 2 sub K der verordening op de heffing van precariorechten is een bedrag van f2,50 per jaar verschuldigd voor het be rijden der wallen met rij- en voertuigen, uitgezonderd krui- en kinderwagens. Deze bepaling werkt zeer nuttig om te voorkomen, dat een te groot aantal vergunningen tot het berijden der wal len die daardoor spoedig stukgereden zouden worden te voorkomen, doch tevens kan niet ontkend worden, dat ze nu en dan een onbillijkheid kan inhou den ten opzichte van personen, wier beroep of bedrijf het geregeld berijden "We hebben een week van intense span ning achter ons. Er was gTOote beroering in de volkerenwereld, waarvan de naaste aanleiding was de verraderlijke aanval van het fascistisch Italië op het kleine Al banië, maar ook ons land .bleef niet ver schoond, zoodat de Goede Vrijdag en Pa sehen van 1939 nog bij velen lang in de herinnering zullen blijven. Zij, die bij de grenshataljons ingedeeld waren, werden opgeroepen en anderen we ten, dat ze zich gereed moeten houden om op het eerste sein op te komen. Gelukkig heeft het wijze, vaderlijke woord van onzen minister-president, die altijd in critieke momenten over een groo te dosis kalmte beschikt, en ook daarom allerwegen in den lande zulk een ruim vertrouwen geniet, er toe bijgedragen, dat onder ons volk van angst- of paniekstem ming niets viel te bespeuren. Zelfs het dwaze leegkoopen van winkels, dat we in September konden waarnemen, bleef nu achterwege1. Hoewel Dr Go-lijn met klem heeft ge zegd, en het zelfs heeft herhaald, dat Ne derland zijn zelfstandigheid en onzijdig heid naar alle zijden zal verdedigen, kan men toch in verschillende Duitsche bladen over de hier genomen maatregelen weinig anders dan schimpscheuten en hatelijk heden lezen. En natuurlijk valt het zoogenaamde Nationale Dagblad, het orgaan der N.S.B., hen daarin bij. De kiezers zullen, naar wij" vertrouwen, Woensdag a.s. als zij in 'het stemhokje staan, hierover wel hun oordeel uitspre ken! Zooals wiji reeds opmerkten, is in den nacht tusschen Witten Donderdag en Goeden Vrijdag het klein, onafhankelijk Albanië verraderlijk aangevallen en over rompeld door Italië. Eerst de slachting van duizenden alecht- bewapende Abessijnen door de Italiaan- sohe troepen, nu de laffe aanval op een klein, eveneens weinig bewapend volk, dat nog slechts enkele dagen geleden het feest vierde van de geboorte van een kroon prins. We leven in een tijd, waarin 'het macht boven recht op brute wijze wordt toege past door de nationaal-socialis'en en fas cisten. Natuurlijk rees onmiddellijk de vraag: wat zullen Engeland en Frankrijk hier van zeggen? Met groote spanning werd uitgezien naar de redevoeringen van Chamberlain en Daladier. Welnu, ongeveer cp hetzelfde uur heb ben belde verklaard, tb.t zij Roemenië en Griekenland volledigen steun beloven bij eenigen aanval, die de onafhankelijkheid van beide landen bedreigt. Het is niet on mogelijk, dat straks hierbij ook nog Tur kije komt. Frankrijk en Engeland hebben begre pen, dat tegenover de politiek van geweld en voldongen feiten slechts 'n politiek van uiterste kracht, en evenzeer van de sterk ste saamhoorigheid kan geplaatst worden, wil aan 'het geweid paal en perk gesteld worden. Zij zijn bereid ten oorlog te gaan om het allerhoogste belang van de wereld: de-veiligheid te redden. Dit zal natuurlijk een ontzettenden we reldoorlog beteekenen. Intusschen heeft Chamberlain het Britsoh—Italiaansche accoord niet opge zegd. Als echter de Italiaansc'he vrijwilligers na de overwinningsparade van den twee den Mei niet spoedig Spanje verlaten, dan is het Britsch-Italiaansche accoord morsdood. Dan zou de spanning rondom de Middellandsche Zee nog ongekend he viger worden. Wat Pelen betreft 1 waar ook groote gevaren dreigen hier is gebleken, dat Berlijn aan Polen zekere eischen heeft gesteld nopens Dantzig, den Corridor, be paalde Duitsche grensgebieden in Boven- Silezie en langs de nieuwe Poolsch- Tsjechische grens. Het is uiterst twijfel achtig, dat Polen deze eischen voor inwil liging vatbaar zal achten. Indien Polen weigert, en zijn troepen aan de Poolsch- Duitsche grenzen geconcentreerd houdt, zal Berlijn dat als een onduldbare uitda ging beschouwen. De situatie komt feite lijk over een met dio, welke bestond, toen Hitier het Sudotenduitsche gebied voor het Derde Rijk opeischte. Ook hier is dus maar een kleine vonk noodig, om de opgetaste brandstof te doen ontvlammen. God zij ons werelddeel, dat in zoo groo- ten nood verkeert, genadig! Op 3) December 1938 was bij de Nationale Wordt Ge gekweld door stramheid in de lede maten Hebt Gij last van pijnlijke spieren Gij zijt toch nog veel te jong-, om nu reeds als een oude gebroken man een pijnlijken en stijven rug en stroeve gewrichten te hebben. Laat U toch wrijven met den beproefden Akker's Kloosterbalsem, welke de bij zondere eigenschap heeft diep in de weefsels door te dringen. Kloosterbalsem bevat aromatische, geneeskrachtige stof fen, die verwarmend, afleidend en oplos send werken tegen de stoffen, die zich In Uw spieren en gewrichten vastzetten. Kloosterbalsem tast dus die stijfheid in Uw spieren en gewrichten in haar oor zaak aan, dat voelt Ge na elke wrijving. Ongeëvenaard als wrijfmiddel bil spit, rheumatiek, splerverrekkingen, stram heid, kneuzingen, ischias, pijnlijke spieren, Per pot van 25 Gram f 0.621/], pot van 60 Gram f LOi der wallen noodzakelijk maakt, zooals leveranciers van eet- en drinkwaren, die dikwijls bezwaarlijk hun voertuigen op eenigen afstand kunnen laten staan we gens gevaar van diefstal van den in houden. B. en W. geven daarom in overweging om aan artikel 6, bevattende de vrijstel lingen van heffing, het volgende toe te voegen: 18. het regelmatig berijden der wallen met rij- of voertuigen, noodzakelijk voor de uitoefening van eenig beroep of be drijf, ter beoordeeling van Burgemeester en Wethouders, en deze bepaling in werking te doen treden op 1 Januari 1939. A rro nd i ssem e n terech tb a nk tie Middelburg Zitting van 14 April 1939. Vervolg van de zaak tegen B. B., 3{5 j., zich noemende uilgever, destijds woon achtig te G 0 e s, verder zonder vaste woon- of verblijfplaats, thans gedetineerd in het huis van bewaring te Middelburg De getuig© Huissen, directeur der N. G. Mannaert-G'eerts te Terneuzen, verklaar de, dat verdachte in de maand December van het vorige jaar is gekomen met een verzoek, of hij voor reclame in de auto bus mocht zorgen. Hij1 liet daarbij een geheel pak adhaesiebetuigingen zien. D'e affiches in de bus zouden hem ongeveer f 150 per jaar kunnen opleveren. De afspraak was, dat eerst het geld zou worden gedeponeerd en dan zou de re clame in de- bus worden opgehangen. Alles moest vóór 15 Januari 1939 zijn betaald, Eind Januari bleek echter, dat er nog niets was betaald, en er waren intusschen menschen, die aan verdachte voor reclame hadden betaald. Getuige is toen de gedu peerde menschen toch ter wille geweest en heeft alsnog de reclame doen ophangen in het vertrouwen dat die reclame ook het volgend jaar bestendigd zou worden. Verdachte door 'den President onder vraagd, erkent van H. een brief te hebben gehad, waarom hij' vroeg om deze te kunnen toonen aan de menschen, dat 'hij1 verdachte, de geheele ruimte had gehuurd. Verdachte ontkent echter, dat er afgespro ken was, dat er uiteindelijk 15 Januari zou moeten zijn betaald. Dit zou volgens verdachte 15 Juli zijn. Op' een vraag van den President geeft verdachte toe, dat hij in totaal f 118 'heeft ontvangen en onge veer 600 francs. Verdachte ze>gt, dat het thans zijn bedoeling nog is om H. te be talen, dat de President de opmerking ont lokt, 'dat Huissen daarop wel niet erg gerust zal zijn. Vervolgens wordt verdacht© onder het oog gebracht, dat het klachten tegen hem regent nit alle deelen van Zeeland. De Officier van Justitie, requisitoir ne mende, zegt, dat het z.i. vast staat, dat er geen sprake is geweest dat verdachte de geheele ruimte zou hebben gepacht. On juist is ook de bewering van verdachte, dat hij eerst op 15 Juli 1919 zou. mogen betalen. Volgens de Officier staat het misdrijf van „verduistering" aan alle kanten vast. Verdachte noemt zich „uitgever", wat dan moet worden verstaan als uitgever „van eens anders geld". Verdachte schermt met tevredenheids- betuigingen, maar de Officier is in het bezit van wel een paar honderd 0 n tevre denheidsbetuigingen. Verdachte heeft volgens den Officier, ongeveer f 1000 ontvangen, traoteerde veel lustte er zelf ook graag een en vertrok nog met achterlating van een schuld van plm. f 650. D'e Officier eiseht 1 jaar gevangenis straf, zonder aftrek en met hevel tot on middellijke gevangenneming. De verdediger van verdachte, Mr H. .C J. Z-aayer, advocaat te Goes, zegt dat in deze geheele zaak een civiel geschil zit tusschen verdachte en Huissen. Pleiter ziet er geen enkel bezwaar in dat verdach te de geheele ruimte huurde, maar dat hij betalen moest naar rato er ruimte in ge bruik zou worden genomen. Verdachte was geen lasthebber van de N. V. en hij1 had dus ook geen gelden van de N. V. onder zijn berusting, dus kon hij ook geen gelden van de N. V. verduiste ren. Volgens pleiter i® de eisch van 1 jaar gevangenisstraf zonder aftrek veel en veel te hoog. Het gaat hier om een bedrag van f 150. D'e eisoh is gebaseerd op feiten, die heelemaal buiten de telastelegging staan. Pleiter vraagt vrijspraak en onmiddel lijke invrijheidstelling van verdachte. Nadat de Rechtbank in Raadkamer ge weest was, werd de invrijheidstelling ge weigerd. Valschheid in gieschrifte en verduistering^ J. P., 28 jaar, reiziger te Koudekerke, stond terecht wegens valschheid in ge schrifte en verduistering. Verdachte was destijds in dienst als provisiereiziger bij de firma Maljers Zoon te Middelburg. Hij heeft in den loop der jaren 1937, 1938 en 1939, meerdere kwitanties voor door zijn firma geleverde waren, valsehelijk op gemaakt en met den firmanaam onder teekend, tot welke onderteekening hij niet gerechtigd was. Vervolgens heeft hij de op die kwitanties geïnde gelden zich we derrechtelijk toegeëigend. Verdachte was verschenen en werd rechtskundig bijgestaan door Mr H. G. J. Zaayer, advocaat te Goes. De getuige Maljers, grossier en patroon van verdachte, volhardde bij zijn destijds afgelegde verklaringen. Verdachte moest kwitanties innen en-ioogensohijnlijk ging dat goed, doch achteraf bleek, dat verd. in de kwitanties knoeide. Verdachte leen de geld bijl klanten van de firma. Verdachte, ondervraagd, geeft alles toe. Er is ongeveer een bedrag van f 1200 door hem verduisterd. Verdachte is thans bij de werkverschaffing. De Officier van Justitie, zegt dat nu alles vaststaat, de straf een punt van over weging is. Buiten de verduistering en valschheid, zou nog diefstal van blanco kwitanties kunnen worden ten laste ge legd, benevens overtreding van de Zegel wet. D'e Officier zegt, dat het reclassee- ringsrapport van verdachte slecht is, en van berouw is allerminst gebleken. De Of ficier eischt 2 maanden gevangenisstraf. De verdediger van verdachte zegt, dat

De Zeeuw. Christelijk-historisch nieuwsblad voor Zeeland | 1939 | | pagina 5