N.V.Hendrikse&C^1 Bank Goes Dagblad voor de Provincie Zeeland EERSTE BLAD. Eenige kalmte in de Duitsche politiek te verwachten Nieuw Duitsch financierings-plan. Coupons Effecten Alle Bankzaken ramma. ZATERDAG 25 MAART 1939 53e JAARGANG - No. 150 Levensbeschouwing en levenshouding. t/cuyv Buitenland. Een „Italiaansche vrede". Duitschlands koloniale eisch zal thans eerst recht gesteld worden. Wordt in Spanje over den vrede onderhandeld? Het bezoek van de Koningin aan Belangrijkste Nieuws. Binnenland. maar men schijnt tveg te zijn. Dr L, en, eerst in 'Indië >pa, op zoek naar in staat zal zijn dsche klimaat aan ndsohe Landbouw- verzicht van dat nemen wij bier rassen keuze over 1934-'38 onder- ies lieten zien, dat ntal goede eigen- itten, welke in de jn. Terwijl er ver- of meer opzich- in andere tekort zullen met wat er ■de jaren gevonden bouwsteanen moe ons land geschikte ;epoogd sojarassen eg te kruisen. Hij n 20 jaar o.a. met bezig gehouden, ir de buitengewoon rruising nooit ge- ieg hij, zij het in den door de te elkaar te verbou- Nederland weinig in de knoppen hier en dus volstrekte Maar het gelukte or een bijzondere in totaal 129 krui- rijgen. Bastaarden ikele voor. n ons land gevor- ling van een soja- g toekomstmuziek, ing ivan Br Koch aeren, dat hij vor- an weg, die leidt een voor ons kli- Dat men hem alle it zeer velen met publicatie van ver blijven uitzien, bo- d te worden". laart 1939. l875 en 301,6 M. ,20 v.m. en 7,30 Ber. 10,00 Morgen- ar Arb. in de Gon- Om 12,15 Ber. 2,00 rkest. 3,00 Repor- (opn.). 4,15 Gram, .esid,-orkest en so- 6,00 Uit de Roode ,30 Orgel en Zang 7,05 Gram. 7,10 7,30 Cursus „Ne- )0 Herh. SOS-Ber. .-Varia. 8,20 Gram. Gram. 9,00 „F.n iraak. 915 ,En nu - - 10,40 Gram. 11,00 1st. 11,30—12,00 De 5,5 M. KRO-Uitz. m 8,15 Ber. 10,00 userie. 12,00 Ber. n.m.v. solist 1,00— de rijpere jeugd, ruurtje. 4,00 Gram. m.m.v. solist. 5,45 js. 6,15 Gram. 6,20 t. 6,45 Ber., gram. rie „De ondergang 7,35 Act. aetherfl. id. 8,15 Medit. met 8,40 KRO-Orkest. m" m.m.v. solisten. KRO-Orkest. 9,45 10,00 „Wat nu?" st. 10,30 Ber. ANP. revue. 10,55 Gram. muzik. omlijsting. V EER BER I C'Hl van hedenmorgen singen regen in het zwak O.-N.O.; tem- hedennacht 1; neer- 1 3. can hedenavond tot 19 uur: ld: zwakke tot ma- oopende richtingen, geen neerslag van andering in tempe- imiddag 3 u.: Uitgave: N. V. Uitgevers - Maatschappij „Luctor et Emergo" ter exploitatie van het blad „De Zeeuw" Bureaux Lange Vorstatraat 7 0, Goes Postrekening 4445! Telefoon 11 Bijkantoor Middelburg: Fa. Boekhandel J. J. F A N O Y, Lange Burg 40. Telefoon 28 Directeur - Hoofdredacteur: R. ZUIDEMA Abonnementsprijs f2.60 per kwartaal Weekabonnementen voor Middelburg Goes en Vlissingen f 0.20 Losse nummers 5 cent Advertentiën 30 cent per regel Ingezonden mededeeüngen 69 cent per regel Kleine Advertentiën Dinsdags en Vrijdags f 0.75 bij vooruitbetaling Advertentiën onder Ietter of motto 10 cent extra Bij contract belangrijke korting iddag 3 u.: 74/. r fietsers: Dit nummer bestaat uit 2 bladen. Onze levenshouding heeft eens iemand gezegd, is onze persoonlijke actie en reac tie ten opzichte van het leven; ze is de dagelijksche uiting van onze levensbe schouwing. Ja, zoo behoorde het te zijn. Maar in de practijk van het leven, in 't bijzonder ook van de belijdende Chris tenen, wordt de zoozeer gewenschte har monische eenheid van levensbeschouwing en levenshouding niet steeds gevonden. In vele gevallen loopen ze op betreu renswaardige wijize uiteen, kan zelfs van een schrijnende tegenstelling worden ge sproken. Nu kan worden toegegeven dat het volstrekt niet -gemakkelijk is altijd een zuivere harmonie tusschen levensbe schouwing en levenshouding te bewaren; dat we hier in de practijk voor groote moeilijkheden staan, vooral in- dezen tijd, nu veel meer dan vroeger alles wisselt en verandert, nu de vragen waarop wij door onze levensopenbaring een ant woord hebben te geven, zich van dag tot dag opstapelen. Maar met op die moeilijkheden te wij zen en op de velerlei verwarring van de zen verwarden tijd, waarin het soms onmogelijk schijnt den juisten weg te vinden, zijn wij niet klaar. Terecht is toch de opmerking ge maakt, dat juist omdat in onze snel wis selende samenleving de vragen ons on ophoudelijk veronbrusen, zich voor ons de noodzakelijkheid opdringt om onze levenshouding in ,deze wereld van wan keling te bepalen. Want als Christenen leven wij uit onveranderlijke beginselen, met een levensbeschouwing, wortelend in eeuwige waarheden; overtuigd, dat wij in ons gaan en staan ons bevinden on der het licht der eeuwigheid; belijdend, dat wijl als kinderen van God in Hem leven, ons bewegen en zijn. In 't diepst van onze ziel willen wij' staan op vasten bodem. En toch is er in het leven zooveel wankeling en onzekerheid. Toch is er in zoo heel veel dingen niet alleen geen harmonische overeenstemming, maar een volstrekte tegenstelling, tusschen onze levensbeschouwing en onze levens houding. Dat begint al in het persoonlijke leven. Wij belijden te gelooven dat God alle dingen regeert, dat God in Christus onze VadeT wil zijn, dat er niets bij geval ge beurt, tmlaar -dat wij uit Zijn trouwe Vaderhand alle dingen ontvangen. Dat kan toch vastheid geven in het leven en geloovige blijmoedigheid. Maar hoe ge makkelijk ralken wij1 den koers kwijlt en doen wij alsof wijt door een noodlot wor den achtervolgd. Is het niet zoo, dat onze levensbeschouwing vaak een andere le venshouding mocht idoen verwachten dan er in werkelijkheid is? Daar is het sociale leven, de sociale verhoudingen. Onze Christelijke levensbeschouwing bevat rijke waarheden omtrent de ver houding van patroons en arbeiders, om trent loon en arbeid, 'gezag en vrijheid. Volgens onze levensbeschouwing moet ook het terrein van den arbeid worden beheersoht door het Woord van God. Maar wat hebben we een moeite vaak om onze levenshouding daarmee in over- eensiemtming te brengen. En wat is schier onbedwingbaar sterk de lust om Eelf naar eigen inzicht, overeenkomstig eigen belangen en begeerten onze levens houding te bepalen. En dan is er het economische leven. Spreekt men niet van een eigen, on afhankelijke moraal voor den zaken man? Zaken zijh -z-aken heet het dan. Ja, maar wordt in het zakenleven onze le vens-houding niet menigmaal door onze levensbeschouwing -geoordeeld? Het organ-isatieleven. Wij prijzen het in onze Vorstin, dat zij ten aanhoore van heel Haar volk, van heel de wereld het „Christus voor alles" als levensleuze uitdraagt, omdat het overeenstemt met onze Christelijke ^levensbeschouwing. Maar wat is nog -weinig gemeengoed ge worden de opvatting dat ook in het or- ganisatieleven het Koningschap van onzen He-ere Jezus Christus tot uitdruk king moet worden -gebracht. Wat kan soms de -n-eutraliteitsleuze een machtige bekoring uitoefenen! Wat kan het een moeite kosten op dit Punt onze levenshouding in overeen stemming te brengen met o-nze levens beschouwing! Moeten wij- in dit verband nog spre ken van het politieke leven? Wij heiijlden dat de Overheid regeert Par ituk 5 et. 12 ituki 50 et. Bl| Apothakari an Droglitan. bij de gratie Giods en dat alleen in God -de bron ligt van het souvereine gezag. Onze levensbeschouwing brengt mee, -dat wiji het -gezag van de Overheid heb ben te eerbiedigen, en -dat wijt ook als wij haar optreden niet kunnen goed keuren de Overheid toch als dienaresse Gods hebben te eeren. Maar laat zij, -b.v. irn- dezen crisistijd eens crisismaatregelen nemen die in bot sing komten met onze particuliere belan gen. Laat zij1 eens, door -ons gewen-sch- te maatregelen in verband met den stand van 's -lands financiën, afwijzen. Hoe kan dan soms de harmonie tusschen levens beschouwing en levens-houding zoek ra lken! 'Onze levensbeschouwing brengt mee, -dat wij, waar God het zoo heeft geleid dat wijl in Provincie en Gemeente onze eigen overheden mogen kiezen, een ieder op zijn plaats naar vermogen meewer ken, -opdat mannen gekozen worden die begeeren te buigen voor Gods Woord en wet. Maar wat is er ook onder Christenen één voortdurende klacht o-ver gebrek aan medewerking. Hoe moet niet vaak wór d-en geklaagd over openlijke of bedekte tegen werking! Wat zijn er niet velen die in deze dingen hun beginsel terzij-de schuiven omdat het vermeende belang dit eischt! Nog enkele weken en wijl worden ge roep-en onze stem uit te brengen voor de verkiezing van leden der Provinciale Staten. Daar z-ou veel over te zeggen zijln en wij .hopen er ook nog wel wat over te zegen. M-aar wij vatten het ditmaal samen in -den wens-oh dat e-r bij o-nze antirevolutio naire kiezer-s geen oo-genblik van wan kelen zal zijn, maar een harmo nische overeen-stemming tuisschen levensbeschou wing en levenshouding. Na tien dagen van zeer groote activiteit, waarin het rijk zich verzekerde van het protectoraat over Bohemen en Mo-ravië, den terugkeer van Memel, de verdragen met Slowakije en Roemenië, verwacht men algemeen een zekere pauze tot 20 April, den dag waarop Hitier vijftig jaar zal zijn. Deze verjaardag zal dit jaar met buitengewonen luister worden gevierd. Göring zal wel niet voor 15 April te Berlijn terugkeeren. Men meente te weten, dat Göbbels en von Ribbentrop zich opmaken om voor twee of drie weken met vacantie te gaan, waarschijnlijk naar Italië. In politieke kringen te Berlijn heeft men den indruk, dat een „Paaschvrede" ook door Italië zal worden geëerbiedigd. Men schijnt geen sensationeele verkla ringen te verwachten in de redevoering, welke de Duce Zondag zal uitspreken. In dien de schijn niet bedriegt, schijnt men ze in ieder geval niet te wenschen. Commentaar op de woorden van den Koning. De „Giornale d'Italia" schrijft dat na de mislukki-n-g van het plan tot omsin geling der totalitaire mogendheden -de Fransohe en Britsche bladen zich ge haast hebben kennis te nemen va,n de vredeswoorden van -den Koning, met de bedoeling er motieven voor verzoening uit af te leiden. Hierbij dient de opmerking te worden -gemaakt, aldus -het blad, -dat de vrede, waarop Italië -het -oog heeft, geen vage, maar een gequalificeerde vrede is, want het betreft een vrede in rechtvaardig heid voor allen, hetgeen men op het oog-enblik in Buiropa no-g niet ziet. De hardnekkige houding van- Frankrijk ten aanzien van de Italiaansche behoeften en rechten b.v. zijn met een dergelijken vrede niet in overeenstemming. Na -de Tl? jeoho-Slowaakscfhe aangelegenheid blij-ft no-g altijd de verwezenlijking van de internationale rechtvaardigheid tus schen de -volken aan de orde, waarbij' te beginnen is met Italië -recht te do-en. Op de bijeenkomlt van de districtslei ders en de ,,-Gausamtleiter" op den „Or- densbur-g" Sonthofen, heeft de rijksleider generaal -Ritter von Epp 'over den Duit- schen kolonialen eisch o.a. gezegd, dat het wegnemen van de koloniën, die voor Duitschlland een onuitputtelijke reserve aan ruimte en grondstoffen beteekenden, tot een geweldig exportverlies had geleid en de vernietiging van de Duitsche in dustrie 'en economie ten doel had gehad. Von Epp wees beslist het argument van buitenlandsche in het bijzonder En- gelsche kringen van de hand, dat een te ruggaaf -der Duitsche koloniën van wei nig nut voor Duitschland zou zijn. Even eens keerde hij zich tegen -de tactische bedenkingen, die in d'en laatsten tijd wa ren geopperd tegen de Duitsche koloniale aanspraken. De ontstemming, welke -de Duitsche successen in -het Oosten en het Zuid-Oos ten in de anti-Duitsch georiënteerde krin gen hebben veroorzaakt, kan Duitschland niet in het minst beletten zijn aanspraken op koloniën thans eerst recht te doen gel-den. Als het -grootste cultuurvolk van Euro pa, zoo verklaarde von Epp, heeft Duitschland ook het recht aan het bezit der wereld op passende wijze deel te ne men. UITGIFTE VAN BELASTING-BONS; EEN BELASTING VAN 30 PCT. OP DE TOENEMING VAN INKOMSTEN. Het Duitsche Nieuwsbureau meldt uit Berlijn Voor vertegenwoordigers van de pers heeft de staatssecretaris in het Rijks ministerie van financiën, Reinhardt, gis termiddag mededeeling gedaan van de zoo juist verscheenen „wet op do finan ciering van de nationaal-politieke taken van het Rijk", dat aangeduid kan wor den als „nieuwe financieringsplan". In zijn toelichting verklaarde Rein hardt, dat de. bedoeling van het nieuwe plan is -de buitengewone behoeften van het Rijk principieel niet meer te dekken door het uitgeven van rentedragende leenin-gen, maar door het uitgeven van niet-rente geven-de belastingbons, Evenals de Rijksleeningen vormen deze belasting bons een opgenomen voorschot op in de toekomst te innen belasting. De bons zullen bij -de betaling van -Rijksbelastin gen -door het Rijk aanvaard worden. Voorts zal een nieuwe belasting worden geheven. Deze belasting op vergroote inkomsten zal uniform 30 pet. -bedragen van dat ge deelte van het inkomen, waarop *de be lasting betrekking heeft. Het tijdstip, waarop -dit van kracht wordt zal waar schijnlijk 1 Mei a.s. zijn. Het geheele systeem -der bela-stingbons geldt ook voor het land 'Oostenrijk en het Sudetenland. De invoering van de belas ting -op hoogere inkomsten in Oostenrijk en de Sud-eten-duitsche gebieden blijft ech ter vo-orloopig voorbehouden. De financieele correspondent van het H d b 1. te Berlijn meldde hieromtrent Bij eerste lezing van het nieuwere fi nancieele plan treffen twee dingen. In de eerste plaats de mededeeling, dat de nieuwe belasting-bons zoowel crediet papier als betalingsmiddel zullen zijn, m. a. w.zij beteekenen een indirecte uitbreiding van -de circulatie. In de tweede plaats is het duidelijk, dat het Rijk -door deze nieuwe regeling een zekere speelruimte zal verkrijgen. Dit geldt vooral bij de bela-stingbons II, wel ke immers eerst over drie jaar moeten worden gehonoreerd. Zij leveren rente op en verschillen in hun wezen dus niet zoo heel veel van een rijksleening. De financieele machinerie zal er door het nieuwe plan overigens wel niet een voudiger op worden. Naar de „Corriere della Sera" uit Bur gos meldt, zouden aldaar gistermiddag le den van den Nationalen Verdedigingsraaa van Madrid zijn aangekomen om te on derhandelen over de overgave van Ma drid aan Franco. De leden van den Ver- dedigingsraad zouden behalve de over gave van Madrid, de ontwapening van het republikeinsche leger en de erkenning van Franco als staatshoofd van Spanje- heb ben aangeboden. Voor eenige republikein sche extremisten zouden zij- verlof tot uit wijking naar het buitenland verzocht heb ben. Havas meldt echter uit Burgos: In een officieuze nota spreekt de persdienst de buitenlandsche geruchten tegen, volgens Ook Luik op het programma. Koningin Wilhelmina zal, zooals reeds eerder gemeld werd 'op 23 Mei Haar of- ficieele tegenbezoek brengen aan koning Leopold. Hare Majesteit zal in den na middag van 23 Mei te Brussel aankomen en zal zich na twee dagen oponthoud te Brussel op den 25sten Mei met koning Leopold naar Luik begeven, om aldaar de „Internationale Watertentoonstelling" te bezoeken. Het is niet uitgesloten, dat de opening van de tentoonstelling min of meer zal samenvallen met het Koninklijk bezoek. Koningin Wilhelmina zal een speciaal bezoek brengen aan de Nederlandsche afdeeling waar nu met man en macht gewerkt wordt, om voor dien datum alles gereed te hebben. welke luit. kol. O-rtega en -Carrillo, beiden lid van den verde-digingsraad te Madrid, gisteren te Burgos zouden zijn aangeko men als onderhandelaars. Ook spreekt men de geruchten tegen over een even tueel accoord met de republikeinsche lei ders. TWINTIG ARBEIDERS DOOR LAWINE BEDOLVEN. Men meldt uit Toulose: Gisteren is in het dal van de Arties, waar water krachtinstallaties worden aangelegd bij het Isourmeer, een lawine neergekomen, waardoor een 20-tal arbeiders werd be dolven. Meer dan 100 mannen nemen in zeer moeilijke omstandigheden er staat een storm aan het reddingswerk -deel. JAPANSCH VLIEGTUIG IN ZEE GESTORT? Twaalf personen aan boord. Uit D&lren wordt vorn-omer,, dat een vliegtuig mle-t twaalf inzittenden vermist wordt, D'e machine was op weg van Tientsin naar Port Arthur, Mien acht het zeer waarschijnlijk, d-at het toestel boven den Oceaan is neer-gestort en dat alle in zittenden -zijini omgek-oimien. DUITSCHLAND BOUWT NIEUW LUCHTSCHIP. De Zeppelin A.G., welke te Friedrichs- hafen haar zetel heeft, deelt mede, dat er onder den naam L.Z. 131 een nieuw luchtschip gebouwd zal worden. Détails zijn niet bekend -gemaakt, doch wel wordt de hal, waarin de „Hindenburg" en de nieuwe „-Graf Zeppelin" gebouwd wer den. verlengd, om aan de L.Z. 131 plaats te kunnen bieden. GEEN MILITAIRE SAMENWERKING VAN JAPAN. DUITSCHLAND EN ITALIË? Havas heeft te Tokio informaties ont vangen, welke er op wijzen dat het idee van een Japansch-Duitsch-Italiaansch accoord definitief van de baan is. Het anti-Komintern pact blijft echter, naar men te Tokio opmerkt onverminderd van kracht. GEEN INVRIJHEIDSTELLING VAN SCHUSCHNIGG. In de -directe omgeving van Bürckel, den gouwleider van de Oostmark, wordt verklaard, -dat de gewezen bondskanse lier Schuschnigg, in tegenstelling met in ihêt buitenland in 'omloo-p gebrachte be richten, niet in vrijheid is gesteld en dat hij zich nog steeds in hotel Métro-pole 'be vindt, d'en zetel van -de Gestapo. HITLER TE BERLIJN TERUG. Voor de tweede maal in één week is rijkskanselier Hither weer op triomfante lijke wijze te Berlijn teruggekeerd. Per trein kwam hij uit 'Swinemiinde in de rijkshoofdstad aan. Na aankomst 'begaf -de Führer zich rechtstreeks naar de kan selarij. LUCHTDIENST CHINA—RUSLAND GEOPEND. Tusschen China en Sovjet-Rusland is een luchtdienst geopend. Een Chineesch vliegtuig vertrok van Tsjoeng King, ter wijl een S'ovjet-vliegtuig van Alamoeto-e naar -Ha Mi in -de provincie Sinkiang is vertrokken, waar beide toestellen elkaar ontmoeten. HET LOT VAN DANTZIG. In Britsche kringen te Berlijn wordt medegedeeld, dat geen wijziging zal wor den gebracht in het lot van Dantzig. Men merkt op, -dat Duitschland practisch be slist over het lot van de stad, al is zij dan formeel geen deel,van het rijk. De hereeniging van Dantzig met Duitsch land zou slechts een klein presti-ge-voor- -deel brengen, doch zou de Duitsch-Pool- sc-he 'betrekkine-en aanmerkelijk kunnen versloren, terwijl Duitschland veel waar de hecht aan goede betrekkingen met Polen. Binnenland. Prins Bernhard in Zeeland. Hartelijke ontvangst te Middelburg. Het bezoek van de Koningin aan België. De verbinding van Zuid- en Noord-Beve land. Ontevredenheid bij de fruitveilingen. Buitenland. Kalmte in de Duitsche politiek. Naar den vrede in Spanje? Nieuw Duitsch financieringsplan". Men verwacht verder in Duitsche krin gen wel, dat voor het einde van dit jaar het vraagstuk van de verbinding tu-sschen Oost-Pruisen en de rest van het rijk zal zijn geregeld, doch men hoopt, -dat dit zal geschieden in overeenstemming met den geest van het Duitsch-Poolsche verdrag van 1934 en dat dit geen nadeelige ge volgen zal hebben voor de betrekkingen tusschen beide landen. ITALIAANSCHE HANDELSDELEGATIE NAAR DEN BALKAN. In> totaal 90.000 ton tarwe besteld. Crediet voor Joego Slavië. Naar uit Genua wordt gemeld, onder handelt Italië over den aankoop van 90.000 ton tarwe in drie gelijke orders van elk 30,000 ton, te betrokken uit Joogo Slavië, Hongarije en Roemenië. Voorts verluidt, dat graanmakelaars te Gonua onderhandelen over den verkoop van ongeveer 100.000 ton tarwe uit de Donaulanden aan het reohtsche Spanje. Tevens wordt gemeld, dat nog vóór het einde van de maand een Italiaansche handelsdelegatie naar 'Griekenland -zal vertrekken, alsmede naar Joego Slavië, Bulgarije, Turkije en Roemenië, ten einde de handelsmogelijkheden in die landen te onderzoeken. Italië, zoo gelooft men, hoeft zich bereid verklaard een crediet van 500 millioen dinar te openen ten gunste van Joego Slavië, ten einde dit land in staat te stellen zijn aankoopen in Italië te ver- grooten. CENTRAAL LABORATORIUM VOOR DEN TUINBOUW. Te stichten im het Westland. Er bestaan vergevorderde plannen om in het Zuid-Hollandsche glasdistrict een centraal laboratorium voor den tuinbouw te stichten. Een beslissing kan binnen enkele dagen tegemoet worden gezien. VRAGENUURTJE VAN PROF. BARTH GING NIET DOOR. Politiek moest er buiten blijven. Het vragenuurtje dat Prof. Dr Karl Barth gistermiddag voor de studenten van de Vrije Universiteit zou houden in de sociëteit aan -de Lange Leidschedwars- straat, is niet doorgegaan. Voordat de professor tot beantwoording van de ge stelde vragen overging, maakte een in de zaal aanwezig inspecteur van den Vreem delingendienst den spreker er op attent, dat bij- als buitenlander niet over politiek mocht praten. Dit achtte spreker onmogelijk, omdat er verschillende vragen waren gesteld, die verband hielden met de buitenlandsche politiek en meer in het bijzonder met bet natio-naaEs'ocialisme in Duitschland. Toen de inspecteur na overleg met zijn chef Prof. Karl Barth nogmaals te ver staan -had gegeven, dat hij- over de poli tiek moest zwijgen, achtte spreker het on mogelijk he-t vragenuurtje te houden. De bijeenkomst werd hierop gesloten. DE LOONBETALING VAN IN DUITSCHLAND WERKENDE NEDERLANDSCHE ARBEIDERS. Met betrekking tot de vragen van Jhr. Von Bönnighausen betreffende de loon- betaling van in Duitschland werkende Ne derlandsche arbeider-s, heeft de Minister van Sociale Zaken medegedeeld, dat te dezer zake een onderzoek wordt ingesteld, waarbij ook de departementen van Eco nomische Zaken en Financiën zijn betrok ken en welk onderzoek nog niet is afge- loopen. Zoodra de minister over de noodige gegevens beschikt, zal hij1 zijn antwoord op deze vragen doen toekomen.

De Zeeuw. Christelijk-historisch nieuwsblad voor Zeeland | 1939 | | pagina 1