onderwijs. Rechtszaken Gemengd Nieuws Politieberichten. Radioprogramma. WALCHEREN. THOLEN EN ST. PHILIPSLAND. SCHOUWEN-DUIVELAND. ZUID-BR VRI A- Hansweert. Woensdagavond werd in de O. L. school een ouderavond gehouden, welke druk bezocht was. Nadat de voor zitter de vergadering geopend had ging impn allereerst over tot het benoemen van twee nieuwe leden in de plaats van den heer N. de Haan die de gemeente heeft verlaten en den heer J. Kou&emaker die geen kinderen imeer op school heeft. De voorzitter dankte den heer Kousemaker voor al hetgeen hij als secretaris van de Ouderooimmissie had gedaan. Als nieuwe leden werden gekozen mevr. v. d. Straa- ten en de heer J. Verschure. Er werden voor iedere klasse drie prijzen beschik baar gesteld voor de beste teeekeningen. Daarna ging men over tot het bekijken van het schoolwerk der kinderen. Na de pauze werd nog een humoristische film afgedraaid. 's-Gravenpolder. Het bericht in ons nummer van gisteren over de oplossing van het incident op de werkverschaffing is in zooverre juist, dat de arbeiders aan het werk zijn. Doch de kwestie van de schorsing zal de minister uit moeten ma ken, daar een der wethouders zich met deze straf niet kon vereenigen. Van de haan is de kwestie dus nog niet. Baarland. Donderdagavond vond de eindles plaats van den kookcursus voor wintervoeding, die door bemiddeling der Z. L. M. vanwege dan Huishoudelijken Voorlichtingsdienst ten plattelands, hier werd gegeven. In zes lessen heeft de leerares, mej. Vermeulen, de bereiding van verschei dene voedzame wintergerechten gede monstreerd; 19 vrouwen 'hebben den cur sus tot het laatst gevolgd. Aan het einde wekte de leerares de vrouwen op, tot het scheppen van een gezellige sfeer in huis, waardoor de kin deren altijd aangename jeugdherinnerin gen behoud/en. Goed verzorgde maaltijden kunnen hiertoe veel bijdragen. Op verzoek van de cursisten bracht wet'h. öteketee-Hoogvliel mluj. Vermeu len dank voor haar prettig en leerzaam onderricht. lerseke. Gemeenteraad. Don derdagavond vergaderde de raad voltal lig. Toegestaan is dat de muur op de Ha ven vaniaf het weeghuis tot voorbij de kuiperij! vatn v. Es mag verplaatst worden. Dit is broodnoodiig met het oog op de laadruimte voor de oesterwagens. Wijziging gemeentebegrooting 1939 (voorschot van f 1000 aan de Visscherij!- centrale) noodzaakt den heer Bom tot protest. Z.i. waren de pannenboeren beter met een voorschot olmi hun oude pannen wederom te leggen. Aan nieuwe pannen is geen, gebrek. De voorz. merkt op, dat ■dit slechts een voorschot is voor enkele weken. De gemeente geeft geen geld, maar schiet slechts voor. Benoeming secr-penjningm. Burg. Arm bestuur. Voorgedragen zijm de heeren G. de Jonge en G. G. Hartoog. De heer Mol vraagt eenige inlichtingen aangaande de aanbevelingsbrieven, die hij bij' enkele oandidaten mist. De voorz. antwoordt, dat dit iniet gebruikelijk is. Naar zijin imeening zijn deze brieven meestal vertrouwelijk en hooren niet bij da stuikken. Dhr Mol meent dat dit een verteerde methode is. Hij stelt voor in geheime zitting te gaan. Na 15 minuten wordt de vergadering heropend en wordt tot stemming overgegaan. Uitslag; G. J. de Jonge 6 st., H. Baay 3 st., G. Hartoog 1 St., D. Harthoorn 1 st. Aldus benoemd de heer de Jonge, zoon van den tegen- woordigen funptionnaris en de derde G. de (Jonge die hu deze betrekking be kleedt. Bijl de rondvraag informeert de heer Oornelisse naar den nieuwen zomer dienst van de autobus op 't station. De voorz. vertelde een en ander van deze niet gemakkelijk te regelen zaak. De hui dige busdienst, die 9 maal per dag naar het station xijldt, ontvangt f 250 subsidie per jaar van onze gemeente. Nu zouden B. en W. gaarne zien, dat we een dienst op alle treinen kregen, waarvoor de ge meente zeker gaarne f 500 jaarlijksche subsidie zou bijdragen. D© ondernemer van dezen dienst meent dat dit niet mo gelijk is. Dan zou de dienst financieel niet te handhaven zijn. Daarom moet ge streefd worden, zegt de voorz., naar het bereikbare. Na 'deze bespreking worden B. en W. opgedragen te imaken wat er van te maken is. Geeft de ondernemer te weinig diensten, dan maar heelemaal geen subsidie meer. De heer Koeman informeert naar do bzitters van door de gemeente verstrekte pannen, die er z.i. treurig voorstaan. Worden, die menschen niet financieel ge holpen, dan koimit er van de geheele zaak niets terecht en zal de gemeente er scha de bij! lijden De voorz. antwoordt dat er plannen bij! B. en W. in de maak zijn om desnoods met rijkssteun deze men schen te helpen. Nu moet men zich nog niet blij maken met een dood© miusch. Zoowel de ministeries van financiën, vis- scherijten, maar ooto sociale zaken hebben er belang bij. Denk slechts aan de f 49.000 die in enkele jaren tijds aan werkloosheids- en steungelden werden uitgewonnen op de gemeentebegrooting. Ook bevordert de pannenuitlag de oester cultuur, waarbij ook de Staat, die de oes- terperceelen verpacht, geïnteresseerd is. Sluiting. 'Diefstal van, portemon naie sGedurende de zanglessen van het dameskoor „Sursum Gorda" hebben insluipers uit de gang van de Chr. School Kakeldans uit de in de gamg hangende kleedingstükken enikiele portemonnaie® gestolen. D© rijkspolitie onderzoekt de zaak. n '»r«|rr(M i rrr-| in p| i i UMA i ICCHE 1JN Ma laren vrceselljke pijnen :e hebben geieuen. Deze oude dame kreeg in 1931 rheuma- tiek en langzamerhand breidde dit zich over haar geheele lichaam uit. Toen be gon zij Kruschen Salts te nemen en nu zendt zij ons dezen eigenhandig geschre ven brief: „Sinds 1931 lijd ik aan rheu- matische pijnen. Eerst kwam het in mijn beide armen en het werd' steeds erger, tot het in de toppen van mijn vingers ekomen v\as. Toen kwam het in mijn enkels iem knieën en dat maakte mij lan en tijd hulpeloos. Een vriendin raaide mij aan, Kruschen te gaan gebruiken en ik vind, dat het mij meer goed doet, dan eenig ander middel. Ik schrijf dit zelf, hoewel ik bijna 84 jaar ben'." Mevr. H. De pijnen en stijfheid d'oor rheumatiek worden bijna altijd veroorzaakt door een overmaat van urinezuur in het lichaam. Kruschen Salts spoort uw organen aan tot regelmatige, krachtige werking en helpt ze, het urinezuur en andere 'schade lijke af valstof fieni volkomen te verwijde ren. Kruschen Salts is uitsluitend ver krijgbaar bij alle apothekers en erkende drogisten. (Adv A Souburg. Door hond omver gelooipea. Gistermorgen is een scho lier, toen hij uit de school met den Bij bel op het Oranjeplein kwam, door een grooten hond, die naar zijn baas kwam hollen, omver geloopen. Het ventje Ikwam zoo ernstig te vallen dat hij een bloe dende hoofdwonde opliep en doktershulp moest worden ingeroepen. (VI. C.) Oost-Souburg. Gisteravond hield alhier de school met den Bijbel haar ouder avond. Voorzitter dhr A, J. Arendse. Na de opening worden door een groep school kinderen op keurige wijze eenige liedjes gez'on .en onder leiding van diem onder wijzer Contant. Hierna hield dhr Con tant een referaat over: „Het geloof", waariu» hij stilstond bij het kinderlijk aann.unen van dat geloof. In de pauze werd het werk dor leerlingen bezichtigd. a dd pauze sprak het hoofd der school >ver „Koppige 'kinderen". Het was een leerzame en gezellige avond. Veere. Dinsdag hield de afd. Veere Gapinge van Het Groene Kruis haar alg jaarvergadering. Voorzitter Ds Fagel. Uit het verslag van den secretaris bleek, dat het ledental 321 bedraagt. Door de wijk verpleegster waren in het afgeloopen jaar 570 bezoeken afgelegd bij' gewone zieken, 52 'bijl tuberculeuze patiënten en 348 bijl zuigelingen. Door den magazijnmeester te Veere waren 165 artikelen uitgeleend en •door dien t© Gapinge 36 stuks. Aange schaft werden verschillende artikelen. Uit het verslag van den penningmees ter bleek, dat over 1938 voor de t.b.c. was uitgegeven en ontvangen ruim f 552. De vereeniging had ruim f 146 moeten bij passen. De totale rekening beliep in ont vangsten en uitgaven xesp. ruim f 1868 en f 1850, zoodat zijl met een batig saldo van ruim f 17 sloot. Biggekerke. Donderdagavond hield de Oranjevereeniging onder leiding van dhr I. A. de Moor haar eerste jaarvergade ring. Uit de verslagen van secretaris en penningmeester bleek, dat de vereeniging 247 leden telt. Feestelijkheden waren ge organiseerd bij de geboorte van Prinses Beatrix en bij het 40-jarig regeeringsjubi- leum van de Koningin. Bij de feestelijk heden te Amsterdam in September had de vereeniging zich doen vertegenwoordigen. Aangekocht was een wisselbeker voor te houden schietwedstrijden tusscben den B. V. L. en de scbietvereeniging. De ont vangsten waren f421.93, de uitgaven f402.42, batig saldo f 19.51. De aftreden de bestuursleden werden herkozen. Geko zen werd in de vacature-Wisse dhr P. Wouters. Vervolgens hadden besprekin gen plaats voor te houden feestelijkheden bij het a.s, 25-jarig ambtsjubileum van den burgemeester in Juni en bij de te ver wachten blijde gebeurtenis in het Prinse lijk gezin. St. Maartensdijk. Woensdagavond j.l. werd 'alhier de algemeene jaarvergade ring gehouden van de Goöp. Boerenleen bank. In een uitvoerige rede beeft de voorzitter een gedocumenteerd overzicht gegeven van den groei en bloei der bank gedurende het afgesloten 25-jarig tijd perk. •Het activa der balans vermeldt; inhoud kas op 31 Dec. f 14.759,77; uitstaande voorschotten f 228.483,35; tegoed iin loo- pende rekening f 226,907,96; nog te vor deren rente van voorschotten f 1143,91; id. provisie en kosten f 12,22; totaal f471.307,21. Het passiva: Schuld aan de Spaarbank f 427.484,70; nog verschuldigde rente aan de spaarbank f 137,35; schuld in loopen- de rekening f 41.409,14, s'aldo winst f 1776,02; totaal f 471.307,2il'. Tholen. De eerste afdeelingsvergade- ring van den Bouid voor Ziekenhuisver- pleging op het Eiland Tholen en St. Fi- lipsland heeft een gunstig verloop gehad, daar met algemeene stemmen is besloten ■in te gaan op het bestuursvoorstel tot verhooging der contributie. Indien de an dere afdeelingen in dien geest ook beslui ten zal deze nuttige instelling niet behoe ven te worden ontbonden. Zierikzee. In de gisteren gehouden vergadering van Hoofdingelanden van 't Waterschap Schouwen werd de volgende ordracht voor heemraad opgemaakt: 1 J. Klompe; 2. C. A. Boogerd; 3. H. J. Gast. ,Z. Nsh.) Avondschool te Goes. Cursushalfjaar 19381939. Bevordering der leerlingen en uitrei king diploma's op 30 Maart '39. Algemeene le Iklasse naar 2e klasse: L. P. Hoekman, Goes; P. Roose, Goes; D. Yerschuure, Wolphaartsdijk, Fr. van de Weele, Goes J. W. van den Ende, lerseke; M. Ldndenherg, lerseke. Niet be vorderd 1 leerling. Van 2e naar 3e klasse: H. Bakker, lerseke; A. L. Koster, Wolfaartsdijk; Fr. ieters, J. J. de Reiger, Heinkenszand; B. B. Smits, Kattendijke; G. Westveer, Ierselke Niet bevorderd 1 leerling. Van 3e naar 4e klasse: P. G. Kerkhove, Goes. Niet 'bevorderd 2 leerlingen. Van 4e naar 5e klasse; Chr. Janse, 's H. Arendskerke; R. Th. Oom, lerseke; M. Pieters, 's H. Arendskerke. 5e klasse gediplomeerd: Jac. Harinck, Kloetinge; E. van Diere, P. J. Schrier, P. Schijf, Fr. Schijf, Goes. De andere 14 leerlingen ontvangen als oud-leerlingen van den 2-jarigen cursus Ambachtsschool allen een verklaring dat zij bevorderd zijln naar de le klasse van den vervolgcursus van de Avondschool M. J. de Back, C. Baarends, E. Gorstanje, Goes; A. A. Eversdijik, Kiapelle; Adr. Hol- lestelle, Kloetinge; Adr. de Jonge, Ka- pelle; D. van Marls, Kapelle; C. Mar- kusse, 's H. Arendskerke; M. A. de Mol, Baarland; C. Nieuwdorp, Kapelle; D. Priester, 's H. Hendrikskinderen; C. Rijk, HeinJkenszand; L. F. Schrier, J. E. Vos, Goes. Vervolgcursus van 'te naar 2e klasse: L. de Blay, Wolphaartsdijk; F. Baarends, J. F. Hopmans, A. H. A. Effenbergen, Goes; Jac. Louwerse, Nisse, J. de Muynck, Borssele; W. H 'Ooms, Goes; L. M. Oom, lerseke; J. Priem; J. Sommeyer, O'vezande; Jac. de Visser, Goes. Niet be vorderd 1 leerling, Gediplomeerd: G. Harinck, Goes; J. G. Hundorsmarck, Ovezand; J. P. van Oost, 1'. Sandee, Goes; Abr Sommeyer, F. vatn Steenbergen, Ovezande; 1'. Verdonk, 's Heerenhoek; H. J. P. Visser, Goes. Af gewezen 1 leerling. S'Childerscursus: va,n le naar 2e klasse: 'dr. de Baar, Hoedekenskerke; P. Rid derhof, Adr. Ridd©rhof, lerseke; H. Gijs- sen, Kruiningen; Joh. Verrij'zer, Goes. Van 2e naar 3e klasse; Adr. Franse, Hoedekenskerlke; J. Krijger, Borssele; J. M. Linthout, Hoedekenskerke; J. Simons, Goes; D. Was, lerseke. Gediplomeerd: W. van den Berge, Jac. Kruiiisse, Krabbendijke; Jac. Ruissen, Wemeldinge; P. J. van Stee, Goes; P. A. Trirnpe, Kloetinge; A. M. Polderman, Krabbendijke (V.W.) Vervolg sohilderscursus van, le naar 2e klasse: P. M. Slaakweg, Driewegen. Gediplomeerd: P. J. de Dreu, Goes. De 'beteekenen prijzen van het Ooht- manfonds. Volwassenveijkiaring voor Avond- schoolbezoek en vorderingen: A. v. d. En- de, Biorssele; M. Geluk, Wemeldiinge; Jac. Louisse, Goes; J. v. d. Parel, Kruiningen; W. M. v. Liere, Kloetinge; C. J. van Iwaarden, Krabbendijke. Zware straf voor een brandstichter. De Rechtbank te Rotterdam heeft gis teren uitspraak gedaan in de zaak van den 22-jarigen bakkersgezel te Baren- drecht, thans gedetineerd, die heeft be kend op 25 'September in de bakkerij van W. Pot te' Barendrecht brand te hebben gesticht. Verd. had een zak krullen en een p'aar gordijnen in brand gestoken met het gevolg, dat er door den brand ernstig levensgevaar was ontstaan voor de acht personen, die op de bovenverdieping slie pen, terwijl er gevaar was geweest voor het perceel. Als reden voor zijn daad gaf verd. op, dat Pot een contract met hem had ge sloten, waarin, de bepaling voortkwam, dat voor het geval verd. den dienst van Pot zou verlaten, het hem verboden was zich als bakker in Barendrecht te vestigen. Het '0. M. had tegen verdachte een ge vangenisstraf van tien jaar geëischt. Thans uitspraak doende, veroordeelde de rechtbank hem tot een gevangenisstraf van vijlf jaar imiet aftrek van de preven tieve hechtenis. Directeur Arbeidsbeurs Beverwijk veroordeeld. De Haarlemsohe rechtbank heeft giste ren den vroegeren directeur van de Ge meentelijke Arbeidsbeurs te Beverwijk veroordeeld tot één jaar gevangenisstraf, waarvan vier maanden voorwaardelijk, met een proeftijd van drie jaar. Verdachte was op 11 Nov. j.l. gearres teerd, nadat bij' controle een kastekort van ongeveer 800 'gulden was geconsta teerd. De verduisterde gelden bad hij ver brast. Het O.M. had een jaar gevangenis straf geëischt, waarvan drie maanden voorwaardelijk. Wraakneming. In de Vrees wijkstraat en de Rhenenstraat te 's Gra- venhage heeft zich in den nacht van Woensdag op Donderdag een ernstig ge val van vernieling voorgedaan. Negen perceelen, meest leegstaande woningen, werden met carbolineum besmeurd en tal van ruit6n werden met een schroeven draaier vernield. Vele steonen van muren en portieken werden door het scherpe goedje danig aangetast, zoodat de schade niet gering is. Op den muur van een der perceelen stond: „Ik dank voor hulp voor mij en mijn gezin." Men heeft dus waar schijnlijk met een wraakneming tegen den huiseigenaar te doen. De vermoedelijke dader is bekend. Ernstig geval van kinder- verwaarloozing. Gisteren heeft de kinderpolitie te Amsterdam met kracht ingegrepen in een emstig geval van kinderverwaarloozing. Reeds eenigen tijd was de aandacht van dezen dienst ge vestigd op een huisgezin, bestaande uit man, vrouw en een 12-jarig zoontje. De man schijnt godsdienstleeraar te zijn en men sprak hem in de buurt aan met dominee. Zijn vrouw is zeer goed ont wikkeld en bezit verschillende M.O.-akten. Vroeger schijnen de menschen in goeden doen te zijn geweest, doch de laatste jaren was hierin verandering gekomen. Zij geraakten meer en meer in verval en verlieten hun vroegere woning, om zich te gaan vestigen op de eerste étage van een perceel in de Polanenstraat. Man en vrouw bemoeiden zich nimmer met de buren en dezen kregen dan ook den indruk, dat zij zeer teruggetrokken leefden en zelfs bepaalde teekenen van menschenschuwheid vertoonden. Hoogst zelden verliet het echtpaar de woning. Het huisgezin ontving steun welke het regelmatig werd thuisgebracht. De be zoekers hadden reeds herhaaldelijk op gemerkt, dat er in de woning een alles behalve frissche atmosfeer hing. Het was er dan ook verschrikkelijk vuil. Ook was het opgevallen, dat men het zoontje van de familie in geen maanden meer buiten had gezien. De jongen kwam niet meer naar school en spoedig deed het gerucht de ronde, dat het kind door het echtpaar opgesloten werd gehouden. Buurtbewo ners verklaarden het kind verscheidene keeren aan de achterzijde van het per ceel voor een raam te hebben zien staan. De jongen zag er zeer slecht uit en ook zijn kleeding maakte een erbarmelijken indruk. Hoewel de man reeds enkele malen een boete had opgeloopen wegens ongeoorloofd schoolverzuim van zijn zoon tje, trok hij zich daar niets van aan. De politie besloot in te grijpen. Gistermiddag begaf een commissaris van politie zich, vergezeld van eenige rechercheurs en agenten naar de bedoel de woning en eischte toegang. Deze werd aanvankelijk geweigerd, doch toen de commissaris den bewoner sommeerde open te doen, liet de man ten slotte de politie toe. In de woning trof men een verschrikkelijk vervuilden toestand aan en in een kleine achterkamer bleek het verwaarloosde kind te zijn, ernstig onder voed en naar het scheen zeer achterlijk. Oogenblikkelijk werd het ventje aan de zorgen van den geneeskundigen dienst toevertrouwd, die het naar een ziekenhuis overbracht, om daar onder observatie te worden gesteld. Proces-verbaal is opgemaakt. Noodlanding, die goed af liep. Gistermiddag, omstreeks 4 uur zweefde een Duitsch zweefvliegtuig boven Arnhem. Op een hoogte van enkele hon derden meters beschreef het toestel en kele cirkels boven de stad om even later buiten de bebouwde kom in een weiland van het Arnhemsche Broek een nood landing te maken, welke goed af liep. Het toestel werd bestuurd door den student W. Hanisch uit Munster. Deze verklaarde gistermiddag omstreeks 2 uur op het vliegveld te Munster te zijn opgestegen, waar het toestel door een motorvliegtuig tot een hoogte van 300 meter werd opgetrokken. Door den straffen Oostenwind was bet toestel in de richting van de grens ge dreven, waar de bestuurder den koers was kwijtgeraakt. Bij Arnhem beslootr hij te dalen. Het toestel heeft bij de landing geen schade bekomen en ook de bestuurder bleef ongedeerd. Na een onderzoek door de burger- en militaire politie is het toestel vrijgegeven. Het werd gedemonteerd en naar Munster vervoerd. Noodlottig gevolg van een droom. Een ongeveer 38-jarige bewo ner van Apeldoorn droomde gisternacht zoo vol overtuiging, dat zijn eenig, vijf jarig dochtertje ontvoerd werd, dat hij het bed verliet en door een raam op de tweede verdieping naar buiten stapte. Hij kwam op den beganen grond terecht en bleef daar kermend liggen. Zijn huisge- nooten werden hierdoor gewekt. De man bleek beide enkels gebroken te hebben. Hij is naar het ziekenhuis overgebracht. Gevonden voorwerpen te Middelburg. T'e bevragen aan het Bureau van Poli tie te Middelburg des Dinsdags, Donder dags en Zaterdags van 6 tot 8 uur n.m. Een paar gymnastiekschoenen, rijwiel- belastingmerk, ring met sleutels, huissleu tel, handschoen, mantelband, kinderporte- monnaie, padvindersriem, vulpotlood, autosleutel, dameshorloge-armband, muts, pak schroeven, portemonnaie met inhoud: Bij' vinders: rijwielbelastingmerk, Frans Caljouw, Volderijlaagte 10; boerenschort, J. Labrujère, Rozenstraat 2; vulpotlood, D. Cornelissen, Segeerssingel 18; rijwiel- handbeschermer, A. Stofregen, Teerpak- huizenstraat 22; kinderhandschoen, Ja. v. Almkerk, Schroeweg 19a; vulpen, J. Pat- tenier, St. Pieterstraat 9; theedoeken, J. Mesu, Oud-Arnemuidsohe pad 20; zaklan taarn, P. Lenison, Heerenstraat 42; pakje sigaretten, B. v. d. Hiele, Singeistraat 22; wollen kinderhandschoen, D. Verstraate, Jac. Gatestraat 72; vulpen eu passer, Joh. de Rijk, Noord weg 39; draadtang, J, de Rijke, Veersche Singel 228; rijwielbelas tingmerk, C. Henning, Markt; schuifmaat, R. Dirven, Wal 50; portemonnaie, I. de Munck, Veersche weg 207a; kinderporte- monnaie m. inhoud, P, Huijbregtse, Veer sche singel 78; huissleutel en zakkam, G. v. d. Berge, Bleek 18; fietspomp, T. Mes, Dam 56; alpinomuts, Bep Hoek, L. Gisl- straat 30; das, A. v. d. Weij, Wagenplein 2; dameshoed, W. J. Guiran, St. Pieterstr. 14; rijwielbandbeschermer, E. Stam, L. Giststraat 35; mantelband, C. de Groot, Dam 2; vijf centen, Plasscbaert, Emmaslr. 4; glacé handschoen, G. Broodman, Smids- holwerk; blauw lederen dameshandscboen, G. M. Schout, Dokstraat 29; ceintuur, G. Sinke, L. Viel© 76; kinderporlemonnaie, F. Gabriëlse, Koepoortstraat 13; das, A. Blokpoel, Lambrechtstr. 19; dameshand schoen, J. v. d. Vijver, Pioenlaan 8; Vlis- singen; portemonnaie met inhoud, H. v. 't Westende, Pottenmarkt 6; zwarte muts, R. Davidse, Seisweg 177; damesparapluie, gem.-veldwachter, St. Laurens; portemon naie, J. W. van Aartsen, Korte Noordstr. 16; bril, G. F Broodman, Smidsbolwerk 1; kinderhoedje, J. v. d. Kreeke, Graven straat 36; ceintuur, R. Roskam, Winter- str. 9; das, M. Roskam, Winterstr. 9; paar dameshandschoenen, G. J. Faasse, Vol derijlaagte 2; alpinomuts, Sturm, Seissin- gel 22; mantelband, W. v. d. Logt, Molen straat 2; paar wanten, J. van Eikereh, Schuitvlotstr. 19; kwartje, G. W. Graaf- huis, Bogardstraat 6; dameshandschoen, H. Wakkee, KI. Vlaanderen 107; dames horloge, F. Brouwer, Penninghoeksingel 77; kano. M. de Jonge, Dokstraat 2; hal ter, A. Slabber, Losk. 37; vulpenhouder, B. A. Vos, L. Delft 113; kinderliandschoen K. van Leeuwen, Veersche weg 179; kin derdasje, L. A, Kerkhove, Beenhouwers singel 7; damesrijiwiel, J. Kik, Stadhuis, shawl, I. Crucq, Noordsingol 48; hand schoen, R. Roskam, Winterstraat 9; kope ren gewicht, J. Schuiling, Huidevettprs- gang 9; damesportemonnaie met inhoud, H. den Engelsman, Karelsgang 34; acten- tnsoh met inhoud, Secretarie Nieuw- en St. Joosland. Indien bij een der vinders voorwerpen worden afgehaald, geve men daarvan ter stond kennis aan het Bureau van Politie. Zondag 2 April 1939. HILVERSUM I. 1875 en 415,5 M. 8.30 KRO, 9.30 NCRV, 12.15 KRO, 5.00 NC RV, 7.45—11.15 KRO. 8.30 Morgenwijding. 9.30 Orgel. 9.50 Geref. Kerkd. Hierna: Geref. Evang. Zangkoor „Haarlem'Noord" en solist. 12.15 Causerie „Palmzondag". 12.35 Gram. 1.00 Roekbes.pr. 1.20 Rococo-octet en gram. 2,00 Reli'g. vragenbeantwoor- ding. 2.45 Gram. 3.00 Radiotocneel. 4.10 Voor de zieken. 4.55 Ber. 5.05 Vocaal kwartet „Muisica Sacra" met orgel. 5.45 Gram. 6.20 Evang. Luith. Kerkd. 7.45 Ber. 7.50 Gram. 8.00 Ber. ANP, meded. 8.15 D© Minnestreelen. 8.30 KRO'-orikest en soliste. 9.00 Verv. de Minnestreelen. 9.15 Radiotooneel, 10.15 Gram. 10,30 Ber. ANP. 10.40 Epiloog 11.0011.15 Elspe- rantondeuws. HILVERSUM II, 301,5 M. 8,55 VARA. 12.00 AVRO. 5.00 VARA. 6.30 VPRO. 8.00—12.00 AVRO. 8.55 Gram. 9.05 Reportage (opn.) 0,30 Gram. 9.45 Causerie „Van Staat en Mij1.". 10.00 Bach-cantate. 10.30 Declam. mei muziek. 11.00 Esmeralda en vocaal duo. 12.00 Causerie „Weg met de staketselen" 12.20 Ber. 12.25 AVRO-Musette-enseimible en soliste. 12.55 Boekbespr. 1.15 Piano 1.30 Toonkuinstkoor, jongenskoor „Zang lust", Coinicertgeb, orkest en solisten. In de pauze: Piano. 5.00 De Ramblers. 5.30 Kinderhalfuur. 6.00 Sportpraatje. 6.30 Causerie „Het sociale werk van de N. P B.". 7.00 Vrijka. Herv. Kerkd. 8.00 Ber AiNP, Radio journaal, meded. 8.20 Ver kort zangspel „Das D'reimMerlhaus" 9.25 Radiotooneel. 10.00 AVRO-Amuse mentsorkest en „The Internationa. Three", (ca. 10.25 Interview). 11.00 Ber ANP,, 'O'rgel. 11.30—12.00 AVRO-Band TELEGRAFISCH WEERBERICHT. De weerstoestand van hedenmorgen 7.20 uur: weer: te Vlissingen zwaar be wolkt; wind: zwak, N.-N.O., temperatuur 3; minimum hedennacht 2. Verwachting geldig van hedenavond tot morgenavond ongeveer 19 uur; Voor het geheele land: droog weer, iets kouder overdag, tijdelijk wat toenemend bewolking, ochtendnevel, zwakke tot m - tige wind uit O. richtingen. Stand van hedenmiddag 3 u

De Zeeuw. Christelijk-historisch nieuwsblad voor Zeeland | 1939 | | pagina 6