Binnenland. Vervroegd pensioen in de Typografie. Uit de Provincie. MIDDELBURG. ZUID-BE VELAND. WALCHEREN Reorganisatie Nederlandsche Vereeniging voor luchtbescherming. NOORD-BEVELAND THOLEN EN ST. PHILIPSLAND. Kerknieuws Predikbeurten. Onderwijs. JODEN VERWERPEN DEN ONAFHANKELIJKEN - PALESTIJNSCHEN STAAT. Reuter verneemt, dat een door de exe cutieve van het Joodseh agentschap op schrift gestelde mededeeling gisterochtend aan de Britsche regeering ia overhan digd. Geloofd wordt, dat de mededeeling de Joodsche opvatting onderstreept, dat de gedaohte van een onafhanke lijk e n Palestijnschen staat, welke in feite een Arabi sche staat zou zijn, volkomen onaanvaardbaar is. 'Bij gebrek aan waarborgen voor een organischen gToei van een Joodsch Na tionaal Tehuis, kunnen de Joodsche ge delegeerden geen voorstellen overwegen ajls basis voor een verdere discussie. DE WERKLOOSHEIDSBESTRIJDING. Spoedig plannen bij de Staten-Generaal. Minister Romme heeft gisteren in de Eerste Kamer medegedeeld, dat de door een commissie uitgewerkte plannen, tot bestrijding van de werkloosheid, gebar- seerd op het plan-Westhoff, benevens een plan tot het tegengaan van de stedelijke werkloosheid, spoedig ter kennis van de Staten-Generaal zullen worden gebracht. AANKOOP VAN VLIEGTUIGEN IN AMERIKA. Besprekingen op last der regeering gestaakt. Zullen de toestellen in ons land gebouwd worden? Naar gemeld wordt, heeft de Neder landsche regeering telegrafisch opdracht gegeven om alle besprekingen en onder handelingen over den aankoop van vlieg- materiaal in Amerika zoowel voor de K. L. M. als voor de Nederlandsche militaire vliegdiensten te staken. Er zal een commissie worden benoemd om op korten termijn uit te maken of het niet mogelijk isi de verlangde vliegtuigen in ons land in licentie te bouwen of hier zelf de toestellen te ontwerpen, die voor de Nederlandsche civiele en militaire luchtvaart noodig zijn. DE BRUG OVER DE MAAS BIJ DORDRECHT. Vermoedelijk in de tweede helft van Juni dei opening. Op vragen van den heer Van S1 e e n betreffende den datum van oplevering van de brug over de Oude Maas bij Dordrecht,' heeft de Minister van Waterstaat geant woord: De basculekleppen van de brug over de Oude Maas zijn voorzien van ballast- kisten, die aan de achtereinden van die kleppen draaiend zijn opgehangen. Bij' het bewegen van de brugkleppen is gebleken, dat de druksmering van de draaipunten van deze ballastkisten onvoldoende werk te als gevolg van een kleine verschuiving van de bronzen asbussen, die werd ver oorzaakt, doordat deze bussen blijkbaar niet voldoende waren geborgd. Dit euvel wordt thans hersteld. Van invloed op den datum van openstelling van die brug is dit niet. De vermoedelijke openingsdatum zal kunnen worden gesteld op de tweede helft van Juni. DE OMZETTEN VAN KOLONIALE WAREN. Een voortgezette stijging in de grossierderij. Blijkens de door het centraal-bureau voor de statistiek samengestelde omzet- statistiek van de grossierderij in koloniale waren en aanverwante artikelen, heeft de verbetering in den omzet in dezen tak van bedrijf, welke gedurende de laatste ja ren was waar te nemen zich in 1938 voortgezet. Naar de waarde gerekend wa ren de verkoopen in dit jaar 3.3 pet. hooger dan in 1937. Deze ontwikkeling is in overeenstemming met die in den detail handel in kruidenierswaren: hier was de omzet in 1938 2.2 pet. hooger dan in het jaar daarvoor. WIJZIGING DER MOTORRIJTUIGEN- BELASTINGWET. De heffing van de Diesel-auto's. Aan het voorloopig verslag der Eerste Kamer over het ontwerp van wet tot wij ziging van de motorrijtuigenbelastingwet wordt o.m. ontleend: Verscheidene leden verklaarden voor de voorgestelde regeling weinig waardee ring te hebben. Schijnbaar billijk, zal ze nochtans,, naar de meening van deze leden, indien toegepast, tot gevolg heb ben, dat opnieuw lasten worden gelegd op een speciaal vervoermiddel, namelijk de voor goedkoop personen- en goederen transport bij uitstek geschikte dieselauto mobiel, welke toch reeds extra zwaar wordt getrofen door de motorrijtuigen belasting. D'e leden, hier aan het woord, namen het volgende standpunt in: óf een heffing op de dieselolie is raad zaam, dan voere men haar in voor allo motoren, door die olie gedreven en belast men niet alleen de dieselautomobiel; óf een algeheele heffing van een recht op dieselolie is niet gewenscht; dan voere men het niet in met betrekking tot een speciale groep van dieselmotoren, name lijk die, welke in automobielen aanwezig zijn, doch stelle evenmin in de plaats er van een heffing, die op andere wijze die groep van motoren extra belast en daar mede onvermijdelijk, de gebruikers van die dieselmotoren voor andere doelein den in een bevoorrechte positie brengt. Eenige leden waren van oordeel, dat het streven van de regeering, de onbil lijkheid weg te nemen, welke is ontstaan doordat tot dusverre de auto's met ben zinemotor wel en die met dieselmotor niet aan een speciale heffing zijn onder worpen, in beginsel toejuiching verdient. De gekozen modus had echter niet hun instemming. Deze leden zonden aan een algemeene belasting van de dieselolie de voorkeur hebben gegeven 'boven de door de regeering voorgestelde oplossing. Sommige leden betoogden, dat de in diening van 'dit wetsontwerp veel te laat is geschied en daardoor tallooze bedrij ven, die inmiddels geheel op dieseltractie zijn, ingericht, voor bijina onoverkome lijke moeilijkheden plaatst. Vele leden verklaarden zich met de voorstellen der regeering te kunnen ver eenigen. DR IR DAMME DRINGT AAN OP EEN LUCHTDIENST NAAR WEST-INDIE. De dienst zou een enorme besparing voor de P. T. T. beteeken en. In een voordracht welke Dr Ir fl. H. Damme Donderdagavond voor do Rotter- damsche Graanstudie Club heeft gehou den, heeft de directeur-generaai van de P. T. T. met betrekking tot het vervoer van post door de lucht o.m. het volgende gezegd: De post verzendt de Lrieven door de lucht als de bestelling daar door bespoe digd wordt; 45 pet. der brieven naar Europa gaat door de .lucht. De andore reizen sneller of even snel per spoor. Niet al de onderdeden van den dienst zijn sluitend. "Wij kunnen ons da- veroor loven, omdat het geheel een oversell ot geeft. Niet alle landen volgen ten aanzien van het luchtpostverkeer onzen regel. "Waar Nederland geen eigen luchtver keer heeft (naar Z.-Amerika en Surina me) legt de post geld op de verzending toe, op een brief naar Suriname 60 cent. Wij zouden gaarne een Nederlandschen dienst door de lucht naar West-Indië tot stand zien komen. Die krijgt dan ook veel post voor andere landen, hetwelk ons in komsten gééft. De verbinding met Suri name vergt thans 68 dagen, een recht- streeksühe dienst zou 34 dagen vergen. Onze post naar Engeland gaat door de lucht, omgekeerd doet Engeland het ten deele, binnenkort waarschijnlijk in groo- tere mate. NIEUW GEBOUW VOOR HET HOOFD BESTUUR VAN DEN P.T.T.-DIENST. Het hoofdbestuur van de P.T.T. thans gevestigd in de beide gebouwen aan de Kortenaerkade te Den Haag krijgt eer lang een nieuw gebouwencomplex aan het einde van de Laan van Meerdervoort bij Kijkduin. Daar zullen alle diensten van de P.T.T. worden samengetrokken, omdat het nieu we gebouw geheel volgens de laatste eischen zal worden ingericht. De oude gebouwen aan de Kortenaer kade komen dus vrij. Hierin kunnen ver schillende diensten van de Departemen ten worden ondergebracht. Naar alle waarschijnlijkheid zal de si tuatie zoodanig worden, dat het Departe ment van Sociale Zaken aan de Korte naerkade een plaats krijgt. De crisisdien sten van Economische Zaken worden dan in het hoofdgebouw aan het Bezuiden- hout gebracht. De technische diensten van het Depar tement van Waterstaat, thans aan het Binnenhof gevestigd, zouden eveneens verplaatst worden naar de Kortenaerkade. Het Departement van Binnenlandsche Zaken zal dan waarschijnlijk met de vrij komende ruimten aan het Binnenhof worden uitgebreid. BESTELLING VAN LEGER VLIEGTUIGEN. Bij Koolhoven te Rotterdam en bij Douglas in Amerika. De N.V. Koolhoven-vliegtuigen te Rot terdam heeft een order gekregen voor het bouwen van zestien toestellen van het type F.K. 56, bestemd voor de militaire luchtvaart te Soesterberg. De F.K. 56 is een z.g. overgangsvliegtuig,, dat voorna melijk dienst zal doen ais les- en trai ningstoestel, maar dat in voorkomende gevallen ook gebruikt kan worden voor andere -doeleinden. Voornamelijk is het toestel bestemd om jachtvliegers op te leiden. Het is een tweepersoons toestel, van welks constructie vooral de vleugel, een z.g. meeuwenvleugel, opvalt. De F.K. 56 heeft intrekbare wielen en kan een snelheid van 300 km ontwikkelen. Dezer dagen zal een F.K. 58 maar Soesterberg gaan, om daar gedemon streerd te worden. Dit is het jachtvlieg tuig, een éénzitter, dat in serie voor het Fransche leger wordt gebouwd. Onder handelingen over de bestelling van een aantal Koolhovenvliegtuigen van dit type zijn in een vergevorderd stadium. Voor Soesterberg zijtn in Amerika ook Douglas Northrop-vliegtuigen. Deze toe stellen, plaats biedend aan twee personen zijn, evenals de F.K. 56's, bestemd om jachtvliegers op te leiden. RADEN VAN ARBEID. Tot voorzitter van den Raad van Ar beid te Amsterdam is benoemd dhr Mr G. Snoeck Henkemans, voorzitter van den Raad van Arbeid te Dordrecht. Landmacht. Bij Kon. besluit van 4 Maart zijn over geplaatst bij het regiment grenadiers: de reserve-eerste luitenants J. G. Eckhardt, en E. H. Schmidt van 14 R. I, Regeling volgende maand in werking. Driehonderd werkloozen weer aan den slag. Blijkens een mededeeling van den mi nister van Sociale Zaken in de Eerste Ka mer zal de regeling, welke door de orga nisaties in de typografie, welke door de organisaties in de typografie is getroffen tot vervroegde pensionneering in dit be drijf op 3 April a.s. worden uitgevoerd. Uit deze verklaring mag men derhalve concludeeren, dat de regeering den noo- digen financieelen steun aan de uitvoe ring van dit plan zal geven. Wij herinneren eraan, dat de bedoelde regeling inhoudt, dat werknemers tus- schen 60 en 65 jaar vrijwillig met ver vroegd pensioen het bedrijf zullen kunnen verlaten. De bedoeling is in hun plaats jonge werkers, die getroffen zijn door werkloosheid, aan den slag te brengen. Om een en ander mogelijk te maken, zul len deze laatsten gedurende eenigen tijd een belangrijk financieel offer brengen, terwijl daarnaast bovendien alle bedrijfs- genooten, zoowel werkgevers als werkne mers, in een verhooging van de pensioen premie met 10 cent hebben toegestemd. Door dezen maatregel zullen ongeveer 300 werklooze typografen, voor het mee- rendeel uit de leeftijdsgroep van 2430 jaar, een blijvende plaats in het bedrijf verkrijgen. Hoewel het aanvankelijk in het voor nemen heeft gelegen, deze regeling reeds op 1 Januari j.l. van kracht te doen wor den, heeft de nadere uitwerking ervan alsook het overleg met de regeering, wel ker medewerking niet kon worden gemist, teen verdaging noodig gemaakt tot 3 April. Dammen. De damclub „Kortgene" speelde Don derdagavond tegen „Wissekerke". Er waren 16 spelers. De uitslag was G. HollostelleG. Verlinde 22; C. W. v. Damme'Dobbelaar 22; 0. ScherpH. Schrier 40; Z. G. iSaloméL. Beye 40; A. v. HeeG. de Smit 40; W. Koster'P. v. d. Maas 22; J. Koets J. Korshuize 40; D. AbrahamseP. Ketelaar 22; „Kortgene" won met 24 punten tegen „Wissekerke" 8 punten. Een tentoonstelling van Middelburgsche zaken. Gisteren hield de afdeeling 'Middelburg van de Nederlandsche Vereeniging van huisvrouwen een samenkomst in Sint Jo ris, waar als zoo menigmaal een demon stratie werd gegeven. Dit op zichzelf zou wellicht geen aanleiding zijn op dezen middag de aandacht te vestigen, maar wel is dit het geval omdat een goede 20 firma's uit onze stad langs de wanden van de zaal hadden geëtaleerd. Het wa ren stuk voor stuk uitstallinkjes die toonden, 'dat ook de 'Middelhurgsche mid denstanders over het algemeen met hun tijd mede gaan en zorgen steeds het nieuwste snufje in haar 'branche aanwe zig te hebben, opdat haar klanten niet naar elders behoeven te gaan. Het was een goed middel tot nauwer contact tusschen de Middelburgsche za kenlieden en de consumenten. 's Heer Arendskerke. De Groene Kruis vereniging alhier hield haar algemeene ledenvergadering die door slechts 13 le den van de ongeveer 400 werd bezocht. Uit bet jaarverslag van den Secretaris over 1938 bleek, dat het verplegingsmate- T'iaal van de vereeniging in voldoende hoeveelheid aanwezig is, aan verschei dene zieken en hulpbehoevenden verster kende middelen werden verstrekt en van de verplegingsartikelen een ruim gebruik werd gemaakt. De rekening en verant woording van den penningmeester over 1938 wees aan dat was ontvangen f 755,95 en uitgegeven f 787,26, alzoo een nadeelig slot van f31,31. Bdj herhaling werd er op aangedrongen dat toch ieder lid van het Groene Kruis worde en dat de contributies niet worden verlaagd. Uit het verslag van den Diaconessen- arbeid over 1938 'bleek, dat door de wijk verpleegster in totaal 4506 bezoeken werden afgelegd. De Voorzitter sprak voor dezen omvattenden en veeleischenden arbeid een woord van hartelijken dank. Hierna deelt de voorzitter mede, dat op 19 Febr. 1.1. de vereeniging 30 jaren heeft bestaan. Slechts twee leden van het bestuur zijn sedert de oprichting nog als zoodanig werkzaam, n.l. dhrn M. Mol en K. Janse. D'e overige 5 zijn wegens over lijden of bedanken door nieuwe vervan gen. Spreker zegt, dat bestuur en leden veel dank verschuldigd zijn aan de thans nog zittende twee genoemde bestuursle den, voor hun werkzaamheid, gedurende al die jaren verricht. Met groote toewij ding en liefde hebben zij' trouw en ijverig de belangen der vereeniging gediend. Het bestuur stelt voor als klein blijk van er kentelijkheid dhrn Mol en Janse tot eere- lid der vereeniging te benoemen en hun een eerediploma aan te bieden. Dit vindt algemeene instemming. Dhr Mol, sprekende mede namens den heer Janse, zegt dit blijk van erkente lijkheid op zeer hoogen prijs te stellen. Beiden hebben gedaan wat zij konden doen in het belang der vereeniging. Zij' bieden in verband met bet feat van het dertigjarig 'bestaan der vereeniging een Groene Kruis-vlag aan en hopen dat die vlag èn bij vergaderingen aan 't magazijn der vereeniging, en bij dorpsfeesten in een of anderen vaandeloptocht, vroolijik zal wapperen als bewijis van het wel gaan der vereeniging. De vlag wordt door de vergadering dankbaar aanvaard met de belofte, dat zooveel mogelijk zal worden zorggedrag gen dat daarvan een waardig gebruik zal worden gemaakt. Hierna sluiting. 's Gravenpolder. Vrijdagavond had de eindles plaats van den tweejarigen tuin- 'bouwcursus, alhier gegeven door de heeren Slotboom en Buteijn van Oude- lande. Aan alle 18 cursisten kon het diploma worden uitgereikt n.l. M. Hart- hoorn, 2. J. Janse, 3. W. A. van Liere, 4. F. Nijsse, 5. G. 'Walrave, 6. W. G. Jaco- busse, 7. P. Braam, 8. J. Eversa, 9. J. G. Zandee, 10. L. Jacobusse, 11. L. Hoek man, 12. A. Maat, 13. J. Almekinders, 14. Ghr. Hoekman, 15. G. Polderman, 16. G. Zandee, 17. G. van Oosten, '18. D. Nijlsse. Consulent Bosima dankte de jongelui voor hun ijver en de leiders voor hun ar beid. Hij spooTde aan een vereeniging op te richten van oud-leerlingen. De burge meester zou gaarne een vereeniging zien om gezamenlijk den coloradokever te be strijden. Dhr Buteijn nam op zich te trachten een vereeniging van oud-leerlingen op te riohten. lerseke. Naar wij vernemen zal de Commissaris der Koningin vandaag een bezoek aan lerseke brengen. Vermoede lijk staat dit bezoek in verband met de havenplannen. Waarde. Vrijdagmiddag vergaderde de gemeenteraad voltallig. Besloten werd de 75 opcenten op de gemeentefondsbelasting te handhaven. Vervolgens werden enkele artikelen van de politieverordening gewijzigd. Het is verboden tusschen 's avonds 10 uur en 's morgens 6 uur zich op den openbaren weg te bewegen met verf of kalkpotten, ten einde deze te bezigen voor verkie zingsreclame, zoomede boomen of anders zins daarmede te bekladden. Evenzeer is het verboden in dien tijd fietsen onbe heerd neer te zetten. Van twee landarbeiders was een ver zoek ingekomen om f 5500 voor het stich ten van twee woningen met een stuk land (uitvoering landarbeiders wet). Dit werd door den Raad goedgekeurd. Het Burg. Armbestuur werd uitgebreid en gebracht van 3 op 5 leden. Gekozen werden dhrn G. Schrier en D. Zandijk. Bij de rondvraag informeerde dhr M. v. Fraassen naar de motieven van het B. A., waarom het bdj de 1.1. gehouden verpachting de oude pachters de gron den 'heeft toegewezen. De voorzitter licht een en ander toe, eveneens dhr Dek. Souburg, Hedenavond trad alhier voor de Geref. Jeugdcentrale dhr Van Rijn, penningmeester van den Bond, op met het onderwerp: „Wij willen ook zoo we zen". Spr stond bij drie gedachten stil, n.l. de inhoud, de noodzaak en de verplichting van deze belijdenis. Spr. wees allereerst op den strijd der vaderen. Ook wij moeten in dat geloof staan. Deze belijdenis ver plicht ons tot trouw en liefde aan onzen arbeid. Het was een zeer leerrijke vergadering Jammer dat de belangstelling niet groot was. Aagtekerke. Donderdagavond werd hier een ouderavond van de Diaconieschool in Irene gehouden. De voorzitter, Ds J. G. Panhuijse, sprak een openingswoord en deelde mede, dat het bestuur besloten 'had het nieuwe leerjaar niet met Mei maar met April aan te vangen. De 'heer J. Birza, hoofd der school, hield een referaat over „Onderwijsver nieuwing". Hierna werden door de kinderen van de twee 'hoogste klassen gedichten voor gedragen. Na de gebruikelijke tractatie was gelegenheid tot het hezichtigen van het werk der 'leerlingen. De onderwijzeres, 'Mej. v. d. Linden, leverde een bijdrage over „Schetsen uit het kinderleven". 'Hierna werd nog ge sproken door den burgemeester. St. Laurens. Donderdagavond hield de Oranjevereeniging haar jaarvergadering onder voorzitterschap van burgemeester J. W. van 't Hoff. 'Het voorstel om het bestuur met drie leden uit te breiden werd aangenomen. Tot bestuursleden wer den gekozen de 'heeren M. Vaane, J. Rie- mens en A. Francke Jz. Na breedvoe rige bespreking werd besloten dit jaar een feest in of bij' Brigdamme te houden ter gelegenheid van de geboorte van een prins of prinses en voor de benoodigde gelden met een lijst de gemeente in te gaan. Op een volgende vergadering zal het bestuur met uitgewerkte voorstellen komen. Vrijdagavond hield de A.R. Kiesver. haar 36e jaarvergadering. Uit de jaarverslagen bleek een opgewekt ver- eenigingsleven al kon het bezoek aan de vergaderingen beter zijn. Het aantal leden bedraagt 70. De penningmeester kon zijn rekening afsluiten met een goed slot van f 51. Als 'bestuursleden werden herkozen als voorzitter P. Boone en de secretaris M. v. d. Broelke. Na breede bespreking werd na stem ming voor elke plaats, de Candida tenlijst voor de gemeenteraadsverkiezing als volgt samengesteld1. P. Boon, 2. Joh. Mari- nissen, 3. J. Riemens, 4. J. Koole Mz., 5. J. W. Davidse, 6. K. Otte, 7. J. Lou- werse, 8. M. Gilde. Het rapport van de coanmissie-Quar- les van Ufford, door den minister van binnenlandsche zaken ingesteld om een onderzoek in te stellen inzake de taak en werkwijze van de Nederlandsche ver eeniging voor luchtbescherming, heeft den minister aanleiding gegeven tot ver scheidene opmerkingen. In het algemeen kan de minister zich met de in het rapport voorgedragen denkbeelden vereenigen. Het verdient naar de meening van den minister aanbeveling, dat de commissa ris der Koningin en de minister van bin nenlandsche zaken ieder twee gedelegeer den kunnen aanwijzen om namens hen de vergaderingen van het bestuur en van het territoriaal verband, onderscheiden lijk die van het dagelijksche bestuur, van het hoofdbestuur en van de algemeene vergadering bij te wonen. De gedelegeer den dienen in die vergaderingen een raadgevende stem te hebben. De minister geeft verder in overwe ging» dat bij de reorganisatie van de ver eeniging zooveel mogelijk wordt zorg ge dragen, dat in de onderscheidene bestu ren en in den raad van advies de burgerij in al baar geledingen en groepeeringen wordt vertegenwoordigd. Het ligt in het voornemen van den mi nister, het bedrag van 'het subsidie voor de vereeniging voor de jaren 1939, 1940, 1941, 1942, 1943 vast te stellen op resp. f 40,000, f351000, f30.000, f25.000 en f 25.000. Deze bedragen zijn als maxima bedoeld. Na deze vijf jaren kan bet sub sidiebedrag opnieuw worden herzien. Tenslotte deelt de minister mede, dat het in zijn voornemen ligt, een wijziging van het Kon. besluit van 15 Augustus 1936 te bevorderen, waardoor dit wordt aangevuld met een verplichting voor de burgemeesters om een plaatselijke lucht beschermingsorganisatie vain particulie ren tot stand te brengen. Cclijnsplaat. Vrijdagavond hield de coöp. boerenleenbank een algemeene ver gadering onder leiding van den voorzit ter, den heer J. van Dis. De voorzitter deelde mede, dat bet le dental thans 335 bedraagt. Uit de rekening van den kassier, dhr J. de Pree bleek, dat de eindcijfers voor ontvang en uitgaaf waren f 1,028.199 In 1938 was een winst behaald van f 1276. Van deze winst zal f '1000 hij de reserve geplaatst worden en de rest bij den post: „Dubieuze debiteuren" Het salaris van den kassier werd ge bracht van f 1000 op f 1100, omdat de werkzaamheden geregeld stijgen. Tot lid van den raad van toezicht werd herkozen de heer A. C. Hage en tot lid van het bestuur de heer J. van Dis. Bij de rondvraag vroeg het lid M. H. Kievit of het bestuur wilde zorgen voor verbetering van bet wachtlokaal. De voorzitter antwoordde, dat het bestuur en de raad van toezicht zouden nagaan, op welke manier de klacht van den heer Kieviet ondervangen kan worden, dooh •dat er geen Ikans was op verbetering van het wachtlokaal. De diensturen zijn zoo danig gesteld, dat het wachten tot een minimum beperkt kan worden. Tholen. De botvangst is deze week voor de uitvarende visschersvloot een gehecie mislukking geweest. De besomming was zoo gering, dat de bot niet ten verkoop werd aangeboden. Ned. Herv. Kerk. Beroepen te Blija, C. D. Moulijn te De Wilp. Te Serooskerke (toez.), N. Visser cand. en hulppred. te Utrecht. Aangenomen naar Castricum, J. N. Seulijn te Boxum. Emeritaat. Ds E. Schimmel, pred. bij de Ned. Herv. 'Gemeente te Amei'de, heeft wegens voortdurende on gesteldheid, met ingang van 1 Mei a.s. eervol emeritaat gevraagd. Ned. Herv. Kerk. Goes, 'vm. ds Steinz, av. ds Drost te 's-H Abtskerke (Jeugddienst). Wiïhelminadorp, vm. ds Odé, nm. L Steinz. Kamperland, vm. leesdienst, nm. zendel. Starrenburg Driewegen, vm. dhr Evertse. Ovezand, nm. leesdienst. Borssele, 9.30 en 2 u. ds Bunjes (n®' H. Doop). Geref. Kerken. Serooskeiike, vm. en nm. ds Mulder te Haamstede. Geref. Gem. Kortgene, vm., nm. en av. dhr Visser te Rotterdam. Te Leiden is geslaagd voor het can- didaatsexamen rechten de heer W. Koole te Middelburg.

De Zeeuw. Christelijk-historisch nieuwsblad voor Zeeland | 1939 | | pagina 2