ROODE STER Hieuwe sli dm» Bronchitis Hij is er wèg van! Binnenland. Hoofdpijn en Kiespijn Uit de Provincie NIEMEIJER'S 6» 10 en 13 ct per hall ons Tengevolge v nieuwe Boeii Nederlanders en Ir A. G. De minister-president Daladier heeft tijdelijk de volmacht gevraagd met vast stelling van een bepaalde politiek: geen roede gronds en geenanip- pertje recht zal w o r d o n prijsgegeven. Waarom de minister-president de vol machten heeft gevraagd, is duidelijk: de as Rome-Berlijn wordt niet gehinderd door een parlement. De rede van Chamberlain te Birming ham uitgesproken, heeft in Frankrijk een even diepen weerklank gevonden als in Engeland zelf. Onvruchtbaar ia het debat niet geweest. Er zijn opnieuw klanken vernomen, die aan Italië beduiden, dat het nog tijd is voor toenadering en dat Frankrijk de hand toegestoken houdt. Te Parijs is de spanning echter onte genzeglijk zeer toegenomen. Ook de Fransche Senaat verleende de volmachten. Daladier zei o.m.: „Wij staan voor een ernstigen toestand, die snel dramatisch zou kunnen worden. Onze plicht is er het hoofd aan te bieden met ener gie, vastberadenheid en moe d". Vandaag zijn de accoorden van Mun- chen weggevaagd. Het FranschDuitsche accoord is vernietigd. Weldra zal men misschien het hoofd moeten bieden aan verschrik kei ijke gebeurte nissen. Omdat de regeering dat weet, vraagt zij bijzondere volmachten, die haar in hun geheel moeten worden toe gekend. Wij staan in den storm en wij zullen er niet uitkomen dan door onzen wil en met de middelen, die de toestand eischt. De kabinetsraad zal nog hedenavond de onontbeerlijke maatregelen vaststellen. In de genationaliseerde industrieën werkt men reeds 48 en 50 uur. De regeering wil, wanneer dat noodig is, eveneens een versneld arbeidstempo aan de particuliere industrie opleggen. „'Het gaat er om thans te redden, wat waarde geeft aan het leven der men- schen: een groot ideaal van rechtvaar digheid en vrijheid". De laatste woorden van Daladier wor den door bijna den geheelen Senaat met gejuich begroet. Ten slotte nam de Senaat het geheele ontwerp aan met 286 tegen 17 stemmen. De decreten zullen in het staatsblad van Dinsdagochtend gepubliceerd kunnen worden. Hitler in Berlijn terug. Gisteravond om 19 uur 30 is 'Hitier te Berlijn teruggekeerd. Groote menechen- massa's juichten hem toe. Op het station was hij ontvangen door Göring, von Rib- bentrop, Göbbels, Funk en de leidende persoonlijkheden der partij, van de weer macht en uit regeeringskringen. Göring richtte een korte toespraak tot Hitier uit naam van het Duitsche volk. De Fiihrer heeft thans de veiligheid, den vrede, de heerlijkheid en de instand houding van het Duitsche rijk gescha pen. Het geheele Duitsche volk legt den heiligen eed af het geweldige, dat de Führer geschapen heeft, nooit los te la ten, er kome, wat (komen wil. Poging om de kleine Staten gerust te stellen. De Deutsche Diplomatisch-Politische Korrespondenz schrijft o.a.Door Fransche generaals is de leugen in de wereld gebracht, dat Duitschland een aanval op Zwitserland en Neder land in den zin heeft. De verspreiding van het bericht, dat offi- cieele Duitsche kringen de verdeeling van België voorbereiden, behoort tot hetzelfde hoofdstuk van kwaadsprekerij. 'Het officieuze orgaan bestrijdt dan nog maals het bericht, dat Duitschland aan Roemenië een ultimatum zou hebben ge zonden, waarvan bet doel zou zijn Roe menië in oeconomisch opzicht aan Duitschland te onderwerpen. Ook te Belgrado tracht men te intri geeren. Duitschland ziet echter juist in een sterk, onafhankelijk en volgens eigen wil geregeerd Joegoslavië een nationale noodzakelijkheid, tegelijkertijd echter ook een element van Europeesche stabiliteit. Te Berlijn tracht men de beroering, die in de kleine Europeesche landen gewekt is door de ontleding van Tsjecho-SIowa kije, te sussen. In een officieuze nota, welke is gepubliceerd door de Danziger Vorposten, wordt gezegd De volken, die een politiek van strikte neutraliteit handhaven en zich niet laten opnemen in een coalitie van mogendhe den, hebben in waarheid niets te vreezen. Welke waarde hebben Duitsche verkla ringen un beloften nu nog? Noorwegen gelooft niet aan garanties. De voorzitter van het Noorsche Storting, Habro, heeft in een politieke vergadering een rede gehouden, waarin hij, doelende op de verklaringen, die onlangs te Lon den In Lager- en Hoogerhuis zijn afge legd omtrent een eventueele aanbieding van een garantie voor de onafhankelijk heid der Noordsche landen en andere klei ne staten, verklaarde: Wij waardeeren natuurlijk zeer de sympathie voor de Noordsche landen, waaruit deze verklaringen voortvloeien, doch wij hebben nooit gevraagd om en wensehen ook geen garantieverklaring, in welken vorm ook, van de zijde van een enkele mogendheid of van eenige groep van mogendheden. Wij hebben Wrijf deze ungemme zalf op keel, bont en rug. Zij werkt ala pappleister en door de geneeskrachtige dampen, die U vele uren nuderot. Verwijdert slijm en congestie en de VapoRUB nooit geloofd in eenigerlei vorm van garantie van welke mogendheid ook, en heden ten dage is het vertrouwen in be loften van steun der mogendheden zwak ker dan ooit. Onze neutraliteitspolitiek kan niet gebaseerd zijn op een verkeerd gevoel van veiligheid, verschaft door ga ranties, doch alleen op onze eigen kracht en op onzen wil, onze strikte neutraliteit naar alle kanten te verdedigen. De ongerustheid in Bulgarije. Naar Havas uit Sofia meldt, hebben de gebeurtenissen in Tsjecho-SIowakije daar eerst verschillende reacties opgewekt, doch nu kan men zeggen, dat in nagenoeg alle Bulgaarsche kringen geen ander ge voelen heerscht dan dat van groote ongerustheid tegenover de Duitsche gewelddaad. Zelfs krin gen, welke vroeger met Duitschland sym pathiseerden, veroordeelen thans het Duitsche imperialisme. Men vraagt zich af wat er gedaan kan worden om de Duitsche vloedgolf te keeren en spreekt van de wenschelijkheid van een verbond van alle landen van de Oostzee tot de Engelsche Zee. Een aanval op Zwitserland beteekent oorlog. „Een aanval op Zwitserland beteekent oorlog". Deze 'verklaring, te Bazel afge legd door bondsraad Obrecht, heeft in heel Zwitserland 'n uitmuntenden indruk gemaakt, omdat zij het algemeene gevoe len des volks weergeeft. Het blad Tra- vaill Socialiste uit Genève schrijft, dat de nationale bank te Bazel meer goud bezit dan Duitschland, Japan en Italië samen. Het blad vreest, dat dit goud een Inval van Hitler zal aantrekken. Alle vergaderingen in Praag verboden. Bij verordeningen van den prefect van politie, zijn alle politieke en niet-poli- tieke vergaderingen en bijeenkomsten in Praag verboden. Wei mag het onderwijs doorgang vinden, alsmede cursussen en de oefeningen van turnvereenigingen. „Times" te Berlijn in beslagi genomen. De editie van de „Times" van Zater dag is bij haar aankomst te Berlijn in beslag genomen. De inbeslagneming ge schiedde door de Gestapo. Vermoedelijk geschiedde dit omdat de Luitschers de rede van Chamberlain niet mogen 'lezen. Niet één Duitsch blad mocht haar opnemen. Zóó wordt de pu blieke meening onder het gemuilkorfde 'Duitsche volk gevormdl EGYPTISCHE GRAFKELDER ONTDEKT. De Fransche professor Montet van de universiteit van Straatsburg, heeft te T'anis, nabij Zagaig '(Egypte), de nog ge heel ongeschonden zijnde grafkelder van koning Pejsennes van de 22ste dynastie ontdekt. De hoogleeraar, die den grafkelder al leen binnenging, zag daar op een kalk- steenen altaar de geheel van zuiver goud zijnde sarcophaag van den vorst liggen. Er naast lagen twee rijen met juweelen versierde geraamten. Brioton, de welbekende oudheidkun dige expert, verklaarde, dat de in den grafkelder gevonden schatten alleen door die, welke in Toet-Ank-Amen's graf werd gevonden, in waarde overtroffen worden. Gemeld wordt, dat de sarcophaag niet minder dan een ton weegt. DE TERUGKOMST VAN HET PRINSELIJK PAAR. A.s. Dinsdag verwacht. Men meldt van officieele zijde, dat het Prinselijk Paar en Prinses Beatrix Dins dag a.s. in den loop van den dag ten Pa- leize Soestdijk worden terugverwacht van hun vacantieverblijf in Zwitserland. NEDERLANDSCHE SPOORWEGEN. Geen ambachtsschoolkaarten meer. Naar de Nederlandsche spoorwegen me- dedeelen, komen met ingang van 1 Augus tus 1939 de z.g. ambachtsschoolkaarten te vervallen. DE KOLENCONVENTIE. Het Tweede Kamerlid Van der Waerden vraagt inlichtingen. Het Tweede Kamerlid Van der Waerden heeft tot den minister van waterstaat de volgende schriftelijke vra gen gericht: Is de minister bereid eenige mededee- Iingen te doen omtrent de blijkbaar on langs tot stand gekomen kolenconventie? Zoo ja, zou de minister dan in het bij zonder de navolgende vragen willen be antwoorden: a. Welken inhoud heeft de gesloten con ventie ten aanzien van de te volgen aan- bods-, verkoops- en prijspolitiek, en hoe zijn de stemverhoudingen in het lichaam, waaraan de uitvoering van de overeen komst is opgedragen? b. Welke plaats nemen de Nederland sche kolenbedrijven in de internationale conventie in? c. Geschiedt de medewerking der Ne derlandsche bedrijven in overleg met de regeering, zoo ja, welke zeggenschap oefent deze dan daarbij uit? d. Behelst de conventie waarborgen voor een prijspolitiek, welke met de be langen van de verbruikers voldoende re kening houdt, zoo ja, welke? ONDERHANDELINGEN OVER HET HANDELSVERKEER MET BELGIë EN FRANKRIJK. De Regeeringspersdienst meldt: De on derhandelingen over het handelsverkeer tusschen Nederland en België, de vorige week ingeleid, zullen in den loop van de volgende week worden voortgezet. Te dien einde zal een onderhandelingscommissie zich naar Brussel begeven. De besprekingen zullen eenige dagen duren, waarna onderhandelingen te Parijs zullen worden gevoerd ter regeling van de handelobetj ekkingen met Frankrijk na 1 April e.k., op welken datum n.l. het thans geldende accoord afloopt. Beide delegaties staan onder leiding van den heer A. Th. Lamping, directeur van de handelsaccoorden. ONTSLAG BIJ HET AGRARISCH NIEUWSBLAD. Het Agrarisch Nieuwsblad, uitgave van Landbouw en Maatschappij, heeft zijn chef-redacteur op korten termijn ontsla gen, op grond van de volgende anti-natio nale uitlatingen: „Ik waag mijn huid niet voor dit rot landje. We hebben toch geen kans en we worden toch Duitschers. Als ze aan onze grens komen, zal ik de eerste zijn, die overloopt om ze te ontvangen en den weg te wijzen." Ook zou hij zich in beleedigenden zin over de Koninklijke Familie hebben uitge laten. Hartjes van Mijnhardt stillen vlug. D'oos 30 en 50 ct. PROVINCIALE STATENVERKIEZING. In de heden gehouden vergadering van het hoofdstemibureau in kieskring I '(Middelburg) is beslist over de geldigheid der voor de verkiezing van leden van de Provinciale Staten ingeleverde candidaat- 1 ijs ten en over de handhaving der daar op voorkomende candidaten. Alles werd in orde bevonden met dien verstande, dat de naam van den 13den candidaat op de lijst der Stk. Geref. C. v. d. Berg uit Tholen moest worden afge voerd, omdat het bewijs van bereidver klaring van den betrokken persoon niet was ontvangen. NED. MIDDERNACHTZENDING- VEREENIGING, AFD. ZEELAND. De arbeid van deze vereeniging ia den laatsten tijd te Middelburg en Vlissingen weer met kracht hervat, terwijl ook te Goes een commissie is gevormd. Nu hoopt de afd. Zeeland Donderdag a.s. haar jaarvergadering te Middelburg te houden. Nadat van 23 uur de huishoudelijke werkzaamheden zullen zijn verricht, hoopt de heer Mr P. B. Bonman uit Rot terdam voor genoodigden te spreken over „Het Neo-Malthusdanisme en zijn bestrijding." De openbare samenkomst heeft in de Bogardzaal plaats. Daar hopen te spreken Dis Bavinck en de bekende heer J. N. van Munster uit Arnhem, secretaris der vereeniging, de laatste over het onder werp: „In tijden van zedelijk gevaar". Gaarne wekken wij onze lezers op deze belangrijke samenkomst te bezoeken. Men zie de advertentie in dit nummer. HET MOTOR-VRACHTSCHIP „BANTAM" OVERGEDRAGEN AAN DEN ROTTERDAMSCHEN LLOYD. Tijdens een Maartsche sneeuwbui heeft op de Noordzee ten Zuiden van het lichtschip „Maas" de directie van de Ko ninklijke Maatschappij „De Schelde" het door 'haar gebouwde nieuwe dubbel- schroef motorschip „Bantam" overgedra gen aan de directie van den Rotterdam- schen Lloyd. De „Bantam" vertrok omstreeks half tien uit Vlissingen voor den officieelen proeftocht. Aan boord bevonden zich o.a. de heeren Th. Ruys, Ir A. Th. Ruys en H. A. Crommelin van de directie van den Rotterdamsche 'Lloyd, de heeren Th. H. de Meester en mr J. Smit, commissarissen en Ir Hl CL Wesseling, directeur van de Kon. Mij. „De Schelde", vele hoofdamb tenaren en leden van den technischen staf dezer beide maatschappijen, C. A. van Woelderen, directeuren van verschil lende andere reederijen, officieren van de marine stoomvaartdienst enz. Te twaalf uur verzamelden de aanwe zigen zich op het achterdek voor de offi cieele overdracht. Ir Wesseling sprak namens de Kon. Mij „De Schelde" zijn vreugde er over uit, dat het schip ondanks de moei lijkheden en vertraging bij de metaal- leveranties op tijd kon worden afge leverd en gaf uitdrukking aan den wensch dat de reederij er veel vreugde van zou mogen beleven. De heer Crommelin nam met vreugde dit schip over. 'Hij verzocht den gezag voerder, kapitein Radstaken, de vlag der reederij te hijschen. De vlag van de werf „Dé Schelde" kwam naar omlaag en de rood-en-wit geblokte Lloydsvlag ging aan den achter- maat omhoog, waarmede de overdracht een feit waa. MIDDELBURG. Ned. Bond van Chr. Schilderspatroons. Zaterdag vergaderden vele schilders- patroons uit geheel Walcheren onder lei ding van den heer I. Leenhouts, die er de aandacht op vestigde, dat we in dezen tijd van maatschappelijke ordening moe ten toonen onze roeping ala Christenen te verstaan door ons aan te sluiten bij een Chr. organisatie. De voorzitter van den Bond, de heer C. Plomp, gaf een uitvoerige historische en principieele uiteenzetting. In overeen stemming met de wet op de bedrijfsraden heeft de Bond zitting in den bedrijfsraad. D evestigingswet is dit jaar bindend ver klaard voor het schildersbedrijf, wat vele verplichtingen voor de organisatie mede brengt. Vervolgens beantwoordde de spreker vele practische 'vragen, die hem gesteld werden, waarbij hij opmerkte, dat de Bond bij oprichting van een afdeeling in deze omgeving invloed krijgt bij de sanee ring en vertegenwoordigd wordt in de verschillende commissies. De 'Chr. Bond heeft volgens de wet dezelfde rechten als de neutrale organisatie. Het doel is het bedrijf in Chr. zin op te bouwen en te versterken. Hierna werd de afd. Walche ren opgericht en een voorloopig be stuur gekozen, bestaande uit de heeren I. Leen'houts te Vlissingen, voorzitter, Th. J. Geleyns te Middelburg, secretaris, C. Davidse te Meliskerke, penningmeester, J. de Lange te Vlissingen en W. van Don gen te Souburg. Contracten over levering electrischen stroom. B. en W. hebben den Raad overgelegd afschriften van contracten over de stroomlevering aan de gemeente Vlissin gen, voor de gemeentelijke waterleiding, firma G. W. den Boer, firma Bosman en van Goozen, firma J. Goedbloed en Zonen, firma A. Jeromimus, N.V. Zeeuw- Ische Confectiefabriek en N.V. Zeeuw- sche Meelmolen allen te Middelburg en wel: a. naar de maximale belasting in kilo watts, welke in de hierna te noemen avonduren is opgetreden: In Januari en November tusschen half vijf en 9 uur, in Febr. tusschen 5 en 9 uur en in De cember tusschen 4 en 9 uur n.m. voor de eerste 50 kw in een kalenderjaar f 45 per kw., voor alle volgende kw. f 40; b. voor de maximale belasting in kw welke buiten in sub a genoemde uren is opgebruikt; Indien alleen buiten deze uren stroom wordt betrokken en als de hoogste belas ting buiten deze uren hooger is dan in genoemde uren, wordt het verschil bere kend: voor de eerste 25 kw in eenig kalen derjaar f 15, tweede 25 kw f 12,50, der de 25 kiw f 10; alle volgende f 7,50; c. voor de eerste 25.000 kwh. 2,7, tweede 2,6, derde 2,5 en alle volgende 2 ct. per kwh met kolentoeslag. De kolentoeslag bedraagt Ys ct. per kwh. en per gulden, welke het bedrag dat de gemiddelde opbrengst per ton steenkolen volgens het jaarverslag der staatsmijnen in Limburg, vermenigvul digd met 1.4 en daarna verhoogd met f2 in het onmiddellijk voorafgaande kalen derjaar hooger ds dan f 10. Voor 'de Coöp. Ijsfabriek „Walche ren" zijln geen speruren vastgesteld, maar gelden wel de onder b en c ge noemde tarieven. De ruim 60-jarige M., die in den nacht van Vrijdag op Zaterdag op de Heerengracht tegen een auto aanliep en viel en die daarna wegens openbare dronkenschap in arrest, doch Zaterdag morgen op vrije voeten werd gesteld, is in den loop van den dag ziek geworden en is naar het Gasthuis overgebracht en aldaar overleden. In hoeverre een en an der met elkaar verband houdt, zal zeker wel worden onderzocht. Tegen een winkelier, die toestem ming heeft op Zondag ziju winkel ge durende 4 uur open te hebben voor den verkoop van koekjes, taartjes e.d., is gis teren iproces-tverbaal opgemaakt omdat hij ook limonade verkocht. VLISSINGEN. De jeugdherberg verbeterd. De jeugdherberg „De Scheldestroom", is belangrijk verbeterd en uitgebreid. Een der nog beschikbare zalen in de voorma lige Willem III kazerne, waarin de Jeugdherberg is ondergebracht, is op een keurige wijze tot dagverblijf ingericht. Het ligt in het voornemen van het be stuur 'het gerestaureerde gebouw Woens dag officieel in gebruik te doen nemen. ZUID-BEVELAND Nieuwdorp. Zondagavond hield het Geref. „Jeugdverband" alhier zijn jaar- lijksche vergadering. Mej. A. Deurloo van de M.V. „Eunice" leverde een inleiding over: „Maria, de Moeder des Heeren". Na de pauze, waarin verschillende bondslie deren werden gezongen, volgde een inlei ding over „Prins Willem I" door Johs. de Kok van de K.V. „Samuël". Op beide onderwerpen volgde een goede bespreking. Daarna volgde nog een voordracht door Mej. A. Geelhoed van de M.V. „Jonge Kracht". D'e eere-voorzitter Ds Beukema sloot deze goed geslaagde vergadering. Hoedkenskerke. Vrijdag had de 30e al gemeene ledenvergadering der Coöp. Boe renleenbank plaats, onder voorzitterschap van dhr P. J. Verburg. De rekening sloot met een ontvangst en uitgaaf van f 514332.59 en de balans in actief en passief met f 267737.04. De sal dowinst bedroeg f 533.33. Als bestuurslid werd herkozen dhr K. D. Leendertse en JU bent aan zet I" Maar hij hoort niets, hij merkt niets - hij is een voudig „wèg" van zijn pijpje Roode Ster. Wat een heerlijk aroma, hoe geurig en mildl Zoo smaakt toch alléén maar N iemeijer's Roode Ster l ZELDZAAM ZACHT EN LICHT IN DE PIJP! als lid van den Raad van Toezicht dhr L. Lous. De winst werd gevoegd bij het reserve fonds, dat per 1 Januari 1939 f 24855.44 bedroeg. Er waren 56 van de 239 leden ter ver gadering. Baarland. Eén dezer dagen bemerkte S. de L., dat geld uit zijn kabinet ont vreemd was. Als verdacht van dezen diefstal werd hierop M. L. voorgeleid voor den burgemeester, alwaar zij een bekente nis aflegde. lerseke. De 7-jarige Chr. Sch. was Za terdagmorgen in een boom geklommen. Door het breken van een tak kwam hij te vallen en brak een arm. Dr Polderman verleende heelkundige hulp. De schipper Jan van den Boom gaard had het ongeluk aan boord van zijn sloep YE 133, in het Gat onder lerseke over boord te worden geworpen door de hevige rukwinden. De hevige storm maak te zwemmen onmogelijk en redding zeer moeilijk. Het gelukte ten slotte zijn zoon die ook aan boord was, zijn vader te grij pen van een wissen dood te redden. De storm heeft onder lerseke vet! schade toegebracht aan oesterzeven met pannenhroed. Yan enkele kweekers sloeg hun geheele voorraad weg, het werk van een geheel jaar pannenhouden. De zeven zijn wel gered, maar alle oestertjes zijn weg geraakt. Voor de menschen een schadepost. Vrijdagavond had de eindles plaats van den aanvangscursus E. H. B. 0., ge leid door Dr Ampt. Mevr. Meijer ant woordde Dr Ampt op zijn afscheidsrede en dankte dr Ampt, die zijn vrijen tijd voor de cursisten had opgeofferd. Als dank voor de genoten lessen werd Dr Ampt een mooi cadeau toegezegd. De Herv. Mannenvereen., aanvanke lijk opgericht met 13 leden, heeft in haar j.l. Donderdag gehouden vergadering haar bestuur als volgt samengesteld: Ds M. Bons, voorzitter; H. Slabbekoorn, secre taris; Bh. Pikaar, penningmeester; A. van Stee, alg. adjunct en G. Zondervan. Het ligt in de bedoeling een maal in de 14 dagen te vergaderen. De Vereen, is aangesloten bij den Ohr. Nat. Werkmans bond. Krabbend ijke. Donderdag vergaderde onder voorzitterschap van dhr A. J. P. Kakebeeke de Landbouwvereen. E. M. M., afd. Krabbendijke der Z. L. M. Medegedeeld werd dat aan den cursus voor motorkennis, welke gegeven werd on der leiding van dhr C. Weststrate alhier, door 14 personen werd mee gedaan. De vereeniging heeft thans 61 leden. Wegens vertrek van den voorzitter, dhr A. P. Woutersen, die in de vorige verga dering voor deze functie heeft bedank!, werden op de bestuursvergadering de funetie's als volgt verdeeld; voorzitter dhr A. J. P. Kakebeeke, vice-voorzitter I T Smallegang, secr.-penningmeester C. Tol lenaar, bestuursleden G. A. van Nieuwen- huij'zen en L. Th. Vogelaar. Voor 1939 werd aan kunstmeststoffen aangekocht alles van de Zeeuwsche aan- koopvereeniging te Wemeldinge, in totaal voor f23.263. De inkomsten bedroegen f24.296, de uitgaven f23.769, goed slot f 527. Ingeleverd werden 2873 musschen en 2009 eieren. Op voorstel van het bestuur werd dhr A. P. Woutersen benoemd tot eere-lid der vereeniging. Korfbal. lerseke. Zaterdag speelde Volharding II een korfbalwedstrijd tegen Wemeldinge II. Volharding wist den strijd met 2—0 te winnen. Zaterdagmiddag vond onder scheids rechter A. Berenpas een korfbalwedstrijd plaats tusschen Swift en Madjoe, welke eindigde met 31 Swift. B.K.C. speelde tej binatie. Het einde Breskensche twaalft Arnemulden. On van dhr Franse te Afd. Arntmuiden va meene vergadering De voorzitter ga woord een kort ove cieele uitkomsten v£ veehoudersbed rijven jaar. Uit het jaarve taris-penjniingm. bier stationair bleef en de Coöp. Eiland W droeg dan het voorg Hierna vertoonde saëeke eenige lichtb feestelijkheden enz reis door Zwitserlai VEREENIGING TI INSTANDHI CHRISTELIJKE ZWAKZINNIGE WALC Zaterdagmiddag v tweede jaarvergadt noemde vereeniging ding van Ds J. W. baarheid wees op d snellen groei van he alleen de eer toeion: person eelsbenoeminj personeel nu uit twe bestaat. Spr. richtte zich Welle, die als best initiatief en zijn leii ledenvergaderingen weest. De reden va benoeming van zijn Nonnekes, waarom 1 zitter terugtrok, hem voor zijn pracl een beroep op ziju h werkzaamheden. Daar volgens de en de secretaris niet gen behooren, legdi het secretariaat ne voor zijn arbeid, d weest. Het jaarverslag een terugblik op he loopig comité. Er b vlotte samenwerki: gezindten: Hervorm den. Dhr Van der Wel gunstigers te1 winne ren en de Provincii dewerking. Met he men nog in briefw 1938 berichtte de M bereid te zijn de r nen. De inspecteur zen. Het Ieerlingenaai zorg. Wellicht was publieke opinie vooi De school in de definitieve oplossinj kalen in gebruik. Zaterdagmiddag - tie bij Seattle (VereJ de beide nieuwe B ougehikt. De tien L vliegtuig izijin daara komen. Ouder hen] recteur van de K. lonard en ir A. G. nieuir bij het Natie] ratorium. De verongelukte moto rig passagiersv stratosfeer vluchten maakte een proefv scheidene luohtvaar wie de Nederland mien. De ramp heeft nj ten streek in den P'laats gehad, ongev, oosten van Seattle| in een ravijn terecb nield. Het was de eerst] en had vijfhonderd kost. Volgens een veTll getuige zou de sta] zijn losgeraakt. Hiet] in een vrille ge ra len. De Nederlandschj door deze ontzettf zwaar getroffen, en uiterst bekwa daarbij het leven De heer Guiloma 1895, is eenige wei ver Staten vertrok! derhandelen over q Douglas vliegtuigen 1 n.l. DC 4 en DC öL nis men weet is d| gaande uitgesteld derharodelingen tij de K.L.M. en de NI genfabriek om te tl gen hier te lande t< "1

De Zeeuw. Christelijk-historisch nieuwsblad voor Zeeland | 1939 | | pagina 2