azijn ntels erjurken Cenlraal-Biireaii nan ie Tuinbonw-veilingen. Levenswijding. 190 90 :s HOEDEN JAARLIJKSCHE VERGADERING TE ROTTERDAM. flcwitd iter» en f 13.50 s voor f 13.50 auw en Bouclé, r koord, f 45.00 en franco DE ZEEUW van Vrijdag 31 Maart 1939 Tweede Blad. De Voorzitter de heer Valstar gehuldigd. Voorstel tot stichting van een fonds goedgekeurd. Gewestelijke Organisatie Zeeland van Patrimonium. GOES. Verhouding Groot- en Kiein-Winkelbedrijf. 3 Gisteren kwam te Rotterdam, de ver- eeniging „Het Centraal Bureau van de Tuinbouwveilingen in Nederland" in alge- meene jaarvergadering bijeen. De opkomst was buitengewoon groot. In zijn openingsrede gaf de voorzitter, de beer F. N. Valstar, een uitvoerig overzicht van den zorgvollea toestand van den tuinbouw. De geringe stijging van de veilingom- zetten in de laatste drie jaren en de rui mere steunverleening hebben wel gunstig gewerkt, maar waren niet toereikend om de moeilijkheden van den tuinbouw op te heffen. Weerstand heeft de tuinbouw niet meer. Daarbij komt nog de slag, welke den tuinbouw eind December door den vorst trof. Hoewel het verklaarbaar is, dat de roep om steun duizendvoudig herhaald op klinkt, kan de Overheid, in verband met allerlei maatregelen van het buitenland de moeilijkheden niet geheel opheffen en af wenden, dooh sleohts verzachten. D'e ge volgen van de verhooging van het tarief van invoerrechten, waartoe de regeering tenslotte moest overgaan, zijn voor den tuinbouwexport nog niet te overzien, maar zullen zonder twijfel leiden tot inschrom- peling hiervan. Noch in den achteruitgang van den uit voer naar Duitschland, noch in 't onbevre- digeift. verloop van den export naar an dere landen, kan worden berust. Het be richt, dat andermaal het betalingscontin gent voor groenten en fruit voor het eerst volgende kwartaal belangrijk moest wor den verminderd, kan de tuinbouw niet aanvaarden. Een betere afzet is voor de toekomst van den tuinbouw in zijn huidi- gen omvang de eenige bestaansmogelijk heid. Financieele steun, die de Overheid verleent, hoe goed ook bedoeld en hoe ruim deze ook zij, kan de oplossing voor den tuinbouw niet brengen Nu de tuinder niet meer de zekerheid heeft op zijn veiling zijn product tegen wereldmarktprijs te kunnen verkoopen en nu de waarde der producten niet meer in vrije concurrentie wordt bepaald, moe ten nieuwe wegen worden gezocht. Spr. wees op het belang van de nauwe samenwerking met den handel en voelde niets voor zelfexport. Ook in het coöpe ratief verwerken der producten zal de uitbouw geen heil moeten zoeken, zoolang de noodzaak daartoe niet dwingt. Wij zullen blijven veilen zoolang het maar eenigszins mogelijk is, omdat dit de juiste verkoopswijze voor de tuinbouw producten is gebleken. Indien op de nor male wijze export niet mogelijk is, zal ge tracht moeten worden die met vereende krachten tot stand te brengen. Spr. stond vervolgens stil bij den afzet in eigen land. Er liggen op de binnen- landsche markt nog mogelijkheden, die wij, moeten trachten te ontdekken en te be nutten. Spr. drong in het bijzonder aan op ver betering van de kwaliteit van het fruit, in welk geval de afzet niet de minste moei lijkheden zal opleveren. Het te stichten strijdfonds voor den afzet, zal de middelen verstrekken om deze actie te doen slagen. V"or alles zal echter noodig zijn het vertrouwen en de medewerking! van alle veilingen en de geheele organisatie. Na de rede van den heer Valstar voer de de heer Roebroek het woord, wien het vooral in de rede van den voorzitter had getroffen, dat hij, ondanks het zwarte beeld van het oogenblik, in de toekomst van den tuinbouw van ons land gelooft. Naar spr.'s meening kan nog heel wat in ons land door den tuinbouw zélf gedaan worden tot stimuleering van den afzet. FEUILLETON 46) o— HOOFDSTUK XXIII. Vurige kolen. De zon ging onder in het gloeiende Westen miet gouden pracht, toen Clive door de tuinen en parken van Strath- more wandelde, om een stilzwijgend af scheid te nemen van het huis, dat zijn eenzame hart zoo dierbaar wees gewor den. Het had nu veel van dien gedenkwaar- digen avond1, toen hij Strathome voor het eerst aanschouwde, gedoken in de ongerepte reinheid van zijln herfstkleed. Hij zuchtte zwaar bij de gedachte dat morgen heel deze schoonheid zou over gaan in vTeamlde handen. Vermoeid liet (hij zich op een bank mallen en blikte rond met treurende oogen over het bekoorlijke landschap. De statige, eeuwenoude boomen, de fluwee- hgo grasvelden, de bloedende bloemper ken, noig vol herfstbloesem, het grijze to rentje, bijlna gedoken onder vlammende krudipplanten, het was hem alles zoo lief Hiernawenschte de heer J. Barend- s e, voorzitter van den Bond Westland, namens bestuur en vergadering den voor zitter geluk met diens a.s. 60sten ver jaardag. Spr. deelde den heer Valstar mede, dat hem een auto zou worden aan geboden, aan welk geschenk alle aange sloten veilingen het hare hadden bijge dragen. De vergadering bracht den heer Val star een spontane ovatie. Stichting van een fonds. Na de pauze kwam allereerst aan de orde het voorstel van het bestuur over te gaan tot stichting van een fonds ter be strijding van eventueels kosten, verbon den aan de voorgestelde maatregelen en de bijdragen van de aangesloten veilingen te bepalen voor éénmaal op één procent van den veilingoznzet 1938. Versohillendo BprekerB voerden hierover het woord. De Vereeniging Zuid-Be vel an d verklaarde zioh in een uitge breid betoog vierkant tegen, terwijl Vlaar- dingen enkele restricties wilde, n.l, dat de rekening en verantwoording publiek zal zijn, dat de één procent over 4 jaren zal worden verdeeld. Dé voorzitter beantwoordde de verschil lende sprekers. De machtiging wordt slechts gevraagd voor zeer bijzondere ge vallen. Zij is ieder jaar herroepbaar. Do vergadering heeft altijd macht van cor rectie Het bestuur geeft de verzekering, dat het ten volle er rekening mee zal hou den, of het geld van de fruit- of van de groentenveilingen gekomen is. Maar een heid blijft noodig. Het bestuur wil breken met den toestand, dat er van dag tot dag afbrokkeling plaats heeft. D'en veilingen, welke niet onmiddellijk de gevraagde één procent kunnen betalen, zal uitstel wor den verleend. De afwikkeling moet in vol vertrouwen aan het groepsbestuur wor den overgelaten. Het voorstel werd vervolgens, met groote meerderheid aangenomen. Verschillende voorstemmers wenschten aanteekening „voorwaardelijk". Slechts 22 stemmen waren tegen. Teetl heffing voor vroege aardappelen. De af deelingen Grootebroek e.a. hebben voorstellen ingediend, om te ko men tot afschaffing van de teeltheffing op vroege aardappelen. Het hoofdbestuur zegt toe te zullen overwegen, op welke wijze met behoud van het principe van de regeling, aan de geopperde bezwaren tegemoet zou kunnen worden gekomen. De winstregeling der exporteurs. D'e afdeeling V e u r heeft voorgesteld te bevorderen, dat de winstregeling voor de exporteurs zoodanig wordt gewijzigd, dat ook de kleinere veilingen hiervan de voordeelen zullen kunnen ondervinden. 'Het hoofdbestuur zal aan deze zaak aandacht schenken. Steun tot den kostprijs. D'e afdeelingen Broek op Langendijk en Noordscharwoude hebben voorstellen in gediend om den tuinbouwsteun te doen betalen tot den vollen kostprijs. Het hoofdbestuur kan niet tot aanne ming van deze voorstellen adviseeren, hoe zeer bet voor het overige ook zich ver- eenigt met de conclusies, waartoe de af deelingen in haar toelichtingen op deze voorstellen zijn gekomen. Het zegt toe in deze diligent te blijven. Kwaliteits-controle. D'e afdeeling V e n 1 o heeft voorgesteld de noodige stappen te doen, teneinde een invoer-controle-bureau te verkrijgen voor groenten en fruit en een verbod tot het geworden. Maar hoeveel dierbaarder moest het Hanni wel geweest zijn, en welk een smart moest zij geleden heb ben, toen ze Sbratihmore met al zijn heer lijkheid had moeten verlaten om in bal lingschap te gaan. Waar was zij nu, de eerlijke en rechtmatige eigenares van dit schoons domein? Zou 'zij wel ooit weer aanschouwen haar schoone erfenis, of had ze het voor goed verloren? Plotseling kwam er op CMve's somher gelaat een uitdrukking van groote blijd schap; hij bemerkte in de verte een slan ke, lenige gestalte, die hem naderde over het welig-groene grasveld. Neen, hij kon zich 'niet vergissen in den prachti- (gen lichaamsbouw en groote bevallig heid! van de mannelijke figuur, die naar hem toekwam, ofschoon hij! mleende, dat Trevor Tremiayne geheel in beslag geno men werd door zijln nieuwe praotijlk in Carlisle. Verbaasd 'keek hij op met een glimlach op zijn gelaat, toen de jonge arts zijin hand vriendelijk op zijn schouder legde, met de hartelijke vraag: „Zoo, oude jongen, hoe is het met jou gegaan al dien tijd? Ben je niet erg ver rast mij te zien?" „Heel blij," was bet antwoord. „Wat bracht je bier?" „Ik kwam) bier om nog eens de oude plaats te zien, die gewijd is aan zoo me nige dierbare herinnering," was het ern- verkoopen van buitenlandsche gïoenten en buitenlandsch fruit ;n Nederlandsch fust. In zijn prae-advies zegt het hoofdbe stuur gaarne te willen onderzoeken, of het in de toelichting gesignaleerde kwaad bestreden kan worden op de wijze als bet voorstel aangeeft. Critiek op het handelsverdrag met Duitschland. Namens twaalf veilingen was een mo tie ingediend, waarin critiek op het re- geeringsbeleid werd uitgesproken, ten aanzien van bet nieuwe handelsverdrag met Duitschland en de daarmee samen hangende vermindering van de export mogelijkheid van groenten en fruit naar dat land. De voorzitter stelde voor deze aangele genheid eerst te doen bespreken met de drie standsorganisaties. Daarna kan de houding van deze vereeniging worden be paald, waarbij het hoofdbestuur uiteraard rekening zal houden met den inhoud van deze motie. Dit voorstel werd bij acclamatie aange nomen. Na rondvraag werd de vergadering ge sloten. MIDDELBURG. Onder leiding van den heer W. A. d e n Hollander hield gisteravond de ge westelijke organisatie Zeeland van Patri monium in het Militair Tehuis alhier haar jaarvergadering. In zijn openingswoord besprak de voorzitter de internationale moeilijkheden die sedert de vorige jaar vergadering zeker niet minder zijn gewor den. Veel wordt door de regeering aan werkloozenzorg gedaan, maar de econo mische toestand, ook van ons land, is nog steeds zorgvol. Wij moeten ons te weer stellen tegen allerlei elementen, die het op ons zelfstandig volksbestaan hebben ge munt, ook tegen allerlei groepen, die sol len met de belangen van de werkloozen, zooals ook in onze provincie bet geval was. Spr. wekte de leden op, meer mee te leven met Patrimonium. In Kamperland is 'n afd. opgericht, ter wijl op initiatief van Patrimonium con tact is tot stand gebracht tusscben de ver schillende Cbr. organisaties van werk gevers en werknemers in Zeeland. Naar aanleiding van de ingekomen stukken werd medegedeeld, dat in laatst bedoeld comité ook een vertegenwoordi ger van de Ghr. Besturenbonden zal wor den opgenomen. Aan het jaarverslag van den secreta ris, den beer A. Schout te Serooskerke, ontleenen wij, dat de daling van het ledental is tot staan gekomen. Met de inzameling voor 'het practisch werk maakt Zeeland geen slecht figuur. Toch is de aanslag nog niet bereikt. Spr. her innert aan de vergadering, waarin de heer Smeenk sprak over de noodzakelyk- neid van eigen, Christelijke organisatie voor arbeiders, middenstanders en werk gevers. Verder doet spr. mededeeling van de behandelde onderwerpen in de af deelingen. De penningmeester, de heer J. W. Louwerse te Serooskerke, boekte een ba tig saldo 'van f 35.80. Herkozen werden de voorzitter en de bestuursleden W. de Buck en A. de Lange. Hierna sprak D s A. B. C. Hofland te O o s t k a p e 11 e over: „Economi sche wereld gel ij I vormig- h e i d". Eerst zette spr. uiteen, wat wereldge- lijk.ormigheid is. Het is niet zoo, dat de wereld aan de Christenen' zou voorschrij ven, wat mag en niet mag. Naar aanlei ding van Romeinen 12 toont spr. aan, dat de geloovige met lichaam en al zich moet opofferen en niet de houding en het schema van de tegenwoordige wereld moet 'vertoornen. Wanneer we met God en Zijn Woord niet rekenen, dan zijn we wereldgeiijk- vormig. Dat komt niet uit in een paar dingen, maar is een levenshouding, die in al onze daden te zien is. We moeten stige antwoord. „Het schijnt hard, dat het moet overgaan in vreemde handen. Weet je wie de kooper is?" „Neen, dak is een geheim en wordt niet hekend gemaakt. (De oude heer Mar ton heeft de heele zaak geregeld en hij weigert pertinent den naam van zijln cliënt te noemen. Vindt je het niet vreemld?" „Ja, dat is het. Misschien koopt de oude man het landgoed voor zichzelf." „Dat is erg onwaarschijnlijk," lachte Clive. „Hiji as een, oude, (korzelige vrijgezel en heeft kennissen noch verwanten, die het van hem kunnen erven. Maar het maakt ook niets uit. Wijl zullen morgen dit vredig oord moeten verwisselen met de ellende van een klein en onaanzienlijk badplaatsje op bet vasteland, tot moeder haar verloren bezittingen weer heeft her wonnen." „Wat ellendig zal dat voor je zijn," hernam Trevor met levendige sympathie. „Is daar niets aan te doen?" Clive schudde zijn hoofd. „Ik haat het vooruitzicht meer., dan ik je kan zeggen," zuchtte bij op een toon, waaruit bitterheid klonk. ,,'Mlaar waarom ga je eigenlijk?" Vroeg Trevor plots. „Je zult hier in Engeland toch veel mieer succes hebben met je lite- rairen arbeid." „Dat kan wel zijn, maar ongelukkiger wijze ben ik tegenwoordig een bedeelde, daarentegen alles uit Gods hand willen ontvangen. Niet de onthouding van de stoffelijke en zichtbare dingen is de tegenstelling van wereldgelijkvormigheid. Wij moeten ons hier hoeden voor de Joodsch-Fari- zeesche opvatting, voor de Doopersche zuurdeesem. Er zijn er zelfs in D'oopersche en Bar- thiaansche kringen, die het deelnemen aan politiek en sociale actie wereldgelijk vormigheid noemen. Maar dan is alle Christendom machteloos en kan het geen invloed laten gelden in de maatschappij. Wij moeten, ons leven echter op alle le vensgebied als een offerande zien. Wereldigelijkvormig zijn zij die leven naar anti-Christelijke beginseïen, maar ook zij, die het sociaal-economisch leven links laten liggen en zij, die wel met ijver strijden, maar geen rekening hou den met den zondetoestand. Wij hebben een positieve taak. Ook op maatschappelijk gebied moet ons leven een offerande zijn, moeten wij Gods ge boden aannemen en naleven. Wij moe ten rekening houden met de vijanden, die er blijven zullen, zoolang de zondetoe stand er is. Wij moeten ook op sociaal-economisch terrein wel in de wereld, maar niet van de wereld zijn. Gods ecre moet gezocht, de zonde moet bestreden. Ten slotte gaf spr. nader aan hoe de Christen zich practisch op maatschappe lijk gebied hoeden moet voor wereldge lijkvormigheid, Daarbij ontwikkelde spr. o.a. deze drie punten: wij zijn rentmeester; wij dienen de gemeenschap en ook bij de productie gaat het alleen om het dagelijksch brood, Wij moeten ons in dit alles bezinnen op wat Christus van ons vraagt. Wij moeten zoeken naar een positieve levenshouding. Ambachtsschool, Gistermiddag had in het gebouw der Ambachtsschool in tegenwoordigheid van enkele bestuursleden, burgemeester, ge meente-secretaris, directeur, leeraren en een aantal verdere belangstellenden de uitreiking van diploma's en de mededee ling van den uitslag der overgangsexa mens plaats. De voorzitter, de heer M r H. G. J. Z a a ij e r, richtte zich eerst tot de leer lingen, die niet zijn bevorderd of niet het einddiploma verwierven. Spr. spoort hen aan alsnog flink aan te pakken. Zij mogen nog één jaar de school bezoeken, maar dan is het ook onherroepelijk uit. Verder deelde Spr. mede, dat de heer Ghamuleau door zijn verkiezing tot lid van den Gemeenteraad bedankt heeft als bestuurslid. In zijn plaats is benoemd de heer Willeboer, Opgewekt hebben de leerlingen van Ambachts- en Vakschool deelgeno men aan de fee3ten ter gelegenheid van bet 40-jarig regeeringsjubileum van H. M. de Koningin. Het aantal leerlingen in timmeren is zóó achteruit geloopen, dat aan den leeraar Meyer ontslag moest worden ver leend. In de metaalbedrijven is bet aantal leerlingen zóó toegenomon, dat bier een leeraar zal moeten worden bij benoemd. Spr. ziet hierin een teeken des tijds. Het is bekend, dat de Kon. Mij. de Schelde weer op volle kracht werkt en veel jeug dige werkkrachten vraagt. De vrees, dat het aantal leerlingen door het omzetten in een tweejarigen cursus sterk zou terugloopen, is niet in vervul ling gegaan. Bedroeg voorheen het aan tal leerlingen bij een driejaarlijkschen cur sus pl.m. 200, thans is het bij een twee- jaarlijkschen cursus 175. Van het Departement van Onderwijs is toestemming ontvangen om in de vak school centrale verwarming aan e leg gen. Spr. heeft de overtuiging, dat de moeilijkheden die hier nog met de ge meente zijn, zullen kunnen worden opge lost, want steeds heeft het gemeentebe stuur volle medewerking verleend. We gaan den nieuwen cursus onder gunstige omstandigheden in. Spr. hoopt, dat volgend jaar de internationale om standigheden beter zullen zijn dan nu het geval is. Tenslotte vestigde hij nogmaals de aan dacht op het Ochtmanfonds, dat niet al en kan niet mijn eigen pad kiezen," ant woordde Glive mismoedig. „Als ik jouw kracht en fierheid maar (bezat, zou ik zeker vooruitzichten hebben in het leven, maar ik word belemmerd 'door mijn zwak lichaam, en daarom zijn mijn kansen ge ring. Maar i'k mag niet klagen. Mijn leven is lang niet meer zoo doelloos als het vroeger was." Trevor zweeg een oogenblik en wan delde, in gepeins verzonken, naast zijn vriend heen en weer. Plotseling bleef hij staan en met oogen vol medelijden blikte hij in bet bleeke gelaat en vroeg warm: „Zeg mij eens, Clive, beschouw je mij werkelijk als je vriend?" „Ja, Trevor, 'Gode zij dank, ja!" was het enthousiaste antwoord. Maar de on- beschrijflijk-zoete lach, die in zijn schit terende oogen straalde, was welspreken der dan woorden. „Verleen me dan een vriendengunst en houd me gezelschap", antwoordde Trevor hartstochtelijk. „Ik heb een enorm succes gehad sinds ik mijn praktijk in Carlisle ben begonnen, maar ik ben alleen en heb een vriend noodig. 'Het plan draag ik reeds geruimen tijd bij me rond en bet biedt vele voordeelen. Mijn huis is groot, te groot voor een eenzame vrijgezel; dus je kunt een studeerkamer inrichten naar je eigen smaak en zooveel kamers bewo nen als je wilt. Wil je komen? Je aan wezigheid zal me werkelijk een weldaad Rapport commissie Algemeene Katholieke Werkgeversvereniging. Eenigen tijd geleden is door de Alge meene Katholieke Werkgeversvereniging een commissie ingesteld ter bestudeering van het vraagstuk van de verhouding van het groot-winkelbedrijf en het klein- winkelbedrijf. Het rapport van deze 'com missie is thans gepubliceerd. Hierin komt de commissie tot de con clusie, dat het grootwinkelbedrijf volko men past in de economische en technische ontwikkeling van onzen tijd. Het klein winkelbedrijf heeft zijn bij zondere moeilijkheden, doch de oorzaken hiervan liggen niet in de ontwikkeling van het grootwinkelbedrijf doch elders. De feitelijke verhouding grootwinkel bedrijfkleinwinkelbedrijf is niet ver ontrustend voor het kleinwinkelbedrijf. Saneering van den commerciëelen mid denstand is noodig niet in het minst om de sociale beteekenis van dezen midden stand. Deze saneering wordt echter niet bereikt door wettelijke remmende maat regelen tegen het grootwinkelbedrijf, maar wel door: a. andere door de overheid te nemen maatregelen ter verheffing en saneering van het betreffende vak; b. maatregelen door don commerclöelen middenstand zelf te nemen; c. branche-gewljze overleg tusschen de bedrijfsgenooten waartoe alle bodrljfsgo- nooten uit 'groot- en kleinwinkelbedrijf ln het gemeenschappelijk belang moeten medewerken en tot welk overleg het grootwinkelbedrijf zich gaarne bereid moet toonen, doch eveneens de commer- ciëele middenstand zelf. leen prijzen toekent aan goede leerlingen, maar ook steun wil verleenen aan leer lingen in sommige gevallen, bijv. bij on gevallen in de school. D'it fonds heeft ech ter dringend versterking noodig. Daar voor doet Spr. een beroep op de burgerij. D'e directeur, de beer B u t h f e r, deelde mede, dat het aantal niet bevorderden grooter is dan hem lief is. Een van de ooi zaken is bet te groot aantal verzui men. D'e leerlingen kunnen bij een twee jarigen cursus feitelijk geen les missen. Vervolgens lichtte Spr. toe, boe de uit slagen van de overgangs- en eindexamens worden berekend. Het is maar niet vol doende als het laatste cijfer goed is. Het gemiddelde van de vier cijfers over een geheel jaar moet minstens zes zijn. Nadat mededeeling van de uitslagen was gedaan, volgde uitreiking van de prijzen van het Ochtmanfonds. De voorzitter feliciteerde alle ge lukkigen en spoorde hen, die de school gaan verlaten, te blijven studeeren. De theorie mag niet worden verwaarloosd. De burgemeester van Goes, M r V a n Dusseldorp, dankte de leeraren en de leerlingen voor het deelnemen aan de gevierde nationale feesten. Spr. verheugt zich over den groei en den bloei der school, die van zoo groote maatschappelijke beteekenis is, ook al moest worden teruggegaan van een drie jarige naar een tweejarige cursus. Daar na feliciteert Spr. de geslaagde jongelui, speciaal hen, die de school gaan verlaten. Hij wekt hen op tot voortdurende in spanning en toewijding in dezen tijd vol van beroering en tot een hooghouden van den goeden naam der school en wensebt ben Gods zegen toe. Enkele der geslaagden dankten voor het genoten onderwijs, waarna de direc teur nog eens wees op het groote belang van de avondschool. Ten slotte dankte de voorzitter direc teur en leeraren voor bun toewijding. Chr. Emigratie-Centrale. Gaarne vestigen wij de aandacht op de advertentie in dit nummer, waarin een belangrijke vergadering van de Ghr. Emigratie-Centrale wordt aangekondigd'. Het emigratie-vraagstuk is bijzonder ac tueel. Daarom wordt vooral daar des kundige voorlichting wordt gegeven op een drukke opkomst gerekend. Ieder is welkom. zijn en wij kunnen elkaar troosten." „Je bent te edelmoedig!" riep Clive uit met een vreemde klank in zijn stem. „Het zou een ontzaglijk genoegen en een on zegbare zegen voor me zijn, maar ik zou je niet graag tot last willen wezen." „Daar meen je niets van," antwoordde Trevor gedecideerd. „Maar ik wil je be kennen, dat ik nog iets anders beoog d'oor je dit voorstel te doen. Als je bij mij in huis woont, zal ik de gelegenheid 'hebben je lijden te verlichten. Stem je daarin toe en gun je mij' de vreugde om dat te mogen doen?" Clive bleef zwijgen, omdat hij te diep bewogen was en geen woorden 'kon vin den. Eindelijk zei hij haperend: „Ik begrijp niet, waarom je jezelf moeite zoudt doen om mij ter wille te zijn. Het is heerlijk van je, dat je zooveel zorg voor me hebt, maar zou bet niet nutteloos zijn om er over te spreken? Mijn moeder heeft uitge maakt, dat mijn geval hopeloos is, en het geen zin zou hebben geld te vermorsen om genezing te zoeken. Trevor, je moet me maar niet langer verleiden door me te vertellen van je prachtige tbeoriën en je schitterende resultaten. Het maakt mijn lot maar zwaarder om te dragen." (Wordt vervolgd.)

De Zeeuw. Christelijk-historisch nieuwsblad voor Zeeland | 1939 | | pagina 5