Kerknieuws Onderwijs. Gemengd Nieuws Telegrammen. Burgerlijke Stand Fhantiëele Berichten ZUID-BEVELAND Candidatenlijsten voor de Gemeen teraadsverkiezingen. Onderwijzersopleiding DE C. A. 0. DER TYPOGRAFEN. Wisselkoersen. lerseke. Het zomerweer der laatste da gen, hoewel aangenaam, is zeer schade lijk voor de mosselverzending. De vraag uit België en Frankrijk is de helft minder dan vorige week. De kwaliteit handhaaft zich tot heden goed. (Herplaatsing wegens misstelling.) Borssele. (Groep kiezers „Algemeen belang"): 1. A. v. Zweeden, 2. P. Dekker, 3. C. Rottier Jz., 4. St. Almekinders, 5. Jac. v. Liere, 6. Jac. de Bue Jacz., 7. Matth. Nijsse, 8. C. van Sluis, 9. D. Ge- schiere, 10. Joh. Zweemer. Domburg. Chr. Hist. Kiesvereeniging: M. Janse (aftr.), G. Louwerse, Ant. Poppe, "W. Maljaars Jr. Besloten werd op gelijke wijze als an dere jaren samen te werken met de A. R. kiesvereeniging. öostkapelle. Ned. Herv. Kiesvereen. „Ons Belang": Z. Maljaars (aftr.), F. G. de Roo (aftr.), Jhr. H. J. van Adriohem Boogaert (aftr.), M. N. van Liere (aftr.), W. Bommeljé, J. Maljaars Wz., J. Koene, j. de Voogd, K. Poppe Johz., A. W. Ixmws. Ned. Herv. Kerk. Aangenomen niaar Diever, P. Inherg te Grollo. Bedankt ivoor Idaard, P. Inlberg, te Grollo. Geref. Kerken. Tweetal te Nieuw 'Leus en, B. Geuichies te Daarlerveen en E. J. Wassink te Bruchterveld. Geref. kerken en Ox ford - b e w e g i n g. De Kerkeraad van de Geref. Kerk te lerseke nam in zijn laatste vergadering het besluit, bij de eerstvolgende vergadering van de classis Goes het volgende voorstel in te dienen: „De Kerlk van lerseke, gezien de sym- pathiseerende of weifelende houding van leden onzer kerken, zoowel van ambts dragers als niet-ambtsdragers, ten op zichte van de Oxfordgroep; van oordeel, dat de tijid dringt, dat de kerken zich dui delijk over deze beweging uitspreken, stelt aan de classis voor langs de particuliere synode aan de komende generale synode van Speek te verzoeken, zulk een uit spraak te willen doen." Benoemd tot examinator voor het Middenstandsdiploma dhr H. M. Schip pers te Goes. De aanhangige wijziging van de L.O.-wet. Nader overleg tusschen commissie van rapporteurs en Regeering. Nadat de counlmissie van rapporteurs der Tweede Kamer voor het wetsontwerp tot wijziging, van de Lager Onderwijiswet- 1920 en van daarmede verband houdende bepalingen der Pensioenwet 1922, der Mliddelhaar-Olnderwij'swet en der wet van 11 Juni 1921 had kennis genomen van de Memorie van Antwoord, is zij omtrent eenige in die Memorie behandelde pun ten in schriftelijk overleg getreden met de ministers van O., K. en W. en van Bin- nenlamidsehe Zaken. Aan het desbetreffende verslag is het volgende ontleend: Do coimlmissie meent, dat niet kan wor den gezegd, dat de openbare behandeling vairu dit wetsontwerp voldoende is voorbe reid, als de Kamer niet ten minsto de hoofdlijhen van het nieuwe leerplan kent. In hum antwoord zeggen de beide mi nisters, dat bezwaarlijk van ben kan wor den verwacht, dat zij nu reeds medelee- lingen doen vani de voorschriften betref fende het leerplan,, die ingevolge artikel 150 van het wetsontwerp bijl alg. maatregel van bestuiur zullen worden vastgesteld. De minister geeft echter een iia het ver slag opgenomen schema van een normale lesurenverdeeling voor de vierjarige kweekschool. De commissie meent, dat het de bedoe ling van dit ontwerp is, dat de kweeke- lingen meer practise he oefe ning zullen hebben diami thans. De mi nisters kunnen deze formiuleering in haar algemeenheid niet aanvaarden. In de Me morie van Toelichting wordt opgemerkt, dat in de hoogste twee leerjaren ruimte van tijd zal blijven, om de practische oefening der leerlingen „behoorlijk tot haar recht te laten komen". Dat behoeft niet immer te leiden tot vergrooting van het getal oefenuren. Nog minder dam omtrent de bepaling van het aantal lessen in het algemeen kan de minister van Onderwijs zich thans reeds uitspreken over het aantal uren dat voor het godsdienstonderwijs in den algetmieenen maatregel van bestuur zal worden vastgesteld. Dit is een zaak, waarbij hij eerst na overweging van de dienaangaande te ontvangen adviezen zal kunnen beslissen). Bijl de toepassing van deze wet zal geen onderscheid worden gemaakt tusschen leeningen, strekkende tot converteoring van bestaande leeningen, en leeningen, strekkende tot bet verkrijgen van nieuw geld voor het stichten van schoolgebou wen. Bij nota van wijziging wordt voorge steld het eerste lid van art. 158 te lezen als volgt: „De vergoeding, bedoeld in art. 157, onder a. bedraagt vijf ten honderd en het bedrag, hetwelk voor het veiikrijgen van den grond, voor den bouw of verbouw en voor de eerste inrichting, met inbegrip wan 'de scb ooimeubel en, ds uitgegeven; met dien verstande, dat daarbij buiten be schouwing blijven kosten, waarvan onze minister bij de goedkeuring, bedoeld in art. 156, onder b, beeft bepaald, dat zij niet voor vergoeding in aanmerking ko men." Voorts wordt de derde volzin van bet eerste lid van art 11 als volgt gelezen: „De vergoeding bedraagt vijf ten hon derd van de geschatte waarde." Treinongeval bij Delft. Gisteravond te ongeveer kwart over 8 is vlak bij het station Delft op het spoor wegemplacement een ongeval gebeurd ten gevolge waarvan 't treinverkeer tusschen Rotterdam en Den Haag over deze lijn geheel werd gestagneerd. Een goederentrein, die uit Delft naar Rotterdam vertrok is even buiten het sta tion in zijdelingsohe botsing gekomen met een ledigen goederenwagon, welke op het rangeer-emplacement stond en niet ver genoeg was opgetrokken. 'D'eze wagen werd met geweld uit de rails geworpen en tegen een mast geslingerd van de electri- sohe bovenleiding, welke mast afknapte en evenals de electrische draden op de beide hoofdsporen terecht kwam. Aange zien hierdoor een levensgevaarlijke situ atie ontstond heeft de storingsdienst van de .spoorwegen aanstonds den stroom uit geschakeld. Daar de lijn door een en an der geheel versperd was, moest 't trein verkeer tusschen Rotterdam en de Resi dentie worden stil- en omgelegd. Het opruimings- en borstelwerk was gisteravond tegen twaalven zoover gevor derd, dat een stoomtrein uit Rotterdam toen kon passeeren. Vanmorgen was de dienst vrijwel weer normaal. Kind In kokend wa ter gevallen. Het ruim éénjarig kindje van de familie S. te Nieuwenhagen is Dinsdag in een bak kokend water geval len. Het kind is zwaar gewond naar het ziekenhuis te Heerlen vervoerd, waar het gisteren aan de gevolgen is overleden. Inbraak bij deini Alg. Ned. Typografenbond. Toen men gis termorgen in het gebouw van den Alg. Nederlandsdhen Typografenbond op de Leliegracht te Amsterdam het kantoor op de eerste verdieping binnenkwam, vond men er alles overhoop gehaald. De brandkast was omgekeerd op de tafel ge-1 leigd en er waren duidelijke sporen, dat gepoogd was de achterzijde met carbid- branders te openen. Dit is echter niet gelukt en daarmede is den inbrekers een groot bedrag aan geld, dat in de brandkast was geborgen, ontgaan. Zij hebben zich tevreden moeten stel len met den inhoud van een spaarbusje ten bedrage van f 5 en een postzegellkas met f 10, welke gemakkelijker te bemach tigen waren. Het is duidelijk te zien, dat er geen be roep swerkers aan den arbeid zijn ge weest. Hulpbesteller der pos- te r ij e n gearresteerd. Onder verdenking van verduistering vian post pakketten is te 's Hertogenbosch een 38- jari'ge hulpbesteller der P.T.T. gearres teerd. Op heimelijke wijze had de man .getracht een pakket in zijn fietstasoh te bergen; de politie werd van dit optre den in kennis gesteld en bijl haar onder zoek bleek, dat hiji zich een pakje, waar in zich vleesoh bevond, had toegeëigend. Bij een huiszoeking in het pension, waar de hulpbesteller woonde, heefl de recher che een aanzienlijken voorraad gouden en zilveren artikelen gevonden, zooals hor loges, ringen, armbanden e.d. De waarde van een en ander zou een duizend 'gulden beloopien. De mian erkende zich een en ander te hebben toegeëigend. Hoelang hij zich aan deze practijiken heeft schuldig gemaakt, is nog niet komen vast te staan. Het onderzoek duurt nog vooït. 'Felle brand. lm den afgeloopen nacht is in een berghok staande op de Veemarkt te Groningen brand ontstaan. Nog voordat de brandweer arriveerde was het vuur laan de achterzijde overge slagen op de veestallen van 'den heer A. de V., die een hotel exploiteert. Het in de stallen aanwezige vee kon nog bijtijds worden gered. De brandweer kon niet verhinderen dat een groot deel van het gebouw verbrand de. Een groote hoeveelheid stroo is ver loren gegaan. Uit vrachtauto geval lenen gedood. Gisteravond reed op den Utrechtscheweg te 'Oosterbeek een zeswielige vrachtauto. Plotseling sloeg het portier van de cabine op-en, waardoor de naast -den bestuurder gezet-en persoon, zekere J. uit West er voort, uit den wagen viel en op den straatweg terecht kwam. Hij was op slag dood. De mian was ge huwd en vader van vier -kinderen. Kolendampvergiftiging. Gistermorgen constateerden te Breda bu ren, dat het stil bleef in de woning van mejuffr. V. L., o-p de Nieuwe Bosch- straat, die miet hiaar nichtje dit huis be woont. De politie verschafte zich toegang tot -de woning. -Zij vond- -de heide dames bewusteloos, tengevolge van kolendamp vergiftiging. Direct ontboden geneeskun dige hulp gelukt© het spoedig het nicht je tot bewustzajlni te brengen, maar bij de oude dame gelukte dit nog niet. Haar toestand is zeer ernstig. 1 Fellebrand te House - 1 1 e r s d ij k. Gistermiddag heeft een felle brand gewoed in de groote tuinders- schuur met aangebouwde werkplaats van den heer T. Valstar te Honselersdijk, ge meente Naaldwijk. De brand ontstond doordat vuur, waarmede koolteer werd verwarmd, in aanraking kwam met een stapel van vijftig pakken stroo. D'e krach tige wind deed de vlammen snel om zich been grijpen met het gevolg, dat de schuur en de werkplaats tot den grond toe afbramfden. D'e brandweer van Naald wijk wist met groote moeite het woonhuis te behouden. De schade wordt niet door verzekering gedekt. Tijdens het blusschingswerk sprong een groot vat met olie, dat zich in de schuur bevond, uiteen,, waardoor eenige brand weerlieden lichte verwondingen opliepen. Inbraak te Tilburg. Na een rustpauze van eenige dagen laat de inbrekersbende, die den laatsten tijd in Tilburg opereert, opnieuw van zich hoo- ron. Tijdens een afwezigheid, die nog geen vol uur duurde, van de bewoners, verschaften dieven zich toegang tot de woning van de familie H. P. aan de Vee straat, aldaar. De ongewensohte bezoekers kwamen binnen door uitsnijding van een ruit aan de voorzijde van het huis. Een kast in de voorkamer werd geforceerd en het daarin aanwezige bedrag van f425 aan zilvergeld verdween in de zakken der inbrekers. iDoodelijk schot. De 20-ja- rige dienstplichtige H. uit Doetinchem, die te Lent in garnizoen lag, bad Dinsdag avond het ongeluk zich 'bij het schoonma ken van zijn geweer in den buik te schie ten. De jongeman werd naar hel zieken huis te Nijmegen overgebracht, doch is daar aan de gevolgen bezweken. MEDEDEELING VAN HET K.N.M.I. Op 12 April is te De Bilt een maximum temperatuur van 24.0 gr. C. waargeno men. Deze temperatuur is hooger dan tot nu toe sedert het begin van de waar nemingen in 1897 zoo vroeg in het jaar is voorgekomen. VEROORDEELING WEGENS MOORD. DIEIN B0I9GH. Op 4 Jamuiari heeft de te Schijindel wonende 52-jarige P. v. d. D. zijn 83-jarige moeder dusdanig met een hakimles geslagen dat de vrouw spoedig is overleden. Zij had haar zoon, die den vorigen dag dronken was thuis gekomen, dien ochtend verwijt gemaakt, -dat hiji niet aan het werk was gegaan. Hierover had verdachte zich kwaad gemaakt; hiji heeft zijn moeder met het mes eenige slagen toegebracht. Heden stond hij terecht voor de arron dissementsrechtbank te Den Ëosoh. Het O. M. eischte 12 jaar gevangenisstraf met ter beschikking stelling van de regeering, OVERBOORD GEVALLEN EN VERDRONKEN. ROTTERDAIM. Vannacht is de 19-jarige Duitsohe matroos Meyer uit Koningsber gen in de Maashaven aan boord uitgegle den, te water geraakt en verdronken. MOTORRIJDER RIJDT OP EEN GROEP RUSTENDE MILITAIREN IN. DEN BOSCH. Onder de gemeente Lan- gëboom heeft gistermiddag 'n ernstig on geval plaats gehad, waarbij- een 7-tal per sonen min of meer ernstig gewond werd. De heer v. d. V. uit Schijindel kwam per motorfiets uit de richting Mil. In de bocht ter hoogte van Bissohops, naderde uit tegenovergestelde richting een auto, bestuurd door den heer Dodemont uit Den Bosch. De motorrijder die met zeer groote vaart reed nam de bocht verkeerd en zag pas op het laatste moment de auto. Hij, wilde een aanrijding voorkomen en wierp het stuur om, met het gevolg, dat hij bet bosch inreed. Juist op delze plaats bevonden zich een 100-tal militairen. De motorrijder reed over eenige van 'hen heen, kwam tenslotte te vallen en bleef bewusteloos liggen. Onder de militairen ontstond groote consternatie. Zes personen werden ge wond. Een militair uit Maastricht was er het ernstigst aan toe, een onderdeel van den motor had hem in den buik getroffen. Onmiddellijk werd een militair arts- ge waarschuwd, die de eerste geneeskundige hulp verleende en den ernstig gewonde naar een ziekenhuis liet overbrengen. De motorrijder kon naar zijn woning wor den overgebracht. WEDEROM POGING TOT AANRANDING. GINNEKEN. Naar eerst thans bekend wordt is Dinsdag een 6-jarig meisje in het Mastbosoh aangerand. De politie van Ginneken heeft den aanrander kunnen arresteeren op het moment dat hij met het kind niet nader te noemen hande lingen wilde plegen. De mian is afkomstig uit Nijmegen en verbleef tijdelijk te Breda. Hij is in verzekerde bewaring gesteld. Vast is reeds komen te staan dat hij niet met de eerste aanranding iets uitstaande heeft gehad. BOTER N OTE E RIN G. DEN HAAG. De boternoteering Kopen hagen bedroeg heden f 0.87 per kg. VAN VRACHTAUTO GEVALLEN EN GEDOOD, WOUD'RIQHEIM. Vanmorgen is te Oudendijk onder de gemeente Woudri- ohem de 9-jarige *W. Schouten, uit Veen, •van een vrachtauto gevallen en op slag gedood. GOERING UIT TRIPOLIS VERTROKKEN. TRIPOLLS. Goering is uit Tripolis ver trokken om naar Italië terug te keeren. NOG STEEDS BOMAANSLAGEN IN ENGELAND. LONDEN. Gisteravond hebben terroris ten van het lersche repuhlikeinsche leger elf bomaanslagen gepleegd, n.l. zes in Londen, vier in 'Coventry en één in Bir mingham. De aangerichte schade is betrekkelijk gering, doch een aantal personen werd licht gewond. EEN MAN AAN DE GRENS DOODGESCHOTEN. SEENAKEN. Vannacht probeerde een onbekende persoon langs de bij Hoog1- cruts aanwezige grensversperring per fiets Nederland binnen te dringen. Aan 't herhaald verzoek van de militaire grens wacht om af te stappen gaf de man geen gehoor, zoodat de wacht een schot op hem loste. De man was op slag dood. Hij was niet in het bezit van een nationaliteits- bewija. TERUGROEPING VAN AMERIKAANSCHE OORLOGSBODEMS UIT DE MIDDELLANDSCHE ZEE? WASHINGTON. De betrokken departe menten bespraken de mogelijkheid de Amerikaansohe oorlogsbodems in de Mid- dellandsohe Zee, welke hierheen zijn ge zonden ter bescherming van de Ameri kaansohe belangen in Spanje terug te roe pen. VERZEKERING TEGEN OORLOGS RISICO. NEW-YORK. In verband met den ern- stigen toestand in Europa hebben de ver zekeringsmaatschappijen bekend ge maakt, dat geen verzekeringen tegen oorlogsrisico meer worden gesloten voor schepen, welke van en naar Duitschland en Italië gaan. Voor schepen bestemd voor andere havens, wordt de premie verhoogd. GOES. Huw.-aangifte: Pieter Jan Geense 32 j. jm. en Agnes Christina Brug- geman 30 j. jd. Gehuwd: Cornells Hendrik Hollestel'e 30 j. jm. te Rotterdam en Jannetje de Regt 28 j. jd. Geboreu: Anna Magdalena d. v. Gerrit Pieter Arie de Ronde en Levina Prancina dén Herder; Fenna Elizabeth d. v. Ebe Nicolaas Constant van Riesen en Elena Maria de Witte. Overleden: Leendert Kooman 82 j., echtg. van Jannetje den Boer. MIDDELBURG. Ondertrouwd: A. G. Visser 27 j. jm. en L. Schuitman 25 j. jd. Getrouwd: J. Dekker 25 j. jm. en J. H. Houmes 21 j. jd. Bevallen; E. G. van der Weel geb. Cove z.; A. M. Vader geb. de Visser z. Overleden; G. C. Romijin 80 j. geh. met J. II. Grootjans; J. Geldof 81 j. geh. imet P. 'S. Hubregtse. (M. Gt. Van 310 April. WEiSTKAPELL'E'. Getrouwd: P. Peene 25 j. jm. en Piëta Minderhoud 21 j. jd. Overleden: Wm. Roelse 80 j. ongeh. (M. Gt.) Van 18 April. OOSTKAPELLE. Bevallen: M. Jacobse geb. Schreienberg z.; G. Maranus geb. Franse z. Ondertrouwd: F. Zuxhaar 23 j. jm. en M Jobse 18 j. jd. (M. G.) Oveor de maand Maart. NISSE. Geboren: 6, Adriana Jacoba Tannetje d. v. Pieter Westveer en Tan netje Meijer. OUD-VOSSEMEER. Gehuwd: Olivier Adriaan de Nijs, 24 j. en Janna Clasina Plandsoen, 21 j. Geboren: Cornelia Dymphna, d. v. F. J. Veraart en A. Wouts; Elisabeth Jo hanna, d. v. F. Hommel en J. E. Uuijtde- willigen; Bastiaan Josephus, z. v. Th. Veraart en E. Hugens; Cornelis, z. v. A. J. Kloet en A. Voshol; Maatje Izabella, d. v. J. Fluijt en M. I. Oudshoorn; Dirk, z. v. P. Krijger en G. van Dijk; Marinus Leendert, z. v. J. Mijnheere en H. G. Quist. RILLAND-BATH. Geboren: Gommert Pieter z. v. Cornelis Marinus van de Griek en Lena Lijdia Baas. Overleden: Kornelia Wisse 86 j., wed. van Cornelis Prevoost; Jan Hoogesteger, 71 j., echtg. van Jannetje de Smit. Gehuwd: Dirk Willem Lobbezoo 26 j en Paulina Traas 26 j. jd. (I. G.) ST.-ANNALAND. Getrouwd: 9. W. P. Fase, 24 j. jm. en W. C. Hage, 21 j. jd.; 23. K. G. Neef, 25 j. jm. (van Zevenber gen) en C. Kodde, 23 j. jd. Geboren: 23, Pieter, z. v. D. de Witte en E. den Engelsman; 31, Aberdina Isa bella, d. v. J. Slager en J. Goedegebuure. Overleden: 21, Jos. Ridderhof, 85 j„ echtg. van A. C. Noordijk; 23, J. de Witte, 79 j., wed. van Ah. Gunst; 26, Maartje Faasse, 50 j., echtgen. van J. C Goede gebuure. De beteekenis der verbindendverklaring. De verbindendverklaring van verschil lende bepalingen der collectieve arbeids overeenkomst voor het boek- en raster- diepdrukbedrijf is op Woensdag 29 Maart afgekondigd en het „Grafisch Orgaan", het blad der Christelijk georganiseerde typografen is daarmee om twee redenen ten zeerste ingenomen. Een belangrijke zaak is, dat na nauw keurige overweging de regeering de G.A.O. heeft verklaard te zijn in overeen stemming met 'het algemeen belang. Ef is heel wat critiek geoefend op de G.A.O. en heel wat tegenstand is tot uiting geko men. Ook het ongeorganiseerde bedrijf heeft zich niet onbetuigd gelaten. Er was een sterke overtuiging noodig om toch door' te gaan met 'het doorvoeren der be- drijfsgemeenschap. Thans verklaart de minister deze recht spraak verbindend. Niet zóó maar, doch na ernstige en nauwlettende overweging. Dat is een daad van zoo moreele betee kenis, dat wij ook daardoor gesterkt in de overtuiging tóch op den goeden weg te zijn, met grooter zekerheid kunnen voort gaan. Een tweede overweging is, dat degenen, die concurrentie drijven door de arbeids voorwaarden, nu geoordeeld zijn. Velen van hen hebben hun ingesteld zijn op eigen belang, herhaaldelijk gecamoufleerd met de verklaring dat alleen de bevorde ring van het algemeen belang hun over weging was. Thans komt de minister en verklaart de G.A.O. verbindend. Vrij schriel komen nu de argumenten derzul- ken uit in het ware licht. Geoordeeld zijn hun uitvluchten, weggerukt is het scherm van voor hun ware bedoelingen. Dezul ken moeten overtuigd worden van hun ongelijk en er toe gebracht worden willig mede te werken aan de goede uitvoering der bedrijfsregeling, die thans ook voor hen wet is. HOEK. Huw.-voltrekkingen: 10 Maart, Andries van Gelderen (van Terneuzen), 26 j. jm. en Adriana Pieternella de Graaf, 23 j. jd.; Jacobus Leunis (van Ter- neuzen), 25 j. jm. en Suzanna Maas, 21 jaar jd. Geboren: 5 Maart, Abraham Cornelis, z. v. Jan Jacobus Vermeulen en Maria de Graaf; 10, Johannes Jan, z. v. Pieter Marinus de Fouw en Sara Wagenaar; Maatje, d. v. Frederik de Braai en Adria na Buijze; 14, Pieter Goverd, z. v. Mat- theus de Blaeij en Adriana Maria Schooff; 17, Gelein Guillaam, z. v. Adriaan Meer- tens en Janneke Broekhoven; 22, Cor nelia Francina, d. v. Leendert Marinus Witte en Maria Neeltje Moes. Overleden: 3 Maart, Aaltje Oppeneer, 91 j., wed. van Dirk Jansen; 5 Maart, Adriaan Verstraten, 65 j., echtg. v. Jaco- mina Dieleman; 13 Maart, Johanna Mi- chielsen, 64 j., wed. van Krijn Pladdet. (T. C.) BEURSBERICHTEN. Slotkoersen van de Amsterdamsche Effectenbeurs, ons medegedeeld door Van Heel Go. N.V. te Goes. vorige koers heden H. V. A. 385 386 Ned. Ind. Handelsbank 106 107 Philips 1771/* 18214 Unilever 118 119 A. K. U. 31 32 %-3 Amsterd. Rubber 181 182 Kon. Olie 283V2 286 Kon. Boot 95 96 Scheepv. Unie 95 97 D'eli Mij. 178 185 Nederland 1937 91 91 Nederland 1938 96 96 U. S. Steel 35 34% -5 Anaconda 17 17s/s Bethl. Steel 41b/B 41%-2 North American 15% 15% Int. Nickel S3V8 33% Gont. Oil 163/s 16% Shell 81/* 87/s Kennecott 22% 237s Radio 4% 47/s Am. Enka 20VÜ 20% Gar Foundry 15 16% Tidewater 8 9% Midpetco 8Vs 9 Rep. Steel llVs 11% Waterworks 6 7 Gen. Motors 29 30% De beurs was voor de aandeelen in haar geheel hooger, de omzetten waren bijzonder klein en men onthield zich bijna geheel van 't doen van zeiken in afwachting van de komende redevoeringen. Kon. Olie, HVA en Philips waren 34 °/o hooger, de andere actieve aandeelen 2 pet. Ook de Scheepvaartafdeeling kon zich wat her stellen. De Amerikanen waren iets hooger en boven pariteit. De openingskoersen konden aanvankelijk goed gehandhaafd blijven, daar er zoo goed als geen aan bod was, later ontstond eenige teruggang. Het geld was niet zoo ruim ais anders en noteerde lVs pet. In de obligatieafdeelin- gen bleef het zeer stil. De onbelegde gel den worden nog teruggehouden. Amsterdam, 13 April, 2.30 u. Berlijn 75.45—75.65. Londen 8.818.83. Parijs 4.985.00. I Brussel 31.6831.72. New-York 1,87%—1.88%.

De Zeeuw. Christelijk-historisch nieuwsblad voor Zeeland | 1939 | | pagina 3