Kerknieuws Onderwijs Rechtszaken Ingezonden Stukken Laatste Berichtei. Telegrammen. Finantiëele Berichten Burgerlijke Stand. ZEEUWSCH-VLAANDEREN. NOORD-BEVELAND Bij allerlei pijnen Gemeenteraad van Middelburg. Commentaar van de Romeinsche pers op de verklaringen van den Grooten Raad. Srkoucfen! n infectie racht van/ irbeider3bond in d van B. en W. dat het schrij- Gollege" en door in: Rijwielbelas- J. Jobse E 37; Passenier A 91; J. van Eijzeren ragen gem. veld dicht.) teravond gehou- an de Ghr.-Hist. didatenlijst voor ran den Gemeen- ild: 1. J. Won- ler (aftr.); 3. A. J. Koole Dz.; 6. ibrand van het gebouw ank de vlag, in rig bestaan van en omgeving zoo .denavond zal in vergadering dit ijk worden her- t R a m m e - publiek eenzaamheid is broedplaats go rgels, die in het en in het riet rvoor een goede srmen is daarom at het fort vanaf ini niet door het zocht. d had alhier de weede halfjarige ïe van den G. B, leiding van de Jager en Wattel. cursus met ge in rijkstuinbouw- souw en de com- irvolgens werden gd. De rijkstuin- Lrna de diploma's erlingen: W. do n, P. Adriaanse, wrier, Jac. Sinke n, H. A. Vos, J. Geschiere. cursisten geluk i en dankte de en "Wattel voor dhrn B. Koole, T. B„ weth. Cij- intebestuur en A. e cursisten. De ijzers 'n aanden- e r a a d. Glste- Ingekomen was W. van Middel- oor het bezoeken ïgen uit deze ge- elkens den löden lei en September. en minister van t raadsbesluit be- eine boeren. Be- enaangaande al ambtenaar, die i was geweest en dat ook deze de izag. Toch maakt «hr Kasse meent, gemeenten is, het kunnen toegepast «sprak de groote verbonden en hij itzonderlijJie posi- zegt, dat van de ar 2 zich hadden verschaffing, dus th. Poppe meent, n eigen land zul- de werkverschaf- iat zou verkeerd ;al worden mede- p het reeds geno- dugkomen. Tegen en beschikbaar te iden aan de school d toegestaan. Het .n den G. B. T. B. l duiven geduren- er behandeld. Be- Ie duiven zooveel maken en te ver- iiiven zooveel me urende den zaai de aankoop grond iarstraat voor f !-■ .eling voor de ge- raffing deelde de rele moeilijkheden ie zullen dan ver- stratieve controle een speciaal per- gedaan en zeker B. en W. stellen de gesubsidieerde ■e zetten en met de idieerde werkver- Dit werd besloten- ekering voor he ichtbescherminS9" itracht zal worden samen te werken- besloten lid te ?ide Mij. rharding Vioskes* weg. De ingelanden zijn bereid om f 60 bij te dragen in het vervoeren van het puin hiervoor noodig. Aldus besloten. Ook werd besloten een 4-tal boomen te verkoopen bij de fontein. Mocht er niet genoeg voor geboden worden, dan zal de gemeente zelf laten rooien. Dhr Kasse vraagt waarom de Wagenaarstraa: niet geheel beklinkerd wordt. De voorzitter licht dit nader toe. Ook vraagt hij of de gemeente niet een deel van de schuur naasit het slachthuis kan -huren voor vee opslag, daar de stal aan het slachthuis dikwijls te klein blijkt te zijn. Dhr v. Beveren zegt: dan moet de betrokkene minder vee tegelijk opslaan. Z.i. moet de gemeente daar niet voor zorgen. Dinsdagavond vergaderde de A.-R. Kiesvreen. onder voorzitterschap van dhr A. P. Kasse. Deze avond was een praat avond. Er konden vragen gesteld worden aan de raadsleden waarvan een druk ge bruik werd gemaakt. Ze werden afdoende beantwoord. Daarna werd getracht een commissie samen te stellen voor propa ganda tegen de a.s. verkiezingen. Het re sultaat was echter dat het bestuur be sloot dit zelf ter hand te nemen. Zaamslag. Onder groote belangstelling had Maandagavond de eindles plaats van den 2-jarigen algemeenen landbouwcur- sus.'Als vertegenwoordiger van den Land- bouwconsulent was dhr Hofstra aanwe zig. Verder de burgemeester S. van Hoeve en de volledige commissie van toezicht met verschillende hoofden van scholen benevens de beide leeraren S. -van Harn en P. Kuijpers. Het diploma kon worden uitgereikt aan de volgende cursisten: P. de Blaije en J. Roose Jacz. zeer gunstig, J. Hamelink Cz., D. van Dixhoorn en W. Zegers gunstig, J. de Putter Jacz., G. Jansen, M. Goossen en P. Verhelst, al len voldoende. Namens de leerlingen dankte dhr de Blaeijvoor het genoten onderwijs. Aan de leeraren werd een klein aandenken gege ven. KorteEwei. Auto- ongeluk. Op den Prov. weg Kortgene-Geersdijk is Dinsdagmiddag een ongeluk gebeurd, dat nog goed is afgeloopen. De Ulo-scholier Bram Priester fietste .dien middag van school naar huis. Toen hij de ouderlijke woning bereikte stak hij: zonder richting aan te geven dwars den weg over. Een auto, bestuurd door dhr J. de Waal uit Kortgene, kwam hem achterop. De chauffeur had een signaal gegeven, doch de knaap had dit vanwege den hevigen wind niet gehoord. De jongen werd aan gereden en viel op den grond. Hij had een wond aan het -hoofd, terwijl ook zijn schouder pijn deed. De fiets van den jon gen was geheel in stukken. Mej. Jo van Maldegem (cursiste E. H. B. O.) heeft de eerste hulp verleend. Dr Bruynzeel heeft verdere medische hulp verstrekt. Dinsdagavond was de toestand van den knaap bevredigend. De chauffeur heeft geen schuld. Dammen. MIDDELBURG I KAMPIOEN VAN ZEELAND. Om het Damkampioenschap van Zee land le klasse tus-schen Kapelle I en Mid delburg I, A. Kaat-W. Lente 11, M. de Jager- J. Strooband O2, A. Veerhoek-J. Roe- lands O-2, Z. de Groene-A. Vermanen O2, L. van Wel-P. v. Hemert 1-1, A. v. Oosten-G. Overtveld O2, Chr. Nieu- wenhuize-P. Jansen 0—2, G. v. Liere-I. Traas 2O, P. Bruinzeel-J. Freekenhout O2, J. Mol-J. Bliek 1—1. Officieels uit slag 5—15. Gisteravond werd te Kapelle gespeeld om het clubkampioenscha-p van Zeeland le klasse, wat door Middelburg met 155 werd gewonnen. Hierdopr is Middel-burg I kampioen van Zeeland le klas-s® 1939' ge worden. D'e secretaris v. -d. Z. Dl B., dhr G. J. Temmerman te Goes, leidde deze bif- zondere wedstrijd en complimenteerde Middelburg I na afloop namens den Z. D. B. met dit behaalde resultaat. De wedstrijd Goes I-Kapelle I, die nog gespeeld moet worden, kan geen verande ring in den stand meer 'brengen. Ned. Herv. Kerk. Aangenomen naar Blija, G. D. Moulijn te De Wilp. Bedankt voor Warffum, J. N. de Rui ter te Aalsum. Ds J. Mooy f Te Velp is in den ouderdom van 71 jaar overleden Ds J. Mooy, emeritus predikant der Indische Kerk. Ds Mooy werd in 1894 te Austc-rlitsz m het ambt bevestigd. Daarna diende hij van 18981931, toen hom eervol emeri taat werd verleend, de Indische Kerk. Emeritaat. Door het Prov. Kerkbestuur van Utrecht ^-n G. G. J. B 1 e e k e r, predikant te Abcoude, na meer dan 40-jarige Evan geliebediening in de Ned. Herv. Kerk, te gen 16 Juni eervol emeritaat verleend. 1 Geslaagd voor bet machinisten-exa men (dipl. B) dhr S. de Vos te N.- en St Joosland. Straatroof te Tilburg. Maandagnamiddag tusschen balf 4 en 4 uur liet een vrouw, die uit een kruide nierswinkel in de Heuvelstraat te Tilburg kwam, haar portemonnaie, waarin een be drag van pl.m. f 120 zat, op den grond vallen. D'e vrouw zelf merkte niets, maar een bediende van den winkel had de portemonnaie zien vallen. Vóór bij ech ter de vrouw er op opmerkzaam bad kun nen maken bad een onbekend gebleven man, die met eeD fiets aan de hand voor bij ging, de beurs gegrepen, was op zijn rijwiel gesprongen, om vervolgens vlie gensvlug in een zijstraatje te verdwijnen. Eenige personen zetten aanstonds de vervolging in, doch zonder resultaat. 'Onregelmatigheden bij een ziekenfonds. Op verzoek van den officier van Justitie te 's-Herto- genbosch, heeft de gemeentepolitie van Oss gisteren den vroegeren bode van het zieken- en verplegings-fonds „Onderlinge Hulp", instelling van de R. K. Werklie- denvereen. te Oss, voor den officier van justitie geleid, die hem een verhoor heeft afgenomen. De man, L. genaamd, heeft een gedeel telijke bekentenis afgelegd. Hij is in het huis van bewaring te 's-Hertogenbosch ingesloten. Er moet f 6000 verdwenen zijn. -Defecte schoorsteen sticht 'brand. Gistermiddag is een heftige brand uitgebroken in de woning van den heer P. v. Berkel te Uden. Het vuur was nabij' den schoorsteen ontstaan en greep met groote snelheid om zich heen. De brandweer te Uden was- spoedig met een motorspuit ter plaatse, doch zij kon weinig tegen de vuurzee uitrichten en moest zich bepalen tot het nathouden der belendende perceelen. Het vuur werd sterk aangewakkerd door den wind en tastte ook het woonhuis van de familie v. d. Burgt aan. Beide hui zen waren spoedig in een vuurzee veran derd en zijn geheel afgebrand. De oorzaak van den brand moet wor den gezocht in een defect in den schoor steen. Veerpont gezonken. Ten gevolge van den kraebtigen wind heeft gistermiddag op de Maas voor Mook een ongeval plaats gehad, dat wonder boven wonder betrekkelijk goed is afgeloopen. D'e veerpont, die de verbinding onder houdt tuschen Linden-Katwijk en Mook, lag aan den Limburgschen oever, toen een truck meit oplegger, geladen met bussen melk van de firma D'e Lange en Cuyk, naar den Brabantschen oever moest wor den overgezet. Het zware voertuig reed de pont op, die- onmiddellijk losmaakte en den overtocht begon. De pont was- nog niet ver van den kant verwijderd, toen het vaartuig door den heftigen golfslag bedenkelijk 'begon te schommelen, met het gevolg, dat de truck met aanhangwagen naar voren schoven, waardoor het evenwicht van de pont ge broken werd en deze met den kop in het water dook. Daardoor schoof de truck met aanhangwagen nog meer naar voren en reed bijna geheel van de pont af, terwijl deze grootendeels in de diepte gedrukt werd. Het was een gelukkige omstandigheid, dat het dicht aan den wal gebeurde, zoo dat de pont spoedig op den bodem van de rivier kwam te rusten. Daardoor konden het veerpersoneel en de chauffeur van de truck zich in veiligheid stellen. 'Zij werden later met een roeiboot uit hun hachelijke positie bevrijd. De auto en de pont zullen wel met be hulp van een bok gelicht moeten worden. Hartjes van Mijnhardt maken U pijnvrij. Doos 30 en 50 ct. Uitgever die Ds Hasper dupeerde veroordeeld tot anderhalf jaar. De rechtbank veroordeelde den 33-ja- rigen L. L. uit Voorburg, die den Haag- schen predikant Ds H. Hasper voor een bedrag van fll.OOO heeft benadeeld, tot een gevangenisstraf van een jaar en zes maanden met aftrek van de preventieve hechtenis. Het O.M. had twee jaar ge vangenisstraf geëischt. Commies gestraft. De rechtbank te 's-Gravenbage beeft een 37-jarigen man, die als commies was belast met de administratie van de bijzon dere strafgevangenis te Scheveningen en in deze functie zich gelden heeft toege ëigend, tot een gevangenisstraf van één jaar veroordeeld. De eisch leide 2 jaar gev. straf. Buiten verantwoordelijkheid der Redactie Zijn er geen moeilijkheden meer bij de werkverschaffing? In „De Zeeuw" van 6 Maart stond, dat er zich bij de werkverschaffing geen moeilijkheden van ingrijpenden aard voordoen volgens de Rijksinspectie der werkverschaffing te Middelburg. Maar nu schijnen die heeren zich daar toch wel te vergissen. Of noemen ze dat maar een kleinigheid, waar vele menschen financieel en lichamelijk de dupe van worden? Als er menschen zijn, die eeni ge dagen in het vrije bedrijf werken (het welk zij moeten) en men laat die één of of meer dagen maar loopen voor zij weer te werk gesteld worden, of men moet des voormiddags in het vrije bedrijf wer ken, dan mag men 's namiddags niet naar de werkverschaffing, dus dan bezorgt men die menschen financiëel een strop. En dat noemt men een kleinigheid. Het is meer dan toppunt om zoo te spreken. Dan zijn er nog meer klachten, waar men de menschen mede tekort doet, n.l. met de reisvergoeding, men laat de menschen een kwartier door het land loopen om de K.M.-ers te korten, dan behoeft men geen reiskosten te betalen. Maar toch ligt het werk maar enkele meters van den openbaren weg, maar die mag men niet rijden, tenzij voor eigen rekening, maar dat zijn zeker ook maar kleingheden. Ik noem dat groote moeilijkheden voor men schen, die dat ondervonden hebben. Nu komt er nog iets waar de menschen lichamelijk de dupe van worden, n.l. schuilketen komen er bijna nooit als het werk begint, maar als er klachten komen, dan komen ze. Maar dan kun nen ze er allemaal niet in. Dan moeten er weer maar een gedeelte in de open lucht vertoeven. Mooi of slecht weer het doet er niets toe. Het is zelfs zoo sterk, dat op sommige plaatsen de keten al dagen weg zijn voor het werk klaar is. Maar dat is nog niet alles, want als je daar werkt is er ook een opzehter. Nu zou het toch ook wel eens goed zijn, dat ze de werkloozen ook eens als mensch beschouwden en dat grondwerk zwaar werk is, en dat de een daar beter ge schikt voor is dan de ander, want het zijn niet altijd de willers, al doet de één iets meer dan de ander. Dat treft men overal aan. Over het algemeen wordt er goed gewerkt, dus is er ook recht op behoorlijk loon. Dan moet men de menschen niet beneden het minimum loon geven, hetwelk ook wel gebeurd is. Nu zou ik nog wel meer op kunnen noemen, maar ik vind het al erg genoeg als men in een courant durft te zetten, dat er geen moeilijkheden van ingrijpen den aard zijn. En dan nog! Billijke klachten worden door de Inspectie serieus onderzocht. OPMERKER. Naschrift. Het is wel jammer, dat inzender zich bepaalt tot algemeene, vage klachten. De voorstelling van zaken, die hij geeft, zal toch, naa.r wij aannemen, niet algemeen zijn. Beter ware het geweest om concrete feit en te noe men. De klachten zouden dan kunnen worden onderzocht. Wij hebben %chter te bevoegder plaatse het volgende ver nomen: Arbeid in het vrije bedrijf moet ten allen tijde worden aanvaard, daar bij niet-aanvaarding de werklooze arbeiders in de steunregeling of ;in de werkverschaf fing blijven opgenomen en dan onnoodig ten laste van de Rijksfinanciën komen. In de werkverschaffing kunnen uit technische overwegingen in het al gemeen slechts des Maandags arbei ders worden geplaatst. In enkele drin gende gevallen wordt hiervan afge weken en in den loop van de week wor den bij uitzondering enkele menschen toegelaten. In den loop van een dag kunnen geen arbeiders worden tewerk gesteld. Omtrent „het tekort doen met de reis vergoeding" is waarschijnlijk gedoeld op het centrale werkverschaffingsobject te 's-Heer Arendskerke. Indien arbeiders 10—15 km moeten fietsen om het werk te bereiken, wordt per week een rijwielvergoeding van f 0,50 gegeven. Boven 15 km. wordt 's winters in het algemeen een vervoermiddel (auto bus) ter beschikking gesteld, terwijl in de zomermaanden tot een afstand van 20 km wordt gefietst, waarvoor een ver goeding van f 1,wordt gegeven. Arbeiders uit Borssele konden b.v. om op het werk in den Schengepolder te komen, het beste fietsen over 's-Heeren- hoek en Lewedorp. De afstand bedroeg dan 13 km, zoodat zij derhalve voor een fietsvergoeding van f 0,50 per man en per week in aanmerking kwamen, welke zij ook hebben ontvangen. Om op het werk te komen moest over een perceel bouw land en een perceel weiland worden ge- loopen, over een afstand van 200 a 300 meter. Van een kwartier door het land loopen was derhalve geen sprake. De arbeiders zouden er echter de voor keur aan hebben gegeven, om aan de andere zijde op het werk te komen, daar dan een omweg van 5 km. moest wor den gemaakt en zij dan recht wilden doen gelden op vervoer per autobus of op een uitkeering van f 1,— rijwielvergoe ding. Dit is geweigerd. Voor schuilketen wordt, zoo deelde men ons mede, steeds in voldoende mate zorg gedragen. Meent men, dat dit niet zoo is, laat men dan (wij herhalen het) con crete feiten met vermelding van plaats en data noemen. De betaling van de geleverde arbeids prestatie geschiedt in z.g. accoordloon. In het algemeen liggen de uitbetaalde loonen boven de door den Minister van Sociale Zaken vastgestelde basisuurloo- nen. Slechts een enkele maal gebeurt het, dat het verdiende loon hier beneden* blijft. Dit is dan een gevolg van een te geringe arbeidsprestatie. Van andere zijde vernamen wij, dat dit vooral in het begin van de uitvoe ring van een werk voorkomt. Ook kwam ons ter oore, dat de arbeiders wel eens verzuimen gebruik te maken van hun recht, om een hunner (de z.g. putbaas of voorman) aanwezig te doen zijn bij het opmeten door den opzichter. Een tweede ingezonden stuk over deze kwestie hopen wij in een volgend num mer op te nemen. Redactie. In de heden gehouden Raadsvergade ring deelde de voorzitter, Wethouder On- derdijk mede, dat de Minister van Justitie geen tennen aanwezig acht voor het toe kennen van een vervroegde periodieke salarisverhooging voor den Commissa ris van Politie. Met 125 stemmen werd na discussie besloten, voorloopig geen tijdelijk wethou der te benoemen. Tegen: Mevr. Weijl en de heeren Portheine, Heemskerk, Boasson en Jeronimus. REGEN Gummi fietscape f 4,254,75 Gummi Beenpijpert f 2,703,60 Gummi Regiertjassen f 4,907,50 HOOFTMAN Jr., Vlasmarkt, Middelburg. PRINS BERNHARD OP DE JAARBEURS. UTRECHT. Vanmorgen omstreeks half elf heeft Z. K. H. Prins Bernhard een bezoek gebracht aan de Kon. Nederl. Jaarbeurs. Na een (kort verblijf in de administra tiegebouwen maakte de Prins een lang durige rondgang over de verschillende, afdeelingen. MINISTER VAN DIJK TE WILLEMSOORD. DEN HELDER. Vandaag heeft de Mi nister van Defensie, Dr J. J. G. van Dijk, een bezoek gebracht aan het Kon. Insti- tuur voor de Marine en aan de Marine directie te Willemsoord. De ochtend werd besteed aan een rond gang door het gebouw. Vanmiddag voorde de Minister bespre kingen met de Marinedirectie. AUTO TEGEN EEN MUUR GEBOTST. SITTARD. In den afgeloopen nacht is een personenauto ter hoogte van de gas fabriek alhier tegen een huis gebotst. In den wagen zaten 6 personen. De auto drong in den muur en veroorzaakte een groote vernieling.' De chauffeur werd ernstig gewond en is naar een zieken huis overgebracht. De andere inzittenden liepen minder ernstige verwondingen op. GEEN VLUCHTELINGENKAMP TE ELSPEET. ELSPEET. Van officieele zijde wordt meegedeeld, dat de Regeering thans ge heel afziet van het stichten van een cen traal ivluohtelingenkamp te Elspeet, dit in verband met de vele protesten, die hiertegen zijn gerezen. ROME. In hun commentaar op de ver klaringen van den Grooten Fascistischen Raad wijzen de Romeinsche bladen op de volgende 3 punten': le.- De dreigende vorming van een een heidsfront van democratiën verbonden met de 'Sovjets tegen de totalitaire sta ten, beteekent dat de democratiën een oorlog voorbereiden. 2e. De huidige gebeurtenissen zijn een onvermijdelijk gevolg van de vergissin gen en verkeerdheden in het verdrag van Versailles. 3. Italië bevestigt opnieuw 'duidelijk zijn volledige aanhankelijkheid aan de politiek van de as. VREUGDE IN MEMEL. MEMEL. Toen hedenmorgen bekend werd, dat tusschen Duitschland en Li- thauen een overeenkomst bereikt was over het teruggeven - van het Memelgebied aan Duitschland, ontstond vreugde onder de bevolking. De sirenes van de schepen in de havens loeiden en overal werden de klokken ge luid. DUITSCHLAND ZAL ITALIË IN DE MIDDELLANDSCHE ZEE STEUNEN. LONDEN. De diplomatieke correspon dent va-n de „Daily Telegraph" schrijft, dat een zekere vrees bestaat, dat thans de ontwikkeling van den toestand in de Middellandsc'he Zee onmiddellijk gericht zal zijn tegen de belangen van Engeland en Frankrijk. Hij voegt hier aan toe, dat men veron derstelt, dat de Italiaansche ambassadeur te Berlijn een uitvoerig schrijven van Hit- Ier aan Mussolini moet overhandigen, waarin de volledige -steun van Duitschland wordt beloofd bij onmiddellijke eischen, welke Italië zou willen stellen. DE AANHECHTING VAN MEMEL TE BERLIJN EEN VERRASSING. MEN VERWACHT GEEN VERZET UIT HET BUITENLAND. BERLIJN. Het bericht over de aan sluiting van Memel bij Duitschland heeft te Berlijn de bevolking verrast aangezien men niet was voorbereid door een cam pagne van voorbereidende maatregelen. In officieele Duitsohe kringen verwacht men geen verzet in het buitenland tegen de aanhechting van Memel, aangezien Lithauen vrijwillig heeft toegestemd. BEURSBERICHTEN. Slotkoersen van de Amsterdamsche Effectenbeurs, ons medegedeeld door Van Heel Go. N.V. te Goes. vorige koers heden H. V. A. 406 396 Ned. Ind. Handelsbank 114 H 113 Philips 197/8 194 Unilever 130 125Vs A. K. U. 36 35 Amsterd. Rubber 194/5 I89V2 Kon. Olie 302 297% Kon. Boot 111 108Va Scheepv. Unie 105)4 103)4 Deli Mij. 204 201 Nederland 1937 96 96 Nederland 1938 99Va 99 U. S. Steel 43Vs 413/s Anaconda 21% 20ll/i» Bethl. Steel 50% 49% North American 175/s 17'/a Int. Nickel 37% 37% Gont. Oil 20V2 20% Shell 96/s 93/s Kennecott 273/s 26 Radio 55/s 5Va Am. Fnka 24% 24% Car Foundry 19% 19% Tidewater 103/i8 HT/i» Midpetco IOV2 10% Rep. Steel 143/s 13°/a Waterworks 85/e 8% Gen. Motors 35% 34Vi De zoogenaamde vrijwillige overdracht van het Memelgebied en de verklaringen van Mussolini, dat de as Rome-Berlijn on veranderd hecht is, had een ongunstigen invloed op de beurs, waardoor belangrijke koersverliezen ontstonden. H.V.A.'s waren zelfs circa 10 pet lager, sommige andere hoofdfondsen 5—6 pet. Op het lage niveau ontwikkelde zich een bescheiden vraag, waardoor de koersen iets opliepen, wat evenwel niet veel te be duiden had, aangezien Londen zeer ge drukt was. De Amerikaansche aandeelen waren on regelmatig* lager; ook hier liepen, na een flauwe opening de koersen aanvankelijk iets op, om later weer in te zakken. De Beleggingsafdeeling was was onge animeerd, maar niet lager. In Yoengleo- ning bestond eenig aanbod, waardoor de koers van 19'% naar I8V2 terug liep. Wisselkoersen. Amsterdam, 22 Maart, 2.30 u. Eerlijn 75.45—75.65. Londen 8.81-8.83. Parijs 4.985.00. Brussel 31.67—31.72. New-York 1.881.89. KOUDEKERKF, Bevallen: J. Hoogen- Loom geb. Bakker z.; M. Schets geb. van der Graaf z, Overleden: G. Gevaal 56 j. z.; J. G. Grims, 69 j., weduwn. van W. H. de Boer; L. Verhage 65 j., vrouw van J. Roose; M. Aarnoutse 1 j., d.; F. Joziasse 41 j., vrouw van G. Boogaard. (VI. G.) Van 917 Maart. IERSEKE. Ondertrouwd: Willem Jan Kersten 25 j. jm. te Waarde en Niesje Lidia Salm 24 j. jd. Geboren: Jacobus z. v. Huibrecht Izak Cornelisse en Dina Cornelia Adriana Adriaanse; Bastiaan Jan z. v. Jan de Koeijer en Adriana Johanna de Jager. (I- G.) Van 916 Maart. KRUININGEN. Geboren; Susanna d. v. Francoois Timmerman en Susanna Ver donk. Getrouwd: Jacobus Butijn, 29 j. te Krabbendijke en Leuntje Weststrate, 25 j. (I- G.) WEMELDINGE. Gehuwd :L. Mieras 27 j. jm. en G. J. Slager 25 j. jd. Geboren: Hendrika d. v. J. Drent en A van Leiden Ondertrouwd: G. J. Versteeg 24 j. jm. en J. Klap 26 j. jd. Overleden: Francois Burger 73 j., echtg. van J. G. Lindenbergh. (I. C.) WISSEKERKE. Geboren: 11, Anna Neeltje d ,v. Petrus Jacobus Verlinde en Lena Post; 15, Cornelis Jacobus z. v. Ma- rinus de Mol en Adriana de Smit. Ondertrouwd; 9, Jacob Verburg 23 j. jm., te Kats, en Lena van Goudswaard, 27 j. jd. Getrouwd: 9, Jacob Adriaan Luijk 24 j. jm, en Wilhelmina Maria Aartje Die- leman 22 j. jd. Overleden: 11, Abraham de Smit, 79 j., wedn. van M. G. Wolse; 16, Leendert. Kra mer, echtg. van B. van Overloop. (N.-B.) KOLIJNSPLAAT. Geboren: 15, Mari- nus Cornells z. v. Cornelis Hendrik Janse en Johanna Dina van de Rafelaar. Getrouwd: 16, Cornelis van Liere, 24 j. jm. te Goes en Johanna D'ees 24 j. jd.; Jo- hannis Kleppe 22 j. jm. te Wissekerke en E-lizabeth Rooze 19 j. jd. Overleden: 14, Aaltje van 't Hof, 56 echtg. van Hermanus de Wilde. (N.-B.) Van 11-18 Maart. OOSTKAPELLEL Bevallen: S. Lampers geb. Brand d. (M. G.) Over de maand Februari. ST. MAARTENSDIJK. Geboren: Leen dert z. v. J. Lindhout en M. A. vi d. Ree; Tine Marie d. v. J. J. Beekman en G. M. Weijler. Overleden: R. Boogaart 79 j., weduwe van L. Poot;P. M. Nelisse 76 j., weduw naar van M. M. van den Hoek; Jannetje Cornelia, 3 mnd., d. v. J. A. Rottier en

De Zeeuw. Christelijk-historisch nieuwsblad voor Zeeland | 1939 | | pagina 3