Een medisch oordeel over de „ijzeren long". Gemengd Nieuws. Ingezonden Stukken Rechtszaken Radioprogramma. In het „Ned. Tijdschrift voor Genees kunde" lezen wij: Lord Nuffield heeft aangeboden aan elk hospitaal in het Britsche wereldrijk een toestel voor kunstmatige ademhaling te schenken, indien dit verlangd wordt. Het systeem van het toestel, dat ver vaardigd wordt in de fabrieken van Lord Nuffield naar het ontwerp van E. T. Both komt het meest overeen met dat van Drinker. In het toestel wordt min of meer de physiologische ademhaling nagebootst, doordat de borstkas uitzet tengevolge van een rhythmisch teweeg gebrachten nega tieven druk in het toestel. Het hoofd steekt buiten het apparaat en is ervan afgesloten door een rubber kraag. Bij het toestel be hoort een bed, waardoor onderzoek en ver pleging van den patiënt mogelijk worden. H. J. Gouvain deelt in „The Lancet" Nr 6014, 1938, zijn ervaringen met het Drinker-apparaat gedurende een jaar me de. Van 24 October 1937 tot 26 October 1938 behandelde hij vijf patiënten, lijders aan kinderverlamming met ernstige ver lamming der ademhalingsspieren. Deze zieken waren zonder het toestel van Drin ker ten doode opgeschreven. De vijf pa tiënten waren respectievelijk 47, 14, 2, 37 en 30 dagen in het toestel; vier bleven in leven. De zieke, die overleed, werd opge nomen 12 dagen na de eerste ziektever schijnselen; hij was reeds vier dagen ge heel verlamd en comateus. In het Drin kertoestel leefde hij; nog twee dagen. Het Drinkertoestel behoeft medisch en verplegend personeel, dat volkomen met de werking ervan op de hoogte is. Er moe ten tenminste drie geoefende zusters zijn voor elke 24 uur, gedurende het acute stadium der ziekte. Verder zijn noodig een orthopaed, een algemeen arts met or- thopaedische kennis, een instrumentma ker en een mecanicien, die het toestel be dienen kan. Het zal steeds gereed moeten zijn voor onmiddellijk gebruik. De patiën ten zijn waarschijnlijk besmettelijk en moeten dus afgezonderd blijven in een goed geventileerde ruimte. Hierop moet bij de opstelling van het toestel worden gerekend, terwijl tevens maatregelen te gen besmetting van het personeel moeten worden genomen. Hierna heelt mr baron van der F e 11 z (C.-H.) het woord gevoerd. Spr. is dit jaar geen voorzitter der rechterzijde, of van een raadscommissie en behoort tot het vulgus profanum van den raad. Spr. vraagt daarom zijn woord, waarmede hij misschien wel eenigszins ongepast de officiëele staketsels door breekt, te beschouwen als een cri de coeur, als een uiting van vriendschap. Burgemeester te zijn van een plaats van de financiëele draagkracht en van de sociaal-economische samenstelling als Middelburg, moet in tijden van blijven de crisis op economisch gebied, als waar in wij thans leven en geleefd hebben in de 6 jaar, dat de burgemeester aan het hoofd der gemeente Middelburg stond, noodzakelijk vele desillusies met zich mede brengen. Financiëel gesproken zit men hier in Middelburg aan het plafond. Met kunst en vliegwerk en door een gun stige groepeering van cijfers, is nog het leed van den laatsten stap, die van vol komen noodlijdendheid en van volslagen curateele onder de regeering aan Middel burg bespaard gebleven. Maar heel ver is men daar niet meer van daan en met een onderdanige houding en beleefde bui ging moet men bij alles wat men doen wil, bij Ged. Staten en bij de commissie van overleg in Den Haag op het matje staan om orders in ontvangst te nemen. Een dergelijke situatie brengt mede, dat het bestuur eener stad vrijwel moet ont aarden in het gaande houden der dingen. Dat moet voor den burgemeester een reden tot dagelij ksche ergernis geweest zijn. Hij heeft er echter van gemaakt wat er van te maken was. Het is spr. meer malen overkomen, wanneer in den raad een voorstel van alle kanten besproken was en de burgemeester kwam aan het woord, om het te verdedigen, dat hij moest erkennen: „dèit is het goede argument". Maar de heer Fernhout heeft volgens spr. ook andere en belangrijker dingen gedaan. Vroeger was in den Raad een toestand van scherpe tegenstellingen, van felle debatten en gespannenheid, zoowel tusschen de leden onderling als tegenover B. en W. Die felheid en die gespannenheid is thans wel geheel ver dwenen en de eer daarvan komt onvoor waardelijk aan den burgemeester toe. Dit goede inzicht heeft de scheidende burgemeester ook doen ontstaan in de verhouding tusschen Middelburg en de omliggende gemeenten. Door tact en wel willendheid, maar ook door volmaakt van goeden wille zijn, heeft hij het vooral bij een plattelandsche bevolking niet ge makkelijk te overwinnen wantrouwen geheel weten te doen verdwijnen en spr. weet, dat de besturen der omringende gemeenten met meer vertrouwen en met veel grooter bereidheid om zoo noodig samen te werken naar Middelburg kijken, dan vroeger het geval was. Van dit alles komt den burgemeester de verdienste toe. Spr. las in een beschouwing, dat de achting, die de heer Fernhout zich in Middelburg verworven heeft, zou voort spruiten uit zijn representatieve kwalitei ten, uit zijn ontwapenende persoonlijk heid en uit de opvatting, die hij van zijn taak had, waardoor hij steeds boven alle partijpolitiek stond. Spr. gelooft, dat men in deze beschouwing niet voldoende heeft aangevoeld, dat het zijn diepe godsdien stige levensbeschouwing was, die hem tot deze altijd verzoenende houding in staat stelde. Spr. besloot met zijn beste wenschen aan te bieden en voegde hieraan nog een persoonlijk woord van dank toe, voor al hetgeen de heer Fernhout voor spr, is geweest. Dhr W. A. den Hollander richtte nu namens de A.-R. fractie, een enkel woord tot den heer Fernhout ,die politiek gesproken, harer één is. Ik moge U de verzekering geven, aldus Spr., dat het A.-R. deel onzer burgerij, en ook onze fractie, met blijdschap ken nis nam van Uwe benoeming tot Burge meester dezer Gemeente, en, ofschoon de redenen, die U nopen tot vertrek, aan en meevoelend, het betreurt, dat U onze Gemeente verlaat. Het is U, door Uwe wijze van optreden, mogen gelukken om te bewijzen, dat onze beginselen geen beletsel zijn om op zeer vele punten met anderen saam te werken, al blijft dan de scheidslijn, die niet kan en mag overschreden worden. Gespaard hebt U ons, wanneer dit noo dig bleek, evenmin als de overige leden van^den Raad, en... wij zijn er U dank baar voor. Al hebben wij gemeend in en kele gevallen een apart standpunt te moeten innemen, en positie gekozen tegen voorstellen van B. en W., wij zijn er van overtuigd, dat U, evenmin als wij, daar in hebt willen zien een tekort aan waar deering en beginsel, doch uitsluitend een gevolg van de verschillende posities waar in 's Raads voorzitter en de leden van een fractie verkeeren. Dat het U is mogen gelukken om den goeden toon in onze vergaderingen te behouden, ik meen zelfs te verbeteren, is een gelukkig gevolg van de wijze waar op U de discussie's leiden kan, en die altijd trachtte onnoodige scherpte weg te nemen. Bovendien, U hebt ons geleerd op welke wijze men moet spreken, om er inhoud aan te geven. Wij zien U noode vertrekken, en zullen de meest aangename gedachten behou den aan de ongeveer 6 jaar, die nu wor den afgesloten. Mevr. W e ij 1 sprak namens de vrijz.- dem. fractie nog een kort woord. Spr. herinnert er aan, dat burgemeester Fern hout de plaats innam, die zou bezet ge worden zijn door iemand, die Middelburg door en door kende. En nu gaat de bur gemeester deze stad reeds na zes jaar verlaten. In plaats van opbouwen moest in deze periode veel worden afgebroken Gelukkig kon ook veel worden bereikt, zooals blijkt uit de redevoeringen van weth. Onderdijk en den heer Heemskerk. Spr. dankt den burgemeester voor zijn leiding en den steun, ook in den Raad met zijn volgens spr. beroemde breedsprakigheid. Hij was een goed en geduldig voorzitter, die ook met de per soonlijke belangen der leden meeleefde. Onpartijdig was zijn leiding, wat spr. gaarne erkent. Dhr Portheine (V.B.) prees ook de leiding van den voorzitter. Tereeut heeft hij wel eens de opmerking gemaakt, dat de debatten in den Raad wel wat konden worden bekort. Namens ds liberale frac tie getuigt Spr. met waardeering van do samenbindende gaven van den voorzit ter. Dit is een voorrecht vooral in dezen tijd, waarin voor een Raadslid zooveel is dat neerdrukt. Spr. verzocht den heer Fernhout ook in de toekonnl aan de belangen van Middelburg te denken. De gemeentesecretaris, mr M. W. G. v. d. Veur, wilde als dageiijkscho mode werker van den burgemeester gedurende bijna 6 jaren, niet nalaten hem hartelijk danik te betuigen voor de gcoole vriend schap en toegenegenheid, welke hij in die periode van den heer Fernhout mocht ondervinden. Helaas zijn de jaren van dit burgemeesterschap niet doe voor spoed en welvaart gekenmerkt, integen deel, de gemeente beleefde een tijdperk van nedergang, soms zelfs van atbraak Dat, ondanks die teleurstellende ervarin gen, de hem 'aangeboden blijmoedigheid en opgewektheid den burgemeester niet hebben verlaten, daarvan heeft do secre taris van Middelburg zeer speciaal de be wijzen steeds weer mogen ondervinden. Spr. weet, dat de heer Fernhout met ge- imlengde gevoelens de gemeente verlaat en ook, dat het een .hartewensch van hem is straks van uit de verte te mogen zien, dat de gemeente de waarlijk niet geringe moeilijkheden van het heden al worste lend zal ointzwemmen en ziöh weder met een aureool van aloude schittering zal Ikunnen tooien. H.et fundament van dien opgang is mede door hem gelegd. De voorzitter beantwoordde de vele sprekers. In de laatste weken heeft Spr. vooral ervaren, dat de vriendelijk heid van menschen er zoo licht toe brengt deugden en eigenschappen te zien ver buiten de verhouding van de werke lijkheid. Spr. gelooft in de welgemeend heid dezer vriendelijkheid, maar men ziet alles in te groot formaat. Spr. is dank- baar voor wat hij de laatste weken heeft mogen doorleven. Sprekers leven is gevormd onder een krachtige levensovertuiging, maar ook heeft Spr. opgevolgd de les van zijn va der oim buiten ellken kring, die men de zijne noemt te waardeeren wat er te waardeeren valt. Vooral die zich een ambt ziet toevertrouwd moet anderen weten te verstaan en trachten over en weer op elkaar in te werken. Spr. is zeer dankbaar voor de ernstige, gevoelige, geestige en hartelijke woorden, die hier zijn gesproken. Spr. is met gemengde gevoelens ver vuld. Het loslaten van een kring, waar aan men zich verbonden gevoelt, raakt het diepste innerlijk. Spr. is zeer erken telijk voor de aangeboden geschenken. Spr. danlkt ook namens zijln vrouw voor de goede wenschen hier uitgesproken. Spr. zal Middelburg niet vergeten en bo- sluit met de beste wenschen voor de toe komst dezer stad, daarbij de hoop uit sprekend, dat zijn opvolger zijn arbeid nog verbeteren zal en voor Middelburg veel en opbouwend werk zal mogen ver richten. Nadat de officiëele Raadsvergadering was gesloten, werd het woord gevoerd door den heer Smeding namens de pers. Onze taak, aldus Spr., is hier: zitten, zwijgen, luisteren, schrijven. Het spreekt vanzelf, dat wij nimmer de grenzen mogen overschrijden, zelfs thans niet, nu ons eenmaal de gelegenheid wordt geboden tot spreken. Hier past ons echter een woord van warme waardeering voor de heusche gastvrijheid, welke U ons, journalisten, in deze zaal steeds hebt betoond. U ver- gunne ons daaraan toe te voegen een woord van bewondering voor het genot dat U als spreker ons als s c h r ij - vers zoo menigmaal hebt geschonken door Uw welverzorgde, goed-gebouwde, aan schoonen vorm degelijken inhoud parende redevoeringen. Aan deze woorden van waardeering mogen de hier aanwezige journalisten verbinden de beste wenschen voor Uw welzijn en, niet in het minst, voor de gezondheid diergenen, wellke U het naast staan. Dhr Van 't H o f f, burgemeester van 9t. Laurens, sprak sympathieke woorden als burgemeester van een plat telandsgemeente. In bet verleden hebben de plattelanders wel ééns het standpunt moeten innemen, dat Middelburg te veel zich op zichzelf voelde en te weinig re kende met het achterland. Langzamer hand hebben de dorpen gevoeld, dat ze Middelburg niet konden missen en de stad ging meer met het platteland reke nen. Veel daarvan is te danken aan den heer Fernhout, die de toon van het plat teland wist te verstaan. Spr. hoopt ook, dat zijn opvolger dit zal doen. Van weth. Onderdijk, die als tijdelijk burgemeester zal optreden, weet Spr., dat hij dit doet. Spr. wenscht den heer Fernhout Gods rijken zegen toe. Vervolgens begaf de burgemeester zich naar zijn kamer om daar do deputaties en particulieren, die daartoe den wensch hadden te kennen gegeven de gelegen heid te geven afscheid van 'hemi te ne men. Verschillende besturen en organi saties van allerlei aard, waarmede de heer Fernhout in aanraking is geweest tijdens zijn verblijf te Middelburg, maar ook eenige tientallen particulieren heb ben afscheid genomen van den heer Fernhout. Kasteel Bergh in vlammen. Gisterenavond heeft te 's Heeren- berg een zware brand gewoed in het kasteel „Bergh", welke zoo hevig was, dat waarschijnlijk noch het gebouw, noch veel van den kostbaren inhoud zou kun nen worden gered. Te ongeveer tien minuten voor half elf is de brand in het kasteel ontdekt en vrij wel terstond sloegen toen reeds de vlam men naar huiten. Nog vóór de brand weer welke terstond was gealarmeerd, ter plaatse kon zijn, stond het geheele gebouw in lichter laaie en het liet zich aanzien dat er weinig van het gebouw zou kunnen worden gered. Niettemin deed de burgemeester de brandweren van Dbetinchem, Arnhem en Emmerik ontbieden, om althans het uiterste te doen om het vuur zoo spoedig mogelijk te blusschen. Het kasteel zelf, dat eigendom is van den heer Van. Heek, was niet bewoond. De rentmeester en overig personeel wa ren in een aangrenzend gebouw. Wel wa ren gisteravond in het kasteel nog laat eenige werklieden bezig geweest met werkzaamheden aan de electrische lei ding. 'Of en in hoeverre hierin de oorzaak zou kunnen zijn gelegen van den brand, is nog niet bekend. De eigenaar, die gewoonlijk gedurende eenige imlaanden per j'aar op het kasteel verblijft, ziet zijn levenswerk verwoest. Sedert hij' namelijk, nu ruim 25 jaar geleden het Ikasteel heeft gekocht, van de familie HohenzollernSigmaringen heeft hij' dit niet alleen uiterlijk gerestau reerd maar er bovendien naar gestreefd een prachtige verzameling antiquiteiten, zooveel mogelijk behoorend bij1 het ge bouw, daarin bijeen te brengen. En zoo heeft hij hier in den loop der jaren een schitterende collectie, welke voor een goed deel dateert van de 12e tot de 15e eeuw en zeer kostbaar is, bijeengebracht. 'Na den warenhuis- brand te Utrecht. Het vuur opnieuw opgelaaid. Zooals te voorzien was, duurde het opruimings- werüc' van de gevaar opleverende deelen van het verbrande warenhuis „Galeries Modernes" te Utrecht geruimen tij'd. Het was dan ook gisteren nog niet mogelijk het verkeer door de Lange Viestraat te leiden. Gisteravond omstreeks tien uur moest de brandweer opnieuw krachtig ingrijpen om het wederom oplaaiende vuur in dé hooge puinhoopen te blus schen. Wanneer het gelukt het vuur volkomen te blusschen, zal de Lange Viestraat he den wederoiml worden opengesteld voor het verkeer, zoodat dan de verkeersbe- lemmeringen in de nauwe straten van de binnenstad, wederom tot het verleden zullen behooren. Meubelfabriek te G u - lemborg in de asch gelegd. Gastermiddag Is de luxe stoommeubelfa- briek „Ralumbus" te Gulemborg, geheel in vlamlmen opgegaan. De brand is om streeks kwart voor vijf ontstaan ln de spuitinrichting door kortsluiting in den motor en vond gretig voedsel in de zich daar bevindende licht ontvlambare stof fen 'als celluloselak, meubelbeits, teer, was enz. In een oogwenk stond bet ge bouw in lichter laaie. Het kantoorpersoneel en de werklie den, ten getale van ongeveer 50 perso nen, moesten alles in den steek laten en overijld het gebouw verlaten om zich in veiligheid te stellen. De fabriek, een groot houten gebouw, brandde tot den grond toe af. Groote voorraden meubelen, hout en andere materialen en alle machines gin gen verloren. De brandweer kon tegen het felle vuur weinig uitrichten. De sohade, welke ongeveer f 50.000 be draagt, wordt door verzekering gedekt. Kind verdronken. Gis termiddag is het 2^-jarig zoontje van de familie Nugteren te Rijs oord in een sloot nabjj' de ouderlijke woning geraakt en verdronken. Levendige handel in gestolen fietsen ontdekt. Een der Hilversumsche rechercheurs, die speciaal belast, is met het onderzoek in zake de talrijke fietsendiefstallen, heeft in de afgeloopen dagen een bijzonder succes geboekt. Heim kwam ter oore, dat in het Huis van Bewaring te Amsterdam een 30-jarige Hilversummer, zekere De W. „logeerde", die wel het een en ander zou weten van gestolen fietsen. Met toe stemming v'an den Officier van Justitie werd de man gehoord en toen Ikwam er heel wat aan het licht. De man bekende 'namfelijk, een zeer groot aantal te Am sterdam bestolen rijwielen in Hilversum te hebben verkocht. Als leverancier en dief der fietsen, wees hij' een Amsterdam mer, den 36-jarigen N. 'aan, die daarop in zijn woning werd gearresteerd. De Hilversumsche logé in het Huis van Bewaring wist zich nog vele adres sen te herinneren, waar hij de gestolen karretjes van de hand had gedaan en zoo toog de Hilversumsche politie er tot diep in den nacht op uit om deze op te sporen. Het resultaat was, dat bij een aantal particulieren in Hilversum en omgeving, o.m ook te 's Graveland en Blaricum, niet minder dan in totaal zeventien ge stolen fietsen in beslag werden geno men, terwijl men verwacht er nog een flink aantal bij te krijgen. De te Amsterdam gestolen fietsen wer den in het Gooi van de bamd gedaan, ter wijl omgekeerd de in Hilversum en om geving gekaapte rijwielen in de hoofd stad werden verkocht. Het onderzoek as nog in vollen gang. Buiten verantwoordelijkheid der- Redactie Paschen en de Zeeuwsche kleederdracht. Tegen Paschen is het gewoonte te den ken over een nieuw costuum. In dit verhand wil het bestuur der Vereenigdng tot behoud der Zeeuwsche Kleederdrachten nog eens wijzen op de schoonheid van de dracht, kostbaar erf goed, dat ieder zoo goed staat en waar in het oer-eigene der Zeeuwsche boeren bevolking zoo prachtig tot uitdrukking komtl De aangevoerde bezwaren tegen de dracht zijn ons bekend. Daarover dus geen nieuwe „Ingezonden Stukken" s.v.p. Deze bezwaren zijn gewoonlijk weinig steekhoudend. Het zijn meestal voor wendsels om de voorgenomen of reeds voltrokken vervlaikking namelijk: de overgang op de burgerdracht goed te praten. Een en ander zal binnenkort door een onzer vrouwelijke bestuursleden, die zelf de kleederdrach't draagt, en dus alleszins bevoegd is tot oordeelen, in een radio rede voor alle Nederlandsche luisteraars, en voor de Zeeuwen zeer in het bijzonder worden belicht. Er wordt in den laatsten tijd veel ge sproken over geestelijke en moreele her bewapening, waartoe H. M. de Koningin ons allen onlangs aanspoorde. Welnu, is er iets dat de Zeeuwsche saamhoorigheid beter demonstreert dan de Zeeuwsche dracht? En mogen wij tenslotte er aan herin neren, dat, toen ter gelegenheid van de oprichting onzer Vereeniging H, M. de Koningin van haar belangstelling heeft doen blijken, de Hooge Landsvrouwe te vens nadrukkelijk de hoop heeft uitge sproken, dat de Zeeuwsche landbouwen de bevolking, der traditie getrouw, haar schoone kleedijl zooveel mogelijk ln eere zal weten te houden? Staat deze uitgesproken hoop, deze ge uite wensch, niet gelijk met een Konink lijk bevel? Het bestuur der Vereen, tot behoud der Zeeuw sche Kleederdrachten. Zou het niet tijld worden om aan het gesol met den Koninklijken Oproep een einde te maken? Red.) HET DRAMA TE KOEDIJK. Levenslange gevangenisstraf geëischt. In de zaak tegen den arbeider uit Bergen, die er van beschuldigd wordt op 2 Januari 1938 opzettelijk met een auto in het Noord-Hollandsch Kanaal onder Koedijk te zijn gereden met het doel zich van zijn gezinsleden, vrouw en vier kin deren, te ontdoen, bij welk ongeval de drie dochtertjes van den man om het leven kwamen, heeft de officier van Justi tie bij de rechtbank te Alkmaar na een zeer uitvoerige behandeling, gisteravond wegens poging tot moord op zijn vrouw en wegens moord op drie van zijn kin deren levenslange gevangenisstraf ge- eischt. Gemeente-ambtenaar veroordeeld. De rechtbank te Rotterdam heeft een 53-jarigen gemeente-ambtenaar veroor deeld tot twee en een half jaar gevange nisstraf met aftrek van de preventieve hechtenis. Hij had met een ander een credietbank gesticht en door valsche handteekeDingen geldleeningen vorkregen voor zoogenaamde klanten. Drie personen, die geholpen hadden, werden tot drie maanden voorwaardelijke gevangenisstraf veroordeeld met een proeftijd van een jaar. Gemeente-ontvanger voor de Rechtbank. Voor de rechtbank te Roermond heeft terecht gestaan de gemeente-ontvanger van Tegelen, verdacht van verduistering van gemeentegelden. Het totale bedrag der verduisteringen bedroeg plm. f 4500, doch ter vereenvoudiging der strafzaak had de officier van justitie slechts een verduistering van f 600 in de dagvaar ding opgenomen, zijnde het bedrag dat de gemeente-ontvanger op 16 Januari uit de kas had genomen, toen bij een accoun tantsonderzoek de malversaties ontdekt dreigden te worden. Verdachte bekende de ten laste-legging D'e burgemeester als getuige gehoord, was van meening, dat 'de fraude een ge volg was van een samenloop van moei lijke omstandigheden voor den ontvan ger, waar hij niet boven uit kon 'komen Van welbewuste verduistering zou, vol gens dezen getuige absoluut geen sprake zijn. Verdachte was in Tegelen zeer ge zien, misschien was hij zelfs Iets te goedig. De 'Officier van Justitie nam aan, dat verzachtende omstandigheden aanwezig waren, en eischte een voorwaardelijke gevangenisstraf van twaalf maanden. De verdediger sloot zich daarbij aan. Uitspraak over .veertien dagen. Donderdag 16 Maart 1939. HILVERSUM I, 1875 en 301.5 m. A VR O-uitzending. 8.00 Orgel. 8.15 Ber. en gram. 10.00 Morgenw. 10.15 Gew. muz. (gram.) 10.30 Voor de vrouw. 10.35 Omroeporkest pn soliste. (In de pauze: Modepraatje. Om 12.20 ber.). 12.30 Gram. 12.50 AVRO- amusementsorkest en soliste. 1.30 Gram. 2.00 Voor de vrouw. 2.40 Gram. 3.00 Cur sussen voor de vrouw. 3.45 Gram. 4.00 Voor zieken en thuisz. 4.30 Viool en pia no. 5.00 Voor de kinderen. 5,25 Gelukw. 5.30 AVRO-Aeolian-orkest en soliste. (Om 6.25 Ber.). 6.30 Sportuitz. 7.00 Voor de kinderen. 7.05 AVRO-band en „The Four Stuarts". 7.30 Eng. les. 8.00 Ber. ANP., Radiojournaal, meded. 8.20 Concertge bouw-orkest en soliste. (Om 9.10 Vocale duetten). 10.30 Grain, met toel. 11.00 Ber. ANP en gram. 11.3012 AVRO-band. HILVERSUM II, 415.5 m. 8.00915 KRO. 10.00 NCRV. 11.00 KRO. 2.00-12.00 NCRV. 8.00—9.15 Gram. (ca. 8.15 Ber.). 10.00 Gram. 10.15 Morgend. 10.45 Gram. 1130 Godsd. halfuurtje. 12.00 Ber. 12.15 KRO- orkest. (1.001.20 Gram.) 2.00 Hand- werkuurtje. 3.00 Piano en gram. 3.45 Bij bellezing. 4.45 Gram. 5.00 Handenarleid voor de Jeugd. 5.30 Orgel. 6.30 Berichten Hierna causerie: „Wat Oost en West ver- eenigt". 7.00 Ber. 7.15 Boekbespr. 7.45 Causerie: „Waarom wordt de Volkenbond niet opgeheven?" 8.00 Ber. ANP, berh. SOS-ber. 8.15 NCR V-orkest en toespraak. 10.00 Ber. ANP, act. halfuur. 10.30 Eem- landers. (10.4511.00 Gymnastiekles). 11.25 Gram. ca. 11.50—12.00 Schriftl. TELEGRAFISCH WEERBERICHT De weerstoestand van hedenmorgen 7 20 uur: weer: te Vlissingen zwaar be wolkt; wind: krachtig N.-N.O.;'tempera tuur 5; minimum hedennacht 4; neersla? efgeloopen etmaal 1. Verwachting geldig van hedenavond tot morgenavond ongeveer 19 uur: Voor het geheele land: afwisselende be wolking zonder neerslag van beteokenis, krachtige tot matige N. wind, iets kou der des nachts, overdag weinig veran dering in temperatuur. Stand van hedenmiddag 3 u Licht op voor fietsers: Donderdag 8 u. 26 min.

De Zeeuw. Christelijk-historisch nieuwsblad voor Zeeland | 1939 | | pagina 6