Aan de lus, Ingezonden Stukken Radioprogramma. EERST Levensbest levens VLISSINGEN. ZUID-BE VEL AND WALCHEREN. Souburg. Gisteravond hield de Ring Vlissingen van de Jong. Vereen, op Geref. Grondslag hier zijn jaarvergadering. Uit het jaarverslag en de ringrapporten bleek dat er in de verschillende vereenigingen bloei te constateeren valt. NOORD-BEVELAND ZATERDA 53e JAARC hakken of wel wandelstokken of para- pluies hun einde kunnen vinden. Op het rij'vlak moet de bovenbedekking nog wor den aangebracht. Aan de walkanten, de montage, ver- liohtiinig enz. moet nog heel wat worden (gedaan, zoodat de schipbrug nog wel enkele weken zal moeten blijven dienst doen. De slechthoorenden. In de maandelijiksche 'bijeenkomst van de afdeeling Middelburg en omstreken van de Vereen, tot Bevordering der be langen van Slecbthoorenden, kreeg na de onder leiding van mejuffrouw Bok gehouden lrpleesoefening, de heer L. A. 'Stofkoper gelegenheid enlkele |van zijn schetsen van den Waterkant en uit an dere bundels voor te dragen. Dank zij de groepstelefoom hebben de aanwezigen het gebrachte goed kunnen volgen. Het was voor de aanwezigen een genotvolle avoind. De boulevards binnenkort vereenigd. Met man en macht wordt op het oogen- blik gearbeid aan de doortrekking van den Boulevard Bankert. De stormen van de laatste weken hebben wel eenige vertra ging veroorzaakt, doch de schade is mee gevallen. Met ingang van de volgende maand zullen waarschijnlijk nog meer menschen bij deze doortrekking tewerk worden gesteld. Dezer dagen (waarschijn lijk in de komende week) zal het werk zoover gevorderd zijn, dat de dam door het haventje van Meijer geheel voltooid is. Er wordt dan zoo gauw mogelijk een voor- loopige bestrating aangelegd, zoodat het dijklichaam eenigen tijd 'kan zakken, ter wijl de overige werkzaamheden voort gang vinden. De volgende week wordt een aanvang gemaakt met de doortrekkingswerkzaam- heden aan den Boulevard de Ruyter bij den Gevangentoren. Zooals men weet, moet hiertoe een flink stuk van de ter plaatse bestaande kazerne worden ge sloopt, terwijl de weg straks gedeeltelijk over het overblijvende kazerne-gedeelte zal heenloopen. Verwacht wordt dat beide doortrekkin gen nog voor het begin van het komende badseizoen voltooid zullen zijn, zoodat de drie Vlissingsche boulevards dan tot één geheel zullen zijn vereenigd. (VI. G.) Wolfaartsdijk. Donderdag werd in de Kleuterschool een openbare les gegeven onder groote belangstelling van ouders, enz. Verschillende spelletjes en samen- spraakjes werden door de leerlingen uit gevoerd. Uit alles bleek weer met wat een geduld door de onderwijzeressen deze kin deren alles is bijgebracht en ook het groo te nut van kleuteronderwijs. De geldinzameling, die door eenige dames met inteekenlijsten ten bate van de Kleuterschool is gehouden, heeft opge bracht f 204. (Belangeloos bericht.) Nieuwdorp. Donderdagavond vergader de de afd. Nieuwdorp van den Chr. Jon ge Boeren en Tuindersbond. Voorz,. dhr A. Sandee. D'hr B. Geelhoed hield een in leiding over „De boekhouding op de Boer derij". Na de pauze leverde dhr J. A. Geelhoed een inleiding over: „Het stief kind van den Zeeuwschen landbouwer, met name het Grasland." Op beide inlei dingen volgde een vlotte bespreking. Driewegen. Woensdag vergaderde de Raad. Afwezig met kennisgeving wethou der de Jager. De voorz. deelt mede, dat de gemeenteraadsverkiezingen op Woens dag 14 Juni a.s. gehouden zullen worden en dat van de Coöp. Boerenleenbank be richt is ontvangen, dat een loopende SYz leening veranderd is in 3^4 Daar na wordt een huis, eigendom van de ge meente, aangewezen als ambtswoning voor het nieuwe hoofd der openbare school tegen een huur van f272,50 per jaar, met vrij gebruik van water. Een voorstel om over te gaan tot benoeming' van een ambtenaar ter secretarie wordt verworpen met 4 tegen 2 stemmen; doch een voorstel om de volontairs een extra gratificatie te verleenen in verband met het vele werk, wordt aangenomen. Ver volgens worden de stembureaux benoemd. Tenslotte wordt een commissie benoemd om de plannen voor het nieuwe gemeente huis te bestudeeren. Kruiningen. De Gemeenteraad zal op Dinsdag 28 Maart des n.m. 5 u. verga deren. Aan de orde komen: Vaststelling van de voorschotten op de gemeentelijke vergoeding voor de bijzondere scholen over 1939. Voorstel tot het afsluiten van een ongevallenverzekering voor den luchtbeschermingsdienst en voor de vrij willige brandweer; tot het overdragen in beheer en onderhoud van een gedeelte van den weg over den Zanddijk aan de provincie; tot oiniderhandsche verpach ting van het perceel bouwland achter de Julianastraat te Hansweert. Vaststelling van een instructie voor den gemeenteop- zichteir. Benoeming van een lid der com missie tot wering van schoolverzuim te Kruiningen in de vacature J. G. P. Jan sen Verplanke. Aanbevolen worden: 1. J. Koppejan, hoofd der school te Oost- dijk; 2. Mep. J. Vermeulen, onderwij zeres te Oostdijlk. Onderzoek van den ge loofsbrief van het nieuwbenoemde lid van den raad, den heer L. J. Kostense. Ritthem. D'e coöp. Boerenleenbank hield Donderdagavond haar algemeene jaar vergadering. De rekening sluitende met een eindbedrag van f 111029,24 en de ba lans met een bedrag van f96712,18 wer den goedgekeurd. De winst over het jaar 1938 werd bij het reservefonds gevoegd, waardoor dit steeg tot f3841. Het leden tal is 92. De heer P. J. de Pagter werd als bestuurslid herkozen en de heer W. Boogaard als lid van den Raad van Toe zicht. Tot plaatsvervangende bestuursle den werden gekozen de heeren J. Gevaal en A. Tange. Als spreker trad op Ds v. d. Vegt, Ge ref. predikant te Goes, met het onderwerp „Levende in het Verbond". Spr. stond stil bij de volgende gedachten. Onze verhou ding tot God, tot den naaste en tot de we reld. Spr. toonde aan de heerlijkheid van dat verbond, maar ook wees hij op de roeping om te leven en te werken uit dit verbond op alle terrein des levens. Woensdagavond hield de Geref. Zen- dingsnaaikrans „Tot den arbeid geroe pen" haar 5de jaarvergadering. Het ledental is groeiende. Er waren in het afgeloopen jaar ruim 100 kleeding- stukken vervaardigd. De avond werd ver der gevuld door zang en voordrachten. Colijnsplaat. Woensdagavond vergader de alhier de Burgerwacht, onder voor zitterschap van Dr Maas. De opkomst der leden was zeer goed. Daar men het vorig jaar verschillende uitgaven had, doordat de nieuwe baan in gebruik is genomen, kooi geen batig slot worden ge boekt. De statuten werden gewijzigd. De Koninklijke goedkeuring zal worden aangevraagd. Daar het voor den commandant we gens drukke werkzaamheden bezwaarlijk is steeds de oefeningen bij te wonen, werd besloten den heer Joh. Geelhoed bijl den burgemeester als onder-commandant voor te dragen. Uit het overzicht, dat de commandant, de heer P. Dourleyn, gaf, bleelk dat het 'ledental 25 bedraagt. De oefeningen met K S.O, hebben wekelijks plaats. Op de schietwedstrijden, 16 Juli te Goes gehou den, is door het corps een goed figuur gemaakt. Zoodra de weersgesteldheid het toelaat, hoopt men de oefeningen met scherp weer aan te vangen. De af-deelinig „Noord-Beveland" van den Nederlandsehen Bond van Boerinnen en andere Plattelandsvrou wen hield Donderdagmiddag een alge meene vergadering. Mevr. de KamMol werd als be stuurslid 'herkozen. In de vacature van penmtingimieesteresse kon niet worden voorzien, daar geen der aanwezigen zich daartoe beschikbaar wenschte te stellen. Mevr. Verbungv. d. Linde, die aan de beurt van aftreding was, had zich niet meer herkiesbaar gesteld. Voor hoofd bestuurslid waren candidaat gesteld mej. C. Hage te St. Maartensdijk en mevr VollenlhoveBakker te Terneuzen. Door de afd. werd met algemeene stemmen gekozen mevr. Vollen-hove-Bakker. Besloten werd zoo mogelijk in de tweede helft van Juni een reis te maken naar de Gerofahrieken te Zeist. doornat geregend, koud en rillerig van 't wachten op overvolle trams. Wie is Uw medepassagier? RHEUMATIEK1 Onzicht baar, nu nog voor U, doch binnenkort zult U hem voelen. En hoe! Hij bezorgt U de vreeselijkste pijnen, ondermijnt Uw gezondheid en berooft U van Uw levens vreugde. Geef hem geen kans! Verban hem met het eenig juiste middel Kru- schen Salts. Eiken morgen „de kleine, dagelijksche dosis" en hij heeft op U geen vat. Kruschen Salts, uitsluitend verkrijgbaar bij alle apothekers en dro gisten a 0.40, 0.75 en 1.60 (extra groot pak). (Adv.) Buiten verantwoordelijkheid dei Redaetie DE WERKVERSCHAFFING. Geachte Redactie, Het valt niet te ontkennen, dat, indien er teekenen zijn, die voor ons maatschap pelijk leven eenige verbetering in zich bergen, deze teekenen met blijdschap worden begroet. Zoo ook de oplossing der werkloosheid. Hetzij deze door werkelijke opleving, dan wel door tijdelijke hulp verleening getracht wordt te verminde ren. Het verwondert dan ook geenszins, dat de werkverschaffingsplannen, die van tijd tot tijd worden gepubliceerd, de volle belangstelling genieten van ons volk. Iedere Zeeuw zal dan ook met be langstelling het hoofdartikel in Uw blad van 6 Maart j.l. hebben gelezen. Immers, als de vraag behandeld wordt, hoe het met de werkverschaffing in Zeeland staat, en daarbij in den ondertitel reeds vermeld wordt, dat „alle valide werk- loozen" op Walcheren en Zuid-Beveland „werken", dan is dat een ding van be lang. En als dan nog gezegd kan wor den, dat alle klachten, die er zijn, „se rieus" opgelost worden, dan zou men werkelijk, afgaande op zulke berichten, op een oogenblik een kreet van blijdschap doen hooren, en zich grootelijks verheu gen over zooveel verbetering in eon tijd, waarin bijna ieder zegt, dat hij het slecht heeft. Gelukkig zijn er altijd nog menschen, die nuchter blijven, ook bij de meest bijzondere gebeurtenis. En het is die nuchterheid van geest, die bij het genoem de hoofdartikel eenige aanteekeningen maakte, over welke aanteekeningen op onze algemeene vergadering van 17 dezer gesproken is, en wij nu gaarne iets wil den zeggen. Vooraf willen wij opmerken, dat alle verkeerde voorstelling in dit artikel, waarop wij eenige critiek zullen doen hooren, niet gericht is tegen Uwe Redac tie, doch tegen den zegsman, die U als Redactie zoo voorlichtte. Eerstens dan wat de ondertitel zegt, dit n.l., dat alle „valide werkloozen" op Walcheren zouden zijn tewerkgesteld. We zouden hier willen vragen, of de inspec teur eens zoo goed zou willen zijn, alle steunuitkeeringen in totaalbedragen te noemen, die aan niet-werkenden wor den uitgekeerd. Deze bedragen zouden wel do-en zien, dat er nog zeer velen zijn die nimmer in de werkverschaffing wer ken. Dit eerste geeft dus aanstonds een verkeerde voorstelling. Ten tweede meenen we, dat werkver schaffing er is om de arbeiders die geen werk hebben, door het verschaffen van werk, aan levensonderhoud te helpen. Het doet dan wel dubbel vreemd aan, te lezen, -dat de „grondeigenaren" „best te vreden" zijn, en, dat dit „d e meest doorslaande reclame" is „voor deze werkverschaf- f i n g". Wijl vragen ons af: hoe hebben we het nu? De werkverschaffing door slaggevend voOr de grondeigenaren! Dus voor de bezittende klasse van ons volkl Die ten voordeel! Ja, zal iemand opmerken, maar ver geet niet dat dit alles ze-er sociaal ge schiedt. Wan't, „b i 1 1 ij k e Ik 1 a c h - ten worden door de in spectie serieus onder- zooht". Ja, ja, „serieus" zegt U? We zouden U, mijnheer de Redacteur, wel willen adviseeren, gaat eens hieromtrent op nader -onderzoek uit, bij -den vertegen woordiger van het G.N.V. in de Provin ciale Contactcommissie, -den heer A. Vin gerling te Goes. Deze zal u over die serieuze behandeling van klachten wel wat ander-s kunnen vertellen. Neen, he laas kan van serieuze behandeling niet altijd gesproken worden. Soms gebeurt het zelfs, dat -de maatregelen -die geno men moeten worden -om een serieuze be handeling mogelijk -te maken, eenvoudig weg geweigerd worden, en de heer Vin gerling niet de gelegenheid verkrijgt, om, als vertegenwoordiger datgene te doen wat hij moo-dig acht voor het verkrijgen van een; objectief oordeel. We denken hier aan een sohorsingsgeval, dal nu m D'en Haag -op het Departement in behan deling is gegeven, daar met de inspectio niet verder te han-dëlen viel. Wanneer dan oolk het genoemde arti kel bedoelde een beeld te geven van het lenigen van den socialen nood onzer werklooze Zeeuwen, -dan meenen wij, dat dit beeld niet vertoont, hetgeen het had moeten zijn. Doch waar uw blad met dit artikel publiek -heeft laten zeggen wat gezegd is,.zouden wij toch wel gaarne va.n de andere zijde -daar iets tegenover gesteld zien, op-dat ons Ze-euwsche volk ten -dezen aanzien wete hoe de zaken zic-h tot elkander verhouden. Voor den C. B. B. te Middelburg P. MEILIEFSTE, Voorzitter. De Rijksinspecteur voor de werkver schaffing in Zeeland deelt ons hierom trent -het volgende mede: Juist is, dat nog werklooze arbeiders in een steunregeling waren opgenomen en derhalve nog steun werd uitgekeerd op het oogenblik, dat in Uw blad is geschre ven, dat a-lle- „valide" werkloozen op Wal cheren en Zuid-Beveland werkzaam wa ren in de „R ij k s -werkverschaffing. Het is niet uitgesloten, dat op dat oogenblik in enkele gemeenten, zooals Vrouwepolder en Aagtekerke, welke geen bijdrage van het Rijk genieten in de uitgaven de- werk- loozenzorg betreffende, nog wel enkele werkloozen in de „gemeentelijke" steun regeling waren opgenomen. Dit kunnen echter ten hoogste eenige tientallen perso nen zijn geweest, welk aantal op de groo te hoeveelheid in de Rijkswerkverschaf fing geplaatste- arbeiders, welk aantal voor Walc-heren en Zuid-Beveland op meer dan 1000' is te schatten, slechts van onderge schikt belang is. Voorts is er slechts sprake geweest van „valide" arbeiders, daar arbeiders die ten gevolge- van hun lichamelijke gesteld heid aniet voor het werk in de Rijks-werk verschaffing geschikt waren niet zijn ver plicht om naar de werkverschaffing te gaan. Dat inderdaad alle daartoe in aanmer king komende werklooze arbeiders uit> Walcheren en Zuid-Beveland in de werk verschaffing waren opgenomen moge blij ken uit het feit, dat noodgedwongen over gegaan moest worden tot het tewerk stel len van 30 tot 40 werklooze arbeiders uit Breskens te Vlissingen en 20 werklooze arb-eiders uit Hontenisse te Sc-hore. Voorts is het mogelijk, dat -de inzender met de steunuitkeeringen de uitkeeringen door de z.g. werkloozenkassen op het oog heeft. Hierbij- dient dan eventueel te wor den aanget'eekend, dat lang niet alle werk loozen die uit hun werkloozenkas kunnen trekken in aanmerking komen voor opne ming in de Rijkssteunregeling c.q. de Rij-kswerkversobaffing. Ten aanzien van het tweede punt moet worden opgemerkt, dat de bedoeling van de Rij-kswerkversohaffing is om alle werk looze arbeiders, die ingevolge de voor schriften van de Rijkssteunregeling door de Overheid moeten worden ondersteund aan werk te helpen. Om dit mogelijk te maken dient de Overheid echter te beschikken over werk- objecten. Nu is het zeer verheugend, dat in Zeeland door de medewerking van par ticulieren juist zoo vele werkverschaf fingsobjecten kunnen worden uitgevoerd. Dat de grondeigenaren die tenslotte een belangrijk aandeel van de kosten van uit voering moeten dragen „best tevreden" zijn is dus inderdaad zeer belangrijk te achten. Men zal goed doen te beseffen, dat zonder medewerking van de grond eigenaren de werkverschaffing sterk zou moeten worden ingekrompen wat zeer ten nadeele van de werklooze arbeiders zou zijn. Voor het onderzoeken van klachten wordt maandelijks te mijnen kantore ver gaderd met de z.g. contact-commissie. D'e hierin zitting hebbende vertegenwoordi gers van de onderscheidene vakorganisa ties kunnen hier de klachten van hun le den naar voren brengen. Van dit over leg staat voor de vertegenwoordigers der vakcentrales beroep open op den Minis ter van Sociale ZakenVan dit beroep wordt uiteraard een enkele maal ge bruik gemaakt. Uitreiking diploma's landbouwcursussen. Gisterenavond werden in „De Een dracht" te Middelburg aan de jongelui, die deelgenomen hebben aan de door den kring Walcheren der Z.L.M. gehou den cursussen in paardenkennis, rund veekennis en hoefbeslag, de hun toege dachte getuigschriften uitgereikt. De kringvoorzitter, mr M, C. van der Minne, verwelkomde den heer C. Zwa german, de heeren de Waardt en Hoog- stra, de leiders der cursussen, den bur gemeester van Nëieuw- en Sint-Joosland, de leden van de Commissie van Toezicht en den kringsecretaris, den heer M. Klei- nepier, wien hij speciaal dank bracht voor zijn arbeid in het belang van deze cursussen verricht. Tot de cursisten zich wendend, wees spr. er op, dat dit alles uitgaat van de Z.L.M. Daarom hoopt hij, dat de cursisten deze maatschappij zui len steunen. De heer Zwagerman wees er op, dat de Z.L.M. goed haar taak verstaat. Ook deze spreker bracht dank aan de heeren Hoogstra en de Waardt. De heer de Waardt sprak mede namens den heer Hoogstra en wees ook op de hooge waarde van de theoretische en practische kennis van paarden, rundvee, enz. De heer Verlare bepleitte in het bij zonder de rationalisatie in het landbouw bedrijf en vroeg of er ook niet eens een cursus in de hygiëne kan worden ge geven. De secretaris, de heer M. Kleinepier, dankte voor de vriendelijke woorden tot hem gericht. De heer Harf heeft er op gewezen, dat de Z.L.M. haar sociale taak in den tegen- woordigen tijd goed volbrengt. Daartoe behoort ook het bijbrengen van kennis bij de jeugd. Hierna kon de voorzitter overgaan tot de uitreiking van de diploma's aan: le. de volgende deelnemers aan den cursus in hoefbeslag: P. van Sighem, A. van Sighem en L. A. van Sighem, al len Westkapelle; G. van Eijzeren, Dom burg; J. de Bruijn, Middelburg en W. Leijnse, Zoutelande, en W. van Biesen Geensen te Heinkenszand. 2e. de volgende deelnemers aan den cursus in paardenkennis: B. C. Janse, Arnemuiden; D. A. van Nieuwenhuijzen, P. de Visser Az., J. Ver hulst, J. Baas, G. Janse, J. K. Crucq, G. Reijnhoudt, W. J. Dingemanse, M. T. de Dreu Cz., J. J. Kwekkeboom, S. Janse, allen Nieuw- en Sint-Joosland; J. de Groote, J. Kwekkeboom, P. de Visser, I. Ovaa en W. Cevaal, allen Ritthem. 3e. de volgende deelnemers aan den cursus rundveekennis: I.- J. Cevaal, J. J. Cevaal Az., beide Grijpskerke; R. Wouterse en P. Rooze, St.-Laurens; A. Maljaars, J. Christiaanse, C. Kluijfhout, I. L. Francke, C. Lange- beeke, J. Francke, allen Serooskerke; A. Maljaars en D. Wiskerke, beide Middel burg; W. Besuijen en A. Vos, Souburg; A. Gideonse en J. Gideonse, beide Veere; J. Breel en P. Dieleman, beide Vrouwen polder en A. Janse, Koudekerke. Van de drie afdeelingen hebben resp. W. van Biesen Geensen, D. A. van Nieu- wenhuijse en D. Wiskerke den betrok ken leeraar dank gebracht naast de Z.L.M. voor hetgeen geleerd is. De beide laatste deden dit vergezeld gaan van een stoffelijk bewijs van waardeering. De heer de Waardt heeft er ook namens den heer Hoogstra dank voor gebracht en heeft zich toen mede namens zijn collega gewend tot den heer Kleinepier en hem grooten dank gebracht voor zijn hulp en steun. Ook deze woorden gingen gepaard met een stoffelijk blijk van waar deering. Dhr Harf heeft hierna de aanwezigen vergast op verschillende van zijn door hem zelf genomen films. SOJACULTUUR IN ONS LAND? Het wetenschappelijk onderzoek. De wetenschap doet thans pogingen de sojacultuur te brengen in land-en, waar men enkele jaren geleden nog nooit van soja gehoord had. Niet a-lleen in Roe menië en Bulgarije, maar ook in one land. Zal men hier ooit naast de jonge maiacultuur een sojacultuur krijgen? Men is nog niet zoo ver, maar men schijnt thans op den goeden weg te zijn. Dr L. Koch is sinds vele jaren, eerst in Indiii en thans hier in Europa, op zoek naar die soort sojaboon, welke in staat zal zijn zich aan het Nederlan-dsche klimaat aan te passen. Het Nederlandsche Landbouw weekblad geeft een overzicht van dat werk. Het slot daarvan nemen wij -hier over, „De uitkomsten der rassen keuze over de 1336 in de jaren 1934-'38 onder zochte rass-en en selecties lieten zien, dat enkele rassen een aantal goede eigen schappen 'bleken te bezitten, welke in de eerste plaats noodig zijn. Terwijl er ver scheidene bletken in één of meer opzich ten uit te blinken, doch in andere tekort te komen. Deze rassen zullen met wat er in den loop 'der volgende jaren gevonden of gekweekt wordt, de bouwsteenen moe ten leveren voor voor ons land geschikte rassen. Dr Koch heeft ook gepoogd sojarassen langs kun-stmatigen weg te kruisen. Hij heeft zic-h in Indië ruim 20 jaar o.a. met de veredeling van soja bezig gehouden, maar -hem is ginds door de buitengewoon kleine -bloemknoppen Ikruising nooit ge lukt, maar wèl verkreeg hij, zij het in gering aantal, bastaarden door de te kruisen rassen naast elkaar te verbou wen. Daarvan werd in Nederland weinig heil verwacht, aangezien de -knoppen hier vaak niet opengaan en dus volstrekte zelfbestuiving optreedt. Maar het gelukte in ons lan-d toch door een bijzondere methode over 1935-'38 in totaal 129 krui singsproducten te verkrijgen. Bastaarden kwamen slechts zeer -enkele voor. Zóóver is men 'dus in ons land gevor derd met -de voorbereiding van een soja cultuur. Het blijft nog toekomstmuziek, maar uit de mededeeling van D'r Koch mag men wel concludeeren, dat hij vor dert op -den moeilijken weg, die leidt naar -het verkrijgen van een voor ons kli maat geschikt sojaras. Dat men hem alle succes w-enscht en dat zeer velen mot belangstelling naar de publicatie van ver dere resultaten zullen -blijven uitzien, h hoeft nauwelijks gezegd te worden". Zaterdag 25 Maart 1939. HILVERSUM I. 1875 en 301,5 M. VARA-Uitz. 10.0010,20 v.m. en 7,30- 8,00 VPRO. 8,00 Gram. Om 8,16 Ber. 10,00 Morgen wijding. 10,20 Uitz, voor Arb. in de Con- tinubedr. 12,00 Gram. Om 12,15 Ber. 2,00 Filmpr. 2,15 VARA-Orkest. 3,00 Repor tage. 3,30 Resid.-orkest (opn.). 4,15 Gr -:n. 4,30 Schaakles. 4,50 Resid.-orkest en o- listen. 5,35 Filmland. 6,00 Uit de Roode Jeugdbew. 6,28 Ber. 6,30 Orgel en Zang 7,00 VARA-Kalender. 7,05 Gram. 710 Politiek radiojournaal. 7,30 Cursus x-e- derl. in Amerika". 8,00 Herh. SOS-Ber 8,03 Ber. ANP., VARA-Varia. 8,20 Gram. 8,30 Puzzle-uitz, 8,45 Gram. 9,00 „Kn nu.doorzetten", toespraak. 915 ,En nu Oké". 10,30 Ber. ANP. 10,40 Gram. 11.GO Souvenir-orkest en solist. 11,3012,00 De Ramblers. HILVERSUM II. 415,5 M. KRO-Uü? 8,0-09,15 Gram. Om 8,15 Ber. 10.00 Gram. 11,30 Relig. causerie. 12,00 Eer. 1215 De KRO-Melod. m.m.v. solist 1,00 I,20 Gram. 2,00 Voor de rijpere jeugd. 2,30 Gram. 2,45 Kinderuurtje. 4,00 Gram. 5,00 De KRO-Melod. m.m.v. solist. '..45 De KRO-Nachtegaaltjes. 6,15 Gram. 6.20 Journal, weekoverzicht. 6,45 Ber., gram. 7,00 Ber. 7,15 Causerie „De ondergang der bokserwinkels". 7,35 Act. aetherfi 8,00 Ber. ANP., meded. 8,15 Medit. met muzik. oml. 8,35 Gram. 8,40 KRO-Orkest. 9,00 Russ orkest „Slawa" m.m.v. solisten. 9,15 D'eclam. 9,30 Verv. KRO-Orkest. 9.4.) Verv. Russisch orkest. 10,00 „Wat nu?' 10,10 Verv. KRO-Orkest. 10,30 Ber. ANP 10,40 Internat, sportrevue, 10,55 Gram. II,00 D'eclam. met muzik. omlijsting. 11,3012,00 Gram. TELEGRAFISCH WEERBERIC U De weerstoestand van hedenmorgen 7.20 uur: weer: te Vlissingen regen in het afgeloopen uur; wind: zwak 0.-N.0.; tem peratuur 3; minimum hedennacht 1; neer slag afgeloopen etmaal 3. Verwachting geldig van hedenavond tot morgenavond ongeveer 19 uur: Voor het geheele land: zwakke tot ma tige wind uit uiteenloopende richtingen, meest zwaar bewolkt, geen neerslag van beteekenis, weinig verandering in tempe ratuur. Stand van hedenmiddag 3 u.: Stand van gistermiddag 3 u.: 74 Licht op voor fietsers; Zaterdag 6 u. 42 min. Uitgave: N. V „Luctor et Em het bl Bureaux Lange Postrekening 444 Bijkantoor Mid. J. J. F A N O Y, I Directeur - Hoofd Dit nummer be: Onze levenshoudi gezegd, is onze pers tie ten opzichte va dagelijksche uitinj schouwing. Ja, zoo behoorde Maar in de prac 't bijzonder ook vai tenen, wordt de zo- monische eenheid v en levenshouding In vele gevallen renswaardige wijize een schrijnende teg sproken. Nu kan worden volstrekt niet -gems zuivere harmonie schouwing en leven -dat we hier in de moeilijkheden staan nu veel meer dan en verandert, nu d door onze levenso woord hebben te g tot dag opstapelen. Maar met op die zen en op de velerle zen verwarden tiji onmogelijk schijint vinden, zij'n wij nie Terecht is toe maakt, dat juist om selende samenleving ophoudelijk verontr de noodzakelijkheid levenshouding in ,dc kolin-g te bepalen, leven wij uit onver: met een levensbesch- eeuwige waarheden; in ons -gaan en sta: der -het licht der e- dat wijl als kindere. leven, ons bewegen van onze ziel willen bodem. En toch is er in wankeling en onzeke zoo heel veel dingi harmonische nvere een volstrekte teg onze levens-beschouw houding. D'at begint al in h Wij: belijden te ge dingen regeert, dat Vader wil zijn, -dat e beurt, miaar -dat r Vaderhand alle dii kan toch vastheid g£ geloovige blijmoedigl makkelijk ralken wij doen wij alsof wijl dc -den achtervolgd. Is h levensbeschouwing venshouding moc-h dan er in werkelijkl Daar is -het socia. verhoudingen. Onze Christelijke bevat rijke waarhed houding van patroon trent loon -en arbeid, Volgens onze levei ook het terrein van beheersoht door h( Maar wat hebben om onze levens-hou-dii eenstemjming te I schier onbediwingbaa Eelf naar eigen inzi eigen belangen en b-e houding te bepalen. En -dan is er het Spreekt -men niet ve afhankelijke moraal man? Zaken zijln -zak maar wordt in het venshouding niet me levensbeschouwing -g. Het or-gan.isatieleve ln on-ze Vorstin, dat van heel Haar volk, het „Christus voor a. uitdraagt, omdat hei on-ze Christelijke Maar wat is nog wei- worden de opvatting ganisatieleven het onzen Heere Jezus G king moet worden -j soms de n-eutraliteits bekoring uitoefenen! Wat kan het een n Punt onze levenshom stemiming te brengen beschouwing! Moeten wiji i-n dit ken van het politieke Wij belijiden dat d 1

De Zeeuw. Christelijk-historisch nieuwsblad voor Zeeland | 1939 | | pagina 6