GOLD fTAR 'N KNOOP&M! Uit de Provincie. Kerki Ondt Gemeng Voor U het, in het vuur van den arbeid, vergeet: vóór win kelsluiting nog even een versch pakje GOLD STAR Shag koopen. Want een avond zon der Gold Star Shag is een ver loren avond! tholen van den Dnitschen uitvoer naar Neder land onvermijdelijk een beperking van de Nederlandsche afzetmogelijkheden op de Duitsche markt tengevolge zal hebben. In Nederland ziet men zulks ook in en men beseft er tevens, dat beide landen de beste klanten van elkander zijn, waarbij nog de belangrijke factor van Duitschland voor Nederlandsch-Indië, voor de haven van Rotterdam en voor de Nederlandsche Rijnscheepvaart niet mag worden verge ten. HET HANDELSVERKEER NEDERLAND—WEST-INDIë. Te 's Gravenhage hebben eenige ken ners en vrienden van onze West-Indische gebiedsdeelen het voornemen opgevat, zich te vereenigen tot een oeconomische com missie NederlandWest-Indië, met het doel, de practische uitbreiding van het wederzijdsche handelsverkeer te bevorde ren en ook zelf ter hand te nemen. Als initiatiefnemers fungeeren mr dr L. N. Deckers, oud-minister van land bouw en van defensie; mr S. M. S. Reit- sma, oud-directeur-president van de Su- rinaamsche Bank; jhr F. W. L. de Beau fort, mr dr F. J. L. v. Haaren, burgemees ter van Schiedam; dr ir W. G. Klein, mijningenieur; mr F. G. van Schalkwijk, rechter bij de rechtbank te Rotterdam, en mr N. E. Rost Onnes, hoofddirecteur van de Hollandsche Bank-unie. Verwacht mag worden, dat dit zeven tal binnenkort zal worden uitgebreid met eenige andere persoonlijkheden uit ver schillende bedrijfskringen, waarna tot de finitieve oprichting zal worden overge gaan, DE INVOER VAN VLEESCH- PRODUCTEN IN DE VEREEN. STATEN Compenseerende invoerrechten afgekondigd. Blijkens telegrafisch bericht uit Was hington zijn compenseerende invoerrech ten afgekondigd op Nederlandsche vleeschproducten, welke op 9 April a.s. in werking zullen treden. Het bedrag dier rechten zal uiteindelijk gelijk zijn aan den Nederlandschen ex portbijslag, doch voorloopig wordt bij in voer een deposito geëischt van de volgen de bedragen: 5 ct. op bepaalde worsten, 3 ct. op dezelfde worsten in blik, 4 ct. op knakworst, 2 ct. op knakworst in blik, 22 ct. op ham, 23 ct. op schouderham en 5 ct. op carbonaden (alles uitgedrukt in Ne derlandsche centen per kg.) NEDERLANDSCH-BELGISCHE HANDELSBESPREKINGEN. De Regeeringspersdienst meldt, dat op 8, 9 en 10 dezer te Brussel door een Ne derlandsche delegatie, onder voorzitter schap van den heer A. Th. Lamping, di recteur van de handelsaccoorden, onder handelingen zijn gevoerd over handelspo litieke aangelegenheden. Naast inciden- teele kwesties, voortvloeiende uit de tus- schen Nederland en België bestaande re geling, heeft het regime, dat zal gelden na afloop van de tegenwoordige contingen- teeringsovereenkomst, welke met 1 Mei a.s. ten einde loopt, een onderwerp van be spreking uitgemaakt. De besprekingen zullen binnenkort wor den voortgezet. DE TE WATER LATING VAN „DE PRINSES BEATRIX". Naar wij vernemen heeft Z. K. H. Prins Bernhard zioh in beginsel bereid ver klaard de doopplechtigheid van de te wa ter lating van het tweede motorschip der Stoomvaart Mij. Zeeland, de „Prinses Beatrix" op 25 Maart a.s. te Vlissingen te verrichten. (Uit deze mededeeling, die wij Zaterdag nog in een klein deel onzer oplaag kon den opnemen, valt af te leiden, dat H. K. H. Prinses Juliana dus bij deze plechtig heid niet tegenwoordig zal zijn. Red.) REIZIGERSVERVOER OP DE LIJN TERNEUZEN—SELZATE STOPGEZET. Door de Spoorwegmaatschappij Meclie- len-Terneuzen, die in Zeeuwsch-Vlaan deren ook de lijn Terneuzen-Selzate ex ploiteert, is bekend gemaakt, dat met in gang van 15 April a.s. het reizigersver- voer op genoemde lijn zal worden stop gezet. PROVINCIALE ZEEUWSCHE VEREEN. VOOR VREEMDELINGENVERKEER. Zaterdagmiddag hield de Provinciale Zeeuwsohe Vereeniging voor Vreemde lingenverkeer ihaar jaarvergadering te Middelburg onder voorzitterschap van mr J. Moolenburgh. Deze heeft de afgevaardigden der ver schillende vereenigingen welkom gehee- tea en in het bijlzonder ook den heer G. A. van Woelderen, als lid van het hoofdbe stuur van de A.N.V.V.V. Het bezoek van buitenlanders zal zeker wel belangrijk lijden onder het houden van de tentoonstelling te Ned York, maar daarom imioet men vooral propaganda maken in het binnenland voor een bezoek aan Zeeland. Hierna bracht de heer G. Houtekamer, als secretaris, het jaarverslag uit, waarin hij meent te mogen melden, dat het afge- loopen seizoen goed is geweest. Het aan tal informaties over korter of langer ver blijf in Zeeland was nimmer zoo groot als in 1938. Door het toetreden van de V.V.V. te Vlissingen bedroeg het aantal aangeslo ten V.V.V.'s in totaal 18. Waar momen teel ook Sluis en Oostkapelle zich als lid opgaven, mag spr. met genoegen con- stateeren, dat met het nieuwe vereeni- ginggjaar alle Zeeuwsohe V.V.V.'s in het Prov. verhand zijn. opgenomen. Met bijzondere waardeeriing maakt de secretaris er melding van dat naast an dere organisaties, thans ook de Prov. Staten van Zeeland uit sympathie voor het werk der Vereeniging besloten heb ben een subsidie te verleenen. Het be stuur hoopt dat straks ook nog andere instanties blijk zullen geven te besef fen bet groote belang van een zoo ruim mogelijk opgezet vreemdelingenverkeer. Spr. wees er op, dat de Prov. bijdraagt, wat ook van andere zijde aan subsidie wordt genoten tot ten hoogste van f 500. Talrijke particulieren, zaken en onder nemingen hebben gaarne voldaan aan het verzoek een propagandia-blaadje in te sluiten bij hun correspondentie. Er is van velen een groote medewerking, doch daartegenover staat ook lakschheid bij anderen. Er verscheen een oplaag van 2500 exemplaren van de bekende stempelboek- jes en dito kaarten, die direct en indi rect in hooge mate de aandacht geves tigd hebben op Zeeland. De eerste deden tegelijk dienst als folder. Bovendien liet het bestuur drukken een groot aantal prospectussen over de gecombineerde boot- en bustrip over de Westersohelde en Zeeuwsch-Vlaanderen, Oost en West. De proef voor deze diagtochtjes mag ge slaagd genoemd worden. Van vele zijden mocht het bestuur veel dank en waardee riing ontvangen voor het organiseeren van de trips door Zeeland. Ook dit jaar is meermalen hulp inge roepen en gegeven voor het tot stand brengen van reizen naar Zeeland. Ook werkte het bestuur mede bijl de samen stelling van een groep Zeeuwen voor het meedoen aan den Historisch en optocht 1938 in September in het Stadion te Ami- sterdiam. De voorzitter bracht onder Instemming der vergadering den secretaris dank voor zijn verslag. Dit werd goedgekeurd, evenals de re kening van don penningmeester, den heer J. A. Eekhout, aanwijzende in ont vang f 637,95 en in uitgaaf f 846.59, al- zoo een nadeelig saldo van f 208,64. De voorzitter wijst op de te verwachten Provinciale subsidie en zegt dat de ver eeniging er wel eens slechter heeft voor- De vergadering had geen bezwaar te gen de toelating van de V.V.V.'s te Oost kapelle en Sluis. Tot bestuursleden werden herkozen de ■hoeren A. v. Male te Axel, J. A. 'Eek- hout te Breskens, D. Huinink te Veere en O. Ie Nobel te Gadzand en gekozen de hoeren G. v. d. Harst, Oostkapelle, A. Baert te Bflulst en mr W. Ie Mair te Sluis. Na vaststelling der begrooting 1930, kwam de propaganda voor het a.s. sei zoen aan de orde. De voorzitter zegt, dat het bestuur meent, dat er met de uitgifte der stempel- boekjes moet worden voortgegaan en dat de folders herdrukt zullen moeten wor den. Bovendien zal men voor uitgifte aan vreemdelingen de reisgids, uitgegeven dooT de bladen aangesloten bij de eZeuw- sche persvereeniging, tegen kostprijis kunnen verkrijgen. Daarnaast blijft na tuurlijk bet verleenen van medailles e.d. De heer Van Woelderen bracht dank voor de woorden van welkom tot hem gericht. Spr. verheugde zich zeer, dat Zeeland nu geheel bijl de A.N.V.V. is ingeschakeld. Tot nu toe werkte men vaak te veel naast elkaar. Spr. had gele genheid er op te wijzen, dat de Gomimis- sie voor de Noordzeebadpiaatsen feitelijk is opgeheven. Deze zaak is nu direct hij het hoofdbestuur gebracht, dat uit zijin midden een comité van 3 leden aanwees ter behartiging. Vrij' uitvoerig werd de kwestie van het behoud van de Zeeuwsohe kleederdrachten besproken. Het bleek, dat de Prov. Ver eeniging het desbetreffende comité wel steunt, doch er tegen is, dat men er een kijkspel van imaakt. Daarom achtte de voorzitter een organiseeren van een Zeeuwsch en dag op Schiphol als liggen de op de grens. ■Men meende, dat ook de plaatselijke vereenigingen de zaak kunnen steunen, maar men mag iniet verge'en, dat het Comité tot behoud van de kleederdracht juist niet wil, diat er een vreemdeling verkeerszaak van wordt gemaakt. Een der afgevaardigden meende, dat de stad de schuld is, dat het costuum zoo ver dwijnt, imien moet daar afleeren iemand in boerencostuum andera te behandelen dan in burger. De mieuwe gransmoeilij'kheden, die hinderlijk op het bezoek aan Zeeuwisoh- Vlaanderen vanuit België kunnen wer, ken, passeerden de revue. Het bestuur is ter zake diligent De secretaris bracht naar voren het doen drukken van postpapier en envelop- pes met een kaartje van Zeeland er op, ten gebruike van alle V.V.V.'s in de i ro- vincie. De heer Van Male kwam terug op de reeds eerder genoemde trips door Z. Vlaanderen. Bij een korte discussie hier over kwam ook nog eens naar voren het plan om met de betrokken verkeerslicha- men te vergaderen en dan o.a. het in stellen van een Prov. verkeersweekkaart naar voren te brengen. Het laatste punt was de wenschelijk- heid van de naehtverlichting op het Vliegveld Haamstede. Ook daarvoor zal bet bestuur diligent zijn. Hierna sloot de voorzitter deze zeer geanimeerde vergadering. CANDIDAATSTELLING PROV. STATEN Herv. Geref. Staatspartij. Naar wij vernemen zal de Herv. Geref. Staatspartij morgen in alle kieskringen in Zeeland, behalve in Sluis, een candida- tenlijst voor de Prov. Staten-verkiezing indienen met de volgende namen: P. van Oijen te Middelburg, S. G. de Bree te Ter- neuzen en J. J. Dekker te Middelburg. Een vierde bootdienst Katsche Veer Zierikzee? Reeds jaren is geklaagd over den boot- dienst tusschen Katsche veer en Zie rikzee. De situatie is n.l. zoo, dat de eer ste boot te Zierikzee om 9.20 arriveert. De tweede boot van Zierikzee naar Z.- Beveland vertrekt echter reeds één uur later en wie in dien korten tijd zijn za ken niet kan af doen, moet noodgedwon gen wachten tot de derde en laatste hoot van Zierikzee vertrekkende, dat is tot 's avonds vijf uur. De Gioesche middenstand heeft zich onlangs tot Ged. Staten gewend om ver betering in dien zin, dat tusschen 10.20 en 5 uur nog een boot zou uitvaren. Dit college besloot in beginsel aan dit verzoek te voldoen, indien bet inleggen van deze vierde boot geen uitbreiding vaai het personeel zou vorderen. Dammen. De wedstrijden in de finale om het damkampioenschap van Zeeland zullen plaats vinden op: 18 Maart te Middelburg tusschen J. v. Eenennaam en W. Boogaard; 18 Maart te Goes tuschen M. v. d. Parel en M. de Jonge; 25 Maart te Middelburg tusschen W. Lente en M. v. d. Parel; 25 Maart te Goes tusschen W. Boogaard en M. de Jonge; 27 Maart te Middelburg tusschen W. Lente en J. v. Eenennaam; 1 April te Middelburg tuschen M. de Jonge en J. v. Eenennaam; 1 April te Kruiningen tus schen M. v. d. Parel en W. Boogaard; 8 April te Goes tusschen M. de Jonge en W. Lente; 8 April te Goes tusschen J. v. Eenennaam en M. v. d. Parel; 10 April te Middelburg tusschen W. Boogaard en W. Lente. Damrubriek. In 'het tweede diagram uit de dam- rubriek van j.i. Zaterdag moet de zwarte dam door een witte worden vervangen. GOES. Op de niet-alpbabetische voordracht voor geneesheer-directeur van het St. Elisabeth of Groote Gasthuis te Haarlem koimt als nr 2 voor Dr J. M. Planteydt alhier. De Brugtwachterswoningi. Naar wijl vernemen ligt het in de be doeling van B'. en W., de dezer dagen ontruimde woning van den brugwachter, wiens' diensten, nu er een vaste brug is gekomen, niet meer noodig zijn, te be stemmen als bureau en magazijn voer den luchtbeschermingsdienst. Ook zal een scherfvrijie kelder worden gebouwd. MIDDELBURG. Te weinig belangstelling. De Middelburgsche Bestuurdersbond had Vrijdagavond in het Schuttershof een openbare vergadering belegd, waar dhr Albers van 'het N. V. V. zou spreken over het onderwerp: „Meer werk meer wel vaart". Er bleek voor dezen avond echter zeer geringe belangstelling te bestaan. Daar tegen half negen ongeveer 40 men- scben in de groote zaal waren, beeft een der bestuursleden medegedeeld, dat de vergadering, die bedoeld was als een mas sale demonstratie en een bespreking van het probleem der werkloosheid niet zou doorgaan in verband met de geringe be langstelling. (M. G.) Veilig verkeer. Zaterdagmiddag kwam het bestuur der vereen, voor Veilig Verkeer voor Middel burg en omstreken samen met deelnemers aan een prijsvraag voor een reclameplaat voor het doel der Vereeniging en enkele genoodigden. De voorzitter, Jhr F. Beelaerfcs v. Blok land zeide, dat men begonnen is bij de jeugd met de propaganda voor veilig ver keer, opdat het idee daarvan bij de bevol king algemeen zal worden. Het is goed, dat het verkeersonderwijs voor jongeren in het leerplan is opgenomen, voor de ouderen, de leerlingen der middelbare scholen, org.'niseerde men nu dezen wed strijd. Het resultaat van dezen wedstrijd heeft de verwachtingen verre overtroffen, zoowel wat kwaliteit als wat kwantiteit betreft. Het heeft heel wat hoofdbrekens gekost om uit te maken wie de prijswin naars zouden zijn. Hierna werden de drie prijzen aan de rseds eerder vermelde gelukkigen en vier troostprijzen aan de beste van ieder der vier inrichtingen van onderwijs, die mee werkten, n.l. de Handelsdagschool, de R. H. B. S., de Avondschool voor Nijverheids onderwijs en 'het gymnasium uitgereikt. Weth. Boasson bracht dank voor de woorden van welkom. Het gemeentebe stuur is de vereeniging ten zeerste dank baar voor haar arbeid. Het opleiden van oe jeugd tot burgers, die ie verkeersre gels tot in de puatjes kennen, zal het aantal ongelukken i:elpen verminder ui. Na de sluiting nebbon de aanwezigen met groote belangstelling kennis genomen van de resultaten van der^ arbeid van al de jeugdige teekenaars. ZUID-BEVELAND Wolphaartsdijk. Vrijdagavond hield de i a.r. kiesvereeniging alhier een drukbe zochte vergadering. De voorzitter dhr Van Wijk bracht verslag uit van de laatstge houden Centrale. Daarna leverde hij een uitgebreide inleiding over de verschillen de vraagstukken opgenomen in het werk plan 1939 voor de gemeente-politiek, waarop eenige bespreking volgde. Daarna ging men over tot de candidaatstelling voor den gemeenteraad. De lijst werd als volgt vastgesteld: 1. P. Luikenaar; 2. S. Balkenende; 3. W. A. van Wijk; 4. G. Heijnsdijk; 5. A. van Keulen; 6. J. de Pree. De heer D. P. Goetheer wenschte niet meer in aanmerking te komen. Hem werd door den voorzitter hartelijk dank gebracht voor zijn arbeid, vele jaren in het belang der gemeente verricht. lerseke. De Commissaris der Koningin in Zeeland heeft Zaterdagmiddag te on geveer 3 uur, vergezeld van Mevr. Quar- les van Ufford, een bezoek gebracht aan deze gemeente. De hooge bezoekers die een rondwandeling door ons dorp deden, ge bruikten de thee met burgemeester Gun ning op het gemeentehuis. Naar we vernemen, ligt het in de bedoeling van het Centraal Verkoopkan toor van Mosselen te Bergen op Zoom, de handel in mosselen gedurende de maand Mei stil te leggen. Bcrssele. Zaterdag werd de algemeene vergadering der Goöp. Boerenleenbank gehouden. Voorzitter dhr P. Dekker. De rekening sluit met een bedrag aan ontv. en uitg. op f264.036,42. De balans sluit met een bedrag aan ontv. en uitg. op f 120.831,21, waarin begrepen is een ver lies van f30,96. Dit laatste werd bestre den uit het reservefonds. Tot bestuurslid werd herkozen dhr G. Rottier Jz. Tot lid van den Raad van toezicht dhr Joh. Nieu- wenhuize. Wemeldinge. Zaterdagavond is alhier iini den ouderdom van bijna 74 jaar over leden de heer F. Burger, in leven rustend landbouwer. De overledene heeft in het publieke leven een vooraanstaande plaats ingenomen, o.a. was bij gedurende een reeks van jaren Kerkvoogd der Ned. Hterv. Geim.. lid en voorzitter van het Burg. Armbestuur, voorzitter der plaat selijke Tuinbouwvereen., enz. De laatste jaren had de heer Burger zioh echter uit deze functies teruggetrokken. Korfbal. Hansweert. Zaterdag speelde Zeelandia van hier een vriendschappelijke korfbal wedstrijd tegen Volharding I uit lerseke. De clubs waren tegen elkaar opgewassen waardoor het einde met 22 kwam. WALCHEREN Koudekerks. Vrijdagavond werd alhier de eindles gehouden van den cursus-1 in paardenkennis, welke georganiseerd was door de afd. G. B. T'. B. en bezocht werd door een 20-tal leerlingen. Leider van den cursus was dhr Geldof, rijksveearts1 te Oostkapelle. Dhr van Leeuwen dankte als oudste deelnemer van dezen cursus dhr Geldof voor de aangename en duidelijke wijze, waarop de lessen waren gegeven, waar op dhr Geldof namens de cursisten als blijk van waardeering een rookstel werd aangeboden. Dhr Jac. Simonse Jr sprak als voor zitter van de afd. G. B. T. B. een woord van dank aan leider en cursisten. De secretaris van de afd. G. B. T. B. d'br K. van Sparrentak, eindigde deze welgeslaagde cursus met dankgebed. Oositkapeilla Zaterdagmiddag had al hier onder groote belangstelling de begra fenis plaats van het stoffelijk overschot van wijlen dhr W.B a 1, in leven rustend geneesheer en gemeentearts, welke Dins dag plotseling is overleden. Een groot aantal bloemstukken dekte de baar. Nadat de kist in de groeve was neerge laten, bracht eerst een neef van den over ledene namens de familieleden welke niet aanwezig konden zijn, een laatsten groet. Vervolgens werd het woord gevoerd door 'burgemeester Fabius namens het gemeentebestuur en de ingezetenen. Oud-burgemeester van Teylingen roemde de trouwe plichtsbetrachting van den overledene als gemeentegeneesheer, welk ambt door hem 20V2 jaar is vervuld. Daarna sprak dhr Frank uit Middel burg als1 vriend, waarna Dr Vaandrager van Domburg releveerde de aangename samenwerking meU den 'overledene, en zijn rechtschapenheid en edel karakter schetste. Een neef dankte tenslotte namens de familie voor de betoonde belangstelling en de gesproken woorden. Uit het jaarverslag van 'het Fonds „Ziekenzorg" over 1938 blijkt, dat aan 24 personen versterkende middelen konden worden verstrekt, en aan 25 personen 37 verplegingsartikelen in bruikleen werden gegeven. Dé inkomsten bedroegen f377,89, de uitgaven f 405,33Vs, zoodat er een tekort was van f27,44V2, hetwelk uit andere middelen kon worden gedekt. Vrijdag vergaderde de A. R. J. A. 1 De voorzitter, Dis Hofland, hield een in- langstelling, die blij school bestaat. Nadat het hoofd inleiding had gehou het U.L.O., gaven ei bijdrage ten beste door de meisjes-lee zangnummers ten in de pauze was werkstukken der lei Tenslotte werden films vertoond. 'a Extra TractatieGoldStar de Luxe, 12 ct. leiding over Art. 6 van „Ons Program" over den Staatsvorm. De secretaris gaf een politiek overzicht. Gevonden een gouden knoopspeld na de vergadering van den Ring Serooskerko in de Geref. kerk. Te bevragen bij den koster dier kerk. (Belangeloos bericht.) Zoutelande. Donderdagavond hield de Goöp. Brandstoffenvereeniging „Eensge zindheid" haar algemeene vergadering. De voorzitter, de heer S.'van Sluijs, deed eenige mededeelingen van den strijd, die nog tegen de Coöperaties door den kolenhandel wordt gestreden. De vereeni ging zal over 1938 5 pet. dividend uitkee- ren. De secretaris, de heer Wouters, bracht zijn jaarverslag uit. De vereeni ging telde op 31 December 1938 186 leden. Door de vereeniging zijn aangekocht: 134.840 kg. eierkolen, 89.280 kg. Nootjes kolen, 66.160 kg. Stukkolen, 44.080 kg. Anthiaciet, 11.560 kg. Bruinkool. Totaal 345.920 kg. Turf 16.300 stuks. De penningmeester, de heer J. Melis, deelde mede, dat over 1938 een winst 1- gemaakt van f 228.29 en dat het kapitaal, plus de reserve der vereeniging, bedraae' f 1468.42. De voorzitter deelde nog mede, dat de leden, welke niet tijdig hun bestelling aan den secretaris opgeven, indien zij toch kolen willen hebben van de voor- ca najaarslevering, deze f 0.10 per 80 kg duurder zullen moeten betalen dan de leden, welke tijdig hun bestelling opge ven. Domburg. Vrijdagavond vergaderden do leden van de Vereeniging voor Chr. Schoolonderwijs. D'e voorzitter memoreer de hoe het jaar 1938 voor de school veel verandering bracht. Het bestuur kreeg een geheel andere samenstelling, doordat de drie kerkelijke groepen er in vertegen woordigd werden. Het aantal leerlingen was stijgende, terwijl ook voor 1939 eeni ge stijging te verwachten is. Van den Minister van Onderwijs kwam een gunstige beschikking ten aanzien van bet voortbestaan der school. Spr. me moreerde verder het verwisselen van het hoofd der school, het aanstellen van een kweekeling met acte en de wederom inge bruikneming van het derde leslokaal na grondige restauratie. Uit het fin. verslag bleek, dat het be drag der contributies was gestegen. Over 1938 was er een nadeelig saldo van f 38.93. Serooskerke. Auto verbrand. In den nacht van Vrijdag op Zaterdag om streeks kwart over één geraakte ter hoog te van „Huis 'Om" een personenauto af- komstig van Biggekerke, vermoedelijk door kortsluiting in brand. De inzitten den wisten zich dn veiligheid te stellen en ook verder kwamen geen persoon lijke ongelukken er bij voor. De auto brandde uit. DOOR AUTOBUS OVERREDEN EN GEDOOD. Zaterdalgmiddag te kwart over twee heeft tusschen Biggekerke en Zou telande een ongeluk plaats gehad, waardoor een wielrijder is gedood. Een inwoner van Biggekerke, A. Vlie ger, reed op zijin driewieler in de rich ting Zoutelande. Hem achterop kwam een autobus van de Stoomtram Mij. Walcheren, wellke moest uitwijken voor een tegenligger. Daarbij werd V. aange reden. Hiji kwam onder de wielen van de bus terecht en was op slag dood. EN ST. PHILIPSLAND. Tholen. Vrijdag had alhier in het gym- nastiek-lolkaai van de U.L.O.-school een druk bezochte ouderavond plaats. De voorzitter van de oudercommissie, de heer Elsacker, verwelkomde o.a. het Da gel. Bestuur der gemeente en spfa» zijn voldoening uit over de groote fce- Ned. Hi Bedankt voor G01 ma te Jaarsveld. Chr. Ge Beroepen te Oost te Middelharnis. Bedankt voor g01 Middelharnis. Vo Dubois te Oud-Beije Evang. I Beroepen te Sta hulppr. te Vlissing Aangenom/en naa ter, prop. te Epe. Emerita pred. bij de Ned. R is voornemens eind te vragen. Goes. Zaterdagm afd. „Zuid-Bevelanc Chr. onderwijzers Bustraan te Goes, c heer Van Wijk. Al de voorvergadering, werd gekozen de hef de heer J. M. d Daarna werd de ai gadering besproken deed verslag van d( en drong er op aa voor de kweeke'inge Na de pauze volgc causerie van den he zendeling van Ni' onderwerp: Op reis kust. De rede werd beelden. Aan de univei bevorderd tot arts te Nieuw- en Sint- ARRESTATIES Een roover De Haagsche pol met de serie inbrak half jaar in de resi waarbij in totaal v ongeveer twee ton v in het geheel vijf p Bovendien heeft gioote hoeveelheid diamanten, armban waardevolle voorwei in de Parkstraat bij Vrijdag melding ma in de Scheldestraat partij sieraden, tafe deren, van diefstal sporen. Gp niet minder d de stad is huiszoeki de Scheldestraat, te rucht heler, den 58 diens 49-jarige ei huiszoeking verrassi Deze Dessauer ei dadelijk gearresteerc ding van hun zoon De familie D. bei straat een winkel woonhuis en daarbo woonhuis. In den wi in tweedehands mei de Politie het perceel dat de woonruimtei ingericht. Alles ma, hier welgestelde lie De huiszoeking nauwkeurig verricht ter den winkel vond kisten, inhoudende den horloges, goudei aantal bank van lei winkel werden aai partij hotelzilver en Di den kelder vai Politie de verrassen smeltkroezen. Voort schillende gereedscl edelmetaal te smelti eenige goudweegscb en slotte vonden dezen kelder juwelie In het bovenhuis i een groote partij go delijk afkomstig var In den tuin ondek dat toegang verscha: eer de garage. In d< geveer een halve me

De Zeeuw. Christelijk-historisch nieuwsblad voor Zeeland | 1939 | | pagina 2