DE ZEEUW Levenswijding. TWEEDE BLAD Met de 3 Dampo producten bestrijdt U alle verkoudheden REGEERING EN LANDBOUW Gebruik van motorrijtuigen bij de verdediging. Uit de Provincie ZUID-BEVELAND. Schare. De heer G. J. de Visser, volon tair ter secretarie alhier, is benoemd tot ambtenaar ter secretarie van Vlieland. ZEEUWSCH-VLAANDEREN. FEUILLETON Gemengd Nieuws VAN DINSDAG 21 MAART 1939, Nr 146. Minister zal onderzoek Instellen. Gedurende de laatste maanden zijn door den minister van Economische Za ken, in overleg met den minister vaan Fi nanciën» voorbereidingen Jgetroffen ten einde bijl gelegenheid van de aangifte voor de motorrijtuigenbelasting in Mei 1939, over te kunnen gaan tot een onder zoek inzake het gebruik van motorrijtui gen hier te lande en bet gebruik van mo torbrandstoffen en smeermiddelen, in het belang van de economische verdedi gingsvoorbereiding. Ten einde de noodige maatregelen te kunnen nemen voor een juiste voorzie ning in tijden van mobilisatie of oorlog, in de behoeften der volkshuishouding, welke verband houden mlet bet gebruik van motorrijtuigen, is bet (noodzakelijk, dat de Regeering een inzicht verkrijgt in aantal en de soort van de in Nederland gebruikte auto's en andere motorrijtui gen, hun gebruik, laadvermogen enz., alsmede in het verbruik van de daarvoor noodige brandstoffen. Eén dezer dagen zal, aansluitend aan de getroffen voorbereidingen, in de Ne- derlandsche Staatscourant worden opge nomen een beschikking van den minister van Economische Zaken, waarbij de me dewerking van de houders van motor rijtuigen ten behoeve van bovengenoemd onderzoek wordt gevorderd. Te beginnen) melt het belastingjaar 19391940 zal biji de aangifteformulie ren voor de motorrijtuigenbelasting een vragenformulier worden uitgereikt en voor zoover noodig, aan de kantoren der rijksontvangers worden verkrijgbaar ge steld. Tegelijk met het inleveren van het aangifteformulier voor de motorrijtui genbelasting behoort dit vragenformulier te worden ingediend, na door of namens den houder van het motorrijtuig volledig te zijn ingevuld. Het formulier bevat de noodige aan duidingen voor een juiste invulling. Wanneer voor de eerste maal ten aam- zien van een bepaald motorrijtuig een opgave is gedaan, is de houder daarvan van verdere opgaven vrijgesteld, zoolang iim de gegevens betreffende den persoon van den houder, of het motorrijtuig, geen wijziging is gekomen, waardoor de opgaven niet juist meer zouden zijn. Het gaat hier slechts om een maatregel, die de Re geering in staat moet stellen, o ml, indien ooit onverhoopt eenige nood toestand mocht intreden, terstond te beschikken over de gegevens, welke in zoodanige omstandig heden noodzakelijk zou den z ij n. Benig verontrus tend karakter draagt de maatregel dan ook in geen enkel opzicht. Wat de uitvoering va,n de vordering betreft, zij er nog op gewezen,, dat met het toezicht oipi die uitvoering onder rnoer wn be1 ast de rijkmnt-anTers der belastingen, invoerrechten en ae- ciihzen, zoodat ingevolge artikel 7 der Wet Economische Verdecligingsvoorbe- reiding 1938 (Staatsblad nr 635), de door dezen te geven aanwijzingen nauw- keurg behooren te woTden opgevolgd. DE ZEEUWSCHE LUCHTLIJN. Onder presidium van den burgemees ter van Goes, den beer R. M. van Dussel- dorp, kwam Zaterdagmiddag in „Brit- tannia" te Vlissingen een vergadering bij^ een, (of liever moest bijeenkomen) van uit verschillende deel en der provincie ge formeerde commissies, opgericht na een algemeene bespreking op Schiphol, ter stimuleering van de Zeeuwsche Lucht vaart, voortkomende uit het bedrijfs- en middenstandsleven. De voorzitter deelde mede, dat de heer C. A. van Woelderen verhinderd was tegenwoordig te zijn, om als leider dezer vergadering op te treden. Spr. betieurde het, dat, behalve Schou- wen-Duiv eland, men zich over het alge meen niet aan de gemaakte afspraak had gehouden. Uit Middelburg was nie mand ter vergadering aanwezig en uit Vlissingen slechts één. In Zuid-Beveland was een commissie gevormd, waarin voorloopig zitting hebben de heeren v. Dusseldorp en Kakebeeke. Uit West- Zeeuwsch-Vlanderon was alleen de heer A. I. Gatsman present, terwijl Oost- Zeeuwsch-Vlaanderen verstek liet gaan. (Later bleek, dat men er daar niets voor voelt.) De heer E. v. d. Paauw, vertegenwoor diger van de K.L.M. verklaarde, dat zijn maatschappij wel erger teleurstellingen had ondervonden en zich door deze zeker niet uit het veld liet slaan. Mogelijk is misschien, dat men een beetje te haas tig is te werk gegaan, zoodat de tijd van voorbereiding voor sommige afdee- lingen te kort is geweest. Daarom is het z.i. gewenscht, dat nogmaals een uitnoo- diging wordt verzonden om eens tezamen te komen. Over de Zeeuwsche luchtlijn en baar voortbestaan is een soort onbezorgdheid gekomen, maar door verzwaring der ge stelde eischen, zijn de omstandigheden minder rooskleurig. Zoo zal de propa ganda de actie, die verstard is, aan den gang moeten zetten. En die propaganda zal moeten komen, behalve van de K. L. M., uit den boezem van het be drijfs- en middenstandsleven en daarom moeten in de commissies toonaangeven de menschen zitting hebben, die door hun functies invloed uitoefenen, opdat er meer lucbtvaartcontact komt tusschen Holland en Zeeland. De propaganda moet over heel Zeeland op uniforme wijze wor den gevoerd. Na eenige discussie werd de volgende algemeene vergadering vastgesteld op 26 April te Vlissingen. (Z. Nsb.) VLISSINGEN. Café Keersluis wordt benzinestation. Binnen afzienbaren tijd zal het veelbe sproken café Keersluis, waarin 't bejaar de echtpaar I auwereins op zoo gruwelijke wijze om het leven is gebracht, onder sloopershanden vallen. Op de vrijgeko men plaats zal dan een benzinestation worden gebouwd. (VI. G.) GOES. Vanavond om 7 uur vergadert de Raad in spoedeiscbende vergadering. Punten van behandeling zijn: Voorstel tot vaststelling van het bedrag per leerling, gedoeld in art. 101 bis, le lid der Lager Onderwijswet 1920 voor bet jaar 1939. In deze gemeente is over 1938 alleen aan de school voor U. L. 0. vakonderwijs gegeven. Voor het vakonderwijs is in to taal uitgegeven f 166,25, bet gemiddeld aantal leerlingen bedroeg 186 1/3, zoodat het bedrag per leerling vastgesteld dient te worden op f 0,89. De brugwachterswoning. Voorstel tot 't doen inrichten van de voormalige brugwachterswoning tot bu reau en bewaarplaats ten behoeve van den luchtbeschermingsdienst. Nu de vaste brug over de haven gereed is en aan den voormaligen brugwachter ander werk is opgedragen, bestaat niet langer de behoefte om dit perceel, plaat- selij.gemerkt: J. A. van der Goeskade 69, als ambtswoning voor een lid van 't per soneel der gemeente te handhaven. Het pand voldoet niet aan de eischen, welke men in den tegenwoordigen tijd aan een woning pleegt te stellen. Teneinde de woning verhuurbaar te maken, zouden daaraan tamelijk ingrijpende veranderin gen moeten worden aangebracht, die een niet onbelangrijke uitgaaf zouden vorde ren, n.l. f 1725. Daar beneden bevindt zich een flinke kelder en deze omstandigheid heeft B. en W. op het denkbeeld gebracht om het pand te doen inrichten tot bureau en be waarplaats ten behoeve van den luchtbe schermingsdienst. Hieraan bestaat groote behoefte. De kosten van inrichting van de woning voor den luchtbeschermingsdienst zijn ge taxeerd op een bedrag van f 2456,40. Ten einde de kosten voor de gemeente niet bezwarend te doen zijn, stellen B, en W. voor om voor 't doen uitvoeren van dit werk 'n post uit te trekken, op den kapitaal dienst der begrooting voor 1939 en tot dekking daarvan jaarlijks van hoofdstuk III van den gewonen dienst naar den ka- pitaaldienst over te brengen een bedrag van f 150, te betalen uit den post van f 1000, welke is uitgetrokken voor de luchtbescherming. Op deze wijze wordt de gewone dienst der gemeente niet extra Hol nat D'e afdeeling Scbore van de Ned. Vereeniging voor luchtbescherming ver gaderde onder voorzitterschap van den heer J. van Nieuwenhuize, die mededeel de, dat de afdeeling thans 62 leden telt en dat gedurende den a.s. zomer getracht zal worden, dat elk lid een nieuw lid aan brengt. Op voorstel van bet bestuur werd bur gemeester Trimpe bij acclamatie benoemd tot eere-voorzitter der afdeeling. De heer H. Bierman uit Middelburg hield een causerie met lichtbeelden, daar bij behandelende de bestrijding met een voudige middelen van de gevolgen van brisant, brand- en gasbommen. Ook het groote belang van de luchtbeschermings- vereeniging werd in het licht gesteld, als mede van het rapport der commissie Quarles van Ufford. De meening, dat hier een terrein ligt van overheidszorg breekt steeds meer baan en dus behoeft de bevol king gelukkig niet alles zelf *e doen zon der hulp van bovenaf. Zaamslag. De jaarlijksche vergadering van het Groene Kruis werd Zaterdag avond gehouden. De w.n. voorzitter dhr J. v. d. Wege herdacht het verscheiden van den voorzitter der vereeniging dhr J. 'Stolk. Het jaarverslag meldde een le dental van 760. Aan 184 personen wer den 351 artikelen voor het gebruik afge geven. Ruim. 1300 bezoeken werden door de wijkverpleegster bij de patiënten ge bracht. Het consultatiebureau voor zui gelingen werd door 47 moeders met bun kleinen bezocht. Totaal 147 bezoeken. De penningm. boekte een batig saldo van ruim f 400. De begrooting wees een eindcijlfer aan van f2377,57. Besloten werd opnieuw rechtspersoon lijkheid aan te vragen. Herkozen werden 'als bestuursleden dhr® W. M. Ferdinan- dusse en A. P. Wisse. In de vacature D. G. Koopman, die bedankt had, werd gekozen Ds Korevaar en in de vacature J. Stolk dhr G. Haak Jazz. g 1 c3 h g y J3 g 1 <2 13 V •s 1 4 9—3 73-47 4 0 2 8-4 62-58 3 0 3 6-6 63—57 0 1 5 1 -11 42-78 Dammen. De volledige eindstand in de Damcom- petitie der 2e klasse seizoen 1938-1939 luidt als volgt '2e klasse, afd. A: Middelburg II kampioen. S "33 u O. O Middelburg II 6 Vlissingen II 6 Soubirg II 6 2e klasse, afd. B: Yerseke II kampioen. Yerseke II 8 6 1 1 13—3 104—56 Kapelle III 8 4 1 3 9—7 77—83 D. I. D. II 8 3 2 3 8—8 79—81 Kruiningen II 8 3 0 5 6—10 70—90 Goes II 8 0 4 4 4—12 70—90 D'e eerste partij in de finale is Zater dag te Goes gespeeld tusschen de heeren M. v. d. Parel te Kruiningen-M. de Jonge te Kloetinge. De uitslag luidde 02. DampoHverkoudheids-balsem, Pot 50, Doos 30 ct. Dampo-hoestbonbons, D'oos 25 ct. Dampo-neusdruppels, Flacon met druppelspuitje 60 ct. 38) ,,Ja", was het droeve antwoord. „Ik kon zelfs geen afscheid van haar nemen'". „Ik ook niet", snikte het kind. „O, het vas zoo vreeselijkl Moeder was opgewekt en vroolijk toen ze het water inging, maar wen ze haar er uit droegen, was ze zóó koud en bleek en stil, dat ik begreep, dat ze nooit weer iets tegen me zou zeggen, fk weet niet hoe ik het dragen kan, want •k had haar zoo lief. „Jepis weet het; Hij bemint je en zorgt y°°r je. Hij zal je troosten, lief kind, als je slechts op Hem vertrouwen wilt", zoo luisterde Hanni bewogen en drukte het tut6 k°°fdje tegen haar borst. „Maar weet Hij ook, hoe pijnlijk het is, t-èTtïiS te verlangen naar iemand, die je iet hebt?" zuchtte het treurende meisje. „Ja, Hp -weet het en ik weet het ook", yyas het kalme antwoord. „Daarom kwam ®n nacht bij je, omdat het mij zoo edroeft, dat je verdriet hebt." „Ik ben blij!, dat u gekomen bent!" riep het kind dankbaar en vlijde zich vertrou welijk en dichter aan haar borst. „Ver telt u me nogmaals, dat Jezus zorgt en bemint". Hanni gehoorzaamde gretig en met vele teedere woorden en zachte liefkoo- zingen kalmeerde ze de wanhopige kleine tot eindelijk de zwaar geworden oogleden toevielen en de smart voor een poosje vergeten was. Hanni was zeer uitgeput, toen ze na het lange waken eindelijk naar bed ging. Toch gevoelde zij zich niet meer zoo eenzaam en verlaten als den vorigen dag, want in baar verlangen om een ander te troosten, was ze zelf getroost door haar God. HOOFDSTUK XX. Fay's voorstel. Den volgenden morgen ontmoette Hanni den geestelijke, door mevrouw Vernon voorgesteld als Ds Alan Mervyn. Hij' was een slanke en voorname verschijning, maar toch blijkbaar gebogen onder het gewicht van zijn plotseling en verplette rend verlies. Zilveren draden glinsterden tusschen zijn krullerig zwart haar en de donkere schaduwen onder zijn diep-grijze oogen verrieden vele vermoeiende nacht waken en slapelooze uren. „U was erg goed voor mijn kleine Fay vannacht, juffrouw Allister", zei hij dankbaar, en blikte met ernstige oogen naar bet teere kind, dat zich innig aan zijn zijde vastklemde. „Ik zou u gaarne mijn dank brengen, maar woorden zijn te arm om mijn waardeering uit te drukken ■voor uw spontane vriendelijkheid voor een vreemde". Hanni's gelaat kleurde bij deze woor den. Ziji wenschte geen dank daarvoor te hebben en antwoordde schuchter: „Uw meisje had zulk een verdriet, dat ik niet anders kon dan te trachten haar te troos>- ten". „En u slaagde er 'beter in dan ik", zei hij droef en terwijl zijn opmerkzaam oog haar zware rouw opmerkte, vervolgde hij eerbiedig: „Maar ik bemerk, dat u zelf ook een verlies te betreuren hebt en daar om kunt u het verstaan". Plots brak hij af en keerde zich om ten einde zijn ontroering te verbergen. Hanni wendde baar blik af, terwijl ze op zac'hten toon antwoordde: „Ja, ik ver sta bet. Mijn vader stierf een week ge leden". „En haar lieve moeder ik ook in den hemel", viel bet kleine meisje baar in de ANTWOORDEN VAN DEN MINISTER VAN OECONOMISCHE ZAKEN. De minister van oeconomiscbe zaken beeft aan de centrale landbouworganisa ties in antwoord op haar schriftelijk ge uite wenschen laten weten, dat met h e t uit de markt nemen van run deren niet zal worden voortgegaan, waarmede de C.L.O, zich hebben kunnen vereenigen, en wat betreft de varkens, de minister geen vrijheid kan vinden de prijzen va baconvarkens en zware var kens te Msrlioogen, maar wèl voornemens is, de in de wee<k van 611 Maart be gonnen verhoogde overneming van weke lijks 18,000 baconvarkens zoo mogelijk voort te zeiten. De afneming van zware varkens is reeds opgevoerd van 4000 tot 6000 stuks per week; het ligt in de bedoeling ook daarmede voort te gaan. Uitwinteren van tarwe rekent de minister te behooren tot het gewone bedrijfsrisico, en hoewel de productiekos ten on'der de gegeven omstandigheden mogelijk hooger 'komen, kan de prijs niet afhankelijk worden gesteld van de wisse lende weersomstandigheden, welke andere jaren een gunstiger resultaat kunnen op leveren, zoodat de minister niet bereid is tot verhooging van den richtprijs. Fabrieksaardappelen. Het areaal is vastgesteld op 26.500 ha. en dit zal ook voor de toekomst als een minimum gelden, zoodat de ontginnin gen ieder maal een extra-oppervlakte zul len toebedeeld krijgen en voor een uit breiding geen termen bestaan. De radioweerberichtgeving. De verduisteringen te D o o r n p ij k. Be gemeente-ontvanger te Doornspijk, beeft, naar gemeld wordt, niet alleen een bedrag van f 160.000 uit do gemeentekas verduisterd, doch hij1 zou zich bovendien hebben schuldig gemaakt aan diefstal van f 90.000 ten nadeele van de Boerenleenbank aldaar van welke bank hij kassier was. Op gladden weg geslipt. Drie gewonden. Zondagochtend werd een automobilist uit Den Haag, die nabij de 'Gin'kel tusschen Ede en Arnhem in de richting van laatstgenoemde plaats reed, door een man, die een toeken gaf langzaam te rijden, er opmerkzaam op gemaakt, dat de weg glad was. De be stuurder ondervond dat onmiddellijk, want toen bij remde, slipte de wagen. Deze kwam met verschillende boomen in aanraking om tenslotte tegen een daar van tot stilstand te komen. De aut-o werd gedeeltelijk ingedeukt. De bestuurder, de heer D'. Venema, kwam er zonder letsel af, doch van de overige drie inzittenden werden twee vrij ernstig en een zeer ern stig gewond. De 22-jarig heer J. Venema kreeg een hersenschudding, 'de eveneens 22-jarige mej. M. Lindeman brak een rib en liep een hersenschudding op, ter wijl de 52-jarige mevrouw Venema een schedelbasisfractuur bekwam. De slacht offers werden naar het Juliana-zieken- huis te Ede vervoerd. Aan de gevolgen over leden. De 51-jarige heer A. Bakker, opzichter van de gewestelijke tarwe-orga- nisatie Noord- en Zuid-Holland, wonen de te Dordrecht, die op 3 Maart aldaar met zijn motorfiets in botsing kwam met een vrachtauto, is Zaterdagmorgen ten gevolge van dat ongeval overleden. Motor botst op diesel- trein. Zaterdagmiddag is op den on- bewaikten overweg onder de gemeente Oisterwijk een ernstig ongeluk gebeurd. De ongeveer 35-jarige motorrijder M. v. d. Laat, wonende te Oisterwijk, is daar tegen een passeerenden dieseltrein gere den, welken hij vermoedelijk te laat had opgemerkt. Het slachtoffer, wiens ouders in ge noemden 'blokpost wonen en die vader is is van vier kinderen, werd naast de spoorbaan geslingerd, waar hij ernstig gewond en in bewusteloozen toestand rede. Zij is dus even eenzaam als wij, papa". „God zegene en trooste je", zei hij' ern stig en zag met oogen vol medeleven naar het blonde meisje, dat zoo vroeg al den bitteren lijdensbeker geproefd had. „Hoe lang blijven we hier nog, papa?" vroeg het kind verlangend. „Maar een of twee weken meer, schat", zuchtte 'hij'. „Zoo lang tot tante Marie komt, en voor ons zorgen kan en ik mij sterker gevoel voor mijn werk". „Blijft u ook zoo lang?" vroeg Fay terwijl ze Hanni met smeekende oogen aanzag. „Ik weet het niet. Ik kan het nog niet zeggen", haperde ze verward. „Mijn plan nen zijn zoo onzeker." „Blijf toch", pleitte het kind, Hanni's hand stevig omklemmend. „Ik zal niet zoo angstig zijn als ik naar bed ga, als ik weet, dat u vlak bij' me bent, en komen zult en met me praten als ik me erg een zaam voel". Een flauwe glimlach speelde om haar vaders mond bij de naieve vraag van zijn kind, maar er was toch iets smeekends in zijn eigen stem, toen hij zei: „Ik wil niet, dat Fay u lastig zal val len, maar mag ik hopen, dat u een vrien din voor haar zult zijn zoolang u hier toch D'e hoofddirecteur van de Bilt zal een proef van beperkten omvang nemen. Een vroegere verwachting van het weer dan door den algemeenen omroep (8.15) zal niet mogelijk zijn met het oog op de kos ten, maar in de eerste mededeeling zal een bijzondere verwachting voor den landbouw worden verspreid, waarbij de nadruk zal worden gelegd op de toestan den waarbij de landbouw in het bijzon der geïnteresseerd ia. Ook bij de uitzending om 11.40, die om 12.55 wordt herhaald, zal men met de belangen van den landbouw rekening houden en wel door bijzondere, daarvoor belangrijke toestanden, die om 19 uur in gaan, in het bijzonder te acoentueeren. Het weerbericht voor den algemeenen omroep van 12.15 geeft gelegenheid voor waarschuwingen voor bijzondere weers- verschijnselen in den namiddag. Het nachtvorstbericht van 15.45 uur in voor- en najaar zou zoo noodig den geheeien zomer kunnen worden gehandhaafd, in ■den vollen zomer met de bestemming voor incidenteele mededeelingen. Wat al gezegd is over het weerbericht van 8.15 kan ook gelden voor de berich ten via den algemeenen omroep van 18.30, herhaald te 20 uur, en voor het weerbericht, gegeven met de laatste nieuwsbrichten van het A.N.P. tusschen 22 en 23 uur. D'e minister vraagt over dit voorstel de meening der C.L.O. en acht het niet juist, indien meer waarde wordt gehecht aan meteorologische diensten over onze gren zen, daar deze niet voor ons land gelden. Het vraagstuk van die verwachtingen op langen termijn (seizoens-verwachtingen) is in de Bilt in studie. door bet treinpersoneel werd aangetrof fen. Een dokter verleende de eerste hulp. Met ernstige wonden aan het hoofd, ter wijl het linkerbeen voor een groot ge deelte werd verbrijzeld is de man, die nog maar sinds 14 dagen motor reed, in zeer ernstigen toestand naar bet ziekenhuis te Tilburg vervoerd. Auto te water. Beide inzittenden gered. Een perso nenauto, waarin een echtpaar uit Den Haag was gezeten, is gisteravond achter uit in den Kattensingel te Gouda gereden. Het voertuig verdween geheel onder water Van de toegeschoten personen begaf zich de 29-jarige aannemer F. Koster uit Waddinxveen te water. Hij dook in de diepte, maar slaagde er niet in het por tier te openen. Na weer op den kant te zijn gekomen, dook hij' nog eens en was toen gelukkiger. Hij wist de portierkruk om te draaien, waarna eenige personen met een haak de deur opentrokken. De moedige redder heeft daarna de beide in zittenden onder water uit de auto gehaald Beiden, die eenige minuten onder water hadden gezeten, waren geheel ongedeerd gebleven. Ook de redder was er goed af gekomen. Verscherpte controle aan de D' uit sch-Ne der- la n d s c h e grens. In verband met den toestand, welke ontstaan is door de bezetting van Tsjecho Slowakije, is de con trole aan de Nederlandsch-Duitsche grens plotseling zeer verscherpt. Dat begon j.l. Vrijdag reeds. Nederlanders, die anders gewoonlijk per auto de grens over kwa men en niet den minsten last ondervon den, werden nu plotseling aan een bijzon dere controle onderworpen. Daar waren zelfs automobilisten bij, die zich geheel moesten ontkleeden. Ook buitenlanders werden aan de grens aan een bijzander onderzoek onderworpen, terwijl ook aan de dames geen pardon werd gegeven. Ter wijl kommiezen de inzittenden binnen aan een onderzoek onderwierpen, werden tegelijkertijd de auto's welke voor de douaneloodsen bleven staan, geheel doorzocht. Motorrijder veronge lukt. Gisterenmiddag is de motorrijder J. V., kleermaker te Nijverdal, op den rijksweg WierdenNijverdal, in volle vaart tegen een boom gereden. De man liep 'n schedelbasisfractuur op en was op slag dood. Het slachtoffer was gehuwd, doch had geen kinderen. Felle brand te Tilburg. V ij f kinderen op het nip pertje gered. Twee brand weerlieden gewond. Maan dagavond heeft in het centrum van Til- blijft? Ze vertelde mij, dat uw kamer vlak aan de hare grenst en de eename nach ten zijn juist het ergste in haar overspan nen toestand. Is het een te groote gunst van u te vragen of u uw daad van dezen nacht zou willen herhalen, indien u haar weer hoort schreien?" „Dht zal ik gaarne doen", antwoordde Hanni eenvoudig en bereidwillig. „U kunt er op rekenen dat ik alles wat ik kan voor haar zal doen". Zijn ernstig gelaat klaarde op en dank baar greep hij' haar hand en zeide: „Uw goedheid beeft mij van een zeer groote bezorgdheid bevrijd. Ik hoop maar, dat Fay niet al te lastig voor u zal zijn". „Neen papa, dat zal ik niet wezen", protesteerde het kind ernstig. 'Dan i Hanni tot zich trekkend, fluis terde ze haar zacht in het oor: „Weet u, toen u vannacht bij me kwam, dat u pre cies op een engel geleek?" Hanni legde vlug haar hand pp het rozerode mondje, om de onschuldige woorden van het kind het zwijgen op te leggen, maar het scherpe oor van den vader had het gefluister opgevangen en toen ze scheidden, zei hij bij zichzelf: „De kleine is nog niet zoo ver mis". (Wordt vervolgd.)

De Zeeuw. Christelijk-historisch nieuwsblad voor Zeeland | 1939 | | pagina 5