ilHSl De Koninklijke Marine bestelt torpedo-watervliegtuigen. Gemengd Nieuws. Rechtszaken Radioprogramma. Burgerlijke Stand De zwerftochten van Kees. Opdracht aan Fokker tot levering van 31 toestellen type T. 8 W. Omtrent de opdracht van de Koninklijke marine aan de N.V. Nederlandsche Vlieg- tuigenfabriek Fokker voor de levering van 81 torpedowatervliegtuigen van het type Fokker T. 8 W. wordt nog nader gemeld: Van deze nieuwe serie zullen 19 vlieg tuigen met houten vleugels worden afge leverd en de 12 res teer ende toestellen in geheel metalen constructie worden uitge vierd. Hiermede doet de bouw in serxe van geheel metalen vliegtuigen van Ne- derlandsch ontwerp hier te lande zijn in tredo. Zooals bekend is bevindt zich bij Fokker bovendien een geheel metalen tweemotorig bombardementsvliegtuig in bouw, het prototype Fokker T. 9, in op dracht van en bestemd voor de luchtvaart af deeling van het Koninklijk Neder- landsch-Indische leger. Dit vliegtuig na dert zijn voltooiing. Het type T. 8 W. is een tweemotorige vrijdragende middendekker op drijvers, een torpedovliegtuig, dat in plaats van torpedo's ook bommen kan meevoeren, en dat tevens dienst kan doen als lange af standsverkenner, Het bijzondere van deze machine is, dat de torpedo's geheel in den romp kunnen worden opgeborgen en dat de bergruimte kan worden gesloten met twee luiken, die hydraulisch kunnen worden bediend. Het toestel is uitgerust met een krachtige afweerbewapening, die in alle richtingen bruikbaar is en kan be mand worden met drie of vier personen Het kan worden gebruikt met twee luchtgekoelde stermotoren met een capa citeit van 400 tot 700 p.k. elk, van welke sterkte de prestaties afhankelijk zijn. aanwezigen welkom geheeten en een spe ciaal woord van welkom gericht tot de heeren J. C. Persant Snoep en J. G. Eok- hardt. Voorts heeft hij gewezen op het nut van de B.V.L., welke uit den nood der tijden is geboren. Toen men in 1918 trachtte het wettig gezag te ondermijnen, stond de B.V.L. 'klaar om dit gezag te helpen verdedigen. Spr. besloot met een woord ter opwekking zich aan te sluiten bij de B.V.L. of om haar financieel of mo reel te helpen steunen. De heer Persant Snoep heeft een inlei ding gehouden voor de te vertoonen film: „Willem de Zwijger". Deze bij uitstek nationale filmt was wel geschikt om de aanwezigen niet alleen te boeien, doch ook om in te zien, hoe duur gekocht onze nationale vrijheid is. Na deze film heeft de heer Eckhardt een rede gehouden, als inleiding van de film „20 jaar B.V.L." „Geen dictator schap", aldus Spr., „wamt Oranje is onze vrijheid. En voor deze vrijheid staat de B.V.L. pal." Na deze rede zetten de aanwezigen spontaan het Wilhelmus in. Hierna volgde de film ..20 jaar B.V.L." Aan het einde van den avond heeft burgemeester Schuit het brevet van scherpschutter uitgereikt aan D. de Lan ge en Anth. Corn, de Haze te Kortgene, waarna op zijn verzoek de aanwezigen „Mijn schild ende betrouwen" zongen. Met een „Lang leve de Koningin" werd de avond besloten. Kamperland. De ruim 90-jarige Mej. Wed. M. Wilderom, wonende in het buurtschap Stroodorp, heeft het ongeluk gehad, toen ze op een stoel stond, daar van af te vallen, waardoor ze haar pols 'heeft gebroken. Mej, W., die in haar leven nog maar één keer doktershulip heeft noodig gehad, werd door Dr Gelder- man uit Kortgene geholpen. THOLEN EN SINT PHILIPSLAND. Tholen. De laatste keuring van bloeien de hyacinthen, gekweekt door de kinde ren der lagere scholen bad vorige week plaats. In totaal werden aan de O.L. school 7 le en 7 2e prijzen, aan de Geref. school 8 Ite en 7 2e prijzen en aan de school met den Bijbel 2 le en 1 2e prijs toegekend. Nachtelijke mishande ling. Een inwoner van Hilversum, ze kere J. Smit, die in den nacht van Zon dag op Maandag per fiets van Baarn naar zijn woonplaats terugkeerde, is op den Provincialen weg Baarn-Hilversum, bij het landgoed „Hooge Vuursche", door vier onbekend gebleven mannen van zijn rij wiel geslingerd en met een boksbeugel be wusteloos geslagen, waarbij hij verschil lende verwondingen aan het gelaat opliep en o.a. zijn kin werd verbrijzeld. Het slachtoffer bleef eenigen tijd be^- Wusteloos liggen, doch heeft, nadat hij was bijgekomen, kans gezien zijn woning te bereiken. Het schijnt, dat de onverlaten het niet op den heer S. hadden gemunt en hem met een ander hebben verwisseld. 'Inbrekersbende te Rot terdam gepakt. De recherche te Rotterdam heeft goed speurderswerk ver richt. Zij is in enkele weken een serie van tenminste diertig brutale inbraken, ge pleegd door twee jongelieden, den 21-ja- rigen metaalbewerker F. M. M. en den 24-jarigen schoenmaker A. V. Jr op het spoor gekomen. In totaal werden 22 ar restaties verricht: elf verdachten, onder wie 9 helers, werden naar het Huis van Bewaring overgebracht. De vader van V. Jr, de 47-jarige rei ziger A. V. Sr., heeft in deze zaak als heler een groote rol gespeeld, evenals zijn vrouw, de 48-jarige M. V. S.., zijn dochter de 22-jarige C. R. V. en haar man, de 25- jarige timmerman A. P. Voorts werden nog 14 personen aange houden, die allen een of ander van de ont vreemde goederen gekooht hebben. Bij een firma aan den Goudschen Rij weg werd voor f 500 aan vloerkleeden ge stolen, bij een stoffenhuis aan den Goud- scheweg voor f 150 damesstoffen, in de loop van den tijd leverden diverse, deels kleinere inbraken, artikelen van de meest uiteenloopenden aard op. Jongen doodgereden. Gistermiddag is de 14-jarige J. V., die per rijwiel van zijn werk te Wieringer- werf naar huis ging, op tot nu toe onop gehelderde wijze aangereden door een hem tegemoet komende vrachtauto. De jongen was vrijwel op slag dood Val in liftkoker. Gister morgen is in het gebouw van de firma Vroom en Dreesman te Amsterdam een ernstig ongeluk gebeurd. Een 47-jarige vrouw, lid van het personeel, is door een liftkoker naar beneden gestort. In hoogst ernstigen toestand is zij in het Wilhelmi- nagastbuis opgenomen. EEN JONGETJE GEVON DEN IN EEN PRULLEBAK LANDARBEIDERSLOONEN OP SCHOUWEN EN DUIVELAND. De looncommissie van 'de werkgevers in het landbouwbedrijf deelde aan de samenwerkende landarbeidersbonden me de de volgende loonregeling aan de land bouwers te willen adviseeren. Maanden Mei en Juni f2.10 per dag. Van 1 Juli tot en met 31 October f 2.25 per dag; van 1 Nov. tot en met 30 April f2 per dag, terwijl de tarieven voor aangenomen werk zoodanig zouden moeten zijn, dat bij accoordwerk ten minste 15 pet. boven het gewone dagloon zou worden verdiend. De bepaling, opgenomen in de arbitrale uitspraak van Vorig jaar, omtrent ar beidstijd en het 1 uur vroeger beëindi gen van den arbeid op Zaterdag, zou worden nageleefd. Het bestaande contract voor Zierikzee is ongewijzigd verlengd. Alle afdeelingen van de landarbeidersbon den hebben deze voorstellen besproken of zullen dit nog doen. Faillissement. Bij vonnis der Arr.-Rechtbank te Breda d.d. 31 Maart is failliet verklaard de heer j J. LievisseAdriaan^e, meubelmaker al- bier. Mr H. D. J. Wolfensberger is be noemd tot curator. Kantongerecht te Middelburg. De Kantonrechter te Middelburg heeft veroordeeld wegens: Overtreding van de Motor- en Rijwiel- wet en (of) het Motor- en Rijwielregle ment en andere verkeersovertredingen: J. S. J. te Ierseke: vrijspraak; A. N. B. te Vlissingen f 10 of 5 d. h.; A. W. K. te Oudelande f 25 of 10 d h.; J. I. E. te Missingen f 2 en f 0.50 of 2 maal 1 d. h.; P. D. te 's H. Arendskerke f 4 of 2 d. h.; P. M. G. te Goes f0.50 of 1 d. h.; D I. S. te Goes f 2,50 of 2 d h.; A. P. L A. v. H. te 's Heerenhoek fl of 1 d. h.; J. R. te Koudekerke, A. G. te Vlissingen f 2 of 2 d. h.; W. H. te Oudelande, M. J. L. te te Baarland, I. B. te Middelburg ieder f 1 of 1 d. h M. J. de K. te N. en St. Joos- land f2,50 of 2 d. h.; J. Tb. R. te 0. en W. Souburg f 3 of 3 d. h.; P. M. B te Missingen f2 of 2 d. h.; G. E. te Koude kerke f2,50 of 1 d. h.; L. J. S. te Oude lande f2 en f0.50 of 2 imiaal 1 w. t.sch.; G. W. te Domburg, J. M. te Arnemuiden ieder f 1 of 1 d. h.; A. de R. te Elle- wo'Utsdijlk) f5 of 3 d. h.; P. S. te Bigge- kerke f 3 of 3 d. h. Niet zorgen, dat een door hem op den openbaren weg geplaatst voorwerp be hoorlijk verlicht is: W. B. te Vlissingen f 5 of 3 d. h. dronkenschap op den openbaren weg: R. K. te Vlissingen f 10 of 5 d. h.; H. L. te Koudekerke f 10 of 10 d. h. Handelen in strijd met een der krach tens de Landbouw-Crisiswet 1933 vastge stelde voorschriften: D1. P. v. S. te Goes f 15 of 10 d. h., verbeurdverklaring spijs- vet; G. J. K. te Wemeldinge f40 of 10 d. h., verbeurdverklaring spijSvet; A. R. te O. en W. iSouburg f 25 of 10 d. h., ver beurdverklaring spijlsvet; L. H. te Krui ningen f 10 of 10 d. b. Terwijl het hem uit den aard zijner be trekking niet vrijstaat op een openbaren overweg begeven wanneer de afsluitboo- men zijn gesloten: A. J. D1. te Kruiningen f2,50 of*2 d. h. Als hoofd en bestuurder van een win kel gedurende den tijd, dat de winkel voor het publiek gesloten uruoet zijn, in dien wimikel iemtand bedienen of in en vanuit dien winkel iemand bedienen: J. J. te 0. en W. Souburg, G. E. te Vlissingen f 3 of 3 d. h. Te Goes zonder schriftelijke vergun ning van B. en W. bouwen: G. D. te Goes f 5 of 3 d. b. Overtr. Arbeidswet: L. V. te Westka- pelle f 1 of 1 d. h. Handelen in strijd met het Regl. op de Wegpn en Voetpaden in Zeeland: J. L. O. te Baarland f 2 of 2 d. h." J. S. te Elle- woutsdijfc f 1 of 1 d. h. Zonder in het bezit te zijn van een ver- voervergunning mosselen vervoeren: J. Motoragenten troffen op het Koningsplein te Den Haag een zesjarig jongetje aan in een ijzeren prullebak, waarvan er vele aan lan taarnpalen in de stad beves tigd zijn. „Kom daar eens af, jochie", zeiden de agenten, maar het jongetje kon er niet uit, want zijn beentje zat be kneld in den bak. De agenten zijn een ijzer zaag gaan halen en hebben het manneke uit zijn benar de positie bevrijd. m 163. Op zijn beurt bevrijdde Ralph Kees van zijn boeien door die met zijn zakmes door te snijden. Doch wat nu? Reeds hoor den zij de k reis terug komen van hun jacht op de vos. Zouden ze nu weer ge vangen genomen worden. 164. Het was inmiddels reeds aardig duis ter geworden. Vlak bij hen stond een boom met laaghangende takken. Kees wees er naar en Ralph knikte. Weldra zaten de beide vrienden veilig en wel tusscben de takken en het dichte gebladerte. Juist op tijd, want de kerels zochten hen thans. P. te Kruiningen f 7,50 of 5 d. h. Brood vervoeren langs den openbaren weg zonder behoorlijke afdekking tegen stof e.d.: W. A. D. de M. te Kruiningen f3 of 3 d. h. Overtr. vent verbod: J. L. M. v. H. te Middelburg; G. M. gedom. te Breda f 1 of 1 d. h.; W. M. te Rotterdam f 2 of 2 d. h. Te Goes zonder vergunning van den be woner in de portiek van een winkel ver toeven; W. Tb. de P. te Goes: f 1 of 1 d. b. Op gronden waar hij' niet bevoegd is wild of schadelijk gedierte op te sporen, zijn hond, terwijl deze wild of schadelijk gedierte zoekt of vervolgt, niet terugroe pen of ophalen: A. v. B. te Krabbendijke: vrijspraak. STRIJD IN DE SLAGERSWERELD. Kort giedlngl over de rechtsgeldigheid vani een saneleringscommissie. Het mag algemeen bekend worden ge acht, dat het slagersgilde het tegenwoor dig niet gemakkelijk heeft en dat onder linge concurrentie daarvan een der groot- sta oorzaken is. Men is toen in tal van plaatsen gekomen tot pogingen om door saneering daaraan paal en perk te stellen. Zoo kwamen ook de slagersvereenigingen te Middelburg en Vlissingen en de kring Walcheren, omvattende de slagers in de dorpen, tot samenwerking en vormden een saneeringscommissie, waarin ieder drie leden aanwees. De slagers, konden zich nu daarbij1 aan sluiten en namen de verplichting op zich de te stellen regelen in acht te nemen. Thans zijn er te Middelburg een drietal slagers, die afweken van de prijsregeling en daarom door de saneeringscommissie beboet zijn met f 50 per dag. Om de rechtsgeldigheid van dit optre den. te doen vastleggen zal binnenkort een procedure voor de rechtbank aanhangig worden gemaakt, maar thans was reeds den president verzocht in kort geding een der slagers, M. uit Middelburg, op te dra gen zich van afwijking van de prijsrege ling te onthouden totdat de procedure heeft plaats gehad. In dit kort geding, waarbij, de voorzit ter van de regelingscommissie als eisober en bedoelde M. gedaagde was, hebben gis termiddag de pleidooien plaats gehad. Het eerst verkreeg Mr A. H. Kuipers, advocaat van M., het woord, die er op wees, dat naast de saneeringsregelingen van de regeering, ook de slagers zelf meenden maatregelen te moeten nemen voor het zieke slagersbedrijf. Er werd een propaganda ondernomen door betaalde propagandisten van de slagersbonden en deze wekten onder voorstelling van aller lei zegeningen, de slagers op formulieren te teekenen. Velen deden dit, n.l. zij, die hun hersens niet gebruikten. Zij teeken den formulieren, waarvan zij; den inhoud niet eens kenden. In de door spreker be doelde propagandasamenkomst, die plaats had op 7 Juli 1937, zijn verschillende vra gen gesteld, temeer, omdat men terecht meende, dat toch ook volksslagerijen alle reden van bestaan hebben. Men is toen vrij gelaten in den prijs en er werd toe gezegd, dat, als men tot een prijsregeling zou overgaan, met de kwaliteiten reke ning zou worden gehouden. Er bleven ech ter enkele slagers buiten de saneerings- regelen en daarom was de saneering een dood geboren kindje. Men had trouwens ook toegezegd, alleen prijsregelend te zul len optreden, als alle slagers zich aan sloten. Er hieven verschillende die niet teekenden en van wie een deel het deden in den loop der volgende maanden. M. deed dit eerst in Januari 1938. Dat, zoo- als de dagvaarding het zegt, allen 7 Juli 1937 teekenden, is dus onjuist. Men zeide, dat iemand, die niet als lid toetrad, ook niet onder de saneering zou vallen. Dat men er dan ook af zou zijn door het lid maatschap op te zeggen, is eerst later ontkend. De gedaagde heeft bedankt en toen hij toch met dieren aan de centrale slachtplaats kwam, werd hij terug gewe zen; toen was bij' wel gedwongen weer lid te worden. Eerst na de vergadering is bekend ge maakt wie de saneeringscommissie zou den vormen. Deze bestaat volgens pleiter rechtskundig nog niet. Toen de commissie uit de verschillende vereenigingen was samengesteld, kwam zij met een werkre- glement uit, een erkenningsreglement en een strafreglement. Spr. becritiseerde vooral het strafreglement en ook de be paling, dat de handteekeningen onder de saneeringsformulieren zoo lang van kracht blijven als de drie bonden de sa neering noodig achten. Spr. wees ook op do z.i. af te keuren bepaling, dat men zich zonder meer bij alle straffen heeft i neer te leggen. Maar juist daarom alleen reeds is z.i. de overeenkomst onrechtmar- tig. Nu is er te Middelburg o.a. de slager L., die nooit geteekend heeft en behalve hem nog enkele, maar die zijn van min der belang. Over L. zal pleiter bet nog nader hebben. De saneeringscommissie nam verder geen besluiten behalve dat in zake de prijsregeling en juist daartegen gaat het verzet van M. en de andere twee slagers. Men kreeg maar één minimumprijs in tegenstelling met Vlissingen, waar de sla gers zich in drie klassen verdeelden en voor ieder dier klassen minimumprijzen werden vastgesteld. Volgens pleiter zijn de prijzen te Middelburg voor eerste klasse zaken berekend en kunnen andere slagers hun zaken niet rendabel drijven. Toon, terwijl de varkensprijzen daalden, op e^n vergadering met 16 tegen 9 stemmen be sloten werd toch het varkensvleesch juist met 10 cent te verhoogen, meenden de drie betrokken slagers, dat het zoo niet langer kon en trokken zij zich van de re geling niets meer aan. Daarop kwamen de boeten los en wel van f 50 per dag. Toen men weigerde te betalen, wilde de commissie wel tevreden zijn met f 25 van een der betrokken overtreders. Spr is van meening, dat de geheele sa- neeringsovereenkomst rechtsgrond mist. Toch hebben de menschen aanvankelijk getracht zich daaraan te houden, tol het water hen aan de lippen kwam. Het re sultaat is nu reeds, dat M. niet moer kan slachten, maar zijn vleesoh van grossiers moet betrekken. Ook de twee andere zit ten in groote moeilijkheden. Alle klandizie wordt overgeheveld op L., die wel 60—80 dieren in de week slacht. Het koopman zijn moet toch inhouden, dat men vrij handel mag drijven en dat is hier niet meer het geval. Het gaat.voor M. en de anderen om een levensbelang. De be->r Weeinaes c.s. treden op voor de sanee ringscommissie en dit is volgens pleiter niet rechtsgeldig, temeer daar de onder teekenaars de commissie niet zelf kozen en er dus ook geen invloed op hebben. Al leen als het een Koninklijk goedgekeurde commissie was, zouden de boeten in te vorderen zijn. Zijn pleitnota nader toelichtende zeide Mr Kuipers nog, dat er geen machtiging is namens de onderteekenaars en daarom de commissie onverbindend moet worden verklaard. Als pleiter voor de eischers verkreeg vervolgens' het woord Mr P. C. J. Cremer uit Utrecht, die Mr F. W. Adriaanse als procureur had. Deze pleiter beriep zich o.a. op een vonnis van de rechtbank te Den Haag om aan te toonen, dat sanee ring burgerrecht heeft verkregen. De Ne derlandsche slagershond ziet in, dat men alles moet doen om de slagers op de been te houden. Het eerste is dan het behoor lijk maken van den prijs. Uit een rapport terzake blijkt, dat men nu voor den ge- stelden minimumprijs, aan een varken van 130 kg f 4 kan verdienen. Ook de eige naars van volkszaken moeten kunnen le ven en de andere zaken gaan boven deze prijzen. Als men deze overtreders der be paling laat loopen, waar blijven dan zij', die er zich wèl aan houden. Moeten die dan niet leven? Zeker, er zijn prijsbeder- vers, maar dan kan de Bond niet anders doen dan de leden er op te wijzen. Iedere volkszaak kan zich aan den minimumprijs houden. Die prijzen zijn voor Middelburg nog hooger dan te Vlissingen. De slagers staan aan den rand van den ondergang en daarom moeten zij elkaar beschermen met redelijke prijzen, die nog een boter ham overlaten. Voor 't geheele land heeft men een zelfde soort afspraak, een zelfde organisatie. De saneeringscommissie op Walcheren bestond reeds voor de bedoelde vergadering van 7 Juli 1937. Het is juist, dat de commissie als zoodanig niet als rechtspersoon kan optreden. Dat men op 7 Juli 1937 niet over de prijsregeling gesproken zou heb ben, lijkt spr. ongelooflijk. Het gaat juist om de prijzen. Dat men gebonden is, is volgens spr. geen vraag. Het is te begrijpen, dat men gebonden is zoolang het noodig wordt ge acht, want anders zou ieder toch weer voor zichzelf beslissen. De gedaagde heeft de overeenkomst ge schonden ten nadeele van zijn collega's. De overtreders waren met het strafre glement bekend. Na een korte repliek van Mr Kuipers bepaal le de president, Mr M. G. W. Jol- 1ea, de uitspraak in dit kort geding op Donderdag a.s. te 10 uur, Woensdag 5 April 1939. HILVERSUM I, 1875 en 415.5 m. Al- gem. Pnogr., verzorgd door de NCRV. 8.00 Schriftl., medit. 8.15 Ber., gram. (9.300.45 Gelukwensohen). 10.30 Mor gendienst. 11.00 Gram. 11.15 Zang met piano en gram. 12.00 Ber. 12.15 Gram. 12.30 „Quintolia" en gram. 2.00 Gram. 2.35 Chr. Lectuur. 3.00 Orgel. 4.00 Gram. 4.45 Gelukwenschen. 5.00 Kinderuurtje. 5.455.55 en 6.00 Gram. 6.30 Ber., cau serie over kamerplanten. 7.00 Ber. 7.15 Boekbespreking. 7.45 Gram. 8.00 Ber. ANP, herh. SOS-berichten. 8.15 Kon. Chr. Oratoriumiver. Amsterdam, Utr. Sted. orkest en solisten. 9.15 Gram. 9.30 Act. halfuur. 10.00 Ber. ANP. 10,05 Causerie over gezins- en huwelijksmoei lijkheden. 10.35 „Vedelaars" en gram. 11.25 Gram. 11.50—12.00 Schriftl. HILVERSUM II, 301.5 m. VARA-Uitz. 10.00—10.20 vm. en 7.30—8.00 VPRO. I 8.00 Gram. {ca. 8.16 Ber.) 9.30 Cause rie „Onze Keuken". Morgenwijding. 10.20 Voor arb. in de Continubedr. 11,40 Voor de werkloozen. 12,00 Gram. 12,15 Ber. 12.17 Esmeralda. 12.45 VARA-orkest. 1.301.45 Gram. 2.00 Voor de vrouwen. 3.15 Voor de kindenen. 5.306.00 „Te Kilima Hawaiians" en orgel. 6.05 De Bamblers (om 6,28 ber.). 6,40 Voor de niet-leerpl. jeugd. 7.00 VAR A-kalender. 7.05 Felicitaties. 7.10 Causerie „Van streven en strijden". 7.30 Bijbelvertell. 8.00 Herh. SOS-ber. 8.03 Ber. ANP, VA RA-Varia. 8.20 Gram. 9.00 Radiotooneel. 10.00 Ber. ANP. 10.10 VARA-orfcest. 10.45 Zang en piano. 11.15 Gram. 11.30 Fantasia. 11.5512.00 Gram. Van 26 Maart1 April, VROUWFNPOLDER Overleden: A. de Nood man van A. Bieréns, 33 j. (M. G.) ZOUTELANDE, Geboren: Adriaan z. v. .iakob Stroo en Gatharina Janse. Gehuwd: Willem Francke 22 j, jm. en Gatharina van Sluijs 20 j. jd. (M. G.) AAGTEKERKE. Bevallen; N. Riemens geb, Minderhoud, z.; T. Minderboud geb. Koppejan z. (M. G.) ST. LAURENS. Bevallen: M. Labruijè- re geb. de Bree d. (M. G.) RITTHEM. Bevallen: J. Tange geb. De Ivroo z.; G. P. Back geb. v. d. Endt z.; J. de Kam geb. De Nooijer z. (M. G.) Over de maand Maart 1939. ST. LAURENS. Bevallen: M. Labruijère- de Bree d. TELEGRAFISCH WEERBERICHT. De weerstoestand van hedenmorgen 7.20 uur: weer: te Vlissingen zwaar be wolkt; wind: krachtig Z.-Z.W.; tempera tuur 10; minimum hedennacht 7; neerslag afgeloopen etmaal 6. Verwachting geldig van hedenavond tot morgenavond ongeveer 19 uur: Voor het geheele land: zwaar bewolkt tot betrokken met tijdelijke opklaringen, nu en dan regen, matige tijdelijk krach tige Z.-W. windj weinig verandering in temperatuur. Stand van hedenmiddag 3 u.: Stand van gistermiddag 3 u.: 753. Licht op voor fietsers: Woensdag 7 u. 3 min.

De Zeeuw. Christelijk-historisch nieuwsblad voor Zeeland | 1939 | | pagina 6