Dordrecht-Antwerpen Electrisch? Gemengd Nieuws WALCHEREN SCHOUWEN-DUIVELAND Ingezonden Stukken Een verzoek van A. de Kunder om vast stelling van een bijzonder rooilijnvoor- sohrift ten aanzien van bet door dezen bewoonde perceel aan den Dankerschen- weg wordt in handen gesteld van B. en W. om prae-advies. Op een verzoekschrift van de Ghr. vrou- wenvereen. betreffende beschikbaarstel ling van een schoollokaal voor het houden van een bazar ten bate van een te stich ten vereenigingslokaal, wordt afwijzend beschikt met 4 tegen 2 st. (Voor stemden dhrn Mieras en Rijn, tegen dhrn Karelse, Bierens, De Vrieze en Glerum). Eenigen tijd geleuen is door den gemeenteraad be sloten geen lokaal meer beschikbaar te stellen voor het houden van bazars e.d. De instructie van den gemeente-ontvan ger wordt gewijzigd in dien zin, dat voortaan de vervanger van den ontvanger niet meer te werk zal worden gesteld on der verantwoordelijkheid van den ontvan ger. Het presentiegeld voor de leden van het stembureau wordt vastgesteld op f 2,50 per dag. Voor de gemeentekas brengt zulks geen bezwaren mee, aangezien deze kosten worden bestreden door verlaging van den post: verteringen van de leden der stembureaux. Bij de rondvraag vraagt dhr Rijn wan neer wordt begonnen met het herleggen van de waterleiding in de kom der ge meente, waarop de voorzitter zegt, dat hiermede een aanvang wordt gemaakt over enkele weken, nadat men met deze werkzaamheden klaar zal zijn gekomen in de Schoorschezouteweg. Dhr Rijn zou dan bij herlegging van de Dorpsstraat gaarne zien, dat deze in de Naaimeet ver laagd werd. Volgens spr. ligt de straat daar veel te hoog en is deze vroeger lager geweest. De voorzitter geeft de verzeke ring, dat aan een en ander aandacht zal worden geschonken. Biezelinge. Vrijdag kwam de Vereen, tot instandhouding eener Bewaarschool in algemeens "vergadering bijeen. Voorzitter dhr A. v. d. Graaff. Deze herdacht het 15-jarig bestaan der Vereen. In zijn ope ningswoord wees hij op de voorberei ding, oprichting en resultaten der school. De penningmeester, dhr W. van Liere, gaf een financieel overzicht. Het jaar 1938 eindigde met een batig slot van f 157,22. De secr. dhr G. Traas gaf een histo risch overzicht over de 15 jaar dat de Vereen, bestaat. Voorzitter, secretaris en penningmeester zijn vanaf de oprichting werkzaam geweest. Mej. Bierens, hoofd deT school, ver telde van de ervaringen en resultaten der Bewaarschool. Sedert de oprichting is mej. Bierens hoofd der school. Naimiens het Gemeentebestuur sprak burgemeester Bierens een hartelijk woord van waardeering voor het werk i door bestuur, vereen, en personeel ver richt in deze 15 jaren. De voorz. dankte wederkeerig den bur gemeester voor «zijn waardeerende woor den en hoopte «dat de verstandhouding tusschen Gemeente en School goed moge blijven. Namens de leden bracht dhr L. de Koeier een woord van dank aan. bestuur en «personeel voor al hetgeen door hen is verricht. Tenslotte dankte «de voorz. inzonder heid mej. Bierens voor al hetgeen ze vol liefde en toewijding voor de school heeft gedaan en voorts allen die de school hebben gesteund. Ritthem, De afd. van de vereen, tot be vordering der belangen van het Chr. Ziekenhuis Bethesda te Vlissingen hield Vrijdagavond haar jaarvergadering. De penningmeester deed rekening en ver antwoording. Er was een goed slot. De vereen, telt 60 leden In de plaats van Ds G. de Ru, die uit de gemeente is vertrokken, werd gekozen Ds H. B'artlema, die ook als voorzitter zal fungeeren. De burgermeester werd tot eerevoorzitter benoemd. Tot afgevaardig den naar de vergadering van Behesda werden benoemd D«s H. B«a.rtlema en G. j J. Koppejan. Besloten werd tot een mil dere toepassing van het sup'pletiefonds. Brulnisse. De candidatenlijst van de li berale Staatspartij voor de gemeente raadsverkiezing is samengesteld als volgt: 1. F. D. van Vessem aftredend); 2. Jan Goudzwaard (aftredend); 3. St. Kik; 4. Johs. van den Berge L.Hz.; 5. P. L. Kre- pel; 6. W. van Kooten; 7. G. J. Maas; 8. Anthonie Verspoor Mz.; 9. A. Bal Mz; 10. D. Padmos Fz. De candidatenlijst van de S.DlA.P. voor de gemeenteraadsverkiezing luidt; 1. G. Hoek; 2. D«. Hanzen; 3. G. van de Vel de; 4. J. Kostense; 5. A. M. Bal. Met ingang van 1 April a.s. is be noemd tot conducteur der Brievenmalen de besteller bij den Post-, Telegraaf- en Telefoondienst F. D. D'aamen van 't Post en Telegraafkantoor te Vlissingen. Dammen. Damkampioenschap van Zeeland. In de finale werd Zaterdag te Goes dö partijl gespeeld tusschen «de twee lei ders, n.l. de heeren W. Boogaard te Mid delburg eu M. de Jonge te Kloetinge. Deze partij eindigde in remise, waar door dus 'beiden de leiding behouden met 3 punten uit twee wedstrijden. Het blijft dus spannen. Coöperatieve Ijsfabriek. In «de jaarvergadering van de Goöp. Ijsfabriek Walcheren zijn de balans en de winst- en verliesrekening goedge keurd en het aan de leden uil te koeren dividend bepaald op 5 pet. Als bestuurs lid werd gekozen de heer J. W den Oude en als lid van den Raad van Toe zicht de «heer H. F. Mink. OOK HET BAANVAK VLISSINGEN—ROOSENDAAL? Een millioemenwerk te Roosendaal. In verband met berichten omtrent de voorgenomen plannen tot electrificatie van het spoorweg-baanvak Dordrecht-Roosen- daal-Antwerpen, merkt „De Grondwet" op, dat hij een eventueele uitvoering van deze plannen het station te Roosendaal aanzienlijke veranderingen zal moeten ondergaan, terwijl ook het emplacement belangrijk zal gewijzigd moeten worden. Onder meer zullen de overkappingen van de 500600 m lauge perrons, even als zulks indertijd te Eindhoven is ge schied, vermoedelijk minstens 60 cm ver hoogd moeten worden en zullen seinhui zen verplaatst en kantoren en dienstloka- len omgebouwd en verplaatst of van be stemming veranderd moeten worden. Van welk een omvang deze werken en verdere in verband met deze electrificatie te verrichten werken alleen al aan het internationale kruispunt van Roosendaal zullen zijn, kan men nagaan uit het feit, dat de ko«sten dezer werken naar raming meer dan een millioen zul len vergen. Al eenige jaren terug werd met, de mo gelijkheid van electrificatie rekening ge houden, in verband waarmede bij den bouw van het viaduct in den ten vorigen jare gereed gekomen omgelegden rijksweg den nieuwen Rondweg, alreeds de noodige voorzieningen daarvoor werden getroffen. Naar verder nog vernomen wordt, zou de mogelijkheid niet zijn uitgesloten, dat te zijner tijd ook het baanvak Vli s sin gen-R o os en d aal- Maastricht in aanmerking zou komen voor electrificatie. Voorloopig ech ter zou dit plan nog niet aan de orde ko men en zou het eerder in de bedoeling liggen op «deze lijn Dieseltreinen te laten loopen. Geheime zenders. Nog steeds schijnt men in Twente niet genoeg te hebben van het clandestien uitzenden per radio. Zoo waren te Goor Zondagmiddag op de korte golf weder eenige geheime zenders te hooren. Het programma, dat werd uitgezonden op ongeveer 368 Meter, bestond in hoofd zaak uit gramofoonplaten. Het gesproken woord was soms zeer onduidelijk. De politie te Hengelo heeft in de wo ning van zekeren S. een complete zend- installatie ontdekt, op het oogenblik, dat deze in bedrijf was. De geheele installa tie, waaronder 'n pick-up-versterker en'n serie gramofoonplaten werd in beslag ge nomen. Op het politiebureau werd S. een ver hoor afgenomen, waarbij hij verklaarde uit louter liefhebberij reeds geruimen tijd op een golflengte van pl.m. 400 Meter te hebben uitgezonden. Gemeente-ontvanger van Kollumerland ge schorst. Vrijdagmiddag kwam de ge meenteraad van Kollumerland in spoed vergadering bijeen. De burgemeester deelde namens het collge van B. en W. het vol gende mede: hedenmorgen bereikte den voorzitter van ons college het officieele bericht, dat de oud-voorzitter van de Talma-rustoorden, wonende te Kollum in politiebewaring was gesteld, verdacht van onregelmatigheden. In verband met het feit, dat deze ex-voorzitter «hier gemeente-ontvanger is, is door B. en W. een onderzoek ingesteld naar de boeken en kas van den ontvanger. Het was spr. een genoegen te kunnen mededeelen, dat alles in de beste orde was bevonden. „Hoewel we", zeide de burgemeester, „van den ontvanger somwijlen eenige grootere nauwkeurigheid hadden ver wacht, waarop hem ook wel eens met ernst is gewezen, stemt het tot leedwezen, gezien ook het vele goede, dat ook de heer L, op zijn wijze in het belang van het dorp zijner inwoning en in dat van de ge meente ontegenzeggelijk heeft gedaan, te moeten voorstellen dezen ambtenaar met een staat van dienst van ruim veertig ja ren te moeten schorsen. Het vertrouwen dat men in den beheer der- der geldmiddelen moet hebben, is door de ten laste gelegde onregelmatighe den zij het dan ook in een andere kwali teit elders gepleegd, dermate geschokt, dat schorsing met behoud van jaarwedde uit het ambt van gemeente-ontvanger gedu rende den tijd waarop de instructie tegen ■hem wordt gevoerd, moet volgen. Zonder hoofdelijke stemming besloot de Raad hierna tot schorsing van den ge meente-ontvanger over te gaan. i Duitsche vluchteling uit ziekenhuis ontsnapt. Uit het Ned. Israël. Ziekenhuis te Am sterdam is Vrijdagnacht een Duitscher ontvlucht, die binnenkort uit ons land moest worden geleid. De man werd kortgeleden door den Vreemdelingendienst aangehouden. Het bleek toen, dat hij verschillende straffen achter den rug had en reeds sinds eeni gen tijd door de Duitsche justitie werd ge zocht. De man werd voorloopig opgesloten in iièt hoofdbureau van politie. Onverwacht deelde de man mede, dat hij zich ernstig ziek voelde, Men ontbood een medicus, die hem in het Ned, Israël. Ziekenhuis Het opnemen. De dokter vermoedde, dat de patiënt blindedarm-ontsteking had, Vrijdagnacht tusschen 2 en 5 uur heeft de patiënt kans gezien in nachtgewaad uit het ziekenhuis te vluchten. Men ver moedt, dat hij daarbij is geholpen door vrienden, die hem direct na de ontsnap ping in huis hebben opgenomen. D'e politie stelt alle pogingen in het werk den man weer op te sporen. Waarschijn lijk heeft den Duitscher niets gemankeerd, doch heeft hij slechts voorgewend zich ernstig ziek te gevoelen ten einde in een z? ekenhuis te worden opgenomen, waaruit hij gemakkelijk zou kunnen ontvluchten. (Telegr.) Hollend paard ramt een huis. Vrijdagmiddag toen een zoon van den landbouwer R. D. te Smilde op weg was naar huis met paard en wip- kar, schrok het paard en ging op hol. Al hoewel de bestuurder alle moeite deed om 't paard in bedwang te houden, gelukte hem dat niet. Gekomen bij de woning, be woond door den heer H. Kok, vloog het dier naar links, met gevolg, dat paard en kar tegen de woning botsten. Een gedeelte van den zij- en voorgevel stortte in, ter wijl het paard in het vertrek lag, bedol ven onder puin. Het dier werd op slag gedood. In de woning werd een goweldige ravage aangericht. De daar aanwezige meubelen, trapnaaimachine en glaswerk werd vernield. Wonder boven wonder kwam de bestuurder met den schrik vrij1. Het was wel toevallig, dat zich niemand der familie Kok in 'het vertrek bevond. Men was overigens in feeststemming daar men juist de 40-jarige echtvereeniging van het echtpaar vierde. Brandstichting te Hoofddorp. Te Hoofddorp heeft tij dens afwezigheid van de bewoners brand gewoed in het woon- en winkelhuis van den kruidenier G. K. Bij het blusschen ontdekte de politie een verdachten vuur haard. D'e bewoner werd bij zijn thuis komst aangehouden en in arrest gesteld. Na langdurig verhoor legde hij een beken tenis af. Hij1 is ter beschikking van den officier van justitie naar Haarlem over gebracht. Tegen overweghek op gereden. Vrijdagavond naderde met vrij groote snelheid'een luxe-auto, be stuurd door den heer Van O. uit Breda, en waarin ook een dame gezeten was, uit de richting Roosendaal den overweg on der Wouw. Men vermoedt dat de bestuur der op een of andere wijze is verblind ge worden, in ieder geval had hij geen erg in den smallen overweg en reed pardoes te gen bet hekwerk omhoog. De botsing was zoo hevig, dat een der ijzeren staven vlak achter het portier in den wagen drong om er aan den anderen kant weer uit te gaan. Een geluk mag het voor de heide inzitten den heeten, dat zij achterover waren ge slagen, waardoor zij niet werden geraakt. Op den hevigen slag, dien de botsing had veroorzaakt, kwamen onmiddellijk vele personen toegeschoten, die de beide inzittenden, die bewusteloos waren, uit de zwaar beschadigde auto haalden en naar het wachthuisje vervoerden waar de juist passeerende dokter Voermans eerste hulp verleende. Hij achtte den toestand zoo ern stig, dat hij beiden naar het ziekenhuis in Roosendaal liet vervoeren. Eerste kievitseieren voor H. M. de Koningin, D'e eerste twee kievitseieren van dit seizoen zijn aan H. M. de Koningin aangeboden door den landbouwer J. H. Haitama te Gaast (gem. Wonseradeel) en den werk man Sinke Hoekstra te Workum. buiten verantwoordelijkheid dei Rerlacti De Thoolsche brug. Waar thans van de zijde van de Zeeuw- sche Landbouw Maatschappij pogingen gedaan worden bij de Rijksregeering en de Gedeputeerde Staten van Zeeland en Noord-Brabant om te komen tot vrijdom van bruggeldheffing op de Thoolsche brug moet dit plan ten zeerste toegejuicht op billijkheids- en verkeersgronden en over wegingen van algemeen belang, opdat het eiland Tholen open worde en er niet lan ger aan de Zeeuwsch-Brabantsche grens een hinderpaal zij. Het ligt echter voor de hand, dat deze plannen geruimen tijd zul len duren aleer men tot een algemeen tast baar resultaat zal komen, waarom hel thans gewenscht is de tegenwoordige bruggeldregeling zoo algemeen mogelijk ei) billijk en rechtvaardig te regelen, opdat door een verstandige en eerlijke regeling er rechtsgelijkheid zij wat dit punt be treft voor allen. D'e tegenwoordige opzet van tariefrege ling van bruggelden, door den Raad der gemeente Tholen ontworpen en door de Provinciale Staten van Zeeland en Noord- Brabant in vereeniging vastgesteld op grond van art. 9 der Verenwet en dat wel in 1928 voor 5 jaar, in 1933 voor 5 jaar en in 1938 na grooten aandrang voor 1 jaar bepaalt de tarieven geldend voor ieder een, terwijl uitdrukkelijk vrijstelling ver leend wordt aan: 1. Leden van het Koninklijk Huis. 2. Commissarissen der Koningin in Zeeland en Noord-Brabant. 3. Rijksveldwacht op het eiland Tholen gestationeerd. 4. Toeziend brugpersoneel. Waar nu driemaal achtereen (1928, 1933 en 1938) de tarieven ontworpen door den raad der gemeente Tholon al of niet gewijzigd door de Provinciale Staten van Zeeland en Noord-Brabant vastgesteld werden heeft hiermee een hooger orgaan (Provinciale Staten van Zeeland en N. Brabant) op eigen verzoek van een lager orgaan (raad der gemeente Tholen) de bruggeld tariefregeling vastgesteld krach tens art. 9 der Verenwet, zoodat hierdoor een verbindende regeling voor iedereen tot stand gekomn is. De tarieven drukken zwaar, wat ieder een voelt en ook de raadsleden der ge meente Tholen aangevoeld hebben; in 1931 namen zij een besluit strijdig met voornoemde provinciale en hoogere rege ling en dus niet verbindend, waarbij zij zichzelf, burgemeester en een groep ge meente-ambtenaren geheele vrijdom van bruggeld gaven, zoodat zij thans niet meer de bruggelddruk aan den lijve voelen en ook niet meer vrij tegenover de provin ciale regeling kunnen staan, wat boven dien veroorzaken kan een remmende wer king tot een voor het algemeen belang be tere regeling. Hoewel n.l. bij raadsbesluit d.d. 5 Nov. 1935 reeds een algemeene abonnementen regeling in uitzicht gesteld was, welke bij de gewijzigde tariefregeling in 1938 ont worpen had behooren te zijn is deze er thans nog niet voor Thoolsche vrachtrij ders, die et vandf 1935 herhaaldelijk aan den Raad verzochten te ontwerpen, doch bestaat een abonnement alleen voor de B.B.A-. (Brabantsche Buurt spoorwegen en Autodiensten) voor f400 per jaar en voor scholieren en in Brabant werkende Thoolsche landarbeiders. Onverwijld dienen derhalve thans abon nementen voor alle categorieën ontwor pen en ingevoerd te worden, terwijl even eens gebroken dient te worden met de bruggeldvrijdom van raadsleden, burge meesters en een groep gemeente-ambtena ren op de boven geschetste gronden, opdat er in het algemeen belang een gelijke re geling voor iedereen zij en zeker de volks vertegenwoordigers zelf goed aanvoelen de drukkende last der bruggeldtarieven en zulks wel ter vrijere beqordeeling bij het maken van nieuwe bruggeldtariefont- werpen met algemeene strekking. Mr H. D. J. WOLFENSBERGER. Tholen, Maart 1939. Coöp. Melkinrichting en Zuivelfabriek „Walcheren" te Middelburg. Vrijdagavond hield in St. Joris te I Middelburg onder voorzitterschap vatn den heer «S. Simonse te St. Laurens bo vengenoemde vereeniging haar jaarver gadering, welke door 87 leden werd be zocht. De voorzitter wees er op' dat 1938 voor de veehouders een sober bestaan «heeft «opgeleverd, mede ten gevolge van het «heerschende mond- en klauwzeer en de droogte. De «organisatie meemit onder den boerenstand een belangrijke plaats in, hetgeen in dezen tijd va;n z«eer veel be lang is. Spr. vraagt «zich af, wat er van het boerenleven zou terecht komen zon- «der deze organisatie. Hij spoort allern aan de«ze zoo krachtig mogelijk te sten- nen. De directeur deed daarna mededeeling van het ledental, 't welk thans 488 be draagt, van «de deelneming aan de cur sussen in goed imlelken, de melkveecon trole, de t.b.c,-bestrijding 'ónder het «rundvee, de «melkleverantie en zuivelprij- zen en de bereiding van kumstwol. De balans en exploitatierekening wer den goedgekeurd. Uit het jaarverslag blijlkt dat in 1938 door 482 leden, 301 losse leveranciers op 3-jarig contract en 146 zelf slijtende vee houders 13.822.095 L. melk en 141.910 L. room we-rden geleverd. Tengevolge van «de droogte en het. heerschenue mond- en klauwzeer o«n«dor het rundvee li«gt deze hoeveelheid ongeveer 1 millioen liters me«lk lager dan de «oorspronke lijk geraamde. Het gemiddelde vetgehalte van de me«lk was 3,26 pet. Gemiddeld werd den leden 5,90 cents «P'er liter (met inbegrip Ivan 0,10 cents «per lifter bijl- schrijving op ledenkapitaal) uitbetaald Door de vereeniging wordt subsidie ge geven aan de t.b.c.-bestrijding onder het rundvee, de melkveecontrole en aan« de cursussen in goed melken. Van de 5340 dieren, welke «op t.b.c. werden onder- «zooht bleken 1203 dieren (22 pet.) te rea- geeren, terwijl daaronder 32 lijders aan open «tuberculose voorkwamen, welke werden afgeslacht. Verkocht werden in 1938: 4.9T5.842 liters losse melk, 268.435 liters flesschen en 131.619 «halve flesschen gesteriliseer de melk, 20i 852^ liters karnemelk, 88.221 L. fl. en 13.733 halve L. fl. kar nemelk, 175.000 L. fl. pap, 23.302Vs L. rooimi, 6. 393.508 liters ondermelk, 13 520 halve L. fl. Yo«ghurt, 41.903 stuks kaas, 347.321 y, kg boter, 61.814 halve L. fl. chocolademelk, 8882 halve fl. vanille vla en 162.355 kg melkpoeder. De totale opbrengst was 1.016 141,OOV2 Aan onkosten weTd betaald f 130.779,50. De afdeeling bo'termakerijl «en hef labo- ratoriuiml werden gemoderniseerd. Bijl de rondvraag werd «druk van ge dachten gewisseld over teruggeven van gezuurde «ondermelk, het coöperatief melkvervoer, een premiestelsel voor zin delijk melken, «het aankweeken van het ledenkapitaal en de beteekenis van het vernieuwingsfonds. De heer J. Wat'tel te Gapinge dankte Bestuur en Directeur voor het gevoerde beheer. MOEILIJKHEDEN IN EN TOEKOMST VAN DEN TUINBOUW. Een heffing van één procent e8n noodzakelijke last. Het Provinciaal Comité van Veilingen in Friesland hield een provinciale bijeen komst, waarin de heer J. Valstar, voor zitter van het Centraal Bureau van Vel lingen en regeeringscommissaris voor den Tuinbouw, een rede hield over: „De moei lijkheden in en de toekomst van den tuin bouw". Het is een abnormaal verschijnsel", al dus de heer Valstar, „dat onze groenten en late aardappelen vernietigd worden of als veevoeder dienst moeten doen. Deze toestand is onhoudbaar wanneer we be denken, dat Duitschland in normale om standigheden ongelimiteerd onzen afzet zou kunnen afnemen. Gezien onze succes volle tomatencampagne mag worden aan genomen, dat in de richting van de uit breiding onzer binnenlandsche consump tie nog een groot terrein braak ligt. Voor onzen tuinbouw moeten nieuwe afzetgebieden worden gevonden. Het Cen traal Bureau van Veilingen heeft con tact gezocht met exporteurs. De steun van 12 millioen gulden aan den tuinbouw is geen normale grondslag, waarop het voortbestaan van den tuinbouw gehand haafd kan blijven. Eigen initiatief is dringend noodig. Komt dit er, dan zal bij eventueel risico de regeering onge twijfeld haar steun willen verleenen. Het bestuur heeft voor de algemeene vergadering van Groentenveilingen, wel ke in het einde dezer maand te Rotter dam wordt gehouden, een voorstel in gediend, alle veilingen één procent van haar omzet over 1938 ter beschikking te doen stellen van het Centraal Bureau ter vorming van een strijd- of waarborg fonds, waaruit het particulier initiatief inzake den export kan worden gesteund. Wordt dit voorstel aangenomen, dan zal de opbrengst ongeveer 600.000 gulden be dragen." Naar aanleiding van vele, uit de ver gadering gesteld vragen, deelde de heer Valstar nog mede, dat de heffing van één procent van den omzet over 1038 oen nieuwen last op de schouders der reeds zwaar getroffen tuinders zal leggen, Toch kan dit nieuwe offer niet worden gemist GEVAAR VOOR ONZE BLOEM BOLLEN UITVOER. Amerikaansch wetsontwerp tegen plantenziekten. De Algemeene vereeniging voor Bloem bollencultuur schrijft: In het 'Congres en in den Senaat van le Vereen. Staten van Noord-Amerika zijn, zooals ook in de persberichten in Neder land reeds is medegedeeld, eenige wets ontwerpen ingediend van phyto-sanitai- ren aard. In de overwegingen wordt mee gedeeld, dat de bedoeling is land- en 'tuin bouw in de Vereen. Staten te beschermen tegen den invoer en de verspreiding van plantenziekten uit andere landen door planten en production van planten uit die landen. De Algemeene Vereeniging voor Bloem bollencultuur acht het noodzakelijk, dat de Nederlandsche regeering er via H.V.'s gezant te Washington bij de regeering der Vereen. Staten tegen protesteert, dat een dergelijk wetsontwerp zou kunnen worden aangenomen, omdat dit om rede nen van plantenziektenkundigen aard onze bloembollen zou uitsluiten, terwijl deze nog zeer onlangs van de hoogste Ameri- kaansche autoriteiten op dit gebied ra „bewijs van goed gedrag" hebben ge-re gen, welks bewoordingen zelfs iederen twijfel aan een goede gezondheid moeten uitsluiten. Het bloembollenvak vertrouwt dan ook, dat om deze reden de Neder landsche regeering zal weten te bereiken, dat de nu voorgestelde maatregelen geen doorgang zullen vinden. Vooral ook, om dat deze dit «specifiek Nederlandsche i r> duct niet alleen een klap van moreeion aard zouden toebrengen, maar omdat dit ook in economisch opzicht een slag voor het bloembollenvak zou zijn, die zeer ern stig zou aankomen. TELEGRAFISCH WEERBERICHT D'e weerstoestand van hedenmorgen 7.20 uur; weer; te Vlissingen betrokken; wind; matig, N.-N.O.; temperatuur 3: mi nimum hedennacht 2; neerslag afgeloo- pen etmaal niet genoteerd. Verwachting geldig van hedenavond tot morgenavond ongeveer 19 uur: Voor Groningen, Friesland, Drente en Noord-Holland; nu en dan eenige lichte regen of motregen, betrokken tot zwaar bewolkt, iets zachter, matige, tijdelijk krachtige N.O. tot Oostel. wind. Voor de overige provincies: nu en dan lichte regen of motregen, betrokken tot zwaar bewolkt, iets zachter, zwakke tot matige N.O. tot Oostel. wind. Stand van hedenmiddag 3 u.: Stand van Zaterdagmorgen 10 uur; Licht op voor fietsers: Dinsdag 6 u. 48 min.

De Zeeuw. Christelijk-historisch nieuwsblad voor Zeeland | 1939 | | pagina 6