MIDDENSTANDSBELANGEN Kunst en Wetenschap Gemengd Nieuws. Leestafel Het Vrouwenhoekje Radioprogramma. De Middenstand in moeilijke tijden. - Statistische onderzoekingen. - Oorzaken van faillissementen. Middenstands>defensie. De zwerftochten van Kees. DIE SIEBEN WORTE DES ERLöSERS AM KREUZE. J. Haydn, 1801. D'e muziek bij de „zeven kruiswoorden", zooals J. Haydn die componeerde, is op een eigenaardige wijze ontstaan. Een domheer in Cadix gaf aan den ook in Andalusië 'bekenden en geliefden com ponist de opdracht een zoogenaamde „Passionsandacht" met voorspel te schrij ven, om die te gebruiken in de kerk op Goeden Vrijdag. Haydn voldeed aan dat verzoek, door een orkeststuk te schrijven, dat op de volgende wijze in de kerk werd uitgevoerd: Na het voorspel besteeg de Bisschop den kansel, sprak een der kruis woorden en gaf daarover een korte medi tatie. Dan ging hij van den kansel naar het altaar en terwijl hij daar geknield lag, speelde het orkest de door Haydn gecom poneerde muziek. Dit wisselde bij elk der volgende kruiswoorden af. Later heeft Haydn, toen hij merkte, dat een kapelmeester in Pass au zangstemmen had ingelasoht, bet werk omgezet in een oratorium. In de kerk beleefde het vele uitvoerin gen, maar ook in de concertzaal vond het als „passie-muziek" van waardig en in getogen, maar verheven karakter een goede ontvangst. De introductie van de „Sieben Worte" is een meesterstuk van stijl, met warme muzikaliteit geschreven. Het leidt als van zelf naar het eerste Kruiswoord, dat door loopend in de milde stemming staat van het gebed, waarin de Heiland vergeving vi aagt voor hen, die niet weten, wat zij doen. Scherp contrasteerend klinkt daar in de geweldige tusschensatz: „Het bloed des Lams roept niet om wraak!" Het tweede kruiswoord: „Voorwaar, voorwaar, zeg ik u, heden zult gij met mij in het paradijs zijn!" 'heeft den toon der ontfermende liefde. Stokkend gaan in som mige gedeelten de partijen, terwijl één, hier de altpartij, blijft vasthouden, als plei tend om onverdiende genade. De weemoe dige, min of meer trage gang krijgt tegen het eind een meer feestelijk krakter, pas send bij de verhooring van het gebed van den zondaar, die ter elfder ure wordt aan genomen en behouden. In het derde kruiswoord richt Jezus zich tot Zijn moeder en den discipel, dien Hij lief had. Aangrijpend van eenvoud en teere liefde zien we hen troostloos getee- kend aan den voet van het kruis. Het is een der meest bekende en meest geliefde gedeelten uit de passiemuziek. In het vierde kruiswoord, het machtig aangrijpende: „Eloi, lama, sabachtanil" voelen we, dat Haydn denkt aan het mys terie van het lijden des Heeren, waaruit hij ten slotte overhoudt „het danken" voor het wonder van dit grootsche lijden. Het tusschenspel, niet het sterkste ge deelte van het werk, voert naar het fel bewogene: „Mij' dorstl" Let slechts op de chromatische gangen in koor en orkest, als het gaat over den regel: „Men reikt hem wijn, dien men met gal gemengd heeft." Reine en bezonken berusting brengt No. 6. De verlossing is een feit. „Het is vol bracht". Vreugdetonen klinken op: „Lass uns einst den Himmel erben, und mit Dir uns ewig freu'n." Ten slotte het woord: „Vader, in Uwe handen beveel ik Mijnen Geest." Vrede met God door het bloed van het Lam. „Uit liefde voor ons menschen, stierf Hij den dood der zondaren." Nederig knielt Haydn aan den voet van het kruis en in diepe ontroering smeekt hij aangenomen te mogen worden. Predi king van den gekruisigden Christus naar de Schriften. Het slot is een schildering, die totaal afwijkt. Haydn heeft het verstaan, dat de prediking van het kruis niet het zoete, min of meer weeë mag hebben, dat „de Kunst" met een groote K er maar al te vaak van gemaakt heeft. De graven gaan open, de aarde schokt, en beeft en Jeruza lem is in nachtelijk donker, terwijl hei voorhangsel van den tempel scheurt. In felle bewogenheid klinkt het Presto e con tubba la forza als de mare zich verspreidt, dat de aarde het bloed dronk van den grooten Menschenzoon. Geen dramatiek, maar werkelijkheid van ontzagwekkende beteekenis. Eenigen tijd geleden is verschenen het jaarverslag van het Economisch insti tuut voor den middenstand over 1938. Wij willen daaruit hier een en ander laten volgen. Nieuw was de in 1938 in samenwerking met het centraal bureau voor de Statis tiek aangevangen representatieve omzet- statistiek van den detailhandel. Beide in stellingen hebben daarbij een eigen taak: het Instituut verzamelt de gegevens van de middenstandszaken en het Centraal Bu reau die van het grootbedrijf en de ver bruikscoöperaties. De gemiddelde omzet der deelnemers aan de statistieken behoorende tot het Kruideniers bedrijf, was la ger dan die der deelnemers aan de vorige statistiek. De achteruitgang bedraagt ruim 7.7 pet. Uit de statistiek blijkt, dat bij een om zet van f 30.000 tot f 35.000, niet slechts de totale kosten, met inbegrip van het ge waardeerd loon, worden gedekt, maar bo vendien een economisch overschot wordt bereikt. D'e vergelijking der bedrijfsresultaten van 31 gevallen, die 4 opeenvolgende ja ren aan de statistiek hebben medege werkt toont aan, dat de gemiddelde om zet van jaar tot jaar is afgenomen, en wel met f 31.465 in 1933 tot f 28.883 in 1936, d.i. met 8.2 pet. Meer dan de helft van het aantal deel nemers, n.l. 74, kwamen nog niet aan een bruto winst van 15 pet. Slechts 39 van de 136 gevallen bereik ten uiteindelijk een gunstig resultaat, waaruit volgt dat ruim 71 pet. van het totaal aantal niet tot een bevredigende uikomst kon komen. De statistiek voor den detailhan del in textielwaren liep over 148 verkoopplaatsen, toebehoorende aan 119 ondernemingen (bij de 1ste statistiek 101 verkoopplaatsen, bij de 2de 134 ver koopplaatsen). Als frappant voorbeeld wordt gewezen op het feit, dat zaken, welke per auto of ander vervoermiddel ten huize der cliën- tèle verknopen, weliswaar hooge kosten voor onderhoud vervoermiddelen hebben, doch in andere rubrieken voordeeliger cij fers vertoonen. De grootte van het in de zaken aanwe zige kapitaal is gemiddeld iets meer dan 50 pet. van den omzet. Voorts blijkt: hoe kleiner de gemeente, hoe meer uitstaande vorderingen; en ver der: hoe kleiner de gemeenten, hoe groo- ter de voorraden. Als gevolg van een en ander: hoe kleiner de gemeente, hoe grooter naar verhouding het kapitaal. O.m. is vastgesteld uit opgaven van 3 verschillende weken in het jaar de gemid delde ontvangst per dag. Daarbij is het totaal op 100 pet. gesteld. Gemiddeld werd ontvangen op: M. 16.03; D. 15.92; W. 15.76; D. 14.67; V. 14.56; Z. 23.06. Totaal 100 pet Onder de 106 zaken, welke ook aan vo rige statistieken medewerkten, waren 31 filialen, die gemiddeld 0.97 pet. in omzet achteruitgingen; de 75 op zichzelfstaande zaken boekten 1.26 pet. minder ontvang sten. Het deel van de statistiek voor het Slag er s be d rijf bevatte de cijfers van 180 gevallen met 194 verkoopplaat sen (het vorige jaar 172 met 190 win kels). Ondanks de stijging van den geldom- zet is het economisch resultaat ongunsti ger dan in het vorige jaar. D'e oorzaak hiervan moet gezocht worden in de hooge veeprijzen, die vooral in de tweede helft des jaars hooge vleeschprijzen tengevolge hadden. Om den omzet zooveel mogelijk op peil te houden, stelden de slagers hun verkoopprijs zoo laag mogelijk, hetgeen een daling van bruto winst, netto winst en economisch resultaat veroorzaakte. Dé bruto winst is vrijwel over de ge heels linie 1 a 3 pet. lager dan in het vo rig jaar. Yan de 124 gevallen, welke gegevens over vorige jaren verstrekten, vertoonen er 46 gunstiger en 78 ongunstiger resul taten. Bedoelde 46 zaken hebben hun om zet in 1936 iets zien stijgen; de bruto winst is echter gedaald, terwijl de kosten iets lager zijn. Teneinde eenig inzicht te verkrijgen in de oorzaken der faillis sementen van handeldrij- vende en industrieels mid denstanders heeft het Instituut door tusschenkomst van eenige Kamers van Koophandel en Fabrieken en met welwillende medewerking van een groot aantal curatoren, in het jaar 1937 ter zake een proefonderzoek ingesteld naar de oorzaken der faillissementen van mid denstandsondernemingen (met tot 10 man personeel). Gebrek aan beheerskwaüteiten en on juiste financiering bleken als de voor naamste oorzaken te moeten worden aan gemerkt. Conjunctuurinvloeden komen blijkens deze gegevens eerst op de tweede plaats. Bij1 94 van de 133 ondernemingen, dus in meer dan 70 pet. der gevallen, liet de boekhouding veel of alles te wenschen over. Om misverstand te voorkomen zij er op gewezen, dat het onderhavige materiaal betrekking heeft op mislukkingen; het materiaal is derhalve niet typeerend voor den geheelen middenstand. Gelukkig is er wat dit betreft, kans op verbetering. Door de Vestigingswet wordt de toe vloed van niet voor hun taak berekende middenstanders geremd, terwijl de bona fide middenstanders straks in doorsnee beter voor hun taak berekend zullen zijn. We hebben juist deze week kunnen le zen hoe duizenden middenstanders-in- hope zich voor de diverse examens voor bereiden. In verband hiermede mag ook gewezen worden op de te G o e s geopende cursus sen voor de vakopleiding van schoen makers. Bij' die gelegenheid werd er door den heer de Kruijter op gewezen, dat de middenstand weieens de defensie heeft vergeten. Inderdaad. Althans de goede defensie die alleen mogelijk is als er is in nerlijke kracht en tevens een goede orga nisatie om ook naar buiten voor de be dreigde belangen te waken. MINDER HOOGE TARIEVEN VERZOCHT. De vereeniging „Verbond van Textielafnemers" te Am sterdam heeft zich naar aan leiding van het wetsontwerp tot wijziging van de Tarief- wet 1934 tot de leden van de Tweede Kamer der Staten- Generaal gewend. In het belang van de bij haar aangesloten importeurs van weefproducten verzoekt zij het college met aandrang te willen bevorderen, dat de voorgestelde verhooging van manufacturen, weefsels, stof fen enz. tot 18 pet in haar tegenwoordigen vorm niet wordt aanvaard, doch wordt teruggebracht op 15 pet. Het Verbond verzoekt tevens voor imitatiebont met een recht van 10 of 12 pet te vol staan. 161. Een der bandieten rukte zijn ge weer van den schouder en legde aan, juist toen Reintjo tusschen het kreupelhout probeerde te vluchten. Een schot knalde, doch Reintje zette het op een loopen, de kerels achter hem aan. Hun jagersinstinct was ontwaakt, en zij vergaten even de ge vangenen. 16k. De vrienden zagen hun kans schoon. IJlings kropen zij in een boschje, en Kees begon de boeien van zijn vriend met zijn tanden te bewerken. Weldra had hij de knoo- pen los gemaakt en Sir Ralph was vrij. Op Donderdag 6 April, daags voor Goe den Vrijdag, zal het bovenstaande werk uitgevoerd worden door Chr. Gem. Koor te Goes. Mogen velen zich gedrongen ge voelen dezen wijdingsavond, die bedoeld wordt als een verdieping en bezinning in den lijdenstijd bij te wonen. Als slot wordt nog gezongen de zeer be kende Psalm 42 van Mendelssohn, waarin de rijke gedachte tot uiting wordt ge bracht van een ziel, die schreit naar God, zooals het hert schreeuwt naar de water- stroomen. Door de vereeniging van solostemmen en vrouwen- en mannenkoren, kreeg deze psalm een poëtischen vorm, die nooit na laat diepen indruk te maken. Vooral het slotkoor, klinkend als een grootsche hymne, getuigt van de genialiteit van den grooten meester, die ook ongetwijfeld Mendelssohn was. G. 'tH. - A u t o bo t s i n g op den straatweg Berg en-op- Z o o mP u t t e. Drie gewon- de n. Gisternacht is de heer S. uit Ber- gen-op-Zoom naar Putte bij' het passee- ren van een vrachtauto, bestuurd door den heer M. uit Woensdrecht met dit voer tuig in botsing gekomen. De auto van den heer S. werd daarbij aan een zijde totaal opengereten. De bestuurder kreeg een ernstige hoofdwonde. De andere inzitten den, de heeren V. en V., eveneens uit Ber- gen-op-Zoom, hadden inwendige kneuzin gen opgeloopen, werden in bewusteloozen toestand bij omwonenden binnengedra gen. Medische hulp was spoedig aanwe zig. D'e heeren 'V. zijn naar het algemeen burgergasthuis te Bergen-op-Zoom ver voerd. D'e bestuurder kon, na verbonden te zijn, naar huis terugkeeren. i Mislukte poging ons land binnen te komen. Gis ternacht hebben twee Joodsche vrouwen, vermoedelijk Tsjechen, onder leiding van een Pool, die reeds geruimen tijd in Gro- nau woont, getracht nabij Glanerbrug de Nederlandsohe grens op illegale wijze te overschrijden. Een der vrouwen gelukte het door de Glanerbeek te waden en ons grondgebied te bereiken. De Pool en de andere vrouw werden door de Duitsche grenspolitie ge grepen en in arrest gesteld D'e in ons land binnengekomen vrouw is door de marechaussee te Glanerbrug aangehouden. Op den Uitkijk. Van dit tijdschrift in zijln nieuwe gedaainite verscheen nu reeds de zesde aflevering. Ein naarmate het aantal nummers 'grooter wordt, is ook sterker geworden de overtuiging, dat deze verandering een zeer belainigrijike verbe tering beteekende. Ieder nummer brengt een keu'r van artikelen uit Fransehe, Duitsche, Engelsche en andere bladen en tijdschriften. E'n daarnaast ontbreken ook de oorspronkelijke bijdragen niet, even min als de illustraties. Met „Op den Uit kijk" in zijn nieuwen vorm heeft de lezer de gelegenheid naar alle kanten uit te kij ken. Wijl twijfelen niet of de waardeerimig voor wat de uitgevers tot stand brachten, zal mede uit een steeds stijgend aantal abonné's blijken. Uitgeefster is N.V. Gebr. Zomler en Keuining's Uitg. Mijl, Wage nd ngen. Het Schouwvenster. Deze Christelijke weekillustralie weet haar goeden naam te handhaven. Illustraties en bijdragen van zeer uiteenloopenden aard, zijn izóó, dat ze de aandacht blijven trekken en dat dit blad in duizenden Christelijke gezinnen een gaarne geziene gast is. Uitgaver is H. A. Bottenburg N.V., Amsterdam. Waarom alle inkoopen op Zaterdag? In verschillende gezinnen wordt het inkoopen van allerlei dingen voor huistooudelijlk 'gebruik, van kleeren, van schoenen, enz. uitgesteld tot den Zater dagmiddag of -avond. Men gaat gezamen lijk „naar de stad" en ma^kt er een soort uitgang varai. De verkoopers vinden deze Zatei'dag- sche „invasie" hunner cliëntèle slechts matig aangenaam, ondanks bet feit, dat zij gaarne verknopen. Waarom deze gewoonte? Voor een zeer groot 'deel omdat zoovele menschen zich nu eenmaal aangewend hebben om den Zaterdagmiddag of -avond voor bun in koopen te houden. Natuurlijk zijn hier verschillende oorzaken voor aan te wijzen en wel in de eerste plaats bet feit, dat de mian dan vrij: is. D'e vrouw beeft zich hier op miu eenmaal ingesteld, alhoewel er slechts weinig inkoopen zijn, die men juist op dezen middag verplicht is te doen. Het kan b.v. gelden het koopen van een costume, een jas, schoenen, of andere heerenartikelen, doch dit is iets, dat niet wekelijks voorkomt. Het doen van inkoopen op den Zater dagmiddag is dan ooik uitgegroeid tot een sleur die echter geenszins een vlugge be diening in de hand werkt. In vele win kels stapelt alles zich op over enkele uren en kan de winkelier of zijn bedie nend personeel onmogelijk rekening hou den met de speciale wenschen zijner klan ten, zooals1 miaar al te gaarne op minder drukke dagen gedaan wordt. Vanzelf sprekend verwachten wij niet, dat door deze weinige regels een verkeerde ge woonte wordt opgeheven, doch we mee- nen toch, dat het huisvrouwen tot naden ken zal brengen. Laten allen, -die in de gelegenheid zijn ■op andere tijden dian op den Zaterdag middag hare inkoopen te doen, rekening houden met de moeilijkheden, die vele winkeliers erdoor ervaren. Inplaats van boodschappen te doen, met man en kin deren, lang te moeten wachten en te leurstellingen te moeten ondervinden, kan men dezen middag op veel aangena mer wijze doorbrengen en bewijst er an deren tevens een dienst mede! Het Paaschmenu. Het zal dit jaar minder eenvoudig zijln om voor Pascthen een verzorgd en toch billijk menu te presenteeron, nu niet al leen de eigen tuin ons in den steek laat, miaar ook de tuindershedrijven de gevol gen van den feilen winter nog niet geheel te hoven zijn. We twijfelen echter niet,, dat een Ra- göuts'oep, Paaschschotel en warme Rijst pudding als middagmaal, en de warme aardappelschotel met de pikante sla bij' 't avondeten, waarvan de bijbeboorende re cepten bier volgen, in den smaak zul len vallen. Bij deze recepten en het klaarmaken ervan is eraan gedacht, dat de zelfkoken- de huisvrouw niet langer haar gasten in 'den steek behoeft te laten dan strikt noodzakelijk is. Voor het bereiden van de ragoutsoep' schakelen we o.a. het langdu rige trekken van bouillon uit en gebrui ken we een paar Maggi's Bouillonblokjes; inplaats van het moeizame roeren van mayonnaise nemen we „hangop", het zalfachtige, eiwitrijke en dus voedzame vaste bestanddeel uit de karnemelk, dat we verkrijgen door karnemelk in een Mm nen doek of 'kussensloop te laten uitlek ken. Bijl de lichtverteerbare voorgaande spijL aen vormt de warme rijstpudding dan een meer verzadigend slot van het menu. Ook de warme aardappelschotel, waar aan Maggi's Bouillon en Maggi's Aroma kracht en smaak, en de kaas vooral de voedingswaarde verieenen, zal naast de pikante sla een gewaardeerde afwisseling vormen met de broodmaaltijden van iederen avond. Ragoutsoep met gehakt balletjes (4 pers.) 1 L. kokend water, 4 Mjaggi's Bouillonblokjes, 1 ons ge hakt, 1 snee oud wittebrood, 1 ei, 1 ui, eenige kruiden zooals laurierblad, peper korrel, kruidnagel, zout, een stukje bo ter of vet, 2 eetlepels vol bloem. 'Smelt de boter of bet vet, snipper hier in de ui, voeg ook de andere kruiden toe, leg een deksel op het pannetje en laat alles op een zacht vuur plm. 15 minuten sudderen. Neem dan 'de kruiden eruit, voeg de bloem toe en laat deze, onder roeren, lichtbruin branden. Los de Mag gi's Bouillonblokjes op in 1 L. kokend water, voeg de bouillon, onder roeren bij de gebrand© bloem. Maalki het gehakt aan mlet het geweekte en fMnk uitgeknepen wittebrood, het ei, peper, zout, noot en maak er kleine balletjes van. Voeg ze aan de soep toe en laat ze nog ii<2 minuten koken. Paaschschotel (4 pers.) 8 eie ren, 4 winterwortels, 2 gekookte bie ten, 2 zure baringen, eenige lepels harug- op-miayonnaise, 1 stuk boter, 4 theelepels Maggi's Aroma, zout. Kook de gewassohen en geschraapte wortels in weinig water gaar, laat ze ikoud worden, snijd ze in kleine dobbel steentjes evenals de gekookte bieten, ver meng ze met in stukjes gesneden zure haringen en ©enige lepels hangop- mayonnaise, zie het recept. Leg de massa op het midden van een schaal. Kook de eieren hard, pel ze, snijd ze overdwars in tweeën, 'haal de dooier er uit. Roer een stuk boter tot room, voeg hierbij 4 theelepels Maggi's Aroma en vervolgens de eidooiers. Vul de massa dan weer in de eihelften. Zet ze bij wijze van een rand op de schaal om de wortel- massa heen. Hiangop mayonnaise. 125 gr. hangop, zout, peper, eenige fijnge hakte uitjes en augurken, 2 theelepels Maggi Aroma, 1 eetlepel azijn of het sap van 1 citroen, een beetje karnemelk. Roer de hangop door een zeef, voeg zooveel karnemelk toe tot men een dikke siau,s heeft, vermeng deze met den azijn of het citroensap, de gehakte uitjes on augurken, de Maggi's Aroma, zout on peper. Warme aardappelscho tel (4 pers.) lV« pond gekookte aardap pelen, een stuk geraspte kaas, 2 Maggi's Bouillonblokjes, lA L. koikiend water, vet of boter. Snijd de gekookte aardappelen in schijfjes. Wrijf een vuurvaste of emaille schaal in met wat vet of olie. Leg de aardappelen laag om laag met flink wat geraspte kaas in de schaal en bedek ze met een laag geraspte kaas. Los de Mag gi's Bouillonblokjes op in A L. kokend water en giet deze bouillon op de aard appelen. Leg boven op de aardappelen nog wat 'gesmolten vet of boter en zet de schaal 15 imiimuten in den oven, zoodat de aardappelen van boven bruin worden. Pi'kante sla (6 pers.) Va pond leverworst, 2 zure haringen, 2 inge maakte augurken, 2 ingemaakte uitjes, 1 kilo gekookte aardappelen, 3 theelepels Maggi's Aroma, olie, azijn, mosterd of inplaats van olie, azijn en mosterd, eenige eetlepels hangop-miayonnaise (zie recept). Hak de gekookte aardappelen fijn en vermeng ze voorzichtig met de in kleine dobbelsteentjes gesneden zure haringen en leverworst, de gehakte 'augurken en uitjes. Maak een sausje van eenige eet lepels olie, azijin, mosterd en Maggi's Aro- mia en roer dit voorzichtig door de andere bestanddeelen of vermeng ze met de h ango p -mayonnaise Maandag 3 April 1939. HILVERSUM I. 1875 en 415.5 M. NCRV- Uitz. 6.307.00 Onderwijsf. voor de Scheepv. 8.00 Schriftl., medit. 8,15 Ber., gram. 9,309,45 Gelukw. 10,30 Morgend. 11,00 Chr. Lectuur. 11,30 Gram. 12,00 Ber. 12,15 Gram. 12,30 Alt, hobo en orgel. 1,15 Gram. 2,00 Voor de scholen. 2,35 Verv, conc. 3,00 Wenken voor de keuken. 3,30 Gram. 3,45 Bijbell, 4,45 Gram. 5,156,15 Kinderuurtje. 6,20 Gram., ber. 6,30 Taal les en causerie over het Binnenaanv.- reglement. 7,00 Ber. 7,15 Vragenuurtje 7,45 Gram. 8,00 Ber. ANP., herh. SOS- Ber. 8,15 NCRV-Harmonie-orkest, en een mannenkwartet. 9,00 Lijdensoverdenking 9,30 Verv. concert. 10,00 Ber. ANP., act halfuur. 10,30 Gram. 10,45 Gymnastiekles. 11,00 Cembalokwartet en zang. 11,35 Gram. 11,5012,00 Schriftl. HILVERSUM II. 301,5 Algem. Progr., vorz. door de AVRO. 8,00 Gram. Om 8,15 Ber. 10,00 Morgen wijding. 10,15 Gew. muz. (gram.) 10,30 Voor de vrouw. 10,35 Gram. 10.55 Declam. 11,15 Ensemble Jetty Cantor. 11,4512,00 Gram. 12,15 Ber. 12,45 Gram. 1,00 AVRO- Amusementsorkest. 1,45 Het Renova- kwintet, en soliste (opn.). 2,25 Omroep orkest. 3,15 Causerie „Zeeuwsche kleeder dracht". 3,35 Revue-progr. (opn.). 4,30 D'isco-causerie. 5,30 Gram. met toelichting. 6,00 Orgel, ber. 6,30 De Twillight Sere- naders. 7,20 Friesch progr. 8,00 Ber. ANP. 8,10 Omroeporkest en solisten. 9,30 Gram. 9,45 Cabaretprogr. 10,30 AVRO- orkest. 11,00 Ber. ANP.; hierna tot 12,00 Gram.

De Zeeuw. Christelijk-historisch nieuwsblad voor Zeeland | 1939 | | pagina 6