Noord- en Zuid-fieveiand door een brug verbonden. Het bezoek van Z.K.H. Prins Bernhard aan Middelburg. Uit de Provincie Kerknieuws Predikbeurten. Gemengd Nieuws Burgerlijke Stand. J. C. B. Si Laatste B Bezoek van Pr aan den Willi eine lechnischeNeuerung MIDDELBURG. GOES. ZUID-BEVELAND. Tol moet een deel der kosten dekken. Een wetsontwerp bij de Tweede Kamer ingediend. Kapollo. De algemeene ledenvergadering van de vereen, van Oud-leerlingen van de Tuinbouwwintercursus werd door den voorzitter, dhr W. Glas, geopend. NOORD-BEVELAND. THOLEN EN ST. PHILIPSLAND. goede bn A. C. VAN DE AF W EZ F. DE STOPP Is Maandag Spreekuur zóó spreekt de Zwitsersche winkelier over Linobèl: „Een technische nieuwigheid, een vloerbedekking met bij zonder voorname werking". UITVOER VAN POOTAARDAPPELEN. De minister van economische zaken heeft tot 1 Mei 1939 den uitvoer naar Zwitserland toegestaan van in spoorwa gons losverladen pootaardappelen, indien die wagons door of vanwege den Ned. Alg. Keuringsdienst te Wageningen zijn geplombeerd. Een zeer enthousiaste ontvangst. Middelburg heeft op echt hartelijke wijze gisterenmiddag Z.K.H. Prins Bern hard het welkom toegeroepen nu Z.K.H. voor het eerst een bezoek aan onze ge meente bracht. Het aantal vlaggen langs den weg, die de Prins zou volgen, was blijvend toe genomen en dit gaf aan het geheel een feestelijk aanzien. Duizenden waren de straat op gegaan om te getuigen van hun aanhankelijkheid aan het Oranje huis. De aankomst op het Station. Op het perron van het station was een looper uitgelegd, die door de derde klasse wachtkamer, tusschen twee hagen van planten leidde naar de auto van den Commissaris der Koningin. Op het sta tionsplein stond de Muziekvereeniging „Oefening na den Arbeid" opgesteld en zorgde door enkele nummers, dat het wachten voor de honderden aan beide zijden van het kanaal, wat werd bekort. Langs den looper waren aan beide zijden de padvinders opgesteld als een eerewacht voor hun Koninklijken com missaris. Op het perron waren ter begroeting aanwezig de Commissaris der Koningin, Jhr Mr J. W. Quarles van Ufford, en ook de stationschef, de heer J. H. L. The- wissen. Precies te zes uur 5 reed de trein, waarin voor den Prins een D-wagen was geplaatst, voor het eerste perron en di rect verscheen Z.K.H. aan het portier en verliet de trein, gevolgd door zijn adju dant, den heer J. K. H. de Roo van Alder- werelt en den kapitein der Kon. Mare- chaussée, A. J. W. J. I. Losecaat van Nouhuijs. Na de begroeting schreed het hooge ge zelschap voor de rijen van padvinders, die een groet brachten. Buiten had de muziek het Wilhelmus ingezet, en blootshoofds stond de Prins, die in een grijs cclbertcostuum met donkere overjas gekleed was, dit aan te hooren. Uit hon derden kelen werd den Prins het eerste welkom toegeroepen, waarvoor hij met een vriendelijken knik dank bracht. Hierna namen de Prins, de Commissa ris der Koningin en de adjudant plaats in de auto en zette deze zich in beweging. In een zeer kalmen gang reed men vol gens de reeds eerder gemelde route naar de Abdij. En bijna overal stonden rijen menschen of wel kwamen er voor de ramen of op de stoepen om den Prins een groet te brengen. Dat vooral zij, die in Zeeuwsche kleederdracht hun groet brachten, bijlzonder de aandacht van Z.K.H. trokken, deed ieder recht Zeeuwsch hart goed. Vooral op de Kaden, op den Dam, waar voor het Monument voor H. M. de Ko ningin-Moeder het plein geheel was vrij gehouden en waar heel langzaam werd gereden, in de Langedelft, op de Markt bij den hoek Burg en op de Burg zelf was het zeer druk. In de Abdij. Tegen kwart voor zes vereenigden zich in de Abdij met het bestuur van „Uit het VolkVoor het Volk" o.a. het Middel- burgsch Muziekkorps, „Crescendo", het Pijperscorps „Juliana", de Burgerwacht, de Padvindsters, verschillende Turnver- eenigingen, w.o. „Achilles" met haar band; en andere Jeugdvereen., terwijl ook velen, niet tot vereenigingen beboe rende, aanwezig waren. De verschillende korpsen zorgden hier voor een afwisse ling tijdens het wachten, totdat van de Burg vernomen werd, dat de auto in die straat passeerde. Bij het binnenrijden van de Abdij zette het Middelburgsch Muziekkorps het Wilhelmus in. De vaan deldraagsters en -dragers deden hun vaan dels neigen, zij, die een uniform droegen, salueerden, andere mannen ontblootten hun hoofd en daar stond dan de Prins op het bordes van de ambtswoning van den Commissaris der Koningin. De Prins en zijn gastvrouw en gastheer trokken zich spoedig in de salons terug, maar er werd nog eens het Wilhelmus gespeeld. Wederom werd luide gejuicht en ja, een der zware overgordijnen ging op zij en Z.K.H. verscheen enkele oogen- blikken aan het raam, wat het teeken werd tot een spontane ovatie. Toen de Abdij door de duizenden weer was verlaten, had in de ambtswoning van den Commissaris der Koningin, de voorstelling plaats van enkele autoritei ten aan Z.K.H. Dit waren het eerst de beide wethou ders, de heeren J. Onderdijk en M. H. Boasson met den gemeente-secretaris, mr M. W. G. van der Veur en daarna de garnizoenscommandant, den luitenant kolonel G. Berghuijs. De fakkeloptocht. Het was gisteravond bij uitstek geschikt voorjaarsweer om een fakkeloptocht te houden. Toen het bestuur van „Uit het Volk- Voor het Volk" gisterenavond op de Markt kwam, had het evenmin als wij durven denken, dat er zooveel deelnemers aan den optocht zouden bijeenkomen, als nu gebeurd is en die samen een lengte vorm de, die de heele Markt in de ronde noodig hadden om er te kunnen staan. Dit was zoo spontaan, dat er geen lijst was van de Vereenigingen en buurtcom- missies, die medeliepen. Wel kunnen wij melden, dat ook nu de drie muziekgezelschappen van 's mid dags, het Pijperskorps „Juliana" en de bands van de Padvinders en „Achilles" op hun post waren. Toen het bericht was ontvangen, dat men in de Abdij verwacht werd, zette de lange stoet zich in beweging om langs Noordstraat, Hofplein, Wagenaarstraat en Balans de Abdij te bereiken, waar reeds een groote menschenmassa den stoet afwachtte. Toen de kop van den optocht het huis van den Commissaris naderde, ging de voordeur open en onder luid gejuich trad Prins Bernhard met de andere heeren naar buiten, terwijl de dames in één der salons voor het raam plaats namen. Hierop begon het défilé. Aanvankelijk ging dit geregeld, maar er kwam eenige stilstand, juist toen een deel der meisjes van Achilles en die van de afdeeling van de Nederlandsche meisjesclub voor het bordes waren aangekomen. Het duurde nog al vrij lang eer de drie muziekkorpsen samen te brengen waren, om twee coupletten van het Wil helmus te spelen, die door een groot deel der aanwezigen werden medegezongen. Maar ook hoorden wij een clubje als het ware een spreekkoortje vormen en roe pen: Leve Beatrix. De Prins liet eerst den heer N. de Graaf, voorzitter van „Uit het Volk Voor het Volk" bij zich roepen en ver zocht hem aan alle medewerkenden Zijn oprechten dank te betuigen voor deze hulde. Ook de directeuren van het Middel burgsch Muziekkorps, de heer Joh. H. Caro, en van „Oefening na den Arbeid", de heer J. C. F. van Kamer en de waar nemende directeur van „Crescendo", de heer P. van Ceelen, werden bij den Prins ontboden en hadden Zijn dank voor het ten gehoore gebrachte in ontvangst te nemen. Het publiek doorbrak nu het politie- cordon en stroomde in de richting van het bordes om ook te getuigen van liefde voor het Oranjehuis. Politie en Burger wacht deden alles om het publiek weer op zijn plaats te krijgen, maar eerst het zich in de salons terugtrekken van den Prins, die dit tafereeltje overigens met groot pleizier had gade geslagen, en die zelfs nog even voor een der ramen er naar kwam kijken, maakte een einde aan deze overigens zoo echt spontane uiting. Het gevolg echter van de groote deel name en van dit storinkje was, dat niet allen langs den Prins konden trekken. Men ging nu verder met den fakkel optocht langs de dezer dagen vermelde route. Vrij velen hadden aan het ver zoek om de lichten aan te laten, voldaan, al hopen wij, dat het bij een volgende dergelijke gelegenheid nog meer inten sief het geval zal zijn. Toen men tegen half twaalf op de Markt was aangekomen, hebben de drie muziek korpsen nogmaals twee coupletten van het Wilhelmus doen hooren en was het de heer de Graaf,,die tenslotte een „Leve de Prins" inzette, dat met driewerf hoe- rah werd bezegeld. Departement) Middelburg van Het Nut. Afscheid van voorzitter Mr H. Pleijte. Gistermiddag hield het Departement Middelburg van de Maatschappij: tot het Nut van 't Algemeen een algemeene ver gadering. Na opening der vergadering door den voorzitter, Mr H. Pleijte, kwam aan de orde de rekening van de bewaarscholen over 1937, aanwijzende een goed slot van f 1302. D!e voorzitter der commissie voor die scholen. Mr Th. Portheine, merkte echter op, dat in 1938 het gemeente-sub sidie voor het eerst zeer belangrijk is ge daald, zoodat bet goed slot daalde tot f400. De rekening over 1937 werd goedge keurd, die over 1938 was nog niet ontvan gen. Ook de rekening van het Departement over 1938 met een goed slot van f 1487 en die van de hulpbank met een goed slot van f 157 werden goedgekeurd. Hierna werd op voorstel van den pen ningmeester, Mr J. A. Dumon Tak, be sloten het restant van de leening ten be hoeve van het badhuis, groot ongeveer f 1000, geheel af te lossen. Benoemd werd tot lid der commissie voor de bewaarscholen, Mevr. A. Koch- De Waard en tot lid van het bestuur van het Departement, inplaats van Mr Pleijte, die zich niet herkiesbaar stelde, Mr G. W. A. de Veer. Dit aftreden van Mr Pleijte was voor den secretaris1, Mr J. G. Veltman Fruin, aanleiding om den scheidende dank te brengen namens het bestuur, vooral door hetgeen Mr Pleijte als voorzitter voor de Mij. heeft veiricht. Hij heeft geen periode van vooruitgang of bloei meegemaakt. De werkzaamheden van het bestuur hebben zich hoe langer hoe meer bepaald tot het uitoefenen van toezicht op de rekeningen der dochterinstellingen en benoemingen van verschillende commissieleden. Tijdens het bewind van Mr Pleijte werd het badhuis geliquideerd. De boeken der Spaarbank toonen evenwel de blijvende sporen van wat vroegere generaties soci aal en economisch verantwoord hebben geacht. Thans1 woedt een strijd tot behoud der bewaarscholen, omtrekt den uitslag van dezen kamp waagt spr. zich aan geen voorspelling. Moge het Mr Pleijte als belangstellend lid beschoren zijn een opbloei van het Departement Middelburg mede te beleven. Namens de Commissie voor de Spaar bank, heeft Mr F. B .Evers, en namens die voor de bewaarscholen, Mr Th. Por theine, woorden van grooten dank tot Mr Pleijte gesproken, voor betgeen hij voor die instellingen deed. De aftredende heeft ieder der heeren dank gebracht voor hun vriendelijke woorden. Dinsdagavond is in den metlksalon van dhr Bustraan door de afdeeling Z.~ en Noord-Beveland van den Bomd van Ohr. Bakkerspatroons begonnen met hel geven van een cursus voor vakopleiding. D'oor dhr P. Ook van Krabbendijke, voorzitter van de afdeeling, werden leeraar en cursisten hartelijk verwel komd en de wensch .uitgesproken, da; de cursus een goed verloop mag hebben We melding®. Met ingang van 1 Mei a.s. is aan het Rijksaccountantenbureau, afd. crisiszaken, benoemd dhr J. Ferdinandus- se Mz., vroeger alhier, thans in dezelfde functie werkzaam aan het crisisbureau te Goes. Aan de nieuw aan te leggen rijkswe gen in de provincie Limburg, is met aan wijzing als standplaats Maastricht, aan gesteld tot waker ((onderopzichter) dhr J. Klap Jz. alhier. Oudelande. Vrijdagmiddag vergaderde de Raad der gemeente. Beëedigd werd als nieuw raadslid dhr P. Baart. Do voorzitter sprak den wensch uit, dat do samenwerking in de toekomst moge zijn zooals die steeds in den raad geweest is. Hij sprak er zijn blijdschap over uit, dat dhr Baart ook lid is van het Burg. Arm bestuur; dit is volgens hem noodig voor een goede samenwerking tusschen den Raad en het B.A. Een sohrijlven is ontvangen van dhr P. de Jong, hoofd der Cbr. school, dat hij zijn benoeming tot lid van de com missie tot wering van schoolverzuim heeft aangenomen. Een verzoek van het bestuur der bijiz. school om Voorsonot 1939 werd toegestaan. Eveneens een ver zoek van bovengenoemd bestuur om gel den beschikbaar te stellen voor aanschaf fing van, leermiddelen (art, 72 L.O.-wet 1920) zullen R. en W. hiertoe hun mede werking verleenen, wat door den raad werd bevestigd. Benoemd werden leden voor de stenxbureaux voor de verkiezing Prov. Staten en Gemeenteraad. Wolphaartsdijk. Vrijdag hiel de Ge meenteraad een open|bore vergadering. Voorzitter de burgemeester. Afwezig zonder kennisgeving dhr® A. M. Boot en D. P. Goetheer. De voorschotten aan de 'beide bijzon dere scholen werden vastgesteld en wel voor de school aan den Papeweg 83 leer lingen f 792, voor de school aan de Prinses Julianaweg 69 leerlingen f 479. Op de aanvragen van A. Rijk, Johan- nis Boorumian, J. Rijk en Jan Boonman om een vergoeding volgens art. '13 L.O.- wet 1920 werd gunstig beschikt. Evenals om gelden voor het aanbrengen va® nieuwe schoolborden i® de school aan de Prinses Julianaweg, geraamd op f 70. 0!p voorstel van B. en W. werd besloten tot aanvaarding der verlaging van rente tot 3,5 pet. der leening groot f 42,600, aangegaan met het fonds „Aanpakken" te Utrecht. De leden van de stembureaux voor staten en raadsverkiezingen werden be noemd. D;e pensioengrondslag voor den eeor.jpeniningm. dhr J. Goetheer werd vastgesteld op f 465. Besloten werd tot opheffing der zekerheidstelling voor den ontvanger B.A. en gemeente-ontvanger, in verband met fraude-risico-verzeke ring door de vereen. Nederl. Gemeenten. Aan den burgemeester werd in ver band m,et den luchtbeschermingsdienst een crediet verleend, als aanvulling voor Bij de Tweede Kamer is ingediend een wetsontwerp sterkkende tot het toestaan van het heffen van een tol op een te bou wen brug over de Zandkreek. Bij besluit van 20 December 1938 zoo schrijven de ministers van Waterstaat en van Binnenlandsche Zaken in de memorie van toelichting hebben de Staten der provincie Zeeland besloten tot het bouwen en exploiteeren van een brug over de Zandkreek, mits o.a. een wet zal zijn tot stand gekomen, waarbij gedurende 25 ja ren een bruggeld mag worden geheven, ten hoogste gelijk aan de huidige tarieven voor het veer KortgeneWolphaarts dijk en overigens vast te stellen door Ged. Staten van Zeeland, onder goedkeuring der regeering. Het Statenbesluit is genomen, nadat de minister van Waterstaat zich met het oog cp de voor de streek bij het tot stand ko men van een vaste verbinding tusschen Noord- en Zuid-Beveland betrokken be langen, en omdat de provincie aanneme lijk had gemaakt, dat financiering van den brugbouw niet mogelijk zou zijn, in dien op de brug niet gedurende een aan tal jaren tol zou mogen worden geheven, bereid had verklaard indiening te bevor deren van een ontwerp van wet, waarbij het heffen van tol gedurende 25 jaren wordt toegestaan. De indiening van het ontwerp werd af hankelijk gesteld van het bestaan van de zekerheid, dat de bijdragen, welke naast de opbrengst van den tol noodig zijn om na afloop van den termijn van 25 jaren de voor den bouw van de brug gemaakte schuld te hebben gedelgd en de brug als dan tolvrij te onderhouden en bedienen, zouden worden verstrekt. Deze zekerheid is thans verkregen. De kasten van de brug zijn thans ge raamd op f 1.320.000. De minister van Waterstaat 'heeft zich bereid verklaard te bevorderen, dat ten laste van de begroo ting van het verkeersfonds worden geno men de kosten van den zuidelijken oprit van de brug, geraamd op f 165.000, omdat deze oprit kan worden beschouwd als be- hoorende tot het noordelijk einde van den weg no. 58a (zijtak 's-Heer Arendskerko- Wolfaartsdijksche Veer). De door de pro vincie gekweekte reserve uit de winst op het bestaande veer wordt ten bate van den brugbouw aangewend. Deze wordt verder gefinancierd uit een bij het Werkfonds te sluiten leening van f 1.060.000, tegen een rente van 2.5 pet. en af te lossen bin nen 25 jaren. Verder zal de provincie gedurende 25 jaren jaarlijks f 10.000 geven, de betrok ken streek (polders en gemeenten) f 5000 Aangenomen mag worden, dat met die bijdragen en met hetgeen van de vermoe delijke opbrengst van de bruggelden za', overblijven, na aftrek van de onderhoud en exploitatiekosten, de voor den bouw van de brug door de provincie te maken schuld na afloop van de periode van 25 jaren kan zijn afgelost. 1938, va® f255 en voor 1939 f 400. Op voorstel van B. en W. werd besloten tot het geven van. opdracht voor het maken van een uitbreidingsplan der gemeente in den Papehoek, een en ander aan een Ingenieurs-Bureau te Den Haag, welke kosten worden geraamd op f 910, te ver doelen over 3 of 4 jaar. In verband met deze en vorige genoemde uitgaven wer den de begrootingen over 1938 en '39 ge wijzigd. Biij de rondvraag vroeg het lid v. d. Vliet om welke reden de commissie van bijstand inzake steunverleening niet meer werd gehoord. De vootz. zeide dat deze oommissie was voor het uitbrengen van advies en daar volgens B. en W. geen bijzondere gevallen voorkwamen, Waarin haar advies gewenscht werd, werd genoemde commissie niet gehoord. D'e beer v. d. Vliet zeide geen aanmer king te (hebben op de steunuitkeering, doch zag toch gaarne dat deze commissie werd gehoord. Hierna sluiting. I orakel. De A. R. kiesvereen. „Ora et Labora", voorzitter dhr A. Koppe, ver gaderde Vrijdagavond om de verkiezings actie voor de a.s. Provinciale Statenver kiezingen te bespreken. Dhr J. G. Corne- lisse bracht verslag uit van de laatste ver gadering van de Centrale. Verschillende belangen van onze ver- eeniging werden nog besproken, waarna dhr Jonkheer de vergadering met dank zegging sloot. De voorzitter deelde mede, dat stemmen opgingen tot het maken van een excursie en dat werd voorgesteld om Vilvoorde in België eens te bezoeken. Volgens Spr. zou dit wel de moeite waard zijn. Dhr R. J. J. R. Walrecht, daarna het woord verkrijgende, bepaalde zijn gehoor allereerst bij de ligging en geschiedenis van den Sint Pietersberg, de natuur op dezen berg, wat we in den berg aantref fen en ten slotte de waarde van den berg voor de industrie. Met lichtbeelden werd deze lezing ver duidelijkt, praahtfoto'is werden getüpond uit bet boek van Ir D. G. van Schaik, welke een zoo waaidevolle beschrijving over dezen berg gegeven heeft. 's Heer Arendskerke. Gistermiddag kwam een ruim 3-jarig spelend dochtertje van den landbouwer V. door het plotse ling oversteken van den Rijksstraatweg ter hoogte van het voormalige woonwa genkamp in botsing met een bestelauto van K. uit Bergen op Zoom. Door plotse ling uit te wijken kon een overrijding worden voorkomen. Terstond werd ge neeskundige hulp ingeroepen en werd door den arts Vos te Wolphaartsdijk de eerste hulp verleend en bleek het kind een sleutelbeenbreuk te hebben opgeloopen. Den bestuurder treft geen schuld. Kats. Bij het graven van sleuven ten behoeve van de automatiseering van de telefoon, etietten de arbeiders in het z.g. „wegje van Arenthals" op een fondament, afkomstig van een der huizen van het voormalige Cats1, hetwelk, evenals ge heel Noord-Beveland, in 1532 geheel is overstroomd. Het fondament bestond uit z.g. Zeeuwsche m'oppen. Uit het puiD kwam een nog gaaf klein Jacoba-kan- netje te voorschijn. Tholen. Vanuit Tholen werden deze week verzonden voor het binnen en bui tenland plm. 2700 balen van 100 kg. ge schoonde en ongeschoonde mosselen. Door de politie is tegen een persoon uit deze gemeente proces-verbaal opge maakt wegens dierenmishandeling. (On deskundig castreeren van een hond.) 07. tegen den eigenaar die het dier, dat hevige pijn leed, direct achter de fiets meenam naar Bergen op Zoom, werd pr'oces-verbaal opgemaakt. Geref. Kerken. Aangenomen naar Leiden (vac.-Ver- kuijl), R. C. Harder te Bandoeng. Ned. Herv. Kerk. Goes, 9.30 u. ds de Vries, 6 u. ds Od (Bevestiging van lidmaten. Doopsbeu Wilhelminadorp, 9.30 u. ds Steinz, 2 u. ds de Vries. Een driejarig jongetje door vergiftiging overleden. Dezer dagen hebben zich ten huize v de familie Jansen te Sambeek (N.-I ernstige vergif tigingsgevallen voor. daan. Drie kinderen werden min of me-, ernstig ongesteld en alles wees er op, dat men hier met een geval van vergif tiging te doen had. De toestand der kin deren verergerde zoodanig, dat een dri jarig zoontje aan de gevolgen overleed zijn 7-jarig broertje werd in ernstigen toestand naar het ziekenhuis vervet Het derde patiëntje kon thuis verpleo; worden. Men vermoedt dat 'de kinder' iets hebben gegeten, waarin rattenvergift was gemengd. Door een tegenligger 'ver blind. Gisteravond is op den overweg in den hoofdverkeersweg Bergen jP ZoomRoosendaal nabij het stat i on Wouw door de verblindende lichten van een tegenligger een auto., bestuurd tl or den heer Opstal uit Breda, in volle vaart tegen het hek van dezen overweg gereden. De man werd zeer ernstig gewond. Zijn borstkas werd ingedrukt en hij brak eens- ge ribben. In hoogst ernstigen toestand is hij naar het ziekenhuis Charitas te Roosendaal vervoerd. De autom'obsüst, die het ongeluk heeft veroorzaakt, doof de zijn lichten en reed door. Brand in een drukkerij Gisternamiddag ontstond brand in do drukkerij der N.V. Broese en Peereboom aan de Groote Markt te Breda, waar 0' de Bredasche courant wordt uitgegeven. Hetvuur ontstond, vermoedelijk door kortsluiting, in een partij hout, welke in de drukkerij lag opgeslagen in verband met de aan den gang zijnde verbouwing. De vlammen grepen zeer snell om zich heen, maar door het snel optreden van de brandweer, was het gevaar voor ver dere uitbreiding spoedig geweken. L' schade is betrekkelijk gering en worc: door verzekering gedekt. =5^5ÏSSS-— MIDDELBURG. Getrouwd: D. J. Fran se 25 j. jm. en P. S. Lavooij 25 j. jd. Bevallen; W de Nood geb. Dekker d Overleden: J. P. v. Rigteren, 58 j-, ëe"' met T. Keijzer. (M. G.) Van 1825 Maart. IERSEKE. Geboren: Bastiana Johanna d v. Engel Marinus Bazen en Christina Steketee. (I- Heden overleed kenhuis te Middel innig geliefde Mai zame Vader ADRIAAN DE in den ouderdom 33 jaar. Wed. A. Dl CORRIE. Vrouwepolder, 25 R Heden overleed kenhuis te Middel! zeer geliefde Zoor zoon, Zwager en Oc ADRIAAN DE in den ouderdom vi Veere: K. DE NOOD. C. DE NOOD— DINC Grijpskerke: C. W. BIERENS. J. J. J. J. BIER] en verdei 25 Maart 1939. Voor 'n werkelijk gnat U naar Lange Kerkstraat, Got Wegens militaire oefening van 27 1 APRIL Districts t. b. c. arts ARTS MIE Voor de Gemeentel Kats, Colijnsplaat, en Kamperland, wor tentiën en Abonnen genomen door Mej. MOOR te Wissenk< Van 202 VLISSINGEN. Ond 20 j. en W. H. E. H. J. Kwaak 25 j. en J G Bevallen: Van der z.; M. C. ten Hoopen Overleden: A. E. H van E. S. Ballieul; J. van P. Lous; C. Kats, van den Ent; K. Scl van A. van Eenennaai 78 j. Van 152 SOUBURG. Bevalle Wondergem d.; R. Kohier z.; A. J. Kalj Hedenmorgen bracl Bernhard zijn aangek Nederlands grootste den Wiihelmiinapoldei In dezen uitgestrek 1600 H.A. vinden werk. Het aantal paa 100, terwijl de mode bedrijf zijn genomen. Tegen negen uur a; vergezeld van den Go ningin en zij® adjuda woning van den .dire Minderhoud. Er was reeds veel 1 werd er gevlagd. I zoover het kon wordt kele uren vriji gekreg hadden zich met C juichten den Prims ha In de woning van d ter begroeting aanwe G. D. Hanegraaff te "V ter van den Wilhelm Willigen te Rotterdai directeur, de oud-diri A. Haniken en de bui D. de Graaff. Hier heeft de heer Bernhard hartelijk vt_ Spr. gaf een overzie denis van den pelde ling van het bedrijf bijiaomder de toewijdi directeur den heer H dert enkele jaren is heer Minderhoud. Spr. bood den Prir Penning van den Pol deze hartelijk dankte. Het gezelschap bega

De Zeeuw. Christelijk-historisch nieuwsblad voor Zeeland | 1939 | | pagina 2