Een Winkeljuffrouw S.WIENER&C TANDARTS E. KLIERT Kerknieuws Predikbeurten. Onderwijs. Gemengd Nieuws Laatste Berichten. Telegrammen. Marktberichten Advertentiën PRAKTIJK-DIPLOMA Gevraagd: Geen moeite te veel maar steeds tot uw dienst is de SPECIAALHlUS-VBrtegenwoordiger L. VLIEGER, Meliskerke MIDDELBURG. BOEKHOUDEN Handelsschool MERCURIUS Neem voor Handelsonderwijs alléén het beste MIDDELBURG NEDERLANDSCHE SPOORWEGEN. Goedkoop van GOES naar MIDDELBURG voor slechts f0,325 Derde klasse en f 0,45 Tweede klasse bij gebruik van 10-Rittenboekje. Bij inschrijving te koop: De gewone audiëntie van den Commissaris der Koningin In Zeeland, op Donderdag 13 April a.s. zal NIET doorgaan. Dinsdag 11, Woensdag 12 en Donderdag 13 April AFWEZIG. is U doof? Plan van uitbreiding en bebouwingsvoorschriften. Groote Afbraakveiling te Middelburg. Een geweldige partij beste Afbraak. inspanveillng te Westkapelie. volledigen Landbouwersinspan U EN UW RHEUMATIEK LIGGEN SAMEN ONDER ééN DEKEN. Wanneer U onder de dekens kruipt, blijft Uw rheumatiek niet aan Uw bed staan, al hebt U er 4, 5 of 6. Dacht u nu werkelijk alleen met een groot aantal dekens Uw rheumatische pijnen te kun nen verdrijven? U als leek weet niet beter. U denkt: „Warmte zal mij goed doen". Maar bij de minste afkoeling ia de pijn er weer met verdubbelde hevig heid en te meer, omdat rheumatiek- lijders door de bij rheumatische aandoe ningen optredende storing in de huid functie, extra gevoelig zijn voor koude, tocht en vocht. Pak de koe bij de horens en gebruik niet langer lapmiddelen I Ge moet de oorzaak bestrijden en die ligt in een overmaat van urinezuur in het lichaam. Wat ge noodig hebt is een bloedzuiverende kuur met Kruschen Salts, dat het urinezuur radicaal doet verdwij nen door aansporende werking op lever, nieren en ingewanden. Kruschen Salts is uitsluitend verkrijgbaar bij alle apothe kers en drogisten f 0.40, f 0.75 en f 1.60 (extra groot pak). (Adv.) Ned. Herv. Kerk. Broepen te Workum, J. N. de Ruiter te Aalsum. Te Voorthuizen, K. v. d. Pol te Wierden. Goref. Kerken. Aangenomen naar Marrum, J. van Har- molen te Harkstede. Chr. Geref. Kerk. Aangenomen naar Vlissingen, W. Meijn- hout te Nieuwendam. i Emeritaat. Dr BI W i e 1 e n g a, pred. bij de Geref. Kerk te Amsterdam, heeft togen 1 October eer vol emeritaat aangevraagd. Ned. Herv. Kerk. Goes, vm. ds Odé (medew. kerkkoor en bazuinblazers), av. ds Zandee te 's H. H,kinderen. Maandag 9.30 u. ds Steinz. Wilhelmiinadorp, 9.30 u. ds Homburg, 2 u. ds Zandee. Geref. Kerken. Geersdijk, vm. en av. leesd., 2 u. ds Veen- stra. Avondschool voor Nijverheidsonderwijs te Middelburg. Aan de Avondschool voor N. O. te Mid delburg zijn bevorderd: Van de eerste naar de tweede klasse: St. Abrahams®, F. Boone, A. Bouwens, I. van Dalen, A. Dees, W. A. Flipse, A. Fre- deriks, H. Hendrikse, M. A. Hoogesteger, M. W. Mannie, J. Mulder, M. de Ridder, W. Tih. Schotman, P. v. d. Sluijs, T. Snij ders, G. Sturm, A. P. van Tiel, G. Ver- meule, W. G. v. d. Werf, P. J. Wolf, alien te Middelburg; J. van Belzen, P. Hame- lin-g, A. P. Jeras, allen te Arnemuiden; C. de Kuyper, J. Luteyn, D. de Steur, M. Vreeke, S. Wielemaker, "W. Wolf, alien te Koudekerke; J. Janse, Oostkapelle; M. dp Pagter, Serooskerke; J. F. Briars, A. Gy- vat, J. Kiefeoom, C. J. Marijs, P. J. Schreurs, Souburg; 0. Maljers, Veere. Niet bevorderd 13 leerlingen. Van de tweede naar de derde klasse: G. J. Gornelisse (voorw.), H. Damman, W. H. van Donselaar (voorw.), P. Filius, Joh. Janse, K. Janse, L. M. Jobs®, J. M. Klein, J. de Voogd, S. A. Wondergem, allen te Middelburg; H. van Belzen, I. Meulmeester, N. de Vos, allen te Arne muiden; Jan Bimmel, Domburg; P. B. de Wijze, Koudekerke, W. den Boeft, St Laurens; G. W. Francke, W. Onderdijk te Veere. Niet bevorderd 4 leerlingen. Van de derde naar de vierde klasse: P. L. Back, A. M. de Beer, M. T. Boo gaard, J. Buys, A. Griep, A. H. de Ko ning, M. Mol, Th. A. de Neve, Jac. Phi- lipse, M. J. Pluijmers, Joh. de Ruyter, G. Verburg, P. J. A. G. Verburg, allen te Middelburg; L. Roelse, Domburg; A. G. Dieme, P. A. Dingemanse, J. Leijnse, al len te Koudekerke; J. Davidse, Melisker- ke; M. Schout, Serooskerke; J. Verhage, J. D. Wallenburg, Souburg. Niet bevor derd 4 leerlingen. Van de vierde naar de vijfde klasse: M. Buysse, M. D. Geuze, J. P. W. de Graaf, P. v. Helleman, K. J. de ILoo- ge, Wi. Janse, J. de Klerk, J. G. Glerq, F. H. v. d. Kop, A. de Ligny, J. Machielse, J. Muilier, L. Outermans, A. Peene, J. M. de Regt, J. C. Reijnhoudt, E. J. Tilroe, G. J. Verhage, allen Middel burg; P. G. de Jager, P. Janse, Arnemui den; C. Dingemanse, Biggekerke; G Ma- ranus en P. v. d. Welle, beiden Domlmrg; J. M. de Regt, Grijpskerke; P. Buys, W. J. Francois, D. M. Geuze, H. G. Geuze en C. L. van Noppen, allen Koudekerke; G. P. Geldof, K. Janse, F. Jobse en W. Va der, Oostkapelle; N. J. Elenbaas, N.- en St Joosland; A. de ligny, Serooskerke; T, Th. den Haan, W. van Hemert, J. C. van Keulen, G. Willeboordse, allen Souümrg; A. A. Gillissen, Vlissingen. Niet bevor derd 5 leerlingen. Het einddipoma ontvingen de volgende leerlingen der vijlfde klasse: A. van Belzen, J. D. v. d. Berge, J. Boogaard, W. Faasse, J. Hooftman, J. Koppejaim, W. Kuya, W. Lorier, J. Mie ras, M. E. Meulmeester, M. Mol, W. Pee ne, M. Sohier, W. A. Sdhonis, J. de Vos en H. W. Woltman, allen te Middelburg; M. Bliek, A. Buys, A. Leenhouta, en C. OTeel allen te Aroemiuiden; A. Boogaard, N. D. Davidse, W. Meijler, allen te Grijips kerke; G. A. Baljeu, J. van Beers, A. F. K. Brandes, A. Geensen, B. v. d. Heyden, W. Kruit, J. J. de Meyer, allen Koude kerke, M. B. Midavaine, St. Laurens, W. Meulbroelk en G. Otte, Nieuwdorp; D. Beekman, W. Janse, A. de Keuning en J. de Klerk, N. en St. J'ooslatnd; J. Janse, G. v. d. Woestijne, Oostkapelle, J. A. Bruiggeman, G. Joosse, Guill. Joosse en A. de Landmeter, Souburg, G. den Hoed en P Touw, Veere, J. L. G. Agthoven, Vlissingen. Gutsus Voortgezet lager nijverheids onderwijs: van de eerste naar de tweede klasse bevorderd: D. J. Niesthoven, P. Tange, J. Willeboordse, allen Middelburg; A. Ma- ramus Lzn., en A. Mlaranus Jzn., Dom burg; J, Walraven, St. Laurens; G. J. Barentsen, Ritthem; J. P. Steketee, Sou burg; J. M. Dierickx, D. Kodde, beide Veere; M. Lenselink, Vrouwenpolder; A. J. M. v. d. Hoeven, J. Sinke, beide Vlis singen. Het getuigschrift voor het met vrucht dezen tweejarigen cursus volgen ontvin gen de leerlingen: F. Poortvliet, Arne muiden; J. Vreeke, Grijipskerke; J. Blaas- se, Koudekerke; G. Geldof, Oostkapelle; A. de Jonge, Vlissingen. Benoemd tot leeraar in het Fransch aan de H. B. S. te Zaandam, de heer E. Lemaire, thans werkzaam aan de R. H. B. S. te Oostburg, woonachtig te Schoon- dijke. Vrouw met f45.000 verdwe nen. Aan het politiebureau te Amster dam vervoegde zich een man, die den commissaris van dat bureau het vol gende verhaalde. Eén dezer dagen was hij in kennis ge komen met een vrouw, zekere S. V., wo nende te Groningen. Met deze vrouw had hij in de hoofdstad en omgeving ver schillende zaken bezocht. Donderdagoch tend kwam de man tot de ontdekking, dat hij verschillende bescheiden miste, alsmede de sleutel van zijn particuliere safe in een bankinstelling. Hij' begaf zich onmiddellijk naar de bank om een onder zoek in te stellen en toen bleek hem, dat de safe geheel leeg was. Volgens inlich tingen welke 'het personeel van de bank hem verstrekte, moet de vrouwelijke ken nis dien ochtend tusschen 9 en 10 uur zich aan de bank hebben vervoegd, waar zij aangezien zij zich kon legitimeeren toegang tot de safe !had verkregen. Van deze gelegenheid moet zij gebruik hebben gemaakt de safe geheel leeg te plunderen en zich het daarin aanwezige geld ten bedrage van f 45.000, grootendeels be staande uit bankbiljetten van duizend ■gulden en voor de rest uit kleiner bank papier, toe te eigenen. Waarheen de vrouw verdwenen was, kon het perso neel der bank uiteraard niet vertellen. Aangezien ook de man niets meer van de vrouw heeft vernomen, is het vermoe den gewettigd, dat zij met het geld 'voort vluchtig is. De vrouw is later gearresteerd maar het geld was niet te vinden, Auto door trein gegre pen. Een der inzittenden 1 i o h t gewond. Op den onbewaakten overweg te Stolwijlkersluis is gisteren een personenauto door een trein aangereden en zwaar beschadigd. Elen der twee in zittenden werd licht gewond. Uit de richting 'Gouda kwam een auto, welke werd bestuurd door den 30-jarigen reiziger J. S. uit Rotterdam. De chauf feur zag op het laatste oogenblik den trein naderen. H|ijl gooide het stuur nog naar links, unaar de wagen stak iets over de spoorbaan en werd door den locomo tief gegrepen. Door den stoot kwam de auto dwars over den weg te staan. De an dere inzittende, de 20-jarige reiziger G. H„ eveneens uit Rotterdam, sprong uit den wagen, doch juist aan den kant waar de trein piasseerde. Door zich 'direct zoo veel mogelijk tegen de auto te drukken, voorkwam hij een aanraking met don trein. De jongeman werd licht gewond. De auto kreeg zware schade en moest worden weggesleept. Vrachtauto door tram verbrijzeld. Donderdag beeft bij Joure een aanrijlding plaats gehad, die wonder boven wonder geen menschenle- vens heeft gekost. Toen de chauffeur V., wonende te Oudeschoot, met een vrachtauto van de inieuiwe trambaan kwam en op de rails stond, naderde uit de richting Heeren veen de passagierstram. Doordat de motor afsloeg, kon de chauffeur niet doorrijden, zoodat de auto door de tram werd gegrepen en totaal vernield. De chauffeur bleef tusschen de wrak stukken en beleefde angstige oogenbli'k- ken. Hij is er echter zonder eenig letsel afgekomen. Met vereende 'krachten werd de man uit zijn benarde positie gehaald. De locomotief en de eerste wagen lie pen uit de rails. Spaarbankboekje ont vreemd. Dezer dagen zou een jonge man uit Haren een inleg doen op een spaarbankboekje bij! de Nutsspaarbank te Gromingen. Hij kwam echter eenige oogen- blikken te laat en 'keerde onverric'hterzake terug. Den avond bracht hij verder door in een café. Den volgenden morgen miste hij echter zijn spaarbankboekje en dadelijk daarop ging 'hij naar de bank om van deze ver missing mededeeümg te doen. Deze week kwam een jongeman aan de bank, die op het boekje een uitbetaling vroeg. Hij werd even opgehouden, waar na de gewaarschuwde politie hem aan hield. Het bleek te zijn een stalknecht van het bedoelde café. Motorrijder gedood. Bij het stationnetje Barneveld-Voorthuizen reed Donderdagavond een motorrijder uit Barneveld tegen een rechts van den weg staanden wagen. De motorrijder sloeg over den kop en kwam met een hevigen smak tegen het wegdek. Met een zware hersen schudding is hij in het ziekenhuis te Amersfoort opgenomen. In den loop van gisteren is hij overleden. Meisje door trein ge dood. Gistermiddag bevond zich het 8-jarig dochtertje van de familie v. H. te Boxtel 'bij den onbewaakten overweg. Zij liet een trein passeeren en stak daarna over. Hierbij werd zij gegrepen door een uit de andere richting naderenden trein en gedood. Zoon doodt zijn vader. In de gemeente Maarheeze bij Weert kre gen de 23-jarige ongehuwde landbouwer M. Teeuwen en zijn 51-jarige stiefvader H. Peerling een huiselijken twist, die ach ter het huis werd voortgezet. Toen er hoo- ge woorden vielen, nam de zoon een schop en bracht zijn vader verscheidene wonden aan het hoofd toe. De getroffene werd in zorgwekkenden toestand per ziekenauto naar het gasthuis te Weert vervoerd, al waar hij is overleden. De dader is gear resteerd. Van 41 m hoogte geval- 1 e n. Een 56-jarige opperman, die gis teren werkzaamheden verrichtte op het dak van het nieuwe hooge gebouw van de Rijksverzekeringsbank te Amsterdam, had het ongeluk bij het afhijschen van ijzerwerk mis te stappen. Hij viel in een liftkoker en stortte 41 m lager op een ce menten keldervloer neer. Zijn kameraden vreesden het ergste, maar gelukkig was zijn val eenigszins gebroken door een ijzeren stang en door krullen, welke op den kelderbodem lagen. Een paar minu ten bleef het slachtoffer buiten bewustzijn en daarna sloeg hij de oogen op en vroeg: „Hoe kom ik zoo gauw beneden?" Een dö|kter constateerde inwendige kneuzingen, maar vermoedelijk niet van gevaarlijken aard. i Ernstige aanranding in het Mastbosch. Vrijdag middag is de omgeving van het Mast bosch te Breda opgeschrikt door een 'hoogst ernstige aanranding, waarbij' het vijfjarig dochtertje van den heer S. het slachtoffer werd. Het kind was met haar zes-jarig broertje in de omgeving van de woning aan het spelen, toen een tot nog toe onbekende man het meisje wist mee te lokken in het dichtbij zijnde Mastbosch. Het jongetje riep zijn zusje nog toe niet mee te gaan, waarop hij zich direct daar op huiswaarts begaf om zijn moeder te waarschuwen. Mevrouw S. reed daarop onmiddellijk per rijwiel naar het boseh, waar ze herhaaldelijk maar tevergeefs den naam van haar kind uitriep. Eenigen tijd later ontmoette zij drie grootere meis jes, die het kind in een kreupelboochje meer dood dan levend hadden gevonden. Direct werd geneeskundige hulp ingeroe pen en de politie gewaarschuwd. Een uit gebreid onderzoek werd ingesteld, waarbij kwam vast te staan, dat een hoogst-ern- stige aanranding had plaats gehad. Tee kenen wezen er bovendien op, dat de laffe aanrander vermoedelijk het meisje heeft trachten te wurgen. Deze aanranding kon in een drukke omgeving plaats vinden. Aanrijding. Gistermiddag stond in de Vliss. straat een vrachtauto en op veel te korten af stand daarvan aan de andere zijde een handkar. Een auto trachtte te passeeren, maar greep de handkar, die tegen een meisje aankwam. Dit werd door een win kelruit geduwd en gewond. De poli tie onderzoekt of er van schuld sprake is. KONING ZOGOE EN DE REGEERING UIT TIRANA VERTROKKEN. Een nieuwe regeering. gevormd. ROME. (Stefani). Uit Tirana wordt gemeld, dat Koning Zogoe en de regeering de onmogelijkheid inziende nog langer in Tirana te blijven, de hoofdstad hebben verlaten en met onbekende bestemming wellicht naar Elhassan zijn vertrokken. Na hun vertrek ontstond een schiet partij1 in het centrum der stad. Men wist sinds gister dat de Koning voornemens wa-s te vluchten. Gistermorgen trok een stoet auto's met personen uit de omgeving van den Ko ning en met zijn bezittingen uit de hoofd stad. Terstond vernam men van de ontsche ping van de Italiaansche troepen in Du- razzo. Hoewel een brug op den weg Ti ranaDurazzo was opgeblazen heeft dit den opmarsch der Italianen naar Tirana niet belet. Naar verluidt zal een nieuwe regee- ring worden gevormd, bestaande uit ver antwoordelijke personen die Albanië een bewind zullen geven, dat de heilige be ginselen der gerechtigheid onder Itali- aansch toezicht eerbiedigt. GOiS. Veilingsvereen. Zuid-Beveland. Veiling van Donderdag 6 April 1930. Groenten: Gele Savoyekool 9, SjalotteD 10, Snijsla 1115, Stoofsla 17, Spinazie 17—21, Uien (stek) 1, Witlof 9.50—26, alles per 100 kg.; Rabarber 911, Radijs 12.50, Rammenas 3.504, Selderij 3— 6.50, alles per 100 bos;Kropsla 5.60^—10, id. (stek) 3, Knolselderij 1.505, alles per 100 stuks. Bloemen: Blauwe Druifjes 3.50 per 100 bos. MIDDELBURG. Veiling van 7 April. Andijvie 2428, Snijsla 1222, Veld sla 40, Spinazie 514, Witlof 1521, Koolrapen 1.54, Peen 3.517, Uien 26, Kroten 3.56, Gelekool 12, Roodekool 712, Prei 1418, alles per kg.; Peen 14, Raapstelen 1.53.5, Selde rie 812, Rabarber 26, Radijs 2.55, alles per bos; Kropsla 612 per stuk. KAPELLE. Veiling van 7 April. Spinazie 819, Snijsla 814, Rabar ber 12, Schorseneeren 8, alles per kg.; Glassla 6.90 per 100 krop; Radijs 1.20 1.40, Bosselderij 4.805.50, Rammenas 3, alles per 100 bos; Slaplanten 6—8 per 100 stuks; Tulpen 8—15, Narcissen 1.5, beide per bos. Stand van hedenmoigen 10 u.: Stand van gistermiddag 3 u.: 759. Licht op voor fietsers: Sondag 7 u. 10 min. Maandag 7 u. 11 min. Dinsdag 7 u. 12 min. Nederlandsche, Duitsche, Engel- sche Handelscorrespondentie en Stenografie snel en goedkoop te behalen met de bekende prima schriftelijke opleiding der TE ARNHEM. Dir. A. v. d. HORST, Acc. en Leeraar M.O. (Meer dan 1000 geslaagden voor Mercurius en Ver. v. Leeraren). Schrijf nog heden om prospectus en proefles. De onbewoonbaar 'verklaarde WO NING met erve, 's-H. H. Kinderen- dijk 21/23 te Goes. Briefjes in te leveren, uiterlijk 18 April a.s., ten kantore van Notaris D. C. VAN WERKUM te Heinkenszand, Dins dags K Kerkstraat 8 te Goes. MARKT - GOES Met een boorapparaat van BACK kunt U weer alles hoorenl AUéénvertegenwoordiger voor Zee land van de bekende „Siemens" Phonophoor boortoestellen. Beleefd aanbevelend: J. J. BACK, Badhuisstr. 45 TeL 14, Vlissingen. Vraagt gratis brochure en demon stratie! De BURGEMEESTER van Seroos kerke (W.) maakt bekend, dat het ontwerp van het plan van uitbrei ding in uitvoerige kaarten uitge werkt, met bebouwingsvoorschrif ten, ter secretarie dezer gemeente voor een ieder ter inzage ligt van 13 April 1939 tot en met 13 Mei 1939 en dat belanghebbenden gedurende genoemden termijn hun bezwaren tegen het ontwerp en de bebou wingsvoorschriften kunnen inbren gen bij den gemeenteraad. Serooskerke (W.), 8 April 1939. De Burgemeester voornoemd, P. DREGMANS. J. THIERY, Keizerstraat 3 te Goes, zal ten overstaan van Deur waarder G. HEIJBOER, op AS. WOENSDAG 12 APRIL 1939, n.m. 1 uur, op het plein van dhr Dronkers, Kromme Weele, te Mid delburg, ten verzoeke van den heer C. WESTDORP, a contant, verkoopen w.o. 'de afbraak van een groot pak huis te Middelburg, als: Groote partij Metselsteen, partij Holl. en Platte Dakpannen, partij Wand- en Betontegels, voorts: groo te partijen prima Balk- en Plank hout, Ribben, Latten, Schroten, Ra men, Deuren, partij Eiken- en Gre nen Biels, Eiken Moer- en Kinder balken, verplaatsb. Directiekeet, eenige groote koopen Brandhout, enz., enz. Alles wordt voetstoots verkocht Mr P. LOEFF, Notaris te Koude kerke, zal VRIJDAG 14 APRIL 1939, 's middags om 1 uur, voor den heer LEENDERT WOUTERS Hz. te West kapelie, Zuidstr. A 205, publiek a contant verkoopen: Diens bestaande uit: 5 PAARDEN: Bruine Merrie, 16 jaar, Vos Ruinpaard, 4 j., Vos Ruin- paard, 2 j., Voslier Ruinpaard, 2 j., Bruinlier Merriepaard, 1 j. 11 MELK- EN KALFKOEIEN. Wagen op luchtbanden, draag- verm. 4000 K.G., 2 Wagens op lucht banden, draagverm. 2500 K.G., ge schikt voor 1 paard, Sterke Boeren wagen, Plat Melk- of Groentewagen tje, als nieuw, Lamoenkar, Zaal- machine, 2-paards Kocksploeg, 2 1-paards Kocksploegen, diverse ijze ren en houten Eggen, Wagenlamoen, Rolslede, Veldslede m. borden en lamoen voor Ar, Nieuwe Veldslede, Rolblok, Sleepdeur, Voorsleper, Kort- en Mangelmolen, 2 Nieuwe Kruiwagens, Nieuwe Pongers, Mut- serdstoel, Nieuwe Graanschoppen, Waterkuipen, Voederbakken, Melk en Mestputplanken, Damstaken, Koedekken, Repen en Blokken, Paardenwant, 2 groote Melkemmers met koperen rand, Jukken, Nieuwe Autopomp, enz. enz. Bergplaats voor fietsen. Notaris J. TERPSTRA te Mid delburg is voornemens DONDERDAG 20 APRIL 1939, des avonds 8% uur, in het Notaris huis aan de Koepoortstraat te Mid delburg, publiek te verkoopen: In de gemeente Middelburg: 1. HET HUIS aan de Dwarsstraat 1 met het recht van erfpacht van den grond tot 31 Maart 1948, groot 85 c.A 2. HET HUIS met erf, aan de Nieu we Haven 15, groot 1.54 A. Betaling en aanvaarding 4 Mei 1939. Bezichtiging Woensdag 19 April en Donderdag 20 April 1939, van 10—12 en 24 uur.

De Zeeuw. Christelijk-historisch nieuwsblad voor Zeeland | 1939 | | pagina 3