SCHUDT UW LEVER WAKKER .Gevaarlijke Mist! VICKS HOESTBONBONS Toestand van he: zaken'ern en verwarht ngeii voor de toekomst. Gemeenteraad van Middelburg. Men krijgt den indruk dat het op het oogenblik met de zaken wel goed gaat. Ook duurzame verbetering? Rheumatische pijnen Uit de Provincie. NIEUW RIJTll MINISTER VAN BOEYEN MET VACANTIE. D'e minister van Binnenlandsche Zaken de heer H. van Boeyen is voor eenigen tijd met verlof naar het buitenland ver trokken. VERBINDENDVERKLARING VAN ONDERNEMERSOVEREENKOMST. Naar de Regeeringspersdienst meldt heeft de minister van Ecohomiscbe Zaken in antwoord op het desbetreffende ver zoek van den Nederlandschen Bond van fabrikanten van verduurzaamde levens middelen in blik en glas, medegedeeld, dat hij in beginsel bereid is de tusschen dezen bond en 23 groenten-conservenfa brikanten gesloten ondernemersovereen komst, inhoudende een productie-quote regeling, algemeen verbindend te verkla ren. GEBRUIK VAN ELECTRICITEIT IN NEDERLAND. Blijkens door het Centraal Bureau voor de Statistiek verzamelde gegevens hebben de electriciteitsfabrieken, die in de open bare stroombehoefte voorzien, in de maand Februari 219 millioen kW aan de netten afgegeven. Deze afgifte overtreft die van Februari 1938 met 27 millioen kW (14 pCt.). BELGIS EN ONZE BOTER. Het Belgische licentie-recht op boter is met ingang van deze week verhoogd van 5.80 op 6.86 francs, dus 43 cents per kilo. HET BEZOEK AAN DE JAARBEURS. Waarom het busvervoer tegengewerkt In zijn rede bij de opening van de Jaarbeurs verklaarde de heer Graadt van Roggen, dat uit tal van plaatsen excur sies van handels- en middenstandsver- eenigingen zijn aangekondigd, o.a. ook uit Belgisoh-Vlaanderen. In verband hiermede wordt het door het Jaarbeurs'bestuur wel zeer betreurd, dat voor die gedeelten van ons eigen land, waarvoor een treinverbinding met Utrec'ht minder voor de hand liggend is bijv. Zeeuwsch-V laan'deren en Zuid-West-Friesland het vervoer van jaarbeursbezoekers per autobus door de Inspectie van bet Verkeer in hoogste instantie toe geweigerd is geworden. Het jaarbeursbestuur betreurt dit niet alleen-, maar vraagt zich af of 't uit een oogpunt van algemeen belang juist is on der de huidige omstandigheden een eco nomisch belang, in 't bijzonder ook een middenstands^ en een streefebelang zoo onverbiddelijk ondergeschikt te maken aan het verkeersprobleem. EEN SPOORWEG OVER DEN AFSLUITDIJK? Reeds jaren geleden onrendabel geacht. „Economisch" niet verdedigbaar. De „Leeuw. Courant" publiceerde een bericht als zouden er bij da Nederland- sche Spoorwegen plannen bestaan om over te gaan tot aanleg van den spoor weg HarlingenZurich en verder over den afsluitdijk naar Noordholland. Zoo als men weet, is er bij den aanleg van den Afsluitdijk op het totstandkomen van een dergelijke spoorweg gerekend. Bij informatie ter bevoegder plaatse werd ons meegedeeld, zegt de „Maas bode", dat het bericht van de „Leeuw. Courant" geheel voor rekening van dat blad moest worden gelaten. Berekenin gen, een zevental jaren geleden gemaakt, hebben aangetoond, dat het aanleggen en exploiteeren van een spoorlijn voor het personen- en goederenvervoer over den Afsluitdijk economisch niet verdedigbaar zou zijn. De lijn zou vrijwel alleen van be- teekenis zijn voor Friesland. Bij het ver voer, dat Friesland voor deze lijn zou opleveren, zou er een jaarlijksch exploita tieverlies zijn van ongeveer f 1 millioen. Bovendien heeft de praktijk aange toond, dat het autobusverkeer voldoen de in de behoefte aan vervoersgelegen- heid over den Afsluitdijk voorziet. BOUW VAN VLIEGTUIGEN IN NEDERLAND. Vragiem van het Kamerlid Bongaerts. Het Tweede Kamer-lid Bongaerts heeft aan de ministers van Defensie, van Waterstaat en van Koloniën de vol gende vragen gesteld Is het waar, dat de besprekingen van 'de commissie-Van Duim inzake de 'be steling tvan voorloopig ongeveer veertig vliegtuigen in Amerika door de regeering zijn opgeschort in afwachting van den uitslag van een commissoriaal onderzoek naar de mogelijkheid om die vliegtuigen in Nederland te bouwen? Is den minister bekend, dat de Neder- landsche vliegtuignijverheid uitgerust en onderlegd is om in de Nederlandsche be hoeften aan vliegtuigen te voorzien, als mede dat zij gereed staat om zich uit te breiden naarmate die behoeften dat, bij uitzetting, zouden vorderen, mits zij tijdig daartoe tot overleg wordt genoodigd? Ia het waar, dat geen. voldoende of doelmatig contact bestaat tusschen de instanties, die voor de dekking van de Nederlandsche behoeften aan vliegtuigen besprekingen voeren en bestellingen doen eenerzijds en de in Nederland gevestigde vliegtuigennijverheid anderzijds Zoo .ja, is dan de regeering bereid on verwijld eeni officieele ptermanente in stantie in bet leven te roepen ter over brugging van die leemte, zoowel in het belang van de dekking van vliegtuigbe- hoeften in eigen land als in het belang van de uitbreiding van werkgelegenheid in Nederland? I BesohermUwkeelinditvenijnlge St weer door geregeld gebruik van is de medicinale lïf'cL DE VERZANDING VAN DE STROOPPOT. Minister van Buuren acht een nader onderzoek gewenscht. Met betrekking tot de inlichtingen op het adres van G. Rijsdijk Jzn., te Zwijn- drecht, houdende verzoek om toekenning van schadevergoeding in verband met de uitvoering van werken door den rijkswa terstaat bij den rivierarm De Strooppot, schrijft de minister van waterstaat aan de Eerste Kamer, dat het hem nuttig voorkomt, dat deze aanspraken tot scha devergoeding nog eens objectief worden getoetst, waarbij ook het vroeger reeds naar voren gekomen materiaal in het geding kan worden gebracht. De minis ter heeft zich deze toetsing gedacht door een niet -ambtelijke commissie van drie deskundigen, die nimmer bij deze zaak betrokken zijn geweest. DE STATENVERKIEZING. Geen communistische candidaten In drie Zuidelijke provincies. In de provincies Noord-Brabant, Zee land en Limburg zal de Communistische Partij Nederland bij. deze verkiezingen niet met lijsten uitkomen, daar zij hier geen kans heeft een zetel te winnen en niet wil, dat stemmen uit de arbeiders klasse verloren zullen gaan. Zij' voert in 'deze provincies een zelf standige verkiezingsactie, maar adviseert de kiezers hun stem uit te brengen op de S.D.A.P. ZONDER SCHADELIJKE LAXEERMIDDELEN en U zult 's morgens „kiplekker" uit bed springen. lederen dag moet Uw lever minstens een liter gal ln Uw ingewanden doen stroomen. Wanneer deze stroom van gal onvoldoende Is, verteert Uw voedsel niet, het bederft. U voelt U opgeblazen, U raakt verstopt. Uw lichaam is vergiftigd en U bent humeurig, voelt U ellendig en ziet alles somber ln. De meeste laxeermiddelen zijn slechts lapmiddelen. U moet CARTER'S LEVERPILLETJES nemen om een liter gal vrtf te doen stroomen en U zult weer geheel fit zijn. Onschadelijk, plantaardig, zacht, on overtroffen om de gal te doen stroomen. Eischt Carter's Leverpilletjes bij apothekers en drogisten, f. 11.75. AFSCHEID VAN BURGEMEESTER FERNHOUT. Gisteravond vergaderde de Raad van Middelburg, voor de laatste maal onder voorzitterschap van burgemeester Fe-rn- hout. Alle Raadsleden waren aanwezig, terwijl in de Raadszaal ook aanwezig waren de echtgenoo-te en de kinderen van den burgemeester, de burgemeesters van Oostkapelle, Sint Laurens en Westka- pelle, den gemeente-ontvanger, den Com missaris van Politie, den gemeente-archi varis, den hoofdcommies en enkele an dere gemeente-ambtenaren, den kanton rechter en nog enkele stadgenooten. Voor mevrouw Fernhout en haar doch ter waren fraaie bloemen op de voor haar bestemde plaatsen neergelegd. ingekomen stukken. De voorzitter deelt o.a. mede, dat de begroeting 1938 (1) door Gedep. Staten is goedgekeurd. De datum der Raadsverkiezing is door B .en W. vastgesteld op 14 Juni a.s. Naar aanleiding van twee adressen van enkele werkloozen (in het tweede wordt een aantal handteekeningen teruggeno men, omdat adressanten zich niet wen- schen te leenen voor een hetze door de N.S.B.) deelt de voorzitter mede, dat het toestaan van een collecte tot de compe tentie van B. en W. behoort. Zij1 zijn hiertoe in dit geval niet bereid, omdat zij weten dat aan dit verzoek propaganda voor een politieke groep ten grondslag ligt. Wat de gronden in het adres aange voerd betreft, merkt Spr. op, dat de woor den van den minister-president in ander verband gebezigd zijn. Er wordt een ten dentieus gebruik van gemaakt. B. en W. willen dan ook het tweede deel van het verzoek voor kennisgeving aannemen. Zonder discussie wordt aldus besloten. Benoeming tijdelijk wethouder voor den duur der burge meestersvacature. D'hr den Hollander deelt mede, dat de rechtsche fracties deze kwestie on der 'toog hebben gezien maar om rede nen van internen aard stellen zij voor deze benoeming aan te houden tot een volgende vergadering. Dhr Paul ondersteunt dit, afgezien van de vraag of de benoeming van een tijdelijk wethouder wel noodzakelijk is. Ook Mevr. W e ij 1 is voor uitstel. Met alg. stemmen wordt het voorstel den Hollander aangenomen. Afscheidsrede van burgemeester Fernhout, De voorzitter neemt hierna het woord om een afscheidsrede uit te spre ken, waaraan wij het volgende ontleenen: Voor de laatste maal, aldus Spr., zijn wij bijeen in de verhouding, die er sinds den 4den April 1933 tusschen de gemeen te Middelburg en mij en deswege tus schen óns heeft bestaan. In dat tijdvak van bijna 6 jaren heb ik tot het nemen van vele besluiten, waaronder een aantal van bijzondere be- teekenis, mogen medewerken. Een 6-jarige werkzaamheid moge lang genoeg te achten zijn om behoorlijk thuis te geraken in de sfeer en de structuur eener gemeente als Middelburg, in hare belangen en vraagstukken, lang genoeg ook om zich een oordeel te vormen aan gaande de wijze waarop die behartigd en opgelost dienen te worden, haar duur is toch eigenlijk ook weer te kort, dan dat men daarvan een grooten oogst van ge rijpte vruchten zou mogen verwachten. Niet lang zijn we samen er in geslaagd uit eigen financieele kracht de begrooting sluitend te krijgen en te houden. AI spoe dig waren we daartoe aangewezen en in groeiende mate, op de hulp van het Rijk. Ten zeerste werden we daardoor ge remd in het ter hand nemen van plan nen, die onder gunstiger omstandigheden tot de mogelijkheden zouden hebben be hoord. Terwijl de Middelburgsche huishouding in het verleden over het algemeen zeker niet de signatuur had gedragen van te overmoedig en te royaal beleid, hebben we in bestendiging van den in sommige opzichten bestaanden achterstand moeten berusten. Middelburg beleefde een niet alleen in economischen zin voor de bevolking met name in hare arbeiders- en midden- standskringen zwaren, maar ook een voor het stadsbestuur, uithoofde van specifiek plaatselijke omstandigheden, moeilijken tijd. De Raad heeft, de uit dat alles voort vloeiende situaties begrijpend, het B. en W. niet moeilijker gemaakt dan noodig was. Ik heb die houding steeds gewaar deerd en spreek daarvoor openlijk nu mijne erkentelijkheid uit. Gelijk ik gaarne uiting geef aan mijn overtuiging, dat onze gemeente aan den heer Commissaris der Koningin in Zee land en aan het college van Gedep. Sta ten dank verschuldigd is, zoo voor de wijze waarop overleg mogelijk is als voor de medewerking en den opbouwenden steun, gegeven ook onder vigeur van wat ik wel eens genoemd heb „het nieuwe contact in door geen van beide partijen van huis uit begeerden vorm". Het verblijdt me zeer, dat, gelijk eerst kortelings bekend werd, de uitvoering van zoo belangrijke werken zij het niet vanwege dan toch binnen de ge meente aanstaande is. Naast de in gang zijnde verbetering van de K a n a a 1- brug en de aangevangen stichting van het monumentale P. Z. E, M. - gebouw zult Ge mogen tegemoet zien een zeer aanzienlijke uitbreiding van de Ambachtsschool, terwijl de kans op het ter hand nemen van een omvang rijke verbouwing van de R. H. B. S., die goeddeels op vernieuwing zou neerkomeü, groot is te achten. Prachtige werkobjecten met het uit zicht waarop ik U gelukwensch. Als nu binnen weinige maanden het abattoir en vei volgens successievelijk een plan van straatvernieuwin gen op uitgebreide schaal, de voorge nomen vernieuwing van een drietal bruggen en de radicale verbetering van den Ouden Vlissing- schen weg daaraan mogen worden toegevoegd, dan zal er in de naaste toe komst niet alleen in welhaast ongekende mate werk aan den winkel zijn, maar dan zullen daarmede zeer belangrijke voor zieningen zijn getroffen en groote belan gen van sommige onzer bevolkingsgroe pen zijn gediend. Goede verwachtingen heb ik voor het welzijn van Middelburg van het in be werking zijnde streekplan voor Walcheren en van het uit breidingsplan, waarmede zoo belangrijke vraagstukken van vitalen aard tot oplossing zullen kunnen geraken. Daartoe reken ik ook zij het dan voor verder verschiet dat van de ons nog ontbrekende Middelburg sche veemarkt, met de stichting waarvan de gemeente Middelburg do haar van nature toegewezen rol van cen trale marktplaats zoo veel te intensiever zou kunnen vervullen. Moge deze zaak ook in den kring der naast belanghebbenden meer en meer tol rijping komen. Gaarne zou ik aan de door zoo bevoeg de beoordeelaars in studie genomen en goeddeels reeds geprojecteerde meer doel matige inwendige inrichting van dit be roemde stadhuis mede tot verwerkelij king hebben willen brengen en hebben deelgenomen aan de uitvoering van de door U aan B. en W. verstrekte opdracht, te adviseeren t. z. van de reorganisatie van sommige onzer diensten. Weest er van verzekerd, dat ik in de afwikkeling van dat alles van uit de verte met warme belangstelling zal blijven mee leven. Mij bewust van tekortkomingen in het leiden van Uwe vergaderingen, ben ik den leden van den Raad dankbaar voor de wijze waarop zij met den voorzitter hebben willen omgaan, ook indien zij zich tot bestrijding van zijn inzichten op prin cipieels of practische gronden geroepen hebben gevoeld. Ik heb er overigens in mijn arbeid naar gestreefd mij te laten leiden door de be ginselen waardoor mijn levensovertuiging gedragen wordt. Ik heb dat gedaan op de wijze, waar op i k meende dat te moeten doen, n.l. met inachtneming zoowel van de verhou dingen gelijk ik ze in Raad en Gemeente aantrof, als van het karakter het Burge meestersambt specifiek eigen en van de Gisteren is te Utrecht de veertigste Jaarbeurs geopend. Der gewoonte getrouw heeft de secre taris-generaal de heer W. Graadt van Roggen, cp den openingsdag een inleiding gehouden, met behulp waarvan men vrij nauwkeurig den stand kan op maken van het Nederlandsch zakenleven. Na een breedvoerig overzicht van d e geschiedenis van de Jaar beurs vervolgde spr.: Over den. huidigen toestand van het zakenleven en over de verwachtingen der naaste toekomst, is weinig positiefs te zeggen. De toestand blijft op verren af stand en dichtbij onoverzichtelijk. Het geen men aarzelend te zien krijgt, wekt maar matig ver trouwen op duurzame verbe tering. Een uitgesproken verbetering is niet vast te stellen. Het is soms moei lijk te onderscheiden, als er 'beweging is, in welke richting de algemeene heweging gaat. Men krijgt algemeen den in druk, dat het op 'het oogen blik met de zaken wel goed gaat en dat de naaste toe komst nog wel het een en ander hoopvols in petto heeft. De dalende beweging, welke in 1937 een aanvang nam, is in het laatst van 1938 weer tot staan gekomen, maar de algemeene opleving in grooter stijl, waar op men na het accoord van München had gehoopt, is achterwege gebleven. Men hoort in sommige bedrijfstakken hier te lande, dat er werk, hier en daar zelfs volop werk is. Maar in andere be drijf staJkken, meer op export aangewezen en o.a. zeer sterk in den 'landbouw klaagt men over groote moeilijkheden. Men ziet de werkloosheidscijfers met een zekere rustige regelmaat permament dalen, maar de werkloosheid zelf blijft nog altijd zeer hoog en dus een, bron .van ernstige zorg. De oorzaken van oplevende bedrijvig heid zijn grootendeels nog steeds aan ineidenteele factoren, al te vaak van kunstmatige makelij, toe te schrijven: aan de grootere activiteit der regeering in de uitvoering van openbare werken; aan 'defensie-opdrachten, waarbij ditmaal ook enkele consumptieve bedrijven betrokken zijn. Van verbeterings-iver- schijnselen in grooter, algemeener ver band doen zich nog geen symptomen voor en er staan minder mooie aanwij zingen tegenover. Vooral de export ziet be zorgd de toekomst tegemoet Het is te hopen, dat de voorgestelde be moeilijking van den import zich niet op onzen export wreken zal; verhooging van kostenpeil kan de uitvoer niet meer dra gen. Naast steun aan de inheemsche nij verheid op de eigen markt zullen maat regelen ter bevordering van den uitvoer niet ontbeerd kunnen worden. Mogelijk komt oolk op dit gebied een internationale keer ten goede: is niet het krachtigste wapen voor een export-offen sief.... den eigen import te verruimen en de oorlogs-industrieën te demobilisee- ren? Indien internationaal 'deze gedachte werkelijkheid zou kunnen worden, dan heeft onze export een goede kans. Overigens kunnen buiten onze gren zen ook schakelt men politieke be dreigingen uit wel eenige g u n s t i - g e teekenen gesignaleerd worden, die mogelijkheden bevatten voor gunstiger conjunctuur ten. onzent. Maar de onze kerheid ondermijnt het vertrouwen, oin, wat zich nog als goed en hoopgevend aandient, tot basis voor nieuwe on dernemingslust te nemen. Goed en kwaad vormen een te kaleidoscoopac'htig beeld. Van stabiliteit valuta-stabiliteit in de eerste plaats! is nog geen sprake. Toch is er, voor na en voor de naaste toekomst, bedrijvigheid en kans op parti- eelen vooruitgang. Alleen: het zal hard werken en aanpakken z ij n. Maar zoolang moreel en maatschap pelijk hoogstaande menschen, die over groote gaven, kennis, ervaring en ver antwoordelijkheidsgevoel beschikken, be zig blijven hun krachten aan deze tijds problemen te wijden; zoolang wij de bes ten onder ons zien standhouden in dien strijd, zoolang hebben wij1 niet alleen alk- reden, maar is het ook onzen plicht om ook ons kleine leven, daadbereid, in te zetten voor de taak, waarvoor wij zijn geplaatst en onze beste krachten, te geven aan wat 'de hand in eigen kring te doen ■vindt. Ook in deze tijden b 1 ij v e n er krachten tot herstel werkzaam, ook al kunnen wij ze niet altijd duidelijk or derscheiden. Mijnhardtjes maken U geheel pijnvrij'. Doos 30 en 50 ct. plaats aan zijn Lekleeder in het gemeen telijk bestel voorbehouden. Dat ambt en die plaats zijn ook ten aanzien van den beginselstrijd, bij zekere overeenkomst, toch belangrijk anders ge aard dan b.v. de taak en de plaats den leden van deze vergadering hier toege wezen. Maak ik met dankbaarheid gewag van den goeden toon die de besprekingen ken merkte, goede herinneringen zal ik blij ven behouden aan den geest waarin ik heb mogen verkeeren met de wethouders. Onze omgang heeft, meen ik, kunnen berusten op wederkeerige achting voor elkanders personen en respect voor elkan ders bedoelingen. Ik wist, dat wie mijn inzichten in zake lijke aangelegen niet deelde, het goede wilde zoeken, niet voor zichzelf of voor zijn succes, maar voor de gemeente Mid delburg. Ik dank u hartelijk voor den steun, voor de belangstelling, waardeering en blijken van medeleven, die ik van u ontvangen mocht. Den secretaris, dien ik heb leeren ken nen als een hartelijk, trouw en meelevend man, die met name voor het wel en wee der gemeente een zoo gevoelig hart heeft, dank ik voor zijn hulpvaardigheid, die in Middelburg haast spreekwoordelijk is ge worden en voor de persoonlijke genegen heid mij en mijn gezin betoond. Dank verzeker ik den hoofden van de verschillende diensten en bedrijven en den overigen ambtenaren voor hun bereidwil lig gereed staan, telkens wanneer ik op hen een beroep deed. Speciaal denk ik hier aan den Com missaris van Politie, het Hoofd van den Luchtbeschermingsdienst, aan de heeren Van Leverink en Koene, met wie ik in zoo veelvuldige aanraking kwam en aan den Archivaris', wiens kennis van Middelburgs rijke historie mij herhaaldelijk te stade kwam. Ook aan de beide 'boden, die mij trouw met zorg en met toewijding gediend heb ben. 'Ik dank de Pers voor den overvloedig van haar, ook als 'het ging om de behar tiging van allerlei openbaar belang, on dervonden steun. Als ze ooit ten mijnen aanzien critiek heeft gehad, dan moet die in den zachtst denkbaren vorm zijn geuit geworden, want ik heb daaraan zelfs niet meer de herin nering! Ik dank de burgerij voor de1 wijze waar op ze mij bij haar belangen betrokken heeft en voor de 'blijken van sympathie die mijn gezin en ik voor en na uit allerlei kring mochten ontvangen. De jaren in Middelburg doorgebracht zullen mij en de mijnen onvergetelijk blij ven, door ondervonden teleurstelling, die ieder wel eens ondervindt, maar toch met name door de op zoo hijzonder hoogen prijs gestelde hartelijkheid en vriendschap van zo-ovelen in Middelburg en elders op Walcheren, die mijn leven heeft verrijkt en speciaal zooveel zon heeft gebracht in het leven van mijn vrouw. Gij weet, dat zij in deze Zeeuwsche ja ren door talrijke ongesteldheden zich niet heeft kunnen bewegen gelijk zij zoo gaar ne zou hebben gewild. De. meer en meer gerijpte en op medisch oordeel steunende overtuiging, dat het wonen in een ander klimaat haar ten goede zou kunnen komen, is wel één van de allergrootste factoren, waaruit de s p, die ik nu onderneem, moet worden ver klaard. Ik heb het gewaardeerd, dat men mij in net openbare leven verschillende functies heeft toegeschikt, ook in het verband van de Zeeuwsche gemeenten onderling. Mijn hier al dan niet aanwezige mede leden van verschillende 'besturen en com missies en met name mijn ambtgenoten onder hen, dank ik voor hun prettigen omgang. Het is mij in deze zes jaren een eer ge weest Burgemeester te hebben mogen zijn van Zeelands schoone hoofdstad, dio in haar aantrekkelijke samenleving goede tradities zoo waardig weet voort te zetten en die ook onder tegenspoeden als hoofd stad van het gewest, met al wat deze kwa liteit aan waardevols in zich -sluit, haar beteekenis en aanzien behouden mocht en behouden zal en daarom ook niet behoeft te wanhopen. Van deze stad zoovele malen bij de ont vangst van welkome en belangrijke gasten en bij belangrijke gebeurtenissen in ons nationale leven -de tolk te hebben mogen zijn, heeft mij steeds als een bijzonder voorrecht gegolden. Moge de weg naar een betere toekomt deze goede stad door Gods gunst geëffend worden en moge Hij haar, hare burgerij en haar bestuur, ook den leden van dat bestuur individueel, Zijn zegen in groote mate schenken. De lotgevallen van Middelburg zulle" me in de mij nog restende levensjaren zeer ter harte blijven gaan. (Zie voo-r vervolg Tweede Bla!- PROV. STATENVERKIEZING. Kieskring Hulst. In den kieskring Hulst (provincie Zee land) zijn lijsten ingediend door de vol gende partijen: 1. Chr.-Hist. Partij (D. F. v. d. Wart)- 2. A.-R. Partij (P. Dieleman). 3. Staatk. Ger. Partij (D. Kodde). 4. R.K.S.P. (G. J. L. Goossens). 5. N.S.B. (J. A. Dekker). 6. Vrijz.-Dem. Bond (A. Staverman)- 7. Herv. Ger. Staatsp. (P. v. Ooyen.- 8. Lib. Staatspartij (L, J. Geelhoed- GEWAAKT ONVOLDOÏ Controle door Verschenen is Stl afkondiging van hej Van bevoegde zijd dat het in het vooj denwet 1936 en het loop van de maandl te doen treden. Al| werkgevers alleazir heid gelaten om tijd nemen, welke noodil regelingen aan de \\1 aan te passen. Daaif tig een overzicht te van het RijtijdenbesJ Verboden wordt een motorrijtuigi te| stond van oververn ds moer dan- vijf onderbrekingen vanl gehad, of op grond) omsüandigiheden aan vermoeidheid van aanwezig is. Het goede-renver op Zondag wordt b| met eenige wijzigir het rustdagbesluit vJ te land 1929, welk la komstig wordt gewijl Voorts bevat hetl lingen met betrekkij en rusttijd gelden voor persom! van een motorrijtuil werkzaam zijn en v| ders dan in dienstl rijtuig besturen, wl goederen tegen vef aard ook worden v| zijn echter onder het districtshoofd zijn erkend als of delsreizigers of pari 9. S.D.A.P. (L. 10. Dissidenten-! wens, A. J. Goossif Boënne, Graauw, Hl J. J. Hemelaar uitf MIDDELBURG. Voor ernstig Vanmorgen sta-i bantsche automobil| burg wilde rijden, zijn auto om aan el tingen te vragen. Tij wagen terug ging grooten schrik eei aan de voor-as. Hij rit naar hier, waaj beid van 80 K.M. gevaar verkeerd. D| om gerepareerd te VLISSINGEN. Gemeenteraa De gemeenteraa! alhier worden geho| Juni a.s. GOES. Het kantoo Het kantoor vanl ondergebracht in e| Beestenmarkt, zal nenstad worden ge de bedoeling liggè] aan te verbinden. Het comité deelt met dankbetj mede, dat bij den meente is ingezamd f1400, plus enkele] Dezer dagen genoote van den col bouwhuis, het onl zaamheden van de| bij zij een enkel Ziekenhuis vervoerl Scheepje Gisteravond was renkom bezig boom ton groote scheepje Per A. Muller te lag wat schuin wl wilde laten -zakken, ter te ver door, wL afknapte. Het schil water, -dat het in zal trachten het va« teriaal uit Wemeldi| men. Verzekering De schipper werd en moest zich ond handeling stellen. K rabbe nd ijlkei. VA vergadert de Raadl Aan de orde kof aangaan van een gel gjd. Voorstel tot h] klaren van een 7-tal Verkoop grond vool automatische telefof «ening op de heffirl de hoofdsom der gel Vaststelling verorf Vaststelling vo-orscl dmg 1939 aan de bi Ned. Hl Beroepen te Hf ■Noordeloos.

De Zeeuw. Christelijk-historisch nieuwsblad voor Zeeland | 1939 | | pagina 2